Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-17, 16:05   #751
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

z tymi szersze/węższe szuflady to chodzi o głębokie i płytkie?
Ja polecam dwie głębsze i jedną płytką.
Górne mam do góry, ale kuchnię zamkniętą i bajzel w miarę ogarnięty, więc się nie wstydzę. Mi się takie bardziej takie podobają niż otwierane na boki. Zresztą i w takiej i w takiej może być bałagan

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2013-12-17 o 16:08
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 19:31   #752
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
z tymi szersze/węższe szuflady to chodzi o głębokie i płytkie?
Ja polecam dwie głębsze i jedną płytką.
Górne mam do góry, ale kuchnię zamkniętą i bajzel w miarę ogarnięty, więc się nie wstydzę. Mi się takie bardziej takie podobają niż otwierane na boki. Zresztą i w takiej i w takiej może być bałagan
Ja też właśnie wolę tak otwierane. Miałam takie w pracy i dobrze mi się użytkowały
Tak napewno będą głębokie i płytkie bo są równie potrzebne.

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
szafki otwierane do góry to zło
mam i klne.
po pierwsze jak przychodzi gość siedzi miw jadalni, otwieram szafke z kubkami, i gość widzi caly mój bajzel w szafce, wszystkie hebraty i kubki, które się pietrza bo nie ma jak inaczej ich ustawić:d
ODRADZAM

kran się nie sprawdzil, chlapał niemiłosiernie, i zmieniłam na najzwyklejsza baterie, której i tak nie widać w kuchennym użytkowaniu.

U Ciebie drzwi do łazienki będą zamniete , wiec kolorystycznie do łazienki nie musi pasować, bardziej chodzi o te pomieszczenia zaminim się do kuchni dotrze
Żeby nie było tak, jak niektórzy artyści sobie robia, w każdym pokoju inny zarowiasty odcien na scianach.
U mnie z jadalni nie będzie widać co wyjmuje z szafki więc ten problem odpada. Z ich nie zrezygnuje mimo wszystko.

Ja kran bym chciała wyjmowany by dobrze umyć chociażby garki a nie chlapać ale to sprawa do uzgodnienia jeszcze.

Pomieszczenie obok to będzie przedpokój kwadratowy i schody o nieokreślonych kolorach. Chciałabym jasne cegiełki ale się jeszcze okaże.
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 20:54   #753
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
pati, nie wiem ile masz wzrostu - ale nawet dla osob mających 160cm podwyższone blatyw kuchni sa sper, bo się przy krojeniu schylać nie trzeba.
Ja mam wysokość blatu [gorna krawedz] na wyokosci 90cm.
Nie wyobrażam sobie podwyższonego blatu. Moja sis ma 5 cm wyżej i dla mnie to za wysoko. Dla kogoś niskiego podwyższony blat to tragedia, nawet ciasta nie da się wyrabiać wygodnie, bo łokcie są niżej, niż nadgarstki i dłonie.
Moim zdaniem takie przeróbki mają sens, jeśli z kuchni korzystają osoby wysokie - dla nich wyższa wysokość blatu może być bardziej ergonomiczna. Przy moich 160 w kapeluszu jest to chybione rozwiązanie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 07:23   #754
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

dorka tak płytkie, i z doświadczenia wiem, ze lepsze sa 3 płytsze i jedna glebsza.

elfia no normlnae ze za wysoki być nie może. Dlatego warto sie sciaga posilkowac, żeby 10cm blat byl nizej niż reka zgieta w lokciu prostopadle do blatu
Moja mama ma u siebie standardowa wysokość, i jak przyjechala do mnie to nie mogla się przyzwyczaić ze tak wyżej jest. Po czym jak wrocila do siebie to jej za nisko było. mimo ze ma 164 [?] cm wzrostu.

