Samobójstwa ''z milosci'' - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-07, 22:37   #31
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Dziwne, że ludzie roszczą sobie prawo do oceniania żyjących (mimo że też często nie wyobrażają sobie z jakimi problemami ci się borykają), a jeśli chodzi o zmarłych to ich tykać nie można. Niektóre osoby naprawdę nie mają pojęcia jak niszcząco ich śmierć może wpłynąć na innych. I mówienie prawdy nt. takich ludzi wcale nie jest oznaką braku wrażliwości.
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:39   #32
anarchia25
Zakorzenienie
 
Avatar anarchia25
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 698
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez LaFleurBlanche Pokaż wiadomość
Nie dziewczątko, nie mylę. Takie historie są wpisane w tego typu tematy. Dziwne, że jak ktoś przytoczył podobny przykład, to się go nie czepiałaś .
A jeśli ludzie oceniają innych, żyjących ludzi, to też nie mają do tego prawa?



Jak już powiedziałam, w takim przypadku, to jest to naprawdę straszne i nie wiedziałabym jak można pomóc takim ludziom, czy da się w ogóle coś zrobić. Ale sama pisałam o samobójcach, którzy MAJĄ KOCHAJĄCE RODZINY.

Myślę, że wiele osób miało kiedyś takie myśli na swój temat, chcieli zakończyć ten żywot. Części pewnie to tylko przemknęło przez myśl, inni planowali trochę bardziej dokładnie. Sama kiedyś o tym myślałam, zdawało mi się w pewnym momencie życia, że nie ma innego wyjścia. A później uświadomiłam sobie, że z mojej strony to był naprawdę czysty egoizm i głupota.

Czepiłam sie Ciebie ? ależ ja użyłam liczby mnogiej w moim 1 szym poście
O ile się nie mylę zwróciłaś mi uwagę żebym uważniej czytała , Tobie radzę to samo.

Piszesz o kochającej rodzinie a chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego, że niektórzy ludzie mają tak poważną depresję lub inne zaburzenia , że na to nie patrzą - nie nazwałabym ich jednak egoistami bo to ludzie chorzy, którzy inaczej patrzą na otaczający ich świat.
__________________
I remember when,
I remember, I remember
When I lost my mind
There was something so pleasant
about that phase.
Even your emotions had an echo
In so much space
(Gnarls Barkley )
anarchia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:39   #33
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
Nawet sobie nie wyobrażacie jak wielu ludzi ma ze sobą problemy, ilu dotyka utrudniające codzienne życie zaburzenia, jak bardzo szarpią się ze sobą, co oddziałuje też na rodzinę. No ale żeby to zauważać, trzeba mieć choć trochę rozwiniętą wrażliwość.
I co, jeśli zauważę, to mam pochylić się i pogłaskać po głowce, bo przecież taki nieszczęśliwy człowiek? A bo to jeden taki na świecie i zasługuje na szczególną uwagę?
Ma problemy, to niech rozwiąże lub nie. Nie oceniam samobójców negatywnie, nie krzyczę, że to tchórze, ale też nie będę ronił łez nawet nad znajomymi - to tylko ich decyzja, podjeli ją i muszą z tym żyć... ups, nie muszą. Sens ten sam

Tak naprawdę jedyny problem z samobójcami mają ci ludzie, którzy powinno zauważyć i zareagować, ale... powinni zauważyć i zareagować. No i ci, którzy stoją w szczerym polu 4h, bo jakiś debil rzucił się pod pociąg... przynajmniej raz na dwa lata mi się to zdarza
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:39   #34
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez LaFleurBlanche Pokaż wiadomość
Jak już powiedziałam, w takim przypadku, to jest to naprawdę straszne i nie wiedziałabym jak można pomóc takim ludziom, czy da się w ogóle coś zrobić. Ale sama pisałam o samobójcach, którzy MAJĄ KOCHAJĄCE RODZINY.
Żadna rodzina za człowieka życia nie przeżyje, nawet nie wiem jak kochająca. Zresztą kochająca też może być na różne sposoby - może się na przykład sama sobie wydawać niezwykle kochająca i idealna (wyżej wzmiankowany babsztyl też był w swoim mniemaniu idealną matką, bo paradowanie do kościoła w nowej kiecce leczy wszelkie "depresje", które są przecież wymówką dla nierobów ). I wreszcie może być kochająca i chcieć dobrze, tyle, że zupełnie nie wiedzieć, jak się do tego zabrać. I wychodzi jeszcze gorzej.

