EPIDUO- jak na was działa? - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-25, 18:51   #3661
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Jak to jest z tymi kremami których nie wolno używać stosując epiduo?

Kilka dni temu zaczęłam swoją przygodę z epiduo po zdiagnozowaniu trądziku pospolitego (30+ ) do niego mam stosować cetaphildo mycia (wybrałam Ziaję fizjoderm żel) oraz Cetaphil dermoprotektor - ten kupiłam. Jako, że niedawno kupiłam krem siarkowa moc, który rewelacyjnie trzyma mój makijaż w ryzach chciałam go stosować jednak dermatolog zastrzegła, że albo epiduo albo ale ... nie zapytałam właściwie dlaczego? Nawilżanie stosowałam do tej pory na noc, teraz smarując się nawilżaczem na dzień makijaż wygląda fatalnie i trzyma się godzinę po czym chce spłynąć (poprawki bibułkami i pudrem pogarszają sprawę)

Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 20:18   #3662
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja mam skórę w okół oczu zaczerwienioną, choć smaruję tylko czoło i mnie pali skóra na twarzy, a już myślałam, że nie podrażni.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:01   #3663
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Rossi Pokaż wiadomość
Jak to jest z tymi kremami których nie wolno używać stosując epiduo?

Kilka dni temu zaczęłam swoją przygodę z epiduo po zdiagnozowaniu trądziku pospolitego (30+ ) do niego mam stosować cetaphildo mycia (wybrałam Ziaję fizjoderm żel) oraz Cetaphil dermoprotektor - ten kupiłam. Jako, że niedawno kupiłam krem siarkowa moc, który rewelacyjnie trzyma mój makijaż w ryzach chciałam go stosować jednak dermatolog zastrzegła, że albo epiduo albo ale ... nie zapytałam właściwie dlaczego? Nawilżanie stosowałam do tej pory na noc, teraz smarując się nawilżaczem na dzień makijaż wygląda fatalnie i trzyma się godzinę po czym chce spłynąć (poprawki bibułkami i pudrem pogarszają sprawę)

A czegoś nie wolno? Na Cetaphilu makijaż kompletnie się nie trzyma, to fakt. A druga sprawa - czy on w ogóle nawilża? Mojej skórze na twarzy szkodził bardzo, więc z niego zrezygnowałam. Niby treściwy - postanowiłam zużyć go jako krem do rąk. I o dziwo - dłonie były wysuszone nawet bardziej, niż wtedy, gdy przestałam na jakiś czas używać kremu! Po tym doświadczeniu wszędzie robię im antyreklamę

Używam na dzień kremu żurawinowego Apis (10zł/110ml - doz), ale jest dość słaby, czasem olejku, maseczki nawilżającej - raz w tygodniu. Wydaje mi się, że największe znaczenie ma zmiana sposobu i produktów do mycia twarzy. Zmywam makijaż olejkiem i żelem Fitomedu, na co dzień używam Ziai antybakteryjnej, po każdym myciu toniku. Przez jakiś czas myłam twarz normalnie - mydłem, bo liczyłam, że Epiduo będzie lepiej działało, ale makijaż mi się nie domywał, skóra schodziła, a maść okrutnie podrażniała.

Ze skórą wokół oczu miewam problemy, czasem podrażnia, a jeżeli dotknę jej dłonią nieumytą po wsmarowywaniu Epiduo, to już w ogóle.

I pojawia mi się mnóstwo zaskórników zamkniętych - takich białych, podskórnych. Czy ktoś z Was się z tym spotkał?

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2013-11-26 o 13:03
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 21:16   #3664
doiwannaknow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

@Rossi, Kremy siarkowe wysuszają, jak będziesz go stosowała razem z epiduo, to sama się przekonasz, że po prostu się na da, skóra sucha jak wiór, przynajmniej u mnie tak było:P A Cetaphil baaardzo doceniłam właśnie teraz, kiedy mi się skończył. Myślałam, że mi zbyt wiele nie daje, ale jak teraz smaruję się samym kremem nawilżającym "ulga" ziaji, który zupełnie sobie nie radzi, to widzę wielką różnicę, przy cetaphilu skóra była o wieele bardziej nawilżona.
doiwannaknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 09:37   #3665
Sanu
Raczkowanie
 
