Vademecum antykoncepcji! - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-16, 05:47   #3961
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Pilne! Plamienie jako pierwszy dzień cyklu?

Czy któras z was zdecydowała się na antykoncepcję hormonalną mając w rodzinie /matka/ przypadek nowotworu piersi? Mam przepisane tabletki od lekarza, ale co lekarz to inna opinia czy mogę brac czy nie.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 08:03   #3962
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Pilne! Plamienie jako pierwszy dzień cyklu?

Cytat:
Napisane przez alice126 Pokaż wiadomość
Dzisiaj od rana było mi strasznie niedobrze, ale nie wymiotowałam. Teraz od godziny bardzo boli mnie brzuch, trochę tak jak przy biegunce. Czy mogę wziąć ibuprofen, nifuroksazyd i/lub krople żołądkowe? Czy któryś z tych leków ma wpływ na działanie tabletek i to, czy jestem zabezpieczona? Czuję się okropnie Od rana mam też brązowe plamienie...
10 dnia będziesz zabezpieczona. Plamienia mogą się pojawić przy braniu tabletek anty... Słuchaj, czy Ty czasem nie masz skutków ubocznych? Poczekaj jeszcze kilka dni, jak nadal będziesz się tak czuła, to znaczy, że masz źle dobrane tabletki.
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 09:30   #3963
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Pilne! Plamienie jako pierwszy dzień cyklu?

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Czy któras z was zdecydowała się na antykoncepcję hormonalną mając w rodzinie /matka/ przypadek nowotworu piersi? Mam przepisane tabletki od lekarza, ale co lekarz to inna opinia czy mogę brac czy nie.
U mnie moja prababka od strony mamy umarła na raka piersi.
U kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną nieznacznie częściej występuje rak piersi, ale do końca nie wiadomo czym jest to spowodowane. Bo kobiety stosujące tą formę anty znacznie częściej odwiedzają lekarzy i przez co częściej ten rak jest wykrywany. Najważniejsze jest samobadanie przynajmniej raz w miesiącu i usg piersi - w Twoim przypadku nawet częściej niż raz w roku. Musisz sama zdecydować, przemyśleć plusy i minusy.
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 16:29   #3964
Vicana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 19
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

tak tylko w celu upewnienia się - pigułki antykoncepcyjne działają do ostatniej tabletki z opakowania?
Planuję odstawienie po tym opakowaniu i zastanawiam się do kiedy mogę nie stosować dodatkowego zabezpieczenia
Vicana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 17:04   #3965
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam Was. Ja mam taki problem, że niedługo 1 dzień cyklu i zacznę stosować tabletki Daylette. Tylko mam pewne obawy mianowicie takie, że często i gęsto biorę antybiotyki (zazwyczaj laryngologiczne, losowe, bo nie wiedza do konca co mi jest wiec dostaje na wszystko oraz przeciwbakteryjne) a także od wczoraj biorę leki przeciwgrzybiczne. Zaczęłam 17, ok. 22 zacznie mi sie prawdopodobnie okres a globulek nie bierze sie podczas okresu. Stąd 2 pytania: czy mam przerwać używanie tych globulek przeciwgrzybicznych gdy zacznie mi się okres czy jak inaczej? Oraz czy tabletki u mnie mogą mieć obniżoną skuteczność przez wyżej wymienione leki? Biorę też izotek, więc zależy mi na wysokiej skuteczności.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 17:13   #3966
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Witam Was. Ja mam taki problem, że niedługo 1 dzień cyklu i zacznę stosować tabletki Daylette. Tylko mam pewne obawy mianowicie takie, że często i gęsto biorę antybiotyki (zazwyczaj laryngologiczne, losowe, bo nie wiedza do konca co mi jest wiec dostaje na wszystko oraz przeciwbakteryjne) a także od wczoraj biorę leki przeciwgrzybiczne. Zaczęłam 17, ok. 22 zacznie mi sie prawdopodobnie okres a globulek nie bierze sie podczas okresu. Stąd 2 pytania: czy mam przerwać używanie tych globulek przeciwgrzybicznych gdy zacznie mi się okres czy jak inaczej? Oraz czy tabletki u mnie mogą mieć obniżoną skuteczność przez wyżej wymienione leki? Biorę też izotek, więc zależy mi na wysokiej skuteczności.
z tego co pamietam przy izoteku wskazana jest antykoncepcja bo izotek uszkadza płód, wicec dermatolodzy przepisują go kobiea razem z anty, wiec nie sądze by wpłwały one na jego działanie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 18:02   #3967
alice126
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 12
Dot.: Pilne! Plamienie jako pierwszy dzień cyklu?

