Kąpiel oczyszczająca z pasożytów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-23, 15:51   #1
3ndorfina
Przyczajenie
 
Avatar 3ndorfina
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 17
Question

Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.


Witam! Mam takie pytanko. Co sądzicie o kąpielach oczyszczających z pasożytów? Czy to faktycznie działa? Czy to tylko zwykłe placebo? Właśnie chciałam zrobić sobie taką kąpiel oczyszczającą, i chciałabym wiedzieć czy któraś z Was sobie taką kąpiel przygotowała? I chciałabym jeszcze się zapytać, gdzie mogę dostać ziołową mieszankę do kąpieli oczyszczającej? Dostanę ją w zwykłej aptece czy w sklepie zielarskim?

A szczegóły całego przebiegu kąpielu oczyszczającej tutaj:
http://pasozyty.net/porady/ziola.html

I za każde odpowiedzi bardzo dziękuję
__________________
"Music is the strongest form of magic.” ― Marilyn Manson
3ndorfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:32   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 170
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Po przeczytaniu tytułu wątku myślałam, że chcesz się kąpać w pasożytach..
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:47   #3
3ndorfina
Przyczajenie
 
Avatar 3ndorfina
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 17
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Ja bym tego tak nie odebrała...
__________________
"Music is the strongest form of magic.” ― Marilyn Manson
3ndorfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 00:42   #4
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Najlepiej się pozbyć pasożytów przez zerwanie z nimi wszelakich kontaktów i nie utrzymywanie darmozjadów.
A tak poważnie pasożyty są częścią naszego organizmu. Poza tym za parę dni będziesz je miała od nowa. Chyba, że zrobisz kąpiel poduszkom, materacom, meblom, itp. . To zwykłe naciąganie ludzi na kasę.
Sądzę, że są tylko groźne dla ludzi cierpiących np. na alergię i astmę, ale to już inna bajka.

To co o nich przeczytałam:
"Chociaż, oglądane w dużym powiększeniu, nie wyglądają zachęcająco, to jednak może się okazać, że są nam potrzebne.
Sporo jest roztoczy, które jak się wydaje, spełniają całkiem pożyteczną rolę w naszym ciele i otoczeniu. Żywią się martwymi, złuszczonymi komórkami naskórka. Oczyszczają nasz organizm z ciągle tworzącego się, stopniowo obumierającego i łuszczącego się naskórka. Rozwijają się na owłosionej skórze głowy, mają tam sprzyjające warunki do życia, sporo pokarmu, odpowiednią temperaturę i wilgotność (lubią temperaturę zbliżoną do temperatury ciała człowieka i wilgotność około 50 %). Roztocza, pajęczaki żyją także w mieszkaniach, w kurzu. Lubią szczególnie stare, wilgotne, rzadko wietrzone pomieszczenia. Gromadzą się także w dywanach, wyściełanych meblach, kotarach, pościeli i ubraniach. One także żywią się złuszczonym naskórkiem. Niektórzy twierdzą, że spełniają pożyteczną rolę, oczyszczając nasz dom".

Edytowane przez Pola1974
Czas edycji: 2013-02-24 o 00:43
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 11:54   #5
3ndorfina
Przyczajenie
 
Avatar 3ndorfina
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 17
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

No w sumie masz racje,że ta kąpiel jest zbędna, ale tyle sie o tym naczytałam, tak się na to "napialiłam", może to głupie, ale że aż źle się czuję w swoim ciele :<
__________________
"Music is the strongest form of magic.” ― Marilyn Manson
3ndorfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 13:14   #6
RedForEver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 62
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Zwykłe naciąganie.
Już kiedyś był na wizażu wątek o czymś takim, i tam jest wszystko wyjaśnione.

