Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-11, 11:27   #2251
teza20
Zakorzenienie
 
Avatar teza20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 268
GG do teza20
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie. Jeśli poczytasz wątek, to dowiesz się przyczyny, zapraszam do lektury.
Najlepiej stosować zasadę nowe soczewki - nowy płyn.
Ad.1 Wcześnie coś poczytałem, ale po cichu miałem nadzieję że jeśli używam iWear to mogę użyć Biofinity skoro to samo to samo w sensie firmy.
Ad.2 A teoretycznie coś mi się może stać jeśli zmienię płyn na inny w trakcie?

Pytam się bo chyba jestem głupi z tym wszystkim
__________________
08.11.2010-Rzucil palenie
----------------------------------------------
Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj.
(Algernon Charles Swinburne)-Białe jabłka

-----------------------------------------

teza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 12:12   #2252
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie. Jeśli poczytasz wątek, to dowiesz się przyczyny, zapraszam do lektury.
Cytat:
Napisane przez teza20 Pokaż wiadomość
Ad.1 Wcześnie coś poczytałem, ale po cichu miałem nadzieję że jeśli używam iWear to mogę użyć Biofinity skoro to samo to samo w sensie firmy.

Ale Teza20 ma rację, to te same soczewki tylko te sprzedawane w vision są pakowane w ich pudełko, przynajmniej w kilku miejscach znalazłam taką informację, że Biofinity i iWear supreme to dokładnie to samo czyli pod jaką nazwą je kupi biofinity czy iWear supreme będzie miał te same soczewki. A tu wypowiedź Fiolki:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1643


Jeśli chodzi o zmianę płynu, raczej zaleca się nowy płyn z nowymi soczewkami, ale mi osobiście zdarzyło się, że płyn się skończył a następny jaki miałam był innej firmy, w moim przypadku nie było z tym problemu.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 22:58   #2253
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Teza pytał, czy może zmienić na inne, więc mu odpowiedziałam zgodnie z prawdą. Podał jeden model jako przykład, nie ustosunkowywałam się do niego, bo wybaczcie, ale nie będę każdemu nowemu uczestnikowi wątku co 2 strony opowiadać tego samego. Jeśli to te same, niech zmienia. Jeśli inne, to nie. Wszystko powtarza się w wątku co parę stron.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 03:33   #2254
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Moja znajoma od jakis 15 lat nosi soczewki.Kiedys jak było o nie cieżko i były drogie kupowała tylko u optyka,teraz zamawia przez neta.Te same patametry ale firmy zmienia za każdym razem.Kazdy musi dobrać do siebie co mu pasuje bardziej.A okulista zawsze poleca i mowi ze mamy nosić to co mu akurat pasuje czyli jaka firma co w zamian za to mu da.Takie jest moje zdanie.Znajomej badanie oczu robi teraz tata okulista i nie widzi problemu w tym ze zamawia inne.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 10:50   #2255
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Fajnie, że tata ją kontroluje i często bada. Nie każdy ma taki luksus, a o komplikacjach zwykli ludzie dowiadują się w późnym etapie - głównie z własnego lenistwa i skąpstwa.

Próbowałam soczewki o tych samych parametrach i różnych materiałach (obie z J&J) i jedna para trochę ślizgała mi się po oku, druga nie. Rozmiar to nie wszystko
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 10:57   #2256
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja kupowałam z polecenia okulisty takie ktore miał optyk.Mial tylko jedne do wyboru wiec je poleciała okulistka tam pracująca..Potem zamawialam je na Allegro a potem juz testowałam rożne po rozmowie z ta znajoma.
Teraz kupuje te z rossmana i jak dla mnie sa idealne.Plyny tez.
Dla pewności zapisalam sie na jutro do okulisty i jeszcze porozmawiam z nia o sovzewkach i zmienianiu.
Jeśli cos bedzie nie tak z moimi oczami to chyba to zauważy...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 11:14   #2257
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dlatego chodzę do kontaktologa, który ma wielki wybór soczewek. Płacę, to wymagam. Co innego Ci sprzeda salon, w którym prowadzą tylko jedną firmę? Przecież nie odeślą do innego, by nie tracić klienta, nieważne czy to nieetyczne...

