Mamy z kielc 2013 - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-08, 15:07   #1411
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez esmeralda007 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam pytanie odnośnie tego rocznego urlopu wg nowych przepisów (czyli macierzynski +urlop rodzicielski). Czy któraś składała taki wniosek? Jak on wygląda, bo nic w necie nie mogę znalezć. Będę wdzięczna za info
Ja nie skladalam żadnego wniosku tz zaniósł tylko akt urodzenia kuby do mojej pracy i tam mi już zaliczyli macierzyński na razie na to pół roku płatne 100%
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 16:02   #1412
sierratequila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 65
GG do sierratequila
Dot.: Mamy z kielc 2013

esmeralda007 Jeśli chcesz dostawać przez pierwsze pół roku 100% wynagrodzenia a później 60% to nie musisz składać żadnych wniosków, chyba że chcesz przez cały rok dostawać 80% pensji to wtedy w ciągu 2 tygodni od urodzenia dziecka trzeba dostarczyć do pracodawcy taki właśnie wniosek. Ja byłam u siebie w pracy się dowiedzieć i tak mi powiedziała menagerka- że mam odręcznie napisać taki wniosek, że właśnie chcę pobierać przez rok pensję w wysokości 80%. U mojej koleżanki w pracy są takie specjalne formularze, które trzeba wypełnić, więc musisz się dowiedzieć jak to u Ciebie z tym jest
sierratequila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 16:11   #1413
esmeralda007
Raczkowanie
 
Avatar esmeralda007
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 80
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez sierratequila Pokaż wiadomość
esmeralda007 Jeśli chcesz dostawać przez pierwsze pół roku 100% wynagrodzenia a później 60% to nie musisz składać żadnych wniosków, chyba że chcesz przez cały rok dostawać 80% pensji to wtedy w ciągu 2 tygodni od urodzenia dziecka trzeba dostarczyć do pracodawcy taki właśnie wniosek. Ja byłam u siebie w pracy się dowiedzieć i tak mi powiedziała menagerka- że mam odręcznie napisać taki wniosek, że właśnie chcę pobierać przez rok pensję w wysokości 80%. U mojej koleżanki w pracy są takie specjalne formularze, które trzeba wypełnić, więc musisz się dowiedzieć jak to u Ciebie z tym jest
No własnie chciałabym miec przez rok 80 %. Dzwoniłam do kadr i powiedzieli żeby napisać wniosek o urlop podstawowy 20 tyg, dodatkowy 6 tyg i urlop rodzicielski na dziecko. Myślałam że znajde gotowca ,ale muszę sama napisać Siedzibe firmy mamy w Poznaniu a kierowniczka sklepu w ogóle nie jest zorientowana w tej sprawie

No i znalazłam!!! Wklejam linka jakby któraś potrzebowała
http://asystentbhp.pl/smedia/mainsite/pdf/D-DUMUR.pdf

Edytowane przez esmeralda007
Czas edycji: 2013-08-08 o 16:28
esmeralda007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 20:06   #1414
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez becik_4 Pokaż wiadomość
Ta książka język niemowląt to dość droga 140 zł na allegro a myślałam że góra że 30 bo ostatnio kupiłam jak wychować szczęśliwe dziecko właśnie w tej cenie
Cytat:
Napisane przez sierratequila Pokaż wiadomość
rzeczywiście ta książka jest dość droga, będę polowała na jakąś okazję a na razie ściągnęłam sobie wersję elektroniczną
Ja mam właśnie ebook

