Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-07, 20:29   #121
Mersenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cześć Dziewczyny

Miło czyta się o Waszych doświadczeniach w spędzaniu Wigilii i Świąt z rodziną, czy to swoją czy Waszych drugich połówek. Do tej pory zgadzałam się z opinią, że to jest wyjątkowy czas przeznaczony dla rodziny i nie każdy chłopak będzie mógł mi w tym czasie towarzyszyć. W moim poprzednim związku pierwszą Wigilię spędziliśmy u jego rodziny po 1,5 roku bycia razem. Zabrałam wtedy swoją mamę i dziadka do niego. Później scenariusz się powtarzał albo to on był u nas. Zdecydowanie radośniej było spędzać Święta w jego rodzinnym domu.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jestem jedynaczką, moja jedyną rodziną jest mama, która pół roku temu powiedziała mi, że nie chce mnie znać i nie utrzymuje ze mną kontaktu, mimo moich starań, żeby było inaczej.
Mój aktualny chłopak, z którym jestem pół roku, postanowił zaprosić mnie na Wigilię do siebie. Znam już troszkę Jego rodziców, byłam u nich kilka razy. Mama jest bardzo ciepłą i otwartą osobą, ale martwi się o moje relację z moją rodzicielką. Tata troszkę broni terytorium, siostra jest dla mnie bardzo miła. Ja natomiast czuję, że to jeszcze nie czas... Z drugiej strony mam do wyboru siedzenie samej albo u przyjaciółki, której rodziny nie znam kompletnie. I bądź tu mądry
Mersenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 19:19   #122
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Dla mnie 5 letni związek dorosłych ludzi jest już wystarczająco poważny, by i bez tego pierścionka na palcu chcieć spędzić razem Wigilię. Ale może ja jestem dziwna, bo dla mnie papierki mają znaczenie nie aż tak wielkie, dla mnie TŻ to rodzina i najbliższa osoba i bez tego.

Ale jak się nie czujesz gotowa, to TŻ nie powinien się obrażać.
Ja u exa na wigilii pojawiłam się gdzieś po 4 latach związku.
W tym roku będą drugie święta z narzeczonym i on przyjdzie do mojej rodziny.

Może faktycznie Twój się chciał oświadczyć i dlatego się focha
Może dla ciebie. Ja ze swoim jestem ponad 4 lata, i w żartach powiedziałam, że przyjdę do niego na Wigilię, to zaczął kręcić nosem, aż mi się przykro zrobiło. Nigdy nie byłam i nie będę (chyba...), ale autorko - na twoim miejscu - jeśli masz ochotę to bym poszła- to na prawdę piękny gest, że strony mamy TŻ, że traktuje Cię już jak rodzinę Ile ja bym dała...ale chyba się nie doczekam
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 13:47   #123
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Ile zwykła wigilia może sprawić zamieszania i rozterek... Ciesze się, że jednak opinie są różne i to że się spędza wigilię osobno (tzn TŻ ze swoja rodziną a my ze swoimi). Sama teraz jestem w rozterkach i mój również nie wiedział jak to ugryźć. U nas jest tak, że zarówno moja rodzina zaprasza TŻ na wigilię jak i rodzina mojego TŻ mnie. U nas również jest problem odległości obu rodzin, także logistycznie nie idzie tego pogodzić.Postanowiliśmy jednak, że jeszcze w tym roku wigilię spędzamy osobne. Jesteśmy w poważnym związku, ale jeszcze deklaracja z ust mojego nie padła :P

Zaświtał mi jednak drobny pomysł w głowie i chciałabym usłyszeć kilka niezależnych opinii. Ostatnimi czasy rodzina TŻ miała ciężkie czasy, ale wszystko wraca do normy. Wigilę spędzają w trójkę, a ja jadę do swojego rodzinnego miasta. Chciałam zrobić jednak drobne surtprise chłopakowi i jego rodzicą a mianowicie w przeddzien wigilii tj. w poniedziałek przyjechać do nich z taką małą pre-wigilijna kolacją.
Myślałam, żeby przygotowac jaką rybkę, może zupkę i ciastko i wpaść do nich posiedzieć zjeśc i może spić lampke wina.
Jak myślicie nie będzie to jakaś przesada czy tez narzucanie się w przed dzień wigilii?? Z mamą tż się zawsze dogadywałam, ale czy nie urazi jej fakt że przyjade z jakąś kolacją??
Co w ogóle sadzicie o takim pomyśle??:confu sed:

pozdrawiam
__________________
57 -56,5->56--55.5->55-->--54-53,5->50 -> utrzymać wagę
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 13:51   #124
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
Ile zwykła wigilia może sprawić zamieszania i rozterek... Ciesze się, że jednak opinie są różne i to że się spędza wigilię osobno (tzn TŻ ze swoja rodziną a my ze swoimi). Sama teraz jestem w rozterkach i mój również nie wiedział jak to ugryźć. U nas jest tak, że zarówno moja rodzina zaprasza TŻ na wigilię jak i rodzina mojego TŻ mnie. U nas również jest problem odległości obu rodzin, także logistycznie nie idzie tego pogodzić.Postanowiliśmy jednak, że jeszcze w tym roku wigilię spędzamy osobne. Jesteśmy w poważnym związku, ale jeszcze deklaracja z ust mojego nie padła :P

Zaświtał mi jednak drobny pomysł w głowie i chciałabym usłyszeć kilka niezależnych opinii. Ostatnimi czasy rodzina TŻ miała ciężkie czasy, ale wszystko wraca do normy. Wigilę spędzają w trójkę, a ja jadę do swojego rodzinnego miasta. Chciałam zrobić jednak drobne surtprise chłopakowi i jego rodzicą a mianowicie w przeddzien wigilii tj. w poniedziałek przyjechać do nich z taką małą pre-wigilijna kolacją.
Myślałam, żeby przygotowac jaką rybkę, może zupkę i ciastko i wpaść do nich posiedzieć zjeśc i może spić lampke wina.
Jak myślicie nie będzie to jakaś przesada czy tez narzucanie się w przed dzień wigilii?? Z mamą tż się zawsze dogadywałam, ale czy nie urazi jej fakt że przyjade z jakąś kolacją??
Co w ogóle sadzicie o takim pomyśle??:confu sed:

pozdrawiam
Jak nie będziesz tam siedzieć nie wiadomo ile to myślę, że fajny pomysł, ale weź pod uwagę, że twoja ew teściowa może być w ferworze gotowania-nie- wiadomo -czego i pewnym niedoczasie, więc się ucieszy raczej z krótszej niż dłuższej wizyty
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 13:59   #125
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez patrol Pokaż wiadomość
Ile zwykła wigilia może sprawić zamieszania i rozterek... Ciesze się, że jednak opinie są różne i to że się spędza wigilię osobno (tzn TŻ ze swoja rodziną a my ze swoimi). Sama teraz jestem w rozterkach i mój również nie wiedział jak to ugryźć. U nas jest tak, że zarówno moja rodzina zaprasza TŻ na wigilię jak i rodzina mojego TŻ mnie. U nas również jest problem odległości obu rodzin, także logistycznie nie idzie tego pogodzić.Postanowiliśmy jednak, że jeszcze w tym roku wigilię spędzamy osobne. Jesteśmy w poważnym związku, ale jeszcze deklaracja z ust mojego nie padła :P

Zaświtał mi jednak drobny pomysł w głowie i chciałabym usłyszeć kilka niezależnych opinii. Ostatnimi czasy rodzina TŻ miała ciężkie czasy, ale wszystko wraca do normy. Wigilę spędzają w trójkę, a ja jadę do swojego rodzinnego miasta. Chciałam zrobić jednak drobne surtprise chłopakowi i jego rodzicą a mianowicie w przeddzien wigilii tj. w poniedziałek przyjechać do nich z taką małą pre-wigilijna kolacją.
Myślałam, żeby przygotowac jaką rybkę, może zupkę i ciastko i wpaść do nich posiedzieć zjeśc i może spić lampke wina.
Jak myślicie nie będzie to jakaś przesada czy tez narzucanie się w przed dzień wigilii?? Z mamą tż się zawsze dogadywałam, ale czy nie urazi jej fakt że przyjade z jakąś kolacją??
Co w ogóle sadzicie o takim pomyśle??:confu sed:

pozdrawiam
przed Wigilia jest sporo pracy - sprzątnąć, ugotować, zrobić zakupy ....
Może raczej w niedziele?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 14:21   #126
patrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
GG do patrol
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Chętnie bym zrobiła to w niedzielę lub inny dzień, ale cały weekend wraz piątkiem pracuje po 12 h, a w poniedziałek do 15:00 także niestety mnie trzyma również praca
__________________
57 -56,5->56--55.5->55-->--54-53,5->50 -> utrzymać wagę
patrol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 14:35   #127
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

