Czekoladowe dobroci :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-13, 17:53   #31
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Czekoladowe dobroci :)

MAm pytanie odnośnie do ciasta brownies: czy piec ja na duuużej blasze "piekarnikowej" czy na blasze wymiaru A4?
Jutro chcę zrobić brownies z bitą śmietanką i truskawakmi Neysa (moja przyjaciółka a jednoczesnie wizazanka) przyjeżdża na obiadokolację i chcę jakis dobry deser zrobić
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 20:50   #32
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Czekoladowe dobroci :)

Ja piekłam na odrobinę większej niż A4
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 21:16   #33
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Czekoladowe dobroci :)

Cytat:
Napisane przez beliczek
MAm pytanie odnośnie do ciasta brownies: czy piec ja na duuużej blasze "piekarnikowej" czy na blasze wymiaru A4?
Jutro chcę zrobić brownies z bitą śmietanką i truskawakmi Neysa (moja przyjaciółka a jednoczesnie wizazanka) przyjeżdża na obiadokolację i chcę jakis dobry deser zrobić
Ja piekłam na tej z piekarnika. Wyszły niskie, ale pokroiłam je na kawałki i robiły za ciasteczka (podobno tak miało być) I były taaaaakie pyszne Kurcze, ja jestem na diecie a Wy mi takie rzeczy przypominacie Aaaaaa!
Kretynka... po co ja właże na te forum o gotowaniu.... Masochizm
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 23:06   #34
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Czekoladowe dobroci :)

Una creatura bella, dziękuję bardzo za PW z dokładnym opisem wykonania brownies
Jutro upiekę i zdam relację z tego jak wyszło
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 08:04   #35
iga24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 40
Biała czekolada

Podam Wam przepisy z białą czekoladą z książki "Czekolada".
TORT CZARNO-BIAŁY. 10 porcji
4 jajka
100 g cukru
100 g mąki pszennej
MASA CZEKOLADOWA:
300 ml śmietanki kremówki
150 g połamanej na cząstki czekolady deserowej
POLEWA Z BIAŁEJ CZEKOLADY:
75 g białej czekolady
1 łyżka masła
1 łyżka mleka
4 łyżki cukru pudru
czekoladowe rurki (Aby je zrobić trzeba roztopioną czekoladę deserową rozsmarować na marmurowej lub akrylowej desce.Gdy czekolada zacznie twardnieć ,szybkim ruchem wsunąć pod nią nóż pod kątem 45 stop.Zdejmować rurki natychmiast po uformowaniu i schłodzić).

