Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-13, 19:23   #4501
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Tak, wyszukałam maść, a dokładnie żel w tubie - Normaclin. Też czytałam na Internecie że leki stosowane zewnętrznie nie wplywają na antykoncepcję, ale niestety nie zapytałam lekarza, bo nie wiedziałam, że to antybiotyk. Po zestawieniu tego żelu z moimi pigułkami wyskakuje "interakcja mało istotna", a po kliknięciu w to - "Osłabienie działania środków antykoncepcyjnych podawanych doustnie.". No i teraz nie wiem co robić, a może coś źle sprawdziłam
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 19:24   #4502
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Na tej stronie -> http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list (podawanej zresztą na Wizażu) wyskakuje, że działanie moich pigułek może być osłabione, więc chyba będę dmuchać na zimne
Nie zawsze należy wierzyć tej stronie Np. jest podana 'istotna interakcja' pomiędzy moimi tabletkami a Ibupromem Zatoki. To oczywiście NIE prawda. Jakby tak było już dawno bym miała dzidziusia Strona ministerstwa zawiera niestety wiele błedów
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 19:30   #4503
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dzięki dziewczyny, czyli na 100% dodatkowe zabezpieczenie nie jest mi potrzebne?
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 19:47   #4504
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Na pewno nie musisz się dodatkowo zabezpieczać
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 19:50   #4505
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dzięki dziewczyny za pomoc
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 20:59   #4506
malina330
Raczkowanie
 
Avatar malina330
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 279
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Witam
Mam pytanie dziś lekarz przepisał mi leki Clotrimazolum GSK i Clotrimazolum Hasco, na ulotce jest napisane, że uszkadza mechaniczne środki antykoncepcyjne, więc z tabletkami raczej można stosować?
__________________
...że nie zważasz na to, że czasem zachowuję się jak diabeł z piekła rodem...

"Never let the fear of striking out, keep you from playing the game"
malina330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 22:43   #4507
kotkotek
Raczkowanie
 
Avatar kotkotek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 95
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malina330 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie dziś lekarz przepisał mi leki Clotrimazolum GSK i Clotrimazolum Hasco, na ulotce jest napisane, że uszkadza mechaniczne środki antykoncepcyjne, więc z tabletkami raczej można stosować?
Tak.
kotkotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 10:04   #4508
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A czy tabletki to mechaniczne środki antykoncepcyjne? Nie. To np. prezerwatywa.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 22:24   #4509
malina330
Raczkowanie
 
Avatar malina330
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 279
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

w sumie później się zorientowałam, że źle zadałam pytanie. Czy te leki nie osłabiają tabletek?
__________________
...że nie zważasz na to, że czasem zachowuję się jak diabeł z piekła rodem...

"Never let the fear of striking out, keep you from playing the game"
malina330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 05:09   #4510
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A czy ulotka mówi coś na ten temat? Przeca Clotrimazolum to MAŚĆ (chyba że stworzyli tabletki), jak maść ma Ci niby na tabletki wpłynąć? A nawet jak masz doustny lek, zawsze takie rzeczy są wypisane w ulotce.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 19:56   #4511
patussia
Raczkowanie
 
Avatar patussia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 253
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

zły watek, jak usunac post ?
__________________
"Twój stosunek do samej siebie decyduje o tym jak widzi Cię mężczyzna."
-'Dlaczego mężczyźni kochają zołzy'


http://suwaczki.slub-wesele.pl/201205192337.html

Edytowane przez patussia
Czas edycji: 2013-08-16 o 19:58
patussia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 13:30   #4512
malina330
Raczkowanie
 
Avatar malina330
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 279
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
A czy ulotka mówi coś na ten temat? Przeca Clotrimazolum to MAŚĆ (chyba że stworzyli tabletki), jak maść ma Ci niby na tabletki wpłynąć? A nawet jak masz doustny lek, zawsze takie rzeczy są wypisane w ulotce.
Clotrimazolum GSK ( tabletki dopochwowe) stworzyli tabletki
__________________
...że nie zważasz na to, że czasem zachowuję się jak diabeł z piekła rodem...