U mnie dzień przed Wigilią jest zawsze totalny sajgon porządkowo-kuchenny do późnych godzin nocnych, chyba bym się załamała jakbym musiała z gościem siedzieć
Trzeba by obadać ich zwyczaje przedwigilijne, żeby wiedzieć czy to wypali.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 14:46   #128
wiewioora83
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioora83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 090
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
przed Wigilia jest sporo pracy - sprzątnąć, ugotować, zrobić zakupy ....
O tym samym pomyślałam...
wiewioora83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 08:50   #129
blekitnademi
Raczkowanie
 
Avatar blekitnademi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 162
GG do blekitnademi
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Ja znałam swojego TŻ 4 miesiące i spędziłam z Nim Wigilie u Niego w domu (nasze domy dzieli 150km).A w drugi dzień świąt przyjechaliśmy do moich rodziców. W te święta będzie na odwrót
blekitnademi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 12:30   #130
mesta93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 682
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Jestem z TŻ-em już prawie 5 lat i jeszcze nigdy nie spędzaliśmy razem Wigilii. W moim domu i ogólnie w mojej rodzinie, jest zasada że na Wigilię można zaprosić swojego TŻ-a/TŻ-kę, dopiero wtedy gdy jest się z nim/nią zaręczonym. Pewnie wiele z was uzna że to głupie, ale w sumie ja się do tego przyzwyczaiłam i jakoś nie przeszkadza mi to. Za to zawsze spotykamy się w pierwszy lub drugi dzień świąt
__________________
Cytat:
Napisane przez wampir Pokaż wiadomość
Na dobre traktowanie trzeba sobie zasłużyć.
mesta93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 13:04   #131
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Z moim TŻ, a obecnie mężem, znamy się ponad 8 lat. Przez pierwsze 4 lata wigilię każde z nas spędzało w swoim rodzinnym domu, później - w jedno święto razem do jednej rodziny, w drugie - do drugiej.

Zamieszkaliśmy razem w moim rodzinnym domu (jeszcze bez ślubu) i od tego czasu wigilię spędzamy razem - albo z moją mamą, albo u rodziców męża.
Reszta bez zmian
Dopiero w tym roku spędzamy ze sobą wigilię jako małżeństwo

Czekam z utęsknieniem, aż w końcu będziemy całkowicie "na swoim", żebyśmy mogli wigilię spędzić sami bądź zapraszając rodziny do siebie

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2013-12-10 o 14:15
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-17, 14:58   #132
Bambie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Odkąd pamiętam Wigilię spędzam w gronie rodziny, a rodzinę mam akurat sporą. Zawsze jest dużo zamieszania, szumu, kilka obrażonych twarzy, ale przy stole wszystko mija jak ręką odjął. W tym roku nie potrafimy dogadać się w sprawie potraw.. Starsze pokolenie nie wyobraża sobie Wigilii bez 12 potraw, pokolenie "pracująco-zabiegane" nie ma czasu im pomóc i obstawiamy przy kupieniu np. pierogów i uszek, co oczywiście jest niedopuszczalne przez babcie, dziadków i ciocie. Za to młodsze pokolenie ma inne smaki niż my i wymyśla. Z tymi ostatnimi jest najmniejszy problem, bo postanowiliśmy zakupić kilka produktów ....<reklama>.... i są szczęśliwi, ale jak poradzić sobie z upartymi staruszkami?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-12-17 o 15:17 Powód: Nieopłacona reklama
Bambie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 15:58   #133
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez mesta93 Pokaż wiadomość
Jestem z TŻ-em już prawie 5 lat i jeszcze nigdy nie spędzaliśmy razem Wigilii. W moim domu i ogólnie w mojej rodzinie, jest zasada że na Wigilię można zaprosić swojego TŻ-a/TŻ-kę, dopiero wtedy gdy jest się z nim/nią zaręczonym. Pewnie wiele z was uzna że to głupie, ale w sumie ja się do tego przyzwyczaiłam i jakoś nie przeszkadza mi to. Za to zawsze spotykamy się w pierwszy lub drugi dzień świąt
Faktycznie dziwna zasada....ale co dom to obyczaj Gorzej jak ktoś u was zdecyduje się żyć na kocią łapę całe życie

