Z trądzikiem do lekarza? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-10-07, 22:53   #421
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Odłożyłam w połowie sierpnia i nic nie ma. Jedyne co zauważyłam to to,że mogłam używać mega tłustych rzeczy i tak nie było zaskórników,a teraz muszę być ostrożniejsza.
Czyli u Ciebie było trafione i pewnie długość kuracji swoje też zrobiła.

Zrobiłam dziś na zajęciach demakijaż mleczkiem z BeBeauty z Biedry (musiałam, dwa razy :/ ) i każdy stan zapalny jaki miałam rano wyglądał jak najmocniejszym stadium :/

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
I dobrze zrobiłaś moim zdaniem nie wiem jak można dać tabletki antykoncepcyjne bez badań..
A wiesz co to jest Izotek? W tym przypadku to nawet nie chodzi o badania do tabletek anty, tylko ogólne. Izotek to Izotretinoina, bardzo ciężka substancja. Faceci mają mało skutków ubocznych, za to u kobiet może być masakra. Tabletki są przepisywane ze względu na to, że nie można zajść w ciążę w trakcie kuracji, bo dojdzie do uszkodzenia płodu. Znam kilka osób, które przeżyły izotek/są w trakcie kuracji. Jedna miała humorki i była tak delikatna, że dotknąć się nie dała. Druga nie miała żadnych skutków ubocznych, dopiero pod koniec jej się buzia zaczerwieniła. Trzecia nie miała prawie skutków ubocznych. Czwarta jest w trakcie - póki co suche włosy i masakrycznie sucha skóra na dłoniach, aż schodziła i porobiły się strupki.
Ale te co skończyły przeżyły i buźki mają ładne. Ja sama zastanawiam się nad tym, ale dopiero jak zobaczę, że nic innego nie działa. Ważne, żeby nie brać tego pochopnie i badać się - przede wszystkim trafić do lekarza więcej niż przeciętnego.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.

Edytowane przez Neciak89
Czas edycji: 2013-10-08 o 23:16
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 06:18   #422
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Czyli u Ciebie było trafione i pewnie długość kuracji swoje też zrobiła.

Zrobiłam dziś na zajęciach demakijaż mleczkiem z BeBeauty z Biedry (musiałam, dwa razy :/ ) i każdy stan zapalny jaki miałam rano wyglądał jak najmocniejszym stadium :/

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------



A wiesz co to jest Izotek? W tym przypadku to nawet nie chodzi o badania do tabletek anty, tylko ogólne. Izotek to Izotroteina, bardzo ciężka substancja. Faceci mają mało skutków ubocznych, za to u kobiet może być masakra. Tabletki są przepisywane ze względu na to, że nie można zajść w ciążę w trakcie kuracji, bo dojdzie do uszkodzenia płodu. Znam kilka osób, które przeżyły izotek/są w trakcie kuracji. Jedna miała humorki i była tak delikatna, że dotknąć się nie dała. Druga nie miała żadnych skutków ubocznych, dopiero pod koniec jej się buzia zaczerwieniła. Trzecia nie miała prawie skutków ubocznych. Czwarta jest w trakcie - póki co suche włosy i masakrycznie sucha skóra na dłoniach, aż schodziła i porobiły się strupki.
Ale te co skończyły przeżyły i buźki mają ładne. Ja sama zastanawiam się nad tym, ale dopiero jak zobaczę, że nic innego nie działa. Ważne, żeby nie brać tego pochopnie i badać się - przede wszystkim trafić do lekarza więcej niż przeciętnego.
Ja ogólnie zrezygnowałam z mleczka (każdego) - jakoś miałam wrażenie, że mnie podrażnia... Może to przecieranie twarzy płatkiem z mleczkiem (?), albo skład tego mleczka (?). Teraz stosuję płyny do demakijażu i jestem znacznie bardziej zadowolona
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 09:02   #423
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Czyli u Ciebie było trafione i pewnie długość kuracji swoje też zrobiła.

