Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-11, 12:51   #4831
LeeMinHo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, proszę o opinię czy mój plan pielęgnacyjny da radę
Mam cerę mieszaną, skłonną do zaskórników i niespodzianek, ale przede wszystkim zniszczoną złą pielęgnacją. Dodatkowo sporo blizn i przebarwień. Demakijaż, nawilżanie itd. drogeryjnymi, wysuszającymi kosmetykami. Poza tym kolorówka z serii zapychających. Zrobiłam zamówienie na BU i oprócz podkładu mineralnego zainwestowałam też w:
Puder bambusowy
Olejek myjący - bezzapachowy
Hydrolat z liści oczaru
Peeling enzymatyczny EKO
KREM rozjaśniający AZELO/BHA
Tonik z kwasami AHA/BHA 10% .
Zastanawiam się czy taki arsenał mnie nie wysuszy i czy wystarczająco nawilży i odżywi moją skórę. Co Wy na to? Czy to wystarczy na kompletną pielęgnację? Zastanawiałam się jeszcze nad jakimś serum i glinką ghassoul.
Właśnie, filtr koniecznie, 50+, stabilny.
Poza tym jest ok.
LeeMinHo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 23:56   #4832
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, proszę o opinię czy mój plan pielęgnacyjny da radę
Mam cerę mieszaną, skłonną do zaskórników i niespodzianek, ale przede wszystkim zniszczoną złą pielęgnacją. Dodatkowo sporo blizn i przebarwień. Demakijaż, nawilżanie itd. drogeryjnymi, wysuszającymi kosmetykami. Poza tym kolorówka z serii zapychających. Zrobiłam zamówienie na BU i oprócz podkładu mineralnego zainwestowałam też w:
Puder bambusowy
Olejek myjący - bezzapachowy
Hydrolat z liści oczaru
Peeling enzymatyczny EKO
KREM rozjaśniający AZELO/BHA
Tonik z kwasami AHA/BHA 10% .
Zastanawiam się czy taki arsenał mnie nie wysuszy i czy wystarczająco nawilży i odżywi moją skórę. Co Wy na to? Czy to wystarczy na kompletną pielęgnację? Zastanawiałam się jeszcze nad jakimś serum i glinką ghassoul.
Filtr na pewno, rozumiem, że jesteś młoda /przed 25 urodzinami/ i masz grubą skórę. W innym przypadku za mocno i za ostro. I jeszcze jedno-po czym wnioskujesz, że masz skórę mieszaną a nie skrajnie wysuszoną wrażliwą?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 12:25   #4833
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dobrze, więc filtr na pewno. Mam mniej niż 25 lat i grubą skórę. Tłusta skóra, wypryski, zaskórniki i grudki na czole, brodzie i kościach policzkowych. Policzki i nos suche i wolne od niespodzianek. Poza tym zatkane pory i sporo blizn i przebarwień po wypryskach, dlatego myślę, że kwasy są niezbędne. Nie jestem pewna czy mam cerę mieszaną, ale w tym momencie na pewno jest to cera silnie zanieczyszczona. Rozumiem, że powinnam ostrożnie stosować tonik i oprócz filtra zainwestować także w jakiś krem odżywczy i nawilżający, do skóry wrażliwej z BU? Może jakiś olejek? Żel?

Edytowane przez windykatorka
Czas edycji: 2014-01-13 o 12:58
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 12:59   #4834
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Dobrze, więc filtr na pewno. Mam mniej niż 25 lat i grubą skórę. Tłusta skóra, wypryski, zaskórniki i grudki na czole, brodzie i kościach policzkowych. Policzki i nos suche i wolne od niespodzianek. Poza tym zatkane pory i sporo blizn i przebarwień po wypryskach, dlatego myślę, że kwasy są niezbędne. Do tej pory albo zbyt wysuszałam moją skórę albo za bardzo natłuszczałam. Wszystko kosmetykami z drogerii albo aptecznymi. Rozumiem, że powinnam ostrożnie stosować tonik i oprócz filtra zainwestować także w jakiś krem odżywczy i nawilżający, do skóry wrażliwej z BU? Może jakiś olejek?
Przy mieszanej skórze większość osob tak się koncentruje na matowieniu, że...przesusza te suche partie. Olejek-hm, to chyba najlepszy wybór bo uniwersalnego kremu się nie znajdzie, no chyba że chcesz używać dwóch- przychodzi mi na myśl czarnuszka-jeden z najlepszych przy jakichkolwiek skornych problemach bijąca na głowę arganowy chociażby. A glinkę ghassoul polecam zawsze i każdemu to moje odkrycie 2013 roku
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:13   #4835
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Przy mieszanej skórze większość osob tak się koncentruje na matowieniu, że...przesusza te suche partie. Olejek-hm, to chyba najlepszy wybór bo uniwersalnego kremu się nie znajdzie, no chyba że chcesz używać dwóch- przychodzi mi na myśl czarnuszka-jeden z najlepszych przy jakichkolwiek skornych problemach bijąca na głowę arganowy chociażby. A glinkę ghassoul polecam zawsze i każdemu to moje odkrycie 2013 roku
I właśnie nie chcę popełnić tego błędu Mówisz o oleju z czarnuszki tak?
A ten krem dały radę zastąpić filtr i olejek? http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-antiox.html

