Jak określić porowatość włosów? - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-23, 15:57   #661
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziękuję za odpowiedź
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 16:42   #662
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

hej. potrzebuje pomocy w ustaleniu porowatości


1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 3 godz w warunkach domowych
2. Czy trudno je zmoczyć? wydaje mi się, że nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? chwilę trzyma się na nowym miejscu po czym wraca na swoje miejsce. Zdarza się, że z grzywki na bok robi się grzywka na prosto pomimo tego, że przedziałek jest po boku
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? godzinę po wysuszeniu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? chyba słabo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? po rozplątaniu koczka są piękne loki. Po krótkim czasie nie widać nic. Z warkoczem nie probowalam, bo nei umiem zrobic
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? po rozplataniu koczka duza ulga. Po rozpuszczeniu kitka, nie ma duzej roznicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? w lustrze tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. szortskie, suche, latające jak piórka
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę co 2 dni, układam lokówkosuszarką od dużego dzwonu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? cięzko zmyc oleje
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampony alterra, abby dream powodowały,, że wlosy byly jakby tluste na calej dlugosci po ok. 2 tygodniach stosowania.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? chyba od zawsze

informacje dodatkowe (wiem, ze mialysmy odpowiadac tylko na pytania, przepraszam)
test szklankowy wykazał niskąporowatość
test z mąką wykazał wysokąporowatość

w załączeniu przesyłam zdjęcie włosów. Wlosy miesiac po podcieciu koncowek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg beztytulu.jpg (51,1 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez brzozka88
Czas edycji: 2013-08-23 o 19:57
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 18:33   #663
Martinecka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? - kilka godzin, zazwyczaj 4
2. Czy trudno je zmoczyć? - łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?- zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - kilka godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?- ostatnio stały się strasznie matowe i nie błyszczą nawet na słońcu :C
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?- zależy, jak długo noszę warkocz. jeżeli cały dzień to włosy są falowane, ale krótko do 0,5 h. nie są podatne na lokówki, ale na wszelkiego rodzaju stylizacje na wilgotnych jeszcze włosach już tak i wtedy fryzura potrafi utrzymać się nawet kilka dni
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?- raczej ją tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?- zazwyczaj noszę związane, bo denerwują mnie latające dokoła twarzy włosy. po rozpuszczeniu koczka czuję dużą ulgę, a warkocza lub kucyka nie widzę róznicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?- tak, błyszczą tylko w łazience
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.- szczoteczka do zębów xD
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - nigdy nie farbowałam, tylko raz prysnęłam na nie rozjaśniaczem w sprayu (kilka pasemek). nie suszę suszarką i nie używam prawie nigdy prostownic ani lokówek (może raz w roku, nawet raz na dwa lata)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?- nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - odżywki bez spłukiwania u mnie się nie sprawdzają, a po szamponie Timotey swędziała skóra głowy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?- od zawsze pielęgnuję tak ''po chłopsku''- szampon i odżywka, zero masek i olejów
Martinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 19:20   #664
kisiej25
Tajka
 
Avatar kisiej25
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Świat
Wiadomości: 4 742
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Czasem nawet do 4h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Wróci od razu na swoje miejsce.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Po rozczesaniu tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Nie. Stylizacja np. loków po warkoczu schodzi po ok. 15 minutach. Tak samo po lokówce.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Delikatne, gładkie, miejscami "zrogowaciałe(?)"
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję henną raz na 3 miesiące ok. Nie prostuję, nie suszę, nie stylizuję na ciepło. itp.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Tak ale tylko np. olejku rycynowego, oliwy z oliwek.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Odżywki garniera, Amla (parafina), Kallos Vanila,
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ok. półtora roku.
__________________
I'm not fat. I've got fat and I need to get rid of that.

kisiej25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 21:49   #665
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez xdarling Pokaż wiadomość
Hej dopiero zaczynam przygodę z Wami i w sumie z włosomaniactwem, a zawsze ciekawiła mnie moja porowatość także proszę o pomoc i ja !

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 2 godzin; w cieplejsze i suche dni może nawet i szybciej
2. Czy trudno je zmoczyć? nie , mam piórka dosłownie na głowie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie, choć po jakimś czasie wróci na swoje miejsce
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej po umyciu, kilka godzin po umyciu wyglądają nieźle ale bardzo się 'strączkują'/'zbieraja w kolonie', czasem zdarza sie że nie musze ich myć na drugi dzień bo są w miare świeże ale i tak z reguły wtedy je związuje
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? delikatne, ale bardzo szybko sie prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? od skóry głowy są oklapnięte a końcówki puszą się
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? błyszczą się gdzieniegdzie tam gdzie mam swoje naturalne nie tykane farbą
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są delikatnie szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? mam łuszczycę więc czasem ciężko jest mi domyć niektóre tluste maści - po 4 razy muszę pienić włosy szamponem ze SLS, ogólnie oleje muszę zmywać tylko szamponami ze SLS bo innymi albo nie umiem po prostu albo nie działają
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).za krótko interesuję się włosową pielęgnacją żeby to określić
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? niby od roku ale to jest takie raczkowannie, tak intensywniej to od jakis max 3 msc, wcieram odzywkę Jantar, raz w tygodniu olej kokosowy Vatika, na końcówki po myciu do niedawna olej łopianowy z czerwoną papryką ale chyba przeolejowałam nim włosy bo coś się ich stan pogorszył.

