Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7 - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-21, 15:56   #2011
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez spadajaca_gwiazda Pokaż wiadomość
Dziewczyny zerkniecie również na moje CV? Już wiem, że dobrze pisać doświadczenie przed wykształceniem, rozważam taką zmianę Co poza tym? Klauzulę mam dobrą?

Proszę, nie zwracajcie uwagi na mój żenująco niski poziom znajomości języka, pracuję nad tym, ale do jakoś wyglądającego chociaż B1 jeszcze mi trochę brakuje
Brakuje mi informacji, jakie to były studia - licencjackie, inżynierskie czy magisterskie? Czas nauki (5 lat) sugeruje studia magisterskie, ale równie dobrze ktoś mógł 3 lata "robić licencjata"
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 15:56   #2012
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez pulinaj Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
Czy ktoś mnie jeszcze pamięta? Dawno tu nie zaglądałam. Mam mało czasu, na dojazdy tracę dziennie 3godziny, 8 godzin pracy. Wracam i nic mi się już nie chce. Jedyne o czym marzę to położyć się spać
Generalnie moja obecna praca nie jest zła, jednak jest kilka minusów:
-zarobki, po kupieniu biletu zostaje 1200 zl
-czuję się jakbym cofnęła się w czasie o jakieś 6 lat, kiedy byłam na stażu. Jednak wtedy chociaż atmosfera była fajna, a teraz....szkoda gadać.
Moja rola sprowadza się do łażenia na pocztę i robienia wielu innych pierdół, które są żenujące. Jak ja mam się rozwijać? Nie jestem dopuszczana do innych ciekawszych zadań, wtajemniczana w sprawy firmy.
Wieczna krytyka, bo to źle zrobiłam, bo coś tam. Uczę się wszystkiego i nie mam oporów, żeby przyznać się do błedu. Jednak to w jaki sposób zwraca mi się uwagę woła o pomstę do nieba.
Nie chcę się wdawać w szczegóły, natomiast jestem przekonana, że umowa, którą mam zawartą nie będzie przedłużona. Jest to stara praktyka firmy, która zatrudnia pracowników na tzw. Najgorętszy okres. Potem dziękują takiemu pracownikowi i w kolejnym roku robią to samo.

W związku z powyższym znów szukam pracy. Przerobiłam Cv, właściwie dodałam kolejne doświadczenie i czekam.
Zapowiadało się fajnie, a jest jak zwykle.

w ostatniej pracy miałam to samo jak się okazało, szukali kogos na 3 miesiące, a wmawiali mi że się za mało staram, nie pytam, a jak to robiłam dostawałam opieprz, w końcu powiedziałam "nie".
choć 2.5 miesiąca jestem bez pracy to nie żałuję, bo na sam koniec chcieli ze mnie zrobić pracownika mobilnego, na dwa sklepy...
pulinaj fajna, zdolna bestia jesteś, edytuj CV i ślij a oni będą żalowali i wykorzystywać kolejnych pracowników "na chwilę", aż kiedyś w końcu ktoś wywinie im jakiś numer.
__________________
_____________________

Edytowane przez _nouvelle_
Czas edycji: 2013-10-21 o 15:57
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 16:08   #2013
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość
Cześć w poniedziałek,

Dzisiaj chyba ja mam załamanie Chyba potwierdzają się moje przypuszczenia że jestem z osób który tylko mówią że szukają pracy a nic w tym kierunku nie robią. Odwlekam moment wysłania CV jak tylko się da, połowę ogłoszeń odrzucam bo wydaje mi się że i tak mnie nie wybiorą, że za mało potrafię Nie żebym szukała pracy z wyższej półki ale nawet jeśli w ogłoszeniu jest wzmianka że doświadczenie w handlu mile widziane moja reakcja: " to mnie raczej nie przyjmą " . Sama nie wiem, trochę ostatnio pozmieniałam w swoim życiu było mnóstwo zamieszania, płaczu i ogromnych stresów, ale muszę się jakoś ogarnąć Boję się wysłać CV nawet do rossmanna bo przyjęłam go jako szczyt moich ambicji
nigdy nie sprzedawałaś kosmetyków w Avonie, Oriflame lub czymś podobnym, piwa na festynie, czegokolwiek na jarmarku świątecznym, to też jest handel
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 16:31   #2014
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez spadajaca_gwiazda Pokaż wiadomość
Dziewczyny zerkniecie również na moje CV? Już wiem, że dobrze pisać doświadczenie przed wykształceniem, rozważam taką zmianę Co poza tym? Klauzulę mam dobrą?