Dziwne, że żaden wcześniejszy lekarz mi nie powiedział, że mam wypukłą rogówkę i niewiele modeli będzie mi pasować, bo będą za luźne. A przecież sprzęt mieli taki sam.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 13:15   #2258
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja byłam kiedys w salonie twoje soczewki na dopasowaniu, kupilam sobie wczesniej biofinity, ponosilam, uznalam ze bardzo wygodne, wiec wybralam sie sprawdzic czy specjalista uzna ze sa ok, pani powiedziala mi ze one nie sa dobre, wcisnela jednodniowe (mimo iz mowilam ze takich nosic nie bede bo sa dla mnie za drogie, jeszcze wtedy nosilam codziennie i bylam w liceum, wiec ciezko wymagac zeby rodzice sponsorowali mi jednodniowe), wiec zostaly mi na oku sprawdxone jednodniowe, a biofinity nawet nie zalozylam na wizycie, stracone 50 zl, bo dopasowanych jednodniowych i tak nie nosilam...
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 13:37   #2259
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ale chyba wiemy jakie soczewki leżą nam na oku dobrze i nie przeszkadzają....ja wyczuwam jak cos mi nie pasuje.Czuje dyskomfort na oku wtedy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 13:45   #2260
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Zielone_korale - dlatego musimy się wspierać i polecać sobie sprawdzone gabinety Niestety nie jedna z nas została naciągnięta.

sylvuniaa84 - właśnie nie do końca. My tylko czujemy, czy wysychają oczy albo soczewka za bardzo się rusza. Niedotlenienia nie poczujemy, dlatego tak ważne są badania kontrolne co pół roku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 14:12   #2261
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Kurczę gubie sie w tym wszystkim.A jak nazywa sie taki specjalista który ma pojęcie o soczewkach?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 15:10   #2262
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
Moja znajoma od jakis 15 lat nosi soczewki.Kiedys jak było o nie cieżko i były drogie kupowała tylko u optyka,teraz zamawia przez neta.Te same patametry ale firmy zmienia za każdym razem.Kazdy musi dobrać do siebie co mu pasuje bardziej.A okulista zawsze poleca i mowi ze mamy nosić to co mu akurat pasuje czyli jaka firma co w zamian za to mu da.Takie jest moje zdanie.Znajomej badanie oczu robi teraz tata okulista i nie widzi problemu w tym ze zamawia inne.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie da się zmienić firmy a mieć te same parametry,ponieważ każda firma produkuje soczewki wykonane z różnych materiałów, każdy z tych materiałów ma inne niepowtarzalne parametry np. moduł sztywności, zwilżalność, smarowność,tlenoprzepuszc zalność.
Poza tym różni producenci stosują różne rozwiązania konstrukcyjne. Chociażby profil krawędzi ma wpływ na oddziaływanie soczewki z powierzchnią oka.
Przeciętny użytkownik nie ma pojęcia,ile rzeczy jest brane pod uwagę podczas aplikacji soczewek.
Mam nadzieję, że nikt tutaj nie jest takim ignorantem, żeby uważać, że moc soczewki i promień krzywizny to cała wiedza jaką ma specjalista...

Soczewki są produktem medycznym i ich nieprawidłowe użytkowanie może doprowadzić nawet do ślepoty.
Więc, nie każdy musi sam sobie dobrać, tylko każdy powinien pójść do specjalisty,który mu dobierze.

Jeżeli masz podejrzenie że lekarz, sugeruje Ci stosowanie produktów medycznych,które nie są dla Ciebie odpowiednie i robi z chęci zysku, to chyba powinno się coś takiego zgłosić.
Tak czy owak, trafienie na niekompetentnego lekarza, nie oznacza, że lepiej samemu zabrać się za robienie rzeczy, na których się nie zna...lepiej poszukać kompetentnego specjalisty.

Może tata koleżanki, sprawdził czy te soczewki, które ona zamawia są odpowiednio dopasowane do jej oczu.
Żaden specjalista nie poleci pacjentowi kupowania w ciemno innych soczewek kontaktowych, mając świadomość, że noszenie źle dopasowanych soczewek, może wywołać powikłania.


Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
Ja kupowałam z polecenia okulisty takie ktore miał optyk.Mial tylko jedne do wyboru wiec je poleciała okulistka tam pracująca..Potem zamawialam je na Allegro a potem juz testowałam rożne po rozmowie z ta znajoma.
Teraz kupuje te z rossmana i jak dla mnie sa idealne.Plyny tez.
Dla pewności zapisalam sie na jutro do okulisty i jeszcze porozmawiam z nia o sovzewkach i zmienianiu.
Jeśli cos bedzie nie tak z moimi oczami to chyba to zauważy...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Może tak się zdarzyć, że kupiłaś soczewki, które są dla Ciebie odpowiednie ( jakieś prawdopodobieństwo zawsze istnieje)
Mogę tylko dodać, że soczewki dostępne w rossmanie, to produkty o bardzo niskiej przepuszczalności tlenu.
Niektóre oczy to tolerują, chociaż ja nie rozumiem, po co narażać się na niedotlenienie rogówki, jeżeli mamy na rynku produkty, które zapewniają odpowiednią transmisję tlenu do oka.



Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Dlatego chodzę do kontaktologa, który ma wielki wybór soczewek. Płacę, to wymagam. Co innego Ci sprzeda salon, w którym prowadzą tylko jedną firmę? Przecież nie odeślą do innego, by nie tracić klienta, nieważne czy to nieetyczne...

Dziwne, że żaden wcześniejszy lekarz mi nie powiedział, że mam wypukłą rogówkę i niewiele modeli będzie mi pasować, bo będą za luźne. A przecież sprzęt mieli taki sam.
Dokładnie
Dobry specjalista ma pełną gamę produktów do wyboru.

Wystarczy zadzwonić i się dopytać. Jeżeli specjalista powie, że dobiera soczewki tylko jednej firmy, to nie iść tam.

Ponadto nie każdy okulista zna się na soczewkach, tak jak nie każdy zna się na zezach. To są różne specjalizacje. Jeżeli chcemy mieć dobrze dobrane soczewki, szukamy specjalisty kontaktologa

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Ja byłam kiedys w salonie twoje soczewki na dopasowaniu, kupilam sobie wczesniej biofinity, ponosilam, uznalam ze bardzo wygodne, wiec wybralam sie sprawdzic czy specjalista uzna ze sa ok, pani powiedziala mi ze one nie sa dobre, wcisnela jednodniowe (mimo iz mowilam ze takich nosic nie bede bo sa dla mnie za drogie, jeszcze wtedy nosilam codziennie i bylam w liceum, wiec ciezko wymagac zeby rodzice sponsorowali mi jednodniowe), wiec zostaly mi na oku sprawdxone jednodniowe, a biofinity nawet nie zalozylam na wizycie, stracone 50 zl, bo dopasowanych jednodniowych i tak nie nosilam...
Trzeba się nauczyć asertywności Myślę, że powinnaś powiedzieć, że nie zapłacisz za tą wizytę.Chyba, ze okulista przedstawił jakieś konkretne przeciwwskazania do noszenia soczewek miesięcznych w Twoim przypadku.

Napisać w necie opinie o tym okuliście i już.
W tym wątku już wiele osób pisało, że ich badanie wyglądało beznadziejnie i są rozczarowani.
Nikt nie podał nazwiska okulisty u którego był !
Żyjemy w czasach kiedy klienci/pacjenci mogą stawiać wymaga specjalistom.







Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
Ale chyba wiemy jakie soczewki leżą nam na oku dobrze i nie przeszkadzają....ja wyczuwam jak cos mi nie pasuje.Czuje dyskomfort na oku wtedy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie zawsze.
Niedotlenie rogówki i długotrwałe noszenie soczewek, może obniżyć wrażliwość rogówki.
Są osoby,które potrafią chodzić z ciałem obcym w rogówce i nie zdawać sobie z tego sprawy !

Ponadto za ciasna soczewka może być całkiem komfortowa a jednocześnie dosyć niebezpieczna.
Przeciętny użytkownik soczewek,nie wie jaka jest fizjologia oka. Nie wie,że oko jest ciągle przemywane w ciągu dnia, za każdym mrugnięciem. Założenie soczewki,która jest trochę za ciasna i idealnie przylega do oka,powoduje, że pod soczewka przez cały dzień zbierają się martwe komórki nabłonka rogówki ( świetna wyżerka dla bakterii),toksyny i inne metabolity,które w naturalnych warunkach powinny zostać zaraz usunięte a przez źle dobraną soczewkę,zalegają cały czas na oku...mam pisać dalej,czy już się domyślacie, jakie to niesie ryzyko ?

Może jesteś bardzo uważną osobą,która obserwuje swoje oczy i w razie czego podejmuje odpowiednie działania, uwierz mi, że wiele osób tak nie robi.
Polecanie takim osobom - przecież sam zauważysz jak coś będzie nie tak- może być groźne w skutkach. Weźmiesz za to odpowiedzialność?