Zrobiłam dziś na zajęciach demakijaż mleczkiem z BeBeauty z Biedry (musiałam, dwa razy :/ ) i każdy stan zapalny jaki miałam rano wyglądał jak najmocniejszym stadium :/

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------



A wiesz co to jest Izotek? W tym przypadku to nawet nie chodzi o badania do tabletek anty, tylko ogólne. Izotek to Izotroteina, bardzo ciężka substancja. Faceci mają mało skutków ubocznych, za to u kobiet może być masakra. Tabletki są przepisywane ze względu na to, że nie można zajść w ciążę w trakcie kuracji, bo dojdzie do uszkodzenia płodu. Znam kilka osób, które przeżyły izotek/są w trakcie kuracji. Jedna miała humorki i była tak delikatna, że dotknąć się nie dała. Druga nie miała żadnych skutków ubocznych, dopiero pod koniec jej się buzia zaczerwieniła. Trzecia nie miała prawie skutków ubocznych. Czwarta jest w trakcie - póki co suche włosy i masakrycznie sucha skóra na dłoniach, aż schodziła i porobiły się strupki.
Ale te co skończyły przeżyły i buźki mają ładne. Ja sama zastanawiam się nad tym, ale dopiero jak zobaczę, że nic innego nie działa. Ważne, żeby nie brać tego pochopnie i badać się - przede wszystkim trafić do lekarza więcej niż przeciętnego.
Ja też unikałam Izoteku jak ognia i jakoś mi się udało bez niego Leki chemiczne to powinna byc ostateczność. Nawet jak nie ma skutków ubocznych od razu, to mogą się pojawić w przeciągu kilku miesięcy po zakończeniu kuracji.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 09:19   #424
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 012
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Ja ogólnie zrezygnowałam z mleczka (każdego) - jakoś miałam wrażenie, że mnie podrażnia... Może to przecieranie twarzy płatkiem z mleczkiem (?), albo skład tego mleczka (?). Teraz stosuję płyny do demakijażu i jestem znacznie bardziej zadowolona
Ja wczoraj zmywałam twarz mleczkiem do skóry wrażliwej i piekło mnie niestety. A dodam że nie mam w tej chwili podrażnionej skóry. Nigdy więcej
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 09:26   #425
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 398
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
A wiesz co to jest Izotek? W tym przypadku to nawet nie chodzi o badania do tabletek anty, tylko ogólne. Izotek to Izotroteina, bardzo ciężka substancja. Faceci mają mało skutków ubocznych, za to u kobiet może być masakra. Tabletki są przepisywane ze względu na to, że nie można zajść w ciążę w trakcie kuracji, bo dojdzie do uszkodzenia płodu. Znam kilka osób, które przeżyły izotek/są w trakcie kuracji. Jedna miała humorki i była tak delikatna, że dotknąć się nie dała. Druga nie miała żadnych skutków ubocznych, dopiero pod koniec jej się buzia zaczerwieniła. Trzecia nie miała prawie skutków ubocznych. Czwarta jest w trakcie - póki co suche włosy i masakrycznie sucha skóra na dłoniach, aż schodziła i porobiły się strupki.
Ale te co skończyły przeżyły i buźki mają ładne. Ja sama zastanawiam się nad tym, ale dopiero jak zobaczę, że nic innego nie działa. Ważne, żeby nie brać tego pochopnie i badać się - przede wszystkim trafić do lekarza więcej niż przeciętnego.
Mój brat jest po Izoteku, nadal ma kilka wyprysków, ale różnica jest diametralna. Podczas kuracji często miał bóle w podbrzuszu i okropnie suchą skórę, niektórzy diagnozowali początki AZS, ale po zakończeniu kuracji wszystko minęło. I masz rację - kobiety mają o wiele większe skutki uboczne, nawet nie chce myśleć jakie, jeśli ten lek może uszkodzić/zabić płód i obowiązkowa jest antykoncepcja przy kuracji.

