nauczycielki:) - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-29, 21:30   #1321
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: nauczycielki:)

no i o przedszkolach i edukacji wczesnoszkolnej ( czyli I- III ) ani słowa
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 23:03   #1322
Kiara_kier
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiara_kier
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2 229
Dot.: nauczycielki:)

teraz doczytałam w Internecie, że można pracować, ale jako pomoc wychowawcy :/
jednak, że jeśli dyrekcja jest ok, to może uzyskać zgodę od kuratorium na zatrudnienie takiej osoby jako wychowawca, ale pod warunkiem jednoczesnego rozpoczęcia studiów podyplomowych na właściwej spec.

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:41 ----------

właśnie doczytałam, że u mnie na kierunku są takie specjalności po których niby można pracować w przedszkolach:
- edukacja elementarna i kształcenie artystyczne dziecka
- wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe
Przejrzałam ich plany, różnią się od mojego 3 przedmiotami, więc zastanawiam się nad przeniesieniem... co śmieszne - dostałam się też na początku na edukację elementarną, ale z tego zrezygnowałam, bo byłam przekonana, że po opiek.-wych. mogę pracować w przedszkolu.. Albo pozostaniem na mojej spec. i pracą w może np. placówkach adopcyjnych...

Edytowane przez Kiara_kier
Czas edycji: 2013-12-29 o 23:13
Kiara_kier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 10:05   #1323
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: nauczycielki:)

Witajcie!
Jestem teraz na ostatnim roku studiów. No i zastanawia mnie pewna rzecz...
Przypuśćmy, że będę się bronić na początku lipca. Potem chciałabym szukać pracy w szkole. Rok szkolny rozpoczyna się we wrześniu, zatem nie będzie nigdzie szansy na to, by dana szkoła przyjęła mnie na rok szkolny 2014/2015? W jakich miesiącach powinno się składać CV/LM do szkoły?

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Czy myślicie, że robi to wielką różnicę (kwestia szukania/znalezienia pracy w szkole): obrona w lipcu/ obrona we wrześniu?
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 08:46   #1324
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: nauczycielki:)

Zależy czego bronisz. Jesli licencjata, obrona we wrześniu może stanowić problem. Podania możesz złożyć szybciej, napisać w nich, że kończysz studia. Ja tak skladalam, dolaczajac zaświadczenie z uczelni, że pisze pracę magisterska pod takim i takim tytulem i będę bronic się u takiego i takiego profesora. Słyszałam, że pytania należy złożyć miedzy marcem a majem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 11:17   #1325
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: nauczycielki:)

kati123, będę bronić pracę magisterską. Początek lipca to i tak jeden z najwcześniejszych terminów.
Słyszałam jednak, że podania do szkół najlepiej składać w okolicach marca. Skoro nie ma się jeszcze obronionej pracy, to jak składać te podania? Tym bardziej, że w marcu może być trudno przewidzieć to, czy się obronię w lipcu.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Chodzi mi o to, że nie wiem, czy jest sens spieszyć się tak bardzo z pisaniem tej pracy. Znajomi mówią mi, że podania do szkół składa się wczesną wiosną, bo z reguły szkoły do końca kwietnia/maja ustalają grafiki organizacyjne na następny rok szkolny. Jeśli obronię się w lipcu, może być za późno na składanie podań. Z kolei - gdybym obroniła się we wrześniu, nie zrobiłoby to wielkiej różnicy, bo podania i tak składa się wiosną.

Edytowane przez miaursula
Czas edycji: 2013-12-31 o 11:18
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 11:24   #1326
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: nauczycielki:)

Kiedy ja składałam CV i list motywacyjny fo szkół (w marcu/kwietniu) obronę miałam mieć w czerwcu. W liście po prostu pisałam że bronię się w czerwcu, ale zależy mi na jak najszybszym rozpoczęciu kariery zawodowej i e związku z tym składam swoje papiery na stanowisko takie i takie. Nie miałam żadnych problemów. Szkoły albo od razu mówiły że nie są zainteresowane, albo oddawaniały w czerwcu/lipcu.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 11:26   #1327
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: nauczycielki:)

Skladalyscie podania osobiscie,mailowo,listown ie?
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-31, 11:29   #1328
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: nauczycielki:)

Jak tylko osobiście, koleżanka osobiście i mailowo
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 11:56   #1329
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: nauczycielki:)