"Zaparzamy porcję ziół o nazwie "Mieszanka ziołowa do kąpieli /oczyszczająca / w 3 litrach wrzącej wody, pozostawiamy do naciągnięcia przez pół godziny, wlewamy do wanny lub wanienki, uzupełniając niewielką ilością wody. Temperatura kąpieli dość ciepła. Wsadzamy pacjenta do wanny; dobrze jest aby przez kilka minut leżeć w ziołowej kąpieli z równoczesnym polewaniem całego ciała. Do oddzielnych spodków dajemy sztuczny miód i mąkę pszenną bierzemy na dłoń troszkę miodu i mąki rozcieramy miedzy dłońmi, smarujemy /wcieramy/ w strefę pleców a następnie spłukujemy ziołami z wanny, czynność tą powtarzamy kilkakrotnie. Po kilkunastu ruchach na skórze pojawia się w porach pasożyty, które jak igiełki pokrywają strefę oczyszczaną, wówczas maszynką do golenia lub nożem z ząbkami / taki z zestawu stołowego/ ścinamy, golimy je i spłukujemy ziołami"

Naprawdę myślisz, że od wykąpania się w jakimś naparze i natarciu się sztucznym miodem i mąką, będą z ciebie wyłazić robaki?
Owszem, pojawią się igiełki, ale przecież mąka z miodem się roluje, i własnie w takie "robaczki" zamienia.

Edytowane przez RedForEver
Czas edycji: 2013-02-24 o 13:49
RedForEver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 16:59   #7
3ndorfina
Przyczajenie
 
Avatar 3ndorfina
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 17
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Cytat:
Napisane przez RedForEver Pokaż wiadomość
Zwykłe naciąganie.
Już kiedyś był na wizażu wątek o czymś takim, i tam jest wszystko wyjaśnione.

"Zaparzamy porcję ziół o nazwie "Mieszanka ziołowa do kąpieli /oczyszczająca / w 3 litrach wrzącej wody, pozostawiamy do naciągnięcia przez pół godziny, wlewamy do wanny lub wanienki, uzupełniając niewielką ilością wody. Temperatura kąpieli dość ciepła. Wsadzamy pacjenta do wanny; dobrze jest aby przez kilka minut leżeć w ziołowej kąpieli z równoczesnym polewaniem całego ciała. Do oddzielnych spodków dajemy sztuczny miód i mąkę pszenną bierzemy na dłoń troszkę miodu i mąki rozcieramy miedzy dłońmi, smarujemy /wcieramy/ w strefę pleców a następnie spłukujemy ziołami z wanny, czynność tą powtarzamy kilkakrotnie. Po kilkunastu ruchach na skórze pojawia się w porach pasożyty, które jak igiełki pokrywają strefę oczyszczaną, wówczas maszynką do golenia lub nożem z ząbkami / taki z zestawu stołowego/ ścinamy, golimy je i spłukujemy ziołami"

Naprawdę myślisz, że od wykąpania się w jakimś naparze i natarciu się sztucznym miodem i mąką, będą z ciebie wyłazić robaki?
Owszem, pojawią się igiełki, ale przecież mąka z miodem się roluje, i własnie w takie "robaczki" zamienia.
Moja znajoma robiła sobie właśnie taką kąpiel, i to nie była mąka, lecz "coś" co wychodziło z jej skóry. Każdy mówi,że to mąka nawet takiej kąpieli nie robiąc. I naprawdę, po kilku przetarciach mąką i miodem, coś zaczyna wychdzić, sama byłam tego świadkiem
__________________
"Music is the strongest form of magic.” ― Marilyn Manson
3ndorfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 22:28   #8
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Oczywiście, że "coś" mogło zacząć z Niej wychodzić. Najpewniej był to Obcy, z którym walczyła Melanie Griffith, a później Predatory...

Edytowane przez Pola1974
Czas edycji: 2013-02-28 o 22:31
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 15:21   #9
3ndorfina
Przyczajenie
 
Avatar 3ndorfina
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 17
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

To żem się uśmiala )))
__________________
"Music is the strongest form of magic.” ― Marilyn Manson
3ndorfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 01:13   #10
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Cytat:
Napisane przez 3ndorfina Pokaż wiadomość
Moja znajoma robiła sobie właśnie taką kąpiel, i to nie była mąka, lecz "coś" co wychodziło z jej skóry. Każdy mówi,że to mąka nawet takiej kąpieli nie robiąc. I naprawdę, po kilku przetarciach mąką i miodem, coś zaczyna wychdzić, sama byłam tego świadkiem
Była to włosogłówka
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 16:49   #11
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Była to włosogłówka