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Oj, mają Nawet jednego rozszerzonego pora. Przyglądałam się z bardzo bliska
Nie wiem, czemu tak jest, że w moim otoczeniu nikt nie ma nawet jednej malutkiej krostki, a ja mam ciężki trądzik. Tym bardziej, że moje koleżanki potrafią żywić się prawie samymi białymy bułkami i nie spojrzeć na warzywo przez wiele tygodni, nie uprawiają sportu i często piją piwo, a ja żyję jak mniszka i nadal mam to badziewie
U mnie dopiero po normalnej analizie, kiedy uporałam się z trądzikiem zauważyłam jak moi znajomi mają dużo przebarwień, blizn, rozszerzone pory i zaskórniki. Sama z porami nie mam problemu, jedynie na nozdrzach mam kilka przeogromiastych zaskórników, że nawet mechaniczne oczyszczanie nic nie daje. Są tak głębokie, że po kilku dniach są znowu zaskórniki (a nie narzekam, bo 4-6 mnie nie zabije)- chyba tylko BHA w połączeniu z tretinoiną by je wykurzyło.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 10:18   #426
mskrzypulec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 500
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Zgadzam się, osoby niedoświadczone moga sobie zrobić krzywdę. Nawet z kwasami, ponieważ są one ogólnodostępne, i można samemu zrobić roztwór. Myślę że takie coś powinno się sprzedawać w minimalnych ilościach stężenia ze względu na zdrowie innych.
Dobrze powiedziane. Niektórzy myślą, że im większe stężenie tym lepiej a mogą sobie tylko zaszkodzić.

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ale trzeba przy tym mieć własny rozum, czytać ulotki i uważać. Źle dobrane leki mogą wywołać dużo większe szkody niż źle dobrane kosmetyki, a już słyszałam o przypadkach, kiedy lekarz np. wypisywał Izotek bez żadnych badań.
Zanim ja dostałam Izotek, musiałam zrobić komplet badań, iść do ginekologa, zbadać hormony, dobrać tabletki antykoncepcyjne (mimo, że miałam jakieś 16 lat i nawet nie myślałam o seksie) i podpisać oświadczenie, że jestem na hormonalnej antykoncepcji i że biorę Izotek na własną odpowiedzialność. Dlatego dziwi mnie, że są lekarze, którzy ot tak, na pierwszej wizycie wręczają receptę i np. mówią, że to antybiotyk
Masz rację trzeba myśleć co się robi i jak nie jest się pewnym to lepiej 10 razy przeczytać ulotkę niż zrobić coś źle!!!

Tak lekarze również popełniają błędy, są ludźmi tak samo jak my i mają do tego prawo. Myślę jednak, że gdy udajemy się do lekarza to zanim zaczniemy stosować jakieś leki to same powinnyśmy domagać się badań jeśli lekarz ich nie zleci.


Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Jyyli
Lekarz też może ci przepisać leki które nie będą dla ciebie odpowiednie. Dopóki nie spróbujesz danego leku, to nie wiesz jak zareaguje na niego twoja skóra. Wszystko metodą prób i błędów. Bardzo trudno znaleźć dobrego dermatologa, najczęściej lekarze przepisują wszystkim to samo, bez zastanowienia.

Wracając do tematu wątku, warto chodzić do dermatologa - po recepte, bo sami sobie jej nie wypiszemy I to tyle, lekarz lekarzem, ale czasami dziewczyny które długo sie z tym męczą, wiedzą więcej na ten temat niż lekarze. Trzeba czytać, interesować się tematem
Tak masz rację dlatego idąc do lekarza wierzymy, że zanim nam przepisze lek to zrobi konkretne badania aby się upewnić iż dany preparat, lek lub maść nam nie zaszkodzi.

