Biżuteryjna DG - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-11, 20:25   #2491
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
Ja co prawda DG nie zawieszałam, ale coś mi dzwoni w uszach, że jeżeli to jest Twoja pierwsza działalność i brałaś kasę fiskalną ze zwrotem części kosztów zakupu ze skarbówki, to ona musi być czynna przez 3 lata. Co oznacza, że jeśli zawieszasz DG przed upływem tego okresu, możesz być zmuszona do zwrotu pieniędzy za kasę do US.
Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie, sama chętnie dowiem się jak to faktycznie wygląda
Przy zawieszeniu nie oddaje się pieniędzy za kasę fiskalną. Dopiero przy zamknięciu.
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 12:28   #2492
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
Ja co prawda DG nie zawieszałam, ale coś mi dzwoni w uszach, że jeżeli to jest Twoja pierwsza działalność i brałaś kasę fiskalną ze zwrotem części kosztów zakupu ze skarbówki, to ona musi być czynna przez 3 lata. Co oznacza, że jeśli zawieszasz DG przed upływem tego okresu, możesz być zmuszona do zwrotu pieniędzy za kasę do US.
Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie, sama chętnie dowiem się jak to faktycznie wygląda
Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Przy zawieszeniu nie oddaje się pieniędzy za kasę fiskalną. Dopiero przy zamknięciu.
Kasy za kasę nie dostałam. O czymś musiałam zapomnieć i mi pani w okienku nie zwróciła na to uwagi, bo byłam święcie przekonana, że zwrot dostanę
Ale z tego co się orientuję, to też kwestia zamknięcia a nie zawieszenia. Ja liczę na to, że się jednak odwieszę jak mi dziecko podrośnie. Przy niespełna półrocznym nie wychodzę na zus więc nie mam wyjścia póki co
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 17:48   #2493
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjna DG

Ja już nie pamiętam jak zgłaszałam tę pierwszą kasę fiskalną w US, ale oni nie wypłacają zwrotu pieniędzy na konto tylko odpowiednią kwotę odlicza się w miesięcznym rozliczeniu. W 6 ratach mój księgowy to rozliczał po 120zł chyba.
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 10:22   #2494
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Biżuteryjna DG

A dostawałaś jakąś informację zwrotną, że "zakwalifikowałaś się" do zwrotu i masz to sobie odliczać?
Bo ja żadnego pisma nie dostałam. Tylko info o numerze kasy i tyle.
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 10:37   #2495
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjna DG

Szczerze mówiąc, kompletnie nie pamiętam. Ale wydaje mi się, że nic nie dostałam. Kasa została zgłoszona jako pierwsza w pierwszej działalności gospodarczej i księgowy mi ją po prostu odliczał. Urząd nie wniósł żadnych uwag do miesięcznych rozliczeń, a pamiętam, że miałam robioną korektę jednego zeznania właśnie o zwrot za kasę, bo księgowy za którymś razem zapomniał mi ująć ratę.

Tu jest info na ten temat: http://www.vat.pl/odliczenia_kasy_fi...skalna_731.php

Edytowane przez ollccia
Czas edycji: 2013-06-14 o 10:40
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 20:22   #2496
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Biżuteryjna DG

Kurna to może mi się jednak zwrot należy a ja nic nie wiem... Boże ale ze mnie ciul
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 09:50   #2497
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjna DG

Nie dostaje się żadnego powiadomienia, że można odliczać, po prostu wpisuje się kwotę do odliczenia w deklaracji VAT, przy pierwszym odliczeniu załącza się jeszcze potrzebne dokumenty (kopia faktury, kopia zawiadomienia o zamiarze zakupu kasy fiskalnej, które trzeba złozyć w US przez zakupem i takietam) i tyla
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 20:53   #2498
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość
Nie dostaje się żadnego powiadomienia, że można odliczać, po prostu wpisuje się kwotę do odliczenia w deklaracji VAT, przy pierwszym odliczeniu załącza się jeszcze potrzebne dokumenty (kopia faktury, kopia zawiadomienia o zamiarze zakupu kasy fiskalnej, które trzeba złozyć w US przez zakupem i takietam) i tyla
Zmyliło mnie to, że kumpel mi mówił, że im kasy nie zwrócili bo się okazało, że jakiegoś świstka nie dali. I tak se pomyślałam, że u mnie to samo. A jakoś nie przyszło mi do głowy zapytać skąd wie, że nie mają zwrotu
Dzięki dziewczyny!
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:06   #2499
Myszka232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Biżuteryjna DG