Tak samo mam umywalke w łazience wyżej niż w standardzie, żeby się schylać za bardzo nie musiec. To się mój tata smieje, ze nie jest erogonmiczna bo nog w umywalce umyc nie można. Ale uważam ze od tego to prysznic jest a nie umywalka

Edytowane przez kliwia
Czas edycji: 2013-12-18 o 07:25
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 08:38   #755
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
elfia no normlnae ze za wysoki być nie może. Dlatego warto sie sciaga posilkowac, żeby 10cm blat byl nizej niż reka zgieta w lokciu prostopadle do blatu
Moja mama ma u siebie standardowa wysokość, i jak przyjechala do mnie to nie mogla się przyzwyczaić ze tak wyżej jest. Po czym jak wrocila do siebie to jej za nisko było. mimo ze ma 164 [?] cm wzrostu.
to jest akurat kwestia przyzwyczajenia
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 09:38   #756
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
to jest akurat kwestia przyzwyczajenia
Pewnie tak...

A my dzisiaj kupujemy wannę i umywalkę. Chciałabym też jakąś szafkę, ale podejrzewam, że na razie się wstrzymamy. A umywalkę chciałabym taką nie wpuszczaną w blat, ale jak na złość na allegro tylko takie szafki są. A to jednak kluczowa kwestia w tym momencie.
No i mam pytanie, praktyczne są takie umywalki nadblatowe? Czy tylko chlapią wszędzie gdzie popadnie?
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 10:50   #757
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
dorka tak płytkie, i z doświadczenia wiem, ze lepsze sa 3 płytsze i jedna glebsza.
eee ja z doświadczenia wolę dwie głębsze i jedną płytką:
głębsze na suchy prowiant a tego zbiera się sporo (np. pojemniki plastikowe o poj 1-2l są zazwyczaj wysokie i takie lepiej wykorzystują miejsce w szufladzie niż 3-4szt płaskich pojemników), roboty kuchenne większych gabarytów (kasia z gadżetami, mikser z misą, blender), gary, stosy talerzy
A w płytkich mam tylko sztućce, "narzędzia" kuchenne i szufladę z drobnymi rzeczami (worki na śmieci, folie do pieczenia, serwetki itp.) Dodam, że moje szuflady mają po ok 70-80cm. Miałam początkowo trzymać przyprawy, ale w górnej obok płyty jest mi wygodniej
Mam jedną narożną normalną szafkę i nie lubię jej. Mam tam spiżarnię i skład butelek z różnymi rzeczami olej, ocet...
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-18, 11:38   #758
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

sutailje
http://allegro.pl/listing/listing.ph...ie+dzia%C5%82y

ja swojej narożnej z garamia i talerzami tez nie lubie, ale nie mam wyjścia i musze ja mieć
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 12:42   #759
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

więc tak oto fotki mojej łazienki choć jeszcze nie jest w pełni wykończona.
Brakuje m.Inn panela do wanny, rolety, drzwi, drzwiczek retencyjnych i wielu innych rzeczy.
Przy półkach nad kiblem nie ma takiej wystawki. Była tylko przy sprzątaniu i ukłądaniu

Zdjęcia robione przy sprzątaniu więc widać wiele płynów i w złej jakości bo telefonem robiłam

Mi się bardzo podoba efekt jestem z niej zadowolona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1510903_664467340262697_1299062417_n.jpg (76,4 KB, 207 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1008859_664467130262718_1213445649_o.jpg (95,2 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1538752_664475896928508_1955494019_n.jpg (56,3 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1606998_664467546929343_53235227_n.jpg (55,5 KB, 57 załadowań)
__________________
Kocham Cię mój maluszku



Edytowane przez pati0090
Czas edycji: 2014-01-12 o 12:44
pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 13:29   #760
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
więc tak oto fotki mojej łazienki choć jeszcze nie jest w pełni wykończona.
Brakuje m.Inn panela do wanny, rolety, drzwi, drzwiczek retencyjnych i wielu innych rzeczy.
Przy półkach nad kiblem nie ma takiej wystawki. Była tylko przy sprzątaniu i ukłądaniu

Zdjęcia robione przy sprzątaniu więc widać wiele płynów i w złej jakości bo telefonem robiłam