Co do dziewczyn długo walczących z tym problemem to one na pewno mogą mieć większą wiedzę ale nie sądzę, że lepszą niż lekarz. Lekarz to taki zawód gdzie człowiek ciągle się musi uczyć bo naukowcy wymyślają ciągle coś nowego
mskrzypulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 12:17   #427
ulmich
Rozeznanie
 
Avatar ulmich
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 500
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Witajcie dziewczyny
Czy lekarz zawsze przepisuje silne chemiczne leki by pozbyć się tradziku?
Czy są tacy co przepisuja ziolowe łagodniejsze ?
ulmich jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 12:25   #428
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
A wiesz co to jest Izotek? W tym przypadku to nawet nie chodzi o badania do tabletek anty, tylko ogólne. Izotek to Izotroteina, bardzo ciężka substancja. Faceci mają mało skutków ubocznych, za to u kobiet może być masakra. Tabletki są przepisywane ze względu na to, że nie można zajść w ciążę w trakcie kuracji, bo dojdzie do uszkodzenia płodu. Znam kilka osób, które przeżyły izotek/są w trakcie kuracji. Jedna miała humorki i była tak delikatna, że dotknąć się nie dała. Druga nie miała żadnych skutków ubocznych, dopiero pod koniec jej się buzia zaczerwieniła. Trzecia nie miała prawie skutków ubocznych. Czwarta jest w trakcie - póki co suche włosy i masakrycznie sucha skóra na dłoniach, aż schodziła i porobiły się strupki.
Ale te co skończyły przeżyły i buźki mają ładne. Ja sama zastanawiam się nad tym, ale dopiero jak zobaczę, że nic innego nie działa. Ważne, żeby nie brać tego pochopnie i badać się - przede wszystkim trafić do lekarza więcej niż przeciętnego.
To ja melduję się jako piąta, kończę drugi miesiąc, nie mam humorków, skóra sucha, ale dzięki koleżance tutaj z forum mam świetny sposób na nią. Włosy nie przetłuszczają się przez cały tydzień ;P najgorzej z ustami, ale i z tym można sobie poradzić
A cera o wiele lepsza

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Mój brat jest po Izoteku, nadal ma kilka wyprysków, ale różnica jest diametralna. Podczas kuracji często miał bóle w podbrzuszu i okropnie suchą skórę, niektórzy diagnozowali początki AZS, ale po zakończeniu kuracji wszystko minęło. I masz rację - kobiety mają o wiele większe skutki uboczne, nawet nie chce myśleć jakie, jeśli ten lek może uszkodzić/zabić płód i obowiązkowa jest antykoncepcja przy kuracji.
albo wstrzemięźliwość seksualna ;P
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 12:30   #429
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez heureusement Pokaż wiadomość
To ja melduję się jako piąta, kończę drugi miesiąc, nie mam humorków, skóra sucha, ale dzięki koleżance tutaj z forum mam świetny sposób na nią. Włosy nie przetłuszczają się przez cały tydzień ;P najgorzej z ustami, ale i z tym można sobie poradzić
A cera o wiele lepsza
O i właśnie takie przypadki jak Ty mnie przekonują do tego leku. Ale absolutnie nikogo do tego ani nie namawiam ani nie odradzam. Jeśli komuś o tym mówię, to mówię zawsze o tym co może być, co było u innych.
A z suchą skórą też da się poradzić, może nie w każdym miejscu i nie tak bardzo jak się powinno, ale zawsze coś.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 12:32   #430
mskrzypulec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 500
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Czy lekarz zawsze przepisuje silne chemiczne leki by pozbyć się tradziku?
Czy są tacy co przepisuja ziolowe łagodniejsze ?
Wydaje mi się, że wszystko zależy od lekarza bo niektórzy przepisują chemiczne a niektórzy są zwolennikami ziołowych. Moim zdaniem będąc u lekarza warto powiedzieć, że wolałybyśmy coś z ziołowych odpowiedników.

