Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-11, 16:59   #1531
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
wszystko zależy od tego po co komu sekretarka
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 17:03   #1532
Princesska22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 289
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Ginewra88 Pokaż wiadomość
Czytam wasze wypowiedzi i zazdroszczę wam, że chociaż jesteście zapraszane na rozmowy. Ja od kilku miesięcy wysyłam cv za cv do różnych firm i nawet nikt nie dzwoni Zmieniałam już cv kilka razy, myśląc, że jest zwyczajnie słabe, ale to nic nie daje. Nie mam już sił.
Miałam takiego samego doła wczoraj...nagle odezwaly sie dwie firmy, ale do jednej w ktorej mam rozmowe we wtorek mam kiepski dojazd i mam mega dylemat co robić...czy isc na rozmowę wogole...eh...
Princesska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 17:30   #1533
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Princesska22 Pokaż wiadomość
Miałam takiego samego doła wczoraj...nagle odezwaly sie dwie firmy, ale do jednej w ktorej mam rozmowe we wtorek mam kiepski dojazd i mam mega dylemat co robić...czy isc na rozmowę wogole...eh...
iść, zobaczyc jakie daja warunki, podszkolić się w rozmowach, a jak Cię przyjmą zawsze może się okazać, ze ktoś z tej firmy codziennie przejeżdża koło Twojego domu
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 17:38   #1534
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Hej. W końcu weekend. Małż poszedł na imprezę firmową a ja siedzę sobie z moją córeczką. Jaki spokój mamy heh
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 17:54   #1535
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez tootsie86 Pokaż wiadomość
jak poszło

u mnie jest pelno ogłoszeń z firmy COMPETIA hmmm
Nom, wysłałam się tam, ale cisza. Nawet nie wiem czy warto, bo ja już z rozbiegu wysyłam, jak leci.

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Tootsie, jak tam testy na operatora?

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Zrobiło się cieplej to TŻ pojechał na ryby na nockę więc zostałam sama, pewnie przejrzę ogłoszenia i zaszyję się w łóżku z serialem.
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 19:01   #1536
Monikaaa_19
Zakorzenienie
 
Avatar Monikaaa_19
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 9 390
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Princesska22 Pokaż wiadomość
Miałam takiego samego doła wczoraj...nagle odezwaly sie dwie firmy, ale do jednej w ktorej mam rozmowe we wtorek mam kiepski dojazd i mam mega dylemat co robić...czy isc na rozmowę wogole...eh...
też kiedyś miałam dylemat iść czy nie iść na jedną z rozmów no i w końcu zdecydowałam, że idę wzięłam sobie wolne w pracy (gdzie pracowałam na zlecenie) i wybrałam się na pociąg w drodze do kasy biletowej dworca zadzwonił telefon. Koleś powiedział, że musi przełożyć rozmowę na następny dzień... kolejnej szansy mu nie dałam i zrezygnowałam

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość

Zrobiło się cieplej to TŻ pojechał na ryby na nockę więc zostałam sama, pewnie przejrzę ogłoszenia i zaszyję się w łóżku z serialem.
jaki serial oglądasz
__________________
"Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach"
Monikaaa_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 19:16   #1537
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Monikaaa_19 Pokaż wiadomość
też kiedyś miałam dylemat iść czy nie iść na jedną z rozmów no i w końcu zdecydowałam, że idę wzięłam sobie wolne w pracy (gdzie pracowałam na zlecenie) i wybrałam się na pociąg w drodze do kasy biletowej dworca zadzwonił telefon. Koleś powiedział, że musi przełożyć rozmowę na następny dzień... kolejnej szansy mu nie dałam i zrezygnowałam



jaki serial oglądasz
Młodzieżowy Pretty Little Liars - taki hmm thriller nie typowy och i ach, nastoletnia miłość, chociaż wątki miłosne też są, jak wszędzie

A z TŻtem zaczęliśmy oglądać Zagubionych
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 19:42   #1538
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
kurczeeee to dostało mi się za te szpilki!
są podobne do tych (ta sama wysokość )... wydaje mi się, że w połączeniu ze spodniami są ok. Z reszta ja nie mam niższysz bo i nie preferuje takich... nie jest zbyt wysoka, wieć z takim obcasem czuje się idealnie.

