Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-08-05, 16:47   #121
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez essero Poka¿ wiadomo¶æ
P

¦niadanie

-szklanka mleka 2 % + 2 ³y¿ki p³atków orkiszowych b³yskawicznych
-3 kromki razowca
- 1 i pó³ z delm±/ twaro¿kiem z czosnkiem i jogurtem na to ogórek ma³osolny (handmade )
- 1 i pó³ z delm±/sa³at±/ 2 plastry fileta z indyka / ogórki ma³osolne i pó³ pomidora na to sos chilli
- pó³ kromki chleba pszennego z delm± i twaro¿kiem na to ogórek ma³osolny i sos chilli

po: ponad pó³ tabliczki toblerone mleczna tabliczka ma³a 50 g

2 ¶niadanie

jaglanka z cynamonem i bananem oraz ma¶lank± ( 5 ³y¿ek kaszy + ca³y duzy banan +troche ma¶lanki wla³am)

obiad

-pe³ny taalerz zupy kalafiorowe gêstej od klusek lanych zabielana ¶mietan± gotowana na skrzydle indyka. brakuje drugiego dania

podwieczorek (bêdzie)

-ponad pó³ woreczka kaszy gryczanej ze szklank± mleka i ³y¿eczka miodu i cynamon

kolacja ( bêdzie )

- 3 kromki razowca lub 4 (Zale¿y od g³odu ) --> codziennie próbuje zwiêkszaæ posi³ki ledwo zjadam 3 kromki je¶li boli Ciê ¿o³±dek to nie jedz na si³e tej 4 kromki.. To nie ma sensu.. Jedzenie powinno sprawiaæ Ci przyjemno¶æ a nie byæ tortur±....

z delm±. tawaro¿kiem lub szynk± i du¿o warzywek (pomidor lub ogórki ) i to posmarowane sosem chilli (develey )
Jak wy¿ej dalej boisz siê mas³a orzechowego pomimo i¿ Ci smakuje ?

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

A do podwieczorku dorzuci³abym orzechy
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 17:39   #122
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomo¶ci: 2 189
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

RrRrR

7.30 owsianka 5 lyzek, na mleku 2 proc, 4 suszone sliwki, banan, kawa z mlekiem
praca 9-17
12.00 dwie kromki razowca z poledwica lososiowa, papryka i pomidorem.
16.00 kefir, jab³ko.
18.00 filet kurczaka w ziolach podmazony na oliwie, pol worka kaszy gryczanej, salatka z buraczkow, warzywa na patelnie.
21.00 'total fitness' z Chodakowska
22.00 kromka razowego, serek wiejski z papryka i pomidorem
ide spac o 24.00

to do przyjecia, czy za malo?
Narc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 18:21   #123
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Jak wy¿ej dalej boisz siê mas³a orzechowego pomimo i¿ Ci smakuje ?

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

A do podwieczorku dorzuci³abym orzechy
piszesz, ¿e nie ma co je¶æ na si³ê, a ka¿esz je¶æ dwudaniowy obiad? gdzie tu logika? talerz zupy wypchany po brzegi , kluchami i warzywami,a Ty ka¿esz jeszcze 2 danie? no to na pewno nie bêdzie jedzenie na si³ê
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 18:47   #124
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Poka¿ wiadomo¶æ
piszesz, ¿e nie ma co je¶æ na si³ê, a ka¿esz je¶æ dwudaniowy obiad? gdzie tu logika? talerz zupy wypchany po brzegi , kluchami i warzywami,a Ty ka¿esz jeszcze 2 danie? no to na pewno nie bêdzie jedzenie na si³ê
Pierwszego i drugiego dania nie trzeba jesc na raz... Mo¿na zrobiæ godzinn± przerwe miêdzy nimi....

A jak nie ja wspomnia³abym o drugim daniu to kto¶ inny...
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 18:53   #125
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez essero Poka¿ wiadomo¶æ
P

¦niadanie

-szklanka mleka 2 % + 2 ³y¿ki p³atków orkiszowych b³yskawicznych
-3 kromki razowca
- 1 i pó³ z delm±/ twaro¿kiem z czosnkiem i jogurtem na to ogórek ma³osolny (handmade )
- 1 i pó³ z delm±/sa³at±/ 2 plastry fileta z indyka / ogórki ma³osolne i pó³ pomidora na to sos chilli
- pó³ kromki chleba pszennego z delm± i twaro¿kiem na to ogórek ma³osolny i sos chilli

po: ponad pó³ tabliczki toblerone mleczna tabliczka ma³a 50 g

2 ¶niadanie

jaglanka z cynamonem i bananem oraz ma¶lank± ( 5 ³y¿ek kaszy + ca³y duzy banan +troche ma¶lanki wla³am)

obiad

-pe³ny taalerz zupy kalafiorowe gêstej od klusek lanych zabielana ¶mietan± gotowana na skrzydle indyka.

podwieczorek (bêdzie)

-ponad pó³ woreczka kaszy gryczanej ze szklank± mleka i ³y¿eczka miodu i cynamon

kolacja ( bêdzie )

- 3 kromki razowca lub 4 (Zale¿y od g³odu ) --> codziennie próbuje zwiêkszaæ posi³ki ledwo zjadam 3 kromki

z delm±. tawaro¿kiem lub szynk± i du¿o warzywek (pomidor lub ogórki ) i to posmarowane sosem chilli (develey )

dlaczego nie jadasz do obiadu ani miêsa ani ryb?
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 19:12   #126
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

dzisiejszy R proszê o ocenê


bieganie
I: omlet z 2 jaj, ³y¿eczki otr±b ¿ytnich, ³y¿ki p³atków owsianych, banan
II: jogurt grecki, ³y¿ka wiórek kokosowych, 5 ³y¿ek muesli (takiego kupnego, ale bez cukru, za to z ró¿nymi p³atkami, rodzynkami), ³y¿eczka miodu lipowego, resztka; ³y¿ka avocado i ze 4 orzechy w³oskie
III: kurczak z broku³ami (niestety w ¶mietanie), fasolka szparagowa
15 km na rowerze
IV: komosa czarna, 2 ma³e ogórki z ³y¿k± oliwy, twaróg pó³t³usty z ³y¿eczk± jogurtu greckiego, sol±, chili
V: pó³ kostki twarogu pó³t³ustego, 2 ³y¿eczki jogurtu greckiego, jeden ogórek, sól, pare plasterków szynki wieprzowej

do picia: woda, s³odzony sok malinowy, 2 szklanki herbaty zielonej
przek±ski: miseczka malin i borówek

Edytowane przez Reavela
Czas edycji: 2013-08-05 o 20:00
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 19:47   #127
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Pierwszego i drugiego dania nie trzeba jesc na raz... Mo¿na zrobiæ godzinn± przerwe miêdzy nimi....