* Smarujemy cienko tłuszczem tortownicę o średnicy 20 cm i wykładamy pergaminem.Ubijamy w misce jajka z cukrem mikserem przez 10 min albo do chwili,gdy masa stanie się puszysta,a po wyjęciu z niej łopatki miksera przez kilka sekund pozostaje wgłębienie.
* Do masy przesiewamy mąkę i mieszamy metalową łyżką lub łopatką.Ciasto przelewamy do tortownicy i pieczemy w piekarniku rozgrzanym do temp.180 stopni przez 30-35 minut albo do chwili,gdy ciasto będzie się uginać przy dotykaniu.Zostawiamy w formie na kilka minut do ostygnięcia i przekładamy na metalową kratkę.Przekrajamy ciasto na 2 placki.
* Przygotowujemy masę czekoladową:na małym ogniu gotujemy śmietankę w rondelku,ciągle mieszamy,aż się nie rozpuści.Zdejmujemy z ognia,przelewamy do miski i trzeba wystudzić.Następnie mieszamy drewnianą łyżką,aż masa zgęstnieje.
* Plastry ciasta przekładamy masą czekoladową i kładziemy na metalowej kratce.
* Masa z białej czekolady:Roztapiamy czekoladę z masłem i dokładnie mieszamy.Dodajemy cukier puder i mleko,mieszamy tak długo,aż polewa wystygnie.Wylewamy ją na tort i rozprowadzamy łopatką po brzegach oraz wierzchu.Przybieramy rurkami z czekolady i pozostawiamy,aby polewa stężała.
CIASTO Z BIAŁĄ TRUFLĄ 12 porcji
2 jajka
4 łyżki cukru
5 1/2 mąki pszennej
50 g stopionej białej czekolady
MASA TRUFLOWA:
300 ml śmietanki kremówki
350 g połamanej na cząstki białej czekolady
250 g twarożku o gładkiej konsystencji
DO PRZYBRANIA:
roztopiona biała czekolada,deserowa lub mleczna
kakao w proszku (do posypania).
* Smarujemy cienko tłuszczem tortownicę o średnicy 20 cm i wysypujemy mąkę.W misce ubić jajka z cukrem mikserem przez 10 minut lub do chwili,gdy masa stanie się puszysta.Wsypujemy mąkę i mieszamy metalową łyżką.Wlewamy stopioną czekoladę i mieszamy.Przekładamy do tortownicy i pieczemy w piekarniku rozgrzanym do temp. 180 stop. przez 25 minut,albo do chwili ,gdy ciasto będzie się uginać przy dotykaniu.Zostawiamy w formie na kilka minut do ostygnięcia i przekładamy na metalową kratkę.Schłodzone ciasto przekładamy do tortownicy.
* Masa truflowa:Gotujemy w rondelku śmietankę,ciągle mieszamy,żeby nie przywarła do dna naczynia.Lekko przestudzamy,dodajemy kawałki czekolady i mieszamy,aż czekolada całkowicie się rozpuści.Zdejmujemy z ognia,całkowicie musi się wystudzić,wtedy dodajemy twarożek i dokładnie mieszamy.Wylewamy masę na ciasto i na 2 godziny wstawiamy do lodówki.Wyjmujemy ciasto z tortownicy i przekładamy na talerz.
BABECZKI Z BIAŁĄ TRUFLĄ 18 sztuk
125 g miękkiego masła
7 łyżek cukru
2 rozkłócone jajka
50 g groszków z czekolady deserowej
125 g mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
25 g kakao w proszku
LUKIER:
240 g białej czekolady
160 g chudego,kremowego twarożku
* Wyłożyć 18 foremek do babeczek papierowymi foremkami.
* W misce utrzeć masło z cukrem na puszystą masę.Stopniowo dolewać jajka,nie przerywając ucierania.Jeśli w masie pojawią się grudki,można dosypać nieco mąki.Wlać mleko,dodać groszki i delikatnie wymieszać.
* Do miski przesiać mąkę,proszek do pieczenia i kakao.Delikatnie wymieszać metalową łyżką lub szpatułką.Przełożyć masę do foremek i wygładzić.
* Piec w piekarniku rozgrzanym do temp. 180 stop. przez 20 minut .Przełożyć babeczki na metalową kratkę do ostygnięcia.
* Przygotować lukier.Roztopić czekoladę i lekko wystudzić.Utrzeć twarożek na gładką masę,dodać czekoladę i dokładnie rozetrzeć.Posmarować masę babeczki i schładzać przez 1 godzinę.
WARIANT:Zamiast groszków z czekolady deserowej można dodać groszki z białej czekolady albo posiekane orzechy pekan.Babeczki pomarańczowe otrzymamy,dodając skórkę startą z 1 pomarańczy.
MUS Z BIAŁEJ CZEKOLADY 8-10 porcji
2 łyżki cukru
5 łyżek wody
300 g białej czekolady
3 jajka
300 ml śmietanki kremówki
* Prostokątną foremkę do keksa o długości 18 cm wyłożyć folią spożywczą.Starannie wygładzić,żeby nie było zmarszczek.
* W rondelku o grubym dnie podgrzewać na wolnym ogniu wodę z cukrem,cały czas mieszając,aż cukier się rozpuści.Doprowadzić do wrzenia i gotować przez 1-2 minuty,aż powstanie syrop.Zdjąć z rondel z ognia.
* Połamać czekoladę na małe kawałki,wrzucić do syropu i mieszać,aż czekolada całkowicie się roztopi.Zostawić na chwilę,aby masa przestygła.
* Do masy wbić żółtka,utrzeć i odstawić do całkowitego wystygnięcia.
* Ubić lekko śmietankę,przełożyć do masy i starannie wymieszać.
* W oddzielnej misce ubić sztywną pianę z białek.Dodać do masy,dokładnie wymieszać.Przełożyć do przygotowanej formy i umieścić na noc w zamrażalniku.
* Wyjąć z zamrażalnika na 10-15 minut przed podaniem.Wyjąć mus z formy i pokroić w plastry.
RADA:Aby przyrządzić sos coulis,należy zmiksować 225 g miękkich owoców (truskawek,czarnych lub czerwonych porzeczek,malin,mango).Do dać 1-2 łyżki cukru pudru i jeszcze raz zmiksować.Jeśli owoce zawierają pestki,puree należy przetrzeć przez sito.Trzymać w lodówce do chwili podania.
iga24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 18:39   #36
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Biała czekolada

