Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;) - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 4 części naszego wątku?
Mamy majowo-czerwcowe 2013, cz. 4 2 4,35%
Śmiejemy się i gugamy, pierwsze miesiące już za nami. 3 6,52%
Kilkoro dzieci ma już ząbki, innym ciężko idą bąki. 0 0%
Pierwsze skoki już za nami, cieszymy się nowymi umiejętnościami. 0 0%
Bawimy się w pierdziochy i mamy mnóstwo radochy. 1 2,17%
Nasze słodkie niemowlaczki bączki puszczają i marchewką się zajadają. 0 0%
Nasze dzieci radośnie gaworzą i uśmiechy mnożą. 0 0%
Pierwsze ząbki i obiadki, jak nam dobrze w roli matki. 12 26,09%
Mamo, tato kończcie spanie bo przeżywam ząbkowanie! 17 36,96%
Mamo, tato kończcie spanie, kupa czeka na przebranie! 7 15,22%
Ząbki, marchewki, gluteny i cuda - idzie jesień złotoruda! 1 2,17%
Baczki wcinaja pierwsze obiadki, a mamy prowadza wizazowe /łizażowe gadki. 3 6,52%
Bączki wcinają zdrowe obiadki, a mamom ciastka i czekoladki idą w pośladki. 0 0%
Głosujący: 46. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-02, 16:22   #3841
colorblue
Zakorzenienie
 
Avatar colorblue
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 394
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
nadrabiania ciag dalszy, ale pochwalimy się nowymi fotkami -

1) Nelcia w lumpkowych lowach od stop do glow hehe.
2) udawana powaga
3) obecnie ulubiona pozycja do zasypiania
4) taaaakie mam duże oczeta body 74 jest jednak jeszcze za duże
5) nowa metoda, by smok nie wypadal z ust -> patrzcie na palec
Ślicznie ubrana! Tymuś ostatnio też naciąga sobie pieluche na twarz jak zasypia Muszę pilnować ehhe.

Cytat:
Napisane przez antoinettee Pokaż wiadomość
Śliczna jest Julia też kocha tetrę

Poproszę jutro o kciuki za Julkę o 14.00 Mamy szczepienie
Kciuki trzymałam i widzę,że super poszło

Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość
cebion powinien stac w lodowce??









hehhe ja tez ale wiwm ze wypel nialam hehe







M. Dopiero sie obudzil D. Pojechal na badania z krwi i do szkoly a ja na 12 do poradni szczepien.... ciekawe co powie ...
Uwielbiam poranki z m. Nie.domaga siw uwagi tylko rozmawia przez godzine achh i ten poranny usmiech bezzebny

Color abty gdzie zniknelas?
Ash tez widzialam foty wiesz gdzie.. super wygladacie zawiazane razem ibpogoda widac piekna

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jestem jestem

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
oj tam, nie przejmuj sie... widac tobie by sie tez skrot przydal, a jak na razie zadna sie nie rwie, by go dla nas napisac
Witajcie z Florusiem w domku!!!

Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość
Tz mial stluczke auto rozbite nie ma ac kplejny kredyt tRzeba brac masakra jakas ku.... waaa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
matuluuuuuuu
Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
a co do obrotów to u nas pięknie wychodzą na boki, tak fajnie zarzuca do góry nogi, chce sie na brzuch obrócić ale jeszcze nie bardzo mu to wychodzi, z brzucha na plecy nie potrafi
Mysia - jeszcze maja czas
Tymek ma tak samo





Witam się ja i mój ból głowy

Wczoraj czytałam Was na bierząco, później na wieczór leciałam do mamy po jej wypisy ze szpitala potwierdzające SM.
Dzisiaj od rana skanowałam wszystko i wysyłałam do Fundacji . Fundacja ma 2 dni robocze na weryfikację i założenie subkonta.
Czekam na odpowiedź.
Pisałam do administratorki wizażu...Powiedziała,że jeśli fundacja zweryfikuje wszystko i założy mamie subkonto to wtedy adminka podepnie moją prośbę o darowizny na głównej stronie wizażu.. gdzieś w widocznym miejscu
Wtedy legalnie i bez obaw o oszustwo będzie można podarować cokolwiek,jeśli ktoś tylko zechce

Dzisiaj od rana gonie Was i gonie. co mam odpisać to ktoś coś ode mnie chce.
W końcu mi się udało
__________________
START 64,7 kg
CEL 52 kg
OBECNIE 60,6 kg


min sierpnień 520/1000
Minuty lipiec 610/1000
Minuty CZERWIEC : 1205 /1000
Minuty MAJ: 1005 min/1000
colorblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 16:26   #3842
salviae
Zadomowienie
 
Avatar salviae
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Mysia Kuba zaczal przekrecac sie na boczki jak mial 4,5 miesiaca, teraz prawie udaje mu sie obrocic na brzuch tzn. tylek jest ok, ale reka przeszkadza i nie umie sobie z tym poradzic, a ja juz sie go nie naciskam lekarka mi mowila, ze na boczki do konca 5m, a na brzuszek do konca 6m, z brzuszka na plecy tez ostatnio pare razy ie odwrocil

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Jak dobrze, że ja nigdy nie lubiłam szpilek i sukienek, mąż przyzwyczajony że tego nie noszę i mogę pomykać w jeansach albo dresach
Tylko makijażu nie robię, bo na 1-2h spaceru mi się nie opłaca. Czasami robię, ale rzadko, bo później zmywanie ... Jak chodziłam do pracy to się lekko malowałam, ale często zmywałam po powrocie do domu, więc jak mąż wracał z pracy to przeważnie byłam już bez.
Zakochał się bez makijażu i w swetrach i jeansach to nadal tak ma i kocha
Ja mam starszą wersję i cichy (ten bez wody). W Pani gadżet był kiedyś test depilatorów, miała ten ze szczotką do peelingu i wygrał w przedbiegach pod względem hałasu. Miała jeszcze jakiegoś philipsa czy panasonica jak traktor to chodziło, chyba panasonic, bo philipsa bym kojarzyła bardziej ...
Ja mam 3,5 roku, akumulator nadal bez zarzutu, jak masz kasę to kupuj ma różne nakładki (m.in. golarkę). Ja kupiłam na allegro angielski z przejściówką, był dużo tańszy.
ja tez makijazu nie robie, bo nie lubie zmywac, a przed ciaza to bez tapety bym sie nie ruszyła teraz to nawet maz zauwaza jak sie pomaluje
tez chyba musze kupic nowy depilator, bo mam 10 letniego brauna i warczy jak koiara, a zeby dobrze wydebilowal to z 3x w jednym miejscu trza przejechac
Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Kombinezon jest za☠☠☠isty
Ja obecnie ubieram go tak: body długi rękaw, rajstopy, jakaś cienka bluzka z długim rękawem ( i to w domku) a na dwór właśnie ten polarowy kombinezon i ostatnio przykrywam śpiworkiem ( nie za grubym) a Daruś cieplutki.
Tak więc te kombinezoniki jak najbardziej na tak
ja tez dzisiaj ubralam malego w kombinezon i od razu przyjemniej sie wychodzi, ubrałam mu go na body i dresik i 1 min bez krzyku (nie liczac czapki ktorej nienawidzi) i mozemy leciec, bo rajtuzy, spodnie, skarpety, polar i kurtka przekraczały jego granice cierpliwosci, wyglada w tym jak teletubis, ale po wsi ma dobre

Dzisiaj przyjechał kurier z całym badziajstwem do łazienki, brałam za pobraniem bo to z jakiegos nowego sklepu i brakowało mi 3 zł do pełnej kwoty, a ten dziad twierdzil, ze nie ma wydac i patrzyl na mnie jakby chcial te 40 zł napiwku (taaaa ) wyciagnelam worek z drobnymi z wesela i zaczełam mu liczyc po 5 i 2 gr te 3 zł, az ten nagle znalazł 40 zł u siebie myslalam, ze padne
__________________
.
.
I Like You So Much Better WhenYou Are Naked
I Like Me So Much Better WhenYou Are Naked... Ouooo
Kubuś
salviae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 16:28   #3843
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Dziewczyny na razie nie nadrabiam...