"Never let the fear of striking out, keep you from playing the game"
malina330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 13:44   #4513
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Ale tabletki DOPOCHWOWE to nie tabletki DOUSTNE.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 09:11   #4514
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Witajcie,

czy jednorazowe przyjęcie kilkunatu kropel nasercowych Cardiol może wpłynąć na antykoncepcję? Podaję skład kropel: Crataegi cum Valeriane, Convallariae, etanol, Colae seminis extractum
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 09:21   #4515
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A czy w ulotce jest o tym mowa? Jeśli nie, masz odpowiedź.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 11:44   #4516
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

cześć miałam ostatnio przepisany lek, w ulotce było napisane, że może osłabiać działanie/wchodzić w interakcje z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi. Poinformowałam lekarza, że biorę Narayę, ale nie miał co do tego uwag..
Stosowałam ten lek przez niedługi czas i teraz od około 4 dni już go nie biorę. Jutro kończę blister i zastanawiam się, czy od nowego opakowania będę już bezpieczna? czuję się teraz niepewnie co do mojej ochrony przed ciążą ..
ps. lek to Trittico cr

Edytowane przez Effervescing Elephant
Czas edycji: 2013-09-01 o 11:49
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 12:57   #4517
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Wiesz co, lekarze to z reguły nigdy nie mają bladego pojęcia czy wpływa czy nie, więc się nie sugeruj ich zdaniem. Ulotki są jednoznaczne.

Niby 5 dni po skończeniu, ale ja bym dla bezpieczeństwa albo połączyła opakowanie i wtedy te dwa dodatkowe dni się przemęczyła, żeby dobić równe 7 dni po skończonej terapii, i zrobić wtedy przerwę, albo robiła normalnie przerwę i zabezpieczała się przez nią i kolejne 7 dni nowego opakowania. W Twoim wypadku chyba lepsza jest pierwsza opcja, bo tracisz tylko tyle, że przerwę rozpoczynasz 2 dni później.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 20:49   #4518
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Wiesz co, lekarze to z reguły nigdy nie mają bladego pojęcia czy wpływa czy nie, więc się nie sugeruj ich zdaniem. Ulotki są jednoznaczne.

Niby 5 dni po skończeniu, ale ja bym dla bezpieczeństwa albo połączyła opakowanie i wtedy te dwa dodatkowe dni się przemęczyła, żeby dobić równe 7 dni po skończonej terapii, i zrobić wtedy przerwę, albo robiła normalnie przerwę i zabezpieczała się przez nią i kolejne 7 dni nowego opakowania. W Twoim wypadku chyba lepsza jest pierwsza opcja, bo tracisz tylko tyle, że przerwę rozpoczynasz 2 dni później.
dziękuję
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 16:25   #4519
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

http://www.se.pl/kobieta/kobieta-por...ji_183684.html O grejprufcie gdzieś czytałam, że rzeczywiście kobieta piła regularnie wyciskany, świeży sok i zaszła w ciążę. Ale żurawina? Czy któraś z Was się spotkała z opinią, żeby np. mała miseczka suszonej żurawiny zjedzona kilka razy w tygodniu osłabiała działanie tabletek?
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 23:54   #4520
umami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 47
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

To jest artykuł z superaka... są chyba lepsze źródła wiedzy. Dr Woroń wymienił rzeczywistą interakcję (dziurawiec), reszta jest w ulotce nazwana dokładniej (co to są leki przeciwgrzybiczne? może krem na grzybicę stóp też?). Z witaminą C też raczej się powinno uważać, ale chodzi o nieprzekraczanie dawki (maksymalnej dziennej, tak przy okazji..). Radzę podążać za ulotkami tabletek i leku, który się przyjmuje.
umami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 19:13   #4521
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dziewczyny potrzeba mi pomoc