A jak nie ja wspomnia³abym o drugim daniu to kto¶ inny...
ale nie ka¿dy ca³y dzieñ siedzi w domu i ma czas na ca³odniowe siedzenie w kuchni. a osobiscie znam niewiele domow, gdzie dawane s± dwa dania
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 19:51   #128
Divino
Raczkowanie
 
Avatar Divino
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

dzisiejsze U, bardzo proszê o ocenê

I - jajko na miêkko, kromka razowca, ca³y pomidor, sa³ata, szczypiorek, kie³ki broku³a
3h spaceru
II - dwie ga³ki lodów ¶mietankowych, trzy herbatniki (ma³e grzeszki )
III - ok. 60 g sma¿onej (bez panierki) polêdwiczki wieprzowej, ok. 60 g ry¿u br±zowego, pó³ talerza surówki z kiszonej kapusty i sa³atki szwedzkiej
IV - jab³ko posypane cynamonem
krótkie, 15-minutowe æwiczenia
V - serek wiejski light z warzywami (sa³ata, ogórek, szczypiorek, kie³ki broku³a, pó³ pomidora), kromka razowca
__________________

"Cz³owiek, który podj±³ decyzjê, by zwyciê¿yæ, nigdy nie powie: niemo¿liwe"
— Napoleon Bonaparte

"Kapitalizm to nierówny podzia³ bogactwa, za¶ socjalizm to równy podzia³ biedy." — Winston Churchill
Divino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 19:55   #129
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Dzisiejsze U. Prawie tydzieñ siedzia³am u T¯. Mam serdecznie dosyæ piwka i grillowania . Czas na powrót do normalno¶ci. Dzi¶ 4 solidne posi³ki, w ok. 5 godzinnych odstêpach czasowych. ¦niadanie nietypowe - zjedzone jeszcze u T¯, przed podró¿± - resztki z obiadu z poprzedniego dnia .

I Makaron pszenny z leczo: cukinia, papryka, kie³basa czosnkowa, pomidory
II Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: borówkami amerykañskimi, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
III Zupa z broku³ów, m³odej kapusty, ziemniaków i marchwi, z miêsem z æwiartki kurczaka i zio³ami (+ dok³adka)
Skalpel Ewy Chodakowskiej (na nic innego nie mia³am si³y)
IV 4 mniejsze kromki ziarnistego razowca z:
1. szynk±, sa³at± i pomidorem
2. serem rolada ustrzycka, sa³at± i pomidorem
3. grzybowym serem camembert, sa³at± i pomidorem
4. serkiem oliwkowo-pomidorowo-zio³owym, sa³at± i pomidorem

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 20:03   #130
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Dzisiejsze R
I placki z serka homogenizowanego (z m±ki pe³noziarnistej) z malinami; kawa z mlekiem
II surówka (kapusta pekiñska, papryka, ¿ó³te pomidorki koktajlowe, ogórek), tost z chleba 3 ziarna z ¿ó³tym serem
III pó³ paczki kaszy jêczmiennej z kurczakiem w cukinii i pomidorach
IV gar¶æ mieszanki orzechów, ¿urawiny, ¶liwki suszonej; kawa z mlekiem
V pó³ kostki twarogu z cynamonem i brzoskwini± (wiem, owoce na wieczór... ale mia³am wielk± ochotê )

Szukanie mieszkania na wynajem odbiera mi apetyt. :/
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-08-05 o 20:04
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 20:26   #131
essero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 59
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez olik187 Poka¿ wiadomo¶æ
dlaczego nie jadasz do obiadu ani miêsa ani ryb?
Bo teraz nie mnie mnie w domu PO 15 wracam jestem teraz na wyjezdzie i mojej mamie nie chce sie tu bawic z miesem i ziemniakami w naszym domu we Wrocku za to nie jem zup tylko w³asnie rybe z piekarnika (uwilbiam ³ososia lub sandacza) z ryzem brazowym i szpinakiem A tutaj wiesz zupe sie ugotuje pozadna i jest na pare dni A tutaj nawetpiekarnika nie ma ;( Tylko kuchenka gazowa
(Za to mleko ¶wi¿e od krowy i kóz i twarogi swojskie )

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Poka¿ wiadomo¶æ
ale nie ka¿dy ca³y dzieñ siedzi w domu i ma czas na ca³odniowe siedzenie w kuchni. a osobiscie znam niewiele domow, gdzie dawane s± dwa dania
Ja tak w³a¶nie mam ,albo po¿±dna zupa na miêsie zabielana albo II danie Takie czasy. U nas 2 daniowe obiady to raz w miesiacu u babci w niedziele.
essero jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 21:06   #132
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
ok, dziêkujê! my¶lisz, ze bêdzie dobrze, jak u³o¿ê tak naprzemian: w jeden dzieñ si³owy, drugi bieganie, trzeci rower, czwarty interwa³y?
i interwa³y/si³owy przez jaki czas, ¿eby to mia³o sens? w ogóle muszê poczytaæ o si³owym bo nie mam pojêcia
wiesz co, ja robiê tak, ¿e jednego dnia si³owy + aeroby po nim, drugiego hiit, i to jest dosyæ popularny uk³ad. nie wiem jednak, czy ten Twój jest z³y ja generalnie polecam aeroby tylko jako dodatek do interwa³ów i si³owego, ale to tylko ja, rozumiem, ¿e komu¶ mo¿e hiit nie pasowaæ, bo on wymêcza straszliwie

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
To nie jest w±tek do zadawania pytañ tylko do wklejania i oceniania jad³ospisów, ale....

Tak to bardzo ¼le, nie wa¿ne o której æwiczysz po treningu nale¿y zje¶æ pe³nowarto¶ciowy posi³ek czyli wêgle+bia³ko+t³uszcz.
racja, ¿e posi³ek po treningu trzeba zje¶æ, ale.. czemu t³uszcz?

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Narc Poka¿ wiadomo¶æ
RrRrR

7.30 owsianka 5 lyzek, na mleku 2 proc, 4 suszone sliwki, banan, kawa z mlekiem
praca 9-17
12.00 dwie kromki razowca z poledwica lososiowa, papryka i pomidorem.
16.00 kefir, jab³ko.
18.00 filet kurczaka w ziolach podmazony na oliwie, pol worka kaszy gryczanej, salatka z buraczkow, warzywa na patelnie.
21.00 'total fitness' z Chodakowska
22.00 kromka razowego, serek wiejski z papryka i pomidorem <serek wiejski po treningu bym sobie darowa³a i zamieni³a na co¶ innego, poza tym, ¿e w ogóle bym go sobie darowa³a bo to nic zdrowego, a jesli juz musisz to we¼ go chocia¿ do pracy, bo to taki ³atwy posi³ek w pracy, zamiast tego "nieposi³ku z 16.00"
ide spac o 24.00

to do przyjecia, czy za malo?
te dwa posi³ki w pracy s± bardzo ubogie, rozumiem, ¿e ciê¿ko jest co¶ zje¶æ czasem,ale proponujê tego bardziej pilnowaæ. trochê sporo chleba, brakuje mi t³uszczy

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiejszy R proszê o ocenê


bieganie
I: omlet z 2 jaj, ³y¿eczki otr±b ¿ytnich, ³y¿ki p³atków owsianych, banan
II: jogurt grecki, ³y¿ka wiórek kokosowych, 5 ³y¿ek muesli (takiego kupnego, ale bez cukru, za to z ró¿nymi p³atkami, rodzynkami), ³y¿eczka miodu lipowego, resztka; ³y¿ka avocado i ze 4 orzechy w³oskie
III: kurczak z broku³ami (niestety w ¶mietanie), fasolka szparagowa
15 km na rowerze
IV: komosa czarna, 2 ma³e ogórki z ³y¿k± oliwy, twaróg pó³t³usty z ³y¿eczk± jogurtu greckiego, sol±, chili
V: pó³ kostki twarogu pó³t³ustego, 2 ³y¿eczki jogurtu greckiego, jeden ogórek, sól, pare plasterków szynki wieprzowej

do picia: woda, s³odzony sok malinowy, 2 szklanki herbaty zielonej
przek±ski: miseczka malin i borówek
du¿o nabia³u trochê, no i chyba cukrów prostych te¿(owoce, soki, miód,rodzynki). doda³abym jaki¶ ry¿ przed wycieczk± rowerow±, a darowa³a sobie wêglowodany w drugim posi³ku. no ale ogólnie jest dosyæ fajnie, czym jest komosa?