No i na litość boską, jak można indywidualną jednostkę sczepiać na siłę z rodziną?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:40   #35
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tu od początku, 1 postu pisalam to w nurcie czarnego humoru, a tam po prostu przyznalam, ze przesadzilam. Naucz sie czytac ze zrozumieniem i lepiej znajdz sobie kogos innego do hejtowania. Poza tym temat jest nie o moich okresleniach, a o samobójcach, zabijajacych sie przez nieudana milosc, zakonczenie związku itp. wiec skoncz spamować.
Masakra, że nawet nie wiesz co to spam... hejtować bede cie, to może zauważysz swoje wypowiedzi i mi każesz się uczyć czytać ze zrozumieniem - ty?

Piszesz o samobójcach z pogardą, bez empatii, tak jakby to byli 'gorsi' ludzie, "słabszy towar". Masakra jakaś. A za kilka postów będziesz się z tego wyplątywać. Trochę zrozumienia, empatii, dziewczyno.

Edytowane przez ciezko_jest_lekko_zyc
Czas edycji: 2013-08-07 o 22:41
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:41   #36
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Żal tych ludzi bo musieli strasznie cierpieć. Mieli zerowe umiejętności socjalne. Ktoś normalny powie "nie ta to inna" i się nie przejmie, ktoś inny może płakać itd. Ale żeby zmarnować życie to już jest objaw strasznej desperacji.

Zresztą ja inaczej rozumiem miłość. Ktoś kto naprawdę kochał powie "jesteś wolny/wolna. Rób to co sprawi, że będziesz szczęśliwy/szczęśliwa". A nie "o boże, jakie życie jest bez sensu bez ciebie, błagam wróć do mnie".

Aaale też z drugiej strony ich cierpienie się zakończyło. Takie szczęście w nieszczęściu, jak już wam się zbiera na czarny humor ^^
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:42   #37
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez ciezko_jest_lekko_zyc Pokaż wiadomość
Masakra, że nawet nie wiesz co to spam... hejtować bede cie, to może zauważysz swoje wypowiedzi
Wiem co to znaczy, chodzilo o off top, czepianie sie slowek to nic innego jak brak argumentów. Jak chcesz, to hejtuj, skoro nie masz nic lepszego do roboty.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 22:46   #38
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
I co, jeśli zauważę, to mam pochylić się i pogłaskać po głowce, bo przecież taki nieszczęśliwy człowiek? A bo to jeden taki na świecie i zasługuje na szczególną uwagę?
Ma problemy, to niech rozwiąże lub nie. Nie oceniam samobójców negatywnie, nie krzyczę, że to tchórze, ale też nie będę ronił łez nawet nad znajomymi - to tylko ich decyzja, podjeli ją i muszą z tym żyć... ups, nie muszą. Sens ten sam

Tak naprawdę jedyny problem z samobójcami mają ci ludzie, którzy powinno zauważyć i zareagować, ale... powinni zauważyć i zareagować.
No i ci, którzy stoją w szczerym polu 4h, bo jakiś debil rzucił się pod pociąg... przynajmniej raz na dwa lata mi się to zdarza
A czy ja Ci każę każdego po główce głaskać? Często najbliżsi nie wiedzą co się dzieje w głowie danej osoby i jej życiu. Sądzę, że takie osoby masz, no chyba że tylko Twoja osoba wystarcza Ci do życia. Proszę też wytłumacz sens pogrubionego zdania, bo za bardzo nie potrafię zinterpretować treści. A, i co do ostatniego zdania, nawet nie skomentuję, bo nie ma sensu.
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:48   #39
Isavele
Raczkowanie
 
Avatar Isavele
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 127
GG do Isavele
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

