Powikłania po oczyszczaniu i kwasie pirogronowym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-27, 15:11   #1
karolinajaskiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Unhappy

Powikłania po oczyszczaniu i kwasie pirogronowym


mam skórę mieszaną, koleżanka w salonie kosmetycznym zrobiła mi oczyszczanie manualne i położyła mi kwas pirogronowy(za pierwszym razem 5 min. ponieważ nie odczułam żadnego pieczenia). Po zabiegu było super skóra delikatnie się łuszczyła, efekt był fajny ale kilka zaskórników zostało. Dlatego postanowiłyśmy że a następny tydzień zrobimy to samo. Ale tym razem nie było tak kolorowo, jestem dopiero po szkole więc moge domniemywać tylko że podczas oczyszczania doszło do otarcia naskórka na policzku i czole, w miejscach których po nałożeniu kwasu pojawiły się twarde białe plamki. Koleżanka stwierdziła że zejdzie to w ciągu tygodnia, smarowałam alantanem ale nadal zbyt wiele się z tym nie stało. Mam umówioną wizytę u dermatologa, ale chciałabym zapytać Was czy miałyście kiedyś styczność z czymś taki i czy da się z tego wyjść bez szwanku.
Pozdrawiam
karolinajaskiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 18:36   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Powikłania po oczyszczaniu i kwasie pirogronowym

Cytat:
Napisane przez karolinajaskiewicz Pokaż wiadomość
mam skórę mieszaną, koleżanka w salonie kosmetycznym zrobiła mi oczyszczanie manualne i położyła mi kwas pirogronowy(za pierwszym razem 5 min. ponieważ nie odczułam żadnego pieczenia). Po zabiegu było super skóra delikatnie się łuszczyła, efekt był fajny ale kilka zaskórników zostało. Dlatego postanowiłyśmy że a następny tydzień zrobimy to samo. Ale tym razem nie było tak kolorowo, jestem dopiero po szkole więc moge domniemywać tylko że podczas oczyszczania doszło do otarcia naskórka na policzku i czole, w miejscach których po nałożeniu kwasu pojawiły się twarde białe plamki. Koleżanka stwierdziła że zejdzie to w ciągu tygodnia, smarowałam alantanem ale nadal zbyt wiele się z tym nie stało. Mam umówioną wizytę u dermatologa, ale chciałabym zapytać Was czy miałyście kiedyś styczność z czymś taki i czy da się z tego wyjść bez szwanku.
Pozdrawiam
Dla mnie to co zrobila kolezanka i na co Ty sie zgodzilas jest słabe. Po oczyszczaniu manualnym na skore ktora wyrzuca osocze dajecie kwas nastepnie poprawiacie po tygodniu, bo nic nie szczypalo? co wy wiecie o kwasach?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:55   #3
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: Powikłania po oczyszczaniu i kwasie pirogronowym

Po pierwsze w życiu nie poszłabym do takiej kosmetyczki. Mam w domu kwas glikolowy 5% i nakładam go co wieczór (jak krem) i efekty są, ale to jest malutkie stężenie...jestem pewna, że ona użyła o wiele mocniejszego. Nie dałaś skórze odpocząć. To, że ty nie czujesz szczypania to nie znaczy, że ten kwas nie działa. Takie zabiegi wykonuje się długo, chodzi się na kilka wizyt, robi się wszystko bardzo ostrożnie i powoli, a nie w ten sposób Wcale się nie dziwie, że skóra się zbuntowała, bardzo ją podrażniłaś. Niezła z tej Twojej koleżanki kosmetyczka skoro nie zna podstaw...Nie trzeba być super mądrym żeby wiedzieć, że kwas to nie przelewki. Nie wiem czy dermatolog Ci coś da. Kup sobie Borasol (3%) w aptece i rób okłady, powinno pomóc.

Edytowane przez berry93
Czas edycji: 2013-08-27 o 21:57
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 12:54   #4
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Powikłania po oczyszczaniu i kwasie pirogronowym

Jakie pH miał ten kwas pirogronowy ? Przy oczyszczaniu jesli skora nie jest zbyt podrazniona mozna ewentualnie dać kwas ale słaby np migdalowy o wyższym pH, wtedy kwas ma zupełnie inne działanie, nawilzajace.
Ale powtórzyć zabieg w tak małym odstępie czasu bo " nic nie piekło " ? ..... nieodpowiedzialnie trochę. To, że skora nie schodzi płatami wcale nie oznacza, ze kwas nie działa.
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.