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Divino Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiejsze U, bardzo proszê o ocenê

I - jajko na miêkko, kromka razowca, ca³y pomidor, sa³ata, szczypiorek, kie³ki broku³a
3h spaceru
II - dwie ga³ki lodów ¶mietankowych, trzy herbatniki (ma³e grzeszki )
III - ok. 60 g sma¿onej (bez panierki) polêdwiczki wieprzowej, ok. 60 g ry¿u br±zowego, pó³ talerza surówki z kiszonej kapusty i sa³atki szwedzkiej
IV - jab³ko posypane cynamonem
krótkie, 15-minutowe æwiczenia
V - serek wiejski light z warzywami (sa³ata, ogórek, szczypiorek, kie³ki broku³a, pó³ pomidora), kromka razowca
nie znam dok³adnych ilo¶ci, ale moim zdaniem troszkê skromnie, jak na 3 h spaceru - do³o¿y³abym po prostu jeszcze co¶ do IV posi³ku np mo¿e jakie¶ t³uszcze?
serek wiejski zast±p sobie zwyk³ym twarogiem, bêdzie zdrowiej


---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze R
I placki z serka homogenizowanego (z m±ki pe³noziarnistej) z malinami; kawa z mlekiem <co to za placki? bo brzmi± ciekawie
II surówka (kapusta pekiñska, papryka, ¿ó³te pomidorki koktajlowe, ogórek), tost z chleba 3 ziarna z ¿ó³tym serem <surowka ok, zamiast tosta proponowa³abym jakie¶ fajne ¼ród³o bia³ka
III pó³ paczki kaszy jêczmiennej z kurczakiem w cukinii i pomidorach <fajnie
IV gar¶æ mieszanki orzechów, ¿urawiny, ¶liwki suszonej; kawa z mlekiem <nie wiem, jakie proporcje, je¶li orzechów du¿o, to ok chocia¿ znowu brak bia³ka
V pó³ kostki twarogu z cynamonem i brzoskwini± (wiem, owoce na wieczór... ale mia³am wielk± ochotê )

Szukanie mieszkania na wynajem odbiera mi apetyt. :/
ja bym powiedzia³a, ¿e to przeciêtne R - tak naprawdê masz bia³ko tylko w trzech posi³kach, z czego w pierwszym nie wiem jak du¿o, a tak naprawdê tylko w obiadowym jest bia³ko inne ni¿ z nabia³u - jedz jajka, ryby. Fajnie, ¿e siê pojawiaj± t³uszcze

Moje R dzisiejsze(wczorajsze siê skoñczy³o bez treningu i pój¶ciem spaæ )
I. Placek z 6 ³y¿ek p³atków owsianych, kilku ¶liwek, jajka, odrobiny mleka i m±ki (mia³a byæ ³y¿ka w przepisie, doda³am ostatecznie ³y¿kê razowej i ³y¿eczkê bia³ej, bo siê s³abo klei³)
II. Kawa z mlekiem i niestety ³y¿eczk± syropu, ser bia³y pó³t³usty z jogurtem i d¿emem (niedobrze, wiem ), pestki s³onecznika
III. 2 Placki z m±ki razowej, wody i odrobiny mas³a (takie cieniutkie, suche), sos(jogurt naturalny, czosnek ,tymianek, oliwa), pier¶ z kurczaka, pomidor, papryka
trening si³owy + aeroby 15 minut
IV. sa³atka z jajkiem, mozarell±, pomidorami, oliw±, octem
V. bêdzie - nie wiem, mo¿e tuñczyk wsw

pijê wodê, wapno rozpuszczalne, herbatê (dzi¶ czarn± i zielon±), przyznajê siê, ¿e zjad³am ³y¿eczkê lodów waniliowych i podgryz³am dró¿dzówkê
riddle92 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 21:08   #133
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomo¶ci: 2 189
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez riddle92 Poka¿ wiadomo¶æ
te dwa posi³ki w pracy s± bardzo ubogie, rozumiem, ¿e ciê¿ko jest co¶ zje¶æ czasem,ale proponujê tego bardziej pilnowaæ. trochê sporo chleba, brakuje mi t³uszczy

Serek wiejski jest niezdrowy? Pierwsze s³yszê.. To lepiej dodaæ np do 100 gram twarogu ³yzke smietany 10 proc, czy jogurtu np greckiego? Co w takim razie najlepiej jesc po treningu, jesli wypada on przed kolacja i przed snem? Kanapka z lososiem, tunczyk z warzywami, jajka?
Mam zamiar opracowac sobie jaki¶ lepszy plan co je¶æ w pracy
Serio 3 kromki ma³e ciemnego pieczywa to duzo?
No z tymi t³uszczami mam zawsze najwiekszy problem :/ Nigdy nie mam czasu/ochoty na podwieczorek. Ale staram siê jesæ pieczywo z dynia i slonecznikiem,dodawac je rowniez do owsianki, oliwe dodaje do warzyw.. Ale poprawie sie

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2013-08-05 o 21:10
Narc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 21:17   #134
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze U. Prawie tydzieñ siedzia³am u T¯. Mam serdecznie dosyæ piwka i grillowania . Czas na powrót do normalno¶ci. Dzi¶ 4 solidne posi³ki, w ok. 5 godzinnych odstêpach czasowych. ¦niadanie nietypowe - zjedzone jeszcze u T¯, przed podró¿± - resztki z obiadu z poprzedniego dnia .

I Makaron pszenny z leczo: cukinia, papryka, kie³basa czosnkowa, pomidory
II Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: borówkami amerykañskimi, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
III Zupa z broku³ów, m³odej kapusty, ziemniaków i marchwi, z miêsem z æwiartki kurczaka i zio³ami (+ dok³adka)
Skalpel Ewy Chodakowskiej (na nic innego nie mia³am si³y)
IV 4 mniejsze kromki ziarnistego razowca z:
1. szynk±, sa³at± i pomidorem
2. serem rolada ustrzycka, sa³at± i pomidorem
3. grzybowym serem camembert, sa³at± i pomidorem
4. serkiem oliwkowo-pomidorowo-zio³owym, sa³at± i pomidorem

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa.
szkoda mo¿e tych sporych odstêpów czasowych, ale jest pysznie