"kochająca rodzina". Czasami to może być ostatnim punktem, który trzyma przy życiu, zapora przed samobójstwem. Ale w którymś momencie odkrywa się, że to jest nie do zniesienia, myślenie o tym kilka lat, planowanie, aż w końcu
robię bilans i wszystko przemawia za tym, aby w końcu tego dokonać. Instynkt przetrwania przegrywa, już się nie chce czekać na przyszłość, to jest zmęczenie byciem przerażonym przez cały czas.
I to g... prawda, że tylko my mamy wpływ na swoje życie, że możemy je uczynić takim jakim chcemy. Czasem własny świat kształtują czynniki, na które nie ma się wpływu!!
__________________
I am sick and tired of being afraid


staram się przychwycić
na gorącym uczynku- czas


The reason i hold on i need this hole gone- funny you're the broken one but I'm the only one who needed saving

Edytowane przez Isavele
Czas edycji: 2013-08-07 o 22:49
Isavele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:48   #40
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Wiem co to znaczy, chodzilo o off top, czepianie sie slowek to nic innego jak brak argumentów. Jak chcesz, to hejtuj, skoro nie masz nic lepszego do roboty.
Czepianie się słówek? To, że o kimś odnosisz się z pogardą, wyzywasz go od tchórzy, świrów i ja ci mówię 'masakra, że się tak o kimś odnosisz', pytanie czy chciałabyś żeby ciebie ktoś tak wyzywał jakby nie znał sytuacji dla której postanawiasz targnąć się na swoje życie - to jest czepianie się słówek?
Nie bądź śmieszna. Nazwałaś rzeczy po imieniu, tak jak uważałaś, tak jak ci pasowało. I nie wykręcaj się znowu, bo to się robi żałosne.
Jeśli umiesz dyskutować to odpowiedz mi na pytanie:
czy chciałabyś, zeby ktoś cie wyzywał, nie znając cie, twojej sytuacji w jakiej się znajdujesz?
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:50   #41
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Autorko: To jest żałosne, zawsze najpierw powiesz coś skrajnie głupiego a później piszesz że jednak nie chciałaś tak powiedzieć. Zastanów się co ty robisz. Ja rozumiem, forum, net, anonimowość ale minimum wyczucia, kultury by ci nie zaszkodziło. Zawsze lecisz od razu z mocnymi epitetami? Nawet nie orientując się w temacie, nawet nie znając poszczególnych sytuacji? To powiem ci że na tym możesz się jeszcze ostro przejechać nie chodzi mi tu o forum ale ogólnie-o życie.


Co do tematu miałam w rodzinie taki przypadek. I ten ktoś z pewnością nie był mięczakiem. Nie był też głupkiem czy egoistą. Oczywiście że ten jego czyn na końcu był egoistyczny, to się zresztą ciągnie do dziś we wszystkich nas, którzy go dobrze znaliśmy. Ale żadne z tych określeń nie pasuje do tego człowieka i jestem przekonana że każda z was poznając go powiedziałaby to samo.
Po prostu w jego głowie zrobiła sie taka sieczka i on sam tak bardzo się pogubił, że nie jestem w stanie i nie chcę sobie wyobrażać jak się czuł wtedy.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 22:51   #42
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez anarchia25 Pokaż wiadomość
Czepiłam sie Ciebie ? ależ ja użyłam liczby mnogiej w moim 1 szym poście
O ile się nie mylę zwróciłaś mi uwagę żebym uważniej czytała , Tobie radzę to samo.

Piszesz o kochającej rodzinie a chyba sobie nie zdajesz sprawy z tego, że niektórzy ludzie mają tak poważną depresję lub inne zaburzenia , że na to nie patrzą - nie nazwałabym ich jednak egoistami bo to ludzie chorzy, którzy inaczej patrzą na otaczający ich świat.
Zdaję sobie sprawę. Znam wiele takich przypadków. Z tego da się wyjść. Naprawdę nie mam zamiaru usprawiedliwiac samobojców. Jest często tak, że nie mają nikogo, niczego i wydaje im się, że to jest jedyne wyjście, ale to raczej mały odsetek całości.