Uważam, że Wigilię można spędzić wspólnie nie będąc małżeństwem a mieszkając razem jeśli np. kilka h spędzimy u rodziców Tż a kilka godzin u swoich...( oczywiście gdy pochodzmy z tej samej miejscowości:P.- to też jest jakieś rozwiązanie. Nikt wtedy nie poczuje się urażony a związek nabiera bardzo dojrzałego charakteru ( moim zdaniem bardzo odpowiedzialne i rozsądne podejście do sprawy. Nie dość, że chcemy być razem w ten dzień ( bo niejako tworzymy rodzinę we dwójkę to jeszcze dzielimy czas pomiędzy nasze rodziny).

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2013-12-17 o 16:00
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 16:57   #134
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

tak a'propos tego wpisowego w postaci pierścionka i wielce rodzinnego charakteru wieczerzy wigilijnej: czy nigdy u was w domach nie zaprasza się osób niespokrewnionych, które po prostu niezbyt mają co ze sobą zrobić w tym "rodzinnym" dniu?
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 17:24   #135
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Pierwszą wigilię, jako świeża para, spędziliśmy osobno - i wtedy wiedziałam, że to absolutnie ostatni raz. Było koszmarnie, jak zwykle u mnie w domu rodzinnym. Zrozumiałam wtedy, że moje miejsce w w tym dniu jest u boku osoby, którą darze uczuciem a nie z wśród ludzi, gdzie każdy na siebie wrzeszczy i atmosfera zamiast radosnej, jest po prostu grobowo-łzawa.
Od tej pory święta (Boże N. i Wielkanoc) spędzaliśmy u teściów. Do tej pory wigilia u moich rodziców odbyła się raz z naszym udziałem.
A teraz nie wiem jak będzie, dziś zmarł mój teść i nie wyobrażam sobie (osobiście) by moja teściowa miała spędzać święta w swoim domu, mimo że z nami. Porozmawiam z nią dzisiaj, może uda się ją ściągnąć do nas. Mętlik mam w głowie, okropna sytuacja.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 17:28   #136
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
tak a'propos tego wpisowego w postaci pierścionka i wielce rodzinnego charakteru wieczerzy wigilijnej: czy nigdy u was w domach nie zaprasza się osób niespokrewnionych, które po prostu niezbyt mają co ze sobą zrobić w tym "rodzinnym" dniu?
Na święta zawsze jeździłam do domu babci i nigdy się nie zdarzyło by przyjechał ktoś niespokrewniony. Nie przypominam sobie, żeby znajomy/przyjaciel/sąsiad któregokolwiek z uczestników nie miał planów na ten dzień i chciałby z nami świętować. Wydaje mi się, że nieczęsto się to zdarza, sama nigdy nawet nie słyszałam o takiej sytuacji (nie liczę historii wyczytanych na forach).

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2013-12-17 o 17:30
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 13:56   #137
Mersenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

rembertowa
W tym jednym, tak świetnie skonstruowanym pytaniu widzę postawę i dystans, które sama chciałabym mieć. Ja w tym roku nie mam z kim spędzić Świąt - nie mam ojca, rodzeństwa, dalszej rodziny, matka się odcięła. Chyba powinnam w końcu się ogarnąć i po prostu spędzić miło czas z człowiekiem, którego kocham i Jego rodziną. Dziękuję
Mersenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 14:55   #138
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez Mersenka Pokaż wiadomość
rembertowa
W tym jednym, tak świetnie skonstruowanym pytaniu widzę postawę i dystans, które sama chciałabym mieć. Ja w tym roku nie mam z kim spędzić Świąt - nie mam ojca, rodzeństwa, dalszej rodziny, matka się odcięła. Chyba powinnam w końcu się ogarnąć i po prostu spędzić miło czas z człowiekiem, którego kocham i Jego rodziną. Dziękuję
trochę nie wiem, o co się rozchodzi z tą postawą, ale morał słuszny. Idź i spędź ten czas dobrze, po prostu
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 15:31   #139
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
tak a'propos tego wpisowego w postaci pierścionka i wielce rodzinnego charakteru wieczerzy wigilijnej: czy nigdy u was w domach nie zaprasza się osób niespokrewnionych, które po prostu niezbyt mają co ze sobą zrobić w tym "rodzinnym" dniu?
lata temu bywała u nas koleżanka babci, która nie miała żadnej rodziny.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 19:30   #140
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Ja pierwszą Wigilię z tż-tem spędzałam dopiero po ślubie, u jego babci, gdzie była cała rodzina tż-ta. A póki "chodziliśmy" ze sobą, to każde było u siebie, ale w 1 dzień świąt tż przyjeżdżał do nas na obiad i resztę świąt spędzał z moją rodziną.

