Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;) - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-11-26, 03:55   #1891
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
właśnie czaję się na taki koszyk tylko czekam na przelew



w zeszłym roku jakoś dawałam radę w zadymki itp.
a dzisiaj głupia odpuściłam tak to jest jak się słucha osób,które przy +5 stopni mówią,że zimno i straszą śniegiem, dobra rano był mrozik, ale żadnego końca świata. A teraz gdy wyszło piękne słonko i gdy sobie pomyślę, że z pracy będę tłukła się komunikacją i to dużo więcej czasu i zajmie niż gdybym jechała rowerem

ok odpuściłam dzisiaj po sobotniej wizycie u okulisty gdzie się okazało, że ślepa kura się zrobiłam, no ale bez przesady widzę, może może trochę ostrość się popsuła. Ale jutro już nie dam się i jadę rowerem.



nie mam, żabiego skoku, ale szybciej się przemieszczam rowerem do pracy i z pracy niż pipep....... komunikacją miejską w Poznaniu
i za tydzień będę miała już okulary a na dniach powinny dojść szkiełki no i też nie odpuszczę.



jak się jedzie w gorszych warunkach, to trochę jak zdobywanie swojego Kilimandżaro
No to udanych zakupow koszyka-ja mam szlaban na zakupy.Zbliza sie jednak wyprzedazowy okres tutaj i pewnie znowu bedzie mnie cos kusic.Przydalaby mi sie jakas ciensza kurtka albo polar z kapturem


No wlasnie nie dajmy sie sugestiom innych ludzi tylko smigajmy na rowerach tak czesto jak sie da.Nawet w mroz szybko sie mozna rozgrzac jadac na rowerze


Znacie jakies blogi rowerowe dziewczyn?Meryy-jak znasz jakies blogi podobne do Twojego to rzuc linkiem(Twoj blog b mnie motywuje)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 11:20   #1892
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
No to udanych zakupow koszyka-ja mam szlaban na zakupy.Zbliza sie jednak wyprzedazowy okres tutaj i pewnie znowu bedzie mnie cos kusic.Przydalaby mi sie jakas ciensza kurtka albo polar z kapturem


No wlasnie nie dajmy sie sugestiom innych ludzi tylko smigajmy na rowerach tak czesto jak sie da.Nawet w mroz szybko sie mozna rozgrzac jadac na rowerze


Znacie jakies blogi rowerowe dziewczyn?Meryy-jak znasz jakies blogi podobne do Twojego to rzuc linkiem(Twoj blog b mnie motywuje)

z zakupami rowerowymi muszę poczekać, wczoraj zrobiłam zakupy dla mojego komputera w domu bo niespodziewanie mam coraz więcej zleceń i muszę standard pracy podnieść

robię małe zmiany na blogu i już nie długo postaram się zrobić porządek w zakładkach i dam tam linki do blogów

no i jestem dzisiaj z siebie bardzo dumna ale i szczęśliwsza bo do pracy jechałam rowerem. Przy okazji wiem, że zakupię sobie kominiarkę narciarską, bo mimo, że jazda była bardzo przyjemna, to jaki mi w szyję zawiało, to łochocho zimnooooo
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 21:59   #1893
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
z zakupami rowerowymi muszę poczekać, wczoraj zrobiłam zakupy dla mojego komputera w domu bo niespodziewanie mam coraz więcej zleceń i muszę standard pracy podnieść

robię małe zmiany na blogu i już nie długo postaram się zrobić porządek w zakładkach i dam tam linki do blogów

no i jestem dzisiaj z siebie bardzo dumna ale i szczęśliwsza bo do pracy jechałam rowerem. Przy okazji wiem, że zakupię sobie kominiarkę narciarską, bo mimo, że jazda była bardzo przyjemna, to jaki mi w szyję zawiało, to łochocho zimnooooo
Gratuluje zlecen
No to czekam na te linki

A ja dzisiaj odpuscilam jazde do szkoly bo dostalam @ wstalam pozno i strasznie slabo sie czulam.Pozniej oczywiscie zalowalam bo slonce swieci i jest 6 na plusie i pelno rowerzystow wkolo
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:53   #1894
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Gratuluje zlecen
No to czekam na te linki

A ja dzisiaj odpuscilam jazde do szkoly bo dostalam @ wstalam pozno i strasznie slabo sie czulam.Pozniej oczywiscie zalowalam bo slonce swieci i jest 6 na plusie i pelno rowerzystow wkolo
mam nadzieję, że dzisiaj już lepiej

i wiem co czułaś jak w poniedziałek wyszło słońce i jak widziałam innych szczęśliwie pomykających rowerzystów, to bardzo żałowałam,że dałam się namówić na pozostawienie roweru w domu.
Chociaż Twoja sytuacja trochę inna bo jednak jeśli czuje się, że organizm słabszy, to czasem lepiej odpuścić.