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
I co, jeśli zauważę, to mam pochylić się i pogłaskać po głowce, bo przecież taki nieszczęśliwy człowiek? A bo to jeden taki na świecie i zasługuje na szczególną uwagę?
Ma problemy, to niech rozwiąże lub nie. Nie oceniam samobójców negatywnie, nie krzyczę, że to tchórze, ale też nie będę ronił łez nawet nad znajomymi - to tylko ich decyzja, podjeli ją i muszą z tym żyć... ups, nie muszą. Sens ten sam

Tak naprawdę jedyny problem z samobójcami mają ci ludzie, którzy powinno zauważyć i zareagować, ale... powinni zauważyć i zareagować. No i ci, którzy stoją w szczerym polu 4h, bo jakiś debil rzucił się pod pociąg... przynajmniej raz na dwa lata mi się to zdarza
I ja się z tym zgadzam. No, może debilem bym nie nazwała, ale kurczę, jak chcą się zabijać, to niech chociaż to robią tak, żeby inni nie cierpieli (w przypadku rzucania się pod pociąg, chodzi mi głownie o maszynistów, żeby nie było niejasności).

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Żadna rodzina za człowieka życia nie przeżyje, nawet nie wiem jak kochająca. Zresztą kochająca też może być na różne sposoby - może się na przykład sama sobie wydawać niezwykle kochająca i idealna (wyżej wzmiankowany babsztyl też był w swoim mniemaniu idealną matką, bo paradowanie do kościoła w nowej kiecce leczy wszelkie "depresje", które są przecież wymówką dla nierobów ). I wreszcie może być kochająca i chcieć dobrze, tyle, że zupełnie nie wiedzieć, jak się do tego zabrać. I wychodzi jeszcze gorzej.

No i na litość boską, jak można indywidualną jednostkę sczepiać na siłę z rodziną?
Jezusie, podałam rodzinę jako przykład. Mogą być przyjaciele, znajomi, pies. Rzeczy, ludzie, istoty obecne w naszym życiu, które nas cenią, kochają, starają się pomóc.

Jakie to dziwne, że jeśli mam inną opinię niż Wy, to od razu jestem oskarżana o brak wrażliwości... Może porozmawiajmy o tolerancji?
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:51   #43
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
A czy ja Ci każę każdego po główce głaskać? Często najbliżsi nie wiedzą co się dzieje w głowie danej osoby i jej życiu. Sądzę, że takie osoby masz, no chyba że tylko Twoja osoba wystarcza Ci do życia. Proszę też wytłumacz sens pogrubionego zdania, bo za bardzo nie potrafię zinterpretować treści. A, i co do ostatniego zdania, nawet nie skomentuję, bo nie ma sensu.
Wiem, że nie wiedzą. Aż za dobrze wiem. Ale napisałaś domagając się empatii i wrażliwości, jakby była czymś wymaganym i jednocześnie oskarżyłaś adwersarzy o jej brak. To tak nie działa.

Tak, po wszystkich moich przejściach moja osoba mi wystarcza do życia. Jakbym potrzebował do oddychania kogoś innego to dopiero byłoby smutne. Jeśli kogoś konkretnego, to wręcz żałosne.

Pogrubione jest proste, ale spróbuję jeszcze raz - samobójca nie żyje, więc go nie obchodzi. Obce osoby - też ich sytuacja nie rusza. Cierpieć mogą tylko te osoby, którym na samobójcy zależało, ale to do nich należało zauważenie całej sytuacji i zareagowanie zanim do samobójstwa doszło, więc mam im współczuć, bo nawaliły i im smutno? Bez jaj.
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:53   #44
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Strasznie cyniczna jesteś, współczuję Ci
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:53   #45
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez LaFleurBlanche Pokaż wiadomość
Zdaję sobie sprawę. Znam wiele takich przypadków. Z tego da się wyjść. Naprawdę nie mam zamiaru usprawiedliwiac samobojców. Jest często tak, że nie mają nikogo, niczego i wydaje im się, że to jest jedyne wyjście, ale to raczej mały odsetek całości.



I ja się z tym zgadzam. No, może debilem bym nie nazwała, ale kurczę, jak chcą się zabijać, to niech chociaż to robią tak, żeby inni nie cierpieli (w przypadku rzucania się pod pociąg, chodzi mi głownie o maszynistów, żeby nie było niejasności).



Jezusie, podałam rodzinę jako przykład. Mogą być przyjaciele, znajomi, pies. Rzeczy, ludzie, istoty obecne w naszym życiu, które nas cenią, kochają, starają się pomóc.