Jednak może się zdarzyć, że ziołowe mogą na nas nie podziałać
mskrzypulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 12:57   #431
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 012
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Czy lekarz zawsze przepisuje silne chemiczne leki by pozbyć się tradziku?
Czy są tacy co przepisuja ziolowe łagodniejsze ?
Nigdy się jeszcze nie spotkałam żeby dermatolog dał ziołowy lek. Bratek to możesz sama łykać . Jak już doradza żeby pić jakieś zioła, czy coś dodatkowo do pielęgnacji z ziołami.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 13:11   #432
ulmich
Rozeznanie
 
Avatar ulmich
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 500
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Dzięki za poradę ale po bratku mam biegunki
Może szałwia i kora debu bedzie dobra?
Mój lekarz przepisuje tylko antybiotyki .Jestem przez to wyjałowiona
Znacie coś co goi jelita? bo od tego leczenia trądziku mam powiklania

ulmich jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 13:34   #433
mskrzypulec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 500
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Dzięki za poradę ale po bratku mam biegunki
Może szałwia i kora debu bedzie dobra?
Mój lekarz przepisuje tylko antybiotyki .Jestem przez to wyjałowiona
Znacie coś co goi jelita? bo od tego leczenia trądziku mam powiklania

Nie wiem co może goić jelita ale wydaje mi się że jogurty mają podobne zastosowanie jak probiotyki
mskrzypulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 14:07   #434
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 080
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Dzięki za poradę ale po bratku mam biegunki
Może szałwia i kora debu bedzie dobra?
Mój lekarz przepisuje tylko antybiotyki .Jestem przez to wyjałowiona
Znacie coś co goi jelita? bo od tego leczenia trądziku mam powiklania

Żołądek to goi siemię lniane, ale czy jelita to nie wiem
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 14:30   #435
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez mskrzypulec Pokaż wiadomość



Tak masz rację dlatego idąc do lekarza wierzymy, że zanim nam przepisze lek to zrobi konkretne badania aby się upewnić iż dany preparat, lek lub maść nam nie zaszkodzi.

Co do dziewczyn długo walczących z tym problemem to one na pewno mogą mieć większą wiedzę ale nie sądzę, że lepszą niż lekarz. Lekarz to taki zawód gdzie człowiek ciągle się musi uczyć bo naukowcy wymyślają ciągle coś nowego
Hmmm...jakie badania przepisuje się zeby sprawdzić czy maść/zel będą dla nas odpowiednie?

Ps. heureusement jaki masz sposób na suchą skórę przy izoteku ?

Edytowane przez shena
Czas edycji: 2013-10-08 o 14:34
shena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 14:36   #436
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 398
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Hmmm...jakie badania przepisuje się zeby sprawdzić czy maść/zel będą dla nas odpowiednie?

Ps. heureusement jaki masz sposób na suchą skórę przy izoteku ?
Jeśli chodzi o maści zewnętrzne, trzeba zrobić próbę za uchem lub na plecach.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 14:50   #437
mskrzypulec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 500
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
Hmmm...jakie badania przepisuje się zeby sprawdzić czy maść/zel będą dla nas odpowiednie?

Ps. heureusement jaki masz sposób na suchą skórę przy izoteku ?
Nie mówię, że badania są na stwierdzenie czy dany preparat będzie dobry ale lekarz widząc nasz problem powinien i kierując na odpowiednie badania powinien wiedzieć co nam pomoże.
mskrzypulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 14:54   #438
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez mskrzypulec Pokaż wiadomość
Nie mówię, że badania są na stwierdzenie czy dany preparat będzie dobry ale lekarz widząc nasz problem powinien i kierując na odpowiednie badania powinien wiedzieć co nam pomoże.
myślę że lekarz moze przewidywac rożne reakcje ale wiedziec to juz nie wie bo nie jest wróżką.
My same nie wiemy co nam pomaga bo gdybysmy wiedzialy bysmy sobie dawno pomogly raz a dobrze.
Większość lekarzy przypuszcza że(coś).
Tylko fakt jest taki że gdyby przeprowadzał wywiad z każdym pacjentem to miał by większe pole popisu i wiedzę, a to zapewne ułatwiłoby trafność przepisanego preparatu.
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 15:03   #439
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 012
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Żołądek to goi siemię lniane, ale czy jelita to nie wiem
Na jelita też jest dobre, brałam kiedyś
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 15:04   #440
mskrzypulec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 500
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
myślę że lekarz moze przewidywac rożne reakcje ale wiedziec to juz nie wie bo nie jest wróżką.
My same nie wiemy co nam pomaga bo gdybysmy wiedzialy bysmy sobie dawno pomogly raz a dobrze.
Większość lekarzy przypuszcza że(coś).
Tylko fakt jest taki że gdyby przeprowadzał wywiad z każdym pacjentem to miał by większe pole popisu i wiedzę, a to zapewne ułatwiłoby trafność przepisanego preparatu.
Gdyby każdy lekarz poświęcił swojemu pacjentowi te 30 minut byłby w stanie dowiedzieć się więcej ale większość lekarzy przyjmuje wielu pacjentów i przeznacza dla nich 5-10 min i nie jest wtedy w stanie zrobić prawidłowego wywiadu. Taka jest nasza służba zdrowia. Nawet lekarze patrzą na ilość a nie na jakość.
mskrzypulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 15:18   #441
lula84
Raczkowanie
 