A te przepisy to sprawdzone są czy, że tak brzydko powiem, żywcem zerżnięte?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 13:47   #37
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: Biała czekolada

wyglądają na zerżnięte ale nie wiem ... sama
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 13:48   #38
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: Biała czekolada

no zresztą jest napisane ze z ksiązki ,, czekolada '' je wziela więc ookej
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 17:53   #39
iga24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 40
Dot.: Biała czekolada

Z książki zawsze dokładnie napiszesz przepisTak!sprawdzone
iga24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 18:57   #40
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: Biała czekolada

Cytat:
Napisane przez iga24 Pokaż wiadomość
Z książki zawsze dokładnie napiszesz przepisTak!sprawdzone
to fajnie
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 20:21   #41
Malinezja
Zadomowienie
 
Avatar Malinezja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 465
Dot.: Biała czekolada

A ja mam pytanie takie troche nie na temat ale o białej czekoladzie :P

Otóż która czekoalda ma więcej kalorii?
Biała czy gorzka?
Zawsze myślałam że gorzka a ostatnio ktoś mi mówił że biała no i już sama nie wiem... Tymbardziej że białą lubie najbardziej ze wszystkich czekolad a gorzkiej wcale a przez pewien czas ją jadłam gdy miałam ochote na coś "słodkiego".
__________________
Lepiej Żałować Tego Co Się Zrobiło, Niż Tego Że Się Czegoś Nie Podjęło
**God is a DJ ... life is a dancefloor ... *


Malinezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-01, 20:27   #42
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Biała czekolada

biala :tak: im slodsza czekolada tym wiecej ma weglowodanow..tak gdzies wyczytalam kiedys
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 21:01   #43
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Biała czekolada

Cytat:
Napisane przez Malinezja Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie takie troche nie na temat ale o białej czekoladzie :P

Otóż która czekoalda ma więcej kalorii?
Biała czy gorzka?
Zawsze myślałam że gorzka a ostatnio ktoś mi mówił że biała no i już sama nie wiem... Tymbardziej że białą lubie najbardziej ze wszystkich czekolad a gorzkiej wcale a przez pewien czas ją jadłam gdy miałam ochote na coś "słodkiego".
Oczywiście, że biała jest bardziej kaloryczna, a to ze względu na dużo wyższą zawartość cukru w stosunku do ciemnej czekolady. O ile deserowa ma od 450 do 500 kal. w 100g, to biała od 550 do 600.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 13:35   #44
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Talking Czekolada

Jestem wielbicielką czekolady i przerożnych przysmaków czekoladowych.Dlatego chcialabym zalozyc ten czekoladowy topik .Wymieniajmy sie na nim naszymi pomyslami na przerozne smakolyki czekoladowe-ciasta,ciasteczka,itp.A takze piszcie jakie produkty czekoladowe najbardziej wam smakuja(jakie marki,itp.).
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:15   #45
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Czekolada

pysznie wygląda ten wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=67407

a co do czekolady, to najbardziej lubię wersję na gorąco z chilli( świetnie rozgrzewa zimą)
i cudowne, nipowtarzalne w smaku belgijskie praliny i trufle, jakich u nas niestety nie ma.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:50   #46
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Czekolada

Zgłasza się miłośniczka czekolady .

Tutaj mam przepisy, których co prawda jeszcze nie wypróbowałam, ale zrobię to w najbliższym czasie, bo te ciasta wydają się przepyszne .

Cytuję, z jakiegoś innego forum (niestety nie pamiętam już jakiego, ale jakiegoś o gotowaniu):

Kanadyjski murzynek (Brownies)
"Ciasto jest dla fanow czekolady - jest to praktycznie ogromny czekoladowy zakalec, bo ciasto ma konsystencje i smak trufli czekoladowych. Ciasto tez nie jest tanie (z powodu czekolady) oraz nie nadaje sie dla tych na diecie (bo nie mozna zaprzestac na jednym kawalku ), ale mimo wszystko szerze je polecam, bo jest przepyszne!