Cytat:
Napisane przez malenstwo21 Pokaż wiadomość
no właśnie czy tak małe dziecko może spać już na brzuchu
Jeśli masz go na brzuchu, to nie ma problemu, może sobie spać. Nie wolno tylko zostawiać takiego maluszka samego, bo jakby sobie nosek zatkał rączką czy czymś, to nie "ucieknie" głową, żeby móc oddychać.
Cytat:
wasze dzieci też trzymają same już głowy???
Tak jak Kacperka noszę do odbicia, to zawsze głowa w górze, jak go sobie oprę na brzuchu, keidy siedze, to tak samo. Czasem mu się tylko zakołysze jeszcze, jak za bardzo kręci głową na boki (w poniedziałek skończył 5 tygodni)
Cytat:
jest we wtorek był pierwszy raz po urlopie mówił że w czwartek go nie ma ale wkoncu nie wiem czy dziś czy następny...
a jak chcesz zaświadczenie do becikowego musisz sobie sciągnąć z urzędu wniosek i mu zaniesc do podbicia...ja nie wiedziałam bo poprzednio dawał mi zaświadczanie a teraz musze isc jeszcze raz
To dobrze, że juz jest po urlopie
A druk mam - specjalnie po niego szlam do MOPR, bo jak mąż był, to nie dostał tego papierka.
Cytat:
a ktoras próbowała herbatki koprowe lub rumianek zaparzyć działa coś???
Ja młodemu kupiłam herbatkę koperkową Hipp, ale nie bardzo mu smakuje. Z tym, że ona jest chyba bardziej na bączki niż kupę.

Cytat:
Napisane przez esmeralda007 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam pytanie odnośnie tego rocznego urlopu wg nowych przepisów (czyli macierzynski +urlop rodzicielski). Czy któraś składała taki wniosek? Jak on wygląda, bo nic w necie nie mogę znalezć. Będę wdzięczna za info
Jeśli chcesz od razu 80% to trzeba było najpóźniej 2 tygonie, ale chyba PRZED porodem to zgłosić. tak czytałam
P.S.: Poszukałam i faktycznie, do 14 dni PO porodzie trzeba złożyć

Cytat:
Napisane przez becik_4 Pokaż wiadomość
Malenstwo możesz opisać ta pozycję do noszenia dzieci w pionie ? Bo nie wiem czy mojego dobrze noszę a on teraz tylko w pionie chce
Chyba tak, jak do odbijania - rączki zwisają na Twoje plecy, a głowa opiera się na ramionach (lub jest w górze i rozgląda sie dookoła )

Edytowane przez ycnan
Czas edycji: 2013-08-09 o 08:29
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 09:54   #1415
malenstwo21
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo21
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 115
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie ebook

Jeśli masz go na brzuchu, to nie ma problemu, może sobie spać. Nie wolno tylko zostawiać takiego maluszka samego, bo jakby sobie nosek zatkał rączką czy czymś, to nie "ucieknie" głową, żeby móc oddychać. Tak jak Kacperka noszę do odbicia, to zawsze głowa w górze, jak go sobie oprę na brzuchu, keidy siedze, to tak samo. Czasem mu się tylko zakołysze jeszcze, jak za bardzo kręci głową na boki (w poniedziałek skończył 5 tygodni)To dobrze, że juz jest po urlopie
A druk mam - specjalnie po niego szlam do MOPR, bo jak mąż był, to nie dostał tego papierka.Ja młodemu kupiłam herbatkę koperkową Hipp, ale nie bardzo mu smakuje. Z tym, że ona jest chyba bardziej na bączki niż kupę.

Chyba tak, jak do odbijania - rączki zwisają na Twoje plecy, a głowa opiera się na ramionach (lub jest w górze i rozgląda sie dookoła )
fakt racja na brzuszku może się maleństwo przydusić...
becik dokladnie taka pozycja jak wyżej ycnan opisała robisz z rąk haki wkładasz pod paszki malenstwa palcami wskazującym serdecznym i resztą przytrzymujesz glowę i kladziesz na ramieniu tak aby ręce maluszka i glowa były o nie oparte
malenstwo21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 11:09   #1416
sierratequila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 65
GG do sierratequila
Dot.: Mamy z kielc 2013

byłam wczoraj na Kościuszki odwiedzić tą moją koleżankę co urodziła i trochę się przeraziłam- leżą na sali w 6, upał w tym pokoju okropny, nie ma czym oddychać, między łóżkami łóżeczka maluchów więc nie ma jak się ruszyć Gdyby do każdej z tych dziewczyn przyszła w odwiedziny 1 osoba to by się zrobił tłok okropny. Ale najgorsza jest właśnie ta temperatura na sali Koleżanka mi mówiła, że chciała sobie wziąć jedynkę ale obie były zajęte. Na szczęście długo jej nie będą trzymać bo dzisiaj wychodzi a urodziła w czwartek rano.

