Problem z nadwagą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-15, 14:27   #1
Smiechootka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2

Problem z nadwagą


Witajcie. Niestety, ale od długiego czasu mam poważny problem z nadwagą. W mojej rodzinie praktycznie wszyscy mają problem z nadwagą dlatego też nie tak łatwo się z tym uporać. Próbowałam już diet typu głodówka czy też dieta białkowa, ale to nie przyniosło żadnego dobrego efektu. Czy istnieją jakieś sposoby co do tego, aby w miarę szybko schudnąć? Czy istnieją specyfiki naturalne, które to mogą pomóc mi w zrzuceniu kilogramów?

Pozdrawiam, Asia
Smiechootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:17   #2
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Problem z nadwagą

Najlepiej i najbezpieczniej udać się z tym problemem do dietetyka, który ustali bezpieczna i najwłaściwszą dla indywidualnego przypadku dietę. która nie skończy się efektem jo-jo. Są oczywiście diety ekspresowe takie jak Dukan, ale nie są niestety bezinwazyjne dla organizmu.
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 17:16   #3
Mesis
Raczkowanie
 
Avatar Mesis
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 212
Dot.: Problem z nadwagą

Nie przytyłaś wczoraj- nie schudniesz jutro!
Mesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 10:06   #4
Smiechootka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z nadwagą

Niestety, ale do dietetyka teraz nie mogę się udać bo jestem za granicą... Wracam dopiero za 3 miesiące do kraju i chciałabym wrócić nieco "odmieniona" i wszystkich pozytywnie zaskoczyć. Na innych forach znalazłam informacje na temat tego specyfiku : http://odchudzanie-tabletki.com.pl/zielona-kawa.html Czy ktoś z Was miał może z tym kontakt? Jest to aby bezpiecznie i nie powoduje żadnych skutków ubocznych?

Pozdrawiam
Smiechootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 11:26   #5
Mesis
Raczkowanie
 
Avatar Mesis
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 212
Dot.: Problem z nadwagą

Zacznij się zdrowo odżywiać i ćwiczyć
Gdyby istniały skuteczne tabletki na odchudzanie to problem otyłości dotyczyłby zupełnie mniejszej ilości osób.
Owszem tabletki- czasem- mogą odrobinę pomóc przy zdrowej diecie i ćwiczeniach, ale od samych tabletek nie schudniesz. Szkoda kasy.
Ile ważysz? Jak do tej pory jesz? Ćwiczysz coś?
Mesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 23:26   #6
wladyslaw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Send a message via Skype™ to wladyslaw
Dot.: Problem z nadwagą

Tak jak sobie Ciebie czytam, to mam wrażenie że chcesz iść na łatwiznę

Mam podobne wrażenie z pracy z próżnymi klientami - czy chodzi o biznes czy o odchudzanie cyz różne inne rzeczy. Wszyscy chcą mieć od razu a jak cos nie jest w miesiąc albo krócej to znaczy, że nie działa. No heloooł, trzeba się trochę zmęczyć, spocić, podziałać z dietą i wtedy dopiero.

Więc własnie - pytanie jak wyżej jak wygląda Twój dzień? Co jesz, ile jesz, ile sie ruszasz i jak?

"W mojej rodzinie praktycznie wszyscy mają problem z nadwagą dlatego też nie tak łatwo się z tym uporać. " - Dlaczego tak jest? Czy w Twojej rodzinie panuje kult ruchu, czy lepiej się nie ruszać za bardzo? Jakie nawyki ma Twoja rodzina, która może wspierać nadwagę?


Próbowałam już diet typu głodówka czy też dieta białkowa, ale to nie przyniosło żadnego dobrego efektu. Czy istnieją jakieś sposoby co do tego, aby w miarę szybko schudnąć? - Na głodówce tylko przytyjesz, na innych dziwnych dietach pewnie też.

Nie wiemy ile ważysz i ile chcesz schudnąć, więc nie możemy Ci powiedziec jak szybko i ile schudniesz
wladyslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 13:54   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problem z nadwagą

Cytat:
Napisane przez wladyslaw Pokaż wiadomość
Tak jak sobie Ciebie czytam, to mam wrażenie że chcesz iść na łatwiznę

Mam podobne wrażenie z pracy z próżnymi klientami - czy chodzi o biznes czy o odchudzanie cyz różne inne rzeczy. Wszyscy chcą mieć od razu a jak cos nie jest w miesiąc albo krócej to znaczy, że nie działa. No heloooł, trzeba się trochę zmęczyć, spocić, podziałać z dietą i wtedy dopiero.

