Beznadzieja ludzi poszukujących pracy. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-20, 11:46   #271
Aneyka
Zakorzenienie
 
Avatar Aneyka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 153
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Dziewczyny ja mogę się wypowiedzieć jako niedawno jeszcze szukająca pracy a teraz jako osoba szukająca pracowników - sama swoje cv wysyłałam schludne, bez, jak to ktoś określił- fajerwerków. Konkrety, zdjęcie "legitymacyjne". W pracy zawsze dawałam z siebie 100 %, ale w kaszę też nie dawałam sobie dmuchać i za osiołka darmowego do pracy też nie chciałam pracować.
A teraz szukamy pracownika, kwiatki w stylu cv z błędami tak rażącymi że oczy puchą pominę, fotki (niewymagane) z buźką, bielizną i z plaży też. CV wysyłane nieadekwatnie do poszukiwanej osoby - norma.
Przyjście pijanym na rozmowę - czemu nie? Przyjście z kolegą jako wsparcie w trudnej rozmowie kwalifikacyjnej. Uciekanie z pracy "na jedno piwko" do baru obok, bo koledzy wołali, kosmiczne wymagania pieniężne - praca biurowa? 7 k na rękę albo z łóżka nie wstaję kradzież sprzętu wartego grube pieniądze (skończyło się w prokuraturze), wyolbrzymianie swoich kompetencji i foch że wymagamy tego, co twierdziła osoba że potrafi. Psioczenie na szefa, szefową (na prawdę fajni i uczciwi ludzie) że pracować 8 godzin każą (z przerwami na śniadanie, obiad) Przyjście w sobotę (odpłatne) bo termin goni - skandal i naruszenie praw człowieka. Oszukiwanie na rozliczaniu się z faktur - prywatne rzeczy kupowane na firmę i wciskanie kitu że bateria kranowa jest zamontowana gdzieś na warsztacie a nie w domu pracownika (sprawdziliśmy) Ale po zaliczki i inne dodatki to jak na skrzydłach lecą. Ogólnie łaska że do pracy ktoś przyjdzie. Sorry, może narzekam - ale praca jest, za uczciwe pieniądze (nie najniższa krajowa) a pracować się po prostu nie chce.
Aneyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 11:48   #272
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Ty też jesteś obok. Wszystkie moje wypowiedzi dotyczyły tego, że pracodawcy wymieniają wyższe wykształcenie jako wymóg. Osobom ze średnim jest znacznie trudniej. Ale cieszę się, że doszłyśmy do podobnych wniosków
Nie odnosiłam się do Twoich wypowiedzi, a niektórych Wizażanek"nie po to studia kończyłam, żeby.."
Wydaje mi się, że "średniakom" jest ciężej, bo skoro studia kończą tumany, to pracodawca myśli co może reprezentować sobą ktoś bez studiów? (tak sobie wyobrażam, bo sama tak nie myślę).
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 11:51   #273
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez Grey matter Pokaż wiadomość
No, dobrze, prosze wytłumacz mi jak krowie na miedzy o co chodzi z tym, ze mam jedno w umowie, a drugię robię. Bo jak np. na rozmowach mówiłam, że na recepcji i czasami tłumaczenie zrobię (a nie miałam tego w umowie), jak mnie ktoś poprosi to reakcje na to były zupełnie normalnie.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------