Avatar Sanu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 272
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Łączę się w bólu w walce z trądzikiem. Niecały tydzień stosuję epiduo i antybiotyk tetralysal i jestem załamana.... Mój problem to trądzik w wyniku odrzucenia tabletek antykoncepcyjnych... Pierwsze 3 dni smarowania tą maścią było spoko... mam cerę suchą i zdziwiona byłam że całkiem dobrze reaguje.... No ale wczoraj moja radość się skończyła... skóra schodzi.. swędzi, piecze, jest czerwona... dotykając jej mam wrażenie że dotykam papier... trądzik jak jest tak był... a nawet wysypuje mnie teraz na czole... masakraa nie mogę na siebie patrzeć w lustro... Dziewczyny a czy Wy smarujecie tylko na pryszcze czy na wągry i rozszerzone pory też? Bo nie wiem czy rezygnować z tych miejsc czy dalej je katować....
Sanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 15:54   #3666
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez doiwannaknow Pokaż wiadomość
@Rossi, Kremy siarkowe wysuszają, jak będziesz go stosowała razem z epiduo, to sama się przekonasz, że po prostu się na da, skóra sucha jak wiór, przynajmniej u mnie tak było:P A Cetaphil baaardzo doceniłam właśnie teraz, kiedy mi się skończył. Myślałam, że mi zbyt wiele nie daje, ale jak teraz smaruję się samym kremem nawilżającym "ulga" ziaji, który zupełnie sobie nie radzi, to widzę wielką różnicę, przy cetaphilu skóra była o wieele bardziej nawilżona.
Dziękuję za tę informację Czyli to nie jest tak, że zachodzi jakaś niepożądana reakcja na skórze, nie licząc wysuszenia oczywiście. Hmm dziwi mnie ten kategoryczny zakaz stosowania "siarkowej mocy". W takim razie na większe wyjścia będę go stosowała inaczej sobie nie wyobrażam męki z makijażem na najbliższe miesiące ... A cetaphil kupiłam tylko ze względu na opinie, ze bardzo fajnie łagodzi, fajnie że go doceniłaś ja na swój jeszcze czekam. Póki co moja cera po kilku dniach zero reakcji na epiduo.. czyżby bomba z opóźnionym zapłonem?? Skinoren w ogóle na mnie nie zadziałał jakąś wyjątkowo grubą skóre mam =/
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 11:58   #3667
Anol
Rozeznanie
 
Avatar Anol
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ww/DE
Wiadomości: 808
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Sanu Pokaż wiadomość
Łączę się w bólu w walce z trądzikiem. Niecały tydzień stosuję epiduo i antybiotyk tetralysal i jestem załamana.... Mój problem to trądzik w wyniku odrzucenia tabletek antykoncepcyjnych... Pierwsze 3 dni smarowania tą maścią było spoko... mam cerę suchą i zdziwiona byłam że całkiem dobrze reaguje.... No ale wczoraj moja radość się skończyła... skóra schodzi.. swędzi, piecze, jest czerwona... dotykając jej mam wrażenie że dotykam papier... trądzik jak jest tak był... a nawet wysypuje mnie teraz na czole... masakraa nie mogę na siebie patrzeć w lustro... Dziewczyny a czy Wy smarujecie tylko na pryszcze czy na wągry i rozszerzone pory też? Bo nie wiem czy rezygnować z tych miejsc czy dalej je katować....
Mnie wysypywało przez jakieś 2 tygodnie, ale ja nie stosowałam epiduo codziennie, bo nie chciałam żeby skóra schodziła- takie stosowanie na mnie zadziałało świetnie. Smaruję całą twarz, oczywiście omijając okolice oczu, pory jakoś widocznie mi się nie zwężyły, ale zaskórniki zdecydowanie znikają.
__________________
27.06.2013 r.

Oliwia 18.05.2015

Anol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 17:26   #3668
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Rossi Pokaż wiadomość
Dziękuję za tę informację Czyli to nie jest tak, że zachodzi jakaś niepożądana reakcja na skórze, nie licząc wysuszenia oczywiście. Hmm dziwi mnie ten kategoryczny zakaz stosowania "siarkowej mocy". W takim razie na większe wyjścia będę go stosowała inaczej sobie nie wyobrażam męki z makijażem na najbliższe miesiące ... A cetaphil kupiłam tylko ze względu na opinie, ze bardzo fajnie łagodzi, fajnie że go doceniłaś ja na swój jeszcze czekam. Póki co moja cera po kilku dniach zero reakcji na epiduo.. czyżby bomba z opóźnionym zapłonem?? Skinoren w ogóle na mnie nie zadziałał jakąś wyjątkowo grubą skóre mam =/
A jak długo używasz siarkowej mocy? Jak dla mnie ten krem jest raczej wyjątkowo kiepski, ale chyba nie ma alkoholu w składzie. Aczkolwiek ma chyba inną niedobrą, matującą substancję. Wychodzę na hejterkę? Cetaphil zły, Barwa też zła

Zastanawiam się właśnie, co z Cetaphilem jest nie tak, że po odstawieniu skóra nie jest nawilżona. A moim zdaniem powinna być.

