Podejrzana praca-wątpliwosci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-25, 13:14   #1
czarodziejka18
Raczkowanie
 
Avatar czarodziejka18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 414

Podejrzana praca-wątpliwosci


Witam. chciałabym się z Wami podzielić moimi wątpliwościami, ponieważ nie wiem co mam robić. Znalazłam pracę jako hostessa, chodziło o przeprowadzanie ankiet. Praca jest dobrze płatna, jednak po pierwszej akcji mam ogromne wątpliwości. Ankieta wygląda w ten sposób że zadaje się 3 pytania dot. zdrowia,a następnie aby ankieta była ważna hostessa musi zapisać również dane os. pytanego, tzn imię, nazwisko, adrei, nr tel. i wiek. Mamy mówić, że ankiety biorą udział w losowaniu nagród. Nie wiem czy to legalne, poza tym gryzie mnie sumienie. Nie wiem na pewno, ale to losowanie to raczej ściema, a przeze mnie potem na pewno wydzwaniają do tych ludzi nakłaniając ich do zakupu zwykłego badziewia. Nie wiem czy powinnam zrezygnować? Doradźcie mi, jeśli mozecie.
__________________
D.

Blanka mój Aniołek
czarodziejka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 13:30   #2
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Podejrzana praca-wątpliwosci

No zapewne fajne to nie jest takie wyłudzanie numeru telefonu. Nie wiem co mam Ci doradzić wiadomo,że w necie jest coś takiego że sobie zaznaczasz,że zgadasz się na przetwarzanie swoich danych a tutaj w takiej ankiecie nie wiem jak to działa.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 13:53   #3
czarodziejka18
Raczkowanie
 
Avatar czarodziejka18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 414
Dot.: Podejrzana praca-wątpliwosci

Tzn tam też jest formułka :"wyrażam zgodę..." i ludzie podpisują ale raczej tego nikt nie czyta jak zauwazylam
__________________
D.

Blanka mój Aniołek
czarodziejka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 14:56   #4
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Podejrzana praca-wątpliwosci

Wyłudzanie danych i tyle.
Szukaj sobie na boku czegoś innego, jeśli sumienie Cię męczy.
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 15:42   #5
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Podejrzana praca-wątpliwosci

Te ankiety przeprowadzasz w jakim miejscu ? Sklepy ? Myślałam na początku, że chodzi o ankiety telefoniczne. Ludziom się nie chce czytać zazwyczaj tego, co jest na dole kartki napisane a jak się spieszą to tym bardziej nie czytają formułek wyrażam ....
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:05   #6
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Podejrzana praca-wątpliwosci

Cytat:
Napisane przez czarodziejka18 Pokaż wiadomość
Witam. chciałabym się z Wami podzielić moimi wątpliwościami, ponieważ nie wiem co mam robić. Znalazłam pracę jako hostessa, chodziło o przeprowadzanie ankiet. Praca jest dobrze płatna, jednak po pierwszej akcji mam ogromne wątpliwości. Ankieta wygląda w ten sposób że zadaje się 3 pytania dot. zdrowia,a następnie aby ankieta była ważna hostessa musi zapisać również dane os. pytanego, tzn imię, nazwisko, adrei, nr tel. i wiek. Mamy mówić, że ankiety biorą udział w losowaniu nagród. Nie wiem czy to legalne, poza tym gryzie mnie sumienie. Nie wiem na pewno, ale to losowanie to raczej ściema, a przeze mnie potem na pewno wydzwaniają do tych ludzi nakłaniając ich do zakupu zwykłego badziewia. Nie wiem czy powinnam zrezygnować? Doradźcie mi, jeśli mozecie.
No to jasne,"wyrażam zgodę na przetwarzanie danych bla bla bla..." a później one idą nie wiadomo gdzie,nawet do innej firmy...
Skąd masz takie przypuszczenie?Może nie wiem ,będą tylko przysyłać jakieś ulotki itp?
A propos,pytania dotyczące zdrowia to imo zbyt osobista sprawa,zeby jeszcze podawać dane.Powinna być anonimowa i podane tylko ogólne informacje jak np wiek,płeć itd a nie np telefon adres...
Nagród pewnie nie ma ,ale to ułatwia uzyskanie danych "bo może coś wygram"
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:55   #7
BalbinaZwanzig
Raczkowanie
 
Avatar BalbinaZwanzig
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Kosmos
Wiadomości: 104
Dot.: Podejrzana praca-wątpliwosci

Nie masz się czym przejmować. To jest sposób,w jaki pozyskuje się klientów do gabinetów urody. Faktycznie potem dzwoni się do tych osób i zaprasza na jakieś darmowe konsultacje,i tak pozyskuje klienta,i robi się wszystko,żeby potem oni tylko za coś zapłacili
Miałam okazję poznać pracę w takim świeżo otwartym gabinecie i oni robią wszystko,żeby zdobyć namiary na potencjalnych klientów.
BalbinaZwanzig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.