Wróciliśmy ze szczepienia - mała dzielnie zniosła, płakała mniej niż ostatnio, szybko ją uspokoiłam

Ale nie o tym chciałam Nasza Pani pediatra - nie wiem jak to odmienić stwierdziła że za 2-3 tygodnie mamy zacząć wprowadzać warzywka. Najpierw daję pierś a potem warzywko. Marchewkę 2-3 dni obserwować, potem ziemniaczek 2-3 dni obserwować, owoce itd. Potem kaszki gezglutenowe i jak będzie zjadała jeden posiłek 100 ml to zacząć dawać gluten - kaszkę manną z moim mlekiem i wodą, coś mówiła o jakiejś błyskawicznej, 2-3 gramy na początek i tak przez 2 miesiące.
Jak powiedziałam, że czytałam że po skończeniu 6 miesiąca jak kp to powiedziała że takie zalecenia były kiedyś, teraz najnowsze badania dowodzą że należy szybciej dziecko oswajać, coś tam o alergiach mówiła ale tyle wiadomości na raz że już nie wiem dokładnie co. No i w ogóle mnie zszokowała
Nie wiem co myśleć, co robić, jaka decyzja będzie słuszna
Wiem mniej więcej która z Was co kiedy chce wprowadzić, ale jestem ciekawa Waszego zdania.
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 16:30   #3844
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w textilu za 2.19 takie cienkie. Jeszcze chcę zobaczyć bo są kombinezony po 39,99 i jak dotykałam to całkiem porządne i ciepłe ale same na 18mc zostały.
Byłam dzisiaj w Textilu i kupiłam te rękawiczki I widziałam te kombinezony- bez kitu całkiem znośne jak za taką cenę. Tylko, że były same na 6M i 12M. Te na 6 za małe, a te na 12 nie wiem... Muszę zmierzyć Kubę i kombinezon i będę wiedziała czy brać
Chociaż napaliłam się na taki z firmy MMDadak, ale za 199zł

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
Szprotka , Pearl - a w miare cichy ten depilator ?lubię depulatory Browna .
No taki znośny

Cytat:
Napisane przez Elusiek85 Pokaż wiadomość
Dziś byliśmy na rehabilitacji z Adim i spisał się na medal nie płakał (do czasu) i ćwiczył sumiennie, chyba mu się spodobało

Napisałam do czasu, bo dziś miałam taką sytuację że chyba bym komuś ********* jak mi się jeszcze zbliży do dziecka to Pod koniec rehabilitacji przyszła kobieta z koleżanką i niemowlakiem. Spoko coś pogadał jak mój ma na imię i ile ma, luzik. Ja się cudzymi dziećmi nie interesuje tylko wole przy ćwiczeniach skupiać się na swoim brzdącu. Jedna zaczęła rozbierać swoje dziecko, a druga babka była strasznie wścibska do Adiego zaczęła wołać gu gu gu- a mój mały nie jest ufny do obcych i od razu zareagował płaczem na nią (szczególnie że miała prl-owską szopę) bo się wystraszył. To chyba normalna kobieta jak widzi że dziecko ćwiczy i zaczyna płakać to je zostawia? Babka nic, jeszcze chwilę pogugała, a rehabilitantka już kończyła ćwiczenia to odłożyła Adiego na matę do ubierania. Kilka moich cmoków i Adisiek znowu zaczął się uśmiechać i gaworzyć. Umówiłam się na kolejne zajęcia i zaczęłam młodego ubierać. A ta menda stanęła za mną i zaczęła komentować "widzę że odpowiednio pani ubiera dziecko, nauczyła się" itp. już mną zaczęło z wściekłości nosić. Już nie chciałam jej dopiekać stojąc nad Adiśkiem. I to był błąd, bo jak nakładałam kaftanik to ta k***** do młodego z tekstem "złam mi mamo nóżkę, złam mi mamo nóżkę" (bo zobaczyła że trzymam małego nóżkę i wsuwam do nogawki) no to już puściły mi nerwy i odszczekenłam jej żeby się zamkneła bo dziecko na nią reaguje z obrzydzeniem. Babka się zdenerwowała i zamknęła. Ale jak młodego włożyłam do wózka i odwróciłam się zapłacić rehabilitantce to k**** stała nad wózkiem i znowu gugała, a młody w ryk. Szybko wyszłam bo już scen nie chciałam robić i wolałam uspokoić Adiego. Po drodze młody się żalił a ja mu tłumaczyłam że to zła kobieta była i żeby takich głupot nie słuchał Minelo kilka godzin od zajścia a ja nadal wkurzona jestem
W macierzyństwie uczy się człowiek cierpliwości, ale do komentarzy innych na temat wychowania swojego dziecka
Chyba bym tej babie z liścia przywaliła!

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
dzięki
ale myślisz, że posłuży jeszcze z miesiąc, jak się jeszcze bardziej ochłodzi? bo mi właśnie najbardziej o to chodzi czy jest sens teraz kupować no i tak się waham strasznie :/



co za idiotka
jak mnie wkuu... takie teksty ... w ogóle takie gadanie bezsensowne ... jak babcia do nas przychodzi i gada do mnie czy oddałabym Przemusia komuś .... no pewnie, jakby zapłacił z 30 tyś to nie ma sprawy, wyśpię się przynajmniej kilka razy jej odpowiedziałam takimi tekstami i już chwilowo spokój
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 16:35   #3845
salviae
Zadomowienie
 