Mi się bardzo podoba efekt jestem z niej zadowolona
Moim zdaniem umywalka i okolice wypadają najsłabiej. Nie podoba mi się efekt jaki daje szafka mniejsza od umywalki. "Zwichnięte", pofalowane lustro nie jest ładne moim zdaniem. Prosta tafla bez udziwnień byłaby lepsza i nie wprowadzała zamieszania. Dekor przy umywalce powinien być o jeden rząd płytek dalej, żeby nie zasłaniało go lustro i umywalka. Kontakty i wtyczki powinny być białe, tak, żeby wtopiły się w płytki.
Przycisk spłuczki jest przesunięty dziwnie w bok. Jeśli robisz półki, które przyciągają uwagę podświetleniem powinnaś zrobić je tak, żeby wc i spłuczka były umieszczone centralnie na środku, a nie przesunięte w bok. Takie rzeczy rozrysowuje się i wylicza dokładnie przed rozpoczęciem remontu, żeby uniknąć drobnych, a rzucających się w oczy wpadek.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 13:36   #761
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem umywalka i okolice wypadają najsłabiej. Nie podoba mi się efekt jaki daje szafka mniejsza od umywalki. "Zwichnięte", pofalowane lustro nie jest ładne moim zdaniem. Prosta tafla bez udziwnień byłaby lepsza i nie wprowadzała zamieszania. Dekor przy umywalce powinien być o jeden rząd płytek dalej, żeby nie zasłaniało go lustro i umywalka. Kontakty i wtyczki powinny być białe, tak, żeby wtopiły się w płytki.
Przycisk spłuczki jest przesunięty dziwnie w bok. Jeśli robisz półki, które przyciągają uwagę podświetleniem powinnaś zrobić je tak, żeby wc i spłuczka były umieszczone centralnie na środku, a nie przesunięte w bok. Takie rzeczy rozrysowuje się i wylicza dokładnie przed rozpoczęciem remontu, żeby uniknąć drobnych, a rzucających się w oczy wpadek.

a mi właśnie lustro się bardzo podoba. nie chciałam właśnie takiej prostej tafli i wg mnie bardzo ładnie się prezentuje ale prawda jest taka, że nie musi się wszystkim to podobać

Białych kontaktów nie chciałam bo mam wszystkie dodatki i kątowniki srebrne więc specjalnie dane były srebrne tym bardziej, że pod nimi chce srebrny wieszak na ręczniki. A płytki nie są białe tylko tak wyglądają na zdjęciach.

Umywalka też była dobierana pod naszym kontem by nam się podobała więc dla mnie też jest to ok

Przycisk nie mógł być bliżej bo obok jest grzejnik i rurki i jak by ktoś siadł na kibelek to by rurek dotykał

z dekorem zgadzam się, że był źle wyliczony niestety

ale szanuje twoje zdanie na szczęście mi się podoba bardzo.Każdy ma inny gust i wydaje mi się, że dlatego mamy odmienne zdania co do niektórych rzeczy
__________________
Kocham Cię mój maluszku



