Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-28, 11:02   #2101
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
oasys są dwutygodniowe
qwa A już się cieszyłam, że tyle kasy oszczędzę, że mi starczą na 6 mcy
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 13:40   #2102
myszka__77
Zakorzenienie
 
Avatar myszka__77
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 3 198
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
ja na początku nosiłam iWear jednodniowe z VE (okulistka z ich salonu mi dobrała, tzn takie mi dała), a teraz kupilam sobie Acuvue Oasys miesięczne (te z VE miały krzywiznę 8,6 dobraną przez okulistkę- to chyba po prostu standardowa, a Acuvue mam 8,4) i SZOK! soczewki miesięczne są sto razy lepsze od jednodniowych z VE! Wcale ich nie czuć, nie zachodzą mgiełką, nie wysychają, nie mam wrażenia "odklejania się soczewki", no same plusy Kupiłam plyn marki własnej ze sklepu BezOkularów, EyeLove i też jest dobry
Zgadzam się też noszę Acuvue Oasys ale 2 tygodniowe i są lepsze od jednodniowych
__________________
myszka__77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 14:53   #2103
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez myszka__77 Pokaż wiadomość
Zgadzam się też noszę Acuvue Oasys ale 2 tygodniowe i są lepsze od jednodniowych

Oasysy są po prostu 2 tygodniowe, a nie, że są dwa rodzaje
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:28   #2104
myszka__77
Zakorzenienie
 
Avatar myszka__77
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 3 198
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
Oasysy są po prostu 2 tygodniowe, a nie, że są dwa rodzaje
Jednodniowe miałam na myśli TruEye.
__________________
myszka__77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:43   #2105
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja z kolei uwielbiam TruEye, a jak zdejmuję Oasysy, to czasem są jak folia...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 17:25   #2106
Wercalena
Raczkowanie
 
Avatar Wercalena
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 100
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja noszę FitView daily - wyhaczyłam je na stronce na której zawsze kupuje, a później przepatrzyłam jakas stronkę z rankingiem soczewek. Bardzo wygodne. Wcześniej nosiłam moisty i z tych jestem bardziej zadowolona. No i są tańsze...
Wercalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 18:11   #2107
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Być może takie pytanie już tu padło. Najwyżej zapytam jeszcze raz. Wybaczcie mi jak cos
Ile lejecie płynu do pojemniczka na soczewki?
Pamiętam, że okulistka mi mówiła żeby tak wlewać ok 3/4 pojemniczka.I tak też robiłam, dopóki nie doznałam szoku zobaczywszy jak znajomy wlewa tyci tyci, tylko tyle aby zakryły się soczewki. I sama nie wiem, ile jest optymalnie. A jak jest to u Was?
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 18:30   #2108
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jakie 2 rodzaje?
ok już doczytałam, że te drugie są na dzień i na noc

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość

Nie zniechęcałabym się tymi soczewkami jednodniowymi.Mogą one byc dobrym rozwiązaniem tymczasowym,dopóki oczy nie dojdą do siebie. Ponosisz je np te dwa tygodnie a być może później będzie można przejść znowu do soczewek miesięcznych tylko nowszej generacji. Ale takie decyzje to już trzeba konsultować ze specjalistą. My tutaj przez internet nie jesteśmy w stanie Ci doradzić,które soczewki będą dla Ciebie odpowiednie
dopóki moje oczy nie dojdą do siebie to noszę okulary jutro idę na konsultację do innej okulistki, zobaczymy co powie

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Być może takie pytanie już tu padło. Najwyżej zapytam jeszcze raz. Wybaczcie mi jak cos
Ile lejecie płynu do pojemniczka na soczewki?
Pamiętam, że okulistka mi mówiła żeby tak wlewać ok 3/4 pojemniczka.I tak też robiłam, dopóki nie doznałam szoku zobaczywszy jak znajomy wlewa tyci tyci, tylko tyle aby zakryły się soczewki. I sama nie wiem, ile jest optymalnie. A jak jest to u Was?
Ja wlewam tak ok połowę pojemniczka, tak żeby soczewka pływała i cała była zalana płynem a nie np tylko w połowie
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 21:11   #2109
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja wlewam na maxa. Nie ma co oszczędzać na płynie.