Skladniki:
375g masla pokrojonego w kawalki
375g najlepszej ciemnej/gorzkiej czekolady (ja uzywam 70% cocoa Lindt, ale kazda gorzka sie nadaje)
6 duzych jaj calych
1 paczka cukru waniliowego (ja uzywam extrakt wanilii - NIE olejek - i daje tego 1 lyzke)
500g bialego cukru
225g maki przennej
1 lyzeczka soli
300g posiekanych orzechow wloskich (ale moga byc inne orzechy, albo kawalki bialej czekolady, albo suszone wisnie, albo wiorki kokosowe, etc.)

Piec w prostokatnej formie, w wymiarach okolo 33 x 23 x 5 cm Sposob wykonania:

1. Nagrzac piekarnik - 180 stopni C.
2. Maslo i czekolade roztopic w duzym garnku na malym ogniu, ale zeby sie nie gotowaly.
3. W miedzyczasie, wymieszac jajka i cukier oraz cukier waniliowy w misce (najlepiej w pojemniku z dzubkiem do lania).
4. W oddzielnej misce wymieszac make i sol.
5. Do ropuszczonego malso i czekolady (ostudzic troche, zeby nie bylo zupelnie gorace) nalezy dodac miksture jajek i cukru - wymieszac mikserem.
6. Po tym dodac make i wymieszac wszystko mikserem do polaczenia.
7. Dodac orzechy, albo inne dodatki8. Wlac do formy i piec od 25 do 45 minut - im dluzej sie je piecze, tym bardziej jest suche. Ja pieke przez 35 minut, bo nie lubie jak jest za "mokre"."

Drugi (już się pojawiał na wizażu, jest to przepis Nigelli:

CIASTO CZEKOLADOWE BEZ MĄKI

rozpuscić w mikrofalówce 250g ciemnej czekolady,
do gorącej masy dodać 125g masła,
zostawic do ostygniecia.

W tym czasie ubic piane z 4 bialek z 100g cukru=6-7 łyżek (cukier dodac dopiero gdy same bialka sie ubiją). Piana ma byc lsniąca i spręzysta.

4 zóltka + 2 całe jajka mieszamy z 75g cukru (ok.5 łyżek) - trzepaczka lub drewnianą łyżką. Dodać skórkę otartą z 1 pomarańczy,
troche "kontro" (lub rumu, "caluła" lub "fra angelico") - niestety nie znam francuskiego wiec pisze tak jak słyszę...
Można dac zamiast alkoholu wanilię.
Do masy zóltkowej dać czekoladę z masłem i wymieszać, potem dodać łyżkę ubitych białek i energicznie wymieszać, a potem reszte piany i delikatnie mieszać nabierając powietrze. Wlać do niewysmarowanej tortownicy, na której dnie wyłożono pergamin. Piec 35-40 min. w temp. 180 st.C.
Ciasto po wyjeciu opada, ale taki już jego urok
dzieki czemu wypelniamy wierz ubitą bitą smietana z dodatkiem "kontro" i posypujemy sypką czekoladą.


Tutaj również cytuję jedną z wizażanek, mam nadzieję, że nie będzie mi miała tego za złe .
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 06:40   #47
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Czekolada

połączylam czekoladowe wątki
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie



Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2007-08-28 o 07:31
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 00:29   #48
marii**
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 57
Dot.: Czekolada

ja kocham czekolade. Właściwie prawie każdego dnia jem cos z czekoladą, chociaż mały kawałeczek. To moje najwieksze uzależnieniePrzyzn am się nawet ze dwa lata temu potrafiłam zjeść 1,5 tabliczki dziennie!! Na szczescie nie wpływa to na moją wagę i nie powoduje problemów ze skóra bo chyba zwariowałabym bez czekolady, nie umiałabym się jej wyrzec Najbardziej lubię lindt i chyba nic jej nie przebije. Poza tym kocham wiśnie w likierze i trufle. A teraz pracuje w wakacje czesto w nocy i mi sie noc z dniem przekreciła wiec nawet w nocy mam na nią ochote. Ale będe silna, po 20 nie jem nic
marii** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 11:00   #49
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: Czekolada

Cytat:
Napisane przez marii** Pokaż wiadomość
ja kocham czekolade. Właściwie prawie każdego dnia jem cos z czekoladą, chociaż mały kawałeczek. To moje najwieksze uzależnieniePrzyzn am się nawet ze dwa lata temu potrafiłam zjeść 1,5 tabliczki dziennie!! Na szczescie nie wpływa to na moją wagę i nie powoduje problemów ze skóra bo chyba zwariowałabym bez czekolady, nie umiałabym się jej wyrzec Najbardziej lubię lindt i chyba nic jej nie przebije. Poza tym kocham wiśnie w likierze i trufle. A teraz pracuje w wakacje czesto w nocy i mi sie noc z dniem przekreciła wiec nawet w nocy mam na nią ochote. Ale będe silna, po 20 nie jem nic
Ja też uwielbiam czekoladę i chociaż staram się ograniczać ilość spożywanej czekolady to i tak czasami potrafię zjeść jej dużo. Całe szczęście, że mam nawet szybką przemianę materii hehe to nie tyję od niej Pozdrawiam miłośników czekolady
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-28, 15:01   #50
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Czekolada