Hej! Skąd mam wiedzieć, że muszę mieć kasę fiskalną? Czy wpisując niżej podane PKD2007 mogę jej nie mieć i czy mogę sprzedawać przez internet (portale pośredniczące np.: srebrna agrafka, allegro, bezpośrednio u mnie) oraz stacjonarnie w jakiś sklepach i czy zaznaczyłam dobrze, że moja działalność nie będzie tylko i wyłącznie biżuteryjna (inne rodzaje działalności rękodzielniczej wchodzą w grę)? Prosiłabym o zerknięcie doświadczonym okiem na to gdyż ja to czytałam już parę razy ale pewna wciąż nie jestem. Planuje prowadzić DG na ryczałcie, powiedźcie mi czy muszę mieć jakieś bloczki potwierdzające zakup i jak wygląda w praktyce ewidencja przychodów?

32.13.Z Produkcja sztucznej biżuterii i wyrobów podobnych
32.99.Z Produkcja pozostałych wyrobów, gdzie indziej niesklasyfikowana
47.78.Z Sprzedaż detaliczna pozostałych nowych wyrobów prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
17.29.Z Produkcja pozostałych wyrobów z papieru i tektury
23.19.Z Produkcja i obróbka pozostałego szkła, włączając szkło techniczne
23.49.Z Produkcja pozostałych wyrobów ceramicznych
74.10.Z Działalność w zakresie specjalistycznego projektowania
90.03.Z Artystyczna i literacka działalność twórcza
47.19.Z Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach
47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet

BYŁABYM BARDZO WDZIĘCZNA ZA POMOC I ODPOWIEDŹ!
Myszka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 06:46   #2500
EKOLINA
Rozeznanie
 
Avatar EKOLINA
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 610
GG do EKOLINA
Dot.: Biżuteryjna DG

Obowiązek kasy fiskalnej mają osoby, które zajmują się wyrobem ze srebra, złota i metali szlachetnych. Jeśli nie będziesz miała srebrnych bigli w biżuterii czy zapięć to nie musisz mieć kasy (ani Vatu).
EKOLINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 21:57   #2501
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjna DG

Poszukaj jeszcze kodów na sprzedaż na straganach i targowiskach: 47.89.Z i 47.99.Z

I zwróć uwagę, że biżuteria posrebrzana i pozłacana klasyfikowana jest jako udział metali szlachetnych, więc objęta jest kasą. Niestety nie potrafię wypowiedzieć się w kwestii ryczałtu, bo jestem VATowcem.
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 09:17   #2502
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjna DG

Ryczałt to forma podatku dochodowego, VAT to inna kwestia, Olga ))

VAT można płacić lub nie, jak kto może i woli.
Dochodowy można płacić różnymi sposobami - być na PKPiR, płacić ryczałtem albo być na karcie podatkowej na ten przykład, w zależności od możliwości i preferencji

Ja niestety nie na ryczałcie, więc się nie wypowiem w pełni, wiem tylko, że trzeba koszty i przychody i tak jakoś ewidencjonować, choć nie na ich podstawie wyliczasz podatek (znaczy, nie na podstawie dochodu, tylko przychodu)
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 15:59   #2503
milvunia83
Zadomowienie
 
Avatar milvunia83
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 583
Dot.: Biżuteryjna DG

Jestem na starcie

Dostałam dotację ( pół roku to trwało ) i robię zakupy... chociaż jak na razie to wybieram, czytam...
Szukam czy gdzieś hurtowo można kupić taniej (???)

