Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-15, 09:18   #181
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Bardzo mnie też ciekawi, dlaczego konkretnie te wspomniane przez Ciebie osoby zrezygnowały z tej ideologii. Nie żebym Ci nie wierzyła - po prostu chcę poznać też tę drugą stronę medalu, bo choć zdaję sobie sprawę, że z pewnością istnieją negatywy, to miałam okazję widzieć tylko samą pozytywną sferę.
Sąsiad-pojęcia nie mam.
Tata-był na takich spotkaniach wstępnych, nasłuchał się tych ideologii, przeszedł na ichnią dietę, a potem gdzieś przez przypadek zobaczył m. in. stołówkę "góry". Czego jak czego, ale np. mięsa tam nie brakowało. Fakt, to było dawno, początki Krisznowców w Polsce, może teraz jest inaczej i nie ma wypaczeń. Więc stwierdził, że będzie szukał jednak własnej drogi.

Kiedyś trafiłam też na krisznowca sprzedającego książki-trochę mnie zdziwił porzuceniem doktoratu i przyłączeniu się do ruchu, po to, by sprzedawać dziwne książki na ulicy[próbowałam czytać, ilość fanatyzmu mnie przytłoczyła].

Jedyne co mnie u nich porwało to pokaz kulinarny nad morzem, niestety, to był ostatni dzień pobytu i musiałam uciekać na autobus w połowie

Nie ma się co oszukiwać-sekta to sekta. Kto wyciąga dzieciaki z domów i pierze mózgi do swojej ideologii jest niebezpieczny bez względu jak pokojowa i dobra to ideologia. Każdy fanatyzm jest niebezpieczny
Oczywiście jeśli ktoś tylko przejmie tą ideologię bez zaangażowania w ruch i przy zachowaniu własnych przemyśleń to spoko, póki się nie przekroczy tej granicy.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 10:47   #182
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Jestem zdecydowanie za Orkiestra.

Natomiast ci ktorzy tak usilinie krytykuja Owsiaka, zwyczajnie mnie smiesza. Najbardziej najezdzaja ci ktorzy nic nie robia tylko siedza na tylku i czytaja jakies fakty czy inne pudelki, sluchajac RM.

Niech jeden z drugim , co tak krytykuje zorganizuje akcje charytatywna , nawet nie mowie na skale Orkiestry, niech zorganizuja akcje w osiedlowym parku, zalatwia sprzet potrzebujacym, rozlicza sie z otrzymanej kasy. Ale komu by sie chcialo, lepiej siedziec na tylku, nie pomagac innym i krytykowac

To jest przykre, ze jak ktos juz cos robi od siebie, chce pomoc ludziom to zaraz weszy sie jakis spisek.
Owsiakowi nalezy sie czesc tych pieniedzy, facet ciezko pracuje, kto keidys prowadzil jakokolwiek dzialanosc wie ile wysilku, nerwow, stresu , czasu trzeba w cos takiego wlozyc.

Juz widze jak takiem teraz krytykantowi, zachoruje dziecko i nie bedzie mial wyjscia tylko bedzie sie prosil o pomoc.

Najlatwiej jest krytykowac jak samemu sie nic nie robi.


A co do Caritasu, u mnie w kosciele rozdaja zarcie, kazdy moze sobie przyjsc i wziasc, znam osoby , ktore na jedzenie stac a i tak chodza i biora ( bo po co maja wydawac kase jak jest zadarmo). Na pewno Caritas tez robi dobre rzeczy ale moim zdaniem jest mniej przekonujacy niz WOSP

Dodam ,ze bardzo podoba mi sie tegoroczna pomoc dla Seniorow.
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 11:14   #183
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Zawsze dawałam, daję i będę dawać na WOŚP. I nie interesują mnie różne ploty na jej temat.
Interesuje mnie tylko jedna rzecz- sprzęt w szpitalach, zakupione karetki, sfinansowane kursy pierwszej pomocy itp. Dzięki Owsiakowi moje dzieciaki miały przebadany słuch w drugiej dobie życia, czyli każde dziecko korzysta z pomocy Orkiestry, nawet jak jest zdrowe. I dla mnie tylko to się liczy
Super, że swoją działalnością objęli też ludzi starszych, całym sercem ich popieram.
Oby Owsiak grał do końca świata i o jeden dzień dłużej