Avatar salviae
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
dzięki
ale myślisz, że posłuży jeszcze z miesiąc, jak się jeszcze bardziej ochłodzi? bo mi właśnie najbardziej o to chodzi czy jest sens teraz kupować no i tak się waham strasznie :/
Vil moze przejdz sie do lumpa, ja tam wlasnie kupilam taki misiowy za 15 zł, przynajmniej zal nie bedzie
Cytat:
Napisane przez Elusiek85 Pokaż wiadomość
W macierzyństwie uczy się człowiek cierpliwości, ale do komentarzy innych na temat wychowania swojego dziecka
masakra widzi, ze placze to po co jeszcze stresuje dzieciaka
Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Ale nie o tym chciałam Nasza Pani pediatra - nie wiem jak to odmienić stwierdziła że za 2-3 tygodnie mamy zacząć wprowadzać warzywka. Najpierw daję pierś a potem warzywko. Marchewkę 2-3 dni obserwować, potem ziemniaczek 2-3 dni obserwować, owoce itd. Potem kaszki gezglutenowe i jak będzie zjadała jeden posiłek 100 ml to zacząć dawać gluten - kaszkę manną z moim mlekiem i wodą, coś mówiła o jakiejś błyskawicznej, 2-3 gramy na początek i tak przez 2 miesiące.
Jak powiedziałam, że czytałam że po skończeniu 6 miesiąca jak kp to powiedziała że takie zalecenia były kiedyś, teraz najnowsze badania dowodzą że należy szybciej dziecko oswajać, coś tam o alergiach mówiła ale tyle wiadomości na raz że już nie wiem dokładnie co. No i w ogóle mnie zszokowała
Nie wiem co myśleć, co robić, jaka decyzja będzie słuszna
Wiem mniej więcej która z Was co kiedy chce wprowadzić, ale jestem ciekawa Waszego zdania.
Kurde, tak Was czytam i chyba w sobote dam małemu tej marchewki w sumie to bedzie juz mial prawie 6 miesiecy, musze sie zastanowic bo zaniedlugo bedzie najstarszy na samym mleku
__________________
.
.
I Like You So Much Better WhenYou Are Naked
I Like Me So Much Better WhenYou Are Naked... Ouooo
Kubuś
salviae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 16:36   #3846
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
4 miesiac podałam tylko dla przykładu. Ale już kumam o co chodzi, dzieki

A i muszę się Wam pochwalić jakie cuda moja przyjaciółka nam przynosi. Aż zaczęłam żałować, że gdy miałam dużo czasu w ciąży nie zabrałam się za robótki
piekne
Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość
Tz mial stluczke auto rozbite nie ma ac kplejny kredyt tRzeba brac masakra jakas ku.... waaa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kochana, najważniejsze, że nic mu nie jest, ale pięknie się po was ściga
Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
kurcze nic mu nie jest?



jak to się robi

Hump, bierzemy wrzaskuny do kina? bo repertuar słaby:/

laski jak u Was jest z obrotami?

mały za kilka dni skończy 4 miesiące a jest kiepsko:/ potrafił się obracać z brzucha na plecy i na boki, a teraz go to w ogóle nie interesuje:/ zresztą on nie znosi leżeć na boku, jak go karmię to muszę podpierać poduszkami bo się na plecy odwraca:/ nie wiem czy to normalne w jego wieku, czy już powinien umieć?
kochana, ma na to czas. Spokojnie


Elusiek jaka wredna baba Co ją to cholera obchodzi...

Antoniette, deb za szczepienia...Anti dużo twoja mała ważyMy idziemy jutro

Dziewczyny jestem załamana,,, Z małą trzeba jeździć 3 razy w tyg na rehabilitację, bo pomimo moich ćwiczeń nie ma lepiej i lewa strona jest strasznie napięta... Nie chciałam mówić, bo miałam nadzieję, że mi się wydaje, ale strasznie blokuje lewą ręką... A ja tak się staram, ćwiczę ile mogę i d***
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 16:42   #3847
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez Elusiek85 Pokaż wiadomość
Dziś byliśmy na rehabilitacji z Adim i spisał się na medal nie płakał (do czasu) i ćwiczył sumiennie, chyba mu się spodobało

Napisałam do czasu, bo dziś miałam taką sytuację że chyba bym komuś ********* jak mi się jeszcze zbliży do dziecka to Pod koniec rehabilitacji przyszła kobieta z koleżanką i niemowlakiem. Spoko coś pogadał jak mój ma na imię i ile ma, luzik. Ja się cudzymi dziećmi nie interesuje tylko wole przy ćwiczeniach skupiać się na swoim brzdącu. Jedna zaczęła rozbierać swoje dziecko, a druga babka była strasznie wścibska do Adiego zaczęła wołać gu gu gu- a mój mały nie jest ufny do obcych i od razu zareagował płaczem na nią (szczególnie że miała prl-owską szopę) bo się wystraszył. To chyba normalna kobieta jak widzi że dziecko ćwiczy i zaczyna płakać to je zostawia? Babka nic, jeszcze chwilę pogugała, a rehabilitantka już kończyła ćwiczenia to odłożyła Adiego na matę do ubierania. Kilka moich cmoków i Adisiek znowu zaczął się uśmiechać i gaworzyć. Umówiłam się na kolejne zajęcia i zaczęłam młodego ubierać. A ta menda stanęła za mną i zaczęła komentować "widzę że odpowiednio pani ubiera dziecko, nauczyła się" itp. już mną zaczęło z wściekłości nosić. Już nie chciałam jej dopiekać stojąc nad Adiśkiem. I to był błąd, bo jak nakładałam kaftanik to ta k***** do młodego z tekstem "złam mi mamo nóżkę, złam mi mamo nóżkę" (bo zobaczyła że trzymam małego nóżkę i wsuwam do nogawki) no to już puściły mi nerwy i odszczekenłam jej żeby się zamkneła bo dziecko na nią reaguje z obrzydzeniem. Babka się zdenerwowała i zamknęła. Ale jak młodego włożyłam do wózka i odwróciłam się zapłacić rehabilitantce to k**** stała nad wózkiem i znowu gugała, a młody w ryk. Szybko wyszłam bo już scen nie chciałam robić i wolałam uspokoić Adiego. Po drodze młody się żalił a ja mu tłumaczyłam że to zła kobieta była i żeby takich głupot nie słuchał Minelo kilka godzin od zajścia a ja nadal wkurzona jestem
W macierzyństwie uczy się człowiek cierpliwości, ale do komentarzy innych na temat wychowania swojego dziecka
ale natrętny babsztyl

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez pearl87 Pokaż wiadomość
wyszło? szybkie i przyjazne użytkownikowi:P
jest pyszne
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-02, 16:48   #3848
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez Elusiek85 Pokaż wiadomość
Dziś byliśmy na rehabilitacji z Adim i spisał się na medal nie płakał (do czasu) i ćwiczył sumiennie, chyba mu się spodobało

