Kącik w pokoju - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 21:53   #1
Loona_
Raczkowanie
 
Avatar Loona_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36

Kącik w pokoju


Witam. Mam nadzieję, że wybrałam odpowiedni dział.
Niedługo będę miała zmieniane łóżko w pokoju i planuję jakoś zmienić kącik. W ubiegłym roku gdy wybrałam nowe kolory do pokoju, pomalowałam urządziłam pokój bez większego namysłu. Kącik wtedy mi się podobał lecz niestety moja gusta się z biegiem czasu zmieniły, kącik zaczął mi się coraz mniej podobać. Myślę nad jego zmianą. I tutaj mam do Was pytanie co byście mi doradziły, jak to ładnie pozmieniać?
Ja osobiście, nie mam już żadnego pomysłu. Dopiero na następny rok planuję odmalować pokój i wtedy kupić napis na ścianę, taki po angielsku i przykleić obok łóżka. I tutaj znowu zapytanie lepiej zmienić ten kącik teraz czy powstrzymać się do następnych wakacji?
Kącik w załączniku zdjęcie z ubiegłego roku kilka dni po pomalowaniu i urządzeniu pokoju zaszły małe zmiany (nad fotelem jest teraz mały obraz oraz fotel wsunięty bardziej w kąt). Nie mogłam zrobić świeżego zdjęcia, gdyż na chwilę obecną coś mi się stało z aparatem. ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 06-11-2012 011.jpg (74,9 KB, 127 załadowań)
Loona_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 07:40   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kącik w pokoju

Wyrzucić dywan, fotel i ten wiecheć sztucznych kwiatów, kupić nowoczesny, wygodny fotel, worek sako lub jakis wielką pufę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:26   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kącik w pokoju

Ten fotel i kwiaty razem tworzą zestaw godny nobliwej staruszki
Jestem na nie dla tych dwóch elementów. Dywan też nie zapowiada się dobrze - może lepiej byłoby bez niego?
Paula ma rację, że dobrze byłoby wymienić fotel na inny lub na jakieś siedzisko, do tego dokupić porządną narzutę na łóżko.
Z tego wszystkiego najfajniejsza jest poduszka - w innej stylizacji spokojnie by się obroniła
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 22:13   #4
Loona_
Raczkowanie
 
Avatar Loona_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: Kącik w pokoju

Dywan będzie bardzo prawdopodobne zmieniany od razu przy zmianie łóżka na mniejszy i pewnie w odcieniach jasnego brązu/beżu albo coś pod kremowy pod kolor sufitu (piasek pustyni). Ten fotel strasznie mi się podoba, bo ma historię lecz właśnie przyszły mi takie ostatnio myśli czy może nie urządzić tego pod coś nowoczesnego, żeby było z jakąś taką dynamiką nowoczesności, a taki kącik może mieć babcia i robić na szydełku.
Loona_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 22:55   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kącik w pokoju

Jeśli masz sentyment do fotela to daj go do tapicera. Wymiana tapicerki na nową dużo da. Możesz wybrać jakiś jeden fajny kolor albo np. obić go czymś w rodzaju mięsistego sztruksu. Grunt, żeby dać mu nowe życie.
Dywan w kolorze skosu spowoduje, że będzie nudno i beżowiutko.
A może dywan w graficzne wzory typu black&white dałby radę u ciebie? Nie pokazujesz reszty pokoju, więc nie wiemy jak to co proponujemy ma się do reszty wystroju, ale jeśli jest podobnie to z beżo-brązami, tymi kwiatkami i planowanym dywanem trudno będzie zmienić pokój w miejsce dla młodej kobiety.
Podobną kolorystykę w jednym z pokoi zastosowała moja siostra. Szczerze mówiąc nie mogę patrzeć na to połączenie seledynku z beżem - męczy mnie to zestawienie kolorów, mam wrażenie, że zbyt ciepły beż dusi wnętrze. Czekam tylko na wolną chwilę, żeby przemalować ten zestaw na biało.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 11:59   #6
Loona_
Raczkowanie
 
Avatar Loona_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: Kącik w pokoju

Tak mi teraz przyszło do głowy czy gdybym usunęła ten fotel, te kwiatki i zamieniła to na taką lampę: http://e-lampy.eu/1065-1291-thickbox...gowa-kyoto.jpg lub http://img05.allegroimg.pl/photos/or.../32/3557533212 i dała tam w kącik jeszcze jakiś duży kwiat doniczkowy czy to by pasowało?
Loona_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 15:41   #7
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Kącik w pokoju

Te lampy papierowe sa dosc oklepane moim zdaniem. Chromowane nozki tej pierwszej wygladaja troche tandetnie.
Tymczasowo mozesz fotel zaslonic narzuta - kup taka do kanapy i przytnij.
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 19:47   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kącik w pokoju

Cytat:
Napisane przez Alioth Pokaż wiadomość
Te lampy papierowe sa dosc oklepane moim zdaniem.
Zgadzam się, że to oklepany pomysł. Zwykle z braku pomysłu stawia się taką lampkę lub wiesza tymczasowy papierowy abażur. Jeśli inwestować w jakąkolwiek lampę, to od razu w docelową, bo prowizorki są najtrwalsze, a niekoniecznie urodziwe.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 21:50   #9
AlwaysCocoChanel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 161
Dot.: Kącik w pokoju

Jeśli fotel Ci się podoba to zmień obicie na trochę bardziej nowoczesne. Poza tym kolory ścian ok, ale dywan i te kwiaty w 1wszej kolejności do zmiany
AlwaysCocoChanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 11:04   #10
Loona_
Raczkowanie
 
Avatar Loona_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: Kącik w pokoju

Fotel został wyrzucony z pokoju, została wstawiona lampa. Na dniach zostanie usunięty dywan, będzie o wiele mniejszy i jasny, puchowy <3
A także zostanie zakupione nowe łóżko z czego się bardzo cieszę. Po usunięciu fotelu zrobiła się taka przestrzeń. Na razie wstawiam zdjęcia z lampą. Jak zostanie zamieniony dywan i łóżko także pokażę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0475.jpg (44,4 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0474.jpg (59,1 KB, 27 załadowań)
Loona_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 09:46   #11
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Kącik w pokoju

Te fotele są wygodne, więc z jednej strony szkoda go wyrzucać. Można by go obić jakąś nowoczesną tkaniną i może nie byłoby tak źle.
Nie widząc reszty pokoju ciężko coś doradzić, ale dobrze, że wyrzuciłaś te babcine kwiaty.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-09, 10:35   #12
Loona_
Raczkowanie
 
Avatar Loona_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: Kącik w pokoju

No więc po wczorajszym użeraniu się z wniesieniem najpierw do domu łóżka a następnie do pokoju są zdjęcia. Było ciężko, gdyż łóżko okazało się za szerokie po bokach żeby wnieść do domu więc trzeba było rozkręcać boki. Istna katastrofa. Po 2 godzinach prac (wnoszenie, rozkręcanie, skręcanie) stoi na swoim miejscu. Miałam plany żeby kupić całkowicie inny mebel no ale wyszło jak wyszło i kupiłam to. Szczerze to jestem zadowolona. Całkowicie inaczej to wygląda. Wrzucam podpisane zdjęcia 'przed' i 'po'.
Można prosić o Waszą opinie? ;P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2 (1).jpg (79,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 06-11-2012 011.jpg (76,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2 (2).jpg (95,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 06-11-2012 008.jpg (46,0 KB, 23 załadowań)
Loona_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.