Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-01, 07:18   #871
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A czy ktoś może mi wyjaśnić czy da się z lecytyny HLB 7 zrobić HLB 4 i z polysorbate 80 - 85 (lub odwrotnie )
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 11:59   #872
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
A czy ktoś może mi wyjaśnić czy da się z lecytyny HLB 7 zrobić HLB 4 i z polysorbate 80 - 85 (lub odwrotnie )
Ja się postaram Lecytyna HLB4 daje w/o a HLB7 o/w ale jak do HLB4 dodasz (nie bezpośrednio tylko w mazidle ) polysorbate 80 to zrobisz emulsje O/W Pewnie tak samo bedzie z polysorbate 85 ale pewna nie jestem bo go nie mam Wydaje mi się, że da się zrobić z HLB7 zrobić HLB4 tylko trzeba obniżyć jego HLB... tylko nie wiem czym... Czy ja w ogole się na coś przydałam?
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 13:54   #873
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
spokojnie można używać jako tonik, stężenie jest niewielkie ; a jeśli jedna porcja to zbyt dużo na krótkie włosy, to może wystarczy zrobić mniejszą ilość, np 5ml zamiast 10ml?
dzięki lafigue ; będę się spokojnie tonikowała; pewnie można zrobić mniejszą ilość, tylko ja pewnie bym pokręciła proporcje; na razie jako początkująca wolę się trzymać przepisów
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 15:17   #874
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Ja się postaram Lecytyna HLB4 daje w/o a HLB7 o/w ale jak do HLB4 dodasz (nie bezpośrednio tylko w mazidle ) polysorbate 80 to zrobisz emulsje O/W Pewnie tak samo bedzie z polysorbate 85 ale pewna nie jestem bo go nie mam Wydaje mi się, że da się zrobić z HLB7 zrobić HLB4 tylko trzeba obniżyć jego HLB... tylko nie wiem czym... Czy ja w ogole się na coś przydałam?
Acha. To chyba prościej będzie kupić obie lecytyny
Ale bardzo dziękuję Katarino
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 18:41   #875
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Acha. To chyba prościej będzie kupić obie lecytyny
Ale bardzo dziękuję Katarino
No dokładnie tak :tak: ja niestety przez niedopatrzenie i niewiedze stałam się właścicielką polysorbate :/ ktore podobno czasem sprawia ze cos sie wytrąca (nie wiem na pewno bo jeszcze nic z nim nie robiłam) i żaluje ze zamiast tego nie kupiłam 7. trudno, naprawie ten blad, dobrze ze polysorbate ma date do polowy chyba 2008

Nie ma sprawy
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 12:56   #876
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario mam problem , sadze, że to się może przydać większej ilosci dziewczyn dlatego piszę to na forum. Robie serum (10%), tak jak dużo dziewczyn z: glikolu (10ml na 40 ml serum), kwasu askorbinowego, kw.ferulowego, wody i alkoholu (5ml na 40 ml serum). Okazało się, ze glikol prop. źle działa na naczynka ( mnie osobiście zrobiły się bardziej podrażnione tylko do tej pory nie wiedzialam dlaczego). No i tu się pojawia problem bo, wyrzuciłam z serum alkohol i zamieniłam na hydrolat różany i konserwant, jak jeszcze wyrzuce glikol to w czym mi sie rozpusci kw.ferulonowy? poza tym, czy przez to wit.c sie szybciej nie ulotni lub bedzie mniej wnikac w skore? jak mozna sobie poradzic zeby byl wilk syty i owca cała (naczynka )? Myslałam, czy nie zrobić tego z lecytyna HLB4 i jakimś oleje (mam skórę odwodnioną a policzki dodatkowo bardzo suche), ale nadal pozostaje kwestia kwasu ferulowego no i proporcji oczywiscie

Z góry dziekuje za pomoc
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 19:32   #877
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Zamówiłam jedwab w proszku. Zastanawiam sie, ile go dodać do dry flo żeby wyszedł super puder W sumie na bieżąco sledze ten wątek, ale może cos w tym temacie mi umknęło. Jeżeli połączenie jedwabiu z dry flo nie wyjdzie, to chyba będę musiała wreszcie kupić puder Hauschki, bo sama skrobia czy połączenie skrobii i loreala nie daje rewelacyjnego efektu.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 19:47   #878
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Gdzieś tu czytałam* że ten malutki pojemniczek jedwabiu dodaje się do 100 g skrobi. Jak skończy mi się mieszanka hauschka+skrobia+transluc ide to przetestuję (tez kupiłam jedwab ) i dam znać jak się sprawuje.