Mam trochę złe podejście bo każdą rzecz rozważam dziesięc razy... stresują mnie te zakupy


Dziewczyny zdecydowałam się zrezygnować ze srebra, nie mieć kasy.
Teraz siedzę i analizuję czy mogę [B]kupować kamienie?[/B]
Kamienie też dzielą się na syntetyczne i naturalne.
To chyba te syntetyczne bez problemu?
Czy taki turkus czy agat to już nie?

Na jakimś innym forum przeczytałam, że lepiej nie mieć żadnych kamieni.
Może ktoś zgłębiał temat?
__________________
Amelia nic się nie zmieniła, nadal ucieka w samotność. Lubi stawiać sobie głupie pytania na temat świata lub tego miasta.

W oczekiwaniu na dzidzię....



milvunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 20:24   #2504
urojona
Raczkowanie
 
Avatar urojona
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: Biżuteryjna DG

Cześć jestem na etapie intensywnego myślenia o biżuteryjnej działalności i ten wątek dużo mi rozjaśnił ale... mam kilka wątpliwości. Pomożecie?

1. Jak od strony prawno-podatkowej wygląda sprzedaż za granicą (na przykład Etsy?)

2. Co z tym co "już mam" i chciałabym włożyć od siebie na start? Znalazłam coś o remanencie początkowym, ale jak to odnosi się do półfabrykatów lub już gotowych produktów? Część z tych rzeczy kupiłam daaawno temu, gdy jeszcze firma nie była w moim zasięgu myśli nawet no i dowodu zakupu nie posiadam.

3. Powiedzmy, że mam pomysł na coś, do czego materiały w Polsce są raczej niedostępne. Pozostaje aliexpress lub ebay. Jak wyglądałaby sprawa "importu" takich materiałów i rozliczania się z tego?
__________________
urojona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 06:13   #2505
EKOLINA
Rozeznanie
 
Avatar EKOLINA
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 610
GG do EKOLINA
Dot.: Biżuteryjna DG

ad1). Jeśli sprzedajesz za granicę osobom prywatnym to normalnie płacisz podatki jak w Polsce. Jeśli sprzedajesz firmie to nie płacisz Vatu (jeśli będziesz Vatowcem oczywiście).

ad2). Tak w remanent początkowy wprowadzasz i materiały i chyba gotowe produkty. I z tego co się orientuję nie musisz mieć na to faktur. Musisz to jednak jeszcze dobrze sprawdzić. Pomyśl jednak czy opłaca Ci się robić ten remanent. Jak będziesz miała już firmę, to i tak będziesz robiła zakupy więc będziesz miała potwierdzenie skąd masz materiały. No chyba że masz tego naprawdę dużo.

ad3). Jeśli będziesz kupowała półfabrykaty za granicą i będziesz chciała na to rachunek, to w Polsce będziesz musiała zapłacić od tych zakupó wpodatek Vat. Wniosek? Sprzedawać nam się opłaca za granicę, ale kupować nie
EKOLINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 09:54   #2506
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez urojona Pokaż wiadomość
Cześć jestem na etapie intensywnego myślenia o biżuteryjnej działalności i ten wątek dużo mi rozjaśnił ale... mam kilka wątpliwości. Pomożecie?

1. Jak od strony prawno-podatkowej wygląda sprzedaż za granicą (na przykład Etsy?)

2. Co z tym co "już mam" i chciałabym włożyć od siebie na start? Znalazłam coś o remanencie początkowym, ale jak to odnosi się do półfabrykatów lub już gotowych produktów? Część z tych rzeczy kupiłam daaawno temu, gdy jeszcze firma nie była w moim zasięgu myśli nawet no i dowodu zakupu nie posiadam.