Edytowane przez pati0090
Czas edycji: 2014-01-12 o 13:39
pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 15:47   #762
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem umywalka i okolice wypadają najsłabiej. Nie podoba mi się efekt jaki daje szafka mniejsza od umywalki. "Zwichnięte", pofalowane lustro nie jest ładne moim zdaniem. Prosta tafla bez udziwnień byłaby lepsza i nie wprowadzała zamieszania. Dekor przy umywalce powinien być o jeden rząd płytek dalej, żeby nie zasłaniało go lustro i umywalka. Kontakty i wtyczki powinny być białe, tak, żeby wtopiły się w płytki.
Przycisk spłuczki jest przesunięty dziwnie w bok. Jeśli robisz półki, które przyciągają uwagę podświetleniem powinnaś zrobić je tak, żeby wc i spłuczka były umieszczone centralnie na środku, a nie przesunięte w bok. Takie rzeczy rozrysowuje się i wylicza dokładnie przed rozpoczęciem remontu, żeby uniknąć drobnych, a rzucających się w oczy wpadek.
niestety zgadzam się, mogła być zrobiona schludniej i bardziej symetrycznie (ja mam kibelek dosłownie 15-18cm od ściany i szafki i nikt się o nic nie ociera)
dodam jeszcze-fugi w podświetlanych wnękach nie pokrywają się chyba z fugami na ścianie, wnękowa półka nad wanną mogla być zrobiona na całą wysokość/szerokość płytki-bez tych dziwnych cięć i podcięć (to już na dokładkę, ale ja to dokładna jestem)
przy następnym remoncie wyjdzie lepiej
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 15:55   #763
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
niestety zgadzam się, mogła być zrobiona schludniej i bardziej symetrycznie (ja mam kibelek dosłownie 15-18cm od ściany i szafki i nikt się o nic nie ociera)
dodam jeszcze-fugi w podświetlanych wnękach nie pokrywają się chyba z fugami na ścianie, wnękowa półka nad wanną mogla być zrobiona na całą wysokość/szerokość płytki-bez tych dziwnych cięć i podcięć (to już na dokładkę, ale ja to dokładna jestem)
przy następnym remoncie wyjdzie lepiej
a to dlatego,że nie ma szans by dać płytkę dużą we wnęce, taką aby się pokrywała.
Musiałoby w ogóle nie być fugi. To są małe płytki i to chyba nie realne by się pokrywały

Ale jak było mierzone by było równiej (toaleta z pólkami) to teściu np. siedząc na kibelku by się w nogę parzył. Musiała być taka przerwa od rurek (a raczej szafka to jest różnica niż gorąca rurka i grzejnik). To nie jest kibel tylko dla nas więc grubsza osoba też niech ma szanse skorzystać z toalety.

A takiej wielkiej półki nad wanną nie chciałam by była na dwie całe płytki dlatego są podcięcia

Biorę do serca wasze oceny bo mogą się przydać ale mi się podoba więc nie uważam, że wyszło źle czy mało schludnie
__________________
Kocham Cię mój maluszku



Edytowane przez pati0090
Czas edycji: 2014-01-12 o 16:09
pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 16:29   #764
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
a to dlatego,że nie ma szans by dać płytkę dużą we wnęce, taką aby się pokrywała.
Musiałoby w ogóle nie być fugi. To są małe płytki i to chyba nie realne by się pokrywały
Najładniej by było z jedną położoną poziomo, bez fug (choć pewnie są lekko prążkowane i by się wzór nie zgadzał z tymi na ścianie). A mi chodziło o to, że fugi w środku półek powinny iść zgodnie z tymi na ścianie (czyli w tym przypadku dwie pionowe i jedna pozioma).
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:51   #765
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