Jakie to dziwne, że jeśli mam inną opinię niż Wy, to od razu jestem oskarżana o brak wrażliwości... Może porozmawiajmy o tolerancji?
A w przypadku tych, którzy się wieszają w lesie, chodzi ci o leśniczych?
chyba nie da się tak, żeby nikogo nie skrzywdzić takim czynem... tak myślę... zawsze ktoś na tym ucierpi - czy rodzina, czy znajomi, czy ten kto znalazł samobójcę, czy ten kto był świadkiem samobójstwa..
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:54   #46
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Trudno mi sobie wyobrazić jak strasznie musi się czuć ktoś kto odbiera sobie życie. Musi to oznaczać, że nie widzi już kompletnie żadnego wyjścia. Miałam, jak pewnie wiele osób momenty kiedy chciałam położyć się i umrzeć, ale to przechodziło, a człowiek, który się zabija musi przechodzić niewyobrażalne męki. I niekoniecznie dlatego, że jest świrem tylko dlatego, że ma problemy nie do pojęcia dla kogoś innego, że ma podwyższony stopień wrażliwości, itp. Nie ma chyba nic gorszego niż sytuacja w której ktoś nie widzi żadnego światełka nadziei.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:56   #47
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez ciezko_jest_lekko_zyc Pokaż wiadomość
Czepianie się słówek? To, że o kimś odnosisz się z pogardą, wyzywasz go od tchórzy, świrów i ja ci mówię 'masakra, że się tak o kimś odnosisz', pytanie czy chciałabyś żeby ciebie ktoś tak wyzywał jakby nie znał sytuacji dla której postanawiasz targnąć się na swoje życie - to jest czepianie się słówek?
Nie bądź śmieszna. Nazwałaś rzeczy po imieniu, tak jak uważałaś, tak jak ci pasowało. I nie wykręcaj się znowu, bo to się robi żałosne.
Jeśli umiesz dyskutować to odpowiedz mi na pytanie:
czy chciałabyś, zeby ktoś cie wyzywał, nie znając cie, twojej sytuacji w jakiej się znajdujesz?
Nie odnosilam sie z pogardą, to był czarny humor, o czym napisałam, skoro sama nie wyczulas.
Maryanna ma rację i nie 1 raz, często najpierw mówie, potem mysle, stad zdarza mi sie poprawiac, bo napisze cos emocjonalnie, potem sie zastanowie i mysle sobie, ze powiedzialam cos glupiego i wcale tak nie mysle na zdrowy rozum. Po prostu mam impulsywny charakter i pracuje nad tym, kiedys bylo pod tym względem duzo gorzej. Ale watek jest naprawde nie o tym, jak chcecie ponarzekac na moja osobe, to zrobcie osobny watek, albo na priw...

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-08-07 o 22:59
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:57   #48
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez Vallarr Pokaż wiadomość
I co, jeśli zauważę, to mam pochylić się i pogłaskać po głowce, bo przecież taki nieszczęśliwy człowiek? A bo to jeden taki na świecie i zasługuje na szczególną uwagę?
Ma problemy, to niech rozwiąże lub nie. Nie oceniam samobójców negatywnie, nie krzyczę, że to tchórze, ale też nie będę ronił łez nawet nad znajomymi - to tylko ich decyzja, podjeli ją i muszą z tym żyć... ups, nie muszą. Sens ten sam

Tak naprawdę jedyny problem z samobójcami mają ci ludzie, którzy powinno zauważyć i zareagować, ale... powinni zauważyć i zareagować. No i ci, którzy stoją w szczerym polu 4h, bo jakiś debil rzucił się pod pociąg... przynajmniej raz na dwa lata mi się to zdarza
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 22:57   #49
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez Delave Pokaż wiadomość
Strasznie cyniczna jesteś, współczuję Ci
Że ja niby? Czy kto? Autorka?
Cyniczność to niezgadzanie się z Twoimi poglądami? Spoko. Jak chcesz obrażać ludzi, to idź na inne forum. To służy do wymiany poglądów. A ludzie mają różne poglądy.