a zaraz jadę po szkiełki i okulary i teraz będę lepiej widzieć
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 15:36   #1895
Wera43
Raczkowanie
 
Avatar Wera43
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 63
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Gdy tylko pokazuje się słońce, siedzę na rowerze i robię kilka km. Mam fajnego gianta ze stopu aluminium więc jeździ się całkiem nieźle...
Wera43 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 23:25   #1896
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że dzisiaj już lepiej

i wiem co czułaś jak w poniedziałek wyszło słońce i jak widziałam innych szczęśliwie pomykających rowerzystów, to bardzo żałowałam,że dałam się namówić na pozostawienie roweru w domu.
Chociaż Twoja sytuacja trochę inna bo jednak jeśli czuje się, że organizm słabszy, to czasem lepiej odpuścić.

a zaraz jadę po szkiełki i okulary i teraz będę lepiej widzieć
No troche lepiej,bylam w pracy ale nie na rowerze bo znow za pozno wstalam no i jakos slabo sie czulam.
Ale od dzisiaj juz koniec wymowek-mam zamiar juz wszedzie jezdzic.Niedlugo bedzie przerwa od szkoly wiec zamierzam jezdzic na basen no i do pracyW pracy oczywiscie moje wychowanki sie dziwily ze jak to w zime mozna jezdzic rowerem,no ale z nimi jest problem aby namowic je na jakakolwiek aktywnosc fizyczna.Ledwo je na spacer wyciagnelam-one wszedzie by jezdzily samochodem,nawet krotkie trasy.


Cytat:
Napisane przez Wera43 Pokaż wiadomość
Gdy tylko pokazuje się słońce, siedzę na rowerze i robię kilka km. Mam fajnego gianta ze stopu aluminium więc jeździ się całkiem nieźle...

CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 11:51   #1897
RybkaJoanna
Raczkowanie
 
Avatar RybkaJoanna
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 101
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

A ja połknęłam bakcyla jazdy na "szosie". W sezonie robiłam po kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Mój rekord to 106. Piękna sprawa. Ta moc, prędkość... To taki ścigacz wśród motorynek

Polecam każdemu.
__________________
Człowiek uczy się przez całe życie...
RybkaJoanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 18:40   #1898
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez RybkaJoanna Pokaż wiadomość
A ja połknęłam bakcyla jazdy na "szosie". W sezonie robiłam po kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Mój rekord to 106. Piękna sprawa. Ta moc, prędkość... To taki ścigacz wśród motorynek

Polecam każdemu.


Wczoraj czegos mi brakowalo i wieczorem pojechalam rowerem do sklepu(braklo mleka,wody mineralnej i herbaty) .Od razu poczulam sie lepiej.Jechalam w nocy i doszlam do wniosku ze swiatla( takie przyczepiane na rzep) co ostatnio kupilam sa srednie jezeli chodzi o jakosc-ciagle sie przesuwaja.

Jutro sa u nas wielkie wyprzedaze-obserwuje bluze/kurtke z kapturem na rower( w zalaczniku) na razie jest przeceniona jakies 50% jezeli jutro zejdzie jeszcze nizej to chyba ja zakupie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (12,7 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2013-11-28 o 18:41
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 09:27   #1899
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez Wera43 Pokaż wiadomość
Gdy tylko pokazuje się słońce, siedzę na rowerze i robię kilka km. Mam fajnego gianta ze stopu aluminium więc jeździ się całkiem nieźle...
he??



Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
No troche lepiej,bylam w pracy ale nie na rowerze bo znow za pozno wstalam no i jakos slabo sie czulam.
Ale od dzisiaj juz koniec wymowek-mam zamiar juz wszedzie jezdzic.Niedlugo bedzie przerwa od szkoly wiec zamierzam jezdzic na basen no i do pracyW pracy oczywiscie moje wychowanki sie dziwily ze jak to w zime mozna jezdzic rowerem,no ale z nimi jest problem aby namowic je na jakakolwiek aktywnosc fizyczna.Ledwo je na spacer wyciagnelam-one wszedzie by jezdzily samochodem,nawet krotkie trasy.




ja się wczoraj znowu dałam wmanewrować , że miało padać,że śnieg z deszczem i co ??? i tylko zła do domu wróciłam.
Dzisiaj siadłam na rower i od razu lepiej a że straszyli mnie deszczem itp. to wyszłam wcześniej i co po za wiatrem, to ciepło było, do tego dojechałam 20 minut przed czasem

Cytat:
Napisane przez RybkaJoanna Pokaż wiadomość
A ja połknęłam bakcyla jazdy na "szosie". W sezonie robiłam po kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Mój rekord to 106. Piękna sprawa. Ta moc, prędkość... To taki ścigacz wśród motorynek

Polecam każdemu.
gratuluję rekordów choć to nie moja specjalizacja, wolę wolniejszą jazdę i czasem się rozejrzeć dookoła siebie.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość


Wczoraj czegos mi brakowalo i wieczorem pojechalam rowerem do sklepu(braklo mleka,wody mineralnej i herbaty) .Od razu poczulam sie lepiej.Jechalam w nocy i doszlam do wniosku ze swiatla( takie przyczepiane na rzep) co ostatnio kupilam sa srednie jezeli chodzi o jakosc-ciagle sie przesuwaja.