Praca biurowa, ale z naciskiem na prezencję, więc szara myszka też raczej szans nie ma.

spodnie są takiego kroju...ale nie imitują skóry... nie są typowo "woskowane"... poprostu maja nałożony delikatny połysk... nie umiem tygo zobrazować zero zameczków i pierdółek...
Moim zdaniem 14 cm to przesada, poza tym buty z taką platformą wyglądają wulgarnie. Woskowanych spodni też bym nie założyła na rozmowę w sprawie "poważnej" pracy. Zwiewne koszule mgiełki to również nie jest najlepszy pomysł. tzn dobry cały zestaw, ale w sam raz na imprezke w klubie

Ja w takich szpilach miałabym 185 cm więc chociażby z tego powodu bym nie założyła - już nie raz się spotkałam z tym, że rekruter miał niecałe 180 cm i głupio tak patrzeć na niego z góry
Spódnica przed kolano jest jak najbardziej ok. Ja zawsze chodziłam w spodniach, ale to tylko dlatego, że szukałam w branży technicznej, a wiadomo jakie są stereotypy.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 20:18   #1539
Monikaaa_19
Zakorzenienie
 
Avatar Monikaaa_19
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 9 390
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Młodzieżowy Pretty Little Liars - taki hmm thriller nie typowy och i ach, nastoletnia miłość, chociaż wątki miłosne też są, jak wszędzie

A z TŻtem zaczęliśmy oglądać Zagubionych
znam dobrze też oglądałam teraz jak nie mają nowych odcinków mam Pamiętniki Wampirów, Chirurgów i Revenge
__________________
"Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach"
Monikaaa_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 20:24   #1540
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Princesska22 Pokaż wiadomość
Miałam takiego samego doła wczoraj...nagle odezwaly sie dwie firmy, ale do jednej w ktorej mam rozmowe we wtorek mam kiepski dojazd i mam mega dylemat co robić...czy isc na rozmowę wogole...eh...
isc

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
Hej, ja dopiero Rozpoczęłam poszukiwania, więc póki co czekam niecierpliwie na odzew na rozmowę kwalifikacyjną ()... Już wymyśliłam sobie strój na ewentualne spotkanie czarne spodnie, al'a woskowane, ale dosyć eleganckie, nie takie "codzienne", leciutko przed kostkę (cygaretki), zwiewną koszulę, elegancą w kolorze ecru. Zakupiłam sobie czarne szpilki... Musiałam zainwestować bo wszystkie moje szpile czarne są albo przyozdobione mocno, albo niezbyt nadające sie na rozmowę...lubię porządne buty, skórzane... Takie na dłużej niż na jeden sezon ale na szczęście udało mi sie zdobyć porządny łup w lumpku.... Uff i to nie zbyt drogo w dodatku buty nowe z metkami czarne lakierowane klasyczne czółenka, na lekkiej platformie... Wysokie bo ok 14 cm... Ale ja posiadam praktycznie tylko takie wiec to akurat moja wysokość no i na to ewentualnie tweedową szarą marynarkę i oczywiście czarna, skromna torebkę. wiec wydaje mi sie ze nie jest mocno przesadzony ubiór.
Ja z doświadczenia wiem, ze przychodzenie w mini nie zawsze jest na plus
Co do gestykulacji... To ponoć jest wskazana, choć w rozsądnej ilości. Oczywiście... Postawa ( ja muszę się pilnować bo odruchowo siadać z nogą na nogę ), kontakt wzrokowy, unikanie nadmiernej mimiki twarzy, proste ramiona.... To podstawa