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2013-01-15 o 11:16
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 12:49   #184
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Działanie WOŚP ma bardzo ważne zalety: zakupiony sprzęt ratujący zdrowie i życie-w wielu szpitalach, także tych zwykłych, małych, regionalnych, o których mało kto słyszał. Oraz publikowane rozliczenia. Z tym nie da się polemizować, więc trzeba czepiać się innych kwestii. W końcu to konkurencja.
Pamiętam, że w gimnazjum czyli wiele lat temu uczyłam się na religii dlaczego właśnie WOŚP jest zły. Najbardziej utkwił mi w głowie argument, że to nie miłosierdzie tylko filantropia. No tak, to wystarczy, żeby WOŚP uznać za dzieło szatana
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 15:05   #185
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
na ich stronie mozna zobaczyc rozliczenie. Ja tam naprawde nic dziwnego ani podejrzanego nie widzialam.
Dziękuję za informację
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:07   #186
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

a mnie najbardziej ''rozbraja'', że zawsze przy okazji WOŚPu pojawiają się hasła o Caritas (i np. znane z mediów okreslenie "WOCP"... ); jest tyle róznych fundacji, w tym prowadzonych przez znane osoby czy znane telewizje, czemu akurat WOSP..?
W ogóle co to za idea na, wg mojego wrażenia, rywalizowanie na dobroczynnosc?

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-01-15 o 22:30
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:35   #187
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
"Wbrew temu co głosi konserwatywna publiczność, [festiwal] nie jest finansowany ze środków zebranych na rzecz WOŚP, lecz jedynie z odsetek, które naliczane są na kontach bankowych fundacji. [1]

W TOK FM: " - Nie jest tak, że z pieniędzy które ktoś wrzuca do skarbonki organizujmy Przystanek. Ale odsetki możemy wydać na to, na co chcemy.Jak to się komuś nie podoba, to może nie wrzucać następnym razem"

BTW, dawajcie sobie na co chcecie, ja tylko komentuję fakty. WOŚP dzięki zebranym środkom finansuje pośrednio Woodstock. Dlaczego nie wyda kasy z procentów też na sprzęt?
Bo Przystanek jest podziękowaniem dla wolontariuszy za wsparcie WOŚP.

Od początku taka była idea, pierwsze edycje WOŚP organizowali głownie młodzi ludzie.

Sama kwestowałam wiele razy, miałam tez pod opieką dzieciaki, które zbierały pieniądze na WOŚP.
Wielokrotnie pieniądze wrzucali księża z wyrazami poparcia.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 21:47   #188
DEUS EX MACHINA
Raczkowanie
 
Avatar DEUS EX MACHINA
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 70
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Wsłuchajcie się w oficjalną piosnkę 21 Finału:

Lipali - Najgroźniejsze zwierzę świata

"Lipa" wyśpiewuje tam całą instrukcję co robić.
__________________



disgusting beauty...
DEUS EX MACHINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:59   #189
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
jest tyle róznych fundacji, w tym prowadzonych przez znane osoby czy znane telewizje, czemu akurat WOSP..?
może tu chodzi po prostu o pieniądze które tego dnia zamiast do kieszeni kapłanów trafiają na konto Orkiestry, wiadomo niedziela to żniwa dla kapłanów więc Orkiestra to dla nich konkurencja i może stąd ta nienawiść a do tego że Owsiak robi zjazd degeneratów i satanistów jeszcze bardziej denerwuje kościół więc stąd te ciągłe ich ataki na Owsiaka.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Sama kwestowałam wiele razy, miałam tez pod opieką dzieciaki, które zbierały pieniądze na WOŚP.
Wielokrotnie pieniądze wrzucali księża z wyrazami poparcia.
są Księża i księża, ci normalni pomagają zaś inny tylko żądają sami nie dając nic od siebie. w mojej rodzinnej parafii w dniu finału w trakcie mszy gdy zbierane są normalnie pieniądze na tacę to chodzą ludzie z WOŚP i zbierają pieniądze do puszek zamiast na tacę, no ale to tylko w mojej rodzinnej parafii, bo tu gdzie mieszkam to w tą niedzielę kapłan pogonił wolontariuszy bo stali pod kościołem którego od ruchliwej ulicy w centrum starówki (ścisłe centrum miasta, główny deptak miejski) nie oddziela żaden płot, więc wolontariusze stali na miejskiej drodze po której chodzą wszyscy a dla kapłana to nie miało znaczenia i ludzi pogonił z wiązanką na ustach.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 22:56   #190
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

nie chcę przypisywać określonych motywów, natomiast chodziło mi o to, że od kilku co najmniej lat przy graniu orkiestry pojawia się, moim zdaniem, temat tej drugiej fundacji/akcji charytatywnej.