Jutro sa u nas wielkie wyprzedaze-obserwuje bluze/kurtke z kapturem na rower( w zalaczniku) na razie jest przeceniona jakies 50% jezeli jutro zejdzie jeszcze nizej to chyba ja zakupie
uzależniona
mnie światełka zamocował pan serwisie i mam pewność, że się nic nie przesunie. No i jak widziałaś mam kamizelkę odblaskową też polecam (mam większą na plecak zakładam)
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 20:19   #1900
d5b8657d233dd856116553822027d50f8da9b6c6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez RybkaJoanna Pokaż wiadomość
A ja połknęłam bakcyla jazdy na "szosie". W sezonie robiłam po kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Mój rekord to 106. Piękna sprawa. Ta moc, prędkość... To taki ścigacz wśród motorynek

Polecam każdemu.
hehe witaj w klubie, ja też szosa
d5b8657d233dd856116553822027d50f8da9b6c6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-29, 20:45   #1901
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Meryy,

No wlasnie uzaleznienie
Dzis znowu jezdzilam bo w domu wysiedziec nie moge choc pogoda b deszczowa.
Moj koszyk zmiescil karme dla psow,chipsy,salse i paczke ciastek
Jest 2 stopnie na plusie,ubralam koszulke,bluze i skorzana kurtke,rekawiczki,szalik i spodnie termo-bylo mi cieplo.

No wlasnie te swiatla to takie przejsciowe,chciaz wczoraj posiedzialam i przyczepilam inaczej i sie nie obsuwa.Zobaczymy ile wytrzymaja-opinie sa srednie podobno po jezdzie w deszczu czesto przestaja dzialac

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2013-11-29 o 20:46
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 19:59   #1902
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Hej,
Jezdzicie?
Jaka u Was pogoda?U mnie 1 stopien na plusie,zachmurzone ale bez deszczu i sniegu-ciagle jezdze

Fajne blogi znalazlam:
http://bike-belle.blogspot.com
http://trzymamforme.pl
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 20:04   #1903
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Hej,
Jezdzicie?
Jaka u Was pogoda?U mnie 1 stopien na plusie,zachmurzone ale bez deszczu i sniegu-ciagle jezdze

Fajne blogi znalazlam:
http://bike-belle.blogspot.com
http://trzymamforme.pl
U mnie pogoda kiepska, cały czas pada

Bike belle znam i oprócz bloga ta dziewczyna ma jeszcze fajny sklep z gadżetami do rowerów Tylko nie wiem gdzie jest ten stacjonarny sklep
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 10:35   #1904
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

jeżdżą, jeżdżą cały weekend przejechany
rower przetestowany w dość trudnych warunkach, bo po błocku itp. ale dałam radę

Bike Belle znajomy
z Trzymam Formę muszę się zaznajomić


dzisiaj znowu próbowano namówić mnie na zostawienie roweru w domu, o nie śmiać mi sięchciało jak widziałam ludki skrobiące szyby samochodowe (tak rano trochę przymroziło) kolejny plus roweru wsiadasz i nie skrobiesz i nie marzniesz na przystanku.
I tak się zastanawiam bo kasku nie kupiłam jeszcze czy nie kupić kask na narty? na zimę oczywiście widziałam w pewnym sklepie za 100 zł
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 17:16   #1905
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
jeżdżą, jeżdżą cały weekend przejechany
rower przetestowany w dość trudnych warunkach, bo po błocku itp. ale dałam radę

Bike Belle znajomy
z Trzymam Formę muszę się zaznajomić


dzisiaj znowu próbowano namówić mnie na zostawienie roweru w domu, o nie śmiać mi sięchciało jak widziałam ludki skrobiące szyby samochodowe (tak rano trochę przymroziło) kolejny plus roweru wsiadasz i nie skrobiesz i nie marzniesz na przystanku.
I tak się zastanawiam bo kasku nie kupiłam jeszcze czy nie kupić kask na narty? na zimę oczywiście widziałam w pewnym sklepie za 100 zł
Super


No wlasnie,skrobanie auta zajmuje troche czasu

Co do kasku na narty,to chyba nie rozni sie zbyt od normalnego kasku?Jak cena ok to ja bym brala

Ja ostatnio sprzatalam garaz i znalazlam nowe (w pudelku jeszcze)okulary na narty Napewno je wykorzystam tej zimy