Poza tym. Czy potrafisz odróżnić objawy wymagają pilnej konsultacji od objawów nie groźnych, które same miną?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 11:18   #2263
teza20
Zakorzenienie
 
Avatar teza20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 268
GG do teza20
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Przepraszam że się spytałem....
Nie chce konkretnie zmieniać firmy, ale skoro Biofinity to to samo co iWear to mogę chyba kupić po 1 sztuce soczewki ponosić i zobaczyć jak się czuje? A płyn iWear to chyba Solo? Bo nie chce płacić VE za mały płyn 18zł
__________________
08.11.2010-Rzucil palenie
----------------------------------------------
Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj.
(Algernon Charles Swinburne)-Białe jabłka

-----------------------------------------

teza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 11:33   #2264
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Teza - nie musisz kupować na próbę. Jeśli masz pewność, że to to samo (a uważaj, bo czasem oferta się zmienia), tzn. producent, materiał i skład są te same, to kupuj pełne opakowanie
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 11:41   #2265
teza20
Zakorzenienie
 
Avatar teza20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 268
GG do teza20
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Teza - nie musisz kupować na próbę. Jeśli masz pewność, że to to samo (a uważaj, bo czasem oferta się zmienia), tzn. producent, materiał i skład są te same, to kupuj pełne opakowanie
Ok dziękuje za radę ale chyba jednak kupię po sztuce bo jak coś to tylko 20zł zmarnuje a nie ponad 100zł A jak jest z tym płynem używał ktoś z Was tego Solo?
__________________
08.11.2010-Rzucil palenie
----------------------------------------------
Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj.
(Algernon Charles Swinburne)-Białe jabłka

-----------------------------------------

teza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 13:47   #2266
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez teza20 Pokaż wiadomość
Przepraszam że się spytałem....
Nie chce konkretnie zmieniać firmy, ale skoro Biofinity to to samo co iWear to mogę chyba kupić po 1 sztuce soczewki ponosić i zobaczyć jak się czuje? A płyn iWear to chyba Solo? Bo nie chce płacić VE za mały płyn 18zł
Kiedyś chciałam się przerzucić na jednorazówki używając wcześniej Biofinity i niestety iWeary się nie sprawdziły. Ciężej mi się je zakładało, czułam je na oczach przez cały czas.

Na szczęście przypomniało mi się, że zaczynałam z Focusami i te już sprawdziły się znacznie lepiej. Chociaż do Biofinity im trochę brakuje.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 17:28   #2267
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez teza20 Pokaż wiadomość
Ok dziękuje za radę ale chyba jednak kupię po sztuce bo jak coś to tylko 20zł zmarnuje a nie ponad 100zł A jak jest z tym płynem używał ktoś z Was tego Solo?
Chodzi o solo aqua care? Ja używam dosyć często, nigdy się nie zawiodłam.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 17:43   #2268
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Byłam dzis na badaniu wzroku.2 lata temu byłam i wada powiększyła mi sie o 0,25 w minusie.
Moze jeszcze bardziej sie pogłębić bo jestem w ciazy i to podobno normalne.Pytalam o soczewki to mi powiedziano ze jak mam dopasowana soczewkę u optyka i kupie o tych samych parametrach inna na Allegro to jest ok nie ma przeciwwskazań.
Słowa okulistki i optometrysty.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 21:16   #2269
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
Pytalam o soczewki to mi powiedziano ze jak mam dopasowana soczewkę u optyka i kupie o tych samych parametrach inna na Allegro to jest ok nie ma przeciwwskazań.
Słowa okulistki i optometrysty.
Nieprofesjonalna lekarka. Na pewno do niej nie pójdę.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 21:25   #2270
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

No ja nie namawiam do wizyty tylko pisze co mi powiedziała...
Macie swoje zdanie i dobrze.Pewnie zanim kupie nowe opakowanie soczewek juz tych mocniejszych to jeszcze raz u optometrysty dopytam o szczegóły.
Bo to jednak oko i nie chce sobie zaszkodzić.
A skoro tak tu mówicie o tych właściwościach soczewek itp to wezmę to pod uwagę


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Oczywiście nie tego samego a innego optometrysty dopytam.