W dodatku moje włosy teraz to istna masakra, bo jestem po operacji przy pełnej narkozie i wyłażą garściami, kołtunią się...
Wysoka porowatość
Cytat:
Napisane przez marciks Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 3o min (mam krótkie, cienkie włosy)
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają z rana jak umyje je w nocy i pójdę spać z mokrą głową. Gdy schną samodzielnie z rana, ich końcówki lekko odstają :/
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tylko trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są podatne, lecz z czasem prostują się
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? są takie same
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? błyszczą się
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Na całej długości włosy są gładkie, miękkie i śliskie, przy końcach trochę bardziej szorstkie, ale tylko trochę, bardzo mała różnica.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Wiele razy farbowałam, oraz raz rozjaśniałam. W roku szkolnym często suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Odżywki bez spłukiwania sprawiały, że moje włosy były oklapłe, jakby przetłuszczone i bez życia.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Zawsze używałam odżywek gdy czułam, że coś jest nie tak. Lecz tak przyłożyłam się do tego dopiero od 4 dni, kupiłam 2 szampony jeden z sles drugi bez, oraz stosuję olej kokosowy.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez SarishaSavi Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zależy. Pierwszy dzien po myciu - spływa na swoją strone, drugi dzien po myciu - zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu. Po 10-12 godzinach tracą na objętości.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Mam, ale gdy rozczesze włosy to praktycznie już po falach nie ma śladu. Jak zakrece włosy lokówką to szybko się prostują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą objętość.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuje ulge. W domu tylko siedze w spiętych gdy jest gorąco. Na codzien nie lubie nosić spiętych włosów.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Szorstkie jak u lalki barbie. :P
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie prostuje, staram się nie suszyć (susze moze raz na 2 tygodnie, gdy się spiesze), farbuje tylko odrosty na ciemny brąz.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Mam problem z domyciem olejów. Muszę umyć glowe 2 razy po olejowaniu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony ziołowe nie sprawdzają się na moich włosach. Włosy cięzko się po nich rozczesują. Mam wrazenie, ze mam taki "kołtun". Bez odzywki wtedy nie da się ich bez "bólu" rozczesać. Maska wax nie sprawdza się na moich włosach, nie ma prawie wgl efektów. Za to oleje działają rewelacyjnie.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Nadal szukam idealnej pielęgnacji. Oleje stosuje od miesiąca.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez anusia.d7 Pokaż wiadomość
Rodzaj moich włosów: bardzo gęste i grube do połowy pleców, farbowane i rozjaśniane na blond od kilku lat, odrosty co 3 tygodnie. Pół roku temu był okres przyciemnienia włosów do średniego blondu, poźniej ombre i 2 miesiące temu powrót do jasnego blondu (kilkakrotne farbowanie)
1. Jak długo schną Twoje włosy? bardzo długo 4-5 godzin, a jeśli idę spać z wilgotnymi to z takimi wstaję
2. Czy trudno je zmoczyć? trudno powiedzieć, ani bardzo trudno ani łatwo ze względu na to że są bardzo gęste
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zależy. Są sztywne i grube, Pierwszy dzien po myciu - spływa powoli na swoją strone, drugi dzien po myciu - troche wolniej spływa.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu, jak sa jeszcze wilgotne, wtedy są jak po prostownicy, potem się puszą dopiero przed następnym myciem są najmniej spuszone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? średnio, w zależności co nałoże na suche włosy
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak mam, jak zakrece włosy lokówką to szybko się prostują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabireają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuje ulge. zwłaszcza gdy mam koka na górze głowy. moje włosy sa bardzo ciężkie
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? delikatnie podobnie jak w pkt.5
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Szorstkie, sztywne jak grzywa konia
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuje od kilku lat, prostuje sporadycznie kilka razy w roku, staram się nie suszyć (podsuszam moze raz na 2 tygodnie, gdy się spiesze i częściej w zimie gdy wolniej schną),
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Mam problem z domyciem olejów. Muszę umyć glowe 2 razy po olejowaniu. a czasami wydaje się że jeszcze coś jednak zostało, chyba że to z powodu złego oleju
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). niektóre szampony np gliss kur nie sprawdzają się na moich włosach. Włosy są obciążone i cięzko się po nich rozczesują. Mam wrazenie, ze mam taki "kołtun". Bez odzywki wtedy nie da się ich bez wyrywania rozczesać. podobnie obciąża maska wax, odżywka niebieska "CHI", wydaje mi się po wyschnięciu włosów, że nie spłukałam jej dokładnie, są jednocześnie sianowate i takie ciężkie, tępe. Tak samo działają niektóre specyfiki do pielęgnacji włosów bez spłukiwania (typu maski, kremy prostujące, wygładzające), wypróbowałam tego bardzo dużo, że aż trudno mi zapamiętać - najważniejsze że były to specyfiki o konsystencji kremu (te z reklam i te napotkane w drogeriach przypadkiem)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kiedy farbuję cały czas stosuję odżywki, maski, (wszystko do spłukiwania jest najlepsze) dawniej była też nafta kosmetyczna. Nadal szukam idealnej pielęgnacji. Oleje stosuje od roku lecz z dużymi przerwami. Od niecałego miesiąca 2 razy w tyg. olej vatika oliwka-migdał-kaktus-cytryna, na noc lub na cały dzień. Na początku było coraz lepiej ale zauważyłam po ostatnich 2 olejowaniach że włosy są matowe, takie ociężałe i spuszone jednocześnie i niewiem czy poprostu źle zmyłam czy to zły olej. Do mycia wcześniej fructisy, syossy, aktualnie wella pro siries i odżywka tez tej serii obowiązkowo, następnie stosuje na przemian kilka kropel jedwabiu BIOSILK lub olejku arganowego takiego z drogerii a najczęściej L`Oreal, Elseve, Eliksir odżywczy - upiększający do włosów farbowanych. Ogólnie, najlepiej sprawują się kosmetyki w formie olejku (przeźroczyste), dodaja blasku i najlepiej wygładzają. Włosy myję 2-3 razy w tygodniu.
p.s. nie wyobrażam sobie mycia włosów bez zastosowania pózniej odżywki lub maski.
To chyba dość dokładny opis, proszę o pomoc.
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 21:55   #666
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez brzozka88 Pokaż wiadomość
hej. potrzebuje pomocy w ustaleniu porowatości