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2013-12-02 o 17:59
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 07:52   #1906
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Super


No wlasnie,skrobanie auta zajmuje troche czasu

Co do kasku na narty,to chyba nie rozni sie zbyt od normalnego kasku?Jak cena ok to ja bym brala

Ja ostatnio sprzatalam garaz i znalazlam nowe (w pudelku jeszcze)okulary na narty Napewno je wykorzystam tej zimy
dzisiaj kierowcy mieli jeszcze więcej skrobania
a ja się szybko rozgrzałam i byłam w pracy 10 minut przed czasem

mówisz? to next wypłata kask mój bo teraz to psa muszę obkupić w zimowe sweterki i niestety torbę do noszenia, bo seniorce coraz ciężej się chodzi
u mnie gogle niestety odpadają, chyba że założę szkła kontaktowe, tylko, że wtedy na dworze strasznie oczy mi łzawią i po wejściu do pomieszczenia
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 13:11   #1907
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Postanowiłam, że zainwestuję w jakiś porządny licznik rowery z GPS Bo te telefonowe aplikacje to jednak to nie to Aż się boję o cenę takiego cuda... coś czuję, że to pewnie będzie 500 i więcej
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 13:44   #1908
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

[1=d5b8657d233dd8561165538 22027d50f8da9b6c6;4380343 5]W zimę odstawiam rower i wykonuję jakieś ćwiczenia zastępcze typu bieganie czy skakanka.Mój rower nie nadaje się na zimę a za góralami nie przepadam więc do wiosny trening na rowerze idzie w odstawkę.
Jeśli chodzi o forum to nie korzystam, wszelkich kwestii napraw uczy mnie tata Ale można popytac na forumrowerowe czy bikeforum mogą coś podpowiedzieć.Myślę , że jakby mu założyć grubsze opony to pewnie da radę jeździć w zimę.[/QUOTE]
biegasz na dworze czy bierznia?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Mam zamiar jezdzic mieszczuchem w zimie-ostatnie zimy byly raczej lekkie tutaj.

Btw -ja chce taki rower
Czarny Elfie...skoro masz zamiar jeździć mieszczuchem to może ciebie o parę spraw podpytam- jak konserwujesz rower?
Ja mam niby z aluminium...więc teoretycznie rama mi nie zardzewieje...bardziej się martwię o mechanizmy- bo to wszystko jest "taniocha" w moim rowerze i po prostu mam wrażenie, ze co jazda to gorzej z nim...na razie kasy brak na serwis, muszę sama sobie radziś i prócz częstego smarowania i psikania takim sprayem "oczyszczającym" do rowerów nie wiem co jeszcze zapodać mojemu maleństwu, zeby się jeszcze trochę potoczyło w tym sezonie

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
w zeszłym roku przejeździłam zimę można powiedzieć zwykłym rowerem o takim:
http://marysin.blogspot.com/2012/08/yellow-bike.html

myślę, że przed sezonem zimowym warto się przygotować, tzn. wzmocnić mięśnie ja ćwiczyłam z Ewką Ch. i chyba zaraz do tego wrócę, do tego chodziłam i teraz też będę chodzić na basen (pływanie jak dla mnie jest rewelacyjne na mój kręgosłup).
Co do ubrania już jakiś czas temu pisałam trzeba wiedzieć jakie masz słabsze punkty, tzn. gdzie szybciej marzniesz. Mi przy mrozie szybko marzną palce i u nóg i rąk dla tego jeździłam w butach na grubszej podeszwie z 2 parami skarpet i w narciarskich rękawiczkach.
Nie lubię też gdy mi podwiewa w plecy więc zakładałam tzw. body, albo długą koszulkę.
Za to nie lubię jak mi się grzeją nogi więc zwykle zakładam po prostu grubsze spodnie, albo getry zimowe (ale mam koleżankę, która marznie w nogi i wiem, że zakłada ciepłe rajstopy i spodnie, mój tato jeździ zimą w spodniach narciarskich)
i nie bać się!!! po śniegu da się jechać, gorzej jak zrobi się breja po niej ciężko się jeździ.
A na trasę polecam mieć w plecaku coś ciepłego w termosie (ja mam zazwyczaj kawę i coś do jedzenia jak czekolada (przydaje się przy spadku energii) do tego dodatkowa koszulka i skarpetki (aaa plecak oprócz tego, że transportuje też jest świetny bo grzeje w plecy)