3. Powiedzmy, że mam pomysł na coś, do czego materiały w Polsce są raczej niedostępne. Pozostaje aliexpress lub ebay. Jak wyglądałaby sprawa "importu" takich materiałów i rozliczania się z tego?

Ad.2. - jeżeli masz dużo materiałów sprzed działalności, wprowadzasz je do remanentu początkowego według cen brutto na dzień rozpoczęcia działalności. Posprawdzaj sobie w sklepach ceny półfabrykatów i mniej więcej wyceń podobnie magazyn początkowy. Ja napisałam do hurtowni srebra, w której się zaopatrywałam prośbę, żeby podali mi cenę obowiązującą u nich w danym dniu. Dostałam uprzejmą odpowiedź i zanotowałam sobie w uwagach do remanentu przy pozycji ze srebrem sprzed DG skąd mam info o wycenie Magazyn początkowy dobrze jest ujawnić, jeżeli masz dużo materiałów, ponieważ przy remanencie na koniec roku może się okazać, że masz paragony czy rachunki wystawione na kwotę znacznie przewyższającą wartość półfabrykatów i wycenę gotowych prac, które zakupiłaś na działalności Poza tym, jeżeli coś już zaczęłaś sprzedawać w necie i będziesz na te stare prace wystawiać rachunki, to ktoś się może do nich przyczepić. A potem w remanencie końcowym rocznym najlepiej jest zdejmować ze stanu magazynu jak najwięcej tych materiałów sprzed DG, to wyczyścisz sobie rubrykę w cenach brutto

Edytowane przez ollccia
Czas edycji: 2013-07-16 o 09:56
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 16:39   #2507
milvunia83
Zadomowienie
 
Avatar milvunia83
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 583
Dot.: Biżuteryjna DG

Dziewczyny a nie wiecie jak to jest z tymi kamieniami, co pytałam powyżej?


Edit: Rozmawiałam z moją księgową i mówi, że te regulacje tylko do srebra się odnoszą, znaczy metali szlachetnych... a kamienie mogę mieć .
__________________
Amelia nic się nie zmieniła, nadal ucieka w samotność. Lubi stawiać sobie głupie pytania na temat świata lub tego miasta.

W oczekiwaniu na dzidzię....




Edytowane przez milvunia83
Czas edycji: 2013-07-18 o 13:20 Powód: aktualizacja wpisu
milvunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 11:51   #2508
tomzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Biżuteryjna DG

Witam wszystkich serdecznie!
Mam takie pytanko. Czy jak mam sklep Allegro to trzeba się rejestrować w GIODO?
Przy zwykłym sklepie internetowym to podobno trzeba. Czy ma ktoś jakąś wiedzę. Wszędzie pisze o typowym sklepie internetowym a o Allegro nie.
tomzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 19:29   #2509
Lady Creatrix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Post Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez milvunia83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie wiecie jak to jest z tymi kamieniami, co pytałam powyżej?


Edit: Rozmawiałam z moją księgową i mówi, że te regulacje tylko do srebra się odnoszą, znaczy metali szlachetnych... a kamienie mogę mieć .

Ja jestem w trakcie walki o dotację, ale z tego co się orientuję, wygląda to dokładnie tak:
- jeśli są produkty ze srebrem, które stanowią łącznie nie więcej niż 20% sprzedaży (sprzedaży, nie produkcji), to nie potrzebna jest kasa fiskalna. Wydaje mi się, że jest to obliczane w ujęciu miesięcznym, nie rocznym, więc trzeba uważać,
- produkty z kamieniami szlachetnymi lub podobnymi (w to wchodzą również korale i perły, choć de facto kamieniami nie są) mają jedynie stawkę vat 23%, ale nie trzeba mieć kasy.
- srebro ma oczywiście vat ...
Lady Creatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-21, 15:34   #2510
HexeH
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: miasto100mostów
Wiadomości: 185
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez Lady Creatrix Pokaż wiadomość
Ja jestem w trakcie walki o dotację, ale z tego co się orientuję, wygląda to dokładnie tak:
- jeśli są produkty ze srebrem, które stanowią łącznie nie więcej niż 20% sprzedaży (sprzedaży, nie produkcji), to nie potrzebna jest kasa fiskalna. Wydaje mi się, że jest to obliczane w ujęciu miesięcznym, nie rocznym, więc trzeba uważać,
A możesz zacytować jakieś przepisy, na podstawie których wyciągnęłaś takie wnioski?


Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących mówi wyraźnie:

"§ 4. 1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się, w przypadku:
1) dostaw:
(...)
k) wyrobów z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali, których dostawa nie może korzystać ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, zwanej dalej „ustawą”,
(...)"
HexeH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 13:48   #2511
Lady Creatrix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Biżuteryjna DG

Jakiś czas temu (miesiąc, dwa?) oglądałam program w telewizji, w którym właśnie rozmawiano o kasie fiskalnej i ręcznie robionej biżuterii. Ponieważ sama rzadko korzystam ze srebra i srebrnych półfabrykatów, nie sprawdzałam ustaw i rozporządzeń.

Z tego co napisałaś, faktycznie nie ma możliwości skorzystania ze zwolnienia z kasy, jednak i tak postaram się napisać do owego programu (on polega właśnie na odpowiadaniu na pyt. przedsiębiorców). Muszę się upewnić co dokładnie źle zrozumiałam.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Ustawa o podatku od towarów i usług zmieniła się nieco w 2013, i w art. 113 do którego odnosi się rozporządzenie brzmi obecnie:

<13. Zwolnień, o których mowa w ust. 1 i 9, nie stosuje się do podatników:
1) dokonujących dostaw:
a) towarów wymienionych w załączniku nr 12 do ustawy,
b) towarów opodatkowanych podatkiem akcyzowym, w rozumieniu przepisów o podatku akcyzowym, z wyjątkiem:
(…)
2) świadczących usługi:
(…)
c) jubilerskie;
3) nieposiadających siedziby działalności gospodarczej na terytorium kra-ju.>

W załączniku nr 12 mamy natomiast:
LISTA TOWARÓW, DO KTÓRYCH NIE MAJĄ ZASTOSOWANIA ZWOLNIENIA OD PODATKU OKREŚLONE W ART. 113 UST. 1 I 9 USTAWY
Srebro nieobrobione plastycznie lub w postaci półproduktu, lub w po-staci proszku – wyłącznie:
1) proszek srebra,
2) srebro technicznie czyste,
3) srebro o wysokiej czystości,
4) stopy srebra,
5) srebro (łącznie z pokrytym złotem lub platyną), w postaci półproduktu, z wyłączeniem srebra (także pokrytego złotem lub platyną) w postaci folii ze srebra i stopów srebra (w tym pokrytych złotem lub pla-tyną) i półproduktów ze srebra lub ze stopów srebra innych niż w postaci taśm, pasów, blach, drutów, prętów, kształtowników, rur
(…)

I teraz szczerze mówiąc nie rozumiem, czy wyboldowany przeze mnie podpkt dotyczy wyłączenia z listy półproduktów ze srebra o nie „wysokiej czystości”, które są rurami, prętami, drutami…. Czy też właśnie te druty itd. są na liście których zwolnienie nie dotyczy

Osobiście wydaje mi się, że dotyczy on umożliwienia korzystania z np. drutu nie wysokiej czystości bez potrzeby używania kasy, np. do produkcji biżuterii z dodatkiem np. wygiętych z drutu liter, słów, czy też prostej wersji bigli… itp.

Tak czy inaczej, dopytam również o to i, jeśli uda mi się uzyskać odpowiedź przez program – dam znać w tym wątku forum. Jeśli nie uzyskam odpowiedzi, pewnie i tak będę się jeszcze kontaktować z jakimś biurem podatkowym i też się wtedy odezwę.

HexeH dzięki za zwrócenie mi uwagi na moją pomyłkę.