1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 3 godz w warunkach domowych
2. Czy trudno je zmoczyć? wydaje mi się, że nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? chwilę trzyma się na nowym miejscu po czym wraca na swoje miejsce. Zdarza się, że z grzywki na bok robi się grzywka na prosto pomimo tego, że przedziałek jest po boku
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? godzinę po wysuszeniu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? chyba słabo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? po rozplątaniu koczka są piękne loki. Po krótkim czasie nie widać nic. Z warkoczem nie probowalam, bo nei umiem zrobic
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? po rozplataniu koczka duza ulga. Po rozpuszczeniu kitka, nie ma duzej roznicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? w lustrze tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. szortskie, suche, latające jak piórka
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę co 2 dni, układam lokówkosuszarką od dużego dzwonu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? cięzko zmyc oleje
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampony alterra, abby dream powodowały,, że wlosy byly jakby tluste na calej dlugosci po ok. 2 tygodniach stosowania.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? chyba od zawsze

informacje dodatkowe (wiem, ze mialysmy odpowiadac tylko na pytania, przepraszam)
test szklankowy wykazał niskąporowatość
test z mąką wykazał wysokąporowatość

w załączeniu przesyłam zdjęcie włosów. Wlosy miesiac po podcieciu koncowek
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez Martinecka Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? - kilka godzin, zazwyczaj 4
2. Czy trudno je zmoczyć? - łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?- zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - kilka godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?- ostatnio stały się strasznie matowe i nie błyszczą nawet na słońcu :C
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?- zależy, jak długo noszę warkocz. jeżeli cały dzień to włosy są falowane, ale krótko do 0,5 h. nie są podatne na lokówki, ale na wszelkiego rodzaju stylizacje na wilgotnych jeszcze włosach już tak i wtedy fryzura potrafi utrzymać się nawet kilka dni
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?- raczej ją tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?- zazwyczaj noszę związane, bo denerwują mnie latające dokoła twarzy włosy. po rozpuszczeniu koczka czuję dużą ulgę, a warkocza lub kucyka nie widzę róznicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?- tak, błyszczą tylko w łazience
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.- szczoteczka do zębów xD
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - nigdy nie farbowałam, tylko raz prysnęłam na nie rozjaśniaczem w sprayu (kilka pasemek). nie suszę suszarką i nie używam prawie nigdy prostownic ani lokówek (może raz w roku, nawet raz na dwa lata)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?- nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - odżywki bez spłukiwania u mnie się nie sprawdzają, a po szamponie Timotey swędziała skóra głowy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?- od zawsze pielęgnuję tak ''po chłopsku''- szampon i odżywka, zero masek i olejów
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez kisiej25 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Czasem nawet do 4h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Wróci od razu na swoje miejsce.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Po rozczesaniu tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Nie. Stylizacja np. loków po warkoczu schodzi po ok. 15 minutach. Tak samo po lokówce.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Delikatne, gładkie, miejscami "zrogowaciałe(?)"
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję henną raz na 3 miesiące ok. Nie prostuję, nie suszę, nie stylizuję na ciepło. itp.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Tak ale tylko np. olejku rycynowego, oliwy z oliwek.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Odżywki garniera, Amla (parafina), Kallos Vanila,
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ok. półtora roku.
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 22:38   #667
kisiej25
Tajka
 
Avatar kisiej25
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Świat
Wiadomości: 4 742
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Średnia porowatość
Dzięki.
Takie też miałam przypuszczenia
__________________
I'm not fat. I've got fat and I need to get rid of that.

kisiej25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 10:18   #668
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
dziękuję
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 11:31   #669
SarishaSavi
Raczkowanie
 
Avatar SarishaSavi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 89
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Czy mogę prosić jeszcze o analize dla mojej mamy?

1. Jak długo schną Twoje włosy? godzine
2. Czy trudno je zmoczyć? nie trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Wcale się nie błyszczą.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, po rozplecieniu warkocza mam falki. Gdy zrobie sobie loki lokówką, prostują się po 2-3 godzinach.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulge.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Nie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z sianem.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuje raz na 3 miesiące, prostuje raz na tydzien, susze włosy.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów z domyciem.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Oliwka z winogron obciążyła mi włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od paru tygodni.
__________________
było: 108 kg
jest : 101,7 kg


Cel I : 99,9 kg
Cel II : 92 kg
Cel III : 83 kg
Cel IV : 75 kg
SarishaSavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 12:25   #670
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

uupps, podczas edycji skasowałam część odp.