*post 848
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2007-05-02 o 19:49 Powód: dopisek
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 20:02   #879
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Gdzieś tu czytałam* że ten malutki pojemniczek jedwabiu dodaje się do 100 g skrobi. Jak skończy mi się mieszanka hauschka+skrobia+transluc ide to przetestuję (tez kupiłam jedwab ) i dam znać jak się sprawuje.

*post 848

Dzięki schaetzchen
Link do postu o którym piszesz:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=848

Doczytałam jeszcze dokładnie w mazidłach o sugerowanym stężeniu jedwabiu:
http://mazidla.com/index.php?%20page=shop.pr oduct_details&flypage=sho p.flypage&product_id=185& category_id=&manufacturer _id=&option=com_virtuemar t&Itemid=10
ale ze mnie gapa. Niby czytałam a nie doczytałam

edit: link tak sie połamał, ze aż nieaktywny.
Cytuję z mazideł:
"Sugerowane stężenie: 0,2% - 2%, w tym: preparaty pielęgnacyjne do skóry do 1%; preparaty do włosów do 0,5%; pudry do 2%. "
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 16:08   #880
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

a czy spotkałyście może na mazidłach cokolwiek na rozstępy ?? Jeśli tak to proszę pisać Bo albo ja nie potrafie szukać, albo nie ma
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 16:12   #881
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
a czy spotkałyście może na mazidłach cokolwiek na rozstępy ?? Jeśli tak to proszę pisać Bo albo ja nie potrafie szukać, albo nie ma
No wszystkie kwasy sa na rozstepy, poczytaj w watku rozstepowym, tam pisza o kwasach.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-03, 16:16   #882
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
No wszystkie kwasy sa na rozstepy, poczytaj w watku rozstepowym, tam pisza o kwasach.
że kwasy to wiem ale szukam jakiegoś konkretnego przepisu na serum lub cos takiego

ale i tak dziękuję za próbę pomocy
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 16:29   #883
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
że kwasy to wiem ale szukam jakiegoś konkretnego przepisu na serum lub cos takiego

ale i tak dziękuję za próbę pomocy
No niestety wiecej nie pomoge
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 22:52   #884
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witaj schaetzchen ,

lecytyna HLB 7 może samodzielnie utworzyć emulsję typu O\W.
Wynika to z jej wartosci HLB, a konkretnie z tego, ze większość olejów (z wyjatkiem karite, kokosowego i rycynowego) ma średnia wartość HLB właśnie siedem. Zatem lecytyna jest w stanie samodzielnie zemulgować użyte przez nas w danej emulsji oleje. Emulsje te wychodzą nieco rzadkie, więc w celu zagęszczenia i stabilizacji można uzyć gumy ksantanowej, karagenianu, alg-bioferment czy kwasu hialuronowego w wyższym stężeniu.
Oto przykładowy przepis z wykorzystaniem lecytyny HLB 7 jako samodzielnego emulgatora:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=125&Itemid=2

Natmiast lecytyna HLB 4 nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z utworzeniem emulsji typu O/W, właśnie z uwagi na tę inną wartość HLB niż oleje.
Dlatego do utworzenia emulsji z jej udziałem, trzeba zaangażować inny emulgator, np. polysorbate 80, i poprzez odpowiednie obliczenia ustalić jaki powinien być wzajemny procentowy stosunek miedzy tymi obydwoma emulgatorami aby całość dała radę zemulgować wodę i uzyte przez nas oleje.
Ja tych obliczeń dokonałam i mazidłowych przepisach lecytyny jest zawsze 3,2% a polysorbate 1,8%.