jak coś pytaj, albo jak mi się przypomni, to będę pisać
ja to się bardzo nie boję mrozu czy śniegu...
w sumie najbardziej mi przeszkadza zimno w twarz ...ubieram się tak
bielizna na to body, albo t-shirt wkładany w spodnie,
rajstopy/getry/kalesony (jak zwał tak zwał- coś pod spodnie), na to normalnie jeansy (nie mam ubrań typowo rowerowych),
bluza na suwak, kurtka narciarska (cienka, ale nie przewiewna), rękawiczki (ostatnio 2pary takich bawełnianych cienkich, ale muszę to zmienić na narciarskie jak tylko dostanę kasę),szalik i czapka.
I w sumie nie jest mi zimno (a czasem nawet jest baaardzo ciepło po całym ciele, nawet w dłonie), problem dla mnie stanowi odsłonięta część twarzy- strasznie mnie policzki palą...ale najgorzej nos i broda dosłownie paaali żywym ogniem!
Smaruję się na rower grubym tłuścioszkiem dla dzieci takim "na wiatr i mróz...daje to tylko tyle, że świecę sie jak latarnia i mam w miarę nawilżoną skórę. Ochrony żadnej, no bo przeciez to krem, a nie ubranie jak sobie z tym radzić?
Kominiarka? Jakieś inne pomysły?
Bo ja jeżdzę miejskim rowerem ubrana w "normalne" ubrania i chciałabym w miarę "normalnie" wyglądać

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
w zeszłym roku jakoś dawałam radę w zadymki itp.
a dzisiaj głupia odpuściłam tak to jest jak się słucha osób,które przy +5 stopni mówią,że zimno i straszą śniegiem, dobra rano był mrozik, ale żadnego końca świata. A teraz gdy wyszło piękne słonko i gdy sobie pomyślę, że z pracy będę tłukła się komunikacją i to dużo więcej czasu i zajmie niż gdybym jechała rowerem
też mam takie przemyślenia gdy dam się namówić na jazdę komunikacją miejską...a stanie na przystanku- nienawidzę tego...5 minut do tramwaju, a człowiek zmarźnie jakby to była wieczność na Syberii

nie mam, żabiego skoku, ale szybciej się przemieszczam rowerem do pracy i z pracy niż pipep....... komunikacją miejską w Poznaniu
i za tydzień będę miała już okulary a na dniach powinny dojść szkiełki no i też nie odpuszczę.
też wolę nawet w mróz rower, niestety dziecię me za małe na jazdę w mróz i wiatr, więc odwożę go już ZTMem...a potem wracam po rower jesli mam czas


jak się jedzie w gorszych warunkach, to trochę jak zdobywanie swojego Kilimandżaro
coś w tym jest


Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Hej,
Jezdzicie?
Jaka u Was pogoda?U mnie 1 stopien na plusie,zachmurzone ale bez deszczu i sniegu-ciagle jezdze

Fajne blogi znalazlam:
http://bike-belle.blogspot.com
http://trzymamforme.pl
ja dziś 31 km wiemmm...malusio ale jak na moje możliwości to i tak dobrze, że w ogóle rower nie poszedł do piwnicy.
Listopad zamknięty w 127km (i głupia baba, co miesiąc to powtarzam- mogłam sprawdzić dzień wcześniej ile mam na liczniku i dobić do tych 130km...a tak pozostał niedosyt)
Cytat:
Napisane przez marcinosz Pokaż wiadomość
Postanowiłam, że zainwestuję w jakiś porządny licznik rowery z GPS Bo te telefonowe aplikacje to jednak to nie to Aż się boję o cenę takiego cuda... coś czuję, że to pewnie będzie 500 i więcej
ło matko jedyna...ile?!
A co jest że tak powiem takiego extra wartego pięciu stów w liczniku z gpsem?
Ja jestem zielony listek w temacie liczników i jak na amatorszczyznę którą odstawiam wystarczy mi endomondo. Z grubsza policzy, a tak naprawdę kilometr w tą czy tamtą...
Powaznie pytam, co taki wypaśny licznik ma?....bo taką kaskę to bym w jakieś większe akcesorium zainwestowała, a jakoś licznik to wydaje mi się taki "modny gadzet" tzn. jak już wszystko się ma obkupione, to warto mieć...ale ja to prawie na gołych szprychach jeżdzę
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 14:04   #1909
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
ja to się bardzo nie boję mrozu czy śniegu...
w sumie najbardziej mi przeszkadza zimno w twarz .
Na zimno w twarz polecam kremik Ja smaruję przed wyjściem na dwór i o wiele lepiej mi się jeździ

Cytat:
ło matko jedyna...ile?!
A co jest że tak powiem takiego extra wartego pięciu stów w liczniku z gpsem?
Ja jestem zielony listek w temacie liczników i jak na amatorszczyznę którą odstawiam wystarczy mi endomondo. Z grubsza policzy, a tak naprawdę kilometr w tą czy tamtą...
Powaznie pytam, co taki wypaśny licznik ma?....bo taką kaskę to bym w jakieś większe akcesorium zainwestowała, a jakoś licznik to wydaje mi się taki "modny gadzet" tzn. jak już wszystko się ma obkupione, to warto mieć...ale ja to prawie na gołych szprychach jeżdzę
Te zwykłe liczniki kosztują mniej, o wiele mniej, ja sobie wymarzyłam taki z GPS to i cena wyższa
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-03, 14:39   #1910
d5b8657d233dd856116553822027d50f8da9b6c6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
biegasz na dworze czy bierznia?