że cooo ? włosogłówka żyje w przewodzie pokarmowym, a dokładniej jest pasożytem jelita. oh tasiemce i owsiki- dlaczego dla was też nie wystarczy magiczna kąpiel..
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-15, 20:32   #12
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Talking Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Wiem że to nie na temat ale tytuł wątku jest czadowy
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 23:16   #13
Rossczochranna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 46
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Możecie się śmiać dziewczyny, ale to prawda... są takie kąpiele i na serio wychodzą przez pory skóry pasożyty. Znajomych dziecko ciągle chorowało, miało alergie i ogólnie ciągłe problemy, latanie po lekarzach, antybiotyki, nic to nie dało poza zniszczeniem flory bakteryjnej w jelitach. Poszli do lekarza medycyny niekonwencjonalnej i zastosowali polecone zioła... Ponoć uczucie straszne, gdy się to widzi.
W Polsce jest jakieś dziwne uprzedzenie do tego typu metod zauważyłam i jakaś mania brania tabletek garściami (gdzieś słyszałam, ze pod tym względem jesteśmy w czołówce jak nie liderem w Europie), a najlepsze metody to te proste, na których nie zarabiają wielkie firmy farmaceutyczne
__________________
lubię tu być

70,5----65----60---55---(?)53(?)
Rossczochranna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 01:43   #14
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Cytat:
Napisane przez Rossczochranna Pokaż wiadomość
Możecie się śmiać dziewczyny, ale to prawda... są takie kąpiele i na serio wychodzą przez pory skóry pasożyty. Znajomych dziecko ciągle chorowało, miało alergie i ogólnie ciągłe problemy, latanie po lekarzach, antybiotyki, nic to nie dało poza zniszczeniem flory bakteryjnej w jelitach. Poszli do lekarza medycyny niekonwencjonalnej i zastosowali polecone zioła... Ponoć uczucie straszne, gdy się to widzi.
W Polsce jest jakieś dziwne uprzedzenie do tego typu metod zauważyłam i jakaś mania brania tabletek garściami (gdzieś słyszałam, ze pod tym względem jesteśmy w czołówce jak nie liderem w Europie), a najlepsze metody to te proste, na których nie zarabiają wielkie firmy farmaceutyczne
Nie uprzedzenie tylko przerażająca popularność. Badania na grzyby, gronkowce i wypędzanie pasożytów. Może to ma coś wspólnego z katolicyzmem - taki świeckie wypędzanie diabła? Nigdzie indziej w Europie się z czymś takim nie spotkałam. Wstyd.

A wracając do tematu: pewnie wychodziły... Zanieczyszczenia z porów ewentualnie złuszczająca się długim moczeniem skóra. Nakładałam kiedyś miód na twarz, bo BADANIA MEDYCZNE potwierdzają, że ma niewielkie ale jednak działanie przeciwzapaleniowe - starałam się tak wyleczyć ŁZS. Zapewniam, że żaden diabeł ze mnie nie wychodził.

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-09-24 o 01:45
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 14:14   #15
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Wystarczy troche zgłebić temat ,ale po co lepiej się ponabijać nie mając zielonego pojęcia co się pisze ,bo to po prostu niektórym przychodzi łatwiej .

http://luskiewnik.strefa.pl/wyklady/..._materialy.pdf
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 08:18   #16
hanyseq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 36
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

No fajnie - wykład o pasozytach. Ale czego to według ciebie ma dowodzić?

Ludzie opamiętajcie sie! My Polacy zachowujemy sie pod pewnymi względami gorzej niż zuluskie plemiona!

Na prawdę nie macie własnego rozumu? Przewracaja mi sie bebechy jak słyszę o magicznym oczyszczaniu z pasożytów, oczyszczaniu krwi czy oczyszczaniu energii... Ręce opadają!

Idę do guru, ktory ma 6 klas podstawówki a w najlepszym wypadku zawodówkę typu: kominiarz, mechanik itp. bo on mnie uleczy najlepiej! Jak ten Boży człowiek - cudownymi ziołami, czyli obsikana trawa, ktora rośnie na nasypie kolejowym za 500PLN.