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Narc Poka¿ wiadomo¶æ
Serek wiejski jest niezdrowy? Pierwsze s³yszê.. To lepiej dodaæ np do 100 gram twarogu ³yzke smietany 10 proc, czy jogurtu np greckiego? Co w takim razie najlepiej jesc po treningu, jesli wypada on przed kolacja i przed snem? Kanapka z lososiem, tunczyk z warzywami, jajka?
Mam zamiar opracowac sobie jaki¶ lepszy plan co je¶æ w pracy
Serio 3 kromki ma³e ciemnego pieczywa to duzo?
No z tymi t³uszczami mam zawsze najwiekszy problem :/ Nigdy nie mam czasu/ochoty na podwieczorek. Ale staram siê jesæ pieczywo z dynia i slonecznikiem,dodawac je rowniez do owsianki, oliwe dodaje do warzyw.. Ale poprawie sie
z tego co wiem, to serki wiejskie s± mocno chemiczne - w którym¶ "odcinku" tego w±tku siê tego dowiedzia³am, bo te¿ sama jad³am sporo ale raz, ¿e niezdrowe, a dwa, ¿e to nie jest dobre bia³ko po treningu.
Mo¿e to nie jest du¿o, te trzy kromki pieczywa, ale s± du¿o lepsze ¼ród³a wêglowodanów, np ry¿ br±zowy Ja te¿ czasem mam "dzieñ chleba" i zjem sporo, ale po treningu(i przed) dobra by³aby w³a¶nie pier¶/ryba z ry¿em Co do jajek i tuñczyka to bym polemizowa³a, bo z tego co wiem, to za du¿o t³uszczu po treningu to te¿ niedobrze
riddle92 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-05, 21:31   #135
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomo¶ci: 2 189
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez riddle92 Poka¿ wiadomo¶æ
szkoda mo¿e tych sporych odstêpów czasowych, ale jest pysznie

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------


z tego co wiem, to serki wiejskie s± mocno chemiczne - w którym¶ "odcinku" tego w±tku siê tego dowiedzia³am, bo te¿ sama jad³am sporo ale raz, ¿e niezdrowe, a dwa, ¿e to nie jest dobre bia³ko po treningu.
Mo¿e to nie jest du¿o, te trzy kromki pieczywa, ale s± du¿o lepsze ¼ród³a wêglowodanów, np ry¿ br±zowy Ja te¿ czasem mam "dzieñ chleba" i zjem sporo, ale po treningu(i przed) dobra by³aby w³a¶nie pier¶/ryba z ry¿em Co do jajek i tuñczyka to bym polemizowa³a, bo z tego co wiem, to za du¿o t³uszczu po treningu to te¿ niedobrze
wynika z tego, ¿e najlepiej byloby ciwczyc przed obiadem. Poki co nie mam takiej mozliwosci. Moge tylko 21- 22. Wiec zjesc przed samym snem ryz z ryba i tunczykiem to dla mnie po prostu za duzy posilek :/ chyba,ze jakas mini-porcja ;D Ale chyba najlepiej po nprostu urozmaicac.. A bez serka wiejskiego, tunczyka i jajek to akurat zyc nie moge
Narc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-06, 08:37   #136
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Poa alpina- jestem fank± Twoich jad³ospisów

Wczorajsze U

¦niadanie: 1/2 woreczka kaszy jaglanej z bananem, nektarynk±, malinami i serkiem wiejskim, kawa z mlekiem
II ¶niadanie: 2 kromki razowca z pasztetem sojowym; miseczka surówki z broku³ów, sa³aty lodowej, papryki, ogórka, pomidorów
Obiad: pier¶ z kurczaka pieczona w marynacie zio³owo-musztardowej; kuskus, du¿a porcja surówki j.w.
Podwieczorek: du¿y jogo naturalny z otrêbami

Kolacji nie by³o albowiem strasznie bola³ mnie brzuszek
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-06, 08:47   #137
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez riddle92 Poka¿ wiadomo¶æ
ja bym powiedzia³a, ¿e to przeciêtne R - tak naprawdê masz bia³ko tylko w trzech posi³kach, z czego w pierwszym nie wiem jak du¿o, a tak naprawdê tylko w obiadowym jest bia³ko inne ni¿ z nabia³u - jedz jajka, ryby. Fajnie, ¿e siê pojawiaj± t³uszcze

Moje R dzisiejsze(wczorajsze siê skoñczy³o bez treningu i pój¶ciem spaæ )
I. Placek z 6 ³y¿ek p³atków owsianych, kilku ¶liwek, jajka, odrobiny mleka i m±ki (mia³a byæ ³y¿ka w przepisie, doda³am ostatecznie ³y¿kê razowej i ³y¿eczkê bia³ej, bo siê s³abo klei³)
II. Kawa z mlekiem i niestety ³y¿eczk± syropu, ser bia³y pó³t³usty z jogurtem i d¿emem (niedobrze, wiem ), pestki s³onecznika
III. 2 Placki z m±ki razowej, wody i odrobiny mas³a (takie cieniutkie, suche), sos(jogurt naturalny, czosnek ,tymianek, oliwa), pier¶ z kurczaka, pomidor, papryka
trening si³owy + aeroby 15 minut
IV. sa³atka z jajkiem, mozarell±, pomidorami, oliw±, octem
V. bêdzie - nie wiem, mo¿e tuñczyk wsw

pijê wodê, wapno rozpuszczalne, herbatê (dzi¶ czarn± i zielon±), przyznajê siê, ¿e zjad³am ³y¿eczkê lodów waniliowych i podgryz³am dró¿dzówkê
Jajecznica ju¿ mi siê przejad³a, a ugotowanego jajka bez chleba niezbyt mi smakuj± Co do ryb- zdarza mi siê zje¶æ makrelê wêdzon± albo sardynki w puszce w sosie pomidorowym, tuñczyka nie lubiê, a ¶wie¿e ryby s± do¶æ drogie i jem je raczej na obiad, zamiast kurczaka, ni¿ oprócz niego

Je¶li chodzi o placki, przepis jest taki (ja dajê proporcje na oko, trzeba ¶ledziæ konsystencjê i w miarê potrzeby dodaæ m±ki lub serka): 150g serka homo, 1 jajko, pó³ szklanki dowolnej m±ki, 1/3 ³y¿eczki sody, kapka oleju i owoce. Bardzo dobre w wersji z wkrojonym bananem, ale z brzoskwini± czy malinami w³a¶nie te¿ niebo w gêbie

Co do Twojego R- sama wiesz, co Ci bêdê mówiæ, jeste¶ specjalistk± przecie¿
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-06, 09:46   #138
pani uzytkownik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Proszê o ocenê. Z góry wybaczcie za te wyliczenia co do grama ale dosta³am wagê do ¿ywno¶ci i j± testuje zazwyczaj tak nie wyliczam
U, ale zmierzam w kierunku P.....
sniadanie 7. owsianka (4 ³y¿kip³atków owsianych górskch, ³y¿ka otr±b ¿ytnich ekologicznych, ³y¿ka suszonych jagód goji, 15gr orzechów w³oskich, 200ml mleka 2%, 40gr twarogu chudego)
II ¶niadanie 11. kanapki z awokado i twarogiem chudym (chleb 2 ma³e kromki, twaróg 30gr, awokado 20gr, ogórek, sa³ata)
obiad. 15. griliowany filet z dorsza (200g duza porcja), ziemniaki gotowane 3 duze, surówka z bialej kapusty, marchwii kopru z olejem rzepakowym.
podwieczorek 18. Nekatrynka, 10gr migda³ów, kawa (americano czarne 2 espresso)
kolacja: 20.30 chleb razowy dwie duze kromki lub grahamka (co jest lepsze?) z wêdlin± z gotowanego kurczaka (z duza zawartoscia miesa) 3 duze plastry, pomidor, kie³ki, sa³ata

po: zielona herbata, w ciagu dnia 2 l wody
chodze spac o 00.00

Edytowane przez pani uzytkownik
Czas edycji: 2013-08-06 o 11:14
pani uzytkownik jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-06, 12:40   #139
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze R
I placki z serka homogenizowanego (z m±ki pe³noziarnistej) z malinami; kawa z mlekiem
II surówka (kapusta pekiñska, papryka, ¿ó³te pomidorki koktajlowe, ogórek), tost z chleba 3 ziarna z ¿ó³tym serem
III pó³ paczki kaszy jêczmiennej z kurczakiem w cukinii i pomidorach
IV gar¶æ mieszanki orzechów, ¿urawiny, ¶liwki suszonej; kawa z mlekiem
V pó³ kostki twarogu z cynamonem i brzoskwini± (wiem, owoce na wieczór... ale mia³am wielk± ochotê )

Szukanie mieszkania na wynajem odbiera mi apetyt. :/
Jak na brak apetytu to i tak nie jest ¼le . Bardzo kolorowo. Dobrze pamiêtam - startowa³a¶ na medycynê w Poznaniu? Czy mi siê co¶ pokie³basi³o?