uwaga uwaga Odebrałam klucze do nowego mieszkania. Mieszkanie cud miód! lata 60te, nie remontowane od 70 lat... Stoi przede mną remont takiej oto łazienki. Pewnym jest, ze pralka zostanie wstawiona do kuchni i to, ze nie chce kabiny- wanna to jest wanna... ale...od czego zacząć? Macie jakies pomysły jak to zrobic, zeby mimo wanny było funkcjonalne?
[ATTACH]IMG_0130.jpg[/ATTACH]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0129.jpg (44,9 KB, 72 załadowań)
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:05   #766
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Najładniej by było z jedną położoną poziomo, bez fug (choć pewnie są lekko prążkowane i by się wzór nie zgadzał z tymi na ścianie). A mi chodziło o to, że fugi w środku półek powinny iść zgodnie z tymi na ścianie (czyli w tym przypadku dwie pionowe i jedna pozioma).
I tak by się nie zagrały. Tak są prążkowane.
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:13   #767
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
uwaga uwaga Odebrałam klucze do nowego mieszkania. Mieszkanie cud miód! lata 60te, nie remontowane od 70 lat... Stoi przede mną remont takiej oto łazienki. Pewnym jest, ze pralka zostanie wstawiona do kuchni i to, ze nie chce kabiny- wanna to jest wanna... ale...od czego zacząć? Macie jakies pomysły jak to zrobic, zeby mimo wanny było funkcjonalne?
[ATTACH]Załącznik 5541834[/ATTACH]
Ołłłł jeeee... przypomina łazienkę, która była w naszym mieszkaniu z tym, że u nas była trupio zielona i przywodziła na myśl sceny z horroru
Masz zamiar zrobić generalny remont? Jeśli szukasz porad wrzuć więcej zdjęć i jakiś ewentualny rzut z góry. Nam się udało jako tako zagospodarować naszą mikro-łazienkę i udało mi się pozostać przy wannie pralka będzie w kuchni (jeszcze się nie wprowadziliśmy, remont trwa), a piecyk gazowy powędrował do kuchni (na drugą stronę ściany), która jest zdecydowanie większa. Rob sobie zdjęcia, żebyś miała potem co wspominać
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:32   #768
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Najładniej by było z jedną położoną poziomo, bez fug (choć pewnie są lekko prążkowane i by się wzór nie zgadzał z tymi na ścianie). A mi chodziło o to, że fugi w środku półek powinny iść zgodnie z tymi na ścianie (czyli w tym przypadku dwie pionowe i jedna pozioma).
Zgadzam się, linie fug we wnękach powinny być przedłużeniem fug na ścianach, wyglądałoby to lepiej Może po upchnięciu na półce kolekcji żeli i szamponów ten szczegół przestanie być widoczny

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
uwaga uwaga Odebrałam klucze do nowego mieszkania. Mieszkanie cud miód! lata 60te, nie remontowane od 70 lat... Stoi przede mną remont takiej oto łazienki. Pewnym jest, ze pralka zostanie wstawiona do kuchni i to, ze nie chce kabiny- wanna to jest wanna... ale...od czego zacząć? Macie jakies pomysły jak to zrobic, zeby mimo wanny było funkcjonalne?
[ATTACH]Załącznik 5541834[/ATTACH]
Wrzuć plan z dokładnymi wymiarami łazienki. Bez tego ani rusz. Na oko widzę, że jest to pomieszczenie podobne do łazienki w wynajmowanym kiedyś przez mnie mieszkaniu. Masz może okienko nad wanną łączące łazienkę z kuchnią?
Łazienka w mieszkaniu, które wynajmowałam była po remoncie, były w niej proste białe płytki do połowy wysokości. Biel i duże lustro sprawiały, że nie wyglądała na taką małą, jak w rzeczywistości
Na twoim miejscu całą ścianę naprzeciwko wejścia zrobiłabym lustrzaną - duża tafla lustra i/lub płytkie szafki z lustrzanymi frontami.
http://czasnawnetrze.pl/i/aD0xMjAwJn..._pomarancz.jpg
http://cdn32.urzadzamy.smcloud.net/t...ka_1168556.jpg
http://cdn28.urzadzamy.smcloud.net/t...ka_1172223.jpg
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 13:22   #769
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
I tak by się nie zagrały
w to to już nie uwierzę da się
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 13:28   #770
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
w to to już nie uwierzę da się
Może i się da ale mój Tż pierwszy raz w życiu kładł płytki więc i tak uważam, że mu super to wyszło
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 18:11   #771
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
Może i się da ale mój Tż pierwszy raz w życiu kładł płytki więc i tak uważam, że mu super to wyszło
oczywiście biorę to pod uwagę i uważam, że nieźle sobie poradził i następna łazienka na pewno będzie lepsza
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 21:05   #772
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Wrzuć plan z dokładnymi wymiarami łazienki. Bez tego ani rusz. Na oko widzę, że jest to pomieszczenie podobne do łazienki w wynajmowanym kiedyś przez mnie mieszkaniu. Masz może okienko nad wanną łączące łazienkę z kuchnią?
Łazienka w mieszkaniu, które wynajmowałam była po remoncie, były w niej proste białe płytki do połowy wysokości. Biel i duże lustro sprawiały, że nie wyglądała na taką małą, jak w rzeczywistości
Na twoim miejscu całą ścianę naprzeciwko wejścia zrobiłabym lustrzaną - duża tafla lustra i/lub płytkie szafki z lustrzanymi frontami.
Dziękuję za rady W życiu nie pomyślalabym o bialej lazience- boję się koniecznosci użycia białych fug, a przy moim zapale do sprzatania skończy sie to tragicznie...ale lustra sa swietnym pomysłem. Najbardziej przeraza mnie rura do wc na lewym rogu łazienki. Konieczne bedzie zrobienie narożnego wc (najlepiej podwieszanego), ktory dodatkowo ją zmniejszy. Jesli chciałabym umywalkę, to tez tylko taka 30cm prostokątną, ale tez nie wiem, gdzie najlepiej ja umiescic...
...i tak! mam okno na kuchnie Myslicie, ze warto je zachowac (tylko wymienic na nowe oczywiscie) , czy to juz jednak wiocha?