W dniu wczorajszym współżyłam z swoim TŻ, pech chciał, że dzisiaj wylądowałam u lekarza i otrzymałam antybiotyk Recute 875mg + 125mg ( Amoxicillinum + Acidum clavulanicum). W necie znalazłam informację, że Amoksycylina obniża skuteczność tabletek, dlatego zastanawiam się, czy nie zacząć brać antybiotyku dopiero od środy wieczora + plus dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni, aby uniknąć ewentualnego ryzyka zajścia w ciąże. Lekarz został poinformowany, że biorę tabletki, niestety źle dobrał mi antybiotyk. Dlatego bardzo prosiłabym o odpowiedź, co byście zrobiły na moim miejscu.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 20:33   #4522
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzeba mi pomoc

W dniu wczorajszym współżyłam z swoim TŻ, pech chciał, że dzisiaj wylądowałam u lekarza i otrzymałam antybiotyk Recute 875mg + 125mg ( Amoxicillinum + Acidum clavulanicum). W necie znalazłam informację, że Amoksycylina obniża skuteczność tabletek, dlatego zastanawiam się, czy nie zacząć brać antybiotyku dopiero od środy wieczora + plus dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni, aby uniknąć ewentualnego ryzyka zajścia w ciąże. Lekarz został poinformowany, że biorę tabletki, niestety źle dobrał mi antybiotyk. Dlatego bardzo prosiłabym o odpowiedź, co byście zrobiły na moim miejscu.
Dlaczego źle?
Gdybyś przeczytała ulotkę to byś wiedziała, że antybiotyk nie działa wstecz.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 22:31   #4523
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;42719553]Dlaczego źle?
Gdybyś przeczytała ulotkę to byś wiedziała, że antybiotyk nie działa wstecz.[/QUOTE]

Pytasz dlaczego źle, ponieważ prosiłam o antybiotyk, który nie koliduje z tabletkami anty.

Przeczytałam ulotkę antybiotyku i wiem, że antybiotyk nie działa wstecz. Bardziej chodziło mi o to, że jeśli go dzisiaj zażyje to obniży działanie dzisiejszej tabletki, a co za tym idzie wczorajszy stosunek, który odbyliśmy mógłby nieść ze sobą ryzyko zajścia w ciążę. Jeśli się mylę, to proszę o info.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 23:39   #4524
opikopi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 23
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

W kwestii interakcji zawsze korzystam z przeglądarki osoz. Wpiszcie sobie w google interakcje osoz - wyskoczy Wam link to świetnej wyszukiwarki- obejmuje ona również suplementy diety. Warto sprawdzić!
opikopi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 18:06   #4525
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Pytasz dlaczego źle, ponieważ prosiłam o antybiotyk, który nie koliduje z tabletkami anty.

Przeczytałam ulotkę antybiotyku i wiem, że antybiotyk nie działa wstecz. Bardziej chodziło mi o to, że jeśli go dzisiaj zażyje to obniży działanie dzisiejszej tabletki, a co za tym idzie wczorajszy stosunek, który odbyliśmy mógłby nieść ze sobą ryzyko zajścia w ciążę. Jeśli się mylę, to proszę o info.
Już nie wmawiaj sobie.
I większość antybiotyków obniża działanie anty i dobiera się je wg składnika, a nie wg włąsnego widzimisie tabletkowego.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 17:51   #4526
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A co z witaminami A i E ?
wiem ze C moze obniżać skuteczność, ant natomiast nie wiem jak z tymi, bo na jednym forum czytalam że A tak, a E nie, na innych że mogę obie wtaminy stosowac spokojnie i się zastanawiam

__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 17:58   #4527
league
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Hej kochani!