Lady Creatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 14:31   #2512
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Srebro jest na liście towarów, do których nie ma zwolnienia, czyli masz 23% VAT i kasę fiskalną...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 19:12   #2513
tomzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Biżuteryjna DG

Witam! Właśnie zarejestrowałem swoją działalność biżu. Po wielu rozmowach w US odpowiedź dot. kasy i VAT jest jedna. Jeżeli ktoś stosuje elementy złote, srebrne, pozłacane i posrebrzane MUSI MIEĆ KASĘ I BYĆ VAT-owcem. Jeśli nie, to w razie kontroli "leży i kwiczy".
tomzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 18:33   #2514
milvunia83
Zadomowienie
 
Avatar milvunia83
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 583
Dot.: Biżuteryjna DG

Witajcie

Jakoś widzę mało się tu dzieje na wątku... chyba trudne czasy dla handmadów bo mało kto już się na to porywa

Dziewczyny siedzę i klecę regulamin sklepu internetowego....
Im więcej czytam tym mniej pewnie się czuję

Same pisałyście regulaminy, czy lepiej komuś zlecić?
A może podpatrzeć z kilku i już

Jakieś rady może ?

Miłego wieczoru i wspaniałych dzieł
Pozdrowienia
__________________
Amelia nic się nie zmieniła, nadal ucieka w samotność. Lubi stawiać sobie głupie pytania na temat świata lub tego miasta.

W oczekiwaniu na dzidzię....



milvunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 18:37   #2515
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Ja nie musiałam pisać, ale jest wiele klauzul zakazanych teraz i ja bym chyba zleciła prawnikowi...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 10:34   #2516
milvunia83
Zadomowienie
 
Avatar milvunia83
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 583
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ja nie musiałam pisać, ale jest wiele klauzul zakazanych teraz i ja bym chyba zleciła prawnikowi...

Właśnie chodzi o te klauzule zakazane
Trzeba być bardzo ostrożnym i każdego punkciku dopilnować
__________________
Amelia nic się nie zmieniła, nadal ucieka w samotność. Lubi stawiać sobie głupie pytania na temat świata lub tego miasta.

W oczekiwaniu na dzidzię....



milvunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 12:27   #2517
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteryjna DG

Ja też bym zleciła prawnikowi. W Poznaniu ma siedzibę niejakie stowarzyszenie Lexus, które niejednemu sklepowi netowemu bardzo zatruło życie...
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 12:37   #2518
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Nie tylko sklepom netowym zatruli życie...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 17:04   #2519
SnowWhiteQueen_
Raczkowanie
 
Avatar SnowWhiteQueen_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 73
Dot.: Biżuteryjna DG

Kochane, pomóżcie...
Od 3 lat zajmuję się biżuterią. Teraz zachciałam 'zaistnieć' (czyt. założyć sklep internetowy na jednym z portali do takowych sprzedaży) i tu wystąpił problem.
Mam swoją firmę, płacę ZUSy i PITy, ale ta branża jest zupełnie odrębna od moich hand made'ów. Czy muszę zakładać firmę? Chcę przede wszystkim sprzedawać biżuterię innym, ale nie wiem czy muszę mieć działalność. Przede wszystkim sprzedaję kolczyki, bransoletki, bez elementów srebrnych/złotych. Boję się, że będę płacić kary, ale z drugiej strony, nie produkuję masowo, tylko na pojedyncze sztuki i wydaje mi się, że jeśli mam inną działalność, to wszystko ok.
Proszę pomóżcie, bo nie wiem już czy rezygnować z hand made'u, czy dalej sobie tworzyć bez zakładania działalności...
__________________
,,I will wander till the end of time
torn away from you...''

Od 10.04.2010 roku razem
SnowWhiteQueen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 17:08   #2520
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Ale piszesz, że masz już firmę, to co za problem? Rozszerzasz działalności i ew. jeśli nie masz kasy fiskalnej, a sprzedajesz metale szlachetne, to musisz ją mieć...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 19:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.