Edytowane przez 201706121151
Czas edycji: 2013-08-07 o 22:58
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 22:58   #50
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Mój błąd, odnosiłam się Vallarr, nie zacytowałam
a Vallarr raczej jest dumna ze swojego cynizmu, niekoniecznie nazywania kogoś cynikiem jest obrazą.
__________________
ehhh

Edytowane przez Delave
Czas edycji: 2013-08-07 o 22:59
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:00   #51
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Nie odnosilam sie z pogardą, to był czarny humor, o czym napisałam, skoro sama nie wyczulas.
Maryanna ma rację i nie 1 raz, często najpierw mówie, potem mysle, stad zdarza mi sie poprawiac, bo napisze cos emocjonalnie, potem sie zastanowie i mysle sobie, ze powiedzialam cos glupiego i wcale tak nie mysle na zdrowy rozum. Ale watek jest naprawde nie o tym, jak chcecie ponarzekac na moja osobe, to zrobcie osobny watek, albo na priw...
ale maryanna napisała to, co ja - tylko że innymi słowami, bardziej stonowanymi. Po prostu myśl co robisz. Albo wyrażasz swoje poglądy i się ich trzymasz albo przestań rzucać słowa na wiatr i robić szum
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:00   #52
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
"Debil" nie dlatego, że samobójca, tylko dlatego, że rzucił się pod pociąg. Jeśli ktoś rozbierze tory, zerwie trakcje czy dla jaj użyje awaryjnego hamowania to oberwie tym samym epitetem. Nie dość, że takie sytuacje zdarzają mi się regularnie, to zawaliłem kilka ważnych spraw przez te opóźnienia i nie mam żadnej litości dla takiej postawy.

Cytując klasyka - "Następnym razem, gdy będziesz chciał popełnić samobójstwo, wiedźminie, to nie wciągaj w to innych. Po prostu powieś się w stajni na lejcach." Epitetów nie będzie, obiecuję
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:03   #53
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Wybacz, Vallarr to mężczyzna (z tego co zrozumiałam), ale nieważne.
Ja swoich pogladów na ten temat naprawdę nie mam zamiaru zmieniać... I nie nazwałabym siebie absolutnie osobą niewrażliwą. Jestem wrażliwa na ludzką krzywdę, ale samobójstwo to wybór. Ludzie często naprawdę podejmują taką decyzję nie myśląc o konsekwencjach, które dotkną innych. Dziwne, że normalnie (w przypadku osób żyjących i innych czynów) można to nazwać egoizmem, a w tym wypadku jest to wg Was niedopuszczalne.
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:04   #54
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Odp: Samobójstwa ''z milosci''

Autorko - odnies sie do innych postow a nie walkujesz temat "czarnego humoru".

Co do samobojstw z milosci - brzmi strasznie i nie sadze aby zdarzalo sie czesto. Bardziej wydaje mi sie, ze to jest ostatni gwozdz do trumny - ukochany/a byl ostatnia osoba, w ktorej samobojca pokladal nadzieje i znowu zostal osamotniony.

Samobojstwo ogolnie to bardzo trudny temat, przykro czyta sie posty na temat opoznionych pociagow. Owszem, tez mi sie zdarzylo pozartowac z samobojstw, ale skoro to forum intymne to moze warto zachowac minimum powagi.

Jestem przeciwna szufladkowaniu ludzi. Kazdy czlowiek jest inny i nie mozna twierdzic ze jest swirem/mieczakiem bo nie daje sobie rady. Pytanie tylko czy osoby, ktore rzucaja takimi okresleniami mialy nieprzyjemnosc przezyc sytuacje trudniejsza od "rodzice nie chca mnie wypuscic na impreze".
Aby popelnic samobojstwo trzeba pokonac, jak ktos wyzej wspomnial, najsilniejszy ludzki instynkt - instynkt przetrwania. To wskazuje na to, jak mocno psychika takiej osoby musi byc spustoszona przez problemy, czy tez chorobe psychiczna.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:08   #55
Vallarr
Raczkowanie
 