albo nie ogłaszanie się na gumtree w dziale szukam pracy, zawsze mnie to dziwi
Najpierw ktoś musi Cię na tę rozmowę zaprosić. Jak masz jakiś bzdet w CV, to może do Ciebie nie zadzwonią. Jeśli szukają doświadczenia w zarządzaniu biurem i widzą "recepcja" a obok ktoś ma "sekretariat", to mogą się do Ciebie nie odezwać. Często nie ma czasu na sprawdzanie zakresu obowiązków. Co tu więcej tłumaczyć?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 11:55   #274
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez Aneyka Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mogę się wypowiedzieć jako niedawno jeszcze szukająca pracy a teraz jako osoba szukająca pracowników - sama swoje cv wysyłałam schludne, bez, jak to ktoś określił- fajerwerków. Konkrety, zdjęcie "legitymacyjne". W pracy zawsze dawałam z siebie 100 %, ale w kaszę też nie dawałam sobie dmuchać i za osiołka darmowego do pracy też nie chciałam pracować.
A teraz szukamy pracownika, kwiatki w stylu cv z błędami tak rażącymi że oczy puchą pominę, fotki (niewymagane) z buźką, bielizną i z plaży też. CV wysyłane nieadekwatnie do poszukiwanej osoby - norma.
Przyjście pijanym na rozmowę - czemu nie? Przyjście z kolegą jako wsparcie w trudnej rozmowie kwalifikacyjnej. Uciekanie z pracy "na jedno piwko" do baru obok, bo koledzy wołali, kosmiczne wymagania pieniężne - praca biurowa? 7 k na rękę albo z łóżka nie wstaję kradzież sprzętu wartego grube pieniądze (skończyło się w prokuraturze), wyolbrzymianie swoich kompetencji i foch że wymagamy tego, co twierdziła osoba że potrafi. Psioczenie na szefa, szefową (na prawdę fajni i uczciwi ludzie) że pracować 8 godzin każą (z przerwami na śniadanie, obiad) Przyjście w sobotę (odpłatne) bo termin goni - skandal i naruszenie praw człowieka. Oszukiwanie na rozliczaniu się z faktur - prywatne rzeczy kupowane na firmę i wciskanie kitu że bateria kranowa jest zamontowana gdzieś na warsztacie a nie w domu pracownika (sprawdziliśmy) Ale po zaliczki i inne dodatki to jak na skrzydłach lecą. Ogólnie łaska że do pracy ktoś przyjdzie. Sorry, może narzekam - ale praca jest, za uczciwe pieniądze (nie najniższa krajowa) a pracować się po prostu nie chce.
No i jednak jest tak, że najbardziej tutaj mądrują się osoby, które może chciałyby rekrutować (szefować lub przynajmniej brać szefowskie pensje) tylko jakoś nie mają okazji ciekawe czemu, a jak ktoś jest/miał okazję być po drugiej stronie, to podejście do tematu zgoła inne. Ulżyło mi, bo już myślałam, że to ze mną jest coś niehalo, że nie podobają mi się dzióbki i różowe miniówki na zdjęciach.
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 11:58   #275
Grey matter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 136
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Najpierw ktoś musi Cię na tę rozmowę zaprosić. Jak masz jakiś bzdet w CV, to może do Ciebie nie zadzwonią. Jeśli szukają doświadczenia w zarządzaniu biurem i widzą "recepcja" a obok ktoś ma "sekretariat", to mogą się do Ciebie nie odezwać. Często nie ma czasu na sprawdzanie zakresu obowiązków. Co tu więcej tłumaczyć?
Jak najbardziej mnie zapraszają, tylko, że ja za min. 3500 netto pójdę do pracy,a dla niektórych pracodawców to nie do przejścia. Wydaje mi się, że napisanie Recepcjonistka i wymienienie tego, co się faktycznie robiło (czyli chyba prace sekretarki) nie jest takim bzdetem
Grey matter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:03   #276
Aneyka
Zakorzenienie
 
Avatar Aneyka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 153
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
No i jednak jest tak, że najbardziej tutaj mądrują się osoby, które może chciałyby rekrutować (szefować lub przynajmniej brać szefowskie pensje) tylko jakoś nie mają okazji ciekawe czemu, a jak ktoś jest/miał okazję być po drugiej stronie, to podejście do tematu zgoła inne. Ulżyło mi, bo już myślałam, że to ze mną jest coś niehalo, że nie podobają mi się dzióbki i różowe miniówki na zdjęciach.

Dla mnie wizerunek (nie wygląd) czyli schludny i czysty ubiór higiena osobista to podstawa (pomijam w tym momencie inne wytyczne stanowiska)
nie ważne czy aplikuje ktoś na sekretarkę czy na dyrektora - chyba koszula i spódnica o przyzwoitej długości to nie skandal? I jeśli nie posiadasz normalnego zdjęcia to nie wklejaj go wcale. Ja szukam pracownika a nie narzeczonej. Zdjęcia z dzióbkiem wrzucaj na FB a nie do CV - jeżeli ktoś nie rozumie jaka jest między tym różnica to uważam, że może też nie rozumieć jak wykonywać swoje obowiązki w pracy. Potem wychodzą kwiatki, że ona szukać męża przyszła a nie do roboty - to też przerabiałam
Aneyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:06   #277
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Dla mnie OCZYWISTE jest, że czytam zakres obowiązków potencjalnego pracownika, a nie tylko nazwę stanowiska...

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Aneyka Pokaż wiadomość
Dla mnie wizerunek (nie wygląd) czyli schludny i czysty ubiór higiena osobista to podstawa (pomijam w tym momencie inne wytyczne stanowiska)
nie ważne czy aplikuje ktoś na sekretarkę czy na dyrektora - chyba koszula i spódnica o przyzwoitej długości to nie skandal? I jeśli nie posiadasz normalnego zdjęcia to nie wklejaj go wcale. Ja szukam pracownika a nie narzeczonej. Zdjęcia z dzióbkiem wrzucaj na FB a nie do CV - jeżeli ktoś nie rozumie jaka jest między tym różnica to uważam, że może też nie rozumieć jak wykonywać swoje obowiązki w pracy. Potem wychodzą kwiatki, że ona szukać męża przyszła a nie do roboty - to też przerabiałam
No właśnie.
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 12:07   #278
Aneyka
Zakorzenienie
 