Ze nie ma mnie z czego leczyć? To natychmiast szaman wyczuwa zła energię, spowodowana przez zablokowane przepływy energetyczne, ktore wynikają bezpośrednio z zatrutej krwi czy pasożytów a inaczej mówiąc wprost - niepodarowania panu szamanowi/pani szaman 100, 150 czy 200 za wizytę (plus oczywiście 500 za obsikana cudowne magiczne zioła).

Po uzyskaniu połączenia mózgu z logika wychodzi nam, ze ludzie sie podniecają zwykłymi wągrami...

Metodę miód+mąka polecam przy leczeniu trądziku, do stosowania POMIĘDZY zaleconymi środkami. Generalnie pozbywamy sie w ten sposób naturalnie występującego w porach skory łoju, ktory w pewnych okolicznościach przyczynia sie do powstawania trądziku. Należy wiec w tym wypadku intensywnie nawilżać skore aby uniknąć jej przesuszenia i wzmocnić naturalna barierę ochronna.
Do tego celu nie wystarczy krem nawilżający - potrzebny jest np. Trójfazowy kwas hialuronowy, czyli taki, ktory składa sie z rożnych wielkości cząsteczek przez co penetruje na różna glebokosc naszej skory (te 6-7 warstw, ktore posiadamy) albo kwas mlekowy w stężeniu do 10%

Miód posiada właściwości lekko przeciwzapalne oraz antyseptyczne (antybakteryjne) a także antybiotyczne (zwłaszcza miod gryczany, spadziowy) a miod manuka dodatkowo methylglyoxal - występujący jedynie w nim silnie antybakteryjny składnik, ktory wykorzystuje sie do leczenia zmian skórnych oraz ran.
Miod posiada tez w swoim składzie kwas pirogronowy, o właściwościach keratolitycznych czyli zluszczajacych - odblokowujacych pory. Jeżeli uzyjemy miodu sztucznego, to podziała on w połączeniu z mąka jak klajster, blokujący pory i w ten sposób zwiększający w nich temperaturę.

Ludzie myślcie a nie wypisujcie głupot! Ja rozumiem, ze do większości społeczeństwa właściwości keratolityczne nie przemawiają, bo tego nie rozumieją, podobnie jak nie rozumieli, ze w telewizorze nie siedzi diabeł ani ze nikogo nie zamknięto w pudełku, z którego wydobywa sie mowa a na nim widnieje napis Radio...
Do większości społeczeństwa przemawiają robaki, zatruta krew i oczyszczanie organizmu, bo na tym kończy sie ich zakres pojmowania ale nie bądźcie jednymi z nich!
Medycyna ludowa ma w sobie wiele mądrości, w końcu od niej i z natury oraz z jej naśladowania biorą sie leki! Tyle, ze substancje w nich sa oczyszczone i dokładnie odwazone. Co ciekawe - nie zawsze sztucznie zsyntetyzowane działają równie dobrze jak te występujące w naturze (np. Witaminy - naturalne nie szkodzą i nie kumulują sie w organizmie w stopniu prowadzącym do przedawkowania a sztuczne tak!)

Myślcie proszę, nie rozpowszechniajcie idiotyzmów i nie róbcie krzywdy pradawnym praktykom, ktore działają.

To działa na trądzik a nie na pasożyty! Ale odpowiednio podane, jak widać, działa tez na wyobraźnie i budzi lęki. Nie dajcie sie pochłonąć bezkresnej głupocie i zrobić sobie papkę z mózgu.