Proszę, nie zwracajcie uwagi na mój żenująco niski poziom znajomości języka, pracuję nad tym, ale do jakoś wyglądającego chociaż B1 jeszcze mi trochę brakuje
oprócz tego co już zostało napisane to tak "na pierwszy rzut oka" jeszcze:
- jak piszesz w formacie miesiąc i rok to zarówno przy doświadczeniu jak i wykształceniu. Dopisz więc przy wykształceniu bo nie wiadomo czy skończyłaś studia w marcu, czerwcu czy w grudniu
- ja daty urodzenia nie piszę, ale różne są opinie na ten temat
- klauzula za bardzo się zlewa z całością - możesz np zrobić mniejszą czcionkę i kolor ciemnoszary
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2013-10-21 o 16:34
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 16:40   #2015
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Czuję się bardzo źle. Rozmawiam z matką i wiadomo jak czasem potrafią zdołować bezrobotnego . (Osoba , która pracowała tylko w czasach prlu.Po 89 r. 1 próba podejścia do pracy zakończona fiaskiem ) Wychodzi na to, że nie pracuję , bo nie chcę.
Powiedziałam o call center - łatwo dostać taką pracę , ale praca za sprzedany produkt lub normalna podstawa i wciskanie kitu ludziom, opierdziel od nich przez osiem godzin dziennie. To dostała ochrzan , bo szukam łatwej i przyjemnej pracy Od tygodnia jeden wielki ochrzan za szukanie pracy przez 1 miesiąc. Jakiekolwiek tłumaczenia są ignorowane i brane za moje lenistwo.
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 16:51   #2016
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Dziewczyny, czy któraś z was kiedykolwiek pracowała bądź była na rozmowie w firmie telemarketingowej U niversal A gent? (napisałam tak specjalnie, bo kto ich tam wie, jeszcze wyszukają ). W Internecie jest bardzo mało opinii a jak już to raczej negatywne, jutro mam rozmowę i fajnie byłoby coś wiedzieć. Jestem w takiej sytuacji, że potrzebuję jakiejkolwiek pracy, chociaż słuchawki nie są szczytem moich marzeń
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 16:54   #2017
jola378
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 5
GG do jola378
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Szukam pracy od ... pół roku. Codziennie po 10 CV wysyłam i nic z tego. Pomału zaczynam mieć dość i nie wiem czy nie wyjechać za granicę.
jola378 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 17:15   #2018
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez ytaaa Pokaż wiadomość
Czuję się bardzo źle. Rozmawiam z matką i wiadomo jak czasem potrafią zdołować bezrobotnego . (Osoba , która pracowała tylko w czasach prlu.Po 89 r. 1 próba podejścia do pracy zakończona fiaskiem ) Wychodzi na to, że nie pracuję , bo nie chcę.
Powiedziałam o call center - łatwo dostać taką pracę , ale praca za sprzedany produkt lub normalna podstawa i wciskanie kitu ludziom, opierdziel od nich przez osiem godzin dziennie. To dostała ochrzan , bo szukam łatwej i przyjemnej pracy Od tygodnia jeden wielki ochrzan za szukanie pracy przez 1 miesiąc. Jakiekolwiek tłumaczenia są ignorowane i brane za moje lenistwo.
Ignoruj i szukaj, taka moja złota rada.
Moja szanowna mamusia, robi to samo, zamiast wspierać, twierdzi że mi wygodnie nie pracować, chociaż widzi ile siedzę i wysylam CV, jak wychodzę na rozmowę, jak się dołuję. Slyszę tylko czasem, rzucone w powietrze, że trzeba brać każdą robotę, że bez tyrania nie ma nic, nawet "do łopaty iść dorobić". A mamusia od 25 lat, jedna, państwowa posadka od 19 roku życia.
__________________
_____________________
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 17:18   #2019
Eva2
Rozeznanie
 