Cytat:
Napisane przez riddle92 Poka¿ wiadomo¶æ

Moje R dzisiejsze(wczorajsze siê skoñczy³o bez treningu i pój¶ciem spaæ )
I. Placek z 6 ³y¿ek p³atków owsianych, kilku ¶liwek, jajka, odrobiny mleka i m±ki (mia³a byæ ³y¿ka w przepisie, doda³am ostatecznie ³y¿kê razowej i ³y¿eczkê bia³ej, bo siê s³abo klei³)
II. Kawa z mlekiem i niestety ³y¿eczk± syropu, ser bia³y pó³t³usty z jogurtem i d¿emem (niedobrze, wiem ), pestki s³onecznika
III. 2 Placki z m±ki razowej, wody i odrobiny mas³a (takie cieniutkie, suche), sos(jogurt naturalny, czosnek ,tymianek, oliwa), pier¶ z kurczaka, pomidor, papryka
trening si³owy + aeroby 15 minut
IV. sa³atka z jajkiem, mozarell±, pomidorami, oliw±, octem
V. bêdzie - nie wiem, mo¿e tuñczyk wsw

pijê wodê, wapno rozpuszczalne, herbatê (dzi¶ czarn± i zielon±), przyznajê siê, ¿e zjad³am ³y¿eczkê lodów waniliowych i podgryz³am dró¿dzówkê
Zamiast d¿emu rzeczywi¶cie lepsze by by³y ¶wie¿e owoce, a prócz pomidorów i papryki u¿y³abym jeszcze innych warzyw - mamy lato! Do tuñczyka te¿ by mog³o jakie¶ warzywko wpa¶æ dla urozmaicenia. Ale ogó³em ca³kiem ok . Podgryzione s³odkie przynajmniej zaspokaja smaka, taka mikra ilo¶æ to ¿aden grzech

Cytat:
Napisane przez riddle92 Poka¿ wiadomo¶æ
szkoda mo¿e tych sporych odstêpów czasowych, ale jest pysznie
Dziêkujê . Akurat te odstêpy czasowe mi nie przeszkadza³y. Posi³ki by³y na tyle syc±ce, ¿e gdy zbli¿a³ siê nastêpny - czu³am ledwo delikatny g³odzik, a nie ¿adne mega ssanie

Cytat:
Napisane przez riddle92 Poka¿ wiadomo¶æ
z tego co wiem, to serki wiejskie s± mocno chemiczne - w którym¶ "odcinku" tego w±tku siê tego dowiedzia³am, bo te¿ sama jad³am sporo ale raz, ¿e niezdrowe, a dwa, ¿e to nie jest dobre bia³ko po treningu.
Nie s± chemiczne. S± w porównaniu do klasycznego twarogu bardziej przetworzone - to jest ró¿nica. Serek wiejski mo¿e byæ chemiczny, owszem - ale dopiero po dodaniu zagêstników i innych bajerów. Po to czyta siê sk³ady, aby nie wybieraæ takich serków.

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Poa alpina- jestem fank± Twoich jad³ospisów

Wczorajsze U

¦niadanie: 1/2 woreczka kaszy jaglanej z bananem, nektarynk±, malinami i serkiem wiejskim, kawa z mlekiem
II ¶niadanie: 2 kromki razowca z pasztetem sojowym; miseczka surówki z broku³ów, sa³aty lodowej, papryki, ogórka, pomidorów
Obiad: pier¶ z kurczaka pieczona w marynacie zio³owo-musztardowej; kuskus, du¿a porcja surówki j.w.
Podwieczorek: du¿y jogo naturalny z otrêbami

Kolacji nie by³o albowiem strasznie bola³ mnie brzuszek
Dziêkujê! Ot takie tam, jedzenie do syta .

Pó³ woreczka kaszy jaglanej... Jakiej firmy kaszê kupujesz? Ja dot±d spotka³am siê tylko z pakowaniem w jeden worek, z którego po³owa starcza na porcje obiadowe dla 3 osób.

A sk±d ból brzucha? Mam nadziejê, ¿e ju¿ ok.

Ogó³em - podoba mi siê . Ale do jogurtu sypnê³abym trochê orzechów.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-06, 13:15   #140
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Moje wczorajsze eR:

¦niadanie: nieco dziwne bo z resztek obiadowych z dnia poprzedniego, a'la hamburger czyli bu³ka ¿ytnia, w³asnorêcznie zrobiony burger z piersi z kurczaka mielonej na patelni grillowej, plasterek oscypka (chyba nie powinnam na na redukcji ale dosta³am w prezencie a uwielbiam i ¿al mi ¿eby siê zmarnowa³) pieczony burak z octem balsamicznym, sa³ata karbowana, sos z jogurtu i musztardy

II ¦niadanie: jajko na twardo z sosem z jogurtu i musztardy, ogórek kiszony, pomidor, pestki dyni, s³onecznik i siemiê lniane pra¿one, kromka ciemnego chleba, 3 morele

Obiad: solidna porcja m³odej kapusty duszonej z mielon± piersi± z kurczaka, koperkiem i cebul±

Kolacja: dorsz pieczony w folii w sosie sojowym, odrobin± octu jab³kowego i ró¿nymi dziwnymi przyprawami orientalnymi; sa³atka 'japoñska' (pod tak± nazw± j± znam) tylko bez dodatku zupek chiñskich czyli bia³a kapusta, cebula, olej sezamowy, ziarna sezamu, odrobina octu jab³kowego, szczypta cukru i przyprawy


Dzisiejsze eR:

¦niadanie: owsianka z dodatkiem cukru migda³owego i kleksem domowej fru¿eliny wi¶niowej

II ¦niadanie: terrina twarogowa z warzywami, kromka ciemnego chleba

Obiad: m³oda kapusta duszona jak wczoraj

Kolacja: bêdê piek³a suflet malinowy z miodem
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!

