Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-03, 11:49   #2491
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Muszę upiec na jutro ciasto, postawiłam na tartę z malinami, chcę zrobić sobie wieczorem spód, ale boję się że mi do jutra wyschnie albo się połamie jak nałożę krem, czy moje obawy są słuszne ? Robić spód dzisiaj czy jednak jutro?
Zarób sobie ciasto dzisiaj i zamroź. Jutro tylko zetrzesz je (zamrożone) na tarce na blaszkę i upieczesz raz dwa
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 13:01   #2492
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać c

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Oja... Mowisz sensownie (moja rodzinna uwazam za idiotke i nosze sie z zamiarem zmoiany lekarza). Ktos mnie rozumie

No wlasnie ja nie moge nic z tym zrobic. Ani polknac, ani odchrzaknac. Alergolog mimo wszystko probowala antyalergiczne, ja ja rozumiem.

Moja podopieczna ma refluks, wiec popytam mame. Jak sie nie je smazonego i ostrego, to co mozna (taki zarcik, po prostu lubie i mi bedzie zal)? Napojow gazowanych raczej nie pije, ale soki (zwlaszcza pomaranczowy) lubie. To siemie juz mam w domu, dzis zaparze.

Bardzo, bardzo Ci dziekuje

Czy stosujac diete + siemie mam szanse pozbyc sie tego cholerstwa?

I jeszcze jedno. Czy refluksu mozna sie nabawic? Bo ja dokladnie pamietam, od kiedy mam tego gluta. Skad to sie w ogole bierze (tzn.jak ktos ma problem anatomiczny to wiadomo, ale tak poza tym)?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Pozbyć się niekoniecznie, skoro masz do tego skłonność... to tak jak z osobami 'ze skłonnością do tycia', jeśli przestaniesz się pilnować i będziesz jadła niezdrowo, będziesz olewała leki i lekarzy to problem się będzie bardzo nasilał, a w przyszłości takiego olewania tematu mogą być poważne konsekwencje.

Co do jedzenia - piszesz jak moja mama (słowo w słowo!). No po prostu trzeba sobie odpuścić jedzenie codziennie takich rzeczy, np. zamiast schabowego robisz sobie mięso w delikatnym sosie, a przyprawy hmm... może lepiej sprawdzić inne? Ja bardzo polubiłam cząber, jak gdzieś wyczytałam, że on pomaga w trawieniu Majeranek też lubię, a on też dobrze podobno wpływa (możesz sobie wyobrazić, w każdym - dosłownie - przygotowanym przeze mnie daniu mięsnym są te dwie przyprawy ). Ja bardzo polubiłam gotowane warzywa + kasza kuskus/ ryż/ kasza jaglana + kurczak. I to sobie gotuję w jednym garnku i mam danie pierwsza klasa, a dzięki temu naprawdę mi się polepsza, jak się źle czuje.
Po prostu z jedzeniem musisz uważać, np. zjesz frytki z ketchupem na obiad to na kolację zjedz białą bułkę (razowe pieczywo nie jest wskazane na chory żołądek) i wypij siemię lniane. Na drugi dzień też sobie zapodaj lżejszy obiad. Jak jesz ciastko to nie dosładzaj sobie herbaty (słabej), a najlepiej popij wodą.
I jeszcze jedna ważna rada, w moim przypadku najważniejsza - nigdy nie kładę się po jedzeniu! Nieważne czy zjadłaś bułkę czy czekoladę - w pozycji leżącej żołądek ma łatwiej zarzucać pokarm i ten kwas do przełyku - jakkolwiek niefachowo to napisałam - to tak jest. Jak się źle czuje to potrafię spać na pół siedząco, śpię bardzo wysoko i tak (2 poduszki + mała poduszka). Radzę Ci nie jeść też za dużo na jeden raz, bo też łatwiej o gorsze samopoczucie ze strony żołądka. Ja przez 3 lata zupełnie odwróciłam do góry nogami swój styl odżywiania i jem na raz co najmniej 2 razy mniej, niż kiedyś.