Avatar Aneyka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 153
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Często jest, że ktoś przeczyta tylko stanowisko i wysyła cv a potem ja czytam setki dokumentów które nijak się nie mają do tego co wymagam - jeżeli komuś się nie chce poświęcić 30 sekund na przeczytanie jakie będą jego obowiązki, to jak to o nim świadczy jako potencjalnym pracowniku?
Aneyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:11   #279
Grey matter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 136
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez Aneyka Pokaż wiadomość
nie ważne czy aplikuje ktoś na sekretarkę czy na dyrektora - chyba koszula i spódnica o przyzwoitej długości to nie skandal? I jeśli nie posiadasz normalnego zdjęcia to nie wklejaj go wcale. Ja szukam pracownika a nie narzeczonej. Zdjęcia z dzióbkiem wrzucaj na FB a nie do CV - jeżeli ktoś nie rozumie jaka jest między tym różnica to uważam, że może też nie rozumieć jak wykonywać swoje obowiązki w pracy. Potem wychodzą kwiatki, że ona szukać męża przyszła a nie do roboty - to też przerabiałam
Nie zapomnę jak w mojej byłej firmie lasce praca przeszła koło nosa, bo założyła mini na rozmowę z szefem. Powiedział, że by ją przyjął, bo sensownie mówiła i zmotywowana, kompetentna, ale ta mini to nie przejdzie.
Grey matter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:16   #280
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
w firmie:
 dbanie o właściwy wizerunek firmy oraz wygląd recepcji,
 obsługę gości,
 obsługę centrali telefonicznej,
 rejestrację korespondencji przychodzącej i wychodzącej,
 współpracę z firmami kurierskimi i pocztą,
 organizację spotkań (rezerwację i przygotowywanie sal konferencyjnych),
 zaopatrzenie biura w artykuły biurowe i spożywcze,
 bieżące prace administracyjne.

dokladnie, ja bym dodala nienaganna prezentacja


Cytat:
Napisane przez Grey matter Pokaż wiadomość
a co przez to rozumiesz? bo ja np. sformatowanie tekstu, poprawnie literówek, zrobienie prostej tabelki bez żadnych obliczeń (nawet nie w excelu a w wordzie).
formatowanie tekstu dl akogo? jakiego? Sprawozdania z meetingu? z dzialanosci finansowej firmy? aktu notarialnego? To juz rola dla sekretarki albo PA ktore maja za to duzo wiecej placone. Dodajac tych kilak rzeczy bardzo prosto recepcjonistce dodac obowiazki sekretarki
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:17   #281
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Dziwne, cv mam wyjustowane , tytuly pogrubione, zdjęcie z dowodu osobistego a na rozmowe ide ubrana schludnie , czyli bez dekoltu koszula i spodnie materialne i uwierz mi nikt mi szansy w handlu nie dal a puzniej jeszcze sie okazuje ze ta laska co stala przedemna z cyckami na widoku i tapeta widoczna na kilometr ja dostala. aha i pamietam ze jeszcze przedemna pisala cv na kolanie dlugopisem i na zwyklej kartce! szla na rozmowe i cv zapomniala ale ja i tak przyjeli! Po ostattnich rozmowach kwalifikacyjnych wlasnie w handlu u wazam ze schludny wyglad, i wogole staranie sie byc punktualnym itd w niczym nie pomaga ...
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2013-11-20 o 12:18
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 12:22   #282
Grey matter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 136
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
dokladnie, ja bym dodala nienaganna prezentacja
Tylko określmy, że to chodzi o zadbany wygląd - umyte włosy, obcięte i czyste paznokcie, higiena osobista, odpowiedni ubiór, a nie, że ktoś wymaga nóg do nieba.
Grey matter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:22   #283
51e83afea3b91707dbf3887d008ce6a0f5de39ea_626dbf723f6b2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 600
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
A powie mi ktoś, po co do sklepu na sprzedawcę potrzebne jest zdjęcie w cv? To wymóg TŻta czy może takie po prostu nadsyłają?
Też mnie to nurtuje!

Przecież kandydat na sprzedawce powinien być przede wszystkim czysty i schludny, co ocenić należy podczas spotkania (choćby dlatego, że zdjęcia nie pachną).

Poza tym, jeśli chcecie dobrą, uczciwą i lojalną kadrę, to zaoferujcie godną płacę i przejrzyste zasady zdobywania dodatków.