Edytowane przez Ashira
Czas edycji: 2013-08-06 o 13:17
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-06, 13:47   #141
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Jak na brak apetytu to i tak nie jest ¼le . Bardzo kolorowo. Dobrze pamiêtam - startowa³a¶ na medycynê w Poznaniu? Czy mi siê co¶ pokie³basi³o?
Dobrze pamiêtasz
A je¶æ staram siê teraz jak najbardziej kolorowo, korzystaj±c z sezonu i kilogramów ¶wie¿ych, ekologicznych warzyw z mojej dzia³ki
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-06, 15:20   #142
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Narc Poka¿ wiadomo¶æ
wynika z tego, ¿e najlepiej byloby ciwczyc przed obiadem. Poki co nie mam takiej mozliwosci. Moge tylko 21- 22. Wiec zjesc przed samym snem ryz z ryba i tunczykiem to dla mnie po prostu za duzy posilek :/ chyba,ze jakas mini-porcja ;D Ale chyba najlepiej po nprostu urozmaicac.. A bez serka wiejskiego, tunczyka i jajek to akurat zyc nie moge
To w takim razie zrezygnuj z ry¿u(no albo zjedz go jako¶ ma³o), ale ¿eby to bia³ko z ryby/miêsa by³o, to by³oby lepsze ni¿ bia³ko z nabia³u!

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
Jajecznica ju¿ mi siê przejad³a, a ugotowanego jajka bez chleba niezbyt mi smakuj± Co do ryb- zdarza mi siê zje¶æ makrelê wêdzon± albo sardynki w puszce w sosie pomidorowym, tuñczyka nie lubiê, a ¶wie¿e ryby s± do¶æ drogie i jem je raczej na obiad, zamiast kurczaka, ni¿ oprócz niego

Je¶li chodzi o placki, przepis jest taki (ja dajê proporcje na oko, trzeba ¶ledziæ konsystencjê i w miarê potrzeby dodaæ m±ki lub serka): 150g serka homo, 1 jajko, pó³ szklanki dowolnej m±ki, 1/3 ³y¿eczki sody, kapka oleju i owoce. Bardzo dobre w wersji z wkrojonym bananem, ale z brzoskwini± czy malinami w³a¶nie te¿ niebo w gêbie

Co do Twojego R- sama wiesz, co Ci bêdê mówiæ, jeste¶ specjalistk± przecie¿ <ale ja chetnie poslucham, serio! czasem ktos z zewnatrz moze zauwazyc cos czego ja nie zauwaze, a poza tym tez nie jestem dietetykiem wiec pewnie i tak robie b³êdy ;d

z jajek mo¿na zrobiæ tyyle rzeczy, np pastê jajeczn±, ugotowane mo¿na wkroiæ do sa³atki, albo wlasnie dodawaæ do takich placuszków jak w przepisie (dziêkujê bardzo swoj± drog±, brzmi± pysznie!). wiem, ¿e rybki s± dosyæ drogie, niestety, bo jakby by³y tanie to te¿ bym je jad³a czê¶ciej - ale mimo wszystko polecam bia³ko z innych ¼róde³ ni¿ nabia³




---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Zamiast d¿emu rzeczywi¶cie lepsze by by³y ¶wie¿e owoce, a prócz pomidorów i papryki u¿y³abym jeszcze innych warzyw - mamy lato! Do tuñczyka te¿ by mog³o jakie¶ warzywko wpa¶æ dla urozmaicenia. Ale ogó³em ca³kiem ok . Podgryzione s³odkie przynajmniej zaspokaja smaka, taka mikra ilo¶æ to ¿aden grzech
Lubiê inne warzywka, tylko to akurat by³ taki "kebab" (zawinê³am te placki, da³am do ¶rodka miêso, sos i warzywa), no i nie pasowa³a mi jaka¶ cukinia albo marchewka do tego ;d Racja, moglam costam dolozyc do tego tunczyka A co do s³odkiego, chyba rzeczywi¶cie lepiej w ten sposób, ni¿ zrobiæ atak na szafkê z cukierkami o drugiej w nocy

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Moje wczorajsze eR:

¦niadanie: nieco dziwne bo z resztek obiadowych z dnia poprzedniego, a'la hamburger czyli bu³ka ¿ytnia, w³asnorêcznie zrobiony burger z piersi z kurczaka mielonej na patelni grillowej, plasterek oscypka (chyba nie powinnam na na redukcji ale dosta³am w prezencie a uwielbiam i ¿al mi ¿eby siê zmarnowa³) pieczony burak z octem balsamicznym, sa³ata karbowana, sos z jogurtu i musztardy <No dziwne to ¶niadanie, bo wlasnie zjadlam podobny obiad, ale brzmi w sumie pysznie ;d nie martw sie plastrem oscypka

II ¦niadanie: jajko na twardo z sosem z jogurtu i musztardy, ogórek kiszony, pomidor, pestki dyni, s³onecznik i siemiê lniane pra¿one, kromka ciemnego chleba, 3 morele

Obiad: solidna porcja m³odej kapusty duszonej z mielon± piersi± z kurczaka, koperkiem i cebul±

Kolacja: dorsz pieczony w folii w sosie sojowym, odrobin± octu jab³kowego i ró¿nymi dziwnymi przyprawami orientalnymi; sa³atka 'japoñska' (pod tak± nazw± j± znam) tylko bez dodatku zupek chiñskich czyli bia³a kapusta, cebula, olej sezamowy, ziarna sezamu, odrobina octu jab³kowego, szczypta cukru i przyprawy


Dzisiejsze eR:

¦niadanie: owsianka z dodatkiem cukru migda³owego i kleksem domowej fru¿eliny wi¶niowej

II ¦niadanie: terrina twarogowa z warzywami, kromka ciemnego chleba

Obiad: m³oda kapusta duszona jak wczoraj

Kolacja: bêdê piek³a suflet malinowy z miodem
Bardzo to wszystko fajnie wygl±da, mam tylko w±tpliwo¶ci co do sufletu z miodem na kolacje No i w dzisiejszej chyba mi brakuje troche tluszczu

Moje R dzisiejsze (tytu³:"pó¼na pobudka i nadmiar miêsa w lodówce"):
I. Jajecznica z dwóch jajek, nektarynka, ¶liwki
II. Domowy burger - miêso mielone z indyka pieczone na piekarnikowym grillu (wymieszane z jajkiem, oliw± i odrobin± bu³ki tartej), sos jogurtowy z tymiankiem(mia³ troszkê majonezu dla smaku, ale niewiele), pomidor, papryka, ogórek, sa³ata, plasterek sera ¿ó³tego, grahamka
III. Kawa z mlekiem (i ³y¿eczk± lodów ), a zaraz bêdzie burger numer dwa tutaj mam nadzejê zrobiæ HIIT i nie pa¶æ na tym upale
IV i V to pewnie sa³atka z kurczakiem z grilla, bo takowego te¿ mam nadmiar w lodówce, a wychodzê, wiêc wezmê do pojemniczka,
do picia standardowo woda, herbata zielona
riddle92 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-06, 19:04   #143
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
Dobrze pamiêtasz
A je¶æ staram siê teraz jak najbardziej kolorowo, korzystaj±c z sezonu i kilogramów ¶wie¿ych, ekologicznych warzyw z mojej dzia³ki
Poznañ to ciekawe miasto . A medycyna mega kierunek... Gratulujê!

Zazdroszczê warzyw z dzia³ki... My nie jeste¶my w stanie niestety ju¿ pozwoliæ sobie na uprawê warzyw...