Ja byłam w czwartek na ostatniej wizycie i wszystko pozamykane na 3 spusty u mnie jak się nic nie zacznie dziać to mam się zgłosić do szpitala 22.08, więc mam nadzieję, że coś się jednak ruszy wcześniej

Dziewczyny nie orientujecie się może gdzie mogę kupić herbatę z liści malin?pytałam już w kilku aptekach i nie ma, a słyszałam, że ona podobno przygotowuje macicę do porodu- w sensie rozmiękcza szyjkę itp.
sierratequila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 14:45   #1417
senna87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 274
Dot.: Mamy z kielc 2013

sierratequila ja zamawiałam przez internet w aptece dbam o zdrowie czyste liście z malin do zaparzania (2,5 zł opakowanie ale musisz zamówić na minimum 20 zł produkty żeby Ci dostarczyli do wybranej apteki, czeka się 2-3 dni)
__________________
29.08.2013 zdarzył nam się Cud, nazwaliśmy go Hania

Edytowane przez senna87
Czas edycji: 2013-08-10 o 14:46
senna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 16:20   #1418
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez sierratequila Pokaż wiadomość
byłam wczoraj na Kościuszki odwiedzić tą moją koleżankę co urodziła i trochę się przeraziłam- leżą na sali w 6, upał w tym pokoju okropny, nie ma czym oddychać, między łóżkami łóżeczka maluchów więc nie ma jak się ruszyć Gdyby do każdej z tych dziewczyn przyszła w odwiedziny 1 osoba to by się zrobił tłok okropny. Ale najgorsza jest właśnie ta temperatura na sali Koleżanka mi mówiła, że chciała sobie wziąć jedynkę ale obie były zajęte. Na szczęście długo jej nie będą trzymać bo dzisiaj wychodzi a urodziła w czwartek rano.

Ja byłam w czwartek na ostatniej wizycie i wszystko pozamykane na 3 spusty u mnie jak się nic nie zacznie dziać to mam się zgłosić do szpitala 22.08, więc mam nadzieję, że coś się jednak ruszy wcześniej

Dziewczyny nie orientujecie się może gdzie mogę kupić herbatę z liści malin?pytałam już w kilku aptekach i nie ma, a słyszałam, że ona podobno przygotowuje macicę do porodu- w sensie rozmiękcza szyjkę itp.
Zamów sobie przez internet bo w aptece ją też nie dostałam ale bałam też wisiolka niestety nic mi nie pomogło

A co to tłoku i temperatury na salach to na prostej jest to samo ale jest też więcej jedynkę bo 8 i miałam to szczęście tam leżeć na dodatek okna wszystkie pozamykane a u mnie otwarte i jakoś małemu nic nie jest

Edytowane przez becik_4
Czas edycji: 2013-08-10 o 16:24
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 18:23   #1419
esmeralda007
Raczkowanie
 
Avatar esmeralda007
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 80
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez sierratequila Pokaż wiadomość
byłam wczoraj na Kościuszki odwiedzić tą moją koleżankę co urodziła i trochę się przeraziłam- leżą na sali w 6, upał w tym pokoju okropny, nie ma czym oddychać, między łóżkami łóżeczka maluchów więc nie ma jak się ruszyć Gdyby do każdej z tych dziewczyn przyszła w odwiedziny 1 osoba to by się zrobił tłok okropny. Ale najgorsza jest właśnie ta temperatura na sali Koleżanka mi mówiła, że chciała sobie wziąć jedynkę ale obie były zajęte. Na szczęście długo jej nie będą trzymać bo dzisiaj wychodzi a urodziła w czwartek rano.