---------- Dopisano o 00:56 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

co na temat Owsiaka pisze Hołownia. Moim zdaniem zupelnie przyzwoity artykuł:
http://www.stacja7.pl/article/151/Ow....01.2013%29/28
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 07:24   #191
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
może tu chodzi po prostu o pieniądze które tego dnia zamiast do kieszeni kapłanów trafiają na konto Orkiestry, wiadomo niedziela to żniwa dla kapłanów więc Orkiestra to dla nich konkurencja i może stąd ta nienawiść a do tego że Owsiak robi zjazd degeneratów i satanistów jeszcze bardziej denerwuje kościół więc stąd te ciągłe ich ataki na Owsiaka..
A raczej o wielkość stawki, o sumy, które udaje się zebrać Owsiakowi, który potrafi zmobilizować całą Polskę do pomocy potrzebującym. Zwyczajnie gul im skacze, że sami nie potrafią tak porwać ludzi, ani do chodzenia do kościola ani do większej ofiarności...

Dla mnie to kompromitacja (jedna z wielu) dla kościoła, że organizacja, która powinna z założenia pochylać się nad potrzebującymi skacze do gardła człowiekowi, który to właśnie robi. Ile żyć ludzkich uratował? Ile noworodków? Potrafią tylko szczekać w obronie nienarodzonych (to ich przecież nie kosztuje ani złotówki), ale wcześniaki ich zdaniem już sobie poradzą same.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 09:19   #192
kasiaczek141
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 535
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Ja wole dać na caritas WOŚP nie dla mnie wiarygodny. Tym bardziej nie popieram eutanazji i Woodstoku. Wolę aby moje pieniądze były przeznaczone na dobroczynne cele jak i również na utrzymanie fundacji a nie na jakieś młodzieżowe imprezy[COLOR="Silver"]
kasiaczek141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:32   #193
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez kasiaczek141 Pokaż wiadomość
Ja wole dać na caritas WOŚP nie dla mnie wiarygodny. Tym bardziej nie popieram eutanazji i Woodstoku. Wolę aby moje pieniądze były przeznaczone na dobroczynne cele jak i również na utrzymanie fundacji a nie na jakieś młodzieżowe imprezy[COLOR="Silver"]
Caritas funduje wyjazdy oazowe dla dzieci i mlodziezy. Wiem, bo sama bylam. I wierz mi, imprezy na takich wyjazdach rowniez sa, w dzien rozance i paciorki a wieczorami zabawa ( oczywiscie po kryjomu).
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 11:37   #194
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

daję na WOŚP. i to nie raz na ruski rok; nie przypominam sobie o tym tylko jak gra orkiestra... staram sie zasilać konto WOŚP-u przez cały rok. Po prostu moje pieniądze, moja decyzja!

Ja cenię działalność fundacji. Całej fundacji. bo trzeba pamiętać że fundacja WOŚP-u to nie tylko Owsiak, ale i rzesze ludzi znającej sie na tym, na funkcjonowaniu. to lekarze, specjaliści, ratownicy, to panowie z teczką, trzymające w ryzach wszystko co sie dzieje, to "osoby z kalkulatorem w dłoni", czy mecenasi w garniturach tworzących statut i broniących litery prawa.. - po prostu masa ludzi tworząca to wszystko, która w jakimś stopniu (dla jednego w mniejszym, dla innego w większym) zna sie na swojej robocie. A Jurek Owsiak to charyzmatyczny pan, który umie (zresztą zawsze umiał) rozpędzić tą machinę jaką jest WOŚP.

fundacja robi to od 21 lat; to co powinien robić każdy rząd. dawać pieniądze na profilaktykę.. bo zawsze zapobiegać niz leczyć. dawać na leczenie, pokazywać że jednak mozna. że państwowo to nie znaczy zaraz źle.

ja osobiście sie cieszę że w wielu szpitalach, poradniach, oddziałach dzieciecych jest logo fundacji, to małe serduszko. cieszę się że jednak chcemy, umiemy i mamy taka mozliwość z korzystania ze sprzętu.

bo pamietam parenaście lat temu, jak fundacja zaczęła działać, zakupywała sprzet dla szpitali, a ten sprzęt sie po prostu kurzył w piwnicach. nie było pieniędzy na jego eksloatację, nie było przeszkolonego personelu.. itd... teraz widać że jest lepiej.. że jest on widoczny, że działa i naprawdę pomaga.