Ja już po pierwszym nałożeniu poczułam, że skóra jest gładsza. Gdzieś tak po miesiącu zmniejszyła się liczba pojawiających się wyprysków, w międzyczasie zwalczyłam suchość skóry i minimalnie ograniczyłam przetłuszczanie. Ale i tak się przetłuszcza. Teraz, po dwóch miesiącach zaczęło ubywać zaskórników.

Cytat:
Napisane przez Sanu Pokaż wiadomość
Łączę się w bólu w walce z trądzikiem. Niecały tydzień stosuję epiduo i antybiotyk tetralysal i jestem załamana.... Mój problem to trądzik w wyniku odrzucenia tabletek antykoncepcyjnych... Pierwsze 3 dni smarowania tą maścią było spoko... mam cerę suchą i zdziwiona byłam że całkiem dobrze reaguje.... No ale wczoraj moja radość się skończyła... skóra schodzi.. swędzi, piecze, jest czerwona... dotykając jej mam wrażenie że dotykam papier... trądzik jak jest tak był... a nawet wysypuje mnie teraz na czole... masakraa nie mogę na siebie patrzeć w lustro... Dziewczyny a czy Wy smarujecie tylko na pryszcze czy na wągry i rozszerzone pory też? Bo nie wiem czy rezygnować z tych miejsc czy dalej je katować....
Może spróbuj co dwa dni, lub nakładaj za jakiś czas łagodny krem nawilżający? Tylko, że wtedy działanie się osłabia. Oczywiście to nie jest preparat punktowy, nakładam na całą twarz
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 17:46   #3669
201607111017
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 624
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja trądzik dostałam wtedy kiedy teoretycznie u większości powinien zanikać- pod koniec dojrzewania. Zaczęło go być coraz więcej i więcej. Najpierw broda, potem policzki, a na końcu czoło. Cała twarz usiana okropnymi grudkami, które wyciskałam... Miałam zmasakrowaną twarz... Nie wiedziałam co robić. Przez kilka miesięcy walczyłam z nim sama, chwytałam się wszystkiego i było tylko coraz gorzej.
W końcu wybrałam się do lekarza. Dostałam standardowy zestaw: antybiotyk Klindacin T na dzień i Epiduo na noc. Oczywiście żadnej informacji o filtrach, nawilżaniu... Miałam używać TYLKO tego... Dobrze, że poszukałam co nieco w Internecie.
Kuracja była zadowalająca... Po miesiącu wszystko się zagoiło, a antybiotyk odstawiłam szybciej. Wiem, że wszystko poszło szybko. Ale mój trądzik był wynikiem źle dobranej pielęgnacji i niewiedzy o tym co potrzebuje moja cera.
Teraz znalazłam idealny zestaw kosmetyków, dzięki którym mogę utrzymać moją cerę w ryzach. Wiem, że nie mogę używać płynnych podkładów i tak dalej... Zostało mi jednak parę grudek na brodzie i przypomniałam sobie właśnie o tubce, która leży w szafce, a termin przydatności niedługo minie.
Rozpoczęłam kurację na nowo.
-Twarz myję od razu po przyjściu do domu, najczęściej około 16:00 żelem Facelle Sensitive (rewelacyjny! i tani )
-Nakładam Epiduo
-Około 20:00 przecieram twarz płynem micelarnym BeBeauty i nakładam krem odżywczy Himalaya Herbals (ma fajny, dość naturalny skład, nie zapycha i kosztuje 6 złotych)
-Rano znowu przemywam twarz micelem i nakładam mieszankę emulsji do opalania Ziaja spf 50 (u mnie sprawdza się świetnie i działa! Całe wakacje spędziłam pracując na plaży i naprawdę dobrze chroniła moją twarz oraz ramiona kolegów ) z kremem antyseptycznym Himalaya Herbals ( to jest moja ukochana baza pod makijaż... fajny skład, matuje, wygładza, śmieszna cena... ideał )

Zero podrażnień, zero wysypu (tak bardzo bardzo bardzo nie chce ) i widzę jak zaskórniki się wchłaniają.