Skąd to się bierze... nie mam pojęcia, w moim przypadku to chyba genetyczne. Mam raczej skłonności po tacie, on miał achalazję (choroba przełyku) i inną chorobę, w jego rodzinie na przełyk się umiera, więc muszę siłą rzeczy bardzo dbać. Wydaje mi się, że niektórzy mają chorą tarczycę, inni mają jakąś łuszczycę czy coś z jelitem, a my mamy chore żołądki i musimy uważać na to. W każdym razie da się na pewno z tym żyć i to dobrze żyć

Cytat:
Napisane przez zomzom Pokaż wiadomość
pytanie do dziewczyn korzystających z usług kosmetyczki . chciałabym wybrać się na oczyszczanie twarzy i zastanawiam się ile dni po takim zabiegu skóra będzie dochodzić do siebie. oczyszczanie mechaniczne albo kawitacyjne, nie wiem - mam troszkę zaskórników, poza tym skóra delikatna ale bez specjalnych problemów. chodzi o to, że na 31.08 muszę wyglądać dobrze i nałożyć porządnie makijaż.. nie wiem kiedy umówić się na wizytę (czy np. 10 dni wcześniej będzie ok). jeśli któraś z Was robiła sobie oczyszczanie jedno albo drugie, to proszę o podanie przybliżonego czasu 'gojenia'
/wiem, że każda cera jest inna i pytanie trochę 'z dupy', ale chodzi mi o ten czas tak mniej więcej . aha i przeglądałam Kosmetykę, ale nie odnajduję się tam /
Wydaje mi się, że to zależy po pierwsze od typu zabiegu, na jaki się zdecydujesz, po drugie od samej kosmetyczki (bądź wybredna i zbadaj, jakie ma opinie, popytaj znajomych), a po trzecie jak reaguje Twoja cera. Ja po oczyszczaniu manualnym u niezbyt delikatnej kosmetyczki kurowałam swoją trądzikową, tłustą cerę około tygodnia w maju. Ja bym na Twoim miejscu poszła tak ok. 10-12 dni przed ważnym wyjściem, bo to nigdy nie wiadomo (choć w sumie bałabym się iść teraz, kiedy ekspozycja na słońce jest tak duża, a poza tym jest b. gorąco)... a w domu możesz przedłużać efekt stosując delikatne peelingi, np. enzymatyczny, czy glinki.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 13:03   #2493
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

dziewczyny znacie sklepy meblowe w warszawie w których dostanę podobny model sofy jak ten ze zdjęcia? pochodzi ona ze sklepu Living Room, bardzo mi się podoba, jednak jest troche za duża, bo ma wymiary po rozłożeniu 200 x 154 przy czym 154 w szerokości to za duzo jak do pokoju gdzie miałaby stać i szukam czegoś mniejszego do 145 maksymalnie w szerokości, bez boków tak jak ta ze zdjęć.
byłam już w sklepach Black Red White, Vox, Odysea na ul. Grochowskiej, Mega Meble w Alejach Jerozolimskich, w Jupiterze i nie ma nic innego w tym stylu. pomóżcie!
aha, tylko szukam czegoś ładnie wykonanego, nie chodzi mi o takie kloce jak np. tu http://www.mega-meble.pl/upload/ofer...-bis-a37d4.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (44,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hjy.jpg (20,9 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez aralka1234
Czas edycji: 2013-08-03 o 13:13
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 13:51   #2494
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
dziewczyny znacie sklepy meblowe w warszawie w których dostanę podobny model sofy jak ten ze zdjęcia? pochodzi ona ze sklepu Living Room, bardzo mi się podoba, jednak jest troche za duża, bo ma wymiary po rozłożeniu 200 x 154 przy czym 154 w szerokości to za duzo jak do pokoju gdzie miałaby stać i szukam czegoś mniejszego do 145 maksymalnie w szerokości, bez boków tak jak ta ze zdjęć.
byłam już w sklepach Black Red White, Vox, Odysea na ul. Grochowskiej, Mega Meble w Alejach Jerozolimskich, w Jupiterze i nie ma nic innego w tym stylu. pomóżcie!
aha, tylko szukam czegoś ładnie wykonanego, nie chodzi mi o takie kloce jak np. tu http://www.mega-meble.pl/upload/ofer...-bis-a37d4.jpg

a Ikea?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/ca...ng_room/16238/

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/ca...ng_room/10663/
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 14:05   #2495
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Czy ktoś widział jakąś informacje kiedy będzie aktualizowany u nas street view?
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 14:56   #2496
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

studentki pomóżcie.