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy?
raczej szybko

2. Czy trudno je zmoczyć?
Na początku troszkę

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
to zależy -dopiero co umyte włosy to szybko a jelsi po 2 dniach to wolno lub zostanie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
najlpiej wygladają kilka godz później lub na drugi dzień

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
za krótkie na warocze

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabieraja objętości

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
mam spiętą tylko grzywke i czuje ulgę jak włosy są luźno

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
mam ciemne włosy więc tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
od kiedy nie stosuję szamponów z sls są suche

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuje od wielu lat (niestety trzeba),protsuję bo inaczej jest mega szopa i każdy włos w inna stronę,tak suszę.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie,chyba,że po kokosowym oleju jak myję szamponem dziecięcym.Przy zmywaniu szamponem timotei nie musiałam tyle razy myc włosów żeby zmyc olej.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
od kiedy nie uzywam szamponów profesjonalnych włosy są bardziej sianowate i suche.
odżywak w sprayu marion, w sprayu glisskur.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od niedawna.może ze 3 -4 tyg.
Wydaje mi się,że mam średnioporowate-jakie oleje sie sprawdzą?? z pestek moreli,makadamia,arganowy ,kokosowy,sezamowy??
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2013-08-24 o 13:14
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 12:55   #671
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez SarishaSavi Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Czy mogę prosić jeszcze o analize dla mojej mamy?

1. Jak długo schną Twoje włosy? godzine
2. Czy trudno je zmoczyć? nie trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Wcale się nie błyszczą.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, po rozplecieniu warkocza mam falki. Gdy zrobie sobie loki lokówką, prostują się po 2-3 godzinach.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulge.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Nie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z sianem.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuje raz na 3 miesiące, prostuje raz na tydzien, susze włosy.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów z domyciem.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Oliwka z winogron obciążyła mi włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od paru tygodni.
Wysoka porowatość

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy?
raczej szybko

2. Czy trudno je zmoczyć?
Na początku troszkę

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
to zależy -dopiero co umyte włosy to szybko a jelsi po 2 dniach to wolno lub zostanie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
najlpiej wygladają kilka godz później lub na drugi dzień

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
za krótkie na warocze

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabieraja objętości

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu
Odpowiedzi niepełne.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 13:07   #672
michasiamini4
Raczkowanie
 
Avatar michasiamini4
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 62
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Mogę i ja poznać prawdę ?

1. Jak długo schną Twoje włosy? jakieś 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Czasami jest to nie lada wyzwanie. Muszę się namęczyć spryskując je mgiełką, aby stały się całe wilgotne.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Niezbyt szybko, ale wraca.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Całokształt z 5-6 godzin po myciu, a długość przed samym myciem
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Oczywiście, do tego długo się trzymają.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Wolę spięte. W domu zawsze w takich chodzę (warkocz, koczek)
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Śliski i gładki pędzel.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję henną, suszę ok. raz na miesiąc.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Maska różana Lavera- przesuszała, Maseczka malinowa Marion- puch i przesusz, Ruska Bania miód i leśne jagody- za słaba
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Intensywnie od października 2012
__________________
http://zaslepionawlosomaniactwem.blogspot.com/ Zapraszam na mojego bloga

Edytowane przez michasiamini4
Czas edycji: 2013-08-27 o 08:32
michasiamini4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 13:13   #673
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Wysoka porowatość

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------


Odpowiedzi niepełne.
już edytowałam wyżej i poprawiłam
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 18:08   #674
saghira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 47
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja również bardzo proszę o określenie porowatości moich włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2-3 godzin, czasami dłużej
2. Czy trudno je zmoczyć? wydaje mi się, że tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wróci na swoją stronę, ale nie natychmiast
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu oraz przed następnym myciem
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale niedługo później znikają
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubię rozpuszczone, ale lubię też je związane, mimo to czuję lekką ulgę po ich rozpuszczeniu
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z pędzlem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? czasami prostuję, ale rzadko
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie próbowałam zbyt wielu kosmetyków, ale nie odpowiadała mi maska kokosowa hiszpańskiej firmy Babaria
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 4 miesięcy
saghira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 22:02   #675
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

I ja poproszę o diagnozę

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy?
Nigdy nie mierzylam czasu, puszczone luzem pewnie ok. 2-3 godziny. Splecione w warkocz lub zwiazane w koka/kucyk nie wyschna przez noc.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka (2-3) godziny po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Nie są podatne, ale robią mi się lekkie fale, które szybko znikają.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości, ale szybko wracają do stanu sprzed chwili.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię rozpuszczonych, bo w spiętych jest wygodniej.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
raczej tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
????
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję od niedawna, od kwietnia około raz w miesiącu, nie prostuję, sporadycznie suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Żel do mycia Babydream nie domył moich włosów, a nawet sprawił wrażenie przetłuszczonych.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Żel do mycia BD je przetłuścił, po Facelle wyskoczyły mi krostki na głowie. Szampony ziołowe typu Farmona przesuszyły mi włosy (ale być może wystarczyło użyć innej odżywki, teraz już nie wiem). Czarna ozywka Gliss Kur obciazyla. Ogolenie latwo je obciazyc.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Zainteresowałam się tematem rok temu, ale miałam dłuuuuuugą przerwę i teraz od ok. miesiąca (chyba).