Edytowane przez 51e83afea3b91707dbf3887d008ce6a0f5de39ea_626dbf723f6b2
Czas edycji: 2013-11-20 o 12:26
51e83afea3b91707dbf3887d008ce6a0f5de39ea_626dbf723f6b2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:23   #284
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez Grey matter Pokaż wiadomość
Jak najbardziej mnie zapraszają, tylko, że ja za min. 3500 netto pójdę do pracy,a dla niektórych pracodawców to nie do przejścia. Wydaje mi się, że napisanie Recepcjonistka i wymienienie tego, co się faktycznie robiło (czyli chyba prace sekretarki) nie jest takim bzdetem
Ty tak na serio? To na jakie stanowisko, bo chyba nie recepcjonistki?
Kurczę, tak czytam i się zastanawiam, w jakich to firmach płacą recepcjonistom 2500 netto Jak dla mnie to duża kasa w porównaniu z zakresem obowiązków i odpowiedzialnością. Aż trudno mi w to uwierzyć Biorąc za przykład moją mamę, która pracuje ponad 20 lat w administracji samorządowej, na samodzielnym stanowisku ze sporą odpowiedzialnością i zarabia niewiele więcej
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:25   #285
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez Aneyka Pokaż wiadomość
Często jest, że ktoś przeczyta tylko stanowisko i wysyła cv a potem ja czytam setki dokumentów które nijak się nie mają do tego co wymagam - jeżeli komuś się nie chce poświęcić 30 sekund na przeczytanie jakie będą jego obowiązki, to jak to o nim świadczy jako potencjalnym pracowniku?

Pomijając już nawet to. Nie rozumiem afery. Nie ma żadnego UNIWERSALNEGO zapisu czym zajmuje się sekretarka, czym recepcjonistka itp. Dla niektórych sekretarka ma nosić kawę i oprowadzać gości, dla innych recepcjonistka ma pracować w exelu. Nazwy są często z pupy wzięte i konsultant do spraw klienta to np. akwizytor albo ulotkarz. Ja znowóż znam firmę, gdzie wszyscy są "dyrektorami"- dyrektor ds. sprzedaży, dyrektor ds. kontaktu z klientem itp. Nie rozumiem jak można nie czytać podpunktów, w których zawarty jest opis tego konkretnego stanowiska. Jako rekruter zawsze czytam. Jako poszukująca pracy również to robiłam.
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:27   #286
Grey matter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 136
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
Ty tak na serio? To na jakie stanowisko, bo chyba nie recepcjonistki?
Kurczę, tak czytam i się zastanawiam, w jakich to firmach płacą recepcjonistom 2500 netto Jak dla mnie to duża kasa w porównaniu z zakresem obowiązków i odpowiedzialnością. Aż trudno mi w to uwierzyć Biorąc za przykład moją mamę, która pracuje ponad 20 lat w administracji samorządowej, na samodzielnym stanowisku ze sporą odpowiedzialnością i zarabia niewiele więcej
Jak najbardziej na serio, oczywiście nie stanowisko recepcjonistki, ale asystentki. Tak niektóre firmy płacą np. w Warszawie i mnie to nie dziwi. Dodam, że to 2500 netto to było 4 lata temu, ile teraz tam płacą nie wiem. U mojej koleżanki w firmie asystentka prezesa ma 6000 brutto.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Pomijając już nawet to. Nie rozumiem afery. Nie ma żadnego UNIWERSALNEGO zapisu czym zajmuje się sekretarka, czym recepcjonistka itp. Dla niektórych sekretarka ma nosić kawę i oprowadzać gości, dla innych recepcjonistka ma pracować w exelu. Nazwy są często z pupy wzięte i konsultant do spraw klienta to np. akwizytor albo ulotkarz. Ja znowóż znam firmę, gdzie wszyscy są "dyrektorami"- dyrektor ds. sprzedaży, dyrektor ds. kontaktu z klientem itp. Nie rozumiem jak można nie czytać podpunktów, w których zawarty jest opis tego konkretnego stanowiska. Jako rekruter zawsze czytam. Jako poszukująca pracy również to robiłam.
No oczywiście, moja koleżanka jest Travel Managerem, a zajmuje się sprzedażą wycieczek w Tui.

Edytowane przez Grey matter
Czas edycji: 2013-11-20 o 12:29
Grey matter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:28   #287
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

[1=51e83afea3b91707dbf3887 d008ce6a0f5de39ea_626dbf7 23f6b2;43802521]Też mnie to nurtuje!

Przecież kandydat na sprzedawce powinien być przede wszystkim czysty i schludny, co ocenić należy podczas spotkania (choćby dlatego, że zdjęcia nie pachną).