Dobrze jest niebawem dać znać szkołom o swoim istnieniu,bo dyrektorzy za chwilę będą przygotowywali arkusze organizacyjne na kolejny rok szkolny.Osobiście czy listownie? chyba bez większej róznicy w sytuacji, gdy nie ma informacji o wakatach. Jeżeli wiedziałabym , ze kogoś szukają to pofatygowalabym się osobiście
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 15:24   #1330
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: nauczycielki:)

A gdy już zadzwonili to jak bylo na rozmowach o pracę?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:24   #1331
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez Kiara_kier Pokaż wiadomość
Marta: no właśnie nam powiedziano na Uczelni, że taka spec. daje większe możliwości niż wczesnoszkolna, bo można pracować i z dziećmi w przedszkolach itd. i ze starszymi osobami np. w domach opieki. ehh już sama nie wiem...

na stronie uczelni mam tyle:
"PROFIL ABSOLWENTA

Po ukończeniu studiów absolwent potrafi planować, inicjować, organizować i kierować przebiegiem tych procesów. Posiada także umiejętności w zakresie:
diagnozowania jednostki, grup i środowiska, a także identyfikowania problemów z zakresu:
wychowania, opieki, pomocy, profilaktyki i terapii,
projektowania pracy (wychowawczej, opiekuńczej, w zakresie pomocy, profilaktyki i terapii)
z jednostką, grupą i środowiskiem,
realizowania (wdrażania) projektów pracy z jednostką, grupą i środowiskiem, w tym planowania i organizowania tej pracy.


POTENCJALNE MIEJSCA PRACY

Absolwent tej specjalności posiada kwalifikacje do pracy w w/w instytucjach oraz m. in. w:
ośrodkach wspierania rozwoju (dzieci, młodzieży), ośrodkach wspierania rodziny,
placówkach zajmujących się diagnostyką, poradnictwem oraz profilaktyką pedagogiczną (poradnie rodzinne, pedagogiczne, zawodowe, gabinet pedagoga szkolnego),
placówkach opieki dla osób w podeszłym wieku,
placówkach zajmujących się opieką nad osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami (hospicja, placówki opieki paliatywnej),
ośrodkach pomocy (w tym interwencji kryzysowej),
ośrodkach adopcyjnych,
placówkach badań naukowych (z zakresu nauk społecznych). "
ja skonczylam lic z ped opiekuńczej i po tym nie masz uprawnień do pracy w przedszkolu, szkole jako nauczyciel- wychowawca. W szkole możesz pracować jedynie w świetlicy szkolnej. Swoja droga dziwne ze nie masz po tym przygotowania pedagogicznego, nie miałaś takich przedmiotów jak dydaktyka, psychologia rozwojowa?

Zrób podyplomowke z przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 13:42   #1332
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez Kiara_kier Pokaż wiadomość
I teraz tak: kochane powiedzcie mi - co jeszcze powinnam zrobić żeby mieć szanse na pracę w przedszkolu? i kiedy najwcześniej moga mnie zatrudnić (w sensie dopiero po mgr czy już jak zrobię przygotowanie)?
Oprócz tego, co już napisały Ci dziewczyny, do pracy w jakiejkolwiek placówce oświatowej wymagane jest przygotowanie pedagogiczne.
Bez tego ani rusz.
Pozwolono Ci rozpocząć studia pedagogiczne II stopnia bez przygotowania pedagogicznego? Nie spotkałam się z tym.

Jeśli chodzi o pomoc nauczyciela, nie jest wymagane wykształcenie pedagogiczne, to nie jest etat pedagogiczny.
Wiele dziewczyn od tego zaczyna, np. podczas studiów.
Tak robiły i robią moje koleżanki.
Mam też takie, które nie mają żadnego przygotowania pedagogicznego (ekonomia, pielęgniarstwo), pracowały jako pomoc nauczyciela, bo akurat taką dostały pracę.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
ja skonczylam lic z ped opiekuńczej i po tym nie masz uprawnień do pracy w przedszkolu, szkole jako nauczyciel- wychowawca. W szkole możesz pracować jedynie w świetlicy szkolnej.
Jako pedagog w szkole czy innej placówce również (przynajmniej tak było).
Cytat:
Swoja droga dziwne ze nie masz po tym przygotowania pedagogicznego, nie miałaś takich przedmiotów jak dydaktyka, psychologia rozwojowa?
Wcale nie takie dziwne, to studia II stopnia.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 23:30   #1333
teja1
Zakorzenienie
 