Avatar Vallarr
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Vallarr Send a message via Skype™ to Vallarr
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Tak, mężczyzna, że tak sobie posłodzę Nawet męskich końcówek regularnie używam!
Nie obrażam się, bawi mnie fakt, że mi współczujesz. Bardziej niż samobójcom czy jednak troszkę mniej? Jestem zaintrygowany
Vallarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:11   #56
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Samobójstwo z miłości to w ogóle chybione określenie. Takie rzeczy to tylko w literaturze, kiepskiej na dodatek. Ludzie, którzy to robią po rozstaniu, są emocjonalnie uzależnieni od drugiej połowy, często obsesyjnie, co nie ma z miłością wiele wspólnego. Związek jest jedynym punktem zaczepienia w ich życiu albo utrata drugiej osoby jest tą kroplą, która przelewa puchar. Za takim krokiem stoją całe zwały problemów ze sobą, niezdiagnozowanych chorób.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:13   #57
Delave
Raczkowanie
 
Avatar Delave
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: groch pod siódmym materacem
Wiadomości: 394
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Tobie Vallarr, bo się jeszcze dużo pomęczysz
__________________
ehhh
Delave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:14   #58
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez LaFleurBlanche Pokaż wiadomość
Jezusie, podałam rodzinę jako przykład. Mogą być przyjaciele, znajomi, pies. Rzeczy, ludzie, istoty obecne w naszym życiu, które nas cenią, kochają, starają się pomóc.

Jakie to dziwne, że jeśli mam inną opinię niż Wy, to od razu jestem oskarżana o brak wrażliwości... Może porozmawiajmy o tolerancji?
Przyjaciele i znajomi mogą pomóc, ale nie przeżyją życia za kogoś, tak? Nie wejdą do czyjejś głowy, czarodziejskich różdżek też nie mają. Poza tym - mają swoje życie, i nie można od nich wymagać, by żyli cudzym.

Starają się pomóc - jak pomóc? Czasem naprawdę zdarzają się sytuacje nie do rozwikłania, przyjaciele też mogą tylko na nie patrzeć. Pomóc można tak naprawdę sobie samemu, a nie zawsze się da.

No bo empatią się nie popisujesz, to jesteś oskarżana.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:16   #59
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Cytat:
Napisane przez LaFleurBlanche Pokaż wiadomość
Wybacz, Vallarr to mężczyzna (z tego co zrozumiałam), ale nieważne.
Ja swoich pogladów na ten temat naprawdę nie mam zamiaru zmieniać... I nie nazwałabym siebie absolutnie osobą niewrażliwą. Jestem wrażliwa na ludzką krzywdę, ale samobójstwo to wybór. Ludzie często naprawdę podejmują taką decyzję nie myśląc o konsekwencjach, które dotkną innych. Dziwne, że normalnie (w przypadku osób żyjących i innych czynów) można to nazwać egoizmem, a w tym wypadku jest to wg Was niedopuszczalne.
Skąd wiesz, że nie myślą? Z wyborem też się nie zgadzam. Niektóre stany są bardzo od nas niezależne, walka z samym sobą jest potwornie ciężka. Osoba, która dajmy na to choruje parę lat na ciężką depresję, obciążając rodzinę emocjonalnie i często finansowo, również sobie tego nie wybrała. Mogłabyś tak samo nazwać to egoizmem.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 23:18   #60
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Samobójstwa ''z milosci''

Poza tym nie każdy ma prawdziwych przyjaciół, którzy pogadają, zaciągną do psychologa, poinformują rodzinę. Część za przyjaciół uważa kumpli/kumpele od piwa pośmieją się, rozerwą, ogólnie spoko ludzie, ale żeby wniknąć w czyjeś problemy to już nie bardzo.
Nawet jesli ktoś chce pomóc to może po prostu kogoś źle zrozumieć, powiedzieć coś co w ogóle nie podziała. Wielu ludzi nie lubi rozmawiać z innymi o problemach, bo zazwyczaj nie słyszą nic pokrzepiającego choćby ci drudzy chcieli dobrze.
Albo mają taki charakter, że sa zamknięci w sobie, duszą to wszystko i nie potrafią się otworzyć. Wielu samobójców dzień przed śmiercią zachowuje się normalnie i nie wzbudza podejrzeń. Poza tym do dużej liczby samobójstw przyczynia się alkohol. I nie chodzi o chorobe alkoholową, ale o chwilowe upojenie.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2013-08-07 o 23:21
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-19 13:18:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.