Napisałam do czasu, bo dziś miałam taką sytuację że chyba bym komuś ********* jak mi się jeszcze zbliży do dziecka to Pod koniec rehabilitacji przyszła kobieta z koleżanką i niemowlakiem. Spoko coś pogadał jak mój ma na imię i ile ma, luzik. Ja się cudzymi dziećmi nie interesuje tylko wole przy ćwiczeniach skupiać się na swoim brzdącu. Jedna zaczęła rozbierać swoje dziecko, a druga babka była strasznie wścibska do Adiego zaczęła wołać gu gu gu- a mój mały nie jest ufny do obcych i od razu zareagował płaczem na nią (szczególnie że miała prl-owską szopę) bo się wystraszył. To chyba normalna kobieta jak widzi że dziecko ćwiczy i zaczyna płakać to je zostawia? Babka nic, jeszcze chwilę pogugała, a rehabilitantka już kończyła ćwiczenia to odłożyła Adiego na matę do ubierania. Kilka moich cmoków i Adisiek znowu zaczął się uśmiechać i gaworzyć. Umówiłam się na kolejne zajęcia i zaczęłam młodego ubierać. A ta menda stanęła za mną i zaczęła komentować "widzę że odpowiednio pani ubiera dziecko, nauczyła się" itp. już mną zaczęło z wściekłości nosić. Już nie chciałam jej dopiekać stojąc nad Adiśkiem. I to był błąd, bo jak nakładałam kaftanik to ta k***** do młodego z tekstem "złam mi mamo nóżkę, złam mi mamo nóżkę" (bo zobaczyła że trzymam małego nóżkę i wsuwam do nogawki) no to już puściły mi nerwy i odszczekenłam jej żeby się zamkneła bo dziecko na nią reaguje z obrzydzeniem. Babka się zdenerwowała i zamknęła. Ale jak młodego włożyłam do wózka i odwróciłam się zapłacić rehabilitantce to k**** stała nad wózkiem i znowu gugała, a młody w ryk. Szybko wyszłam bo już scen nie chciałam robić i wolałam uspokoić Adiego. Po drodze młody się żalił a ja mu tłumaczyłam że to zła kobieta była i żeby takich głupot nie słuchał Minelo kilka godzin od zajścia a ja nadal wkurzona jestem
W macierzyństwie uczy się człowiek cierpliwości, ale do komentarzy innych na temat wychowania swojego dziecka
wariatka jakaś!


Zaszalałam i podałam małemu na spróbowanie marchewki mega zadowolony nie był jego mina bezcenna ----> "wtf matka ?co to jest?" wyrywał mi łyżeczkę no to mówię masz i sam się karmił... tzn miał marchewkę na czole, nosie i policzku ale do buzi też trafiał
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 16:57   #3849
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
Ale o co kamon z tą spacerówką? Mój jeżdzi odkąd ma 2 mce w spacerówce
A bo moja ma 3,5miesiąca ale mi się wydaje, że za mała na spacerówkę jest Nie wiem czy dobrze jej się będzie w niej leżeć bo nie rozkłada się w 100% na płasko No i nie będzie w niej tak osłonięta jak w gondoli

Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość
Brawoo ja od wiosny zaczynam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mówisz o nordic walking czy coś jeszcze masz na myśli

U fryzjera spoko Podcięłam tylko i pocieniowałam włosy, żeby wydawało się, że jest ich więcej. Ale p.Przemek od razu poznał, że po ciąży jestem jak zobaczył, że mi tak włosy garściami lecą
Zostawiłam taką długość żeby móc w kitkę związać.

Współczuję z powodu stłuczki TŻta i związanych z tym wydatków, ale dobrze, że jemu nic nie jest!

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
aha nasz nigdy nie próbował nawet z pleców na brzuch już nie wiem czy powinnam tez go rehabilitować? w ogóle obroty go nie interesują, a ćwiczę z nim codziennie
Nasza dziś się pierwszy raz obróciła całkiem sama z pleców na brzuch a my tego nie widzieliśmy bo szykowaliśmy w kuchni obiad Ale na boczki z pleców przewracała się już od jakiegoś czasu i ciągnęła dalej na brzuch ale ręka jej przeszkadzała. Z tym, że póki co dziś jej to wyszło na razie tylko 1 raz

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
ja dziś nie idę, w ogóle zastanawiam się nad spacerem dziś bo po wczorajszych wrzaskach na spacerze młody jest lekko zachrypnięty..
Moja po wczorajszym dwukrotnym darciu się na spacerze dziś zniosło go jakoś wyjątkowo spokojnie, bo dość szybko zasnęła (akurat była pora jej drzemki i to teraz najbezpieczniejszy czas na wyjścia ) a jak się przebudziła to cyrku nie odstawiła i zdążyliśmy do domu wrócić
Ale ogólnie spacery mnie teraz przerażają bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie i ryk i chce na ręce



Też dostałam dziś przesyłkę z Bobovity Magiusa

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Szprotka ja dziś kupiłam Młodej rękawiczki w smyku z zeszłorocznej kolekcji za 5zł W środku bawełna a na zewnątrz takie jakby sweterkowe, także już z takich cieplejszych są. Były kosze z wyprzedażą do -70% z zeszłej zimy

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Czy ma któraś z Was puzzle piankowe z TkMaxxa? Czy one mocno śmierdzą?
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:03   #3850
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Dlatego rzadko tusz nakładam, bo nie lubię zmywać, chociaż moje rzęsy są bardzo krótkie...

Technika zasypiania dzieci Podnieś-Połóż wg Tracy Hogg z książki Zaklinaczka Dzieci. Odkładam dziecko do łóżeczka , jeśłi płacze i marudzi to podnoszę , przytulam, całuję i odkładam, jeśli dalej płacze/ marudzi - znów podnosze przytulam, całuję odkładam ( podnosze na na parę sekund ) i znów znów , znów az słonko się uspokoi. Wie, że jestem przy nim, wie, że w każdej chwili go przytulę. Kiedy sie uspokaja siadam przy nim i trzymam za rączki albo kładę rękę na pupie i on zasypia.
No właśnie, zmywanie tuszu to dla mnie udręka. Jak pracowałam to się męczyłam, a teraz wieczorem padam i nie chce mi się jeszcze tuszu zmywać.

Dziękuję za wyjaśnienie. Słyszałam o tym, można powiedzieć że jakby się stosuję bo wyjścia nie mam a uważam, że na rękach dziecko można usypiać ale w ostateczności.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Elusiek - ale głupia baba! No brak słów!

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Cytat:
Napisane przez antoinettee Pokaż wiadomość
Co za wstrętna baba !!


Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale zaryzykowałam i kupiłam Julce krzesło z tej aukcji :
http://allegro.pl/show_item.php?item=3587851045
Fajne to krzesełko

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
Mysia Kuba zaczal przekrecac sie na boczki jak mial 4,5 miesiaca, teraz prawie udaje mu sie obrocic na brzuch tzn. tylek jest ok, ale reka przeszkadza i nie umie sobie z tym poradzic, a ja juz sie go nie naciskam lekarka mi mowila, ze na boczki do konca 5m, a na brzuszek do konca 6m, z brzuszka na plecy tez ostatnio pare razy ie odwrocil


ja tez makijazu nie robie, bo nie lubie zmywac, a przed ciaza to bez tapety bym sie nie ruszyła teraz to nawet maz zauwaza jak sie pomaluje
tez chyba musze kupic nowy depilator, bo mam 10 letniego brauna i warczy jak koiara, a zeby dobrze wydebilowal to z 3x w jednym miejscu trza przejechac

ja tez dzisiaj ubralam malego w kombinezon i od razu przyjemniej sie wychodzi, ubrałam mu go na body i dresik i 1 min bez krzyku (nie liczac czapki ktorej nienawidzi) i mozemy leciec, bo rajtuzy, spodnie, skarpety, polar i kurtka przekraczały jego granice cierpliwosci, wyglada w tym jak teletubis, ale po wsi ma dobre

Dzisiaj przyjechał kurier z całym badziajstwem do łazienki, brałam za pobraniem bo to z jakiegos nowego sklepu i brakowało mi 3 zł do pełnej kwoty, a ten dziad twierdzil, ze nie ma wydac i patrzyl na mnie jakby chcial te 40 zł napiwku (taaaa ) wyciagnelam worek z drobnymi z wesela i zaczełam mu liczyc po 5 i 2 gr te 3 zł, az ten nagle znalazł 40 zł u siebie myslalam, ze padne
Ja też już będę w kombinezonik ubierać - mam taki cieńszy jasnoniebieski - teściowa kupiła Dzisiaj zimno było jak na szczepienie jechaliśmy.