Dzisiaj, przypadkiem weszłam na usosa i co widzę? Mój status to "były student"
Jestem zaskoczona, bo będę broniła się we wrześniu, wszystkie dokumenty, które miałam zanieść pod koniec semestru już zaniosłam, nie mam żadnego warunku, zaliczyłam wszystkie przedmioty, więc nie mam pojęcia o co chodzi.
Inne osoby, które także bronią się we wrześniu mają status "student"

:/
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 15:18   #2497
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

moze zwykla pomylka to jest, zapytaj sie w dziekanacie/sekretarcie
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 15:33   #2498
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

znacie jakas dobra aplikacje na tableta do robienia notatek? ale nie do notatek typu kup maslo, nie zapomnij kwiatow podlac a raczej do takich na studia, do szkoly, gdzie wpisujesz normalnie tekst i jest on dostepny pod tak jakby nazwana odpowiednio zakladka
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 15:50   #2499
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Moja koleżanka używa Evernote i sobie chwali.
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 15:51   #2500
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

oby :/

cholera nie mam czasu teraz jeździć 100 kilometrów, żeby to wszystko wyjaśniać
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 16:15   #2501
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
oby :/

cholera nie mam czasu teraz jeździć 100 kilometrów, żeby to wszystko wyjaśniać
Albo dzwoń do informatyków, oni są zazwyczaj już o 7 z minutami na stanowiskach
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 17:09   #2502
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać c

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to zależy po pierwsze od typu zabiegu, na jaki się zdecydujesz, po drugie od samej kosmetyczki (bądź wybredna i zbadaj, jakie ma opinie, popytaj znajomych), a po trzecie jak reaguje Twoja cera. Ja po oczyszczaniu manualnym u niezbyt delikatnej kosmetyczki kurowałam swoją trądzikową, tłustą cerę około tygodnia w maju. Ja bym na Twoim miejscu poszła tak ok. 10-12 dni przed ważnym wyjściem, bo to nigdy nie wiadomo (choć w sumie bałabym się iść teraz, kiedy ekspozycja na słońce jest tak duża, a poza tym jest b. gorąco)... a w domu możesz przedłużać efekt stosując delikatne peelingi, np. enzymatyczny, czy glinki.
dziękuję bardzo za odpowiedź . mam 2 salony upatrzone, w jednym już byłam ale u babki od paznokci, poszukam jeszcze dla pewności opinii. no i na pewno pójdę przynajmniej te 10 dni przed. nie wiem które oczyszczanie będzie dla mnie lepsze, choć wydaje mi się, że raczej to łagodniejsze (kawitacja), bo niby nie mam jakiejś masakry na twarzy, ale to już musi znająca się kosmetyczka stwierdzić.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 18:25   #2503
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez Charmain Pokaż wiadomość
Moja koleżanka używa Evernote i sobie chwali.
dzieki bardzo, wlasnie zainstalowalam i smigam. Troche szkoda ze nei ma opcji słownika ort i mozliwosci wciskania rysunkow medzy tekst, zmiany koloru czcionek ale lepsze to niz nic!
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 19:51   #2504
goszzi
Zakorzenienie
 
Avatar goszzi
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19 715
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

dziewczyny, ma któraś z was tangle teezer? warto?
__________________

"Jak pokonasz samego siebie,
to już ci nikt nie stanie na drodze."
goszzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 20:24   #2505
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Jaki suplement diety (witaminy) najlepiej przyjmować? Które faktycznie warto brać?

Ostatnio moje posiłki są baardzo ubogie w witaminy a już czuje ich niedobór
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 20:25   #2506
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Lecę na 6 dni do Londynu do kuzynki. Mam zapewniony nocleg i wyżywienie - no na pewno będę się chciała jakoś do tego dokładać. Nie planuję wielkich zakupów ale pewnie wskoczę do Primarka czy Superdrug, na pewno będę chciała zwiedzać. Czy 300£ mi wystarczy?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 20:31   #2507
pamella11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 64
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

mam pytanie do osób, które mieszkają w większych miastach. czy wyjeżdżając na przykład nad morze albo w góry opalacie się szybciej niż przebywając w mieście? bo ja zauważyłam że w warszawie, mimo że spędzam dużo czasu na dworze, w słońcu pod koniec lata jestem lekko opalona tylko na rękach, a twarz i nogi mam blade tak samo jak w zimie, a jesli jestem nad morzem, to wystarczy tydzień i już widzę że się opaliłam. i nie wiem z czego to wynika.. a jak jest u was?
pamella11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 20:48   #2508
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Czy mozliwe jest, ze od zle dobranych tabletek antykoncepcyjnych mam za wysokie cisnienie?
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 20:50   #2509
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez goszzi Pokaż wiadomość
dziewczyny, ma któraś z was tangle teezer? warto?
W moim przypadku na pewno lepiej rozczesuje włosy niż zwykły grzebień, nie plącze ich.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 20:58   #2510
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez goszzi Pokaż wiadomość
dziewczyny, ma któraś z was tangle teezer? warto?
Warto!!