Cytat:
Napisane przez linka_18 Pokaż wiadomość
W mojej okolicy biorą wszyscy :P:P Powiem tak nie znam nikogo kto nie bierze..Koniec kropka myslcie sobie co chcecie..
to taki off top.. skoro biorą, czemu nie zgłosisz? skoro wiesz, to jesteś też pośrednim winowajcą!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 11:46   #195
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Jeśli prawdziwy katolik ma kasę to pomoże i tu, i tu. I nie będzie nawoływał do bojkotu czegoś równie dobrego. Ale chyba tylko ja mam takie pojęcie katolika
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 11:57   #196
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez _Natalee_ Pokaż wiadomość
Jeśli prawdziwy katolik ma kasę to pomoże i tu, i tu. I nie będzie nawoływał do bojkotu czegoś równie dobrego. Ale chyba tylko ja mam takie pojęcie katolika
Nie tylko ty Duzo jest takich ludzi, ale uwaga- oni siedza cicho i nie %$#@
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 09:44   #197
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

kolejny finał już jutro, a nagonka w mediach "niezależnych" i katolickich już trwa od tygodnia.
czy naprawdę tak ciężko jest tym ludziom uznać że w wolnym kraju, inni też mogą pomagać i nikt nie ma na to monopolu?
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 10:29   #198
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Pewnie nie napiszę niczego nowego, ale:
WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 50% zdobytej kasy idzie na pomoc, pozostałe są rozplanowywane inaczej. To nie tajemnica, dokumenty można znaleźć w necie potwierdzające, ale nie wszyscy wiedzą.
Po pierwsze: 1/2 pieniędzy idzie na Woodstock i cholera wie gdzie jeszcze. Znaczy trochę wie: oprócz Woodstocku jeszcze datki idą na organizację Złoty Melon. Woodstock, to dla mnie, osoby światłej i całkiem młodej, miejsce orgii i wiecznego ćpania pod patronem dobrej muzyki. Byłam, widziałam. Niby nie wszyscy, a jednak większość. Sponsoruje się również promujących się polityków. Złoty Melon. Niby zarządza drukowaniem serduszek, koszulek WOŚP itp., a tak naprawdę nikt nie wie, bo jednak Owsiak Land Roverem jeździ.
Po drugie: nie jest niczym nowym, że 1/2 kasy idzie na pomoc głównie szpitalom. Z tego co wiem, to gdzieś pomoże, a gdzieś raczej utrudni życie. Dlaczego? Bo zostają zakupione drogie maszyny, których nikt nie umie obsługiwać, a gdy się zepsują, to ciężko dostać części wymienne, trzeba by było wysyłać je kurierem do USA, by naprawili.
Caritas:
Organizacja mająca wspólnego wiele z Kościołem. Jestem ateistką, ale pieniądze oddałabym prędzej Caritasowi, bo wiem, że ich pomoc jest wyraźniejsza. Poza tym Owsiak robi wielką imprę raz do roku, a Caritas zbierze więcej pieniędzy i spotów reklamowych nie widziałam jeszcze.
A najlepiej to pomóc bezpośrednio.
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:28   #199
Ryska88
Rozeznanie
 