Cytat:
Napisane przez jowitazz Pokaż wiadomość
10 dnia będziesz zabezpieczona. Plamienia mogą się pojawić przy braniu tabletek anty... Słuchaj, czy Ty czasem nie masz skutków ubocznych? Poczekaj jeszcze kilka dni, jak nadal będziesz się tak czuła, to znaczy, że masz źle dobrane tabletki.
To chyba jednak wariancje po jakimś mini zatruciu były Bo już jest wszystko ok i czuję się dobrze, a plamienia mam niewielkie, tylko czasem śluz zabarwiony na taki kremowo-brązowy kolor. Poza tym stał się dużo gęstszy, zupełnie inny niż przedtem. Chyba jest ok Tylko trochę się stresuję tym, że nie jestem zabezpieczona, bo wszędzie czytam co innego - a to, że od pierwszej tabletki, potem że po tygodniu, gdzieś indziej, że po dwóch, albo że w ogóle po całym blistrze...
alice126 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 19:12   #3968
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Pilne! Plamienie jako pierwszy dzień cyklu?

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
U mnie moja prababka od strony mamy umarła na raka piersi.
U kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną nieznacznie częściej występuje rak piersi, ale do końca nie wiadomo czym jest to spowodowane. Bo kobiety stosujące tą formę anty znacznie częściej odwiedzają lekarzy i przez co częściej ten rak jest wykrywany. Najważniejsze jest samobadanie przynajmniej raz w miesiącu i usg piersi - w Twoim przypadku nawet częściej niż raz w roku. Musisz sama zdecydować, przemyśleć plusy i minusy.
Najgorsze jest to, że co lekarz to inna opinia. 3 ginów mówiło, że mogę brać, radiolog, że nie powinnam i kogo posłuchać?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 19:49   #3969
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
z tego co pamietam przy izoteku wskazana jest antykoncepcja bo izotek uszkadza płód, wicec dermatolodzy przepisują go kobiea razem z anty, wiec nie sądze by wpłwały one na jego działanie
Nie zrozumiałyśmy się O izoteku napisałam, ale pytając czy nie obniży się skuteczność przez leki miałam na myśli te przeciwgrzybiczne i antybiotyki. I nie dostałam zalecenia anty od dermatolog, ale ona jest do kitu wiec to nic nie znaczy
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 23:25   #3970
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Nie zrozumiałyśmy się O izoteku napisałam, ale pytając czy nie obniży się skuteczność przez leki miałam na myśli te przeciwgrzybiczne i antybiotyki. I nie dostałam zalecenia anty od dermatolog, ale ona jest do kitu wiec to nic nie znaczy
aaa