Avatar Eva2
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 986
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Myślicie, że jak już wysłałam mailowo, podejść jutro też z CV ?
Może zapamiętają lepiej, nie wiem, pokażę że bardzo mi zależy?
ja jak chodziłam osobiście to było "pani położy", "pani zostawi", nigdy żadnej rozmowy więc odpuściłam. To zależy też jakie miejsce, bo jak jakaś mała firma, to może Cię zapamiętają, a jak zostawisz jakiejś sekretarce w dużej firmie to i tak to nic nie da, bo CV i tak dopiero trafi do rekruterów. Ja tam jestem przeciwna takiemu łażeniu, bo i tak rozmowy kwalifikacyjne się odbędą i wątpię, że Twoje osobiste zaniesienie CV stanie się wtedy plusem. Ale reguły pewnie nie ma

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
- ja daty urodzenia nie piszę, ale różne są opinie na ten temat
jakbym rekrutowała to chciałabym wiedzieć czy na rozmowę przyjdzie 25 latka czy 50 latka, bo jeżeli ktoś ma się domyślać po roku ukończenia studiów to kiepsko, bo studiować można zawsze
Eva2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 17:22   #2020
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Ignoruj i szukaj, taka moja złota rada.
Moja szanowna mamusia, robi to samo, zamiast wspierać, twierdzi że mi wygodnie nie pracować, chociaż widzi ile siedzę i wysylam CV, jak wychodzę na rozmowę, jak się dołuję. Slyszę tylko czasem, rzucone w powietrze, że trzeba brać każdą robotę, że bez tyrania nie ma nic, nawet "do łopaty iść dorobić". A mamusia od 25 lat, jedna, państwowa posadka od 19 roku życia.
Moja pracowała w czasach prlu w fabryce. Nikogo nie prosi o przysługę , tylko woli zapłacić, bo jest taka dumna. Nie rozumie co to pracować przez 8 h gdzie prawie każdy się czepia, zlewa lub wrzeszczy, a ty wciskasz mu jakieś badziewie. Wolałabym pracować fizycznie niż na słuchawce.
Nie mam ochoty odbierać od niej telefonu więcej Najlepiej bym wyjechała za granicę i zmieniła numer, bo mnie strasznie irytuje
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 17:33   #2021
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Eva2 Pokaż wiadomość
jakbym rekrutowała to chciałabym wiedzieć czy na rozmowę przyjdzie 25 latka czy 50 latka, bo jeżeli ktoś ma się domyślać po roku ukończenia studiów to kiepsko, bo studiować można zawsze
Ja kiedyś też pisałam, ale posłuchałam rad i wyrzuciłam

mam w CV napisane, że studia stacjonarne wiec raczej wiadomo w jakim jestem wieku. Już nie mówię o tym, że mam przecież zdjęcie.
A tak naprawdę to nie powinno być ani daty urodzenia ani zdjęcia, bo to nie są czynniki istotne przy rekrutacji.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2013-10-21 o 17:37
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 17:56   #2022
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez ytaaa Pokaż wiadomość
Moja pracowała w czasach prlu w fabryce. Nikogo nie prosi o przysługę , tylko woli zapłacić, bo jest taka dumna. Nie rozumie co to pracować przez 8 h gdzie prawie każdy się czepia, zlewa lub wrzeszczy, a ty wciskasz mu jakieś badziewie. Wolałabym pracować fizycznie niż na słuchawce.
Nie mam ochoty odbierać od niej telefonu więcej Najlepiej bym wyjechała za granicę i zmieniła numer, bo mnie strasznie irytuje

z moją niestety mieszkam, trzyma dodatkowo część moich alimentów, stąd mam chyba jeszcze gorzej pod tym względem.

Cytat:
Napisane przez Eva2
ja jak chodziłam osobiście to było "pani położy", "pani zostawi", nigdy żadnej rozmowy więc odpuściłam. To zależy też jakie miejsce, bo jak jakaś mała firma, to może Cię zapamiętają, a jak zostawisz jakiejś sekretarce w dużej firmie to i tak to nic nie da, bo CV i tak dopiero trafi do rekruterów. Ja tam jestem przeciwna takiemu łażeniu, bo i tak rozmowy kwalifikacyjne się odbędą i wątpię, że Twoje osobiste zaniesienie CV stanie się wtedy plusem. Ale reguły pewnie nie ma
Mały, klimatyczny sklepik, dlatego się zastanawiam.
__________________
_____________________
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 18:01   #2023
spadajaca_gwiazda
Raczkowanie
 