Avatar lula84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 134
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez mskrzypulec Pokaż wiadomość
Gdyby każdy lekarz poświęcił swojemu pacjentowi te 30 minut byłby w stanie dowiedzieć się więcej ale większość lekarzy przyjmuje wielu pacjentów i przeznacza dla nich 5-10 min i nie jest wtedy w stanie zrobić prawidłowego wywiadu. Taka jest nasza służba zdrowia. Nawet lekarze patrzą na ilość a nie na jakość.
Tak zgadzam się Koleżanko,dlatego moja jadaczka się nie zamyka. Zasypuję lekarza swoimi spostrzeżeniami i pytam się o wszystko co związane jest z danym problemem. Jeśli nie czuję się usatysfakcjonowana, szukam innego lekarza. Przeważnie przypisują leki z których maja jakąś prowizję od przedstawiciela.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Powiedzcie mi Drogie Koleżanki co to jest za lek ten epiduo? Na co mam uważać jak go stosować i czy Wam pomógł? Dzisiaj zakupiłam produkt biodermy al colecteur...ciekawe czy faktycznie poradzi sobie z kryciem moich zmian trądzikowych a jednocześnie ma niby leczyć. Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona z kosmetyków tej firmy.Używam już Sebium Global i widzę poprawę.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mskrzypulec Pokaż wiadomość
Nie wiem co może goić jelita ale wydaje mi się że jogurty mają podobne zastosowanie jak probiotyki
Prebiotyki jak najbardziej polecam podczas kuracji tabletkami.
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
lula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 15:35   #442
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 012
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez lula84 Pokaż wiadomość

Powiedzcie mi Drogie Koleżanki co to jest za lek ten epiduo? Na co mam uważać jak go stosować i czy Wam pomógł? Dzisiaj zakupiłam produkt biodermy al colecteur...ciekawe czy faktycznie poradzi sobie z kryciem moich zmian trądzikowych a jednocześnie ma niby leczyć.
Epiduo to retinoid + nadtlenek benzoilu . Nawilżac skórę + stosować filtry, i uważać na pościel, bo natlenek strasznie mi rozjaśnił i wygląda to teraz nie fajnie. Tak w skrócie

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Dzięki za poradę ale po bratku mam biegunki
Może szałwia i kora debu bedzie dobra?
Mój lekarz przepisuje tylko antybiotyki .Jestem przez to wyjałowiona
Znacie coś co goi jelita? bo od tego leczenia trądziku mam powiklania

Ja na razie biorę drugi antybiotyk, bo jestem chora, i biorę probiotyk. Poprzedni nie zadziałał niestety.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 15:50   #443
pandaania
Raczkowanie
 