Podsumowując:
jeśli dysponujesz samą lecytyną HLB 7, to bez problemu mozesz wykonać za jej pomocą serum . Nie ma potrzeby dokupywania dodatkowo lecytyny HLB 4 i polysorbate 80.
Wbór czy chcemy tworzyć emulsje za pomocą samej lecytyny siódemki, czy zestawu lecyna czwórka + polysorbate 80, zależy od indywidualnych preferencji i upodobań.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 23:14   #885
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja chciałam sobie zrobić serum według tego przepisu:

http://mazidla.com/index.php?option=...id=27&Itemid=2

Czy muszę dodawać alkohol? Bo on raczej kiepsko wpływa na moją cerę
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 23:17   #886
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witaj katarino ,

zacznę od najważniejszej rzeczy - glikolu propylenowego jest w Twoim serum zdecydowanie za dużo!
W celu stabilizacji witaminy C wystarczy dodać go 5%, a jesli używamy kwasu ferulowego, to mozna z niego zupełnie zrezygnować, bo rolę stabilizatora i to bardzo skutecznego pełni felurek właśnie.
Stabilizująco na witaminę C wpływa również bardzo kwaśny odczyn całego serum, więc jeśli nie trzeba, to lepiej go nie podnosić.
Proponuję natomiast zostawić alkohol etylowy bo w nim, zamiast glikolu, mozesz rozpuscić kwas felurowy - myślę, ze 5% powinno spokojnie wystarczyć.
Jeśli odczuwasz zbyt małe nawilzwenie, to mozesz dodać glicerynę, np. 3%, a jako emulgatora który połączy wodny roztwór witaminy C z witaminą E, lecytynę HLB 7, która przy okazji zwiększy przenikanie serum.

Podsumowując- myślę, ze optymalnym serum dla Twojej wrażliwej, naczynkowej cery byłoby takie:

woda
wit. C
spirytus
kwas ferulowy
gliceryna (niekoniecznie)
wit. E
lecytyna HLB 7

A propos zwiększenia przenikalności, trudno przenikalnej witaminy C - jest taki świetny składnik w postaci pustych, skoncentrowanych liposomów lecytynowych, które są w stanie znacznie zwiększyć penetrację naszego serum w głąb warstwy rogowej. Testuję go od pewnego czasu i jestem zachwycona efektami. W przyszłym tygodniu będzie dostępny w Mazidłach w postaci darmowej próbki (tak jak testowalismy np. jedwab-proszek) dołączanej na zyczenie do zamówienia - szczegóły w przyszłotygodniowym newsletterze .

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 07:48   #887
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Witaj schaetzchen ,

lecytyna HLB 7 może samodzielnie utworzyć emulsję typu O\W.
Wynika to z jej wartosci HLB, a konkretnie z tego, ze większość olejów (z wyjatkiem karite, kokosowego i rycynowego) ma średnia wartość HLB właśnie siedem. Zatem lecytyna jest w stanie samodzielnie zemulgować użyte przez nas w danej emulsji oleje. Emulsje te wychodzą nieco rzadkie, więc w celu zagęszczenia i stabilizacji można uzyć gumy ksantanowej, karagenianu, alg-bioferment czy kwasu hialuronowego w wyższym stężeniu.
Oto przykładowy przepis z wykorzystaniem lecytyny HLB 7 jako samodzielnego emulgatora:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=125&Itemid=2

Natmiast lecytyna HLB 4 nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z utworzeniem emulsji typu O/W, właśnie z uwagi na tę inną wartość HLB niż oleje.
Dlatego do utworzenia emulsji z jej udziałem, trzeba zaangażować inny emulgator, np. polysorbate 80, i poprzez odpowiednie obliczenia ustalić jaki powinien być wzajemny procentowy stosunek miedzy tymi obydwoma emulgatorami aby całość dała radę zemulgować wodę i uzyte przez nas oleje.
Ja tych obliczeń dokonałam i mazidłowych przepisach lecytyny jest zawsze 3,2% a polysorbate 1,8%.