Powiedzcie mi czy zawsze trzymacie sie zasady związanych włosów? Ja wolę siebie zdecydowanie bardziej w rozpuszczonych... Po za tym wydaje mi się, że odchodzi się od tej zasady
o ile szpilki sa w miare choc ja nosze max 12 i chodze w takich codziennie to spodnie absolutnie NIE takie!!
wlosow nigdy nie wiaze bo wygladam jak 12latka i mam mala glowe
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 20:52   #1541
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

A ja oglądam Spartacusa w wolnej chwili
Mam w domu trzech chłopów... i oglądają mecz, a raczej truchcik za piłką. Zaszyłam się w sypialni z laptopem.

Za dwa tyg w sobotę i w niedzielę idę na wesele na obsługę, 20zł/h netto. Szkoda, że jednorazowo. Ale pieniążki się przydadzą, bo dziś musieliśmy kupić nowy junkers. - 900zł w portfelu :[

Jutro tż o 5 jedzie do Pragi. Uwielbiam jego szefostwo za takie weekendy samotne :/
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 21:52   #1542
monk111
Raczkowanie
 
Avatar monk111
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 242
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Lazada miałaś już doświadczenie w pracy na budowie? Czy to Twoja pierwsza praca?

ja tez szukam pracy w budownictwie, dzis mieli dzwonić z wynikami rozmowy, na której byłam we wtorek. na poprzednim etapie do wszystkich dzwonili: i do tych co odpadli i co przeszli dalej, więc to raczej solidna firma. Zastanawiam się czy nie lepiej by było, gdybym zadzwoniłado nich sama, bo tak to cały dzien siedziałam jak na szpilkach, a napięcie niestety nie spadło, bo nic się nie wyjaśniło.
monk111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 22:11   #1543
Eva2
Rozeznanie
 
Avatar Eva2
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 986
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez monk111 Pokaż wiadomość
ja tez szukam pracy w budownictwie, dzis mieli dzwonić z wynikami rozmowy, na której byłam we wtorek. na poprzednim etapie do wszystkich dzwonili: i do tych co odpadli i co przeszli dalej, więc to raczej solidna firma. Zastanawiam się czy nie lepiej by było, gdybym zadzwoniłado nich sama, bo tak to cały dzien siedziałam jak na szpilkach, a napięcie niestety nie spadło, bo nic się nie wyjaśniło.
ja bym pewnie nie dzwoniła, jakby Cię mieli zatrudnić to na pewno nie zapomnieliby zadzwonić...
Do mnie tylko raz napisała firma maila, że dziękują za poświęcony czas, bla bla, ale niestety NIE
Eva2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 22:25   #1544
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Monikaaa_19 Pokaż wiadomość
znam dobrze też oglądałam teraz jak nie mają nowych odcinków mam Pamiętniki Wampirów, Chirurgów i Revenge
Ja skończyłam 6 odc. 4 sezonu więc niewiele mi zostało i będę musiała czekać ooooo Chirurgów oglądałam z uporem maniaka normalnie, oderwać się nie mogłam! Jeśli dobrze patrzyłam to już są 3 odcinki 10 sezonu z TŻtem oglądaliśmy jeszcze The Walking Dead i Bates Motel, no ale na nowe odcinki trzeba czekać, porażka nie sądziłam, że jakiś głupi serial może tak wciągnąć, wypiorą mi mózg niedługo

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

A ja oczywiście wieczór ze spuchniętymi oczami. Wiem, że to głupie porównywać się z innymi, ale dziewczyna, która skończyła tak jak ja pedagogikę otworzyła właśnie drugie przedszkole w bogatej wiosce gdzie same domki jednorodzinne i żyje jak pączek w maśle. A ja? Co ja osiągnęłam? Nic, jestem zwykłym nieudacznikiem życiowym...