Więc własnie - pytanie jak wyżej jak wygląda Twój dzień? Co jesz, ile jesz, ile sie ruszasz i jak?

"W mojej rodzinie praktycznie wszyscy mają problem z nadwagą dlatego też nie tak łatwo się z tym uporać. " - Dlaczego tak jest? Czy w Twojej rodzinie panuje kult ruchu, czy lepiej się nie ruszać za bardzo? Jakie nawyki ma Twoja rodzina, która może wspierać nadwagę?


Próbowałam już diet typu głodówka czy też dieta białkowa, ale to nie przyniosło żadnego dobrego efektu. Czy istnieją jakieś sposoby co do tego, aby w miarę szybko schudnąć? - Na głodówce tylko przytyjesz, na innych dziwnych dietach pewnie też.

Nie wiemy ile ważysz i ile chcesz schudnąć, więc nie możemy Ci powiedziec jak szybko i ile schudniesz

To jest bardzo ważny wpis.
I sama parawda.

Nic nie ma darmo. Na wszytko trzeba zapracować tak samo ciężko i cierpliwie- tak samo ciężko i mozolnie trzeba pracować na nadwagę(!!!), jak i na szczupłość.
Nie tyje się w miesiąc, nie uzyska się w miesiąc pięknego ciała.
Wszytko co robimy dziś, będzie miało konsekwencje jutro.
Czasami odwracalne, czasami nie.

Cała rodzina mojego męża, to osoby z nadwagą, cukrzycą, chorobami układu krążenia itp.

Wydawałoby się naturalne, ze mój będzie miał takie same problemy.

A nie ma.
Po pierwsze, to ja go karmię i szybko musiał się przyzwyczaić do moich zwyczajów żywieniowych. dzięki Bogu, on nie miał większych oporów a ja nie z tych co popadają w depresję że"a mamusia inaczej to gotowała"
Ja nie mamusia, ja żona.
Po drugie, zamiast sport oglądać głównie w TV, zaczął go ostro uprawiać sam.
W wyniku tych "drobnych zmian" w wieku ponad 40 lat to zdrowy, szczuplutki, wydolny i pięknie umięśniony mężczyzna.
A jak go najdzie na zjedzenie śmiecia- bo w końcu wszystko jest dla ludzi i nie ma co siedzieć całe życie na jakiejś restrykcyjnej diecie, to nie ma to zadnych konsekwencji, bo i tak wszytko w sporcie wypalimy.

warto sobie przemyśleć.
Bo diety to krótkotrwałe wyjście, nikt nie wytrzyma na diecie całego życia.
Żaden mięsień samoistnie od diety człowiekowi nie urośnie ani wydolność choćby minimalna się nie wykształci.
Zresztą- co to za życie na wiecznej diecie
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 16:11   #8
wladyslaw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Send a message via Skype™ to wladyslaw
Dot.: Problem z nadwagą

Oo właśnie - małe kroczki tworzą duże cele

Ja w ten sposób wyeliminowałem przesiadywanie w knajpach i picie browarów w ilościach dużych, fast food który był wręcz uzależnieniem dla mnie i w pewnym momencie czułem się już jak beczka - mimo, że ważyłem 74 kg ale był to w dużej mierze tłuszcz, bo masy było mało.

Wyeliminowałem też tłuściochy inne z diety, zastąpiwszy chudym mięskiem, dużą ilością otręb, sloneczników w różnych posiłkach - nawet w obiedzie, do którego otręby niezbyt niby pasują.

Wyeliminowałem też "stresowe" jedzenie, nauczyłem się rozpoznawać co to jest głód a co to ssanie ze stresu. Generalnie nasz mózg bardzo fajnie nasz oszukuje i jak się nauczymy z nim "rozmawiać" to jest dobrze

Lecę na siłownię
wladyslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 12:48   #9
diablo69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 78
Dot.: Problem z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Smiechootka Pokaż wiadomość
Witajcie. Niestety, ale od długiego czasu mam poważny problem z nadwagą. W mojej rodzinie praktycznie wszyscy mają problem z nadwagą dlatego też nie tak łatwo się z tym uporać. Próbowałam już diet typu głodówka czy też dieta białkowa, ale to nie przyniosło żadnego dobrego efektu. Czy istnieją jakieś sposoby co do tego, aby w miarę szybko schudnąć? Czy istnieją specyfiki naturalne, które to mogą pomóc mi w zrzuceniu kilogramów?