Podsumowując:
jeśli dysponujesz samą lecytyną HLB 7, to bez problemu mozesz wykonać za jej pomocą serum . Nie ma potrzeby dokupywania dodatkowo lecytyny HLB 4 i polysorbate 80.
Wbór czy chcemy tworzyć emulsje za pomocą samej lecytyny siódemki, czy zestawu lecyna czwórka + polysorbate 80, zależy od indywidualnych preferencji i upodobań.

Lidia Kobyłka
Limario,

bardzo dziękuję za wykład Gdybym w szkole miała taką nauczycielkę chemii to pewnie nie zaśmiecałabym forum (i tego i mazidlanego - tam występuję jako sascha ) głupimi pytaniami
Czyli na przykład gdybym chciała zrobić
to serum
to moge użytć tylko siódemki? Ale do której fazy ją dodać?

Mam już listę zakupów majowych - są na niej i lecytyna 4 i polysorbate (oba) i w sumie stanowią jakieś 15% całego zamówienia... więc chyba je kupię
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 10:22   #888
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Witaj katarino ,

zacznę od najważniejszej rzeczy - glikolu propylenowego jest w Twoim serum zdecydowanie za dużo!
W celu stabilizacji witaminy C wystarczy dodać go 5%, a jesli używamy kwasu ferulowego, to mozna z niego zupełnie zrezygnować, bo rolę stabilizatora i to bardzo skutecznego pełni felurek właśnie.
Stabilizująco na witaminę C wpływa również bardzo kwaśny odczyn całego serum, więc jeśli nie trzeba, to lepiej go nie podnosić.
Proponuję natomiast zostawić alkohol etylowy bo w nim, zamiast glikolu, mozesz rozpuscić kwas felurowy - myślę, ze 5% powinno spokojnie wystarczyć.
Jeśli odczuwasz zbyt małe nawilzwenie, to mozesz dodać glicerynę, np. 3%, a jako emulgatora który połączy wodny roztwór witaminy C z witaminą E, lecytynę HLB 7, która przy okazji zwiększy przenikanie serum.

Podsumowując- myślę, ze optymalnym serum dla Twojej wrażliwej, naczynkowej cery byłoby takie:

woda
wit. C
spirytus
kwas ferulowy
gliceryna (niekoniecznie)
wit. E
lecytyna HLB 7

A propos zwiększenia przenikalności, trudno przenikalnej witaminy C - jest taki świetny składnik w postaci pustych, skoncentrowanych liposomów lecytynowych, które są w stanie znacznie zwiększyć penetrację naszego serum w głąb warstwy rogowej. Testuję go od pewnego czasu i jestem zachwycona efektami. W przyszłym tygodniu będzie dostępny w Mazidłach w postaci darmowej próbki (tak jak testowalismy np. jedwab-proszek) dołączanej na zyczenie do zamówienia - szczegóły w przyszłotygodniowym newsletterze .

Lidia Kobyłka
Jak zwykle slicznie dziekuje Nie mam mojęcia jakby sobie poradziła bez tych rad Nowe serum zrobie własnie wg takiego przepisu, no i koniecznie zapisuję się na wypróbowanie nowych liposomów Bo przy okazji zaopatrze się w lecytynę

Pozdrawiam serdecznie!!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 10:28   #889
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A czy te liposomy będzie można stosować też do innych rzeczy? Tak mi łazi po głowie jakiś koncentrat pod maskę algową - ale właśnie sam koncentrat może go dosmaczyć tymi liposomami? Albo używać pod spirulinę? Alg na pewno w maju nie kupię - nałożyłam sobie limit finansowy
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 11:52   #890
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Wreszcie dowiem się co to są te osławione na LU liposomy Muszę "tylko" kase uzbierać na zamówienie Ciężko idzie, a lista dodatkowo się wydłuża A czy ktoś może powiedzieć jak się sprawuje skrobia z jedwabiem?
Pozdrawiam
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 12:29   #891
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Wreszcie dowiem się co to są te osławione na LU liposomy Muszę "tylko" kase uzbierać na zamówienie Ciężko idzie, a lista dodatkowo się wydłuża A czy ktoś może powiedzieć jak się sprawuje skrobia z jedwabiem?
Pozdrawiam