Wysłałam CV na produkcję, tzn. tak mi się zdaje, że to będzie produkcja, pracownik w dziale dekorowania tortów i pralinek Cukiernia Sowa, nie wiem czy znacie.
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 23:02   #1545
monk111
Raczkowanie
 
Avatar monk111
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 242
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Wysłałam CV na produkcję, tzn. tak mi się zdaje, że to będzie produkcja, pracownik w dziale dekorowania tortów i pralinek Cukiernia Sowa, nie wiem czy znacie.
Ale super coś takiego mi się marzy. Lubię dekorować i robić torty i pralinki w domu.

A to prawda, że nie ma się co porównywać do innych. Każdy z nas ma swoją ścieżkę, którą musi przejść. Podobno wszystko co nas spotyka jest po to abyśmy się czegoś nauczyli. Brak pracy też jest lekcją życia. Najważniejsze, żeby się nie załamywać tylko rozwijać
monk111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 06:05   #1546
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez monk111 Pokaż wiadomość
Ale super coś takiego mi się marzy. Lubię dekorować i robić torty i pralinki w domu.

A to prawda, że nie ma się co porównywać do innych. Każdy z nas ma swoją ścieżkę, którą musi przejść. Podobno wszystko co nas spotyka jest po to abyśmy się czegoś nauczyli. Brak pracy też jest lekcją życia. Najważniejsze, żeby się nie załamywać tylko rozwijać
Dokładnie. Ja to zawsze podsumowuję tak, że po prostu jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenie,
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 06:17   #1547
Monikaaa_19
Zakorzenienie
 
Avatar Monikaaa_19
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 9 390
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Ja skończyłam 6 odc. 4 sezonu więc niewiele mi zostało i będę musiała czekać ooooo Chirurgów oglądałam z uporem maniaka normalnie, oderwać się nie mogłam! Jeśli dobrze patrzyłam to już są 3 odcinki 10 sezonu z TŻtem oglądaliśmy jeszcze The Walking Dead i Bates Motel, no ale na nowe odcinki trzeba czekać, porażka nie sądziłam, że jakiś głupi serial może tak wciągnąć, wypiorą mi mózg niedługo

A ja oczywiście wieczór ze spuchniętymi oczami. Wiem, że to głupie porównywać się z innymi, ale dziewczyna, która skończyła tak jak ja pedagogikę otworzyła właśnie drugie przedszkole w bogatej wiosce gdzie same domki jednorodzinne i żyje jak pączek w maśle. A ja? Co ja osiągnęłam? Nic, jestem zwykłym nieudacznikiem życiowym...

Wysłałam CV na produkcję, tzn. tak mi się zdaje, że to będzie produkcja, pracownik w dziale dekorowania tortów i pralinek Cukiernia Sowa, nie wiem czy znacie.
też się obawiam, że niebawem te seriale wypiorą mi mózg

wiem jakie to frustrujące jak tkwisz w miejscu ze swoja karierą a tymczasem Twoim znajomi jeżdżą na międzynarodowe konferencje mają po dwie prace i śmieją Ci się w twarz ja doświadczyłam czegoś takiego mnie wtedy ogarnia niesamowita złość
__________________
"Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach"

Edytowane przez Monikaaa_19
Czas edycji: 2013-10-12 o 06:21
Monikaaa_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 07:26   #1548
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Monikaaa_19 Pokaż wiadomość
też się obawiam, że niebawem te seriale wypiorą mi mózg

wiem jakie to frustrujące jak tkwisz w miejscu ze swoja karierą a tymczasem Twoim znajomi jeżdżą na międzynarodowe konferencje mają po dwie prace i śmieją Ci się w twarz ja doświadczyłam czegoś takiego mnie wtedy ogarnia niesamowita złość
Tak i na dodatek marudzą, że czasu nie mają, muszą jechać do domu bo muszą przygotować się do pracy itp.
NIE LUBIĘ takiego marudzenia
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 08:38   #1549
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez monk111 Pokaż wiadomość
Lazada miałaś już doświadczenie w pracy na budowie? Czy to Twoja pierwsza praca?

ja tez szukam pracy w budownictwie, dzis mieli dzwonić z wynikami rozmowy, na której byłam we wtorek. na poprzednim etapie do wszystkich dzwonili: i do tych co odpadli i co przeszli dalej, więc to raczej solidna firma. Zastanawiam się czy nie lepiej by było, gdybym zadzwoniłado nich sama, bo tak to cały dzien siedziałam jak na szpilkach, a napięcie niestety nie spadło, bo nic się nie wyjaśniło.
Miałam doświadczenie w biurze projektowym, na budowie nie.