Ja byłam w czwartek na ostatniej wizycie i wszystko pozamykane na 3 spusty u mnie jak się nic nie zacznie dziać to mam się zgłosić do szpitala 22.08, więc mam nadzieję, że coś się jednak ruszy wcześniej

Dziewczyny nie orientujecie się może gdzie mogę kupić herbatę z liści malin?pytałam już w kilku aptekach i nie ma, a słyszałam, że ona podobno przygotowuje macicę do porodu- w sensie rozmiękcza szyjkę itp.
Ja leżałam w 4- osobowej sali i miałyśmy otwarte okna, i nie było tak źle, ale faktycznie sześć osób to lekka przesada
esmeralda007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 20:18   #1420
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez sierratequila Pokaż wiadomość
byłam wczoraj na Kościuszki odwiedzić tą moją koleżankę co urodziła i trochę się przeraziłam- leżą na sali w 6, upał w tym pokoju okropny, nie ma czym oddychać, między łóżkami łóżeczka maluchów więc nie ma jak się ruszyć Gdyby do każdej z tych dziewczyn przyszła w odwiedziny 1 osoba to by się zrobił tłok okropny. Ale najgorsza jest właśnie ta temperatura na sali Koleżanka mi mówiła, że chciała sobie wziąć jedynkę ale obie były zajęte. Na szczęście długo jej nie będą trzymać bo dzisiaj wychodzi a urodziła w czwartek rano.
I to był kolejny powód,dla ktorego drugim razem rodziłąm na Prostej Za pierwszym razem rodziłąm na poczatku września (średnio ciepło, ale okna 24/dobe zamknięte), leżałam na pooperacyjnej z 4-5 innymi dziewczynami, potem 3 z nas przeniesli na zwykłą salę, do 2 innych dziewczyn. Odwiedziny chyba 9-17 były, a na sale nawet o 8 przychodziły po 3 osoby do każdej rodzącej. Potrafili siedzieć przez calutki dzień (i weź tu karm piersią przy obcych), a ciasnota straszna. Parę razy ktoś przyprowadził dzieciaki w wieku szkolnym I ogólnie warunki kieeeepskie moim zdaniem (moja mama mówiła, że przez 30 lat, kiedy ona tam rodziła, to nic się nie zmieniło). A na Prostej oddział po remoncie, odwiedziny mocno ograniczone, no i te kilka sal pojedynczych Choć, w dniu, w którym wychodziłam do domu to ze 3 dzieciaków po 6-8 lat się kręciło na korytarzu i mnie to troszkę zszokowało (wiek szkolny=więcej chorób itp. itd. Noworodków powinny unikać). Ja swojego 3latka jakoś nie kazałam przywozić, mimo, że tęskniłam za nim strasznie.

Cytat:
Napisane przez becik_4 Pokaż wiadomość
A co to tłoku i temperatury na salach to na prostej jest to samo ale jest też więcej jedynkę bo 8 i miałam to szczęście tam leżeć na dodatek okna wszystkie pozamykane a u mnie otwarte i jakoś małemu nic nie jest
Też miałam salę pojedynczą i onko rownież otwarte, ale wtedy okropne upały były i duszno bardzo, więc innaczej sobie tego nie wyobrażałam.
A co do tłoku, to na Prostej te sale są większe, a może po prostu łóżka lepiej rozstawione. Na Kościuszki stoją ciasno, jedno przy drugim.
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 22:02   #1421
eveewe
Zakorzenienie
 
Avatar eveewe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 5 133
GG do eveewe
Dot.: Mamy z kielc 2013

A ja tam na Kosciuszki jak teraz rodzilam, widzialam ze pielegniarki ganialy tych ktorzy przyszli z dziecmi, bezwzglednie kazali opuscic sale. A co do duchoty - jesli jedna nie pozwoli otworzyc okna, to bedzie zaduch i nic sie z tym nie zrobi. Ja lezalam w jedynce i cala noc mialam otwarte okno i malemu nic nie bylo. Ale ludzie sa rozni i nie wiadomo na kogo sie trafi.
__________________
Nigdy nie odbieraj nikomu nadziei ! Może to jedyne co mu pozostało !