Avatar teja1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 977
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Ja dodawałam LM do CV
Tusiu pracujesz teraz w szkole, pamiętam że kiedyś o przedszkolu wspominałaś?
__________________
gonię kreski po ekranie...
teja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 15:44   #1334
fabel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 40
Dot.: nauczycielki:)

Dziewczyny mam pytanie. Ile razy w ciągu stażu byłyście hospitowane/ obserwowane? Ja od początku tego roku szkolnego, jeszcze ani razu, ale jakiś czas temu dyrektor do mnie zagadał i się zapytał kiedy może przyjść to mu podałam termin i powiedział, że wtedy przyjdzie, a nie przyszedł... W pokoju jest taki harmonogram lekcji otwartych i ja jestem wpisana na kwiecień. Opiekunka stażu nie była też ani razu u mnie, bo powiedziała, że to jest między nami i później będę się z tego rozliczać itd. A jak było u was? Powiem szczerze, że mnie takie hospitacje stresują!!
fabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 15:51   #1335
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez fabel Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Ile razy w ciągu stażu byłyście hospitowane/ obserwowane? Ja od początku tego roku szkolnego, jeszcze ani razu, ale jakiś czas temu dyrektor do mnie zagadał i się zapytał kiedy może przyjść to mu podałam termin i powiedział, że wtedy przyjdzie, a nie przyszedł... W pokoju jest taki harmonogram lekcji otwartych i ja jestem wpisana na kwiecień. Opiekunka stażu nie była też ani razu u mnie, bo powiedziała, że to jest między nami i później będę się z tego rozliczać itd. A jak było u was? Powiem szczerze, że mnie takie hospitacje stresują!!
raz mialam hospitacje p. dyrektor i nic wiecej a równiez robie staż u mnie w szkole jest chill i nie ma spiny na to :P wiec spokojnie doczekasz sie
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 16:10   #1336
fabel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 40
Dot.: nauczycielki:)

Właśnie niespecjalnie chciałabym się chyba doczekać.. wiesz o co chodzi :p
fabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 16:27   #1337
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez fabel Pokaż wiadomość
Właśnie niespecjalnie chciałabym się chyba doczekać.. wiesz o co chodzi :p

u mnie bylo fajnie, nie taki diabel straszny
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 09:04   #1338
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: nauczycielki:)

Zamarzyło mi się miejsce w sieci, w którym będę skupiać blogi pedagogiczne. A dokładniej blogi nauczycieli, wychowawców, niań, czy studentów pedagogiki opisujących swoje praktyki czy wolontariaty.

I stworzyłam.
O tu: http://pracazdziecmi.blogspot.com/

Ktoś chętny na wspólne wsparcie?

Chwilowo spis jest brzydki jak noc - zmieni wygląd niebawem
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 11:59   #1339
Kiara_kier
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiara_kier
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2 229
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Oprócz tego, co już napisały Ci dziewczyny, do pracy w jakiejkolwiek placówce oświatowej wymagane jest przygotowanie pedagogiczne.
Bez tego ani rusz. Basiu, pisałam o tym. Przeczytaj cytat mojej wyp. którą tu wklejam.
Pozwolono Ci rozpocząć studia pedagogiczne II stopnia bez przygotowania pedagogicznego? Nie spotkałam się z tym.
tak i takich osób u nas jest sporo, a to bardzo dobra uczelnia, więc jak sądzę jest to w 100% legalne. Bez przyg. peg. można było wybrać się na bodajże 5 specjalności na pedagogice. Z tego względu, że te studia w trakcie ich trwania (2l) zawierają częściowo program taki jak w przyg. ped. i do pełnego jego posiadania brakuje zaledwie kilku przedmiotów.

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
pedagog w szkole czy innej placówce również (przynajmniej tak było).

Wcale nie takie dziwne, to studia II stopnia.
dokładnie tak

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
W szkole możesz pracować jedynie w świetlicy szkolnej.
być może po licencjacie, po mgr już można pracować w szkole np. jako pedagog.
Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
Swoja droga dziwne ze nie masz po tym przygotowania pedagogicznego, nie miałaś takich przedmiotów jak dydaktyka, psychologia rozwojowa?
zdaje się, że nie doczytałaś mojego 1 postu - skończy lic. z kompletnie innego kierunku. Moje plany dot. przyszłości zmieniły się dośc niedawno.