Ja zawsze czekałam na tel, nigdy nie dzwoniłam do firmy żeby zapytać się o wyniki. Jedyne co Ci mogę poradzić to nie czekać na ogłoszenie tylko samemu atakować firmy
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-12, 08:42   #1550
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

pod koniec lipca bylam na rozmowie o prace. to miala byc praca biurowa zwiazana z zamowieniami itp. pracy nie dostalam.
dzis dzwoni do mnie kobieta i pyta czy jestem jeszcze zainteresowana. najwidoczniej ktos, kogo przyjeli szybko wspolprace zakonczyl...
ogolnie od poczatku warunki ciekawe mi sie nie wydawaly. 6,50 netto (wtedy na rozmowie pani mowila ze netto... teraz nie pytalam, ale zapytam w poniedzialek, bo brutto to wiadomo odpada taka opcja) za godzine, pierwszy miesiac umowa zlecenie.
no i tak. w poniedzialek przyjsc na 3h zeby zobaczyc jak praca wyglada. jesli mi to odpowiada to wtorek-piatek juz normalnie work... ale bez umowy ten tydzien... czyli za free... ... hmm
no i pierwsze pytanie przy dzisiejszym tel , to czy ja sie jeszcze ucze gdzies. bo wiem ze miala byc to praca pn-pt i 2 soboty, ale jestem pewna ze trzeba bedzie 6 dni w tygodniu chodzic... zawsze.
tak wiec zgodzilam sie, zobaczymy, nie widzi mi sie tydzien za darmo bo to jednak koszt, ogolnie warunki nie za ciekawe ale wkoncu cos musze zaryzykowac. potrzebuje kasy, chce wyjsc z domu mam juz depresje od siedzenia. najwyzej strace, czlowiek uczy sie na bledach.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 08:57   #1551
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
[/COLOR]A ja oczywiście wieczór ze spuchniętymi oczami. Wiem, że to głupie porównywać się z innymi, ale dziewczyna, która skończyła tak jak ja pedagogikę otworzyła właśnie drugie przedszkole w bogatej wiosce gdzie same domki jednorodzinne i żyje jak pączek w maśle. A ja? Co ja osiągnęłam? Nic, jestem zwykłym nieudacznikiem życiowym...

Wysłałam CV na produkcję, tzn. tak mi się zdaje, że to będzie produkcja, pracownik w dziale dekorowania tortów i pralinek Cukiernia Sowa, nie wiem czy znacie.
Gwiazdeczko nie można się tak porównywać z innymi osobami, sytuacje w życiu zmieniają się jak w kalejdoskopie więc wszystko jest możliwe Zresztą zawsze ludzie się porównują do tych osób którym coś się udało, a nie zauważają, że np ktoś zachorował, miał wypadek itd. i ma gorzej niż oni.