Dużą pomocą będzie też zdjęcie całych włosów w dobrym świetle.
Pierwsze zdjęcie, włosy teraz (końcówki lekko niedosuszone, światło dzienne bez flesza), drugie zdjęcie, włosy sprzed roku (sztuczne światło).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy10.08.2013.jpg (74,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy2.jpg (145,6 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2013-08-26 o 16:44
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 15:21   #676
Aguus
Przyczajenie
 
Avatar Aguus
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 2 godz w warunkach domowych
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po wysuszeniu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Trochę tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Po całonocnym warkoczu fale są niewielkie; włosy są niepodatne na układanie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie widzę zmian w objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Uwielbiam rozpuszczone włosy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzlem - nie są przesuszone, trochę sztywne
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę po każdym myciu chłodnym nawiewem, farbuję już tylko odrosty, nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampon z Nivea dodający objętości, robił z moimi włosami coś paskudnego, były kompletnie bez wyrazu, oklapnięte.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od pół roku


Dziękuję za pomoc!
Aguus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 20:58   #677
amandaa_16
Raczkowanie
 
Avatar amandaa_16
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 71
GG do amandaa_16
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ciężko określić 1,5-2 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
chyba tak, w szklance włos ciągle pływał po powierzchni
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po wyschnięciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
falki, po jakims czasie zmieniają się w loczki, niektóre psama się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? kręcone włosy- nie rozczesuję na sucho, ale sprawdziłam i nabrały objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zazwyczaj chodzę w rozpuszczonych, ale w kucyku też mi wygodnie- n
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. nie ma różnicy z resztą włosów, końcówki zdrowe, nierozdwojone, gładkie, warstwa wierzchnia włosów nieco bardziej szorstka i sianowata od reszty włosów
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję co 3 miesiące, prostuję grzywkę co 2 dni, włosy prostuję ok raz na miesiąc, suszę ok 3 razy na miesiąc
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
żadnych problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
baby dream plącze włosy, są strasznie szorstkie po odżywce jest okej, laminowanie spuszyło i rozprostowało loki, maski ruska bania za lekkie

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dokładnie nie pamiętam... ;/ intensywnie od poprzedniej wiosny, ale wtedy niszczyłam je prostownicą bardzo często, teraz staram się jej nie używać na całe włosy tylko na grzywkę. Oleje stosuje od maja 2012 przed każdym myciem, maski domowe, półprodukty (gliceryna, pantenol, kw. hialuronowy, keratyna, elastyna, mocznik, jedwab, spirulina... Testuję różne maski kallos, bingo, bioetika, waxy, seboradin, rosyjskie kosmetyki itp. oleje- oliwa z oliwek, winogronowy, kukurydziany, amla, kokos, baby dream, alterra... nie pamiętam wszystkich

Jakie oleje warto przetestować na takich włosach?
amandaa_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 21:49   #678
White___Rose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja także proszę Was o pomoc kochane

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Kilka godzin, zazwyczaj kładę sie spać w mokrych włosach, rano jeśli śpię dobrych kilka godzin są suche lub prawie suche. Jeśli muszę używam suszarki, ale nawet takie suszenie trwa u mnie więcej niż u innych.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Myślę, że tak. Na początku włosy jakby nie reagują na wodę, po prostu po nich spływa, tworząc małe kropelki, ale po chwili i mojej pomocy moje włosy stają się mokre.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wraca, ale z prędkością jesy różnie bo mam raczej długie włosy.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Najlepiej wyglądają po kilku godzinach od mycia, najbardziej podobają mi się po pozostawieniu ich na noc do wyschnięcia.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak, ale mam włosy koloru blond, więc ten blask nie jest mocno zauważalny.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Próbowałam falować włosy na kilka sposobów i nigdy efekt nie był mocny. Mam delikatne fale, ale moje włosy są ciężkie i śliskie, więc grawitacja szybko je prostuje.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Chyba nabierają. Chociaż nie lubię moich włosów po rozczesaniu, wolę jeśli są skupione i tak jakby "zlepione" na koncach, nie wiem jak to opisać Po rozczesaniu są za bardzo puszyste i jeśli chcę np. przełożyć partię włosów do przodu ciągną się za nią inne i mam pełno włosów na całej długości, nie do końca chcą się oddzielić, dopiero po przeczesaniu palcami.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Praktycznie nigdy nie chodzę w związanych włosach, moi znajomi chyba mnie takiej nie widzieli nawet w domu moje włosy są rozpuszczone. Są grube i ciężkie dlatego związane w kucyka nie chcą się utrzymać, a jeśli już bym tak zrobiła to później okropnie boli mnie skóra głowy, dlatego unikam wiązania ich.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, ale jak już mówiłam najlepiej widać to kiedy są pofalowane, lub kiedy są "w ruchu" ponieważ jestem blondynką.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Trudne pytanie. Nie różnią się bardzo od reszty włosów, ale dlatego, że są grube nie są jedwabiście miękkie.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję i to na blond. Wiem, że niszczy to moje włosy. Mam zamiar zrezygnować z blondu. Kiedyś prostowałam, od jakiś 2 lat już tego nie robię. Suszę tylko gdy jest taka konieczność i staram się to robić gdy włosy wyschną chociaż trochę naturalnie.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie mam takiego problemu, łatwo je domyć.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Moje włosy już z natury są obciążone, ciężkie, grube i długie... Trudno mi powiedzieć które się nie sprawdziły, ale odkąd używam kosmetyków bez silikonów i tych wszystkich niepotrzebnych substancji, mam wrażenie, że włosy są ładniejsze. Niestety walczę z rozdwojonymi końcówkami, to mogą być pozostałości, po prostowaniu.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