Jeszcze raz podkreślam, nie choruję na trądzik. Mam po prostu bardzo tłustą twarz i tak chcę ją wspomóc, żeby się oczyściła. Myślę, że po skończeniu tubki spróbuję samego retinoidu, np Differin.

Życzę Wam, żeby Epiduo pomógł. Sama przez prawie rok męczyłam się z okropnym trądzikiem i wiem jak okropna jest ta przypadłość... Trzymam kciuki!
201607111017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 15:39   #3670
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
A jak długo używasz siarkowej mocy?
Ja go kupiłam kilka dni przed wizytą u dermatolog gdy jeszcze nie wiedziałam, że pójdę także stosowałam go z kilkanaście razy. U mnie świetnie się na nim trzyma makijaż. Dzisiaj przyszła paczuszka z Cetaphilem dermoprotector, jestem ciekawa działania, będzie weekendowe nawilżanie

P.S. dlaczego po 2 tygodniach stosowania epiduo moja skóra nie ujawnia jakiejkolwiek reakcji? Czy to normalne? Na początku co dwa dni teraz codziennie i nic ani łuszczenia ani zaczerwienienia
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 16:55   #3671
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

witam wszytskich przychodze z problemem, Ja zawsze mialam idealna cere ale rok temu w wieku 21 lat nagle wysypalo mi brode gulami, musialam brac antybiotyki doustnie.stosowalam masci glownie punktowo...Bo gdzie niegdzie a zazwyczaj an brodzie i okolicy ust cos wyszlo grudka jakas widoczna.. stosowalam pol roku akne derm pomagał na brode prawie nic nie wychodzilo...ale teraz na brodzie znow cos wyszlo grudki pod skora jakby zaczerwienione miejsca jestem zla bo myslalam ze akne derm mnie wyleczyl i chyba wprowadze epiduo do pielegnacji ( mam je juz od roku) ale balam sie zastosowac.Dermatolog stwierdzil ze na brodzie mam gleboko ukryte zaskorniki..malo je widac..Ale sa.Boje sie troche tego leku, ale widze ze wiekszosci pomaga,boje sie wysypu najgorzej i moze to dziwne ale boje sie na cala brode wylozyc od razu, czy moge na brodzie stosowac na czesc najgorsa epiduo ? a tam gdzie nei ma zmian akne derm czy te 2 masci obok siebie sie nie pogryza??? bo chcialabym uniknac wysypu w miare mozliwosci,niby bym mogla isc po antybiotyk doustny...ale sama nie wiem..Nie chce stosowac go an miejsca czyste bez potrzeby.....poki narazie , jak nei wiem jak zareaguje skora...chociaz mam na brodzie duzo przebarwien po wielkich zmianach i moze by na to pomoglo i przedewszystkim zadzialalo zapobiegawczo.....
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-11-29 o 16:58
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-03, 03:12   #3672
marczella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Smile Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Epiduo stosuje bodajze od 14 sierpnia 2013 teraz mamy 3grudnia 2013 wiec poszly juz jakies niecale cztery miechy wiec czas na podsumowanie. Gebuli nie mam gladkiej jak pupcia niemowlaka i co jakis czas pojawiaja mi soe wieksze czy mniejsze pryszcze. Te wieksze jakby szybciej gina pojawiaja sie tak pod skora sa czerwone i nie wychodza a takie mniejsze ropniaczki tez sa. Pod koniec pierwszej tubki czyli jakos dwa trzy tygodnie temu mialam niejako wysyp nie wiem czy to dlatego ze nakladalam mniej epiduo czy jak bo wredy twarz juz mialam praiwe gladka w kazdym badz razie przy drugiej tubce miala wysypik taki malusienkich podskorniakow widocznych pod swiatlo czy jakby sie z bliska przykzal. Nie wiem czy mnie to epidup kiedys wyleczy calkowicie nie trace nadziei poki co. Oczywiscie roznica przed uzyciem a po jest ogromna no ale po czterech miesiacach spodziewalam sie czego wiecej z racji tego ze nie mialam duzego tradziku tylko tak idosysc lajtowy no tak czy siak odezwe sie za jakis miesiac dwa i zdam kolejna relacje
marczella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 10:29   #3673
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