przy antybiotykach bm chyba nie ryzykowała i stosowała dodatkowe zabezpieczenie
ale to twój wybór
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 00:13   #3971
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Eh.... Ale ja antybiotyki można powiedzieć biorę w kółko. Np. dostaję opakowanie na 2 tygodnie, a wizyta za dwa miesiące. To żrę żrę, przestaję, znowu kolejna porcja, przy okazji inny lekarz, antybiotyki na co innego... Specjalnie kupiłam tabletki, żeby mieć większą pewność, że nie zajdę w ciążę niż przy prezerwatywach (nie lubię ryzykować) a tu taki szkopuł...
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 08:49   #3972
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Eh.... Ale ja antybiotyki można powiedzieć biorę w kółko. Np. dostaję opakowanie na 2 tygodnie, a wizyta za dwa miesiące. To żrę żrę, przestaję, znowu kolejna porcja, przy okazji inny lekarz, antybiotyki na co innego... Specjalnie kupiłam tabletki, żeby mieć większą pewność, że nie zajdę w ciążę niż przy prezerwatywach (nie lubię ryzykować) a tu taki szkopuł...
a rozumiem, wiem tyle że bedac na twoim miejscu i tak bym sie ała i uzywała dwóch zabezpeczen anty + prezerwatywa, ale tak jak mówie to jest to co ja bym zrobiła
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 12:58   #3973
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej, mam szybkie pytanko - nosiłam plastry przez rok, było spoko, żadnych ubocznych, ale zrezygnowałam(brak potrzeby), zastanawiam się, czy to zły pomysł wrócić do nich na miesiąc, mogłyby być tego jakieś złe skutki?
Pomysł w wyniku potrzeby ;P
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 13:54   #3974
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Tak, rozwalisz sobie tym godpodarkę hormonalną.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 21:59   #3975
misiaczek5236
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

witam.mamy problem z dziewczyna.opowiem od poczatku.jak sie spotykalismy i nic nie robilismy to miala okres roznie.jak zaczelismy uprawiac sex to od pewnego czasu okres miala 2 dni przed niz powinna.a teraz caly miesiac nic nie robilismy i 14 powinna dostac okres a nie ma go jeszcze;/i nie czuje by nadchodzil...co moze byc??mozliwe ze okres sie rozregulowal?w ciazy nie moze byc bo okres miala miesiac temu normalnie 2 dni przed czsem.ale miala.prosze o szybka odp ;;c
misiaczek5236 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 22:16   #3976
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez misiaczek5236 Pokaż wiadomość
witam.mamy problem z dziewczyna.opowiem od poczatku.jak sie spotykalismy i nic nie robilismy to miala okres roznie.jak zaczelismy uprawiac sex to od pewnego czasu okres miala 2 dni przed niz powinna.a teraz caly miesiac nic nie robilismy i 14 powinna dostac okres a nie ma go jeszcze;/i nie czuje by nadchodzil...co moze byc??mozliwe ze okres sie rozregulowal?w ciazy nie moze byc bo okres miala miesiac temu normalnie 2 dni przed czsem.ale miala.prosze o szybka odp ;;c
Szybką odpowiedź dostanie u lekarza. Tu nikt jej nie zbada przez internet.Ile ma lat? Może jakieś rewolucje hormonalne. Powodów może być wiele.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 18:22   #3977
misiaczek5236
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

witam.okres dostala wczoraj.sponil sie 8 dni jesli dobrze pamietam.albo 6.ale miala problem z zalatwieniem sie.bolalo ja bardzo.wszystko.tak mi napisala.lat16
misiaczek5236 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 16:43   #3978
ditti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