Wrzucam plan robiony w paincie nie wiem, czy cos rozjaśni:rzut łazienki.jpg
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 21:35   #773
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady W życiu nie pomyślalabym o bialej lazience- boję się koniecznosci użycia białych fug, a przy moim zapale do sprzatania skończy sie to tragicznie...ale lustra sa swietnym pomysłem. Najbardziej przeraza mnie rura do wc na lewym rogu łazienki. Konieczne bedzie zrobienie narożnego wc (najlepiej podwieszanego), ktory dodatkowo ją zmniejszy. Jesli chciałabym umywalkę, to tez tylko taka 30cm prostokątną, ale tez nie wiem, gdzie najlepiej ja umiescic...
...i tak! mam okno na kuchnie Myslicie, ze warto je zachowac (tylko wymienic na nowe oczywiscie) , czy to juz jednak wiocha?

Wrzucam plan robiony w paincie nie wiem, czy cos rozjaśni:Załącznik 5543040
Rurę zabuduj jak najwęższym słupkiem. Nie rób narożnego wc w tak małej łazience. Chciałabym ci to rozrysować, ale nie wiem czy mi to wyjdzie w paincie. W każdym razie mam koncepcję w głowie.
U ciebie na ścianie naprzeciwko drzwi zmieści się umywalka i obok wc?

Jeśli chodzi o kolory, to nie musi być biel, ale kolorystyka raczej jasna. Może być biel z jasną szarością, ale raczej nie z beżem, który jako barwa ciepła pomniejsza przestrzeń.


Zrobiłam szybki szkic (ze zbyt długą ścianą pewnie), ale chodzi o samą koncepcję. Zabudowujesz rurę. Na jej głębokość robisz zabudowę geberitu (są takie wąskie do małych łazienek) i albo ta zabudowa geberitu tworzy niską ściankę, gdzie ukryte są rury a nad nimi robisz zabudowę z szafek z lustrzanymi frontami, albo robisz zabudowę geberitu, a resztę już bez tej półki, ale dalej operujesz lustrem na tej ścianie. Wówczas szafkę lustrzaną robisz tylko nad geberitem, tak by miała taką samą szerokość i głębokość jak zabudowa.
Musiałabyś to sobie rozrysować na papierze uwzględniając dokładne wymiary pomieszczenia i wymiary urządzeń.

Na niebiesko zaznaczyłam wannę i umywalkę.
Może ktoś ma więcej czasu i mógłby wyżyć się artystycznie robiąc ładniejsze szkice lub wizualki?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lauracrow.jpg (40,0 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-01-13 o 21:51
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 21:47   #774
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Rurę zabuduj jak najwęższym słupkiem. Nie rób narożnego wc w tak małej łazience. Chciałabym ci to rozrysować, ale nie wiem czy mi to wyjdzie w paincie. W każdym razie mam koncepcję w głowie.
U ciebie na ścianie naprzeciwko drzwi zmieści się umywalka i obok wc?