Avatar spadajaca_gwiazda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: o, jak ja kocham to miejsce...
Wiadomości: 367
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
oprócz tego co już zostało napisane to tak "na pierwszy rzut oka" jeszcze:
- jak piszesz w formacie miesiąc i rok to zarówno przy doświadczeniu jak i wykształceniu. Dopisz więc przy wykształceniu bo nie wiadomo czy skończyłaś studia w marcu, czerwcu czy w grudniu
- ja daty urodzenia nie piszę, ale różne są opinie na ten temat
- klauzula za bardzo się zlewa z całością - możesz np zrobić mniejszą czcionkę i kolor ciemnoszary
Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Brakuje mi informacji, jakie to były studia - licencjackie, inżynierskie czy magisterskie? Czas nauki (5 lat) sugeruje studia magisterskie, ale równie dobrze ktoś mógł 3 lata "robić licencjata"
Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
oh. ah. eh.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------


doswiadczenie warto wpisac przed wyksztalceniem jesli masz tam pokazna ilosc, u ciebie to nie ma znaczenia, moze zostac ja jest
Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Ja piszę zawsze razem

spadajaca_gwiazda, klauzulę masz ok, tzn tą drugą część. Z pierwszą częścią (na temat gotowości do zmiany miejsca zamieszkania) chyba się jeszcze nie spotkałam
Znajomość języków daję zawsze w osobnym akapicie, wydaje mi się, że tak jest bardziej przejrzyście. Do programów pakietu Office możesz dopisać sobie jeszcze Outlooka, jeśli znasz, firmowe poczty często są przez niego obsługiwane.
Jeszcze taki szczegół: wyrzuciłabym "międzyludzkich" w sformułowaniu "łatwość nawiązywania kontaktów międzyludzkich, ew. napisałabym "interpersonalnych", albo w ogóle "wysokie zdolności interpersonalne". Jakoś źle mi brzmi ten fragment, choć możliwe, że się czepiam
Dziękuję za wszystkie rady

Ta pierwsza "klauzula" to w zasadzie nie żadna klauzula, szukam pracy w innym mieście niż obecnie mieszkam więc dopisałam takie zdanie
Co do języków wiem, że lepiej wyglądają w osobnym akapicie, ale nie jest to mój atut, więc nie chcę tego za bardzo podkreślać.

Biorę się za poprawki!
__________________
"Po szyje w chmurach, po kolana w oceanach..."

Nie możesz mieć wszystkiego. Gdzie byś to położył?
spadajaca_gwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 18:02   #2024
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Ignoruj i szukaj, taka moja złota rada.
Moja szanowna mamusia, robi to samo, zamiast wspierać, twierdzi że mi wygodnie nie pracować, chociaż widzi ile siedzę i wysylam CV, jak wychodzę na rozmowę, jak się dołuję. Slyszę tylko czasem, rzucone w powietrze, że trzeba brać każdą robotę, że bez tyrania nie ma nic, nawet "do łopaty iść dorobić". A mamusia od 25 lat, jedna, państwowa posadka od 19 roku życia.
Moja mówi prawie identycznie, tylko zamiast o łopacie, mówi o pracy sprzątaczki. Nie raz mi powtarza, że nie potrzebnie szłam na studia, że mogłam zamiast iść na studia iść wtedy pracować jako sprzątaczka. Kiedyś usłyszałam gorszy tekst. Przez miesiąc pracowałam w obozie pracy w biurze. W obozie tym co miesiąc zwalniają i co miesiąc przyjmują nowych -zaczynając od sprzedawców, magazynierów, a kończąc na stanowiskach biurowych. Jak szłam do tego obozu, to szukali wtedy też sprzątaczki . No i moja mama opieprzyła mnie mocno za to, że nie poszłam pracować jako sprzątaczka , tylko do biura. Ochrzaniła mnie za to, że wybrałam stanowisko biurowe a nie stanowisko sprzątaczki. Stwierdziła, że jak bym była sprzątaczką to może bym dłużej niż miesiąc pracowała. Ona cale życie na hali fizycznie pracowała i chciała żeby jej córka była bez wykształcenia , została sprzątaczką albo kimś podobnym, nie chciała bym na studia szła. Nie cieszy się wogóle, że mam studia itp.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 18:22   #2025
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Eva2 Pokaż wiadomość
a to ogłoszenie na jakie stanowisko?