Od 2 lat. Skończyłam z prostowaniem, zaczęłam olejowanie, sprawdzam składy szamponów i odżywek, staję się włosomaniaczką

Bardzo proszę o pomoc
White___Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 11:37   #679
marciks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziękuję za odpowiedź
marciks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 00:53   #680
kotka_z_cheshire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Około 1-1,5 godziny, mam włosy do ramion
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zależy jak zarzucę większość spływa
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
falki, ale szybko się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
częściej chodzę w rozpuszczonych, po ściągnięciu gumki z włosów czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. mięciutki pędzelek
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
trochę prostuję, powierzchownie i niską temperaturą, nie szkodzi im to
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nawilżające - mam lekko przesuszone końcówki (lekkie przesuszenie to cecha całego mojego ciała), natomiast skóra głowy wydziela dużo sebum, łuszczy się (choć to nie łupież). nawilżające stosowane od nasady sprawiają, że od razu po umyciu wyglądają na tłuste.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
mam zamiar dopiero zacząć

Z góry dziękuję za odpowiedź
kotka_z_cheshire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 14:00   #681
TooLittle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Zielona Gora
Wiadomości: 2
GG do TooLittle Wyślij wiadomość przez Yahoo do TooLittle
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hej Też proszę o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Całkiem szybko, okolo 45minut maksymalnie
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Raczej pozostanie na miejscu, na ktory zostalo przerzucone.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Tuż po umyciu, potem bardzo szybko się przetłuszczają
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Lekko
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Generalnie jak np zwiążę je w kucyk to później są takie 'pogięte', ale jak np chce je zakręcić na np papiloty(zostawiane co najmniej na noc) to loki nie trzymają się zbyt długo ale też włosy nie robią się całkowicie proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Trochę nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Tak, wolę rozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Zaraz po umyciu są delikatne i miękkie, ale już następnego dnia sianowate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję i czasem suszę suszarką z zimnym nawiewem, nie prostowałam ich nigdy. Raz miałam zrobioną dekoloryzację której żałuję do dziś, bo przedtem z moimi włosami problemów nie miałam żadnych poza tym że były cienkie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raz miałam ten problem, kiedy próbowałam umyć włosy szamponem z ziaji do włosów przetłuszczających się
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
-szampon z ziaji (równie dobrze mogłabym myć włosy samą wodą)
-maska z ekstraktem z drożdży (BingoSpa) miałam wrażenie, że po niej moje włosy były tłustsze niż przed myciem

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Odkąd dałam się namówić na dekoloryzację, czyli trochę ponad pół roku.

Edytowane przez TooLittle
Czas edycji: 2013-08-27 o 14:02 Powód: pominęłam istotne słowo:p
TooLittle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 20:39   #682
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
uupps, podczas edycji skasowałam część odp.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez michasiamini4 Pokaż wiadomość
Mogę i ja poznać prawdę ?

1. Jak długo schną Twoje włosy? jakieś 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Czasami jest to nie lada wyzwanie. Muszę się namęczyć spryskując je mgiełką, aby stały się całe wilgotne.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Niezbyt szybko, ale wraca.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Całokształt z 5-6 godzin po myciu, a długość przed samym myciem
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Oczywiście, do tego długo się trzymają.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Wolę spięte. W domu zawsze w takich chodzę (warkocz, koczek)
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Śliski i gładki pędzel.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję henną, suszę ok. raz na miesiąc.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Maska różana Lavera- przesuszała, Maseczka malinowa Marion- puch i przesusz, Ruska Bania miód i leśne jagody- za słaba
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Intensywnie od października 2012
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez saghira Pokaż wiadomość
Ja również bardzo proszę o określenie porowatości moich włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2-3 godzin, czasami dłużej
2. Czy trudno je zmoczyć? wydaje mi się, że tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wróci na swoją stronę, ale nie natychmiast
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu oraz przed następnym myciem
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale niedługo później znikają
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubię rozpuszczone, ale lubię też je związane, mimo to czuję lekką ulgę po ich rozpuszczeniu
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z pędzlem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? czasami prostuję, ale rzadko
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie próbowałam zbyt wielu kosmetyków, ale nie odpowiadała mi maska kokosowa hiszpańskiej firmy Babaria
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 4 miesięcy
Pogranicze średniej i niskiej porowatości

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
I ja poproszę o diagnozę
Pierwsze zdjęcie, włosy teraz (końcówki lekko niedosuszone, światło dzienne bez flesza), drugie zdjęcie, włosy sprzed roku (sztuczne światło).
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Aguus Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 2 godz w warunkach domowych
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po wysuszeniu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Trochę tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Po całonocnym warkoczu fale są niewielkie; włosy są niepodatne na układanie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie widzę zmian w objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Uwielbiam rozpuszczone włosy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzlem - nie są przesuszone, trochę sztywne
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę po każdym myciu chłodnym nawiewem, farbuję już tylko odrosty, nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampon z Nivea dodający objętości, robił z moimi włosami coś paskudnego, były kompletnie bez wyrazu, oklapnięte.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od pół roku