Jeśli chodzi o kolory, to nie musi być biel, ale kolorystyka raczej jasna. Może być biel z jasną szarością, ale raczej nie z beżem, który jako barwa ciepła pomniejsza przestrzeń.
Hmmm.. na scianie na przeciwko drzwi zmiescilaby sie umywalka, ale byłaby miniaturowa wlasnie... jakby tak zabudowac wc, umywalke i wanne w jednym rzedzie za pomoca stelazu z kartongipsu?
Oszczędzilabym wtedy lewa sciane i byloby więcej miejsca...
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 23:54   #776
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady W życiu nie pomyślalabym o bialej lazience- boję się koniecznosci użycia białych fug, a przy moim zapale do sprzatania skończy sie to tragicznie...ale lustra sa swietnym pomysłem. Najbardziej przeraza mnie rura do wc na lewym rogu łazienki. Konieczne bedzie zrobienie narożnego wc (najlepiej podwieszanego), ktory dodatkowo ją zmniejszy. Jesli chciałabym umywalkę, to tez tylko taka 30cm prostokątną, ale tez nie wiem, gdzie najlepiej ja umiescic...
...i tak! mam okno na kuchnie Myslicie, ze warto je zachowac (tylko wymienic na nowe oczywiscie) , czy to juz jednak wiocha?

Wrzucam plan robiony w paincie nie wiem, czy cos rozjaśni:Załącznik 5543040
Ja okienko zostawiłam, z tym, że wymieniłam na bezowe luksfery, które dodatkowo obudowane są dookoła płytami g-k, więc zrobiła się tam półeczka w sam raz na kosmetyki pod prysznic Luksfery mnie osobiście i mojemu tżtowi bardzo się podobają, są pod kolor kafelek i co ważne, wpuszczają światło, dzięki czemu np umyć ręce mogę bez włączania światła, co zawsze daje jakąś oszczędność
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 08:18   #777
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
Może i się da ale mój Tż pierwszy raz w życiu kładł płytki więc i tak uważam, że mu super to wyszło
Nie no jak na pierwszy raz to pięknie.

Chociaż kompletnie nie moja estetyka to lustro, umywalka, szafka. Najważniejsze że Wam się podoba


My już mamy wannę, umywalkę, czekamy na grzejnik, gdzieś na dniach powinien przyjść. Zostało lustro i kafelki na ścianę. No i może kilka sztuk mozaiki i będzie się działo Bo ściany już w końcu stoją.

Edytowane przez 871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Czas edycji: 2014-01-14 o 08:20
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:09   #778
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Rurę zabuduj jak najwęższym słupkiem. Nie rób narożnego wc w tak małej łazience.
uprzedziłaś moją uwagę

A ja bym odpuściła zabudowę k-g na umywalkę i wannę, tylko na rurę i wc. Nie ma tam rur (za umywalką i wanną-nie widać ich na ścianie), więc po co odbierać sobie nawet te 10-20cm.
ale, ale...!!! Ściana 120cm zmieści wannę szeroką na 70cm i wc 50cm, a gdzie zabudowa rury (20cm) i umywalka?
Beżowe luksfery
a umywalka na ścianie po lewej taka jak w załączniku?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg umywalka.jpg (23,3 KB, 21 załadowań)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:15   #779
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

doradzicie mi jeszcze potrzebuje komody z szufladani do łazienki max 40 cm szerokość. Znalazłam takie ale sama nie wiem

ta na fioletowym tle z lidla
a ta druga z Jysku

a może wy macie jakieś faje pomysły
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg indeks.jpg (9,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg imagese.jpg (10,3 KB, 20 załadowań)
__________________
Kocham Cię mój maluszku



Edytowane przez pati0090
Czas edycji: 2014-01-14 o 12:16
pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:43   #780
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
ta na fioletowym tle z lidla
fajniejsza i nie jest kurzołap
choć powinnaś dobrać coś pasujące do szafki podumywalkowej-są na bank komody z tej serii (ma ją moja znajoma z Niemiec)

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2014-01-14 o 12:44
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-23 12:27:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.