odpowiednie odżywianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-23, 17:59   #1
patryska30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10

odpowiednie odżywianie


waze 62 kg i mam 170 cm wzrostu. Chce zrzucic tak z 5 kg. Do tej pory jadłam 3 posiłki dziennie i w międzyczasie np. batonika czekoladowego. Niestety musze codziennie zjesc cos slodkiego. Chciałabym jeść coś małokalorycznego i zdrowego na śniadanie i kolacje. Co mogłabym jeść?
patryska30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 18:43   #2
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: odpowiednie odżywianie

wcale nie musisz jeść niczego słodkiego. To tylko i wyłącznie TWÓJ wybór czy chcesz odżywiać się zdrowo czy nadal karmić słodyczami. Jeżeli będziesz miała czystą, zdrową dietę, to i ochota na słodycze minie.

Jeżeli chodzi o pomysły na śniadania to ja codziennie jem owsiankę z jajkiem (4-5 łyżek płatków owsianych górskich + jajko) bo jesr sycąca i na prawdę smaczna i zdrowa. Do tego sypię to, na co mam ochotę: owoce, orzechy, jogurty itd.
Na kolację z kolei przepadam za omletami. Mieszam 2 jajka z mąką żytnią, do tego wkrajam ser, wędlinę, warzywa itd. i wylewam na patelnię.

Powodzenia!
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 09:49   #3
agatagy
Raczkowanie
 
Avatar agatagy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 210
Dot.: odpowiednie odżywianie

Po prostu zjedz na śniadanie coś słodkiego a pożywnego czyli np pyszną owsiankę z bananem i bakaliami czy chociażby pełnoziarniste płatki z mlekiem, albo nawet ciemny chleb z serkiem i konfiturą
agatagy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:32   #4
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: odpowiednie odżywianie

Czy ta potrzeba zjedzenia slodkiego to bardziej sprawa apetytu czy koniecznosci podbicia poziomu cukru, bo Ci slabo albo cos?
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 11:35   #5
patryska30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10
Dot.: odpowiednie odżywianie

niestety apetytu
patryska30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 11:51   #6
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: odpowiednie odżywianie

To jeszcze jedno - jak sie odzaywiasz na co dzien? Skad (poza slodyczami) czerpiesz weglowodany?

Juz tlumacze o co chodzi - moze sie okazac, ze jesz za malo wegli zlozonych, wiec sila rzeczy skacze Ci poziom cukru i masz ochote na slodkie. Jesli na to wyjdzie, to pokombinujemy, jak mozna ten cukier utrzymac mniej wiecej na stalym poziomie. A jesli okaze sie, ze ok, to pomysle nad przepisami na zdrowe slodkie zamienniki
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:05   #7
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: odpowiednie odżywianie

ze swojej strony powiem, ze odkad zaczelam jesc wiecej wegli zlozonych (platki, kasza gryczana, ryz brazowy, pieczywo na zakwasie a nie na drozdzach i wiecej orzechow oraz codziennie podjadam migdaly, stosuje oliwe i awokado czesciej niz maslo ) mam mniejsza ochote zdecydownie na slodkie a "kiedys" standardem bylo u mnie zjedzenie codziennie pol tabliczki czekolady na raz lub 3 batonikow milkyway plus slodkie ciasto itd...
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 17:30   #8
Leotha
Przyczajenie
 
Avatar Leotha
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 17
Dot.: odpowiednie odżywianie

proponuję dorzucić do tego basen dwa razy w tygodniu i nawet na tego batonika będziesz mogła sobie pozwolić:
__________________
spokój, przez duże Ó, tego właśnie potrzebuję!
Leotha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 11:09   #9
Karola2614
Raczkowanie
 
Avatar Karola2614
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 128
Dot.: odpowiednie odżywianie

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
ze swojej strony powiem, ze odkad zaczelam jesc wiecej wegli zlozonych (platki, kasza gryczana, ryz brazowy, pieczywo na zakwasie a nie na drozdzach i wiecej orzechow oraz codziennie podjadam migdaly, stosuje oliwe i awokado czesciej niz maslo ) mam mniejsza ochote zdecydownie na slodkie a "kiedys" standardem bylo u mnie zjedzenie codziennie pol tabliczki czekolady na raz lub 3 batonikow milkyway plus slodkie ciasto itd...
wow, to rzeczywiście jadłaś dużo słodyczy. ja ze swoich teraz zrezygnowałam. pozwalam sobie tylko czasem na słodki ryż z jablkiem.
Karola2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.