dziewczyny, czytalam wlasnie opinei i trafilam na jedna , ktora mnie przerazila..Czy epiduo moze przeczyszczac miejsca niesmarowane? Moim zdaniem to nie mozliwe.Dziewczyna pisala ze leczyla czolo...a miala wyprski w innych miejsach..jako wysyp.Chyba ze ona policzki tez jednak smarowala bo nei napisala jakas czesc twarzy smarowla, a cos wpsomninala ze wczesniej rzado cos tam wyszlo.Moj problem dotyczy brody i okolicy ust i tam mam pojedycze duze zmiany czesto..ale ta opinia mnie przerazila ,a juz mialam sie decydowac . bo kwas azelainowy nie spisuje sie rewelacyjnie, aczkoliwke cos tam daje....Smarowal ktos jakas czesc twarzy..tylko????..Prosze o odpowiedz, bo sie przestraszylam chce sie wreszcie pozbyc tych pojedynczych zmian...mam juz ten lek w szafce rok a jescz ego nei otworzylam ...bo boje sie ..ale ciagle mam jakas zmiane w tych okolicach najcczesciej jedna chociaz czasem zdarzy sie troche gorzej ..,no i najgorsze przebarwienia,moja broda jest laciata mimo smarowania pol roku akne dermem,nawet jak pzrestanie cos wyskakiwac to jescze troche zjedzie zanim pozbede sie pzrebarwien ....ale najwazniejsze zeby zablokowac te pojedyncze grudki z ktorymi walcze rok..a mam 22 lata i to sa moje pierwsze problemy z cera.Pojawily sie pozno i nagle i chce sie pozbyc tego problemu, wielkie grudki bardzo psuja wyglad cery ,a przebarwienia mnei uzaleznily od makijazu..
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-12-04 o 10:42
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 14:30   #3674
MaaRudzik
Przyczajenie
 
Avatar MaaRudzik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 21
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Zasadniczo Epiduo nie powinno roznosić się poza rejon stosowania. Ja np. czoło mam czyste, stosuję tylko na brodę i policzki, czasem na czoło. Też nigdy na czole wysypu nie miałam - poza tym - jeśli po posmarowaniu wysypie Cię na czole, to znaczy, że nie było ono takie 100% czyste, tylko coś pod skórą siedziało.

Ogólnie walka z trądzikiem jest długa i kręta, najgorzej z przebarwieniami, ale mi po 5 miesiącach z epiduo już powoli znikają i one. Na początku był wysyp, wysuszenie, ale teraz jest tylko lepiej i lepiej. Ale też zmieniłam częściowo dietę, odstawiłam całkowicie alkohol. Poza tym - stosuj makijaż tylko wtedy, gdy musisz - bo może też się okazać, że podkład, którego używasz po prostu Cię zapycha i stąd pojawiają się syfki.
MaaRudzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 15:21   #3675
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez MaaRudzik Pokaż wiadomość
Zasadniczo Epiduo nie powinno roznosić się poza rejon stosowania. Ja np. czoło mam czyste, stosuję tylko na brodę i policzki, czasem na czoło. Też nigdy na czole wysypu nie miałam - poza tym - jeśli po posmarowaniu wysypie Cię na czole, to znaczy, że nie było ono takie 100% czyste, tylko coś pod skórą siedziało.

Ogólnie walka z trądzikiem jest długa i kręta, najgorzej z przebarwieniami, ale mi po 5 miesiącach z epiduo już powoli znikają i one. Na początku był wysyp, wysuszenie, ale teraz jest tylko lepiej i lepiej. Ale też zmieniłam częściowo dietę, odstawiłam całkowicie alkohol. Poza tym - stosuj makijaż tylko wtedy, gdy musisz - bo może też się okazać, że podkład, którego używasz po prostu Cię zapycha i stąd pojawiają się syfki.
ja w zasadzie to mam przebarwienia na brodzie i ciagle 1 grudke prawie- i to caly moj problem..ale mnie to okropnie wkurza, bo te grudki niemale sa.I generalnei mam normalna cere,w ogole mi sie nei prztlusczaza zaskornikow tez brak, ale w okolicach brody ust pojawiaja sie pryszcze..i tylko to mam smarowac.Z reszta tak zalecil mi dermatolog,bo nie ma co wysuszac skory neipotrzebnie, tam gdzie wyglada niemal idealnie.
Mowiac o roznoszeniu co masz na mysli? ze podczas spania na przyklad przejdzie na policzek?