Mam nadzieje, że w liście motywacyjnym wspomniałaś o swoich zdolnościach, blogu itd.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
no i tak. w poniedzialek przyjsc na 3h zeby zobaczyc jak praca wyglada. jesli mi to odpowiada to wtorek-piatek juz normalnie work... ale bez umowy ten tydzien... czyli za free... ... hmm
Moim zdaniem taka "oferta" nigdy nie rokuje dobrze. Jak pracodawca by wykazywał minimum uczciwości to może dać chociażby umowe o dzieło na ten tydzień. Jeśli już koniecznie chcesz iść to powiedz, że chcesz dostawać wynagrodzenie codziennie, za każdy przepracowany dzień, inaczej na 95% nie zobaczysz tych pieniędzy.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 09:04   #1552
dawido44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
GG do dawido44
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Czesc! Z mojego doswiadczenia wynika, ze nie wszyscy pracodawcy zwracaja uwage na referencje. Moga cie o nie sami zapytac i wtedy problem z glowy Jesli nie, to mozesz na koniec rozmowy o nich wspomniec i zobaczysz czy beda zainteresowani. Bez przesady, to nie jest jakas gafa, nie ma sie czym stresowac!!
dawido44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 09:12   #1553
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Moim zdaniem taka "oferta" nigdy nie rokuje dobrze. Jak pracodawca by wykazywał minimum uczciwości to może dać chociażby umowe o dzieło na ten tydzień. Jeśli już koniecznie chcesz iść to powiedz, że chcesz dostawać wynagrodzenie codziennie, za każdy przepracowany dzień, inaczej na 95% nie zobaczysz tych pieniędzy.
wiem ze mi nikt nie zaplaci.
nie rokuje dobrze sam fakt ze ktos z tamtad tak szybko odszedl.
ja spytalam kobiete jak dzis dzwonila czy ten tydzien to ma byc taki bez umowy. ona na to ze to bede mogla z szefem porozmawiac...
zreszta rownie dobrze po tym tyg moga mi powiedziec ''pani to sie jednak nie nadaje i wypad''

ale musze zaryzykowac inaczej bede tak siedziec do usr**** smierci w domu i sie dolowac a do tego miec na sumieniu fakt ze nie sprobowalam...
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 09:35   #1554
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
A ja oczywiście wieczór ze spuchniętymi oczami. Wiem, że to głupie porównywać się z innymi, ale dziewczyna, która skończyła tak jak ja pedagogikę otworzyła właśnie drugie przedszkole w bogatej wiosce gdzie same domki jednorodzinne i żyje jak pączek w maśle. A ja? Co ja osiągnęłam? Nic, jestem zwykłym nieudacznikiem życiowym...
Nie myśl tak źle o sobie! Oczywiście, że takie porównania dołują, ale ja próbuję wyciągać z nich wnioski i znajdować w nich motywację Wróciłam na studia po rocznym pobycie za granicą i miałam myśli, że "kurczę, napracowałam się tam, mogę dać sobie teraz trochę luzu", ale zobaczyłam, że wszyscy znajomi poznajdywali super prace, zarabiają, zbierają doświadczenie i postanowiłam, że ja też coś muszę zrobić ze sobą! Póki co zaczęłam się uczyć rosyjskiego (na razie sama, z pomocą internetu), doszkalam angielski, oprócz tego zapisałam się na wolontariat, no i nadal poszukuję pracy marzeń Gdyby wszyscy wokół mnie nie pracowali i nie uczyli się, to prawdopodobnie ja też bym sobie odpuściła i poszła pracować byle gdzie.

Może postaraj się spojrzeć na to w ten sam sposób? Pomyśl, jak udało się tej koleżance otworzyć przedszkole? Jakie ma cechy? Może zrobiła jakieś konkretne kursy, może zaczynała od wolontariatu właśnie? Co inni znajomi, którym się udało znaleźć pracę, zrobili, aby ją otrzymać? Ja wprost pytam znajomych, na co zwracano uwagę na rozmowach kwalifikacyjnych, sama zbieram również doświadczenie po swoich i widzę, co procentuje, w co powinnam inwestować.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 10:06   #1555
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

[/COLOR]
o ile szpilki sa w miare choc ja nosze max 12 i chodze w takich codziennie to spodnie absolutnie NIE takie!!
wlosow nigdy nie wiaze bo wygladam jak 12latka i mam mala glowe [/QUOTE]