Od tygodnia używam dry-flo z jedwabiem z mazideł. Niestety nia mam porównania do Hauschki ( bo nigdy go nie miałam) ani do samego dry-flo bez jedwabiu , bo od razu wymieszałam. Mogę tylko porównać do skrobi ziemniaczanej, która w porównaniu z miesznaką wypada...bardzo blado i mało subtelnie, chociaż też kiedyś byłam zadowolona.Dry-flo z jedwabiem jest bardzo leciutkie, przy umiejetnym nałożeniu zupełnie niewidoczne. Ładnie matuje, fajnie się nosi, buzia jest gładziutka i nie czuć żadnych klusek ani ziarenek.Buzia jest matowa kilka godzin . Ja jestem bardzo zadowolona, w zasadzie nie wiem czego jeszcze mogłabym wymagać od pudru ...
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:05   #892
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Od tygodnia używam dry-flo z jedwabiem z mazideł. Niestety nia mam porównania do Hauschki ( bo nigdy go nie miałam) ani do samego dry-flo bez jedwabiu , bo od razu wymieszałam. Mogę tylko porównać do skrobi ziemniaczanej, która w porównaniu z miesznaką wypada...bardzo blado i mało subtelnie, chociaż też kiedyś byłam zadowolona.Dry-flo z jedwabiem jest bardzo leciutkie, przy umiejetnym nałożeniu zupełnie niewidoczne. Ładnie matuje, fajnie się nosi, buzia jest gładziutka i nie czuć żadnych klusek ani ziarenek.Buzia jest matowa kilka godzin . Ja jestem bardzo zadowolona, w zasadzie nie wiem czego jeszcze mogłabym wymagać od pudru ...
Brzmi fajnie, musze sprobowac takiego polaczenia.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:11   #893
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Witaj katarino ,

zacznę od najważniejszej rzeczy - glikolu propylenowego jest w Twoim serum zdecydowanie za dużo!
W celu stabilizacji witaminy C wystarczy dodać go 5%, a jesli używamy kwasu ferulowego, to mozna z niego zupełnie zrezygnować, bo rolę stabilizatora i to bardzo skutecznego pełni felurek właśnie.
Stabilizująco na witaminę C wpływa również bardzo kwaśny odczyn całego serum, więc jeśli nie trzeba, to lepiej go nie podnosić.
Proponuję natomiast zostawić alkohol etylowy bo w nim, zamiast glikolu, mozesz rozpuscić kwas felurowy - myślę, ze 5% powinno spokojnie wystarczyć.
Jeśli odczuwasz zbyt małe nawilzwenie, to mozesz dodać glicerynę, np. 3%, a jako emulgatora który połączy wodny roztwór witaminy C z witaminą E, lecytynę HLB 7, która przy okazji zwiększy przenikanie serum.

.

Lidia Kobyłka
Jeszcze z czasow mieszania wiem, ze kwas ferulowy tylko w 5% alkoholu sie za chiny nie rozpusci, bedziesz miec pewnie z 3/4 butelki igielek. A glikol to akurat lubilam, bo mi bez jego wiekszej ilosci serum szybko padalo.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:17   #894
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Wreszcie dowiem się co to są te osławione na LU liposomy
Liposomy bardzo łatwo można zrobic domowym sposobem Wystarczy woda,etanol i lecytyna + mikser.Proporcje na 100 ml roztworu z liposomami (2% lecytyny i 5% alkoholu)wyglądałyby natomiast tak:

2% lecytyny HLB 7 (4.54ml)
5% etanolu (6.32ml)
92% woda (93ml)
1% wit.E (czyli ok. 8 kapsulek wit.E 200iu , ale mozna dac mniej witaminy i dodać ją na późniejszym etapie przygotowywania konkretnego już serum)

- dodanie wit. E powinno przedłużyć trwałość liposomów, jednak przypuszczam, że nawet z wit. E należy je zużyć max w ciągu tygodnia i oczywiście trzymać w butelce z ciemnego szkła w lodówce;
- miksować trzeba na max obrotach (bo im szybciej tym lepiej);
- trzeba chronić liposomy przed światlem słonecznym;
- lecytyna całkiem dobrze rozpuszcza się w alkoholu, więc najpierw trzeba by rozpuścić ją w etanolu w odpowiednich proporcjach i dopiero dodawać do wody miksując.