Niezły ten kurier kombinator naciągator

Kurka co Wy z tymi depilatorami, teraz jak sięzastanawiam to mój też ma 10 lat i też muszę jeździć w jednym miejscu kilka razy... Ale z kasą średnio.. Poczekam która jeszcze jakiś poleci i może na urodziny sobie zażyczę
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:05   #3851
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez puchatkowa Pokaż wiadomość


Szprotka ja dziś kupiłam Młodej rękawiczki w smyku z zeszłorocznej kolekcji za 5zł W środku bawełna a na zewnątrz takie jakby sweterkowe, także już z takich cieplejszych są. Były kosze z wyprzedażą do -70% z zeszłej zimy
Super!
U nas niestety Smyka nie ma... Z takich firmowych dzieciowych to tylko 5.10.15, Wójcik (nawet tam nie wchodzę, bo ceny mają mega!) i Coccodrillo


----

Ululałam w końcu tego marudera. Idę się położę, bo jednak kręgosłup mi się od jakiegoś czasu buntuje i nawala przy każdym wstawaniu, siadaniu, schylaniu i podnoszeniu się
W ramach fototerapii jak Mały wstanie i opierdzieli cyce to śmigam na solarium... Nie chcem ale muszem...
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-02, 17:33   #3852
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość

Kurde, tak Was czytam i chyba w sobote dam małemu tej marchewki w sumie to bedzie juz mial prawie 6 miesiecy, musze sie zastanowic bo zaniedlugo bedzie najstarszy na samym mleku
A ja chciałam na samym mleku tak długo a teraz już mam mętlik. AA i jeszcze mówiła, że jak już się wprowadza warzywka to jeszcze trzeba wodę dawać albo herbatkę. A jak to dawać? Kubek niekapek dla takiego małego dziecia? Jesu przeraża mnie ten temat
Jak do mojej mamy zadzwoniłam że mam rozszerzać dietę to ona jak to wszystkie \'babcie' - no i bardzo dobrze, niech dostanie coś do jedzenia

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez nuna2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem załamana,,, Z małą trzeba jeździć 3 razy w tyg na rehabilitację, bo pomimo moich ćwiczeń nie ma lepiej i lewa strona jest strasznie napięta... Nie chciałam mówić, bo miałam nadzieję, że mi się wydaje, ale strasznie blokuje lewą ręką... A ja tak się staram, ćwiczę ile mogę i d***
Spokojnie, wszystko się wyrówna, macie jeszcze czas. Najważniejsze, że zauważyłaś, będziecie ćwiczyć i malutka nadrobi!

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Zaszalałam i podałam małemu na spróbowanie marchewki mega zadowolony nie był jego mina bezcenna ----> "wtf matka ?co to jest?" wyrywał mi łyżeczkę no to mówię masz i sam się karmił... tzn miał marchewkę na czole, nosie i policzku ale do buzi też trafiał
Zdolniacha kurde zaraz wszystkie zaczniecie marchewe dawać? Uspokoić mi się tu!

Mój TŻ - znawca tematu żywienia który nic na ten temat nie czytał stwierdził właśnie że najpierw podamy ziemniaka bo marchewka jest słodka

No i najważniejszego nie napisałam! Helena waży 7700 g i mierzy 66 cm

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Pisałyście o zakupach przez stronę dodomku.pl sprawdzam właśnie tesco i niektóre słoiczki są tańsze np. bobovity. Myślę, że koniec końców wychodzi na to samo. Do nas najtańsza dostawa z tesco kosztuje 5,48 zł, taniej niż kurier

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Moje dziecko jak zwykle śpi jak zabite po szczepieniu, jeśli sama się nie obudzi to kiedy obudzić ją na jedzenie?
Jadła o 15.30.

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Color - teraz tylko czekać na akceptacje fundacji, dobrze że sprawy formalne idą do przodu.
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:35   #3853
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Tak piszecie o malowaniu się itp - ja się zawsze lekko malowałam do pracy, tzn oczy, pudrów, fluidów używam rzadko bo mi się bardzo cera psuje po nich, potem w ciąży się w ogóle nie malowałam bo skurcze mnie łapały jak tylko siadałam do toaletki a teraz codziennie się maluje, tzn cienie + tusz + korektor, zajmuje to 3 min a od razu lepiej się czuje. włosów nie układam ale myje codziennie. no i rano zanim wyjdziemy z domu ubieram się w jakiś dres itp ale potem jak wracamy to przed powrotem męża zawsze staram się jakoś ładniej ubrać, legginsy + długa ładna tunika, albo sukienka taka tuniczkowa - jeszcze z okresów ciążowych ale krój ma taki że pasuje


Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość

Nie wiem co myśleć, co robić, jaka decyzja będzie słuszna
Wiem mniej więcej która z Was co kiedy chce wprowadzić, ale jestem ciekawa Waszego zdania.
ja nie pomogę, moje zdanie na Przemka i gluten jest ogólnie na nie, dopóki nie zrobimy badań, ale dziś mu po raz pierwszy podałam łyżeczkę kaszki manny do mm ...
w ogóle takie coś kupiłam:
http://www.dziecko.nestle.pl/produkt...uctid/286.aspx

nie trzeba gotować, tylko się do wody dodaje.

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
Vil moze przejdz sie do lumpa, ja tam wlasnie kupilam taki misiowy za 15 zł, przynajmniej zal nie bedzie
moja mama szukała po Gliwicach ale akurat nie widziała patrzę jeszcze na używki na allegro, przez przypadek trafiłąm na fajny ciepły zimowy 80 ze smyka i zalicytowałam, wygrałam za 15 zeta a chciałam tak za miesiąc-dwa kupować to już ma bo w 74 ma trochę luzu ale tak na miesiąc akurat.

[QUOTE=karolina2121;430935 62
Zaszalałam i podałam małemu na spróbowanie marchewki mega zadowolony nie był jego mina bezcenna ----> "wtf matka ?co to jest?" wyrywał mi łyżeczkę no to mówię masz i sam się karmił... tzn miał marchewkę na czole, nosie i policzku ale do buzi też trafiał [/QUOTE]



Przemek właśnie dokończył słoiczek z morelami i zażądał mm ... mam nadzieję że brzuszek go nie rozboli.
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:39   #3854
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
ja tez dzisiaj ubralam malego w kombinezon i od razu przyjemniej sie wychodzi, ubrałam mu go na body i dresik i 1 min bez krzyku (nie liczac czapki ktorej nienawidzi) i mozemy leciec, bo rajtuzy, spodnie, skarpety, polar i kurtka przekraczały jego granice cierpliwosci, wyglada w tym jak teletubis, ale po wsi ma dobre
U mojej też apogeum darcia się jest właśnie przy zakładaniu czapki

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Zaszalałam i podałam małemu na spróbowanie marchewki mega zadowolony nie był jego mina bezcenna ----> "wtf matka ?co to jest?" wyrywał mi łyżeczkę no to mówię masz i sam się karmił... tzn miał marchewkę na czole, nosie i policzku ale do buzi też trafiał
Super! Masz zdjęcia?