moja dzisiejsza perełka:
Poszukujemy pracowników biurowych z bardzo dobrą znajomością pakietu biurowego Office, w tym bardzo dobra obsługa komputera , urządzeń biurowych - fax, scan, ksero. Praca polegać będzie także na wypełnianiu ofert w zamówieniach publicznych ( przetargi ) odpowiedni dobór dokumentów do zamówień publicznych . Praca od pon-pt w godz 9-17 . Wynagrodzenie od 800 do 1000 zł netto .

Czytajac to coraz bardziej doceniam moja prace...

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Ignoruj i szukaj, taka moja złota rada.
Moja szanowna mamusia, robi to samo, zamiast wspierać, twierdzi że mi wygodnie nie pracować, chociaż widzi ile siedzę i wysylam CV, jak wychodzę na rozmowę, jak się dołuję. Slyszę tylko czasem, rzucone w powietrze, że trzeba brać każdą robotę, że bez tyrania nie ma nic, nawet "do łopaty iść dorobić". A mamusia od 25 lat, jedna, państwowa posadka od 19 roku życia.
oraz moich rodziców i wujostwo, którzy rozumieją ile się trzeb naszukac by coś znaleźć.



Tajkuna, a Ty się cieszysz ze masz studia, cokolwiek Ci one dały? Pytam na powaznie bo czesto sie zastanawiam co bym zrobila gdybym nie miala tak wielkiej pasji i naprawdę nie kochała tego, co studiuję. Teraz nikt nie patrzy na wykształcenie i w momencie gdy nie chcę wyjeżdżać ze swojego miasta studia inne niż jakas prosta "masówka" nie są mi do niczego potrzebne... Czasem żałuję, że poszłam na to na co poszłam...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 18:25   #2026
blueblue now
Rozeznanie
 
Avatar blueblue now
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 566
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Dziewczyny, którym dogryzają matki: bardzo trzymam kciuki za Was!
Nie wyobrażam sobie mieć takiej atmosfery w domu, chyba nie doceniam tego, co mam, moja mama mnie wspiera, współczuje, rozumie i tylko grzecznie pyta jak tam z pracą (bo wie, że mnie męczy jej brak i nie chce zamęczać mnie jeszcze dodatkowo gadką o tym). Tato podobnie, on to nawet stwierdza, że to nie ze mną jest nie tak, tylko "chory kraj"
Muszę się bardziej starać i na prawdę ich doceniać, mam się z czego cieszyć, mają swoje wady, ale wspierają jak mogą.

Słuchajcie - do McDonalda łatwo się dostać (lepsze to niż call center, zwłaszcza, że pisałyście, że praca fizyczna może być w ostateczności).
Zawsze pieniądze wpadną, a w międzyczasie coś lepszego się znajdzie. Możecie oszczędzać na wyjazd, albo jedźcie już teraz, jeżeli nie macie tutaj zobowiązań, zacząć można od au pair, a później, już na miejscu, spróbować gdzie indziej.

Zastanawiam się kiedy mnie wyślą na badania do pracy. Obym jutro dała radę.

Edytowane przez blueblue now
Czas edycji: 2013-10-21 o 18:27
blueblue now jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 18:33   #2027
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cieszę się bardzo, że je mam. W liceum chodziłam do klasy o profilu ekonomiczno-administracyjnym i od zawsze chciałam iść na studia związane z rachunkowością i bankowością. Najpierw poszłam na studium rachunkowości, bo kasy nie było, a potem trafił się staż i od razu po nim składałam dokumenty na studia. Każdy grosz ze stażu odkładałam na studia, by tylko na początek studiów mieć jakąś kasę.
Choć myślę, że jak bym skończyła farmacje, to może łatwiej było by mi o pracę. Aptek jest dużo. Choć mogłabym tak samo nie mieć pracy.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 18:37   #2028
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Widzisz, ja się od zawsze nastawialam na studia, uwielbialam przedmioty ścisłe, od gimnazjum widziałam się na tym kierunku który za niedługo skończę i chce mi się ryczeć jak widzę jak niewiele jest wart dyplom ukończenia studiów a co za tym idzie że mogłam iśc na cokolwiek innego co nie wymaga nauki prawie kazdego dnia.
A jakby mi jeszcze przyszło za studia płacić to czułabym się pewnie jeszcze gorzej...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 18:57   #2029
kluska234
Raczkowanie
 
