coś na twarz na lato :) krem tonujący - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-14, 09:11   #1
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Question

coś na twarz na lato :) krem tonujący


hey
mam cerę mieszaną, świecącą się w strefie T, ze skłonnością do wągrów i czasem małych pryszczy, aczkolwiek nie takich ropnych tylko "grudek". Szukam czegoś lekkiego na lato, o konsystencji fluidu, kryjącego, czegoś co nie zatka porów i nie spowoduje wysypu pryszczy. No i niedrogiego, tak do 30zł. Czy mogłybyście mi coś polecić ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 09:29   #2
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: coś na twarz na lato :)

Chodzi Ci o krem czy podkład ?
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 09:36   #3
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: coś na twarz na lato :)

nie wiem co jest bardziej odpowiednie na lato, pewnie krem, ale ja wolałabym coś w rodzaju kremu tonującego, żeby krył nierówności cery.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 09:47   #4
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: coś na twarz na lato :)

Hmm a może po prostu kremik + korektor, który ukryje niedoskonałości? Z kremu na lato polecam L'Oreala Hydrafresh lub Happyderm (ale musisz nakładać na nie filtry, gdyż ich nie posiadają) Z filtrami polecam Ci Eris krem intensywnie nawilżający DOU-C - miałam w zeszłe wakacje i była bardzo zadowolona, co prawda te filtry nie chronią tak jak bloker. Chwalę sobie tez kremiki NIVEA , takie w tubkach, nie słoiczkach, są wersje dla suchej i normalnej/mieszanej cery. A co do kremów tonujących to sprawa przedstawia się tak - ten z NIVEI uważam, że jest kiepski, więc odradzam, obecnie testuje Vichy - jest lepszy, jednak należy uważać, gdyż może robić smugi. I kolor, nawet najjaśniejszy, jest dość ciemny, dlatego jest lepszy, gdy już się trochę opalisz. Na razie tyle co mi do głowy przychodzi
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 13:17   #5
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: coś na twarz na lato :)

dzięki Erisa nawilżający krem DUO-C obecnie mam na wyczerpaniu, ale dla mnie nie jest on fajny, za bardzo się świecę no i jest za lekki, nie nawilża odpowiednio o Happydermie nie słyszałam pozytywnych ocen...do głowy przychodzi mi jeszcze krem koloryzujący Avonu
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 06:26   #6
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: coś na twarz na lato :)

znacie jakies kremy tonujace
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 06:38   #7
natasza2
Raczkowanie
 
Avatar natasza2
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 134
Dot.: coś na twarz na lato :)

Smerfeta, ja uzywam w lecie zawsze kremu tonującego avonu. Ma, jak dla mnie, wysoki filtr 15, ładnie tonuje i wyrównuje niedoskonałości cery. Tyle że w moim przypadku buźka mi sie po nim świeciła, ale ja mam cere tłusta. Ale dla Ciebie, jeśli masz mieszana cerę, może będzie w sam raz. Ja używałam/używam raczej z przyzwyczajenia, jak równiez z tego powodu, że cięzko jest dobrać jakikolwiek kremik tonujący dla tłustej cery, zeby buźka sie nie świeciła, ale wydaje mi sie ze chyba po każdym tłusta cera będzie, wiec póki co używam, bo ładnie tonuje, ma filtry i jest niedrogi. Mozesz spróbowac, w promocji taniocha. Pozdrawiam
natasza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-15, 06:43   #8
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: coś na twarz na lato :)

tylko jaki kolor
napisz jaki Ty masz ? bo są chyba 3 dostępne, a wachałabym się między tym najjaśniejszym i medium.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 07:00   #9
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: coś na twarz na lato :)

na dzien polecam clinique city block sheer.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 07:48   #10
natasza2
Raczkowanie
 
Avatar natasza2
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 134
Dot.: coś na twarz na lato :)

Ja uzywam medium, jest ciemny, nawet bardzo. Innych odcieni nie używałam. Medium daje ładny, brazowy kolorek, z tym, ze ja w lecie zawsze jestem zesmażona na brązowiutko i wtedy jest dobry. Jeśli nie jesteś opalona to nie będzie odpowiedni, jesli tak jest to moze wybierz inny kolorek, tylko nie wiem jaki. Może ktoś podpowie do jakiej karnacji pozostałe kolorki???
natasza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 12:40   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: coś na twarz na lato :)