Moja pediatra też polecała zacząć nam od jabłuszka. I już byłam skłonna tak zrobić ale jednak poczytałam jak Wy to robicie, co jest w poradnikach i schematach i jednak od marchewki zaczniemy za 2tyg
Trochę się boję, ale z drugiej strony Lenka nie wypija mi ostatnio porcji mleka jakie powinna (są dni, że ani razu nie zje 120ml (a w czwartym miesiącu powinnam jej już w sumie dawać 150ml nawet ) no i boję się czy będzie na wadze odpowiednio przybierać. Szepienie i ważenie mamy za 3tyg dopiero.
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:50   #3855
antoinettee
Zadomowienie
 
Avatar antoinettee
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 407
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Hejka. Julka po szczepieniu obudziła się wesolutka i kochaniutka Zjadła, pobawiła się i teraz śpi. Niespokojnie ale drzemie trochę
__________________
Nasze szczęście Julia
antoinettee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:52   #3856
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Nuna, nie zacytowało mi ... przypomnij, Ty chodzisz na nfz czy prywatnie na rehabilitację? pytam bo rozmawiałam z tym moim znajomym fizjoterapeutą i pytałam jak często chodzić, a on mówił że nie częściej niż raz w tyg, że dwa razy w tyg to już są dzieci w bardzo złym stanie. a nie sądzę żeby z Julką było aż tak źle? może chcą Was naciągnąć trochę i dramatyzują?
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:05   #3857
pearl87
Raczkowanie
 
Avatar pearl87
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 342
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Deb, nam to samo ostatnio właśnie pediatra powiedziała, a mała jest z 13 maja. Podobno ilość do 100 ml nie wpłynie na laktację, bo nie zastępuje całego posiłku (Małga dopija potem zaraz pierś) i u nas dziś piąty dzień rozszerzania diety i faktycznie ładnie pije jak wcześniej cycusia, kupki ma ładne (ale inne :P) i jak ją w śliniak ubieram to już zaciesza choć dziś miała chwilę konsternacji po dodaniu ziemniaczka też się wahałam baardzo, ale mi też Pani doktor mówiła, że jak nie będzie chciała, to nie i spróbować później. Ale rzuca się na łyżeczkę jak mały dzik

Salviae - B.D. Cię nie namawiała na start w 5 mż?
pearl87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:17   #3858
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
A

Moje dziecko jak zwykle śpi jak zabite po szczepieniu, jeśli sama się nie obudzi to kiedy obudzić ją na jedzenie?
Jadła o 15.30.
ja czekałam aż I sam się obudzi
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:24   #3859
salviae
Zadomowienie
 
Avatar salviae
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez pearl87 Pokaż wiadomość
Salviae - B.D. Cię nie namawiała na start w 5 mż?
Bylam u niej na szczepieniu jak mały miał 4m i wtedy nic nie mowila, ale ja tez nie pytalam , teraz idziemy dopiero po 20 pazdziernika wiec juz bedzie mial skonczne 6 miesiecy, sprobuje dac ta marchewke tak jak mowisz, jak zalapie to bedzie dostawal, ale dopiero w sobote bo maz tez chce zobaczyc
__________________
.
.
I Like You So Much Better WhenYou Are Naked
I Like Me So Much Better WhenYou Are Naked... Ouooo
Kubuś
salviae jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-02, 18:27   #3860
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez colorblue Pokaż wiadomość
Wczoraj czytałam Was na bierząco, później na wieczór leciałam do mamy po jej wypisy ze szpitala potwierdzające SM.
Dzisiaj od rana skanowałam wszystko i wysyłałam do Fundacji . Fundacja ma 2 dni robocze na weryfikację i założenie subkonta.
Czekam na odpowiedź.
Pisałam do administratorki wizażu...Powiedziała,że jeśli fundacja zweryfikuje wszystko i założy mamie subkonto to wtedy adminka podepnie moją prośbę o darowizny na głównej stronie wizażu.. gdzieś w widocznym miejscu
Wtedy legalnie i bez obaw o oszustwo będzie można podarować cokolwiek,jeśli ktoś tylko zechce
super

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
Mysia Kuba zaczal przekrecac sie na boczki jak mial 4,5 miesiaca, teraz prawie udaje mu sie obrocic na brzuch tzn. tylek jest ok, ale reka przeszkadza i nie umie sobie z tym poradzic, a ja juz sie go nie naciskam lekarka mi mowila, ze na boczki do konca 5m, a na brzuszek do konca 6m, z brzuszka na plecy tez ostatnio pare razy ie odwrocil

Dzisiaj przyjechał kurier z całym badziajstwem do łazienki, brałam za pobraniem bo to z jakiegos nowego sklepu i brakowało mi 3 zł do pełnej kwoty, a ten dziad twierdzil, ze nie ma wydac i patrzyl na mnie jakby chcial te 40 zł napiwku (taaaa ) wyciagnelam worek z drobnymi z wesela i zaczełam mu liczyc po 5 i 2 gr te 3 zł, az ten nagle znalazł 40 zł u siebie myslalam, ze padne
No i Kubuś jest duuuży, więc mu ciężej

co za kurier
Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Dziewczyny na razie nie nadrabiam...

Wróciliśmy ze szczepienia - mała dzielnie zniosła, płakała mniej niż ostatnio, szybko ją uspokoiłam

Ale nie o tym chciałam Nasza Pani pediatra - nie wiem jak to odmienić stwierdziła że za 2-3 tygodnie mamy zacząć wprowadzać warzywka. Najpierw daję pierś a potem warzywko. Marchewkę 2-3 dni obserwować, potem ziemniaczek 2-3 dni obserwować, owoce itd. Potem kaszki gezglutenowe i jak będzie zjadała jeden posiłek 100 ml to zacząć dawać gluten - kaszkę manną z moim mlekiem i wodą, coś mówiła o jakiejś błyskawicznej, 2-3 gramy na początek i tak przez 2 miesiące.
Jak powiedziałam, że czytałam że po skończeniu 6 miesiąca jak kp to powiedziała że takie zalecenia były kiedyś, teraz najnowsze badania dowodzą że należy szybciej dziecko oswajać, coś tam o alergiach mówiła ale tyle wiadomości na raz że już nie wiem dokładnie co. No i w ogóle mnie zszokowała
Nie wiem co myśleć, co robić, jaka decyzja będzie słuszna
Wiem mniej więcej która z Was co kiedy chce wprowadzić, ale jestem ciekawa Waszego zdania.
dla małej

a co do rozszerzania... krzywda jej się nie stanie jeśli zaczniesz podawać warzywa, zrób tak, jak Ci instynkt podpowiada