hej , potrzebuje porady dziewczyn doświadczonych jeśli chodzi o antykoncepcję To moje drugie opakowanie tabletek Naraya, pierwsze bez problemów regularnie, co do godziny itp, ale teraz przy 2 opakowaniu podczas 3 tygodnia zapomniałam 2 tabletek z wtoreku i środy a moj blister koncze brac w piatek. Moje pytanie wiec brzmi, czy zastosować się do tego jak to opisane w ulotce i brac tabletki dalej bez 7 dniowej przerwy czy jednak tabletki dzis juz nie zazywac, i czekac teraz na plamienie, nie chcę po prostu nie potrzebnie się rozregulować czy narobić sobie jakis problemów hormonalnych . Z góry dzięki za pomoc!
ditti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 17:02   #3979
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez ditti Pokaż wiadomość
hej , potrzebuje porady dziewczyn doświadczonych jeśli chodzi o antykoncepcję To moje drugie opakowanie tabletek Naraya, pierwsze bez problemów regularnie, co do godziny itp, ale teraz przy 2 opakowaniu podczas 3 tygodnia zapomniałam 2 tabletek z wtoreku i środy a moj blister koncze brac w piatek. Moje pytanie wiec brzmi, czy zastosować się do tego jak to opisane w ulotce i brac tabletki dalej bez 7 dniowej przerwy czy jednak tabletki dzis juz nie zazywac, i czekac teraz na plamienie, nie chcę po prostu nie potrzebnie się rozregulować czy narobić sobie jakis problemów hormonalnych . Z góry dzięki za pomoc!
Możesz zrobić jak Ci wygodniej, obie opcje są ok
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 22:10   #3980
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez misiaczek5236 Pokaż wiadomość
witam.okres dostala wczoraj.sponil sie 8 dni jesli dobrze pamietam.albo 6.ale miala problem z zalatwieniem sie.bolalo ja bardzo.wszystko.tak mi napisala.lat16
Zadajesz takie pytania czyli nie jesteście gotowi na takie akcje. Ma 16 lat, więc ma prawo mieć nieregularne okresy. Po prostu rozwija się nadal płciowo. Była już u ginekologa? Mam nadzieję, że tak skoro współżyje.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 11:14   #3981
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez ditti Pokaż wiadomość
hej , potrzebuje porady dziewczyn doświadczonych jeśli chodzi o antykoncepcję To moje drugie opakowanie tabletek Naraya, pierwsze bez problemów regularnie, co do godziny itp, ale teraz przy 2 opakowaniu podczas 3 tygodnia zapomniałam 2 tabletek z wtoreku i środy a moj blister koncze brac w piatek. Moje pytanie wiec brzmi, czy zastosować się do tego jak to opisane w ulotce i brac tabletki dalej bez 7 dniowej przerwy czy jednak tabletki dzis juz nie zazywac, i czekac teraz na plamienie, nie chcę po prostu nie potrzebnie się rozregulować czy narobić sobie jakis problemów hormonalnych . Z góry dzięki za pomoc!
Ale pogrubiona informacja dotyczy jednej pominiętej tabletki. Ja bym zrobiła od razu przerwę.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 12:00   #3982
Margot137
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej mam pytanie,może głupie i dość oczywiste ale chciałam się dowiedzieć czy przyjmowanie tabletek "o tej samej porze" znaczy o tej samej godzinie czy po prostu powiedzmy zawsze rano czy zawsze wieczorem??
Margot137 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 22:33   #3983
dotty11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej dziewczyny. Powiedzcie mi, co robicie z zmianą czasu, w przypadku tabletek? Czy przyjmujecie o tej samej godzinie, czy jednak godzinę wstecz? Myślicie że będzie miało wpływ jeśli "spoźnię" się o tą godzinę jutro? Wiem o tym działaniu +12 godzin jednak chciałabym wiedzieć jak to wygląda od praktycznej strony.
dotty11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-27, 09:23   #3984
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Margot137 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie,może głupie i dość oczywiste ale chciałam się dowiedzieć czy przyjmowanie tabletek "o tej samej porze" znaczy o tej samej godzinie czy po prostu powiedzmy zawsze rano czy zawsze wieczorem??
Ta sama pora=/= ta sama godzina.
Tabletki należy brać o tej samej porze, czyli np.wieczorem. Ja biorę o 19, bo tak mi wygodniej, Ty możesz rano. 2-3 godziny w tą czy w tamtą nie robi różnicy