na dworze , trzeba się hartować
a takie liczniki z gps są już nawet za 250 zł a te najdroższe to i za 2 tysiące. ja osobiście nie mam potrzeby tego używać , znam już wszystkie trasy w okolicy.sprawdzałam najpierw na mapie i jechałam, albo po prostu w trakcie jazdy skręcałam tu i tam patrzyłam na znaki i jeszcze nigdy się nie zgubiłam :p

Edytowane przez d5b8657d233dd856116553822027d50f8da9b6c6
Czas edycji: 2013-12-03 o 14:48
d5b8657d233dd856116553822027d50f8da9b6c6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 15:10   #1911
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

[1=d5b8657d233dd8561165538 22027d50f8da9b6c6;4399835 7]na dworze , trzeba się hartować
a takie liczniki z gps są już nawet za 250 zł a te najdroższe to i za 2 tysiące. ja osobiście nie mam potrzeby tego używać , znam już wszystkie trasy w okolicy.sprawdzałam najpierw na mapie i jechałam, albo po prostu w trakcie jazdy skręcałam tu i tam patrzyłam na znaki i jeszcze nigdy się nie zgubiłam :p[/QUOTE]

Właśnie a propos znaków Uczycie się przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów ? Interesuje was to w ogóle, czy jeździcie i się nie przejmujecie ?
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-04, 00:22   #1912
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
dzisiaj kierowcy mieli jeszcze więcej skrobania
a ja się szybko rozgrzałam i byłam w pracy 10 minut przed czasem

mówisz? to next wypłata kask mój bo teraz to psa muszę obkupić w zimowe sweterki i niestety torbę do noszenia, bo seniorce coraz ciężej się chodzi
u mnie gogle niestety odpadają, chyba że założę szkła kontaktowe, tylko, że wtedy na dworze strasznie oczy mi łzawią i po wejściu do pomieszczenia
Ja chcialam gogle bo normalne okulary strasznie paruja-zobaczymy,mam zamiar w nich jezdzic

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość


Czarny Elfie...skoro masz zamiar jeździć mieszczuchem to może ciebie o parę spraw podpytam- jak konserwujesz rower?
Ja mam niby z aluminium...więc teoretycznie rama mi nie zardzewieje...bardziej się martwię o mechanizmy- bo to wszystko jest "taniocha" w moim rowerze i po prostu mam wrażenie, ze co jazda to gorzej z nim...na razie kasy brak na serwis, muszę sama sobie radziś i prócz częstego smarowania i psikania takim sprayem "oczyszczającym" do rowerów nie wiem co jeszcze zapodać mojemu maleństwu, zeby się jeszcze trochę potoczyło w tym sezonie

ja to się bardzo nie boję mrozu czy śniegu...
w sumie najbardziej mi przeszkadza zimno w twarz ...ubieram się tak
bielizna na to body, albo t-shirt wkładany w spodnie,
rajstopy/getry/kalesony (jak zwał tak zwał- coś pod spodnie), na to normalnie jeansy (nie mam ubrań typowo rowerowych),
bluza na suwak, kurtka narciarska (cienka, ale nie przewiewna), rękawiczki (ostatnio 2pary takich bawełnianych cienkich, ale muszę to zmienić na narciarskie jak tylko dostanę kasę),szalik i czapka.
I w sumie nie jest mi zimno (a czasem nawet jest baaardzo ciepło po całym ciele, nawet w dłonie), problem dla mnie stanowi odsłonięta część twarzy- strasznie mnie policzki palą...ale najgorzej nos i broda dosłownie paaali żywym ogniem!
Smaruję się na rower grubym tłuścioszkiem dla dzieci takim "na wiatr i mróz...daje to tylko tyle, że świecę sie jak latarnia i mam w miarę nawilżoną skórę. Ochrony żadnej, no bo przeciez to krem, a nie ubranie jak sobie z tym radzić?
Kominiarka? Jakieś inne pomysły?




ja dziś 31 km wiemmm...malusio ale jak na moje możliwości to i tak dobrze, że w ogóle rower nie poszedł do piwnicy.
Listopad zamknięty w 127km (i głupia baba, co miesiąc to powtarzam- mogłam sprawdzić dzień wcześniej ile mam na liczniku i dobić do tych 130km...a tak pozostał niedosyt)
Gratulacje km

Ja w zimniejsze dni owijam twarz szalem

Co do kremu to uzywam jaki tam mam akurat na stanie i na krem koniecznie puder mineralny sypki zeby mi sie paszcza nie swiecila