też gdzieś słyszałam o tych alergiach ale jakoś mnie to nie przekonuje
Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
Kurde, tak Was czytam i chyba w sobote dam małemu tej marchewki w sumie to bedzie juz mial prawie 6 miesiecy, musze sie zastanowic bo zaniedlugo bedzie najstarszy na samym mleku
nie bój się bo pewnie mój Bart jako ostatni dostanie jeść
Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
A ja chciałam na samym mleku tak długo a teraz już mam mętlik. AA i jeszcze mówiła, że jak już się wprowadza warzywka to jeszcze trzeba wodę dawać albo herbatkę. A jak to dawać? Kubek niekapek dla takiego małego dziecia? Jesu przeraża mnie ten temat
Jak do mojej mamy zadzwoniłam że mam rozszerzać dietę to ona jak to wszystkie \'babcie' - no i bardzo dobrze, niech dostanie coś do jedzenia
Skoro chciałaś długo na mleku to tak zrób, pediatra do niczego zmusić Cię nie może
Zaczniemy razem rozszerzać! nasze dzieci dzielą dwa dni


a co do rozszerzania diety to przeczytałam wczoraj jak jedna mamusia się chwali, że jej dziecko, które ma 3,5m je papkę z... ziemniaka, brokuła i ... parówki PARÓWKI
jak jej jedna napisała, że parówki nie są dla dzieci, zwłaszcza tak małych to mamusia odpisała "matek się nie krytykuje"
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:27   #3861
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość

ja tez dzisiaj ubralam malego w kombinezon i od razu przyjemniej sie wychodzi, ubrałam mu go na body i dresik i 1 min bez krzyku (nie liczac czapki ktorej nienawidzi) i mozemy leciec, bo rajtuzy, spodnie, skarpety, polar i kurtka przekraczały jego granice cierpliwosci, wyglada w tym jak teletubis, ale po wsi ma dobre
Moje dziecko też nie znosi czapki.

Padł, ale wcześniej ja padłam bo już o 17:30 i mąż go przejął. O 19:00 mu po ciągłym ryku padł więc ja wstałam, a za 20 min go budzimy na masaz, kąpiel i już sen nocny.

Swoją drogą zastanawiam się czy takie dzieci głowa nie boli, ja bym po całym dniu płaczu miała ogromny ból głowy.
Biedne te nasze dzieci, że mają takie dni.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:35   #3862
pearl87
Raczkowanie
 
Avatar pearl87
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 342
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
Bylam u niej na szczepieniu jak mały miał 4m i wtedy nic nie mowila, ale ja tez nie pytalam , teraz idziemy dopiero po 20 pazdziernika wiec juz bedzie mial skonczne 6 miesiecy, sprobuje dac ta marchewke tak jak mowisz, jak zalapie to bedzie dostawal, ale dopiero w sobote bo maz tez chce zobaczyc
a, to możliwe, bo sama zapytałam o gluten itp. (jest za późniejszym glutenem mimo wszystko). U nas podobnie z sobotą No i zdjęcie do albumu z tatą podającym drugą łyżeczkę (1 mama) bezcenne

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość

a co do rozszerzania diety to przeczytałam wczoraj jak jedna mamusia się chwali, że jej dziecko, które ma 3,5m je papkę z... ziemniaka, brokuła i ... parówki PARÓWKI
jak jej jedna napisała, że parówki nie są dla dzieci, zwłaszcza tak małych to mamusia odpisała "matek się nie krytykuje"
biedne maleństwo
pearl87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:36   #3863
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Moje dziecko też nie znosi czapki.
Mój Bart też nie przepada no ale to dlatego, że bardzo rzadko miał zakładaną


Dziewczyny które karmią piersią i rozszerzają już dietę - czy to będą jakieś stałe pory? Bo u nas na żądanie, niby co 3 godziny ale nie z zegarkiem w ręku i w sumie nie wiem jak to ogarnąć
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:43   #3864
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
diabli - Nelka jest boska!! mam nadzieję że tez się doczekam córki
dziękujemy i polecamy coreczke dzisiaj z tz omawiałam temat "Nela chce siostrę i brata", w sumie on zaczal, bo wyskoczyl z smsem"mamusia zrob pyszny obiad, Bozia ci wynagrodzi w dzieciach"

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
wczoraj dostałam przesyłkę z hippa, 2 zestawy z łyżeczką i rabatem w rossmanie i jak mały się obudzi to idziemy na zakupy
chyba muszę ten gluten tradycyjnie robić z moim mlekiem, zrobiłam mu dzisiaj z bobovity kaszę manną i niestety miał odruch wymiotny a ogólnie dobre to (sama zjadłam)
byliśmy przed chwila na zakupach, mala z babcia - miałam w lapkach sinlaca i expert minima...kusily, ale odlozylam kurcze, coraz więcej dzieciaczkow już wcina, wiec nie wiem czy dotrwamy do 6 miesiąca. motywujecie mnie żeby zacząć dzialac w tym temacie...
ja mam ochote zjeść młodej te wszystkie zachomikowane deserki

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
Od końca 5 mca ale ja zaczynam na 5 dni wcześniej Nie widzę potrzeby czekania do magicznej daty równych 5 mcy.
Młody właśnie zjadł zupkę z cielęcinką i jest przezadowolony
dzięki.
i zazdroszczę karty - wykorzystaj ja ile się da!

Edytowane przez diabli
Czas edycji: 2013-10-02 o 18:45
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:53   #3865
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość
Jakie to wszytsko śliczne. Moja mała też wkłada palce pod smoczek.
dzięki, wpadnij w odwiedziny to Cie porwe do naszego lumpkowego raju ubierzesz Laure od stop do glow!
oj Nela tez nauczyla się jeczec, piszczeć i robi "yyyyyyyyyyyyyyyy". z dnia na dzień coraz bardziej mnie zaskakuje. tatuś wraca z pracy, uśmiech od ucha do ucha i mamusia może nie istnieć...mala zdrajczyni
a dzisiaj zastałam taki widok (miała spac!) - po co jej kolejne grzechotki? trzeba kupic srubokret
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecie.jpg (76,6 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjecie2.jpg (55,1 KB, 32 załadowań)
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:03   #3866
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Mysia i jak nosidełka, które lepsze? Pytam bo też odkryłam ostatnio w pobliżu TkMax
a to w każdym tkmaxie? bo w bb tez jest może trzeba się wybrać?

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

jak jeszcze nie jestescie gotowe, to poczekaj. ale test jablkowy warto zrobic ja sie ciesze, ze Flo chetny, bo u nas to taki troche ratunek

a widzialam, ze o miesko pytalas... wiec to jest tak, ze najczesciej najpierw jakies warzywa wprowadzasz, i jak po 2 tyg jest ok, to mozesz do sprawdzonych warzyw dorzucic porcje mieska
sama nie wiem czy jesteśmy gotowe. jak tam czytam forum to większość wymięka i jednak już cos podaje za 20 dni mloda skończy 5 miesięcy, wiec może wtedy machniemy gluten, a zaraz po nim marchewka, jablko i cala reszta. na razie zbieram informacje i robie zapasy sloiczkow nie ukrywam, ze bawi mnie wyszukiwanie roznych smakow...wczoraj znajoma narzekala, ze za moja namowa kupila marchewke hippowa (do tej pory dawala bobovite) i mala nie chce jej jesc. stwierdzila, ze nam ja da, a ze jej corka jest starsza (z 2 kwietnia) to postanowiłam kupic im cos w zamian. one jedza już obiadki po 6, a nawet 7 mies wiec wybor miałam taaaaki i fajnie było ulozyc mini menu

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
hej..przywitam się tylko i uciekam..

mało mam czasu ostatnio..i stąd moja nieobecnośc


nie mam nawet jak was nadrobic..i nie wiem co sie u Was dzieje

miło widziany skrót

pozdrawiam i buziaki dla wszystkich
a hoj, co tam u Was?