Ale nie uważam, że to jakieś obowiązkowe.
Najlepiej żeby ludzie spędzali Wigilię tak, jak im obojgu pasuje.
Dużo ludzi żyje razem i chyba nie ma sensu, żeby ten dzień spędzali osobno.
Chociaż brat tż-ta jest od dobrych kilku lat w związku nieformalnym i jego partnerka zawsze na wszystkie święta jeździ do rodziców swoich, bez niego. Czasem on dojeżdża tam, czasem nie. Dla mnie to dziwne, są ze sobą na pewno ponad 6 lat (a może i nawet dłużej, już nie pamiętam).


U nas też nigdy nikt obcy nie był na Wigilii, ani w domu rodzinny, ani u tż-ta nie widziałam. Ale zawsze czeka tradycyjne puste nakrycie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 20:11   #141
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;44199304]Na święta zawsze jeździłam do domu babci i nigdy się nie zdarzyło by przyjechał ktoś niespokrewniony. Nie przypominam sobie, żeby znajomy/przyjaciel/sąsiad któregokolwiek z uczestników nie miał planów na ten dzień i chciałby z nami świętować. Wydaje mi się, że nieczęsto się to zdarza, sama nigdy nawet nie słyszałam o takiej sytuacji (nie liczę historii wyczytanych na forach).[/QUOTE]

Wszystko zalezy od sytuacji.
Przyznam szczerze, ze przerazil mnie post (pare stron temu) ze puste nakrycie jest po to zeby bylo puste (parafrazujac), bo jak to przyjac kogos obcego.
U mnie w domu rodzinnym.chyba raz pojawil sie ktos zupelnie obcy; a jak juz mowilam w zeszlym.roku na wigilii u mamy TZta byl moj ojciec - czyli de facto osoba spoza rodziny.

Wysłane z mojego XT615
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 11:55   #142
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

no i dziewczyny się doigrałam Ja -czyli założycielka wątku :P ide na wigilię do Tż bo w dniu wczorajszym Tż postawnowił się oświadczyć , a ja się zgodziłam
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 13:49   #143
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
no i dziewczyny się doigrałam Ja -czyli założycielka wątku :P ide na wigilię do Tż bo w dniu wczorajszym Tż postawnowił się oświadczyć , a ja się zgodziłam
Gratulacje
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 14:11   #144
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
no i dziewczyny się doigrałam Ja -czyli założycielka wątku :P ide na wigilię do Tż bo w dniu wczorajszym Tż postawnowił się oświadczyć , a ja się zgodziłam
super
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 14:18   #145
wiewioora83
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioora83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 090
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
no i dziewczyny się doigrałam Ja -czyli założycielka wątku :P ide na wigilię do Tż bo w dniu wczorajszym Tż postawnowił się oświadczyć , a ja się zgodziłam
Gratulacje
wiewioora83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 14:26   #146
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
tak a'propos tego wpisowego w postaci pierścionka i wielce rodzinnego charakteru wieczerzy wigilijnej: czy nigdy u was w domach nie zaprasza się osób niespokrewnionych, które po prostu niezbyt mają co ze sobą zrobić w tym "rodzinnym" dniu?
U mojego tż na wigilię przychodzi dziewczyna jego wuja (27 lat), która jest sierotą i nie ma żadnej dalszej nawet rodziny.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 22:29   #147
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Wspólna wigilia z rodziną Tż - jak jest u Was?

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
no i dziewczyny się doigrałam Ja -czyli założycielka wątku :P ide na wigilię do Tż bo w dniu wczorajszym Tż postawnowił się oświadczyć , a ja się zgodziłam
gratuluję!
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.