Jestem zielona w konserwacji bo u mnie zimy sa lekkie i jeszcze nie musialam nic specjalnego z moim rowerem robic.Na razie rower caly czas stoi w cieplym garazu,parkuje go zawsze pod dachem takze nie ucierpial ani od deszczu czy sniegu.Jezeli pogoda sie pogorszy to napewno sie zajme nim bardziej powaznie i pojdzie na przegladDotychczas tylko staram sie aby byl suchy po kazdej jezdzie i oczyszczony i lancuch naoliwiony


Wlasnie wrocilam z jazdy do szkoly -13 km-zapowiadali deszcz ze sniegiem ale jest sucho.Wlasnie wpierniczam chleb z maslem-apetyt taki po jezdzie ze hej.Wlasnie zobaczylam w mojej aplikacji ze spalilam ostatnio 1000 kalorii(odpowiednik 1malej pizzy pepperoni)
Dzisiejszy stroj na rower:bluzka i spodnie termo,narciarska biala kurtka,skorzane rekawiczki i trapery-temperatura 2 stopnie na plusie-troche sie zgrzalam.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-04, 01:06   #1913
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (36,1 KB, 13 załadowań)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-04, 06:20   #1914
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

ja na twarz zakładam chuste typu buff-teraz jeszcze cienka letnia jak temperatura spadnie to mam polarową
dla mnie najważniejsze były rękawiczki z windstopperem-w ręce zawsze mi zimno a te sprawiają,że czuję sie komfortowo
bluzka i gacie tremo -polar na to i cisnę
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-05, 01:49   #1915
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
ja na twarz zakładam chuste typu buff-teraz jeszcze cienka letnia jak temperatura spadnie to mam polarową
dla mnie najważniejsze były rękawiczki z windstopperem-w ręce zawsze mi zimno a te sprawiają,że czuję sie komfortowo
bluzka i gacie tremo -polar na to i cisnę
O tak dobre rekawiczki sa wazne
Wczoraj przyszla moja bluza polarowa-jest super wygodna no i przyda sie od razu bo u mnie pogoda dzisiaj taka:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (118,3 KB, 15 załadowań)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 11:15   #1916
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez marcinosz Pokaż wiadomość
Postanowiłam, że zainwestuję w jakiś porządny licznik rowery z GPS Bo te telefonowe aplikacje to jednak to nie to Aż się boję o cenę takiego cuda... coś czuję, że to pewnie będzie 500 i więcej
ja bym się bała, że mi takie cudo ktoś zaraz ukradnie, ni i 500 zł to więcej niż dałam za rower
ale jak fajny gadżet i ma się możliwość, to czemu nie

Cytat:
Napisane przez marcinosz Pokaż wiadomość
Na zimno w twarz polecam kremik Ja smaruję przed wyjściem na dwór i o wiele lepiej mi się jeździ


Te zwykłe liczniki kosztują mniej, o wiele mniej, ja sobie wymarzyłam taki z GPS to i cena wyższa

krem i owszem (mam dla dzieci)
ale dla mnie najważniejsze jest smarowanie ust, jak jest zimno i nie posmaruję, to zaraz są spierzchnięte, popękane, boli i wygląda okropnie


Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja chcialam gogle bo normalne okulary strasznie paruja-zobaczymy,mam zamiar w nich jezdzic


Gratulacje km

Ja w zimniejsze dni owijam twarz szalem

Co do kremu to uzywam jaki tam mam akurat na stanie i na krem koniecznie puder mineralny sypki zeby mi sie paszcza nie swiecila

Jestem zielona w konserwacji bo u mnie zimy sa lekkie i jeszcze nie musialam nic specjalnego z moim rowerem robic.Na razie rower caly czas stoi w cieplym garazu,parkuje go zawsze pod dachem takze nie ucierpial ani od deszczu czy sniegu.Jezeli pogoda sie pogorszy to napewno sie zajme nim bardziej powaznie i pojdzie na przegladDotychczas tylko staram sie aby byl suchy po kazdej jezdzie i oczyszczony i lancuch naoliwiony