Z drugiej strony, sama zastanawiam sie czy nie pójść z prądem i nie zostać szamanem. W końcu to na prawdę rewelacyjny biznes!
hanyseq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 21:24   #17
Katrin287
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 36
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Nie robiłam jeszcze kąpieli w ziołach na pasożyty ale słyszałam o tym że jest skuteczna. Pasożyty wychodzą przez skórę i je się ścina gąbką. Sama biorę oraz podaję mojemu dziecku co 3 miesiące zioła na pasożyty Para Farm, można je podawać już dzieciom od 3 roku życia. Podaje je dziecku bo gdy zaczęło chodzić do przedszkola to co jakiś czas łapie jakieś robactwo i przestaje jeść. Gdy oczyszczę go to znowu mu apetyt wraca, wysypki i kaszel wieczorny też znika. W tej aptece je kupuje
http://www.herbavit.com.pl/category/...sozytnicze-582

Katrin287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 18:37   #18
Iwka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Ja robiłam kapiel dzieciom i dorosłej osobie. Efekt jest duzy ale tylko przy 3 dniowej poprzedzajacej kapiel głodowki dla "robakow", tzn. nalezy wykluczyc całkowicie cukry proste i złozone ( maka , skrobia, alkohol), fruktoza, sacharoza itd. Trzeba uwazac , bo cukier jest wszedzie dodawany nawet w ketchupie,czy jogurtach owocowych,jak maka w parowkach, wiec czytajcie etykiety. Kilkakrotne polewanie ziołami na przemian ze smarowaniem papka z miodu i maki ma na celu zwabienie do jedzenia przygłodzonych pasozytow , w innym razie bez diety ostrej to nie zadziała i nic nie bedzie wychodzic, bo to sprawdziłam i to nie sa wagry czy łoj. Dodatkowo przez 3 dni rano przed sniadaniem je sie 20 -30 dkg pestek z dyni, potem po 1 godzinie popijamy 1 szkl wody z sola gorzka i olejem rycynowym, lub kwasem z kiszonej kapusty czy koprowki z kiszonych ogorkow.
Nam pomogło, wiec mam nadzieje ze ktos sie przekona ze to działa.
Iwka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 18:24   #19
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Cześć!

moja koleżanka zrobiła sobie taką kąpiel niedawno. Mówi, że zadziałało - pasożyty wychodziły jej przez skórę. Kaszel ustał, a szukała leku na długotrwały kaszel. Muszę jeszcze na ten temat poczytać, ale mowiła, że powinno się odrobaczać raz na rok. Pasożyty same w sobie nie są dla nas złe i jest to nieuniknione, że je mamy, ale podobno warto pozbyć się ich nadmiaru.
__________________
Moje Ilustracje - Zapraszam serdecznie <3

Kobiece Zen - Strefa dla Ciała i Duszy (grupa FB)

Edytowane przez nimrodel
Czas edycji: 2016-01-03 o 18:27
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-06, 22:34   #20
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Kąpiel oczyszczająca z pasożytów.

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Była to włosogłówka
Watek stary, ale odkopuje, bo nie moge patrzec na te bzdury i zostawiam informacje dla potomnych:

Włosogłówka - czy ziołowe kąpiele z mąki i miodu działają przeciwpasożytniczo?

Niektórzy przekonują, że ziołowe kąpiele z mąki☠miodu☠działają przeciwpasożytniczo. Po wymoczeniu się w naparze z ziół przeciwpasożytniczych, należy natrzeć skórę ramion, pleców, bocznej strony szyi, rąk i nóg miodem, a następnie oprószyć je mąką. W ten sposób włosogłówki mają "wyjść" przez skórę. Zwolennicy tej metody zalecają, by pasożyty usuwać z powierzchni ciała, pocierając skórę gąbką lub goląc maszynką do golenia. Podobno najlepsze rezultaty kąpieli widać wtedy, gdy stosuje się ją w pełni księżyca. Jednak "wychodzenie" pasożytów przez skórę jest niemożliwe. Włosogłówka pasożytuje bowiem w jelicie i nie ma zdolności przechodzenia przez jego ścianę. Poza tym po jej przekroczeniu musiałyby przejść jeszcze przez liczne tkanki i narządy, by finalnie dostać się do skóry. Takiej zdolności również nie posiada.

Mamy XXI wiek, a ludziom brakuje podstawowej wiedzy z biologii. Wstyd. Pasozyty nie wychodza przez skore, to nie terminatory, chyba, ze mowimy o takich, ktore zyja w skorze jak swierzb i na pewno nie bedzie to miod z maka.

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2018-03-06 o 22:36
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-06 23:34:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.