Avatar Ryska88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 734
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez forsvinn Pokaż wiadomość
Pewnie nie napiszę niczego nowego, ale:
WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 50% zdobytej kasy idzie na pomoc, pozostałe są rozplanowywane inaczej. To nie tajemnica, dokumenty można znaleźć w necie potwierdzające, ale nie wszyscy wiedzą.
Po pierwsze: 1/2 pieniędzy idzie na Woodstock i cholera wie gdzie jeszcze. Znaczy trochę wie: oprócz Woodstocku jeszcze datki idą na organizację Złoty Melon. Woodstock, to dla mnie, osoby światłej i całkiem młodej, miejsce orgii i wiecznego ćpania pod patronem dobrej muzyki. Byłam, widziałam. Niby nie wszyscy, a jednak większość. Sponsoruje się również promujących się polityków. Złoty Melon. Niby zarządza drukowaniem serduszek, koszulek WOŚP itp., a tak naprawdę nikt nie wie, bo jednak Owsiak Land Roverem jeździ.
Po drugie: nie jest niczym nowym, że 1/2 kasy idzie na pomoc głównie szpitalom. Z tego co wiem, to gdzieś pomoże, a gdzieś raczej utrudni życie. Dlaczego? Bo zostają zakupione drogie maszyny, których nikt nie umie obsługiwać, a gdy się zepsują, to ciężko dostać części wymienne, trzeba by było wysyłać je kurierem do USA, by naprawili.
Caritas:
Organizacja mająca wspólnego wiele z Kościołem. Jestem ateistką, ale pieniądze oddałabym prędzej Caritasowi, bo wiem, że ich pomoc jest wyraźniejsza. Poza tym Owsiak robi wielką imprę raz do roku, a Caritas zbierze więcej pieniędzy i spotów reklamowych nie widziałam jeszcze.
A najlepiej to pomóc bezpośrednio.
Jeżdżę na Woodstock co roku od wielu lat i nigdy nie brałam udziału w orgii ( chociaż słyszałam o nich wiele razy od babć dzwoniących do radia Maryja), nigdy orgii też nie widziałam. Ćpać też nie ćpam, ludzie ćpają wszędzie , w szkołach, na wszystkich innych festiwalach, w domach... Ale nie będę się kłócić z PISowymi i rydzykowymi opiniami, bo szkoda liter wystukiwanych na klawiaturze.

Jeżeli chodzi o sprzęty sponsorowane przez WOŚP, poczytaj sprawozdania, gdzie opisane jest w jaki sposób pomogły one dzieciom do tej pory. I zaskoczę Cie jeszcze, bo obsługiwai je polscy lekarze, którzy wg Ciebie tego nie potrafią.

Teraz jeszcze mocniej oczarowana jestem inicjatywą WOŚPu ponieważ jako pierwsi pomyśleli, aby zadbać o opiekę nad ludźmi w podeszłym wieku, o których tak często się zapomina.
__________________
Kiedy się rodzimy potrafimy tylko żyć...
Ryska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 17:33   #200
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Och mój Merlinie, od PISu to ja jestem jak najbardziej daleka. Tego by jeszcze brakowało
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:35   #201
Ryska88
Rozeznanie
 
Avatar Ryska88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 734
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez forsvinn Pokaż wiadomość
Och mój Merlinie, od PISu to ja jestem jak najbardziej daleka. Tego by jeszcze brakowało
Poglądami na te tematy bardzo bliska.
__________________
Kiedy się rodzimy potrafimy tylko żyć...
Ryska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:47   #202
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez forsvinn Pokaż wiadomość
Po drugie: nie jest niczym nowym, że 1/2 kasy idzie na pomoc głównie szpitalom. Z tego co wiem, to gdzieś pomoże, a gdzieś raczej utrudni życie. Dlaczego? Bo zostają zakupione drogie maszyny, których nikt nie umie obsługiwać, a gdy się zepsują, to ciężko dostać części wymienne, trzeba by było wysyłać je kurierem do USA, by naprawili.

Bzdury. Z tego sprzętu się korzysta często i gęsto.
I nie mam tej wiedzy "bo słyszałam", "bo przeczytałam" - sama ze sprzętu od WOŚPu niejednokrotnie korzystałam i korzystam nadal.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:55   #203
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Potwierdzam, sama korzystałam z tego sprzętu jako pacjentka

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

I nie rozumiem, dlaczego WOŚP i Caritas postawione są w opozycji. Obie te organizacje jakoś tam cenię i wg mnie obie są warte wsparcia. Nie są moimi "ulubionymi", ale gdy wiem, że zbierają własnie one do puszki coś wrzucę
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:58   #204
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

WOŚP jest super jako właśnie jednorazowa akcja na konkretny cel. Sprzęt medyczny jest drogi i cholernie potrzebny. Oczywiście, w idealnym państwie NFZ działaby lepiej i inaczej, ale nie żyjemy w idealnym państwie. Znam ludzi, którym sprzęt od WOŚPu (czy raczej lekarze z tegoż mogący korzystać) uratował dzieciaczki.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 18:08   #205
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez Ryska88 Pokaż wiadomość
Jeżdżę na Woodstock co roku od wielu lat i nigdy nie brałam udziału w orgii ( chociaż słyszałam o nich wiele razy od babć dzwoniących do radia Maryja), nigdy orgii też nie widziałam. Ćpać też nie ćpam, ludzie ćpają wszędzie , w szkołach, na wszystkich innych festiwalach, w domach...