Avatar kluska234
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 388
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez jola378 Pokaż wiadomość
Szukam pracy od ... pół roku. Codziennie po 10 CV wysyłam i nic z tego. Pomału zaczynam mieć dość i nie wiem czy nie wyjechać za granicę.
Też coraz częściej nad tym myślę, ale nie mam do kogo jechać.
__________________


Edytowane przez kluska234
Czas edycji: 2013-10-21 o 19:00
kluska234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 18:59   #2030
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Też lubiłam przedmioty ścisłe matematyka, chemia, rachunkowość. Biologie i geografię lubiłam również. Nie lubiłam bardzo historii. Nie widziałam po prostu nic ciekawego w historii, książki do historii wg mnie nudne były No i za polskim też nie przepadałam.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 18:59   #2031
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

nicRu, chyba nie masz powodów do narzekania na swój kierunek
(nie wiem czy dobrze kojarzę - kierunek ścisły na literę m. , specjalność związana z finansami , praca w dużej firmie w mieście na literę K. ) Myślę, że pracodawcy doceniają i będą doceniali Twój kierunek. Czytałam, że zapraszali Cię na testy do korporacji, itd.
Żeby nie było, że Cię śledzę - zapamiętałam, bo sama zastanawiałam się nad podyplomówką z m.f. Ale nie wiem czy dałabym radę.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 19:19   #2032
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość


Tajkuna, a Ty się cieszysz ze masz studia, cokolwiek Ci one dały? Pytam na powaznie bo czesto sie zastanawiam co bym zrobila gdybym nie miala tak wielkiej pasji i naprawdę nie kochała tego, co studiuję. Teraz nikt nie patrzy na wykształcenie i w momencie gdy nie chcę wyjeżdżać ze swojego miasta studia inne niż jakas prosta "masówka" nie są mi do niczego potrzebne... Czasem żałuję, że poszłam na to na co poszłam...
Ja czasami żałuję że gdziekolwiek poszłam. W gimnazjum trzymałam się z 3 dziewczynami. Ja poszłam do liceum a później na studia, a one wybrały zawodówkę fryzjerską. I tak patrząc z perspektywy 7 lat po wyborze ja szukam pracy w sklepie, a one pracują od 5 lat. I tak jedna zarabia na rękę ok.1500, druga jest w lepszym salonie ok 2300 a trzecia wyjechała zagranice i też pracuje w swoim zawodzie nie wiem ile zarabia ale pracę znalazła szybko. Dodatkowo każdej umiejętności pozwalają na dodatkowy zarobek. I nie usłyszałam nigdy z ust żadnej że w ich zawodzie nie ma pracy albo ich wykształcenie jest niewystarczające.

Jakbym miała jeszcze raz wybierać to pewnie poszłabym z Nimi, może taka praca nie jest szczytem marzeń ani zarobki w niej ale... uważam że są w dużo lepszej sytuacji niż ja
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 19:21   #2033
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

No w Krakowie moj kierunek wzbudza zainteresowanie osoby czytającej CV ale nic poza tym (szczególnie ze u mnie w miescie wystarczy byc po masówce typu finanse czy zarzadzanie, umiejetnosci konstruowania modeli finansowych nie sa do niczego potrzebne). Haft krzyżykowy też wzbudza zainteresowanie a z doświadczenia wiem że często prędzej idzie o nim porozmawiac w trakcie rozmowy o pracę niż o opcji jako zmiennej losowej