Cytat:
Napisane przez natasza2
Smerfeta, ja uzywam w lecie zawsze kremu tonującego avonu. Ma, jak dla mnie, wysoki filtr 15, ładnie tonuje i wyrównuje niedoskonałości cery. Tyle że w moim przypadku buźka mi sie po nim świeciła, ale ja mam cere tłusta. Ale dla Ciebie, jeśli masz mieszana cerę, może będzie w sam raz. Ja używałam/używam raczej z przyzwyczajenia, jak równiez z tego powodu, że cięzko jest dobrać jakikolwiek kremik tonujący dla tłustej cery, zeby buźka sie nie świeciła, ale wydaje mi sie ze chyba po każdym tłusta cera będzie, wiec póki co używam, bo ładnie tonuje, ma filtry i jest niedrogi. Mozesz spróbowac, w promocji taniocha. Pozdrawiam
To nie jest duży filtr. Żebyś osiągnęła obiecany stopień ochrony, musiałabyś nakładać 2 ml na twarz (czyli warstwa grubości paluszka, nikt tak nie naklada kremu koloryzującego czy podkładu). Na pewno nakładasz go cieńszą warstwą, więc wspólczynnik ochrony jest tu dużo niższy. No i pamiętaj, że Avon nie ma skutecznego filtra. Nie będzie dobrze chronił przed UVA. Lepiej kupić zabarwiony krem z filtrem w aptece - mają skuteczne stabilne filtry - duży wybór jest - Bioderma ma dwa, Avene, Anthelios La Roche Posay, SVR
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-15, 13:53   #12
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: coś na twarz na lato :)

na razie wykańczam resztki PRIVI City matt i łączę go z kremikiem - daje w rezultacie lekki podkładzik ale wolałabym nie "cackać" się z tym rano i mieć "coś takiego" prosto z tubki. Kręci mnie ten krem koloryzujący Avonu albo jest też nowy jakiś wyluzowany podkładzik. Coś lekkiego by się przydało,...
z drugiej strony szkoda, że tak mało firm produkuje takie cacuszki, czyli kremy tonujące.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 14:03   #13
natasza2
Raczkowanie
 
Avatar natasza2
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 134
Dot.: coś na twarz na lato :)

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
To nie jest duży filtr. Żebyś osiągnęła obiecany stopień ochrony, musiałabyś nakładać 2 ml na twarz (czyli warstwa grubości paluszka, nikt tak nie naklada kremu koloryzującego czy podkładu). Na pewno nakładasz go cieńszą warstwą, więc wspólczynnik ochrony jest tu dużo niższy. No i pamiętaj, że Avon nie ma skutecznego filtra. Nie będzie dobrze chronił przed UVA. Lepiej kupić zabarwiony krem z filtrem w aptece - mają skuteczne stabilne filtry - duży wybór jest - Bioderma ma dwa, Avene, Anthelios La Roche Posay, SVR

No tak, ale Smerfeta pytała o jakiś krem tonujący i do tego niedrogi, wiec podałam. A przy okazji ma tez filtry. Jak dla mnie - wystarczajace.
Ja dodatkowo pod ten krem koloryzujący nakładam jeszcze kremik nawilżający vichy thermal s-uv z filtrami i uwazam że mojej buźce to służy. Tyle że ten krem kosztuje ok. 65 zł, wiec tani nie jest.

Ale dzięki za radę, przy okazji moze i ja zaopatrzę sie w coś lepszego, aptecznego, bo prawdę mówiąc (oj, wstyd się przyznać) nie wiedziałam ze w aptekach sa 'zabarwione kremy z filtrem'. Moze to lepsze będzie niż krem vichy z filtrami a na to jeszcze krem koloryzujący z filtrami
natasza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 15:15   #14
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: coś na twarz na lato :)

A zdjecie tego kremu tonujacego ktos posiada to taka nowosc z pomaranczowa nakretka??
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 15:23   #15
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: coś na twarz na lato :)

ten z Avonu ? to nie nowość. Taki w srebrnej tubce Ma 3 kolorki : Light, Medium i Dore.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.JPG (30,4 KB, 34 załadowań)
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 15:32   #16
natasza2
Raczkowanie
 
Avatar natasza2
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 134
Dot.: coś na twarz na lato :)

Ja mam jeszcze z tamtego roku ten kremik, a więc przed, zdaje się, przeobrazeniem, opakownie trochę mam inne; takie białe/perłowe z seledynową zakrętka i napisami. A tak w ogóle to radze poczytac recenzję tego kremiku, może będą przydatne
natasza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 15:39   #17
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: coś na twarz na lato :)

właśnie poczytałam ile wizażanek, tyle opinii pozatym wolę testować podkłady w sklepie niż zamawiać w ciemno, a jak wiadomo kolorówka Avonu z katalogu odbiega temu, co dostaniemy w rzeczywistości ale zaciekawił mnie jeszcze podkład aksamitny SPF8 co o nim myślicie ( kolor Natural Fawn albo Cream ).
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 07:08   #18
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: coś na twarz na lato :)

a wczoraj znalazłam jakiś stary katalog Oriflame i jest tan również krem koloryzujący co o nim myślicie ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 10:13   #19
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: coś na twarz na lato :)

Dziekuje za odpowiedz. A moze jeszcze troche Was wykorzystam hihi Ma ktoras linka do nowego katalogu avonu WAKACJE ?? Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-16, 11:45   #20
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: coś na twarz na lato :)

chodzi Ci o kat.09 ? ten jest tutaj www.katalog.avon.prv.pl
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.