Forsvinn- skąd informacja, że pieniądze z puszek idą na Woodstock? Konkretne źródło poproszę. Z tego, co mi wiadomo każdy dzień festiwali ma swojego sponsora, czy to allegro, czy Carlsberga, czy kilku mniejszych.
A o źródło proszę, bo jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej, która zahacza o WOŚP więc muszę z czymś skonfrontować dotychczasową wiedzę.

Cytat:
Koszty organizacji Przystanku Woodstock i częściowo Finału - tak jak koszty działalności administracyjnej – również nie są pokrywane ze środków pochodzących z Finału, ale z darowizn celowych oraz wpłat sponsorów, o których Fundacja każdorazowo zabiega.

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2014-01-11 o 18:16
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 19:35   #206
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Forsvinn- skąd informacja, że pieniądze z puszek idą na Woodstock? Konkretne źródło poproszę. Z tego, co mi wiadomo każdy dzień festiwali ma swojego sponsora, czy to allegro, czy Carlsberga, czy kilku mniejszych.
A o źródło proszę, bo jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej, która zahacza o WOŚP więc muszę z czymś skonfrontować dotychczasową wiedzę
kiedyś szedł jakiś procent, a teraz przez to że sponsorem jest Carlsberg i chyba Play to WOŚP przestał finansować Woodstock. a nawet jeśli finansuje w jakimś procencie to mnie to nie przeraża, bo mają prawo "wynagradzać" tych którzy zbierali pieniądze w czasie finału, a Woodstock był taką imprezą dla nich w ramach podziękowania za akcję.

a co do sprzętu, to ja byłem niedawno w szpitalu, widziałem na oddziale może z 10 inkubatorów a na nich przypadkowo widniał znaczek WOŚP, a w tych maszynkach leżały dzieci, takim to sposobem te maszyny leżą i się marnują no ale co się dziwić krytycy WOŚP nigdy w szpitalu nie byli i nie wiedzą jaki tam jest sprzęt, a wiedzę czerpią jedynie z Radia Maryja i tego co ktoś gdzieś tam powiedział...

http://fakt.onet.pl/chory-na-raka-po...,438489,1.html

i potem ten ktoś płacze że nie może znaleźć dawcy, to jest bezczelność to co ten poseł wyprawia, WOŚP niedawno nawoływało do oddawania szpiku (nawet zbierali na coś z białaczką) a teraz gdy sam szpiku potrzebuje to jest przeciwko WOŚP...
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 19:47   #207
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

kiedy to się zaczęło ? w sensie nagonka na Owsiaka ze strony prawicy?
I jak co roku to samo... parę lat temu jak wyjechałam na oazę ... to tzw animatorzy wygadywali niestworzone historie nt woodstocku i , że oczywiście Jezus ich wyciągnął z bagna...Czy nagonka na Owsiaka związana jest z tym, że ma odmienne poglądy niż KK? Czy jak to zwykle KK wszędzie widzi szatana...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 19:52   #208
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

nagonka trwa już od paru lat, lecz ona zawsze uaktywnia się na kilka dni przed finałem.
moim zdaniem chodzi tu i o Owsiaka (któremu bliżej do PO), ale i o to że finał odbywa się w niedzielę (czyli konkurencja dla kościoła) no i jest to duża konkurencja dla kościelnego Caritasu.
to nie przypadek że te środowiska wymyślają najróżniejsze historie na temat WOŚP i Woodstocku, brak jeszcze tylko tekstów że na Woodstocku to się dzieci w ofierze diabłu składa pod sceną
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 20:10   #209
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Myślę, że to zaczęło się wtedy gdy Polska podzieliła się na dwa takie obozy*. Ten z PiSem, RM i ogólnie konserwatyzmem i ten z PO i lemingami. I teraz wszystko musi być, albo jednych, albo drugich- wszystko stało się polityczne.

*Pewnie niewielu z nas to pamięta, ale wiele, wiele lat temu PO i PiS chciały stworzyć koalicję. Byłam wtedy w gimnazjum i pani od WOS-u mnie wyśmiała, gdy powiedziałam, że do niej nie dojdzie i że się strasznie pokłócą.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 20:14   #210
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 128
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Artykuł dotyczący tematu...
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarz...%20Dziennik%29
__________________
Książki 2024: 12

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-28 12:27:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.