Poza tym, jeśli chcecie dobrą, uczciwą i lojalną kadrę, to zaoferujcie godną płacę i przejrzyste zasady zdobywania dodatków.[/QUOTE]

Warto przeczytać wątek zanim się coś napisze. A dlaczego? Ano dlatego, ż wyjaśniałam już wszystkie te kwestie. Pisałam również o płacy moich pracowników i warunkach w robocie.
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:37   #288
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez Grey matter Pokaż wiadomość
Jak najbardziej na serio, oczywiście nie stanowisko recepcjonistki, ale asystentki. Tak niektóre firmy płacą np. w Warszawie i mnie to nie dziwi. Dodam, że to 2500 netto to było 4 lata temu, ile teraz tam płacą nie wiem. U mojej koleżanki w firmie asystentka prezesa ma 6000 brutto.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------


No oczywiście, moja koleżanka jest Travel Managerem, a zajmuje się sprzedażą wycieczek w Tui.
O matko, ja też jestem obecnie na etapie szukania pracy i zadowoliłaby mnie nawet taka za najniższą krajową, byle tylko była związana z moim kierunkiem Chyba jestem mało ambitna Ale kurde 6000 za bycie asystentką Nieźle.
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:41   #289
Grey matter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 136
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
O matko, ja też jestem obecnie na etapie szukania pracy i zadowoliłaby mnie nawet taka za najniższą krajową, byle tylko była związana z moim kierunkiem Chyba jestem mało ambitna Ale kurde 6000 za bycie asystentką Nieźle.
Dodajmy do tego, ze ta za 6000 zna biegle angielski, robi tłumaczenia, ma 2-3 lata doświadczenia na stanowisku, zna biegle MS office i jest bardzo pracowita. Znaczenie ma też to, ze pracuje w korporacji w Warszawie. Ale to też w sumie zależy od firmy, nie w każdej sekretarkę traktuje się per noga i jak tą panienkę co tylko kawusię prezesowi podaje. To osoba, która ogrania za niego wiele spraw. Ja i tak uważam, ze 6000 brutto za taki zakres i odpowiedzialność to nie jest jakoś dużo.

Edytowane przez Grey matter
Czas edycji: 2013-11-20 o 12:46
Grey matter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 12:48   #290
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez Grey matter Pokaż wiadomość
Dodajmy do tego, ze ta za 6000 zna biegle angielski, robi tłumaczenia, ma 2-3 lata doświadczenia na stanowisku, zna biegle MS office i jest bardzo pracowita. Znaczenie ma też to, ze pracuje w korporacji w Warszawie.
W żadnym razie nie deprecjonuję jej umiejętności itp.Domyślam się też, że nie jest to typowa praca od 8-16, tylko pewnie bardziej nienormowana. Chodzi mi tylko o to, że w moim przypadku nie mam nawet co myśleć o takich kwotach
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:51   #291
Grey matter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 136
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
W żadnym razie nie deprecjonuję jej umiejętności itp.Domyślam się też, że nie jest to typowa praca od 8-16, tylko pewnie bardziej nienormowana. Chodzi mi tylko o to, że w moim przypadku nie mam nawet co myśleć o takich kwotach
Nie, jak najbardziej 8-16 lub 9-17, czasami wyjazd służbowy gdzieś w Polskę lub do centrali za granicę (ok. 3-4 razy w roku). Podałam umiejętności, bo na serio ta dziewczyna i dużo umie i dużo robi.
Grey matter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:54   #292
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze słówko do magistrów. Mój TŻ jak i kilka osób z mojej rodziny i znajomych, osób, które bardzo dobrze zarabiają (w swoich firmach lub u kogoś) mają-uwaga, bo to może być dla niektórych szok- ŚREDNIE wykształcenie. I teraz myślę, że dlatego mają świetne zarobki, bo nie siedzieli i nie jojczeli, że skończyli studia, a pracodawcy jakoś się o nich nie biją. Mój TŻ zaczynał pracować za 1000 zł/ msc i pracował. Tyle, aż nabył wystarczające doświadczenie, aby samemu być szefem. Nie wszystko ma się od razu, na niektóre rzeczy trzeba w życiu zapracować, a nie siedzieć na dupsku i marudzić na wszystko, co się da: umowy, warunki,.zarobki, obowiązki itp. Żeby wyjąć trzeba włożyć, inaczej się nie da. A tak jak powiedziała pewna p. profesor u mnie na studiach: do zawodu przygotowują zawodówki, a nie uniwersytety.

Dla równowagi dodam, że znam chłopaka, który jest po studiach i zaczynał pracę w call center w jednej z dużych sieci telefonii komórkowej w Polsce. Po półtorej roku awansował na bardzo prestiżowe stanowisko. Dziś pracuje u kogoś innego i właśnie kupił kolejne mieszkanie w centrum Warszawy. Za gotówkę. Też nie siedział i nie biadolił jak mu źle, że skończył studia i na telefonie siedzi.