Pozdrawiam, Asia

Co do czerwonego tekstu - próbowałaś 2 najgłupszych diet jakie mogłaś wybrać.

Niebieski - owszem, odsysanie tłuszczu (liposukcja czyli, chyba xD).

Zielone - oczywiście, na przykład czerwona herbata.
diablo69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:07   #10
Yo_Landi
Raczkowanie
 
Avatar Yo_Landi
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 141
Dot.: Problem z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Mesis Pokaż wiadomość
Nie przytyłaś wczoraj- nie schudniesz jutro!
No dokładnie... Skoro wszsycy w rodzinie mają z typ problem, to może masz złe nawyki żywieniowe, w rodzinie gotuje sie tłusto...? Tak na szybko może i się da, ale nie będzie to zdrowo...
Yo_Landi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:30   #11
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Problem z nadwagą

Podepnę się pod temat.
Jak to jest z tym "rodzinnym" tyciem? Mamusia podjada, tatuś podjada - logiczne jest, że jeśli robi to też ich dziecko, to cała trójeczka jest uroczo pulchniutka (eufemistycznie rzecz biorąc). Ale jeśli dziecko wyłamuje się z tego schematu i je te 5 posiłków dziennie? Czy i tak będzie miało pod górkę, posiadając jakiś "gen otyłości", czy to tylko kwestia nawyków?
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 13:46   #12
diablo69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 78
Dot.: Problem z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
Podepnę się pod temat.
Jak to jest z tym "rodzinnym" tyciem? Mamusia podjada, tatuś podjada - logiczne jest, że jeśli robi to też ich dziecko, to cała trójeczka jest uroczo pulchniutka (eufemistycznie rzecz biorąc). Ale jeśli dziecko wyłamuje się z tego schematu i je te 5 posiłków dziennie? Czy i tak będzie miało pod górkę, posiadając jakiś "gen otyłości", czy to tylko kwestia nawyków?

A jakie znaczenie ma tutaj te 5 posiłków? Chyba, że napisałaś przykładowo.. Z tymi genami może być różnie, nie da się jednoznacznie określić, ale przy odrobinie wysiłku każde ciało da się "naprawić".
diablo69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:54   #13
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Problem z nadwagą

Przykładowo. Chodziło mi o to, że dziecko odżywia się zdrowo, w przeciwieństwie do krewnych.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 14:16   #14
Ringeril
Raczkowanie
 
Avatar Ringeril
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 85
Dot.: Problem z nadwagą

Wizyta u dietetyka i ćwiczenia (fanpage na FB Ewy Chodakowskiej jest OGROMNĄ motywacją)
Ringeril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 05:04   #15
PrawieIdealnaJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 58
Dot.: Problem z nadwagą

Cytat:
Napisane przez wladyslaw Pokaż wiadomość
Oo właśnie - małe kroczki tworzą duże cele

Ja w ten sposób wyeliminowałem przesiadywanie w knajpach i picie browarów w ilościach dużych, fast food który był wręcz uzależnieniem dla mnie i w pewnym momencie czułem się już jak beczka - mimo, że ważyłem 74 kg ale był to w dużej mierze tłuszcz, bo masy było mało.

Wyeliminowałem też tłuściochy inne z diety, zastąpiwszy chudym mięskiem, dużą ilością otręb, sloneczników w różnych posiłkach - nawet w obiedzie, do którego otręby niezbyt niby pasują.

Wyeliminowałem też "stresowe" jedzenie, nauczyłem się rozpoznawać co to jest głód a co to ssanie ze stresu. Generalnie nasz mózg bardzo fajnie nasz oszukuje i jak się nauczymy z nim "rozmawiać" to jest dobrze

Lecę na siłownię
To jest racja - wiele problemów z żywieniem bierze się z niezrozumienia własnego organizmu Też w końcu do tego doszłam po przynajmniej 10 latach spędzonych na zmaganiach z nadmiernymi kilogramami...cóż - lepiej późno niż wcale
PrawieIdealnaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.