Dopiero tu sie dowiedziałam na wątku ze tak sie nazywa ten co dobiera soczewki,wcześniej muslalam ze to optyk :p


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 22:07   #2271
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
o tych samych parametrach inna
i tu jest haczyk, jak o tych samych parametrach tzn taka sama, a nie inna

Trzeba zapytać takiego specjalistę, jak on sprawdza dopasowanie soczewki.
Dopasowanie soczewki sprawdza się w urządzeniu o nazwie lampa szczelinowa. Żeby sprawdzić dopasowanie soczewki trzeba ją założyć na oko i po około 15 minutach obejrzeć oko z soczewkę w tym urządzeniu.
Jeżeli specjalista nie obejrzał soczewki w lampie na Twoim oku, to nie wie czy ona jest dla Ciebie odpowiednia.
Chyba, że jest jasnowidzem.

Ja się spotkałam z taka sytuacją, że np. soczewka Air Optix B.C 8.6 wrzynała się w spojówkę oka a soczewka Biofinity 8.6 nie powodowała takiego efektu.
Czary mary ?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 22:34   #2272
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Ja się spotkałam z taka sytuacją, że np. soczewka Air Optix B.C 8.6 wrzynała się w spojówkę oka a soczewka Biofinity 8.6 nie powodowała takiego efektu.
Czary mary ?
Jak to się działo?

Mnie bardzo dziwi, jak ludzie lekkomyślnie podchodzą do zasadniczo najważniejszego narządu zmysłu, na płynach i soczewkach oszczędzają, ale płyn micelarny za 50 zł miesięcznie muszą mieć.
Nie rozumiem podejścia lekarzy, którzy wciskają niedopasowane soczewki. Moje pierwsze soczewki bc 8.7 przesuwały się do góry, dolną krawędź soczewki miałam tuż pod źrenicą, a pani doktor powiedziała, żebym częściej mrugała, to będą wracać na miejsce
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 23:01   #2273
teza20
Zakorzenienie
 
Avatar teza20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 268
GG do teza20
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Kiedyś chciałam się przerzucić na jednorazówki używając wcześniej Biofinity i niestety iWeary się nie sprawdziły. Ciężej mi się je zakładało, czułam je na oczach przez cały czas.

Na szczęście przypomniało mi się, że zaczynałam z Focusami i te już sprawdziły się znacznie lepiej. Chociaż do Biofinity im trochę brakuje.
No ja chce akurat na odwrót z iWear na Biofinity Jedno miesięczne w trybie ściągania na noc Ale co Biofinity są tak dobre? Bo na te iWear też nie narzekam
Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Chodzi o solo aqua care? Ja używam dosyć często, nigdy się nie zawiodłam.
Tak o niego, ale już zamówiłem na allegro dużą butlę z przesyłką ~33zł . Więc chyba nie tak źle, jak za mały płyn iWear w VE życzą sobie 18zł albo 19 zł...
Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
i tu jest haczyk, jak o tych samych parametrach tzn taka sama, a nie inna

Trzeba zapytać takiego specjalistę, jak on sprawdza dopasowanie soczewki.
Dopasowanie soczewki sprawdza się w urządzeniu o nazwie lampa szczelinowa. Żeby sprawdzić dopasowanie soczewki trzeba ją założyć na oko i po około 15 minutach obejrzeć oko z soczewkę w tym urządzeniu.
Jeżeli specjalista nie obejrzał soczewki w lampie na Twoim oku, to nie wie czy ona jest dla Ciebie odpowiednia.
Chyba, że jest jasnowidzem.

Ja się spotkałam z taka sytuacją, że np. soczewka Air Optix B.C 8.6 wrzynała się w spojówkę oka a soczewka Biofinity 8.6 nie powodowała takiego efektu.
Czary mary ?
Ale od czego to może być zależne? Ze te same parametry itp...? Z powodu materiału itp...? Ja wyczytałem na necie właśnie że iWear XR Supreme to jest ta sama soczewka co Biofinity. U mnie właśnie tak lekarz sprawdzał i oglądał oko pod lampą szczelinową.
Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jak to się działo?