Avatar pandaania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 486
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez lula84 Pokaż wiadomość
Tak zgadzam się Koleżanko,dlatego moja jadaczka się nie zamyka. Zasypuję lekarza swoimi spostrzeżeniami i pytam się o wszystko co związane jest z danym problemem. Jeśli nie czuję się usatysfakcjonowana, szukam innego lekarza. Przeważnie przypisują leki z których maja jakąś prowizję od przedstawiciela.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Powiedzcie mi Drogie Koleżanki co to jest za lek ten epiduo? Na co mam uważać jak go stosować i czy Wam pomógł? Dzisiaj zakupiłam produkt biodermy al colecteur...ciekawe czy faktycznie poradzi sobie z kryciem moich zmian trądzikowych a jednocześnie ma niby leczyć. Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona z kosmetyków tej firmy.Używam już Sebium Global i widzę poprawę.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------



Prebiotyki jak najbardziej polecam podczas kuracji tabletkami.
Daj znać jak się sprawdził podkład biodermy al correcteur
pandaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 15:51   #444
Elestra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
GG do Elestra
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Czyli u Ciebie było trafione i pewnie długość kuracji swoje też zrobiła.

Zrobiłam dziś na zajęciach demakijaż mleczkiem z BeBeauty z Biedry (musiałam, dwa razy :/ ) i każdy stan zapalny jaki miałam rano wyglądał jak najmocniejszym stadium :/

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------



A wiesz co to jest Izotek? W tym przypadku to nawet nie chodzi o badania do tabletek anty, tylko ogólne. Izotek to Izotroteina, bardzo ciężka substancja. Faceci mają mało skutków ubocznych, za to u kobiet może być masakra. Tabletki są przepisywane ze względu na to, że nie można zajść w ciążę w trakcie kuracji, bo dojdzie do uszkodzenia płodu. Znam kilka osób, które przeżyły izotek/są w trakcie kuracji. Jedna miała humorki i była tak delikatna, że dotknąć się nie dała. Druga nie miała żadnych skutków ubocznych, dopiero pod koniec jej się buzia zaczerwieniła. Trzecia nie miała prawie skutków ubocznych. Czwarta jest w trakcie - póki co suche włosy i masakrycznie sucha skóra na dłoniach, aż schodziła i porobiły się strupki.
Ale te co skończyły przeżyły i buźki mają ładne. Ja sama zastanawiam się nad tym, ale dopiero jak zobaczę, że nic innego nie działa. Ważne, żeby nie brać tego pochopnie i badać się - przede wszystkim trafić do lekarza więcej niż przeciętnego.
Mi dermatolog też proponował Izotek kiedy wspomniałam, że biorę tabsy, stwierdził, że teraz mogę wyleczyć trądzik raz na zawsze. Naczytałam się o skutkach ubocznych przyjmowania Izoteku i nie wykupiłam recepty. Przestałam brać tabsy i po 3 miesiącach pryszcze wróciły.. Trochę żałuję, że nie podjęłam się tej kuracji, teraz jestem w trakcie badań hormonalnych...
Moja szwagierka brała Izotek, w czasie kuracji ciągle smarowała się kremem nivea, tak są wysuszał, oczy też zaczerwienione. Za to teraz ma świetną cerę..
[eucerin] [/eucerin]
Elestra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 15:55   #445
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 080
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Elestra Pokaż wiadomość
Mi dermatolog też proponował Izotek kiedy wspomniałam, że biorę tabsy, stwierdził, że teraz mogę wyleczyć trądzik raz na zawsze. Naczytałam się o skutkach ubocznych przyjmowania Izoteku i nie wykupiłam recepty. Przestałam brać tabsy i po 3 miesiącach pryszcze wróciły.. Trochę żałuję, że nie podjęłam się tej kuracji, teraz jestem w trakcie badań hormonalnych...
Moja szwagierka brała Izotek, w czasie kuracji ciągle smarowała się kremem nivea, tak są wysuszał, oczy też zaczerwienione. Za to teraz ma świetną cerę..
[eucerin] [/eucerin]
A pielegnuje jakos specjalnie swoja skore w celu aby tradzik nie powrócił? Czy bierze tabletki anty..?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 16:18   #446
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Dzięki za poradę ale po bratku mam biegunki
Może szałwia i kora debu bedzie dobra?
Mój lekarz przepisuje tylko antybiotyki .Jestem przez to wyjałowiona
Znacie coś co goi jelita? bo od tego leczenia trądziku mam powiklania