Cytat:
Napisane przez dotty11 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Powiedzcie mi, co robicie z zmianą czasu, w przypadku tabletek? Czy przyjmujecie o tej samej godzinie, czy jednak godzinę wstecz? Myślicie że będzie miało wpływ jeśli "spoźnię" się o tą godzinę jutro? Wiem o tym działaniu +12 godzin jednak chciałabym wiedzieć jak to wygląda od praktycznej strony.
Co pół roku to samo powtarzające się pytanie
Bierzesz tabletki o tej samej godzinie co zawsze, nie musisz przesuwać o godzinę.
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 20:24   #3985
dudus19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam
biorę tabletki od kilku miesięcy już i w sumie chcę dzidziusia niespodziankę, tzn nie będę rozpaczać jeśli wpadnę. zaczęłam nowe opakowanie właśnie po kresie, ale prawie dwa dni po tym jak powinnam rozpocząć to nowe opakowanie. w trakcie przerwy kochałam się raz z lubym mym, bez zabezpieczenia i w dniu, w którym wzięłam tabletkę z nowego opakowania również, kilka godzin przed wzięciem jej. wspomnę jeszcze, że poprzedniego opakowania nie skończyłam, bo zapomniałam jednej tabletki przyjąć i zostały mi 3 tabletki ze starego opakowania.
czy jest jakaś szansa, choć maleńka, że coś tam może zaistnieć?
dudus19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-31, 17:18   #3986
a49057b5cdb1ecff05d875b50009af6a4cf7709a_5fc82a942c605
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Treść usunięta
a49057b5cdb1ecff05d875b50009af6a4cf7709a_5fc82a942c605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-01, 15:06   #3987
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej, ja od kilku miesięcy biorę Novynette. W poniedziałek, 28 października, rozpoczęłam kolejne opakowanie, jak zwykle po 7 dniowej przerwie. Przez pierwsze 3 dni, tzn. w poniedziałek, wtorek i środę, brałam tabletki o zwykłej porze, tzn. o 20. Wczoraj przypomnienie w telefonie z niewiadomego powodu się nie włączyło, dlatego nie przyjęłam tabletki o zwykłej porze. Przypomniałam sobie o tabletce dopiero dziś o godzinie 13 (po 17 godzinach). Od razu sięgnęłam po ulotkę, a także wg. zalecenia przyjęłam wczorajszą tabletkę. W ulotce jest jednak wzmianka, że jeśli na przestrzeni ostatniego tygodnia, tzn. 7 dni przez pominięciem tabletki miał miejsce stosunek, wówczas istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Ponieważ nie mam w domu zapasu pigułek 'po', zdecydowałam się na metodę yuzpe. Przyjęłam zatem dodatkowo 3 tabletki, czyli łącznie 4. Po 12 godzinach zamierzam przyjąć kolejne 4. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji, co dalej. Czy powinnam dalej przyjmować tabletki czy je odstawić i czekać na plamienie??
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 10:53   #3988
daisy1712
Raczkowanie
 
Avatar daisy1712
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 191
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziewczyny pomóżcie !Zdecydowałam się na zmianę tabletek antykoncepcyjnych- z yazu na yasminelle. Mam zacząć nowe opakowanie yasminelle zaraz po skonczeniu czynnych tabletek yazu czy dopiero po wzięciu placebo , a może w pierwszym dniu krwawienia ?
daisy1712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 11:57   #3989
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 359
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez daisy1712 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie !Zdecydowałam się na zmianę tabletek antykoncepcyjnych- z yazu na yasminelle. Mam zacząć nowe opakowanie yasminelle zaraz po skonczeniu czynnych tabletek yazu czy dopiero po wzięciu placebo , a może w pierwszym dniu krwawienia ?
To ten sam skłąd, więc po placebo.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-15, 01:09   #3990
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

a czy sposob zapoczatkowania stosowania tabletek antykoncepcyjnych moze wplywac na "przyjecie" sie ich w organizmie? tj. jesli zaleca sie poczatek stosowania w 1 dniu cyklu.. a dopuszcza sie tez miedzy 2 a 5 - to chyba jest roznica dla organizmu w pewnym stopniu? ciekawa jestem, czy istnieje najodpowiedniejszy moment zaczecia stosowania ich (mam problemy z wrazliwoscia skory na tradzik, a takze obawy dot. skutkow ubocznych...).
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.