Za Wasza dobrą radą przegrzebałam szafę... Nie mam mega eleganckich ubrań, ale u mamy znalazłam awaryjną szarą, ołówkową kiecke przed kolanko. Bede polowala na czarną dziekie wielkie
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 10:14   #1556
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

szara tez jest spoko. nie musi byc ksiazkowo czarna przeciez ja chodzilam i w kremowych (latem) i w granatowych (zimą)

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
pod koniec lipca bylam na rozmowie o prace. to miala byc praca biurowa zwiazana z zamowieniami itp. pracy nie dostalam.
dzis dzwoni do mnie kobieta i pyta czy jestem jeszcze zainteresowana. najwidoczniej ktos, kogo przyjeli szybko wspolprace zakonczyl...
mialam juz takie akcje kilka razy ale niestety, firmy sie spoznialy bo juz praca byla
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 10:19   #1557
tootsie86
Raczkowanie
 
Avatar tootsie86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: b.
Wiadomości: 472
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Nom, wysłałam się tam, ale cisza. Nawet nie wiem czy warto, bo ja już z rozbiegu wysyłam, jak leci.

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Tootsie, jak tam testy na operatora?

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Zrobiło się cieplej to TŻ pojechał na ryby na nockę więc zostałam sama, pewnie przejrzę ogłoszenia i zaszyję się w łóżku z serialem.
testy trudne, uważam, że za mało się przygotowałam, ale cóż nie wiem czy ta praca byłaby dla mnie odpowiednia.. stres i ta odpowiedzialność. poki co nikt się nie odzywa..

postanowiałam że w przyszłym tygodniu złożę papiery do Polciji
__________________
http://adopcje.kroliki.net/

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

tootsie86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 10:58   #1558
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
ale musze zaryzykowac inaczej bede tak siedziec do usr**** smierci w domu i sie dolowac a do tego miec na sumieniu fakt ze nie sprobowalam...
Dokładnie. Myślę, że trzeba zaryzykować. A nuż okaże się to właśnie ta praca.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 11:28   #1559
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cześć, bardzo chciałabym dołączyć do Waszych rozmów. Od jakiegoś czasu Was czytam i zbieram informacje... jak szpieg A od poniedziałku również zaczynam poszukiwania. Jestem zaraz po obronie licencjata na kierunku pedagogicznym który niestety nic mi nie daje poza tym, że jest(chyba nawet nie chce mieć z tym nic wspólnego) . Trochę mnie to wkurza bo szukam dokładnie w tych samych ogłoszeniach co przed studiami. Więc chyba zrobiłam interes życia
Chciałam iść na studia zaoczne mgr na fajny kierunek ale przez moją późną obronę.... miejsca się wyczerpały i sama nie wiem czy iść znowu na coś wybranego na szybko czy czekać na zimową rekrutacje (pół roku).
Coś ostatnio mało mi się udaje
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 11:38   #1560
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość
Cześć, bardzo chciałabym dołączyć do Waszych rozmów. Od jakiegoś czasu Was czytam i zbieram informacje... jak szpieg A od poniedziałku również zaczynam poszukiwania. Jestem zaraz po obronie licencjata na kierunku pedagogicznym który niestety nic mi nie daje poza tym, że jest(chyba nawet nie chce mieć z tym nic wspólnego) . Trochę mnie to wkurza bo szukam dokładnie w tych samych ogłoszeniach co przed studiami. Więc chyba zrobiłam interes życia
Chciałam iść na studia zaoczne mgr na fajny kierunek ale przez moją późną obronę.... miejsca się wyczerpały i sama nie wiem czy iść znowu na coś wybranego na szybko czy czekać na zimową rekrutacje (pół roku).
Coś ostatnio mało mi się udaje
Witamy
zdecydowanie wybierz tą drugą opcję. Nie idź na byle co żeby tylko studiować bo to nie ma sensu. Wybierz coś co Cię interesuje i jest dość przyszłościowe, nawet jeśli miałabyś zacząć mgr za rok
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-20 20:43:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.