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez pearl87 Pokaż wiadomość
musiałaś w takim razie wyglądać pięknie inaczej byś tego nie usłyszała masakra, ja się ostatnio pomalowałam delikatnie do sklepu, to też usłyszałam (ale od innej mamy ) - "albo się ma czas dla dziecka, albo o siebie można dbać" - z mega wyrzutem w głosie (99% czasu spędzam w dresie lub piżamie, ale się nie przyznaję )
nie wiem jak mamuska może cos takiego powiedzieć kazda jednak stara sie nie zaniedbać siebie, domu - wiadomo dziecko to podstawa, ale tekst sredni. raczej spodziealabym sie go od jakiejś moherowej babci :P
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:07   #3867
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cześć

Meldujemy się ,że żyjemy, choć nikt nie tęsknił

Młoda zakatarzona, więc kilka dni było ciężko, niestety chyba zeszło na gardło i jutro idziemy do lekarza ;/. Czekamy dalej na posiew kału na grzyby. Wyniki krwi i moczu już mamy, ale kał jest potrzeby do ogólnego obrazu.

Co do obracania, to moja dalej leniwa Czyli została najstarszym dzieckiem, które się nie kręci :baty: Czasami jej się zdarzy, jak już jej sie bardzo nudzi na macie

Dalej jest mało absorbująca i chichrająca się w głos i mało gadająca z jedzeniem na szczęście jest już super Z łyżeczki je przepięknie, jakby była do tego stworzona

Co do jabłka u nas działa zatwardzająca.

Podczytuje Was na bieżąco, ale nie odnoszę się, bo i tak zginęłoby w tłumie


pearl
co w końcu z tym Waszym moczem?! Antybiotyki? czy do powtórzenia?

nuna wydaje mi się, że 3 razy w tyg to przesada i ze, az tak źle nie jest, nie macie kogoś by się skonsultować? Jakiegoś innego reha?

Diabli, Nelcia jest boska!

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Aaaa i jeszcze polecam Szczeniaczka Kiwaczka z fp, młoda zachwycona, choć jest od 6 msc Zamówiliśmy też matę piankową, jak przyjdzie to dam znać


Aaaa i jeszcze po raz drugi na aros.pl super ceny książek od -30 proc. do 13 października i dla tych co zakupiły książki z wierszykowa jest 6 nowych części
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was





Edytowane przez MoTyleKsw
Czas edycji: 2013-10-02 o 19:10
MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:10   #3868
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
a co do rozszerzania diety to przeczytałam wczoraj jak jedna mamusia się chwali, że jej dziecko, które ma 3,5m je papkę z... ziemniaka, brokuła i ... parówki PARÓWKI
jak jej jedna napisała, że parówki nie są dla dzieci, zwłaszcza tak małych to mamusia odpisała "matek się nie krytykuje"
w zasadzie zgadzam się że matek nie powinno się krytykować, tyle że takiego zwrócenia uwagi nie uważam za krytykę

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Dziewczyny które karmią piersią i rozszerzają już dietę - czy to będą jakieś stałe pory? Bo u nas na żądanie, niby co 3 godziny ale nie z zegarkiem w ręku i w sumie nie wiem jak to ogarnąć
ja mam na razie rozszerzanie w planach i próbowanie nowych smaków będzie ok. południowego karmienia a czy to będzie 11.30 czy 12.55 to się okaże konkretnego dnia jak I. poczuje głód

idę kupić karnet na fitness żeby wzmocnić kręgosłup bo zaczyna mi szwankować od tego schylania się nad łóżeczkiem, matą, fotelikiem etc. i liczę że uda mi się wbić na zajęcia na 20.30
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:10   #3869
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
Nuna, nie zacytowało mi ... przypomnij, Ty chodzisz na nfz czy prywatnie na rehabilitację? pytam bo rozmawiałam z tym moim znajomym fizjoterapeutą i pytałam jak często chodzić, a on mówił że nie częściej niż raz w tyg, że dwa razy w tyg to już są dzieci w bardzo złym stanie. a nie sądzę żeby z Julką było aż tak źle? może chcą Was naciągnąć trochę i dramatyzują?
kochana, chodzimy prywatnie... Ale ma nam zmniejszyć kasę... Już tłumaczę dlaczego 3: Bo mała ma skończone 3 msc zaczęła 4 bo teraz można ją ,,szybciej" naprostować, bo jeszcze nie ma aż tak zakodowanych złych nawyków. Ja w domu z nią ćwiczę, ale bądźmy szczere-nie zrobię takich ćwiczeń, jak ona ją gimnastykuje... Jutro jedziemy do neurologa skonsultować to i w razie w odroczyć szczepienie. A przy okazji zobaczę, co ona powie, czy faktycznie jest źle...
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:15   #3870
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamy majowo-czerwcowe 2013 cz. 3 na odchowalni ;)

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
powiem CI szczerze, że jak dla mnie womar oba wyglądają podobnie, ale:
- womar ma jedną więcej regulacje ramion
-pas biodrowy jest cały z gąbką, a w ergo mi się wbija sznurek w biodra
- ma odpinany i wygodniejszy kaptur
- i ma śliniak

na plus ergobaby jest tylko to, że łatwiej dziecia włożyć bo nie ma tylu zabezpieczeń co womar
dzięki, to trzeba polować

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
my jedziemy na 4 z pampersa od tygodnia jakoś i nic nie wychodzi mały na dzisiaj waży 6900
Nela 6700 i od dzisiaj czworeczki zobaczymy czy dadza rade.

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
dobrze ciągnie mini electric, ale głośna jest okropnie, ja mam też avent ręczny i elektryczny szybszy i wygodniejszy
Justi, jeśli już chcesz kupować laktator to tylko elektryczny. reczny to meczarnia...ilez można pompować. mam dwa reczne avent i canpol i każdego uzylam raz. do szpitala wolalam zabrać mini electric, choć wiedziałam, ze buczy jak wiertarka i wspolczulam wspollokatorkom. w nocy wyciszalam go recznikiem....w domowym użytkowaniu zupełnie mi to nie przeszkadza. gdybym teraz kupowala pewnie wzielabym na pewno medele, bo sa super.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
lubię te standardy bo to oznacza że mamy czas

nie mam porównania do aventu, ale dla mnie ciągnie dobrze i byłam z niego zadowolona. tylko że w sobotę jedziemy na wesele z dala od krakowa, i chciałam coś cichszego jak małego ssaka nie ma w pobliżu. nie wyobrażam sobie wesela z mini electric to tak jakby ktoś kosiarkę uruchomił no i dlatego zdecydowałam się na zakup swinga

to tak jak ja tyle że ja wybieram ciasta
pfff wesela? muzyka wszystko zagłuszy wyobraz sobie mega cichy szpital...slychac oddech (chciałam napisac muchy, ale wstep owadom zakazany ). i nagle wpadam ja z mini electric...teraz rozumiem dlaczego pielerniarki milkly albo uciszaly się za każdym razem jak przechodziłam
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.