Cytat:
Napisane przez riddle92 Poka¿ wiadomo¶æ


Lubiê inne warzywka, tylko to akurat by³ taki "kebab" (zawinê³am te placki, da³am do ¶rodka miêso, sos i warzywa), no i nie pasowa³a mi jaka¶ cukinia albo marchewka do tego ;d Racja, moglam costam dolozyc do tego tunczyka A co do s³odkiego, chyba rzeczywi¶cie lepiej w ten sposób, ni¿ zrobiæ atak na szafkê z cukierkami o drugiej w nocy

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------


Moje R dzisiejsze (tytu³:"pó¼na pobudka i nadmiar miêsa w lodówce"):
I. Jajecznica z dwóch jajek, nektarynka, ¶liwki
II. Domowy burger - miêso mielone z indyka pieczone na piekarnikowym grillu (wymieszane z jajkiem, oliw± i odrobin± bu³ki tartej), sos jogurtowy z tymiankiem(mia³ troszkê majonezu dla smaku, ale niewiele), pomidor, papryka, ogórek, sa³ata, plasterek sera ¿ó³tego, grahamka
III. Kawa z mlekiem (i ³y¿eczk± lodów ), a zaraz bêdzie burger numer dwa tutaj mam nadzejê zrobiæ HIIT i nie pa¶æ na tym upale
IV i V to pewnie sa³atka z kurczakiem z grilla, bo takowego te¿ mam nadmiar w lodówce, a wychodzê, wiêc wezmê do pojemniczka,
do picia standardowo woda, herbata zielona
Oczywi¶cie, ¿e to racja z tym s³odkim - nie mo¿na wszystkiego sobie odmawiaæ, choæ trzeba te¿ zachowywaæ umiar. Równowaga

Pozdrawiam, dzi¶ te¿ HIIT za mn± . Dywan mokry od potu... Dlatego pozwoli³am sobie z czystym sumieniem na lody.

U Ciebie dzi¶ rzuca siê w oczy brak wêgli na ¶niadanie - ja bym nie da³a rady. No i trochê monotematycznie - posi³ki s± warto¶ciowe, ale siê powtarzaj±. Rozumiem jednak, ¿e to nie regu³a i czasem trzeba co¶ doje¶æ .


Moje dzisiejsze U - takie upa³y, a jem za dwóch.

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: dwoma nektarynkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Du¿y bia³y grejpfrut; 2 kromki i piêtka razowca z serami ple¶niowymi, pomidorem i sa³at±
45 minut HIIT & Total Body Toning Tabata Workout
III Udko z kurczaka sma¿one bez t³uszczu, pó³ woreczka kaszy gryczanej, ogórki ze szczypiorkiem i jogurtem naturalnym
IV Lody na patyku: waniliowe w polewie z mlecznej czekolady z migda³ami
V 2 kromki razowca z jajem na twardo, serkiem cebulowym, pomidorem, sa³at± i ketchupem

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 4x zielona, zio³owa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-08-06 o 19:08
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-06, 20:28   #144
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

dzisiejsze R; niestety bez æwiczeñ, bo jestem taka jaka¶ wypompowana fizycznie i psychicznie...

I; owsianka z 5 ³y¿ek p³atków, nektarynka, pare borówek amerykañskich, ³y¿eczka siemienia
II: jogurt grecki z ³y¿k± wiórek kokosowych, gar¶ci± borówek
III: trochê mniej ni¿ pó³ woreczka ry¿u br±zowego, duszona pier¶ z kurczaka, gotowana cukinia z pomidorami
IV: po³owa kostki twarogu chudego (tylko taki mia³am w domu), z ³y¿eczk± jogurtu greckiego, dwa ma³e ogórki, sól, kawa zbo¿owa na mleku 3,2
V: 2 jaja, pomidor z ³y¿k± oliwy, plasterek ¿ó³tego sera radamer

do picia: 2 szklanki zielonej herbaty, pare ³yków wody (nie mog³am siê zmusiæ), ta kawa (bez cukru! ), i niestety pó³ szklanki okropnej oren¿ady (tylko to mia³am zaproponowane do picia, a bardzo mi siê chcia³o piæ :/)
wpad³o jeszcze: 2 mirabelki, plaster tego samego sera

riddle92komosa to quinoa inaczej, ro¶lina bogata w bia³ko do¶æ kaloryczna, ale bardzo zdrowa

wydaje mi siê, ¿e jest lepiej z jad³ospisem, ale wy oceñcie mniej cukrów prostych, wiêcej t³uszczy.
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-06, 20:42   #145
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomo¶ci: 2 189
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

RRRRR
1. 7.30 Owsianka na mleku z suszonymi sliwkami i bananem, kawa
w pracy
2. 11.30 2 kromki razowego z 1 plasterkiem zoltego sera i z warzywami
3.15.00 2 kromki razowego z poledwica i warzywami
w domu
4. 18.00 po³ woreczka ryzu paraboiled z curry, cebula, cukinia, warzywami na patelni, 100 gram piersi z kurczaka, 2 ³yzki sosu slodko-kwasnego
troszke cwiczen lekich na brzuch
5.00 21.30 serek wiejski z wkrojonym pomidorem i szczypiorkiem.
(najpierw wyjadam to co mam :P )

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2013-08-06 o 20:45
Narc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 04:58   #146
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Pó³ woreczka kaszy jaglanej... Jakiej firmy kaszê kupujesz? Ja dot±d spotka³am siê tylko z pakowaniem w jeden worek, z którego po³owa starcza na porcje obiadowe dla 3 osób.
Gapa ze mnie! Jak chcia³am sprawdziæ firmê okaza³o siê, ¿e to nie kasza jaglana tylko jêczmienna
Ból brzucha ju¿ za mn±. Co¶ mi musia³o "nie podej¶æ".

Wczorajsze U

¦niadanie: owsianka z nektarynk±, malinami, gar¶ci± orzechów w³oskich i serkiem wiejskim, kawa z mlekiem
II ¶niadanie: 2 kanapki z razowca 1. z pasztetem sojowym 2.z makrel± w sosie pomidorowym; miseczka surówki z sa³aty lodowej, broku³a, pomidora, papryki i ogórka
Obiad: pier¶ z kurczaka faszerowana szynk± i serem, sma¿ona w panierce; surówka j.w.
Deser: plaster arbuza
Podwieczorek: pomidor faszerowany sa³atk± z: ry¿u, tuñczyka wsw, papryki i jakiej¶ zieleniny
Kolacja: serek wiejski.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 10:15   #147
always naughty
Rozeznanie
 
Avatar always naughty
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 799
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

hej, proszê was bardzo o ocenê ma to byæ R, ale póki co nie chudnê mo¿e mi podpowiecie co jest ¼le

- bu³ka z dyni± (70g), serek wiejski (160g), polêdwica drobiowa (5 plasterków), 3 ma³e pomidorki, kawa³ek czerwonej papryki
- quesadilla z 1,3 tortilli z chilli con carne z chudej wo³owiny (z papryk± i czerwon± fasol±) + ³y¿ka startego ¿ó³tego sera do zapieczenia
- smoothie z arbuza, ¿ó³tego melona, awokado, banana i granata + wafel ry¿owy z plastrem polêdwicy
- chudy twaróg (150g) z ³ososiem wêdzonym (50g) i 3 pomidorkami

Wysz³o 1670 kcal, 143g bia³ka, 52g t³uszczu, 165g wêgli
dodatkowo wypi³am ok. 3litrów wody, 2 zielone herbaty, 1 czerwon± herbatê i æwiczy³am aeroby przez godzinê (przed ostatnim posi³kiem)

Bêdê wdzieczna
__________________
166cm
63.5 - 62 - 60 - 58 - 56 - 54
always naughty jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 11:59   #148
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiejsze R; niestety bez æwiczeñ, bo jestem taka jaka¶ wypompowana fizycznie i psychicznie...