No chyba że masz proste, rzadkie i bezproblemowe włosy- wtedy nie warto, w każdym innym przypadku kupuj!
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 21:30   #2511
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez pamella11 Pokaż wiadomość
mam pytanie do osób, które mieszkają w większych miastach. czy wyjeżdżając na przykład nad morze albo w góry opalacie się szybciej niż przebywając w mieście? bo ja zauważyłam że w warszawie, mimo że spędzam dużo czasu na dworze, w słońcu pod koniec lata jestem lekko opalona tylko na rękach, a twarz i nogi mam blade tak samo jak w zimie, a jesli jestem nad morzem, to wystarczy tydzień i już widzę że się opaliłam. i nie wiem z czego to wynika.. a jak jest u was?
Ja, ciągle chodząc po mieście, opalam sobie głownie ręce, ale i tak w niewielkim stopniu. Natomiast żeby się spalić i umierać wystarczy mi godzina nad morzem. Ostatnio zjarałam całe plecy i zdycham, a miałam krem z filtrem itd. i spędziłam na plaży z 2 godziny, z czego połowa czasu i tak w wodzie po brodę
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 21:38   #2512
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

ja szybciej opalam się w mieście. Ostatnio wystarczyła mi godzina marszu, by opalić sobie stopy.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 21:52   #2513
goszzi
Zakorzenienie
 
Avatar goszzi
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19 715
Odp: Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
W moim przypadku na pewno lepiej rozczesuje włosy niż zwykły grzebień, nie plącze ich.
Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Warto!!
No chyba że masz proste, rzadkie i bezproblemowe włosy- wtedy nie warto, w każdym innym przypadku kupuj!
dzięki
mam falowane, łatwo plączące i kołtuniące się włosy
__________________

"Jak pokonasz samego siebie,
to już ci nikt nie stanie na drodze."
goszzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 23:05   #2514
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
ja szybciej opalam się w mieście. Ostatnio wystarczyła mi godzina marszu, by opalić sobie stopy.
Ja opaliłam stopy na rowerze, tylko uwaga - jeździłam w sandałach z grubą podeszwą i moje stopy wyglądają lekko dziwnie
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 23:10   #2515
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja opaliłam stopy na rowerze, tylko uwaga - jeździłam w sandałach z grubą podeszwą i moje stopy wyglądają lekko dziwnie
ja miałam baleriny i mam blade palce. Za nic nie mogę ich opalić "normalnie"
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 23:38   #2516
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
ja miałam baleriny i mam blade palce. Za nic nie mogę ich opalić "normalnie"
Ja jak gdzieś wychodzę w balerinach albo bardziej odsłoniętych sandałach to smaruję stopę rajstopami w płynie, ale w sumie całe łydki tym smaruję
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 23:42   #2517
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Chcę kupić WODĘ TERMALNĄ, jakiej firmy możecie mi polecić?
_basia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 23:55   #2518
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Chcę kupić WODĘ TERMALNĄ, jakiej firmy możecie mi polecić?
Ja polecam Uriage - jeszcze tydzień temu była na nią promocja w Super Pharm, 13,99 za 150 ml. Ma najlepszy atomizer. Ew. celuj w Avene.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 23:59   #2519
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja polecam Uriage - jeszcze tydzień temu była na nią promocja w Super Pharm, 13,99 za 150 ml. Ma najlepszy atomizer. Ew. celuj w Avene.
Też właśnie o tej myślałam, poszukam na allegro



Dziewczyny, znajoma chce otworzyć sklep (prawdopodobnie z kosmetykami) z rzeczami z usa, prosiła mnie żebym popytała znajomych co by chcieli kupić w takim sklepie po tańszych cenach, więc pytam Was: co z kosmetyków/gadżetów z usa chciałybyście kupić ?

Mi do głowy nic nie przychodzi bo jestem mało wymagająca jeśli o kosmetyki chodzi, a tam z tego co słyszałam są o połowę tańsze, a w hurcie to już za grosze
_basia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 00:04   #2520
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.20

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Pozbyć się niekoniecznie, skoro masz do tego skłonność... to tak jak z osobami 'ze skłonnością do tycia', jeśli przestaniesz się pilnować i będziesz jadła niezdrowo, będziesz olewała leki i lekarzy to problem się będzie bardzo nasilał, a w przyszłości takiego olewania tematu mogą być poważne konsekwencje.