Dziękuję za pomoc!
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ciężko określić 1,5-2 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
chyba tak, w szklance włos ciągle pływał po powierzchni
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po wyschnięciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
falki, po jakims czasie zmieniają się w loczki, niektóre psama się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? kręcone włosy- nie rozczesuję na sucho, ale sprawdziłam i nabrały objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zazwyczaj chodzę w rozpuszczonych, ale w kucyku też mi wygodnie- n
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. nie ma różnicy z resztą włosów, końcówki zdrowe, nierozdwojone, gładkie, warstwa wierzchnia włosów nieco bardziej szorstka i sianowata od reszty włosów
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję co 3 miesiące, prostuję grzywkę co 2 dni, włosy prostuję ok raz na miesiąc, suszę ok 3 razy na miesiąc
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
żadnych problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
baby dream plącze włosy, są strasznie szorstkie po odżywce jest okej, laminowanie spuszyło i rozprostowało loki, maski ruska bania za lekkie

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dokładnie nie pamiętam... ;/ intensywnie od poprzedniej wiosny, ale wtedy niszczyłam je prostownicą bardzo często, teraz staram się jej nie używać na całe włosy tylko na grzywkę. Oleje stosuje od maja 2012 przed każdym myciem, maski domowe, półprodukty (gliceryna, pantenol, kw. hialuronowy, keratyna, elastyna, mocznik, jedwab, spirulina... Testuję różne maski kallos, bingo, bioetika, waxy, seboradin, rosyjskie kosmetyki itp. oleje- oliwa z oliwek, winogronowy, kukurydziany, amla, kokos, baby dream, alterra... nie pamiętam wszystkich

Jakie oleje warto przetestować na takich włosach?
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez White___Rose Pokaż wiadomość
Ja także proszę Was o pomoc kochane

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Kilka godzin, zazwyczaj kładę sie spać w mokrych włosach, rano jeśli śpię dobrych kilka godzin są suche lub prawie suche. Jeśli muszę używam suszarki, ale nawet takie suszenie trwa u mnie więcej niż u innych.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Myślę, że tak. Na początku włosy jakby nie reagują na wodę, po prostu po nich spływa, tworząc małe kropelki, ale po chwili i mojej pomocy moje włosy stają się mokre.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wraca, ale z prędkością jesy różnie bo mam raczej długie włosy.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Najlepiej wyglądają po kilku godzinach od mycia, najbardziej podobają mi się po pozostawieniu ich na noc do wyschnięcia.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak, ale mam włosy koloru blond, więc ten blask nie jest mocno zauważalny.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Próbowałam falować włosy na kilka sposobów i nigdy efekt nie był mocny. Mam delikatne fale, ale moje włosy są ciężkie i śliskie, więc grawitacja szybko je prostuje.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Chyba nabierają. Chociaż nie lubię moich włosów po rozczesaniu, wolę jeśli są skupione i tak jakby "zlepione" na koncach, nie wiem jak to opisać Po rozczesaniu są za bardzo puszyste i jeśli chcę np. przełożyć partię włosów do przodu ciągną się za nią inne i mam pełno włosów na całej długości, nie do końca chcą się oddzielić, dopiero po przeczesaniu palcami.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Praktycznie nigdy nie chodzę w związanych włosach, moi znajomi chyba mnie takiej nie widzieli nawet w domu moje włosy są rozpuszczone. Są grube i ciężkie dlatego związane w kucyka nie chcą się utrzymać, a jeśli już bym tak zrobiła to później okropnie boli mnie skóra głowy, dlatego unikam wiązania ich.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, ale jak już mówiłam najlepiej widać to kiedy są pofalowane, lub kiedy są "w ruchu" ponieważ jestem blondynką.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Trudne pytanie. Nie różnią się bardzo od reszty włosów, ale dlatego, że są grube nie są jedwabiście miękkie.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję i to na blond. Wiem, że niszczy to moje włosy. Mam zamiar zrezygnować z blondu. Kiedyś prostowałam, od jakiś 2 lat już tego nie robię. Suszę tylko gdy jest taka konieczność i staram się to robić gdy włosy wyschną chociaż trochę naturalnie.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie mam takiego problemu, łatwo je domyć.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Moje włosy już z natury są obciążone, ciężkie, grube i długie... Trudno mi powiedzieć które się nie sprawdziły, ale odkąd używam kosmetyków bez silikonów i tych wszystkich niepotrzebnych substancji, mam wrażenie, że włosy są ładniejsze. Niestety walczę z rozdwojonymi końcówkami, to mogą być pozostałości, po prostowaniu.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

Od 2 lat. Skończyłam z prostowaniem, zaczęłam olejowanie, sprawdzam składy szamponów i odżywek, staję się włosomaniaczką

Bardzo proszę o pomoc
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez kotka_z_cheshire Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Około 1-1,5 godziny, mam włosy do ramion
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zależy jak zarzucę większość spływa
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
falki, ale szybko się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
częściej chodzę w rozpuszczonych, po ściągnięciu gumki z włosów czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. mięciutki pędzelek
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
trochę prostuję, powierzchownie i niską temperaturą, nie szkodzi im to
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nawilżające - mam lekko przesuszone końcówki (lekkie przesuszenie to cecha całego mojego ciała), natomiast skóra głowy wydziela dużo sebum, łuszczy się (choć to nie łupież). nawilżające stosowane od nasady sprawiają, że od razu po umyciu wyglądają na tłuste.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
mam zamiar dopiero zacząć