Cytat:
Napisane przez marii** Pokaż wiadomość
To moje najwieksze uzależnienie
Tylko Ci się tak wydaje

Cytat:
Napisane przez marii** Pokaż wiadomość
Ale będe silna, po 20 nie jem nic
A o której chodzisz spać?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 14:18   #51
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Czekolada

Napiszcie,jakie sa Wasze ulubione czekolady,ich smaki oraz marki.Ja uwielbiam:
*Lindt-droga,ale przepyszna,prawdziwa czekolada dla smakoszy.
*Milka-uwielbiam ja,jej delikatny,mleczny smak,pychota,wspaniale rozpływa sie w ustach .Z Milki uwielbiam wszystkie czekolady,a najbardziej orzechową i mleczną .
*E.Wedel-takze dobra marka.Jednakze nie lubie z tej marki czekolad nadziewanych-maja takie suche nadzienie,a ja uwielbiam półpłynne .Z Wedla najbardziej lubie gorzką.
*Terravita-najbardziej lubie ich czekolady nadziewane-zwlaszcza o smaku adwokata-maja doskonale płynne nadzienie,pychota .
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 21:19   #52
Yumpis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 48
GG do Yumpis
Talking Czekoladka :)

Kupiłam czekoladę.Czy mogę coś fajnego z niej przyrządzić ?
Hehe ^^.
Yumpis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 21:41   #53
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Czekoladka :)

He he
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 06:52   #54
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Czekoladka :)

Możesz wypisać zawartoś lodówki, spiżarni i szafek kuchennych? To ułatwi sprawę.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 07:41   #55
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Czekoladka :)

ja bym pożarła...ale:


http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=utylizacja
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 07:42   #56
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Czekoladka :)

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
He he
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 15:34   #57
igusia13
Wtajemniczenie
 
Avatar igusia13
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 476
Dot.: Czekoladka :)

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
igusia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 17:46   #58
Eleanor Rigby
Raczkowanie
 
Avatar Eleanor Rigby
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 208
Dot.: Czekoladka :)

Cytat:
Napisane przez Yumpis Pokaż wiadomość
Kupiłam czekoladę.Czy mogę coś fajnego z niej przyrządzić ?
Hehe ^^.
Gorzką czy mleczną?

Mleczną - zjeść!
Z gorzkiej polecam czekokubki Nigelli

Czekolada nie powinna za długo leżeć w szafce, bo to jej nie służy . Moja dewiza to: albo ja zjem czekolade, albo ona mnie, wiec z dwojga złego...
__________________
Życie to sztuka wyboru.
Eleanor Rigby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 17:53   #59
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Czekoladka :)

Cytat:
Napisane przez Eleanor Rigby Pokaż wiadomość
Gorzką czy mleczną?

Mleczną - zjeść!
Z gorzkiej polecam czekokubki Nigelli

Czekolada nie powinna za długo leżeć w szafce, bo to jej nie służy . Moja dewiza to: albo ja zjem czekolade, albo ona mnie, wiec z dwojga złego...
Nie zapominajmy o białej
Białą też zjeść

A co się stanie z czekoladą jeżeli będzie długo lezeć w szafce? Bo u mnie od 3 miesięcy leży marcepanowa, i jakoś zawsze o niej zapomnę A data ważności jest do sierpnia wiec jeszcze mam czas
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 17:58   #60
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Czekoladka :)

Cytat:
Napisane przez Nikaa1990 Pokaż wiadomość
Nie zapominajmy o białej
Białą też zjeść

A co się stanie z czekoladą jeżeli będzie długo lezeć w szafce? Bo u mnie od 3 miesięcy leży marcepanowa, i jakoś zawsze o niej zapomnę A data ważności jest do sierpnia wiec jeszcze mam czas
Ja mam bodajże 700 g czekolady w szufladzie, ale z datą do września-października (:
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-07 21:46:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.