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Ja wlasnie czasami lapie sie na ty ze szkoda mi, ze nie bylam mniej ambitna i nie wybralam prostszych studiów, bo i tak nikt nie docenia tego ile trzeba zainwestować czasu i poswiecic uwagi nauce by skonczyc studia u mnie na wydziale.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 19:46   #2034
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was kiedykolwiek pracowała bądź była na rozmowie w firmie telemarketingowej U niversal A gent? (napisałam tak specjalnie, bo kto ich tam wie, jeszcze wyszukają ). W Internecie jest bardzo mało opinii a jak już to raczej negatywne, jutro mam rozmowę i fajnie byłoby coś wiedzieć. Jestem w takiej sytuacji, że potrzebuję jakiejkolwiek pracy, chociaż słuchawki nie są szczytem moich marzeń
Dwie moje koleżanki tam pracowały i niestety rzuciły tę pracę, ponieważ miały problem z wynagrodzeniem. Ale to było kilka lat temu, może się poprawili...
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 19:49   #2035
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Teraz nikt nie patrzy na wykształcenie
Nie prawda. W pewnej firmie tytoniowej bardzo zwracają uwagę na wykształcenie.
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 19:57   #2036
BandytkaD
Rozeznanie
 
Avatar BandytkaD
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 549
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Skończyłam studia w tym roku, zdobyłam tytuł magistra i choć bardzo lubiłam swoje studia i były one dla mnie interesujące to wiem, że przez te 5-6 lat jak studiowałam bardzo zmienił się pogląd na to, że trzeba mieć wykształcenie wyższe. Teraz, czasami, żałuje że w ogóle podjęłam studia, bo jak mam odpowiedzi na zgłoszenia to tylko z takich miejsc, gdzie w zasadzie nie trzeba nic umieć. W tej chwili wychodzi na to, że studiowałam po to, żeby pakować bilety w koperty i wysyłać do klientów
BandytkaD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 20:04   #2037
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Bo kiedyś mając studia było się kimś. Teraz na byle jakie studia może iść każdy i po nich g*wno za przeproszeniem mieć...Można je skończyć i mieć papier. A kiedyś nie każdy mógł sobie na to pozwolić, bo kończyli najlepsi.. i praca dla nich była!
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 20:04   #2038
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez DsC Pokaż wiadomość
Nie prawda. W pewnej firmie tytoniowej bardzo zwracają uwagę na wykształcenie.
Z perspektywy mojego miejsca zamieszkania i branż, w które celuję mogłam równie dobrze skończyć ekonomię, filologię, zarządzanie, dowolny kierunek inżynierski...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 20:09   #2039
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
No w Krakowie moj kierunek wzbudza zainteresowanie osoby czytającej CV ale nic poza tym (szczególnie ze u mnie w miescie wystarczy byc po masówce typu finanse czy zarzadzanie, umiejetnosci konstruowania modeli finansowych nie sa do niczego potrzebne). Haft krzyżykowy też wzbudza zainteresowanie a z doświadczenia wiem że często prędzej idzie o nim porozmawiac w trakcie rozmowy o pracę niż o opcji jako zmiennej losowej

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Ja wlasnie czasami lapie sie na ty ze szkoda mi, ze nie bylam mniej ambitna i nie wybralam prostszych studiów, bo i tak nikt nie docenia tego ile trzeba zainwestować czasu i poswiecic uwagi nauce by skonczyc studia u mnie na wydziale.
zobaczysz, że to nie pójdzie na marne, może kiedyś pomoże Ci w awansie ja uważam, że moje studia też wymagały poświęcenia dużej ilości czasu, spędzania całych dni na uczelni i nauki po nocach w domu. Jak pomyśle jaki jest stosunek tego wysiłku do początkowego wynagrodzenia to nie jest wesoło ale plusem jest to, że lubię to co robię i jest jakby ustalona ścieżka zawodowa gdzie wraz ze zdobywaniem doświadczenia zarabia się coraz więcej np. wczoraj był na rozmowie kierownik budowy, w wieku ok .34 lat i powiedział stawkę 10 tys netto więc jest nadzieja na lepszą przyszłość
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 20:10   #2040
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.7

Są firmy i firmy. Jedni patrzą na wykształcenie, inni na doświadczenie, a jeszcze inni na zdjęcie.

Akurat wspomniałam o firmie, które jest dużą korporacją międzynarodową i mają samych wykształconych pracowników. Doświadczenie jest ważne, ale raczej na drugim miejscu.

Jestem zdania, że studia są przydatne. Z tym, że polscy pracodawcy nie potrafią jeszcze tego docenić.
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...

Edytowane przez DsC
Czas edycji: 2013-10-21 o 20:11
DsC jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-20 20:43:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.