Z góry dziękuję za odpowiedź
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 20:41   #683
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez TooLittle Pokaż wiadomość
Hej Też proszę o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Całkiem szybko, okolo 45minut maksymalnie
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Raczej pozostanie na miejscu, na ktory zostalo przerzucone.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Tuż po umyciu, potem bardzo szybko się przetłuszczają
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Lekko
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Generalnie jak np zwiążę je w kucyk to później są takie 'pogięte', ale jak np chce je zakręcić na np papiloty(zostawiane co najmniej na noc) to loki nie trzymają się zbyt długo ale też włosy nie robią się całkowicie proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Trochę nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Tak, wolę rozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Zaraz po umyciu są delikatne i miękkie, ale już następnego dnia sianowate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję i czasem suszę suszarką z zimnym nawiewem, nie prostowałam ich nigdy. Raz miałam zrobioną dekoloryzację której żałuję do dziś, bo przedtem z moimi włosami problemów nie miałam żadnych poza tym że były cienkie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raz miałam ten problem, kiedy próbowałam umyć włosy szamponem z ziaji do włosów przetłuszczających się
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
-szampon z ziaji (równie dobrze mogłabym myć włosy samą wodą)
-maska z ekstraktem z drożdży (BingoSpa) miałam wrażenie, że po niej moje włosy były tłustsze niż przed myciem

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Odkąd dałam się namówić na dekoloryzację, czyli trochę ponad pół roku.
Wysoka porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 07:05   #684
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dzięki wielkie
Skłaniam sie ku średniej porowatości bo nie są jendka aż tak puchate.Poczytam jak dbać o takie włosy.
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 12:55   #685
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Proszę o określenie porowatości moich włosów. Z góry bardzo dziękuję!!
1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2-3 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? wydaje mi się, że nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wróci na swoją stronę,ale nie wszystkie w takim samym tempie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po myciu i kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Jeśli zwiąże np kucyka to szybko się odgniatają, ale jeśli zrobię np. loki czy fale to rozkręcają się bardzo szybko
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubię rozpuszczone i najczęściej tak chodzę, jedynie w domu związuję, ale czuję ulgę gdy rozwiążę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. ciężko stwierdzić z czym, ale na pewno są miłe w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?farbuję co jakiś czas, nie prostuję, okazyjnie suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). chyba szampon do włosów farbowanych z Ziaji
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od ok. 4 miesięcy
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 13:17   #686
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Proszę o określenie porowatości moich włosów. Z góry bardzo dziękuję!!
1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2-3 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? wydaje mi się, że nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wróci na swoją stronę,ale nie wszystkie w takim samym tempie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po myciu i kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Jeśli zwiąże np kucyka to szybko się odgniatają, ale jeśli zrobię np. loki czy fale to rozkręcają się bardzo szybko
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubię rozpuszczone i najczęściej tak chodzę, jedynie w domu związuję, ale czuję ulgę gdy rozwiążę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. ciężko stwierdzić z czym, ale na pewno są miłe w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?farbuję co jakiś czas, nie prostuję, okazyjnie suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). chyba szampon do włosów farbowanych z Ziaji
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od ok. 4 miesięcy
Niska porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 14:27   #687
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Odp: Jak określić porowatość włosów?

Bardzo dziękuję!)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 19:58   #688
trafiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

To ja również proszę o pomoc, nie umiem sama ustalić jak to ze mną jest

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Długo, czasem do kilku godzin, dokładnie nie wiem – nie lubię uczucia mokrych włosów na szyi, więc prawie zawsze używam suszarki :P (co też trwa dość długo, bo włosy mam gęste)

2. Czy trudno je zmoczyć?
Ciężko mi to ocenić, ale chyba tak.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Nie natychmiast, ale są uparte i wracają na swoje miejsce – przesunięcie przedziałka o centymetr to nie lada wyczyn. Kiedyś próbowałam przenieść go na stałe z lewej strony na prawą, ale po kilku dniach się poddałam :P

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Myję włosy na wieczór, po wysuszeniu odstaje pełno antenek, ale na drugi dzień jest już super.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Nie są podatne, po całej nocy w koczku-ślimaczku rano po chwili są proste. Chyba, że były mokre, wtedy odkształcenie zostaje trochę dłużej. Zrobione fale też się nie utrzymują

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Chyba tracą. Nie podobają mi się rozczesane, nie plączą mi się więc nie czuję potrzeby żeby je rozczesywać np. rano po wstaniu z łóżka, nawet gdy śpię w rozpuszczonych.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Przeważnie noszę rozpuszczone, ale rozpuszczenie po całym dniu w upiętych daje ulgę (czuję, że skóra była napięta)

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z niczym, włosy jak włosy ;D sprężyste, ale miłe w dotyku. Nie ma różnicy między końcówkami a resztą włosów.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę po każdym myciu (ciepły nawiew, niestety)

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, nie mam z tym problemu.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Po oleju z pestek winogron włosy wydawały się gumowate, lniany stosowany zbyt często obciążał. Odżywka b/s Joanny z miodem i cytryną puszyła końcówki, po 2 użyciach podarowałam współlokatorce.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Około roku.
trafiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 23:13   #689
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Jak określić porowatość włosów?



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 11:03   #690
agnsk
Raczkowanie
 
Avatar agnsk
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 226
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? schną szybko, 30-40min
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? raczej zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, jednak rozprostowują się po pewnym czasie, po rozpuszczeniu włosów z kucyka jest odgniecenie od gumki,jednak po jakimś czasie też znika.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
hm, trudno powiedzieć, ogólnie moje włosy są bardzo miłe w dotyku, końcówki są trochę bardziej szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, od ok miesiąca nie suszę i nie prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam takiego problemu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). wszelkie odżywki bez spłukiwania sprawiały,że moje włosy wyglądały jak nieumyte i tłuste.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ok 1 mc

proszę o pomoc
agnsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.