Przypomnę Wam jeszcze istotną część mojej wypowiedzi z 1 postu :
Cytat:
Napisane przez Kiara_kier Pokaż wiadomość
od lutego zaczynam na uczelni dodatkowo płatne zajęcia dzięki którym będę miała już przygotowanie pedagogiczne
za te zajęcia, które później dadzą mi przygotowanie zapłacę u nas 1000zł. Ale dodam tyle, że one nie są obowiązkowe (nie było to warunkiem przyjęcia) na tej spec. Jednie na pedagogice specjalnej.

Dzięki za zainteresowanie, dziewczyny

Zdecydowałam, że we wt idę do Dziekanatu i będę próbowała się przenieść na edukację elementarną z kszt. artystycznym dziecka. Mam nadzieję, że się uda, w końcu nie minął nawet 1 sem., jesteśmy przed wszystkimi zaliczeniami i sesją, więc mogłabym to nadrobić jeszcze... Znalazłam taki opis tej. spec. u nas na stronie uczelni:
"absolwent legitymuje się wiedzą i umiejętnościami umożliwiającymi spełnianie się w zawodzie nauczyciela wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego oraz nauczyciela w placówkach wychowania przedszkolnego prowadzących zajęcia artystyczne"
Upewniając się - czy Wam też się wydaje, że skoro tak napisali, to znaczy,że po tym w przedszkolu moge pracować normalnie, tak?

Edytowane przez Kiara_kier
Czas edycji: 2014-01-06 o 12:01
Kiara_kier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 13:38   #1340
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: nauczycielki:)

Kiaro, przepraszam, nie doczytałam.

A co do legalności, to nie podważam absolutnie. Zdziwiłam się tylko. Koleżanka miała podobną sytuację, ale to już dawno temu. Być może zmieniły się przepisy albo kwestia uczelni.

Zanim się przeniesiesz, mimo opisu na stronie uczelni, dokładnie i tak zapytaj jakie uprawnienia da Ci ukończenie konkretnego kierunku.
Uczulali mnie na to podczas kolejnej podyplomówki. Czasem uczelnia obiecuje gruszki na wierzbie, a nie zawsze okazuje się to prawdą.
Nie jestem na bieżąco z nazwami kierunków na uczelniach, wiem, że nazwy mogą być różne, stąd lepiej dokładnie się zorientować co i jak.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 14:05   #1341
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: nauczycielki:)

a najlepiej program studiów i sprawdzenie czy jest wymagana ilość godzin praktyk i dokładne przestudiowanie rozporządzenia o kwalifikacjach nauczycieli
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 15:12   #1342
Kiara_kier
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiara_kier
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2 229
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Czasem uczelnia obiecuje gruszki na wierzbie, a nie zawsze okazuje się to prawdą.
to prawda no właśnie tak się wkopałam z 1 spec. Przy składaniu dokumentów zostałam źle poinformowana przez osobę z działu nauczania (a raczej ich zastępstwo, tj. studenciaka ostatniego roku), kiedy wyraźnie pytałam czy po tej spec. mogę pracować jako wychowawca w przedszkolu, to się jeszcze ze mnie śmiał, że przecież nawet w nazwie mam "wychowawczo". Z tego powodu wycofałam swoje dokumenty z edukacji el. (a także się dostałam przecież ) i zostawiłam tylko na wych. No a teraz takie kwiatki wychodzą...


Dziewczyny, błagam, trzymajcie kciuki, żeby nawet pod jakimś warunkiem teraz mnie przenieśli Jak nie, to przeciez będę miała zmarnowany rok, a w kolejnym jesli w ogóle mnie przeniosa, to zostanie mi masa przedmiotów do nadrobienia
Kiara_kier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 16:05   #1343
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

pytanie do nauczycielek stażystek kochane piszecie na koniec semestru sprawozdanie ze stażu? jak to ma wygladac?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 17:38   #1344
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: nauczycielki:)

podsumowanie pracy po I sem identyczne jak na zakonczenie stażu poszukaj na chomiku masz tego pełno w zależności od tego czego uczysz

przeglądnełam teraz swoje pliki ale już widzę, że pokasowałam wszystko, swoje podsumowanie również
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 23:03   #1345
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

z jakich metod korzystacie przy wprowadzaniu litery?

mogłybyście mi opisać taka przykładową Waszą lekcję i aktywność uczniów podczas niej?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 10:42   #1346
iwonia59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 169
Send a message via Skype™ to iwonia59
Dot.: Pytanie do nauczycieli w sprawie CV

Cytat:
Napisane przez charlotta21 Pokaż wiadomość
Witam!