12.06.2010

Marysia - 11.08.2011

Aleks - 08-07-2013
eveewe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 08:11   #1422
m_majaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 355
Dot.: Odp: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez adunia89 Pokaż wiadomość
Maja, zapraszamy Napisz nam cos o sobie

Witam
Ja jestem mamą 2 łobuzów
mam córeczkę i 4miesięcznego synka

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez esmeralda007 Pokaż wiadomość
hej wpadam sie pochwalic ze we wtorek urodzilam corke waga 3400 54 cm. jeszcze jestesmy w szpitalu bo mala ma infekcje. porod byl blyskawiczny ledwo zdarzylismy
gratuluję

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez esmeralda007 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam pytanie odnośnie tego rocznego urlopu wg nowych przepisów (czyli macierzynski +urlop rodzicielski). Czy któraś składała taki wniosek? Jak on wygląda, bo nic w necie nie mogę znalezć. Będę wdzięczna za info
http://asystentbhp.pl/art/wnioski-o-...1#.UgiKa6yf7aR

proszę
__________________
KPP
m_majaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 11:03   #1423
edys321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Mamy z kielc 2013

Czesc dziewczyny,
Jestem tu nowa. Mam do was pytanko, czy ktoras slyszala jak wyglada teraz porod na Czarnowie? Ja jestem w 37 tc 4 d... chodze do gamety w kielcach i oni kieruja mnie na czarnow. Tylko ze moj lekarz tam nie ma dyzurow... stad moje obawy.
Zastanawiam sie tez nad cesarka....
edys321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 16:49   #1424
nos_ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 101
Dot.: Mamy z kielc 2013

hej Dziewczyny, i ja! i ja! przyłączam się do pytania edys321
nos_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 17:49   #1425
edys321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez nos_ek Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny, i ja! i ja! przyłączam się do pytania edys321
Nos_ek a na kiedy masz termin? I do ktorego lekarze chodzisz? Ja do tej pory slyszalam o czarnowie dobre opinie. A szczegolnie odkad ordynatorem jest tam rokita... ale nie znam zadnej rodzacej tam ostatnio...
edys321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 19:56   #1426
nos_ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 101
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez edys321 Pokaż wiadomość
Nos_ek a na kiedy masz termin? I do ktorego lekarze chodzisz? Ja do tej pory slyszalam o czarnowie dobre opinie. A szczegolnie odkad ordynatorem jest tam rokita... ale nie znam zadnej rodzacej tam ostatnio...
Edys321 ja mam termin na 22 września a jeślli chodzi o mojego lekarza to dr Nalepa-Szymanek ))) opinie na temat czarnowa... hmm myślę, że tak jak w każdym szpitalu jedni są zadowoleni inni nie, ja miałam przez pierwsze 3 miesiace lekarza z prostej jednak zrezygnowałam z jego "usług" czego nie żałuje a to ponoć dla innych też świetny szanowany specjalista...
i właśnie podłączyłam się do Was tutaj bo czas przygotować wyprawkę ))) i chciałabym aby któraś z Was mi w tym pomogła bo sama chyba nie dam rady
nos_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 20:40   #1427
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Mamy z kielc 2013