Mnie bardzo dziwi, jak ludzie lekkomyślnie podchodzą do zasadniczo najważniejszego narządu zmysłu, na płynach i soczewkach oszczędzają, ale płyn micelarny za 50 zł miesięcznie muszą mieć.
Nie rozumiem podejścia lekarzy, którzy wciskają niedopasowane soczewki. Moje pierwsze soczewki bc 8.7 przesuwały się do góry, dolną krawędź soczewki miałam tuż pod źrenicą, a pani doktor powiedziała, żebym częściej mrugała, to będą wracać na miejsce
Ja nie oszczędzam na płynach i na soczewkach, akurat jest u mnie problem z tym że jestem dość rozrzutny dość sporo kasy wydaje na perfumy,kosmetyki itp... Jeśli będzie taka potrzeba to pójdę znów na badanie i najwyżej zmienię soczewki na innej firmy jeśli się nie uda z Biofinity Bo jakoś nie chcę nabijać kasy VE
__________________
08.11.2010-Rzucil palenie
----------------------------------------------
Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj.
(Algernon Charles Swinburne)-Białe jabłka

-----------------------------------------

teza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 23:10   #2274
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Teza, popatrz na opakowanie iWear. Jeśli okaże się, że producent, materiał i parametry są te same co w Biofinity, to kup Biofinity.
VE może pod tą nazwą sprzedawać różne produkty, więc najlepiej w takich przypadkach korzystać z danych na opakowaniu, informacje na forach mogą być nieaktualne.

Płyny dobieraj względem własnych odczuć. Mnie po Solo Care piekły oczy, najłagodniejszy jest AOSept+.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 18:35   #2275
teza20
Zakorzenienie
 
Avatar teza20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 268
GG do teza20
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Teza, popatrz na opakowanie iWear. Jeśli okaże się, że producent, materiał i parametry są te same co w Biofinity, to kup Biofinity.
VE może pod tą nazwą sprzedawać różne produkty, więc najlepiej w takich przypadkach korzystać z danych na opakowaniu, informacje na forach mogą być nieaktualne.

Płyny dobieraj względem własnych odczuć. Mnie po Solo Care piekły oczy, najłagodniejszy jest AOSept+.
Nie mam opakowania tekturowego:tor ba: Dostałem w VE po 3 sztuki do woreczka i koniec Rozmawiałem dzisiaj z Paniami z Fielmanna i VE i potwierdziły że to jedno i to samo oraz że nie muszę ponownie badań przechodzić Ja nie mam problemu z oczami że coś mnie piecze itp...
__________________
08.11.2010-Rzucil palenie
----------------------------------------------
Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj.
(Algernon Charles Swinburne)-Białe jabłka

-----------------------------------------

teza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 20:44   #2276
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

To super, zazdroszczę! Mnie niestety nie ominęła suchość, podrażnienia... Ale dzięki temu zdobyłam minimalną wiedzę teoretyczną.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 22:40   #2277
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jak to się działo?
Normalnie krawędź soczewki uciskała na spojówkę powodując "wgniecenie".
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 10:44   #2278
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Teraz pewnie tak bym zrobila, tyle ze wtedy duzo, duzo brakowało do bycia asertywna i domagania sie swoich praw Niestety nazwiska lekarza nie pamiętam, była to okulistka, a wizyta odbyła sie w salonie Twoje Soczewki w Renomie we Wrocławiu.
Nie polecam tez Fielmanna we wrocławiu, również tam probowano wcisnąć mi soczewki jednodniowe gdy prosiłam o dobór miesięcznych, tam na szczęście nie placilam, bo okulistka po zakropieniu mi oczu uznała ze dobierzemy za tydzien, juz nie poszłam.

PS to do posta Fiolki, ale nie udało sie zacytować, a pisze z telefonu

Edytowane przez Zielone_korale
Czas edycji: 2014-01-15 o 10:45
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 17:04   #2279
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny widziałyście promocję na soczewki PureVision za 12zł? Zastanawiam się, dlaczego tak tanio i jaki jest haczyk.
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 19:30   #2280
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Teraz pewnie tak bym zrobila, tyle ze wtedy duzo, duzo brakowało do bycia asertywna i domagania sie swoich praw Niestety nazwiska lekarza nie pamiętam, była to okulistka, a wizyta odbyła sie w salonie Twoje Soczewki w Renomie we Wrocławiu.
Nie polecam tez Fielmanna we wrocławiu, również tam probowano wcisnąć mi soczewki jednodniowe gdy prosiłam o dobór miesięcznych, tam na szczęście nie placilam, bo okulistka po zakropieniu mi oczu uznała ze dobierzemy za tydzien, juz nie poszłam.

PS to do posta Fiolki, ale nie udało sie zacytować, a pisze z telefonu
Szkoda, że tak się dzieje, bo to obniża zaufanie do specjalisty i też skłania ludzi do kupowania na własną rękę soczewek w internecie.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.