Jak mam AOSept, to wlewam do kreseczki.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 10:27   #2110
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

ale że to są soczewki 2 tygodniowe oświeiło mnie dopiero po 3 tyg noszenia nie zauważyłam żadnych negatywnych zmian w jakości soczewek. A wy jak robicie, wyrzucacie soczewki tego dnia, kiedy kończy się zalecany czas używania, czy "przedłużacie im życie" o kilka dni?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 15:45   #2111
Aishowa
Zadomowienie
 
Avatar Aishowa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 114
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hej Zaczynam przygodę z soczewkami - obecnie mam acuvue oasys for astigmatism i mam problem. Dość często zdarza mi się, że obraz się zamazuje - całkowicie lub tylko po bokach. Czy to jest normalne i przejdzie po kilku dniach czy mam źle dobrane soczewki?
Aishowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 17:32   #2112
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aishowa Pokaż wiadomość
Hej Zaczynam przygodę z soczewkami - obecnie mam acuvue oasys for astigmatism i mam problem. Dość często zdarza mi się, że obraz się zamazuje - całkowicie lub tylko po bokach. Czy to jest normalne i przejdzie po kilku dniach czy mam źle dobrane soczewki?
też mi się to zdarzało w nowo założonych soczewkach, w niektórych wystarczyło położyć soczewkę na dłoń, wlać do niej płyn i bardzo delikatnie przetrzeć palcem, bo może jakieś osady się nagromadziły? Jedną parę miałam taką, że nawet przemycie nie pomogło, nie wiem czy to była wada fabryczna, czy źle dobrałam soczewkę
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:40   #2113
Aishowa
Zadomowienie
 
Avatar Aishowa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 114
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
też mi się to zdarzało w nowo założonych soczewkach, w niektórych wystarczyło położyć soczewkę na dłoń, wlać do niej płyn i bardzo delikatnie przetrzeć palcem, bo może jakieś osady się nagromadziły? Jedną parę miałam taką, że nawet przemycie nie pomogło, nie wiem czy to była wada fabryczna, czy źle dobrałam soczewkę
Miałam wcześniej air optix i im przemywanie nie pomagało. W tych jest niby trochę lepiej, ale problem wciąż jest
Aishowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:07   #2114
Malfinka86
Raczkowanie
 
Avatar Malfinka86
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: ZSZ
Wiadomości: 85
GG do Malfinka86 Send a message via Skype™ to Malfinka86
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A wie któraś z Was może czym się różnią soczewki Air Optix Aqua od O2 Optix? Zarówno jedne, jak i drugie są od Ciba Vision, z tego samego materiału, o tym samym uwodnieniu i jednakowej przepuszczalności tlenu. Z pozoru różnią się tylko ceną, ale czy na pewno?

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Aishowa Pokaż wiadomość
Hej Zaczynam przygodę z soczewkami - obecnie mam acuvue oasys for astigmatism i mam problem. Dość często zdarza mi się, że obraz się zamazuje - całkowicie lub tylko po bokach. Czy to jest normalne i przejdzie po kilku dniach czy mam źle dobrane soczewki?
Tez tak miałam na samym początku, ale ustąpiło po ok. tygodniu jak już nabrałam wprawy w nakładaniu
__________________
01.04.2012 - nie farbuję!
Malfinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:40   #2115
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Aishowa Pokaż wiadomość
Miałam wcześniej air optix i im przemywanie nie pomagało. W tych jest niby trochę lepiej, ale problem wciąż jest
o kurcze, nawet nie mów, bo właśnie sobie zamówiłam te Air Optix, tylko na razie jeszcze nie zakładałam, bo kończę leczenie zapalenia spojówek i niedotlenienia oczu A tak w ogóle to nie wiem czy się na laser nie zdecyduję, tylko bardzo się boję Jeżeli bym robiła laserową korekcję to na 4 tyg muszę zapomnieć o soczewkach, ale sama nie wiem co robić
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:55   #2116
Aishowa
Zadomowienie
 
Avatar Aishowa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 114
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malfinka86 Pokaż wiadomość

Tez tak miałam na samym początku, ale ustąpiło po ok. tygodniu jak już nabrałam wprawy w nakładaniu
Ja z nakładaniem problemów nie mam, ale mam nadzieję, że faktycznie przejdzie