nos_ek, edys, ja rodziłam na czarnowie 2 miesiące temu, jestem bardzo zadowolona, ale tak jak piszecie - co kobieta, to inna opinia. Ja uważam, że sama sobie dużo pomogłam, bo po pierwsze, lekarza miałam z czarnowa i dużo procedur przyspieszył (poród był wywoływany), a poza tym jak się dobrze z położnymi/pielęgniarkami zagada to też atmosfera jest inna.
Dodam też, że rodziłam na sali do porodu rodzinnego, a to pewnie też różnica, niż na ogólnej, chociaż leżałam tam ze 2h i było ok. Warunki bardzo ok, czysto, odremontowane, chociaż na łóżkach zaoszczędzili więc nie za wygodnie :P Na salach średnio 3-4 kobietki, da się przeżyć. Ja towarzyskie stworzenie, więc raźniej się czułam, a i zawsze ktoś coś podpowiedział, czy zerknął na maluszka. Odwiedziny od 12-19 ale można było je "naciągnąć".
Odpowiem na wszelkie pytania, jak coś
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 21:01   #1428
nos_ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 101
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez adunia89 Pokaż wiadomość
nos_ek, edys, ja rodziłam na czarnowie 2 miesiące temu, jestem bardzo zadowolona, ale tak jak piszecie - co kobieta, to inna opinia. Ja uważam, że sama sobie dużo pomogłam, bo po pierwsze, lekarza miałam z czarnowa i dużo procedur przyspieszył (poród był wywoływany), a poza tym jak się dobrze z położnymi/pielęgniarkami zagada to też atmosfera jest inna.
Dodam też, że rodziłam na sali do porodu rodzinnego, a to pewnie też różnica, niż na ogólnej, chociaż leżałam tam ze 2h i było ok. Warunki bardzo ok, czysto, odremontowane, chociaż na łóżkach zaoszczędzili więc nie za wygodnie :P Na salach średnio 3-4 kobietki, da się przeżyć. Ja towarzyskie stworzenie, więc raźniej się czułam, a i zawsze ktoś coś podpowiedział, czy zerknął na maluszka. Odwiedziny od 12-19 ale można było je "naciągnąć".
Odpowiem na wszelkie pytania, jak coś
Hej Adunia89 a jak z wyprawką na czarnowie?
nos_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 21:06   #1429
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Mamy z kielc 2013

Wyprawkę już rozpisywałam na wątku, bo czarne pytała i jest na ten temat kilka postów Jak nie znajdziesz to jutro postaram się to odgrzebać.
Ja tymczasem uciekam, miłej nocki
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 12:46   #1430
senna87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 274
Dot.: Mamy z kielc 2013

cześć dziewczyny co u Was?

ja melduję że jeszcze nie urodziłam. stosuję: reguralne okłady z TŻta, 2 kubki liścia malin dziennie a skurczy ni-hu-hu. No w sumie dopiero od dziś według terminu z OM Hania jest donoszona, więc może jest z niej formalistka i dopiero teraz się zacznie zbierać do wyjścia
__________________
29.08.2013 zdarzył nam się Cud, nazwaliśmy go Hania
senna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 13:32   #1431
sierratequila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 65
GG do sierratequila
Dot.: Mamy z kielc 2013

hej!my mamy termin z OM na 18 w niedzielę i też cisza u nas Ja przede wszystkim stosuję codziennie spacery i ogólnie dużo się ruszam, jutro idziemy na ktg i mam nadzieję, że jakieś skurcze się pojawią. Chciałabym strasznie, żeby coś się zaczęło dziać bo nie chcę wywoływania Franek według czwartkowego usg miał już ok 3600 g i trochę się boję, że będzie bardzo duży i nie dam rady no bo skala błędu to 500 g a on cały czas rośnie
sierratequila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 15:24   #1432
esmeralda007
Raczkowanie
 
