Przyszli teściowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-04, 22:32   #1
MeL17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 18

Przyszli teściowie


Witam. Chciałabym się Wam wygadać. Spotykam się z moim chłopakiem ponad 2 lata. Dobrze się dogadujemy. Myślałam, że mam dobry kontakt z jego rodzicami ale ostatnio odnoszę wrażenie, że przestali mnie lubić. Jak przychodzi brat mojego chłopaka z żoną to jego rodzice ładnie zdrobniale do niej mówią, pokazują jej te czy tamto, radzą się a ja się czuję trochę tak jakbym była z boku tego. Kilka dni temu "teściowie" wrócili z wczasów. Jego mama nawet chyba się ucieszyła jak mnie zobaczyła ale poszłam się przywitać z jego tatą to taki zimny był, powiedział tylko dzień dobry a potem słyszałam jak mama mojego chłopaka mówiła do swojego męża żeby poszedł się ze mną przywitać i chcieli mi dać drobiazg, który mi kupili na wczasach to "teściowa" mi dała a "teść" stał i nic się nie oddzywał tak jakby na siłę. Dzisiaj też tam byłam i był brat jego z żoną to czułam się tam jak 5 koło u wozu. Ciągle do niej gadają, a ja tam siedzę jak kołek. Sama nie wiem może przesadzam ale naprawdę mam wrażenie, że mają do mnie całkowicie inny stosunek niż do żony brata mojego chłopaka. Nie wiem czy mają jakiś żal o coś, szczególnie "teść". Może mają pretensje, że ich syn ma już 26 lat i nie bierze ślubu, sama nie wiem :/

Edytowane przez MeL17
Czas edycji: 2013-08-05 o 09:19
MeL17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 22:45   #2
Outlanderka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 523
Dot.: Przyszli teściowie

Cytat:
Napisane przez MeL17 Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym się Wam wygadać. Spotykam się z moim chłopakiem ponad 2 lata. Dobrze się dogadujemy chociaż jest między nami kilka lat różnicy bo ja mam 22 lata a on 26. Myślałam, że mam dobry kontakt z jego rodzicami ale ostatnio odnoszę wrażenie, że przestali mnie lubić. Jak przychodzi brat mojego chłopaka z żoną to jego rodzice ładnie zdrobniale do niej mówią, pokazują jej te czy tamto, radzą się a ja się czuję trochę tak jakbym była z boku tego. Kilka dni temu "teściowie" wrócili z wczasów. Jego mama nawet chyba się ucieszyła jak mnie zobaczyła ale poszłam się przywitać z jego tatą to taki zimny był, powiedział tylko dzień dobry a potem słyszałam jak mama mojego chłopaka mówiła do swojego męża żeby poszedł się ze mną przywitać i chcieli mi dać drobiazg, który mi kupili na wczasach to "teściowa" mi dała a "teść" stał i nic się nie oddzywał tak jakby na siłę. Dzisiaj też tam byłam i był brat jego z żoną to czułam się tam jak 5 koło u wozu. Ciągle do niej gadają, a ja tam siedzę jak kołek. Sama nie wiem może przesadzam ale naprawdę mam wrażenie, że mają do mnie całkowicie inny stosunek niż do żony brata mojego chłopaka. Nie wiem czy mają jakiś żal o coś, szczególnie "teść". Może mają pretensje, że ich syn ma już 26 lat i nie bierze ślubu, sama nie wiem :/
Może zapytaj chłopaka o co chodzi?
Może coś powiedziałaś, teściowi się nie spodobało i dlatego zmienil stosunek do ciebie.
Ale skoro przywieźli z wczasów prezent dla ciebie to nie jest chyba aż tak źle. W każdym razie fochy na razie są wyłącznie ze strony "teścia".
A to korzystniej niż gdyby to "teściowa" tak się zachowywała.
Outlanderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 23:36   #3
BluePanda
Rozeznanie
 
Avatar BluePanda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 918
Dot.: Przyszli teściowie

Moze dlatego ze ona jest zona ich syna, a ty tylko dziewczyna?