Mam następujące pytanie - czy wypada rozsyłać CV mailem do szkół?
Aktualnie mam inną pracę ( z wykształcenia jestem nauczycielką j. polskiego) i dlatego nie mam czasu na robienie sobie wycieczek od szkoły do szkoły.
Poradźcie proszę, czy wypada rozesłac je mailem?
Zawsze najlepiej jest osobiście składać CV, wiem to z własnego doświadczenia. Jeśli zależy Ci na pracy w szkole, to weź jeden dzień urlopu i jak piszesz zrób sobie wycieczkę od szkoły do szkoły. Staraj się rozmawiać z dyrektorem. Ale najpierw zrób sobie rozeznanie, w której szkole potrzebują polonisty i tam się skieruj.
Meilem raczej nie wysyłaj, bo możesz się nie doczekać na odpowiedź.
iwonia59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 14:05   #1347
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Pytanie do nauczycieli w sprawie CV

Ja wysyłałam też mejlem- widziałam potem w jednej szkole, że sekretariat to moje CV wydrukował. Niby lepiej osobiście, ale niewielu zostanie wpuszczonych przed oblicze dyrektora jeżeli pracownika nie potrzebuje. Poza tym dyr ma trochę spraw w ciągu dnia, niekoniecznie ma w grafiku przyjmowanie petentów. Ja osobiście jechałam tylko tam, gdzie faktycznie był wakat albo szansa na wakat
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 14:03   #1348
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie do nauczycieli w sprawie CV

Cytat:
Napisane przez iwonia59 Pokaż wiadomość
Zawsze najlepiej jest osobiście składać CV, wiem to z własnego doświadczenia. Jeśli zależy Ci na pracy w szkole, to weź jeden dzień urlopu i jak piszesz zrób sobie wycieczkę od szkoły do szkoły. Staraj się rozmawiać z dyrektorem. Ale najpierw zrób sobie rozeznanie, w której szkole potrzebują polonisty i tam się skieruj.
Meilem raczej nie wysyłaj, bo możesz się nie doczekać na odpowiedź.
Toś odgrzała kotleta, sprzed roku...

Najlepiej to składać CV, tak jak potencjalny pracodawca sobie tego życzy.

Jak napiszę, że mailowo, to wysłać maila, bo nie zawsze sam osobiście dyrektor szkoły zajmuje się rekrutacją, a robi to np. jego sekretarka. A niektóre firmy wynajmują do tego agencje zatrudnienia (kiedyś była to Poczta Polska), bo same nie mają na to czasu.

Także nie ma reguły, grunt, to zrobić tak, jak przyszły pracodawca chce. Osobiście bym się solidnie się wkurzała, jakby mi przychodziły pielgrzymki do biura z CV, jakby życzyła sobie aplikacje na maila.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 10:44   #1349
salcella
Raczkowanie
 
Avatar salcella
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 59
Dot.: nauczycielki:)

Hej dziewczyny! Właśnie zostawiłam swoje dokumenty w jednej ze szkół i pani powiedziała mi, że "będą się ze mną kontaktować". Z Waszego doświadczenia - jak myślicie - czy taki tekst oznacza, że nie ma szans, czy prawdopodobnie faktycznie się ze mną skontaktują już z konkretną ofertą? Nie wiem co o tym myśleć, zależy mi na tej pracy, czy w tej sytuacji warto sobie w ogóle robić nadzieje? Doradźcie

Edytowane przez salcella
Czas edycji: 2014-03-13 o 17:17
salcella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 17:50   #1350
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez salcella Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Właśnie zostawiłam swoje dokumenty w jednej ze szkół i pani powiedziała mi, że "będą się ze mną kontaktować". Z Waszego doświadczenia - jak myślicie - czy taki tekst oznacza, że nie ma szans, czy prawdopodobnie faktycznie się ze mną skontaktują już z konkretną ofertą? Nie wiem co o tym myśleć, zależy mi na tej pracy, czy w tej sytuacji warto sobie w ogóle robić nadzieje? Doradźcie
To znaczy, że jak będą kogoś szukać, a Ty będziesz im odpowiadać to zadzownią Żadnej ukrytej filozofii tam nie ma nadzieje zacznij sobie robić jak już zadzownią bo telefon nie oznacza automatycznego przyjecia
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-26 15:08:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.