Avatar esmeralda007
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 80
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez sierratequila Pokaż wiadomość
hej!my mamy termin z OM na 18 w niedzielę i też cisza u nas Ja przede wszystkim stosuję codziennie spacery i ogólnie dużo się ruszam, jutro idziemy na ktg i mam nadzieję, że jakieś skurcze się pojawią. Chciałabym strasznie, żeby coś się zaczęło dziać bo nie chcę wywoływania Franek według czwartkowego usg miał już ok 3600 g i trochę się boję, że będzie bardzo duży i nie dam rady no bo skala błędu to 500 g a on cały czas rośnie
Oj to czekanie jest męczące, ale miejmy nadzieje że samo się zacznie. A propo wagi maluszka to ze mną leżała dziewczyna która miała wywoływany poród i urodziła siłami natury chłopca o wadze 4600 Nie wiem jak ona tego dokonała ale dała radę
esmeralda007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 07:44   #1433
czarne
Zakupowy odwyk :)
 
Avatar czarne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 147
Dot.: Mamy z kielc 2013

nos_ek witaj na forum. Tu mam listę potrzebnych rzeczy do szpitala na Czarnowie:
Mama:
2 koszule do karmienia (miałam też do porodu, ale nie przydała mi się, bo koszulę dostajesz szpitalną)
szlafrok
2 x klapki
bielizna
kosmetyki (tantum rosa do przemywania, biały jeleń pod prysznic)
2 x staniki do karmienia
wkładki/nakładki laktacyjne
laktator (mnie się nie przydał, bo nawał miałam w 3 dobie, czyli już w domu)
2 paczki podkładów poporodowych Bella (ja nie używałam swoich bo dostałam sporo od położnej)
2 x majtki poporodowe siatkowe
papier toaletowy/ręczniki papierowe (do sztućców albo osuszania krocza)
ręczniki
kubek/sztućce
woda "z dziubkiem" (na poród)
gumka do włosów
ładowarka
aparat

Maluszek:
pampersy
chusteczki nawilżające
krem do pupy (ja miałam Bepanthen bo Kaja ma suchą skórę)
niedrapki
4 pieluchy tetrowe
4 kaftaniki (nie wiem jak będzie we wrześniu ale jak ja leżałam w szpitalu to dzieciaczki ubierane były tylko w kaftaniki i wsadzane były do rożków)
rożek (możesz mieć swój, ale szpital też je zapewnia)


też mam termin koło 20 września więć może poznamy się na porodówce
czarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 12:28   #1434
nos_ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 101
Dot.: Mamy z kielc 2013

czarne jejku jaka piekna lista, dziękuję , no to świetnie może uda nam się spędzic kilka dni na jednej sali , apropo listy to byłaś może u położnych się dowiadywać ? bo ja właśnie się wybierałam ostatnio tylko jakos mi ciężko i wciąż nie po drodze w sumie najbardziej chodziło mi o tą koszule do porodu czy zapewniają ))))
I mam jeszcze jedno głupie pytanie do Was dziewczyny, a mianowicie na jaką długość kupujecie te pierwsze "ubranka", dodam, że ja będę miała córcie wiec one chyba jakies takie malutkie się rodzą, oczywiscie to tylko mi sie tak może wydawać .....

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

czarne a kosmetyki w stylku "biały jeleń" to jest też jakoś narzucone przez nich? no i jeszcze woda z dziubkiem mnie interesuje )))))) podpowiedz, powiedz mi coś wiecej na ten temat :roll eyes:
nos_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:00   #1435
czarne
Zakupowy odwyk :)
 
Avatar czarne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 147
Dot.: Mamy z kielc 2013

nos_ek autorką listy jest Adunia więc jeszcze raz trzeba jej podziękować ja wzięłam listę rzeczy potrzebnych u położnej na wizycie lekarskiej,porównałam z tą i jest ok. O koszulach nie wiem,bo na pewno będę mieć swoją. Ja mam ubranka kupione na 56,też u nas będzie córa

co do kosmetyków to kupię takie jakie będa mi pasować. Woda z dziubkiem bo zwykła woda mineralna w zwykłej butelce z takim własnie dziubkiem otwieranym,często napoje dla dzieci takie mają,żeby było nam wygodniej
czarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:30   #1436
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Mamy z kielc 2013