Mieszasz wszystko mikserem przez 12-15 minut i liposomy gotowe

http://www.phpbbserver.com/laborator...m=laboratorium
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:26   #895
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Liposomy bardzo łatwo można zrobic domowym sposobem Wystarczy woda,etanol i lecytyna + mikser.Proporcje na 100 ml roztworu z liposomami (2% lecytyny i 5% alkoholu)wyglądałyby natomiast tak:

2% lecytyny HLB 7 (4.54ml)
5% etanolu (6.32ml)
92% woda (93ml)
1% wit.E (czyli ok. 8 kapsulek wit.E 200iu , ale mozna dac mniej witaminy i dodać ją na późniejszym etapie przygotowywania konkretnego już serum)

- dodanie wit. E powinno przedłużyć trwałość liposomów, jednak przypuszczam, że nawet z wit. E należy je zużyć max w ciągu tygodnia i oczywiście trzymać w butelce z ciemnego szkła w lodówce;
- miksować trzeba na max obrotach (bo im szybciej tym lepiej);
- trzeba chronić liposomy przed światlem słonecznym;
- lecytyna całkiem dobrze rozpuszcza się w alkoholu, więc najpierw trzeba by rozpuścić ją w etanolu w odpowiednich proporcjach i dopiero dodawać do wody miksując.

Mieszasz wszystko mikserem przez 12-15 minut i liposomy gotowe

http://www.phpbbserver.com/laborator...m=laboratorium
Naprawde to wychodzi, a czy mikser to moze byc taki jak sie uzywa w kuchni do robienia ciast? I skad wiem czy moje max obroty to sa te co trzeba max obroty? I to co wyjdzie to jak ma wygladac, moze sprobuje bo jak takie proste to i ja moge, tylko chce wiedziec co ma wyjsc, zeby wiedziec czy dobrze czy zle zrobilam.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:47   #896
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Minimum obrotów miksera,zeby liposomy zaczely sie wyrabiac to 3 tysiace,czyli taki do ubijania piany w kawie zupelnie wystarczy.Wychodza napewno,to jest patent jednej z uzytkowniczek LU Poza tym przekonasz sie przy dzialaniu
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 16:12   #897
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Minimum obrotów miksera,zeby liposomy zaczely sie wyrabiac to 3 tysiace,czyli taki do ubijania piany w kawie zupelnie wystarczy.Wychodza napewno,to jest patent jednej z uzytkowniczek LU Poza tym przekonasz sie przy dzialaniu
Dzieki. 3 tys to wydawaloby sie tak duzo, ze mikser kuchenny nie wystarczy a tu mowisz, ze nawet do kawy, czyli kuchenny tym bardziej.
Ale powiedz jeszcze prosze jak to bedzie wygladac, bo jak wyglada lecytyna, alkohol i woda to wiem, ale jak sie to polaczy to bedzie plyn czy geste cos?
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 16:51   #898
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

W przeciwieństwie do lipoderminy,to będzie zwykły,zabarwiony płyn
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 21:20   #899
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dostałam właśnie od dermatologa do stosowania rano Zineryt. Czy mogę na niego jeszcze kłaść serum z wit. C albo z pine bark

I czy do serum z wit. C koniecznie muszę dodawać alkohol?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 21:41   #900
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kaczorka Pokaż wiadomość
a czy spotkałyście może na mazidłach cokolwiek na rozstępy ?? Jeśli tak to proszę pisać Bo albo ja nie potrafie szukać, albo nie ma
skromnie podbijam
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.