To nie sa Twoi tesciowie i oni nie czuja abys byla ich synowa.
__________________
http://www.poomoc.pl/
BluePanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 00:49   #4
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Przyszli teściowie

Może chodzić o takie rzeczy w Twoim zachowaniu, co do których Ty sama teoretycznie powinnaś się "domyślić" jak masz się zachowywać, aby było lepiej.
Może bratowa bardziej interesuje się życiem teściów, ma z nimi więcej wspólnych tematów ze względu na prowadzony przez nią styl życia?
Zwróć uwagę, czy np. nie jest tak, że żona brata jak przychodzi do teściów, to np. zawsze z ciastem (albo jakimś innym poczęstunkiem czy podarkiem) a Ty z tzw. "pustą ręką"? U mnie w rodzinie np. ogromnym faux pas jest przyjść do kogoś na przyjęcie bez własnej wałówki (tzn. czegoś, co można postawić na stół, czyli np. sałatki, ciasta itp.) lub chociaż alkoholu, natomiast znam wiele osób, które w życiu by nie pomyślały o tym, aby coś od siebie przygotować, skoro to one idą "w gości". Tak naprawdę to kwestia obyczajów w rodzinie i jeżeli w Twojej są inne niż w rodzinie Twojego lubego, to może Ci być trudno to samej wychwycić.
Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby namówić partnera, aby dyskretnie wypytał teściów, co sądzą o żonie brata. Prawdopodobnie wówczas oni zaczną rozpływać się w zachwytach i jeśli sami nie wymienią konkretnych powodów, to Twój luby może się dopytać, dlaczego uważają ją za taką super laskę, a nawet, czy uważają, że Ty powinnaś się w jakiś inny (bardziej zbliżony do stylu bycia bratowej) sposób zachowywać. Myślę, że jemu prędzej powiedzą, co o Tobie myślą niż Tobie wprost.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 06:30   #5
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Przyszli teściowie

A pytałaś chłopaka co o tym wszystkim sądzi?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 06:49   #6
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Przyszli teściowie

Myślę, że różnica polega na tym, że tamta kobieta jest żoną ich syna, a ty wyłącznie dziewczyną.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 09:15   #7
MeL17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 18
Dot.: Przyszli teściowie

No macie rację ona jest rodziną a ja właściwie obcą osobą. Może faktycznie coś zrobiłam albo powiedziałam co się im nie spodobało a bardziej jemu. Zwykle jak się spotykamy to mało się oddzywam bo po prostu czuję się tam obco. Wstydzę się zapytać chłopaka o co chodzi bo on niejednokrotnie mówił, że jego rodzice mnie lubią ale jak już pisałam ja to trochę inaczej teraz widzę. W każdym razie dziękuję Wam za wyrażenie swojego zdania i pomoc
MeL17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 09:19   #8
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Przyszli teściowie

Takie gdybanie nie ma zbyt dużego sensu, zapytaj przede wszystkim chłopaka, a poza tym bądź dla teściów miła i sympatyczna, nie daj po sobie poznać że uważasz, że coś jest nie tak
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 10:01   #9
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Przyszli teściowie

Zawsze tacy byli wobec ciebie?

A jak zachowuje sie wobec ciebie ta dziewczyna? (żona brata twojego faceta)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 10:16   #10
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Przyszli teściowie

Zamiast gdybać czy wypytywać na forum, czemu rodzice chłopaka cię nie lubię, powinnaś spytać jego albo poprosić, żeby wypytał delikatnie rodziców, co myślą na twój temat.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 11:51   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przyszli teściowie

najlepiej, żebyś mimo wszystko pogadała z chłopakiem. po prostu przedstaw mu sprawę, o jakie aspekty ci konkretnie chodzi.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 12:14   #12
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Przyszli teściowie

A może to obustronna niechęć? Ty czujesz się obco, mało się odzywasz, więc i oni łapią dystans do Ciebie, może mają wrażenie, że Ty ich nie lubisz. Błędne koło.
Poproś chłopaka, by podpytał rodziców. Najlepiej tak, żeby to brzmiało, jakby wyszło od niego. Bo jakieś uwagi od dziewczyny syna rodzice mogą odebrać jako aroganckie.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.