Czarne, dziękuję za odkopanie listy

Cytat:
Napisane przez nos_ek Pokaż wiadomość
czarne jejku jaka piekna lista, dziękuję , no to świetnie może uda nam się spędzic kilka dni na jednej sali , apropo listy to byłaś może u położnych się dowiadywać ? bo ja właśnie się wybierałam ostatnio tylko jakos mi ciężko i wciąż nie po drodze w sumie najbardziej chodziło mi o tą koszule do porodu czy zapewniają ))))
I mam jeszcze jedno głupie pytanie do Was dziewczyny, a mianowicie na jaką długość kupujecie te pierwsze "ubranka", dodam, że ja będę miała córcie wiec one chyba jakies takie malutkie się rodzą, oczywiscie to tylko mi sie tak może wydawać .....

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

czarne a kosmetyki w stylku "biały jeleń" to jest też jakoś narzucone przez nich? no i jeszcze woda z dziubkiem mnie interesuje )))))) podpowiedz, powiedz mi coś wiecej na ten temat :roll eyes:
Tak jak pisze czarne, lista stworzona jest na bazie moich własnych, szpitalnych doświadczeń Co do ubranek to my też mieliśmy 56, ale Kaja miała 55 cm więc pasowały idealnie. Biały jeleń to mój własny pomysł/wybór, nikt Ci tego nie narzuca Ja go kupiłam bo nie ma intensywnego zapachu (maluszki raczej tego nie lubią) i jest bardzo delikatny, a po porodzie ma się rozcięcia w różnych dziwnych miejscach, więc wolałam uniknąć podrażnień Co do wody z dziubkiem to tak jak czarne napisała - podczas porodu wygodniej pić z takiej nakrętki, bo nie wylewa nam się pół butelki na twarz, a uwierz, emocje ogromne i weź tu się skup, żeby łyka pociągnąć
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:42   #1437
czarne
Zakupowy odwyk :)
 
Avatar czarne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 147
Dot.: Mamy z kielc 2013

Ada,kiedy wpadacie na herbatke ??
czarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:49   #1438
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Mamy z kielc 2013

Czarne, już po przeprowadzce??? I jak wrażenia? Wpadniemy bardzo chętnie, ale przede mną sądne 2 tygodnie, bo muszę do końca miesiąca przesłać gotową pracę magisterską, a Kajka nie daje mi jej skończyć... Jak będziesz gdzieś w pobliżu to daj znać, może wygrzebiemy się z Kajką na spacerek, żeby Cię zobaczyć jeszcze przed rozwiązaniem!

Mnie głowa pęka, Mała cały dzień najchętniej tylko na rączkach, jak znikam jej z pola widzenia to wrzask. A do tego TŻ kładzie płytki na balkonie i wierci, tnie, kuje, aaaaaa
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:52   #1439
nos_ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 101
Dot.: Mamy z kielc 2013

czarne, adunia89 wielkie dzięki dziewczyny jestem juz o tyle mądrzejsza i napewno skorzystam z waszych rad i doświadczeń zastanawiam sie teraz nad wyborem bielizny, proponujecie jakąś?
nos_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 15:09   #1440
czarne
Zakupowy odwyk :)
 
Avatar czarne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 147
Dot.: Mamy z kielc 2013

Ada,my już w swoim mieszkanku dużo nam jeszcze brakuje ale jest super.No i kuchnia wyszła moich marzeń więć już szaleje... To będziemy cierpliwe i zapraszamy jak sobie wszystko załatwisz. A na spacerek mogę podlecieć,tylko dajcie znać kiedy będziecie wolniejsze

nos_ek ja bielizny nie mam jeszcze więc nie pomoge. Z której jesteś częsci Kielc,ile masz lat opowiedz coś
czarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-08 15:16:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.