I; owsianka z 5 ³y¿ek p³atków, nektarynka, pare borówek amerykañskich, ³y¿eczka siemienia
II: jogurt grecki z ³y¿k± wiórek kokosowych, gar¶ci± borówek
III: trochê mniej ni¿ pó³ woreczka ry¿u br±zowego, duszona pier¶ z kurczaka, gotowana cukinia z pomidorami
IV: po³owa kostki twarogu chudego (tylko taki mia³am w domu), z ³y¿eczk± jogurtu greckiego, dwa ma³e ogórki, sól, kawa zbo¿owa na mleku 3,2
V: 2 jaja, pomidor z ³y¿k± oliwy, plasterek ¿ó³tego sera radamer

do picia: 2 szklanki zielonej herbaty, pare ³yków wody (nie mog³am siê zmusiæ), ta kawa (bez cukru! ), i niestety pó³ szklanki okropnej oren¿ady (tylko to mia³am zaproponowane do picia, a bardzo mi siê chcia³o piæ :/)
wpad³o jeszcze: 2 mirabelki, plaster tego samego sera

riddle92komosa to quinoa inaczej, ro¶lina bogata w bia³ko do¶æ kaloryczna, ale bardzo zdrowa

wydaje mi siê, ¿e jest lepiej z jad³ospisem, ale wy oceñcie mniej cukrów prostych, wiêcej t³uszczy.
Ca³kiem ok . Z ostatniego posi³ku mo¿na by by³o zmajstrowaæ jak±¶ fajn± sa³atkê.

Cytat:
Napisane przez Narc Poka¿ wiadomo¶æ
RRRRR
1. 7.30 Owsianka na mleku z suszonymi sliwkami i bananem, kawa
w pracy
2. 11.30 2 kromki razowego z 1 plasterkiem zoltego sera i z warzywami
3.15.00 2 kromki razowego z poledwica i warzywami
w domu
4. 18.00 po³ woreczka ryzu paraboiled z curry, cebula, cukinia, warzywami na patelni, 100 gram piersi z kurczaka, 2 ³yzki sosu slodko-kwasnego
troszke cwiczen lekich na brzuch
5.00 21.30 serek wiejski z wkrojonym pomidorem i szczypiorkiem.
(najpierw wyjadam to co mam :P )
Fajnie! Kanapki jednak zawsze ¶wietnie sprawdzaj± siê jako posi³ek poza domem. Menu bez przekombinowania, prosto - ale smacznie i warto¶ciowo.

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Gapa ze mnie! Jak chcia³am sprawdziæ firmê okaza³o siê, ¿e to nie kasza jaglana tylko jêczmienna
Ból brzucha ju¿ za mn±. Co¶ mi musia³o "nie podej¶æ".

Wczorajsze U

¦niadanie: owsianka z nektarynk±, malinami, gar¶ci± orzechów w³oskich i serkiem wiejskim, kawa z mlekiem
II ¶niadanie: 2 kanapki z razowca 1. z pasztetem sojowym 2.z makrel± w sosie pomidorowym; miseczka surówki z sa³aty lodowej, broku³a, pomidora, papryki i ogórka
Obiad: pier¶ z kurczaka faszerowana szynk± i serem, sma¿ona w panierce; surówka j.w.
Deser: plaster arbuza
Podwieczorek: pomidor faszerowany sa³atk± z: ry¿u, tuñczyka wsw, papryki i jakiej¶ zieleniny
Kolacja: serek wiejski.
Kurczê, jak dawno nie jad³am kaszy jêczmiennej... A kiedy¶ bardzo czêsto go¶ci³a na moim stole. Chyba mi siê przejad³a po zesz³orocznych praktykach, kiedy notorycznie jada³am j± na obiad wraz z puszk± szprotek w sosie pomidorowym - nie ma to jak opcja na szybki, tani i ciep³y obiad. A jaglan± jadasz? Dla mnie jedna z faworytek je¶li chodzi o kasze. Boska jest!

Dzi¶ ca³kiem elegancko, ale czemu ten serek na kolacjê taki samotny?
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 14:22   #149
pani uzytkownik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez pani uzytkownik Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê o ocenê. Z góry wybaczcie za te wyliczenia co do grama ale dosta³am wagê do ¿ywno¶ci i j± testuje zazwyczaj tak nie wyliczam
U, ale zmierzam w kierunku P.....
sniadanie 7. owsianka (4 ³y¿kip³atków owsianych górskch, ³y¿ka otr±b ¿ytnich ekologicznych, ³y¿ka suszonych jagód goji, 15gr orzechów w³oskich, 200ml mleka 2%, 40gr twarogu chudego)
II ¶niadanie 11. kanapki z awokado i twarogiem chudym (chleb 2 ma³e kromki, twaróg 30gr, awokado 20gr, ogórek, sa³ata)
obiad. 15. griliowany filet z dorsza (200g duza porcja), ziemniaki gotowane 3 duze, surówka z bialej kapusty, marchwii kopru z olejem rzepakowym.
podwieczorek 18. Nekatrynka, 10gr migda³ów, kawa (americano czarne 2 espresso)
kolacja: 20.30 grahamka du¿ z wêdlin± z gotowanego kurczaka (z duza zawartoscia miesa) 3 duze plastry (jakies 50gram), pomidor, kie³ki, sa³ata

po: nekatrynka zielona herbata, w ciagu dnia 2 l wody, ok godziny szybkiego spaceru w ci±gu dnia


podbijam i dzisiejszy:

10.¦niadanie: owsianka jw
12.Ewa chodakowska skalpel + 8min Mel B posladki
14.30 Obiad: ³osos dziki pieczony w folii (170gram ryby) z koprem i cytryn±, pol woreczka ryzu brazowego, 100gram swiezego szpinaku polany ³yzka oliwy z oliwek
17.30 Podwieczorek: dwa kawa³ki szarlotki na kruchym ciescie, duzo jablek (200g), dwa paski milki mlecznej
20.30 Kolacja: dwie kromki razowca z pomidorem, salat± kie³kami lucerny i wêdlin± z kurczaka, (50g), plaster twarogu chudego

chodzê spaæ o 00:00

Edytowane przez pani uzytkownik
Czas edycji: 2013-08-07 o 16:47
pani uzytkownik jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 18:03   #150
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomo¶ci: 2 189
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

a dzi¶:
RrRrR
1.. 8.00 Jajecznica z 2 jaj z cebulk±, pomidorem i tymiankiem, 2 kromki razowca ( lyzka oliwy)
2. 12.00 w pracy- 2 kromki razowca z poledwica i papryka
banan kolo 15.00 -przegryzka
3. 17.00 pol worka kaszy gryczanej, 100 gram kurczaka, cukinia, marchewka, czosnek- duszone razem z przyprawa do gyrosa na lyzce oliwy (wiem,ze duza przerwa, ale z tego upalu to sie jesc nie chce)
4.19.00 jogurt naturalny z polowa banana i sliwkami suszonymi
20.00 total fitnes Chodakowska
5.21.30 pól puszki tunczyka z jajem na twardo, pomidorem, 2 lyzki bialej fasoli, cebula
23.00 sen

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2013-08-07 o 20:34
Narc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.