Teraz to uczelnie samych kierowników i dyrektorów produkują, nie ma co.
Wybacz, ale za 1200 nie jesteś w stanie zwyczajnie wynająć kawalerki i się wyżywić, a moim zdaniem minimalna krajowa powinna właśnie to zapewniać. A ja też znam paru takich wielkich bogaczy, co się dorabiali od zera, tylko że KAŻDY z nich coś osiągnął i gdzieś się zaczepił na początku dzięki znajomościom, a nie tak normalnie, uczciwie.
Tak psioczysz na studentów, ale co powiesz o osobie, która studiuje coś, czym się interesuje i chce studiować, a nie dlatego, bo rodzice każą, bo chce mieć dłuższą młodość? Osobie, która w wakacje chodzi na staże i praktyki i wolontariaty, by zdobyć zawodowe doświadczenie już w trakcie studiów? Tacy studenci też są, tylko do Waszego sklepu mierzą Ci ''najgorsi'' bo jak ktoś coś osiągnął, to nie będzie się pchał do pracy za kasą, więc się nie dziw, że macie tyle kwiatków w CV, bo po prostu zgłasza się do takiej pracy często margines intelektualny, co zresztą Twoje opowieści tylko potwierdzają. Jedynie jak ktoś jest pod kreską - po prostu musi natychmiast mieć jakiekolwiek pieniądze bo np. nie ma na jedzenie, to może pójść na taką robotę, ale tak ktoś z ambicjami, zainteresowaniami, wykształceniem wyzszym czy doświadczeniem będzie chciał pracować w czymś innym, niż w sklepie.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:56   #293
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez gryzelda Pokaż wiadomość
Dziwne, cv mam wyjustowane , tytuly pogrubione, zdjęcie z dowodu osobistego a na rozmowe ide ubrana schludnie , czyli bez dekoltu koszula i spodnie materialne i uwierz mi nikt mi szansy w handlu nie dal a puzniej jeszcze sie okazuje ze ta laska co stala przedemna z cyckami na widoku i tapeta widoczna na kilometr ja dostala. aha i pamietam ze jeszcze przedemna pisala cv na kolanie dlugopisem i na zwyklej kartce! szla na rozmowe i cv zapomniala ale ja i tak przyjeli! Po ostattnich rozmowach kwalifikacyjnych wlasnie w handlu u wazam ze schludny wyglad, i wogole staranie sie byc punktualnym itd w niczym nie pomaga ...
Może asortyment bardziek pasował do tapety może niektórzy nie chcą zatrudniać ludzi skażonych myśleniem, bo sądzą, że szybko odejdą? Nie mam pojęcia o co chodzi, przykro mi, że masz takie doświadczenia, ALE zawsze możesz pójść lub zadzwonić do rekrutera i zapytać, dlaczego Cię odrzucił. Ja tak robiłam i nie spotkałam się z odmową, raczej z pozytywnym podejściem, że chcę uczyć się na błędach.

Poza tym, wbrew powszechnej opinii nie każdy nadaje się do pracy w.handlu. Sprzedawać też trzeba umieć. Nie chodzi mi o debilne techniki naciągania klienta, ale o pozytywną aurę, wygadanie, przebojowość. My staramy się zatrudniać osoby z jajem, rozsądne, ale z dystansem do siebie. Szara myszka odpada, bo się nie sprawdzi. Chyba, że jako podawaczka towaru, ale podawacz, to nie sprzedawca. Pomijam, że choćby nie wiem jak przebojowa, to jeśli ma tony tapety i różowe tipsy, to ja powiem NIE.
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:59   #294
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez Grey matter Pokaż wiadomość
albo nie ogłaszanie się na gumtree w dziale szukam pracy, zawsze mnie to dziwi
w dziale "dam pracę" też jest wiele pozycji

Wg mnie ta cała sytuacja to wina 2óch stron: pracodawców i potencjalnych pracowników!

1. Potencjalni pracownicy: wiadomo jaki jest rynek pracy i jak ciężko znaleźć normalną pracę i pracodawcę ( nie mówię tu o wynagrodzeniu ponad 3 tys netto na początek, itp. Chodzi o uczciwego pracodawcę, brak gróźb, że jak np pójdzie na L4 to wyleci, traktowanie człowieka jak człowieka a nie jak śmiecia.) Każda osoba szukająca pracy chce ją znaleźć. I domyślam się, że stąd te różne fotki, czy inne CV. Po prostu ludzie chcą zwrócić na siebie uwagę, niektórzy za wszelką cenę. Niektórzy fakt, może nie potrafią napisać CV zgodnego z przyjętymi standardami. Poza tym dużo sie mówi, żeby zaskoczyć przyszłego pracodawcę, np oryginalną formą CV. Niektórzy sobie to za bardzo biorą do serca. Zresztą to, co jeden pracodawca uzna za kicz, 2giemu się spodoba i przyjmie taka osobę. To wszystko przypomina mi zabawę w rosyjską ruletkę