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
o kurcze, nawet nie mów, bo właśnie sobie zamówiłam te Air Optix, tylko na razie jeszcze nie zakładałam, bo kończę leczenie zapalenia spojówek i niedotlenienia oczu A tak w ogóle to nie wiem czy się na laser nie zdecyduję, tylko bardzo się boję Jeżeli bym robiła laserową korekcję to na 4 tyg muszę zapomnieć o soczewkach, ale sama nie wiem co robić
Nie masz co się przejmować - 2 moje przyjaciółki noszą air optix i bardzo sobie chwalą, tylko ja mam jakieś dziwne oczy

Edytowane przez Aishowa
Czas edycji: 2013-08-30 o 23:54
Aishowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 06:04   #2117
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hej
Nosiłam kiedyś Trueye ale musiałam przestać bo bardzo mi oko wysychało. Teraz chcę wrócić do soczewek i spróbować z tymi co mają największą przepuszczalność tlenu czyli Air Optix Aqua Night and Day. Z tym, że soczewki te różnią się średnicą. W trueye bylo to 14,2 a w air optix 13,8. Czy to jest duża różnica? Oczy mam małe, więc całkiem sporo przezroczystej obwódki mi zostaje...

W trueye widze po rocznej przerwie bardzo dobrze, ale to pewnie kwestia czasu ;] Pójde też do optometrysty, ale chciałabym przed (drogą) wizytą się dowiedzieć czy to jest jakaś duża różnica :P
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 13:22   #2118
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malfinka86 Pokaż wiadomość
A wie któraś z Was może czym się różnią soczewki Air Optix Aqua od O2 Optix? Zarówno jedne, jak i drugie są od Ciba Vision, z tego samego materiału, o tym samym uwodnieniu i jednakowej przepuszczalności tlenu. Z pozoru różnią się tylko ceną, ale czy na pewno?[COLOR="Silver"]
Z tego co wiem są to te same soczewki, tylko w USA nazywają się O2 Optix, a w Europie Air Optix.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 18:35   #2119
Malfinka86
Raczkowanie
 
Avatar Malfinka86
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: ZSZ
Wiadomości: 85
GG do Malfinka86 Send a message via Skype™ to Malfinka86
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
o kurcze, nawet nie mów, bo właśnie sobie zamówiłam te Air Optix
Ja noszę Optixy już od jakiegoś czasu i sobie chwalę. Nie mam problemu z zamazanym obrazem, suchością oczu (pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu, przebywam w gronie palących osób), noszę je nawet do 16-tu godzin, czasem zdarzy mi się w nich zdrzemnąć. Nie nakręcaj się negatywnie - ile osób tyle opinii
__________________
01.04.2012 - nie farbuję!
Malfinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 20:57   #2120
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

dziewczyny Wy tez tak macie, że soczewki nosicie o mniejszej mocy niż macie wadę? Mi okulistka doradziła nosić soczewki o 0,5 dpt mniej niż wynosi moja wada, i jednak nie widzę w nich tak ostro, tzn w Bauch&Lomb było ok, a w soczewkach innych firm już gorzej widzę, nie wiem dlaczego tak jest
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 06:33   #2121
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Moja optometrystka mówiła mi, że t o zależy od wady wzroku i oczu. Ja akurat nosze dopasowane idealnie. I szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, abym miała nosić o pół dioptria słabsze
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 07:31   #2122
Super Girl
Rozeznanie
 
Avatar Super Girl
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 651
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A doradzicie gdzie w Warszawie pójść na dobieranie soczewek? Poprzednio byłam w Vision Express i tamtejsza okulistka wcisnęła mi, tak jak wszystkim, ich markę własną iWear. To moje pierwsze soczewki. Niby nie są złe, ale też nieidealne. Nieraz oczy już w połowie dnia są bardzo zmęczone od nich, a obraz się rozmazuje. Chciałabym spróbować innych, żeby mieć porównanie. Które punkty okulistyczne w Warszawie polecacie?
I jeszcze: czy podczas jednej wizyty mogę poprosić o dobranie soczewek miesięcznych i jednodniowych. Chcę miesięczne nosić na co dzień, a jednodniowe mieć w zanadrzu jak gdzieś wyjeżdżam albo gdy nocuję poza domem, żeby nie musieć nosić ze sobą płynu.
__________________
KLIKNIJ I POMÓŻ ZWIERZĘTOM:

Super Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 09:57   #2123
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Super Girl Pokaż wiadomość
A doradzicie gdzie w Warszawie pójść na dobieranie soczewek? Poprzednio byłam w Vision Express i tamtejsza okulistka wcisnęła mi, tak jak wszystkim, ich markę własną iWear. To moje pierwsze soczewki. Niby nie są złe, ale też nieidealne. Nieraz oczy już w połowie dnia są bardzo zmęczone od nich, a obraz się rozmazuje. Chciałabym spróbować innych, żeby mieć porównanie. Które punkty okulistyczne w Warszawie polecacie?
I jeszcze: czy podczas jednej wizyty mogę poprosić o dobranie soczewek miesięcznych i jednodniowych. Chcę miesięczne nosić na co dzień, a jednodniowe mieć w zanadrzu jak gdzieś wyjeżdżam albo gdy nocuję poza domem, żeby nie musieć nosić ze sobą płynu.
Vision Express - zlote tarasy - tam pol roku temu przymowala taka optmetrystka.. nie pamietam niestety nazwiska (ale albo imie albo naziwsko ma na B - strasznie niewyrazne pismo)
Byla mega cierpliwa, dala mi przymierzyc dwie marki soczewek, a gdy przyszlam na wizyte kontrolna to dostalam soczewki z wyzsza i nizsza wada abym mogla dopasowac, w ktorej mi najbardziej wygodnie okazalo sie jednak, ze najwygodniej mi w tych ktore dopasowala na samym poczatku
W VE nikt mi nie wciskał nigdy iWear, a raczej polecano Acuvue ;-)

teraz bede tam szla zeby dobrac konkretne miesieczne ja bym poprosila o dobranie i takich i takich, wiecej zarobia jesli u nich kupisz wiec dla nich lepiej (jesli kupujesz tam soczewki to nie placisz za wizyte wiec i tak sie oplaca)
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 00:26   #2124
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez walk_on_air Pokaż wiadomość
Hej
Nosiłam kiedyś Trueye ale musiałam przestać bo bardzo mi oko wysychało. Teraz chcę wrócić do soczewek i spróbować z tymi co mają największą przepuszczalność tlenu czyli Air Optix Aqua Night and Day. Z tym, że soczewki te różnią się średnicą. W trueye bylo to 14,2 a w air optix 13,8. Czy to jest duża różnica? Oczy mam małe, więc całkiem sporo przezroczystej obwódki mi zostaje...

W trueye widze po rocznej przerwie bardzo dobrze, ale to pewnie kwestia czasu ;] Pójde też do optometrysty, ale chciałabym przed (drogą) wizytą się dowiedzieć czy to jest jakaś duża różnica :P
Niestety różnicę w dopasowaniu widać dopiero po założeniu soczewki, więc nie jesteśmy w stanie ocenić czy to dużo czy nie.
Jak soczewka będzie się źle układać to będzie znaczyło, że różnica była za duża

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Z tego co wiem są to te same soczewki, tylko w USA nazywają się O2 Optix, a w Europie Air Optix.
dokładnie, z tego co się orientuję w Europie poszło o nazwę O2 , chyba jakaś sieć telefonii komórkowej tak się nazywa no i ciba musiała zmienić nazwę soczewki sprzedawanej na terenie Europy.


Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
dziewczyny Wy tez tak macie, że soczewki nosicie o mniejszej mocy niż macie wadę? Mi okulistka doradziła nosić soczewki o 0,5 dpt mniej niż wynosi moja wada, i jednak nie widzę w nich tak ostro, tzn w Bauch&Lomb było ok, a w soczewkach innych firm już gorzej widzę, nie wiem dlaczego tak jest
A jaką masz wadę?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Moja optometrystka mówiła mi, że t o zależy od wady wzroku i oczu. Ja akurat nosze dopasowane idealnie. I szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, abym miała nosić o pół dioptria słabsze
Dokładnie, moc soczewki kontaktowej można sobie przeliczyć w zależności od wielkości wady wzroku (lub odczytać z tabeli ) i różnice w mocy są różne, zależności od wielkości i rodzaju wady wzroku.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 18:51   #2125
Malfinka86
Raczkowanie
 
Avatar Malfinka86
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: ZSZ
Wiadomości: 85
GG do Malfinka86 Send a message via Skype™ to Malfinka86
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
dokładnie, z tego co się orientuję w Europie poszło o nazwę O2 , chyba jakaś sieć telefonii komórkowej tak się nazywa no i ciba musiała zmienić nazwę soczewki sprzedawanej na terenie Europy.