a i mam pytanie na jak dlugo sie utrzymuja takei efekty?ja mam nadzieje ze tak silny srodek wyleczy mnei raz a dobrze.jak myslisz jest szansa przy takim problemie??Naprawde moj problem nie jest duzy...bo nei mam zaskornikow , tylko zazwyzcaj 1bardzo rzadko 2 grudki....Ale uciazliwy bo tak jest niemal ciagle.I mysle ze skoro na wieksze problemy pomaga ten krem to taki problem 1-2 zmiany..powinny byc szybko zaleczone..No i na brodzie mam tez przebarwienia po tych zmianach to zluszczyc by sie przydalo.do tej pory uzywalam tylko miejscowych srodkow, ale chcialabym uzyc cos profilaktycznie.....zeby zatrzymac te zmiany zapobiec im bo jak juz wyjda to schodza dlugo...i zostawiaja slad, jedynie akne derm stosowalam na brode bardziej powierzchniowo na przebarwienia.wychodza na brodzie mniejsze zmiany..jakis czas byl spokoj..ale teraz znow..chyba czas na silniejszy srodek

Mi by sie przydalo ograniczyc slodycze ale ciezko narazie rzucam slodzenie ...a slodzilam 3 lyzeczki a pilam naprawde duze ilosci herbaty.Fajnie ze Ci pomaga ten kremna szcescie od nich (retnoidow) skora sie nei uzaleznia tak i nawet jak juz sie wyleczy , to moze warto raz na jakis czas przeprowadzic kuracje wspomagajaca dla podtrzymania efektu..narazie stosuj wytrwale , skora w koncu sie oczysci :P
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-12-04 o 15:42
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 18:01   #3676
MaaRudzik
Przyczajenie
 
Avatar MaaRudzik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 21
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Stosuj miejscowo, nie ma co się porywać na czyste miejsca. Odnośnie rozniesienia - tak, choćby podczas snu przejedziesz ręką po brodzie, potem po policzku. Ale jeśli wcześniej jak nie stosowałaś nie miałaś problemów, to i teraz nie powinno być gorzej.

Ogólnie teraz stosuję co 2-3 dni, a przed okresem i w jego trakcie częściej, bo zwykle wtedy mnie sypie. Cięzko jest wyleczyć trądzik w 100%, więc trzeba raz na jakiś czas się smarować. W porównując moją twarz z lipca do aktualnej (parę stron wcześniej wrzucałam zdjęcia porównujące lipiec/październik) - zdecydowanie jest różnica i naprawdę jestem zadowolona z efektów.

Wytrwałości w dalszej walce życzę Kuracja epiduo nie jest droga, więc można stosować.

/Edit, nie wrzucałam października widzę. Listopada nie mam, na dniach jakoś grudniem zarzucę:
http://imageshack.us/a/img593/7560/pjbd.png

Edytowane przez MaaRudzik
Czas edycji: 2013-12-04 o 23:52
MaaRudzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 01:26   #3677
marczella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja tez na poczatku stosowalam tylko na policzki i czolo ale po pewnym czasie se spomyslalam dziabne na csla twarzci takctez zrobilam i to co bylo do przewidzenia stalo sie wyszlo mi kilka ale bardzo malutkich pryszczykow w okolicach usy i brody takze jak widac mialam tamzanieczyszczona twarz. Jak boisz sie wysypu w miejscach ktore masz czyste to lepiej nie stosuj bo jakies t pryszcze prawie gwarantowane aha i odnosnie mojego wczesniejszego postu to po tygodniu od jego dodania ma twarz niemalzebczysta!!! No cuda swiateczne ~~ zero pryszcxy zero null heh ale nie ma co sie cieszyc bo niewiadomo czy znou sie nie zaczna pojawiac ^^ \( ˚ ▽ ˚ ) /
marczella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:36   #3678
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Właśnie zaczęłam swoją kurację epiduo.Nakłądam go na suchą skórę, bardzo cienką warstwą co 3 dni.Moim problemem są zaskórniki, rzadziej ropne pryszcze, niestety często bolące,podskórne pryszcze.Do tego przetłuszcza mi się skóra.
Czy komuś pomogło epiduo na przetluszczanie się skóry? Stosuję dopiero od niedawna, nie ma poki co żadnych podrażnień,ale wszystko przedemna.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 03:42   #3679
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Stosowałam epiduo ok 4 msc. Mam trądzik zaskorknikowo grudkowy z bolcymi gulami. W moim przypadku zero podrażnienia, zero luszczenia. W sumie zachowywał sie tak jakbym nic nie nakładala. Nie wiem czemu. Nadal walczę z trądzikiem teraz w ruch poszedł artrederm.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
movie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-13, 15:14   #3680
hooligans
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