Przy problemach z jelitami, tym bardziej przy wyjałowieniu warto brać l-glutaminę i probiotyki. Z jeśli chodzi o jedzenie to lepiej unikać tego co ciężkostrawne.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 16:50   #447
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Elestra Pokaż wiadomość
Mi dermatolog też proponował Izotek kiedy wspomniałam, że biorę tabsy, stwierdził, że teraz mogę wyleczyć trądzik raz na zawsze. Naczytałam się o skutkach ubocznych przyjmowania Izoteku i nie wykupiłam recepty. Przestałam brać tabsy i po 3 miesiącach pryszcze wróciły.. Trochę żałuję, że nie podjęłam się tej kuracji, teraz jestem w trakcie badań hormonalnych...
Moja szwagierka brała Izotek, w czasie kuracji ciągle smarowała się kremem nivea, tak są wysuszał, oczy też zaczerwienione. Za to teraz ma świetną cerę..
[eucerin] [/eucerin]
Mi nigdy lekarz nie proponował Izoteku, ale dzięki dziewczynom dowiedziałam się, że nawet jakby mi proponował, to bym się nie zgodziła. Nie wiem czy lekarz udzielilby mi wystarczających wyjaśnień, jakie są skutki uboczne kuracji... Teraz bałabym się tak dużej odpowiedzialności...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 16:52   #448
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

U mnie natomiast tabletki anty tak rozregulowaly caly organizm, ze cere mialam gorsza po odstawieniu hormonow niz zanim zaczelam je brac.

Dlatego wydaje mi sie, ze branie izoteku plus hormony(ktore baaaardzo obciazaja watrobe) to zabojstwo dla organizmu a nie ma pewnosci czy po odstawieniu nie bedzie jeszcze gorzej.

Wydaje mi sie tez, ze byc moze powinno stosowac sie go tylko w szczegolnych przypadkach.
Sa osoby z niewielkim tradzikiem i np tylko na twarzy. Wydaje mi sie, ze traktowanie takich zmian izotekiem to przesada...
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 16:59   #449
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
U mnie natomiast tabletki anty tak rozregulowaly caly organizm, ze cere mialam gorsza po odstawieniu hormonow niz zanim zaczelam je brac.

Dlatego wydaje mi sie, ze branie izoteku plus hormony(ktore baaaardzo obciazaja watrobe) to zabojstwo dla organizmu a nie ma pewnosci czy po odstawieniu nie bedzie jeszcze gorzej.

Wydaje mi sie tez, ze byc moze powinno stosowac sie go tylko w szczegolnych przypadkach.
Sa osoby z niewielkim tradzikiem i np tylko na twarzy. Wydaje mi sie, ze traktowanie takich zmian izotekiem to przesada...
Ja bym nie zaczęła brać tego leku, nawet jaby mi lekarz powiedział, że to jest ostatni ratunek dla mnie... To już wolałabym żyć z trądzikiem...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-08, 17:40   #450
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Sabiiina Pokaż wiadomość
właśnie patrzałam na takowe serum na BiochemiiUrody i zastanawiam się nad zamówieniem ... może ktoś używał tego konkretnego kosmetyku?

w ogóle dziewczyny,
korzystacie z produktów Biochemii?
Polecacie coś szczególnego?


Ja jeszcze poszukam tego hydrolatu, o którym wspominałaś
Ja przerobiłam trochę specyfików z BU Niestety jakoś nic mnie nie zachwyciło, tonik PHA był znośny, ale jakoś nie było żadnej rewolucji na mojej cerze.Serum migdałowe spowodowało wysyp podskórnych guzów, tonik BHA wcale nie poprawił stanu cery,tylko pogorszył. Widocznie kwasy nie sa dla mnie.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-04 20:07:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.