A może chodzi o portal o2.pl?

Więc jak myślicie - mogę zaryzykować i kupić te O2 Optix?
__________________
01.04.2012 - nie farbuję!
Malfinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 19:15   #2126
deszczowa_nimfa
Raczkowanie
 
Avatar deszczowa_nimfa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 342
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja od dziś noszę soczewki, okulistka dobrała mi SofLens 59. Ktoś używał? Jak na razie jest ok, uczę się je wyjmować i wkładać. Czy używacie jakiś kropli do oczu? Bo kolezanka uzywa, a ja zapomniałam o to zapytac okulistki.
deszczowa_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 20:49   #2127
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez deszczowa_nimfa Pokaż wiadomość
Ja od dziś noszę soczewki, okulistka dobrała mi SofLens 59. Ktoś używał? Jak na razie jest ok, uczę się je wyjmować i wkładać. Czy używacie jakiś kropli do oczu? Bo kolezanka uzywa, a ja zapomniałam o to zapytac okulistki.
nie chcę Cię straszyć, ale Soflensy59 podobno zostały jakiś czas temu wycofane z produkcji, mają koszmarną przepuszczalność tlenu, ja się przez nie nabawiłam zapalenia spojówek i niedotlenienia oczu. Byłam u dwóch okulistek i obie były w szoku gdzie ja Soflensy jeszcze dostałam, jak je wycofali z produkcji

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A jaką masz wadę?
mam -5,5
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 20:51   #2128
Malfinka86
Raczkowanie
 
Avatar Malfinka86
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: ZSZ
Wiadomości: 85
GG do Malfinka86 Send a message via Skype™ to Malfinka86
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez deszczowa_nimfa Pokaż wiadomość
Ja od dziś noszę soczewki, okulistka dobrała mi SofLens 59. Ktoś używał? Jak na razie jest ok, uczę się je wyjmować i wkładać. Czy używacie jakiś kropli do oczu? Bo kolezanka uzywa, a ja zapomniałam o to zapytac okulistki.
To były moje pierwsze soczewki i źle wspominam. Na naukę są ok, ale jak już się nauczyłam, to komfort noszenia okropny. Wysuszało mi oczy, często miałam uczucie zmęczenia, nie byłam zadowolona. Fiolka uświadomiła mi, że to soczewki starej generacji i kiedy spróbowałam innych - wiem dlaczego tak mówi

Jednak jest to kilka dziewczyn, które sobie chwalą, więc może i dla Ciebie będą odpowiednie Witamy w gronie soczewkowiczów!
__________________
01.04.2012 - nie farbuję!
Malfinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 22:57   #2129
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malfinka86 Pokaż wiadomość
A może chodzi o portal o2.pl?
Nie, nie, sieć komórkową
http://www.o2.co.uk/
Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
dziewczyny Wy tez tak macie, że soczewki nosicie o mniejszej mocy niż macie wadę? Mi okulistka doradziła nosić soczewki o 0,5 dpt mniej niż wynosi moja wada, i jednak nie widzę w nich tak ostro, tzn w Bauch&Lomb było ok, a w soczewkach innych firm już gorzej widzę, nie wiem dlaczego tak jest
W różnych soczewkach różnie się widzi, -5D nie jest równie -5D w innym materiale, czasem konieczna jest korekta mocy. Też tak mam, a lubię widzieć jak żyleta
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:00   #2130
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam Soczewki noszę od 2 lat, od jakiegoś czasu przerzuciłam się na kolorowe. Od początku noszę z firmy J&J bo nie mam żadnych zastrzeżeń i powodów żeby zmieniać. Ale do rzeczy. Jak juz mówiłam zaczęłam nosić kolorowe, naturalny kolor oczu mam piwno-zielone. Czy soczewki koloru szafirowego zakryją mój naturalny? Chciałabym spróbować, ale nie wiem czy to głupio nie będzie wyglądać, może któraś z Was ma z tym doświadczenia
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.