po pierwszych dwóch nocach było w miare ok, ale za trzecim razem byłam czerwona i skóra zaczela mi okropnie schodzic, juz przez 3 dni mi schodzi i zadne awilzanie ne pomaga,narazie nie bede go stosowac dopuki mi sie twarz nie poprawi
hooligans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 16:03   #3681
Pietruszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Pietruszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 318
GG do Pietruszkowa
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez movie Pokaż wiadomość
Stosowałam epiduo ok 4 msc. Mam trądzik zaskorknikowo grudkowy z bolcymi gulami. W moim przypadku zero podrażnienia, zero luszczenia. W sumie zachowywał sie tak jakbym nic nie nakładala. Nie wiem czemu. Nadal walczę z trądzikiem teraz w ruch poszedł artrederm.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Hej! to przybij piątek ja też mam trądzik zaskórnikowy. Byłam około 2 miesiące temu dermatologa i przepisała mi właśnie Epiduo na noc jedynie do stosowania.Na początku działał trochę skóra była oczwiście rano deliktanie wysouszona,ale to nie było problemem bo stsowałam nawilżajacy Cetaphil. Jednak teraz ,gdy kończę tubkę nie widzę niestety żadnych efektów
Pietruszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 13:50   #3682
klaudia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 171
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mam Epiduo, użyłam go 3 razy, i na tym koniec, ponieważ dostałam pokrzywki i musiałam leczyć się zastrzykami;/ Myślę że tak zadziałał na mnie nadtlenek benzoilu bo stosowałam kiedyś sam adapalen(diferin) i było ok. Jeśli ktoś jest z Was zainteresowany Epi to proszę pisać na meila justyna-b22@wp.pl
klaudia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 11:06   #3683
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

po roku od zakupu dzis otworzylam epiduo i zauwazylam ze maść jest tylko zakrecana, nie miala zabezpieczenia jak np masc cynkowa , akne derm davercin ktora trzeba korkiem ortworzyc...Czy to normalne?bo pisze ze 6 miesiecy od otwarcia lek jest do uzycia.Narazie robie test alergiczny na dekoldzie i rece.Bo brovoxyl mnie okropnie uczulil....Krem wydaje sie z konsystencji taki delikatny.Ehh w zasadzie zaskornikow nie mam,buzia jesty ogolnie gladka. cera mam normalna ale od roku pojawiaja mi sieokropnie wielkie pojedyncze wulkany
byly na brodzie kolo ust a ostatnio miedzy lewym polickziem a szyja..i na brodzie tez cos wyskoczy mimo ze 8 miesiecy smaruje ja akne dermem!!..mam nadzieje ze mi pomoże, bo juz sil nie mam.22 lata i takie problemy zeby wystapily nagle, jak zawsze cera byla bez skazy nei moge tego przezyć
posmarowlam mala krostke na dekoldzie , a efekt jakbym zwyklym kremem posmarowala....dziwne az..po kremie z kwasem od razu rozowa...skora.
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-12-23 o 11:15
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 01:59   #3684
marczella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny moja skora znowu szaleje. Z idealnie gladkiej w ciagu tygodnia zmianila sie nie do poznania masakra... juz pol roku z epi chociaz w miwdzyczasie poprosilam o antybiotyk i on mi pomogl nie sotsuje go juz drugi miesiac moze dlatego nagly wysup? Oczywiscie nie jest tak wielgachny jak na sam poczatku no ale myslam ze epi utrzyma efekty antybiotyku a tu dupa blada!! Zalamka i te pryszcze sa taki dziwne podskorne najpierw sie robi czerwona plama potem tak sie utrzymuje i wyrasta lekki czobek z ropa ale nie taki dojrzaly do wycisniecia i potem on powoli jakby zanika to czerwone dookola i tylko ten czubekzostaje i sie utrzyuje nie wiem co na to mam poradzic dzisaj ide.do dermy zobaczymy co mi powie ehhhhhh

---------- Dopisano o 03:59 ---------- Poprzedni post napisano o 03:49 ----------