Co do jedzenia - piszesz jak moja mama (słowo w słowo!). No po prostu trzeba sobie odpuścić jedzenie codziennie takich rzeczy, np. zamiast schabowego robisz sobie mięso w delikatnym sosie, a przyprawy hmm... może lepiej sprawdzić inne? Ja bardzo polubiłam cząber, jak gdzieś wyczytałam, że on pomaga w trawieniu Majeranek też lubię, a on też dobrze podobno wpływa (możesz sobie wyobrazić, w każdym - dosłownie - przygotowanym przeze mnie daniu mięsnym są te dwie przyprawy ). Ja bardzo polubiłam gotowane warzywa + kasza kuskus/ ryż/ kasza jaglana + kurczak. I to sobie gotuję w jednym garnku i mam danie pierwsza klasa, a dzięki temu naprawdę mi się polepsza, jak się źle czuje.
Po prostu z jedzeniem musisz uważać, np. zjesz frytki z ketchupem na obiad to na kolację zjedz białą bułkę (razowe pieczywo nie jest wskazane na chory żołądek) i wypij siemię lniane. Na drugi dzień też sobie zapodaj lżejszy obiad. Jak jesz ciastko to nie dosładzaj sobie herbaty (słabej), a najlepiej popij wodą.

I jeszcze jedna ważna rada, w moim przypadku najważniejsza - nigdy nie kładę się po jedzeniu! Nieważne czy zjadłaś bułkę czy czekoladę - w pozycji leżącej żołądek ma łatwiej zarzucać pokarm i ten kwas do przełyku - jakkolwiek niefachowo to napisałam - to tak jest. Jak się źle czuje to potrafię spać na pół siedząco, śpię bardzo wysoko i tak (2 poduszki + mała poduszka). Radzę Ci nie jeść też za dużo na jeden raz, bo też łatwiej o gorsze samopoczucie ze strony żołądka. Ja przez 3 lata zupełnie odwróciłam do góry nogami swój styl odżywiania i jem na raz co najmniej 2 razy mniej, niż kiedyś.

Skąd to się bierze... nie mam pojęcia, w moim przypadku to chyba genetyczne. Mam raczej skłonności po tacie, on miał achalazję (choroba przełyku) i inną chorobę, w jego rodzinie na przełyk się umiera, więc muszę siłą rzeczy bardzo dbać. Wydaje mi się, że niektórzy mają chorą tarczycę, inni mają jakąś łuszczycę czy coś z jelitem, a my mamy chore żołądki i musimy uważać na to. W każdym razie da się na pewno z tym żyć i to dobrze żyć
Tyle, że nie jest to jakoś uciążliwe (to cofanie się), ale glut doprowadza mnie do obłędu. Troszkę czytałam o ew. konsekwencjach, ale u mnie to jest takie mało uciążliwe

Poczytałam trochę o diecie i zapłakałam nad sobą: http://uklad-pokarmowy.wieszjak.pl/r...elitowym.html#
Majeranek lubię, TŻ też, więc często używamy. Cząbru nie znam. Ugotowałam dziś siemię. Śmierdziało okropnie, boję się spróbować. Śpię prawie na płasko, nie umiem inaczej (mam też lekkie problemy z kręgosłupem, może to też dlatego). I też zauważyłam, że położenie się po jedzenie to niemal gwarantowany zwrot. Jem dosyć często, więc nie zjadam dużo na raz.


Dziękuję Ci serdecznie za to wszystko

Cytat:
Napisane przez pamella11 Pokaż wiadomość
mam pytanie do osób, które mieszkają w większych miastach. czy wyjeżdżając na przykład nad morze albo w góry opalacie się szybciej niż przebywając w mieście? bo ja zauważyłam że w warszawie, mimo że spędzam dużo czasu na dworze, w słońcu pod koniec lata jestem lekko opalona tylko na rękach, a twarz i nogi mam blade tak samo jak w zimie, a jesli jestem nad morzem, to wystarczy tydzień i już widzę że się opaliłam. i nie wiem z czego to wynika.. a jak jest u was?
Ja mieszkam w mieście nad morzem Jestem dosyć mocno opalona (ręce, górna część pleców, twarz - czyli wszystko, co odkrywam, bo nogi odkrywam jednak rzadziej), duzo czasu spędzam na podwórku. Nie opalam się nad morzem, ale ostatnio szłam wzdłuż wody i opaliłam sobie bardzo również nogi

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2013-08-04 o 00:30
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.