2. Pracodawcy: ich wygórowane wymagania, i często niezrozumiałe, mylące ogłoszenia. Tak jak w tym przypadku - recepcjonistka musi mieć wyższe wykształcenie! Dlaczego? Bo tak ustala wolny rynek taaaa... to ustala każdy szukający pracownika a nie wolny rynek! Bo co? Osoba ze średnim wykształceniem nie potrafi odebrać telefonu? Uczą tego dopiero na studiach? A jak ktoś z wyższym szuka pracy w sklepie to też jest "be" b ma za wysokie wykształcenie

Najlepiej, żeby taki kandydat miał ukończone kilka rodzajów studiów ( i był w trakcie kolejnych - zawsze to mniejszy koszt dla pracodawcy....), znał z 5 języków obcych, miał 20-25 lat i był dyspozycyjny 25 godzin na dobę, 8 dni w tygodniu

2 przykłady, które pamiętam:
1) kancelaria prawnicza szukała pracownika biurowego: wymagania m.im.
- ukończone studia prawnicze,
- biegła znajomość j. angielskiego,
- dyspozycyjność od pn. do pt. po 8 godz dziennie,
Wszystko ok!) a w zamian: umowa zlecenie, 1000 zł brutto
2) poszukiwana osoba do działu księgowości: wymagania m.in.:
- wykształcenie średnie lub wyższe,
- min. 5 lat doświadczenia w księgowości,
- mile widziana podstawowa znajomość zagadnień księgowych
Jak dla mnie to osoby, które szukają takich pracowników są co najmniej śmieszne i robią z siebie idiotów! Jak już człowieku szukasz kogoś do pracy to napisz dokładnie o jakie stanowisko chodzi i jakie wynikają z niego obowiązki! A nie wymyślaj bajek bo z tego co widać po ogłoszeniach, osoba szukająca pracy musi odpowiadać na każde ogłoszenie bo nigdy nie wiadomo kogo tak naprawdę pracodawca szuka i co miał na myśli pisząc dane ogłoszenie.

Sama kiedyś byłam na takiej rozmowie. Firma ( duża, ogólnopolska) szukała pracownika biurowego do działu handlowego) - praca "biurowa" polegała na chodzeniu po domach i namawianiu ludzi na Internet. Wynagrodzenie? Po podpisaniu 10 umów w miesiącu - całe 1000 zł netto. Jeśli masz tych umów mniej - bawisz się w wolontariusza
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 13:08   #295
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Nie będę się odnosić do reszty bo mi ręce opadają momentami, odniosę się do tego co napisała beets - według mnie takie wymagania są jak najbardziej okej, moim zdaniem prawo jazdy przyda się w takiej pracy jakieś 500 razy bardziej niż tytuł magistra.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 13:08   #296
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Wybacz, ale za 1200 nie jesteś w stanie zwyczajnie wynająć kawalerki i się wyżywić, a moim zdaniem minimalna krajowa powinna właśnie to zapewniać. A ja też znam paru takich wielkich bogaczy, co się dorabiali od zera, tylko że KAŻDY z nich coś osiągnął i gdzieś się zaczepił na początku dzięki znajomościom, a nie tak normalnie, uczciwie.
Tak psioczysz na studentów, ale co powiesz o osobie, która studiuje coś, czym się interesuje i chce studiiować, a nie dlatego, bo rodzice każą, bo chce mieć dłuższą młodość? Osobie, która w wakacje chodzi na staże i praktyki i wolontariaty, by zdobyć zawodowe doświadczenie już w trakcie studiów? Tacy studenci też są, tylko do Waszego sklepu mierzą Ci ''najgorsi'' bo jak ktoś coś osiągnął, to nie będzie się pchał do pracy za kasą, więc się nie dziw, że macie tyle kwiatków w CV, bo po prostu zgłasza się do takiej pracy często margines intelektualny, co zresztą Twoje opowieści tylko potwierdzają. Jedynie jak ktoś jest pod kreską - po prostu musi natychmiast mieć jakiekolwiek pieniądze bo np. nie ma na jedzenie, to może pójść na taką robotę, ale tak ktoś z ambicjami, zainteresowaniami, wykształceniem wyzszym czy doświadczeniem będzie chciał pracować w czymś innym, niż w sklepie.