Jestem studentką ostatniego roku farmacji na UM w Poznaniu i poszukuję chętnych dziewczyn/kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne do wzięcia udziału w badaniu ankietowym do mojej pracy magisterskiej pt.„Występowanie interakcji z doustnymi preparatami hormonalnymi u pacjentek”

Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na problem interakcji mogących potencjalnie zmniejszać lub w zupełności znosić działanie antykoncepcyjne niektórych preparatów i w tym celu potrzebuję Waszej pomocy

Jak możesz pomóc:
• Roześlij zaproszenia lub link do ankiety swoim znajomym i bliskim

Co należy zrobić:
• wypełnij ankietę internetową (12 krótkich pytań)
• odbierz e-mail z formularzem
• pod koniec każdego miesiąca wypełnij formularz lekowy i odeślij

Co możesz z tego mieć:
• profesjonalną analizę interakcji Twoich tabletek antykoncepcyjnych
• konsultację na temat nurtujących Cię pytań w tym temacie
• ogromną wdzięczność przyszłej farmaceutki

ankieta dostępna w serwisie 'moje-ankiety'
tytuł: Występowanie interakcji z doustnymi preparatami hormonalnymi u pacjentek

a także na Facebooku
tytuł: Badanie ankietowe dot. doustnej antykoncepcji hormonalnej

link odsyłam również w odpowiedzi na puste wiadomości e-mail na adres antykoncepcja.kk@wp.pl

Przebieg badania:
Badanie jest dwuczęściowe. Po wypełnieniu ankiety na podany adres e-mail otrzymasz wspomniany formularz lekowy, w którym zaznaczasz dany miesiąc, wpisujesz leki i inne zażywane w tym czasie środki (informacja pomocnicza jest dołączona). Pod koniec każdego miesiąca dostaniesz wiadomość przypominającą o odesłaniu wypełnionego formularza na adres antykoncepcja.kk@wp.pl . By badanie było ważne potrzebuję od 3 do 6 wypełnionych przez Ciebie formularzy. Masz pełne prawo w dowolnym momencie odstąpić od dalszego w nim udziału.

MOŻESZ ZACZĄĆ W KAŻDEJ CHWILI !

Badanie nie wymaga wiele czasu, stąd będę zobowiązana za regularną współpracę, by te co najmniej 3 miesiące były owocne zarówno dla Ciebie, jak i dla potrzeb naszego badania

Jeśli masz jakieś pytania pisz do mnie lub na adres: antykoncepcja.kk@wp.pl

LICZĘ NA TWOJĄ POMOC !!!!! ))))
Karolina Kilińska

Edytowane przez league
Czas edycji: 2013-09-12 o 18:03
league jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 19:49   #4528
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dziewczyny, wiem, że głupie pytanie, ale zestresowałam się dość.

Dziś na jakieś pół h przed wzięciem tabletki wypiłam 2/3 kubka z plussszem multiwitamina(zawiera 80mg witaminy C). Czy mogło to osłabić działanie tabletki?
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 20:48   #4529
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hikaru Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiem, że głupie pytanie, ale zestresowałam się dość.

Dziś na jakieś pół h przed wzięciem tabletki wypiłam 2/3 kubka z plussszem multiwitamina(zawiera 80mg witaminy C). Czy mogło to osłabić działanie tabletki?
Producenci witaminy C podają, że przyjmowanie dobowej dawki kwasu askorbinowego powyżej 1 g (czyli 1000 mg) może wpływać na działanie innych leków, takich jak niektóre antybiotyki, preparaty żelaza i leki zawierające estrogeny (czyli np. tabletki antykoncepcyjne). Duże dawki witaminy C mogą zwiększać stężenie tych leków, potęgując ich toksyczność.
Duże dawki witaminy C (około 1 g i więcej) stosowane długotrwale u osób z chorymi nerkami mogą być przyczyna powstania kamieni układu moczowego. Dawki kwasu askorbinowego nawet poniżej 1 g mogą powodować wystąpienie biegunki.
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 20:56   #4530
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dzięki za odpowiedź Czytałam już troche w necie, ale musiałam się utwierdzić w tym, że taka mała ilość nic nie zrobi
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.