Wlasnie wrocilam z jazdy do szkoly -13 km-zapowiadali deszcz ze sniegiem ale jest sucho.Wlasnie wpierniczam chleb z maslem-apetyt taki po jezdzie ze hej.Wlasnie zobaczylam w mojej aplikacji ze spalilam ostatnio 1000 kalorii(odpowiednik 1malej pizzy pepperoni)
Dzisiejszy stroj na rower:bluzka i spodnie termo,narciarska biala kurtka,skorzane rekawiczki i trapery-temperatura 2 stopnie na plusie-troche sie zgrzalam.
też mam po dłuższej jeździe apetyt taki, że konia z kopytami mogłabym zjeść
aaaa i uważaj z owijaniem twarzy! szczególnie przy ustach - jadąc oddychasz szybciej, mając zasłonięte usta para wodna którą wydychasz osiada na szaliku, a on mokry dotyka twojej twarzy, a zimno i mokry szalik może spowodować podrażnienie skóry.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
O tak dobre rekawiczki sa wazne
Wczoraj przyszla moja bluza polarowa-jest super wygodna no i przyda sie od razu bo u mnie pogoda dzisiaj taka:
hahaha ale was zasypało nasz wiejący Ksawery, to taki pikuś (choć przez tego pikusia mam dzisiaj przymusową przesiadkę na komunikację miejską, bo już wczoraj jak zaczynało wiać jazda była mordęgą, ba nawet nie wiedziałam, że koło potrafi zatańczyć jak dostanie silniejszy podmuch)
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-06, 11:53   #1917
d5b8657d233dd856116553822027d50f8da9b6c6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez marcinosz Pokaż wiadomość
Właśnie a propos znaków Uczycie się przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów ? Interesuje was to w ogóle, czy jeździcie i się nie przejmujecie ?
ja nie interesuję się jakoś szczególnie, najczęściej przypadkiem coś przeczytam w jakiejś gazecie rowerowej albo na stronie, ale nie śledzę nowości w przepisach ( kto za tym nadąży ) .
Zima nadchodzi pogoda się pogarsza, śniegu co prawda u mnie nie ma , ale ten wiatr nie wygląda fajnie, ale oczywiście nie dam się tak łatwo i zaraz wsiadam na rower.Chyba przeżyje
d5b8657d233dd856116553822027d50f8da9b6c6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 06:45   #1918
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość


też mam po dłuższej jeździe apetyt taki, że konia z kopytami mogłabym zjeść
aaaa i uważaj z owijaniem twarzy! szczególnie przy ustach - jadąc oddychasz szybciej, mając zasłonięte usta para wodna którą wydychasz osiada na szaliku, a on mokry dotyka twojej twarzy, a zimno i mokry szalik może spowodować podrażnienie skóry.


hahaha ale was zasypało nasz wiejący Ksawery, to taki pikuś (choć przez tego pikusia mam dzisiaj przymusową przesiadkę na komunikację miejską, bo już wczoraj jak zaczynało wiać jazda była mordęgą, ba nawet nie wiedziałam, że koło potrafi zatańczyć jak dostanie silniejszy podmuch)
Dzieki za porade na temat szalika
No zasypala nas niezle i trzyma-aha i koniec lekkich zim-temperatury teraz sa u mnie w okolicach -20 stopni Ale ciagle widze ludzi na rowerach
Tanczace kola -niezle
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 08:43   #1919
d5b8657d233dd856116553822027d50f8da9b6c6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

ojj wczorał był prawdziwy test wytrzymałości. ledwo zdążyłam wyjść z domu oczywiście zaczął padać śnieg + mega wiatr. ciężko było ale dojechałam, spodnie mokre, twarz czerwona od nawalającego w nią śniegu powrót też nieciekawy, przestało co prawda padać, ale zapomniałam światełka i musiałam jechać po ośnieżonym chodniku. dałam rade bez zaliczenia gleby jedyny plus to niska temperatura,oczywiście w pracy wszyscy kazali mi się nie wydurniać i wracać autobusem

Edytowane przez d5b8657d233dd856116553822027d50f8da9b6c6
Czas edycji: 2013-12-07 o 08:45
d5b8657d233dd856116553822027d50f8da9b6c6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 17:09   #1920
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rower - dla tych co połknęły bakcyla ;)

Cytat:
Napisane przez marcinosz Pokaż wiadomość
Właśnie a propos znaków Uczycie się przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów ? Interesuje was to w ogóle, czy jeździcie i się nie przejmujecie ?
Staram sie znac obowiazujace zasady i ich przestrzegac.Np jak jade chodnikiem to wolno i jak widze pieszego to zsiadam z roweru,jak przechodze przez pasy to tez zsiadam z roweru i prowadze go itp.

[1=d5b8657d233dd8561165538 22027d50f8da9b6c6;4405400 6]ojj wczorał był prawdziwy test wytrzymałości. ledwo zdążyłam wyjść z domu oczywiście zaczął padać śnieg + mega wiatr. ciężko było ale dojechałam, spodnie mokre, twarz czerwona od nawalającego w nią śniegu powrót też nieciekawy, przestało co prawda padać, ale zapomniałam światełka i musiałam jechać po ośnieżonym chodniku. dałam rade bez zaliczenia gleby jedyny plus to niska temperatura,oczywiście w pracy wszyscy kazali mi się nie wydurniać i wracać autobusem [/QUOTE]

Wow superPodziwiam

Ja dzisiaj planuje jechac w samym polarku.Wyprobowalam go jak poszlam na spacer i bitwe sniezkami z wychowankami z pracy i bylo -15 stopni i bylo mi cieplo.Jak narazie jest -8 stopni dzisiaj
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-21 16:38:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.