Zgadzam się z tym, co piszesz. Tyle, że u mnie zarabiają więcej niż 1200 zł sama pracowałam jako ekspedientka i powiedziałam w pewnym momencie dość, chcę więcej pod względem intelektualnym, chcę ambitniejszej pracy. ALE gdy pracowałam robiłam to uczciwie i sumiennie. Jeśli się na coś decydujemy, to halo, nie kwękajmy. Praca obowiązkowa nie jest, można zmienić. I nawet można odejść z.klasą, bez cyrków i pozostawiania smrodu.
Nie.wiem co złego jest w znajomościach. Jest,.jeśli ciągnie się tumanów, ale nie widzę nic złego w KORZYSTANIU z kontaktów. Mam takich pracowników, których będę z czystym sumieniem polecać innym, jeśli zajdzie taka potrzeba. I użyję "znajomości", podsunę taką osobę na lepsze stanowisko, bo uważam, że ja mam możliwość, a ona pracą u mnie zasłużyła na to. Nie widzę w tym nic nieuczciwego. Osoby z mojego otoczenia doszły do jakiegoś sukcesu dzięki pracy. Także w taki sposób, że np. mojemu TŻtowi szef użyczył drogiej maszyny, żeby mógł otworzyć swój biznes w.rodzinnym mieście (nie robił mu konkurencji). My chcieliśmy pomóc otworzyć sklep z naszym asortymentem chłopakowi naszej.pracownicy, gdy zaczaił mu się w głowie ten pomysł. Dlaczego? Dlatego, że zasłużyli. Ona pracą (pracuje do dziś), a on tym, że czasem jeździł coś zawozić jak nas nie było. I-wrażliwi niech nie czytają- NIE WIEDZIAŁ, że.dostanie za to kasę! Po prostu był uczynny. Zawsze takim ludziom pomogę i "popchnę", ale oni na to ZAPRACOWALI.

Aha. Ten chłopak, który dorobił się kokosów ma ojca alkoholika, a mój TŻ wychowywał się bez ojca,.który zmarł wcześnie. Ale wiem. Oni są wyjątkami. Jak Michał Wiśniewski

Edytowane przez petenera
Czas edycji: 2013-11-20 o 13:17
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 13:10   #297
Aneyka
Zakorzenienie
 
Avatar Aneyka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 153
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Pominę wszelkie firmy, które za 1000 zł szukają pracownika z 10 letnim doświadczeniem, na studiach, w pełni dyspozycyjnego, bezpłodnego i z 6 biegłymi językami
Ale - każdy kiedyś zaczynał - moja pierwsza praca - 800 zł na rękę i byłam od wszystkiego - bez limitu - a doświadczenie które zdobyłam, zahartowanie, i wiedza, którą teraz wykorzystuje jest bezcenna. Rozumiem, że niektórzy wyceniają swoje wykształcenie na 5000 zł na rękę w pierwszej pracy i z całego serca im tego życzę. Tylko, z tego co wiem po własnej uczelni - jak pracować tam nie uczą A teoria z praktyką dość się różni

edit:
Przykład z życia, dziewczyna po "BANKOWOŚCI" z mgr przed nazwiskiem - pierwszy dzień w pracy na samodzielnym stanowisku ( po miesięcznym szkoleniu) ona nie będzie siedzieć na kasie, bo nie po to studia kończyła - koniec pracy...

Edytowane przez Aneyka
Czas edycji: 2013-11-20 o 13:11
Aneyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 13:13   #298
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Ech to ja się wypowiem tak:

500 razy bardziej wolę iść do pracy zgodnej z moim wykształceniem za 1000 zł miesięcznie, bo po 3 latach takiej pracy będę miała cenne doświadczenie. po 5 latach takiej pracy będę mogła liczyc na awans a po 15 latach pracy będę już w tym siedzieć i będzie mogło być tylko lepiej bo to co robię traktuję powaznie i w zawodzie mam szanse pracować aż do emerytury;- ) traktując to jako pracę stałą

dlatego nie podnieca mnie myśl prostej pracy przy przerzucaniu papierków za 2300 zł na rękę, bo możliwości awansu są żadne, nikt nie pracował dłużej niż 5 lat. ok po studiach poparzę kawę za większą kasę, ale potem co? co dalej? co w wieku 40 lat? 50?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 13:22   #299
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Odnosnie dziwnych CV to jak pracowalam w hotelu laska wyslala swoja fote w stroju kapielowym
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 13:25   #300
Grey matter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 136
Dot.: Beznadzieja ludzi poszukujących pracy.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość

dlatego nie podnieca mnie myśl prostej pracy przy przerzucaniu papierków za 2300 zł na rękę, bo możliwości awansu są żadne, nikt nie pracował dłużej niż 5 lat. ok po studiach poparzę kawę za większą kasę, ale potem co? co dalej? co w wieku 40 lat? 50?
Ja też nie uważam, ze ktoś będzie sekretarką do 40. Można się przekwalifikować, a jak się jest w sensownej firmie to spokojnie popchną wyżej po 2-3 latach jako na stanowisku sekretarki. Tylko trzeba z pokorą te papierki poprzerzucać.
A że nikt nie pracował dłużej niż 5 lat to co? Lata kiedy się całe życie w jednym zakładzie spędzało już dawno minęły.

Edytowane przez Grey matter
Czas edycji: 2013-11-20 o 13:26
Grey matter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.