Zalaczam fotki mojego ataku nie wiem jak to sie tutaj wkleja wiec wrzucam link do mojego albumu na profiluhttps://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=22801
marczella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 00:00   #3685
bluegirl11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 65
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Epiduo stosują od 23 września czyli leci teraz 4 miesiąc Jest to moja pierwsza kuracja u dermatologa, który przepisał mi Epiduo to codziennego stosowania na noc i Normaclin do stosowania rano. Mój problem to głównie czoło, nielicznie policzki i broda. Zaczynałam z czerwonymi pryszczami w średniej ilości, które sporadycznie przekształcały się w bolące gule. Aktualnie wylądowałam bez krost, jednak z dużą ilością zaskórniaków zamkniętych. Są one płytko usadowione jednak w naprawdę sporej ilości. O ile na brodzie już je wyeliminowałam to na czole nie dają się pozbyć. Moja cera przed kuracją nie sprawiała problemów (oczywiście oprócz upierdliwego trądzika ) teraz podczas kuracji pojawiają się suche skórki na czole i kiedy czasami posmaruje policzki to suche placki. Do nawilżania stosuję tradycyjny krem nawilżający z Fitomedu i Alantal Plus. Mam nadzieję, że moja przygoda z Epiduo niedługo się skończy i pozbędę się niedoskonałości, bo skrycie liczyłam, że po 3 miesiącach wszystko zniknie Skoro i tak się już rozpisałam to chciałabym również pochwalić Normaclin, który niesamowicie wygładza twarz
bluegirl11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 08:57   #3686
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

U mnie po miesiącu zero jakiejkolwiek reakcji na epiduo bez poprawy, bez pogorszenia zero wysypu czy podrażnienia/łuszczenia.. Chyba nigdy nie będę miała zdrowej cery
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:56   #3687
acotam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

leczylam sie epiduo na moja wysypke/kaszke na policzkach po około pol roku wszystko mi ładnie zniknęło jedynie pozostały blizny na ktore dalej stosowalam epiduo. poznieh miałam śliczna gładką buzię aż do teraz znowu mnie wysypalo. nie stosowalam epiduo już tak często tylko bardzo sporadycznie. Ale zastanawiam się czy nie jestem na coś uczulona bo znowu wyszło mi to na zimę...są to takie białe widoczne chrosty na całych policzkach Jak myślicie czy to może być od czegoś co jest w okresie zimy? choćby mandarynki ? bo już nie wien co robić.
acotam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 14:25   #3688
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Narazie stosuje miejscowo tak gdzie sa wielkoludy by sprawdzic reakcje skory, przeraz amnei to pieczenie luszczenie wiec chce sprawdzic jaka zareaguje.I 3 dni i nic...zero reakcji jakiej kolowiek...
Hmm...poczekam jeszcze ze 3 dni i zaczne walke z broda i okolicami ust na dobre.
Obawiam sie tylko, ze moze otworzylam korek wczesniej nieswiadomie, bo rok lezal w szafce lek...i moze dlatego nie dzialac.Opakowanie jest slabo zabezpieczone ale nie wydaje mi sie ze odkrecalam korek bez powodu, kiedy to nie planowalam uzyc tego kremu...Ale teraz czas najwyzszy.Masci cynkowe, aknefany i akne dermy...sa za slabe.To potrzeba konkretnego leku..
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 16:00   #3689
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mam dziwne pytanie : czy epiduo moze od razu po 1 uzyciu powodowac wysyp? mialam spore grudki na brodzie czasem .. od jakiegos czasu prawie cały czas cos tam roslo... i dlatego odstwilam akne derm i zaczelam epiduo. Uzylam zaledwie raz ale na 10 godizn i wyrosla wielka gula czerowona boląca.Mialam kiesys z tym problem , rok temu na poczatku moich problemow skornych ale po antybiotyku doustnym i akne dermie zniknelo to.Pojawialy sie tylko okazałe ale grudki..Az do uzycia epiduo..czy mozliwe ze az tak oczyscil???tak szybko?i wyjał gule , ktorych nie widzialam tyle czasu jak myslicie?? bo nie wiem co robic....spodziewalam sie wysypu, ale nie tak szybko i skad az gule... Ktore sa naprawde klopotliwe, dlugo schodza bola i zostawiaja przebarwienia an naprawde dlugo..Nie wiem czy smarowac tym czy wrocic do akne , ktore z reszta ostatnio malo dzialało.
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2014-01-15 o 16:14
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:01   #3690
morph_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

@up
Tak, tak szybki wysyp jest możliwy. Nie jest to jednak powodem do odstawienia retinoidów. Taka ich specyfika działania, podobnego wysypu możesz doświadczać nawet przez wiele tygodni.

http://leczenie-tradziku.blogspot.co...html#more#more
morph_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.