Edytowane przez windykatorka
Czas edycji: 2014-01-14 o 12:19
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:41   #4836
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
I właśnie nie chcę popełnić tego błędu Mówisz o oleju z czarnuszki tak?
A ten krem dały radę zastąpić filtr i olejek? http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-antiox.html
Raczej nie ten krem-ma kwas ferulowy w składzie, a Ty już używasz kwasu wiec nie dokładalabym kolejnego kwasu
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:44   #4837
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 080
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Raczej nie ten krem-ma kwas ferulowy w składzie, a Ty już używasz kwasu wiec nie dokładalabym kolejnego kwasu
ale to humektant, antyoksydant i filtr anturalny nie złuszcza
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 12:49   #4838
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
ale to humektant, antyoksydant i filtr anturalny nie złuszcza
jesli to jest nanopiling to jednak złuszcza, fakt że przy okazji transportuje, etc, etc opieralam się na tej stronie http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠/kwas-ferulowy.html
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:58   #4839
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 080
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
jesli to jest nanopiling to jednak złuszcza, fakt że przy okazji transportuje, etc, etc opieralam się na tej stronie http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠/kwas-ferulowy.html
Stronsa nie dziala Opieraj się na tym co pisze biochemia o tym kremie Ma działanie ochronne i antyoksysacyjne.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 14:43   #4840
LeeMinHo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
I właśnie nie chcę popełnić tego błędu Mówisz o oleju z czarnuszki tak?
A ten krem dały radę zastąpić filtr i olejek? http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-antiox.html
Filtra nie ma najmniejszej szansy zastąpić.
Błagam, padam na kolana, wznoszę modły, PAMIĘTAJ o stabilnych filtrach 50+. Ten krem nie ma więcej niż 5-6 SPF, więc nie jest trudno dojść do wniosku, że NA PEWNO nie starczy, szczególnie przy pielęgnacji opierającej się na kwasach - no, chyba że koniecznie chcesz się nabawić przebarwień i zmarszczek. Wtedy droga wolna.

Przepraszam jeśli ton był zbyt agresywny, ale w temacie filtrów jestem bardzo uczulona.
LeeMinHo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 18:20   #4841
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez LeeMinHo Pokaż wiadomość
Filtra nie ma najmniejszej szansy zastąpić.
Błagam, padam na kolana, wznoszę modły, PAMIĘTAJ o stabilnych filtrach 50+. Ten krem nie ma więcej niż 5-6 SPF, więc nie jest trudno dojść do wniosku, że NA PEWNO nie starczy, szczególnie przy pielęgnacji opierającej się na kwasach - no, chyba że koniecznie chcesz się nabawić przebarwień i zmarszczek. Wtedy droga wolna.

Przepraszam jeśli ton był zbyt agresywny, ale w temacie filtrów jestem bardzo uczulona.
Ależ absolutnie nie ma za co przepraszać! Wręcz bardzo dziękuje za odpowiedź, dotarło do mnie i już mi nie uleci
Pomimo to nadal jednak nie mam zielonego pojęcia jaki nawilżacz kupić i chyba zaopatrzę się jednak w polecany przez Danusiees olejek z czarnuszki.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 15:13   #4842
LeeMinHo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Ależ absolutnie nie ma za co przepraszać! Wręcz bardzo dziękuje za odpowiedź, dotarło do mnie i już mi nie uleci
Pomimo to nadal jednak nie mam zielonego pojęcia jaki nawilżacz kupić i chyba zaopatrzę się jednak w polecany przez Danusiees olejek z czarnuszki.
Bardzo się cieszę Tak prywatnie ode mnie, ja polecam Ziaję 50+ matującą, opiera się na 4 stabilnych filtrach chemicznych - więc nie bieli, ładnie się wchłania i nie wysusza. I jest śmiesznie tania xd
Olejku z czarnuszki nie używałam, ale oleje generalnie fajnie się sprawdzają w dwufazowym serum olej + HA ;3
LeeMinHo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 11:47   #4843
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

LeeMinHo bardzo Ci dziękuje Chciałam jeszcze zapytać gdzie mam wcisnąć olejek czy jakiś nawilżacz? Przed filtr? Na noc, po toniku z kwasem? Na noc jako jedyny nakładany na twarz?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 11:58   #4844
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
LeeMinHo bardzo Ci dziękuje Chciałam jeszcze zapytać gdzie mam wcisnąć olejek czy jakiś nawilżacz? Przed filtr? Na noc, po toniku z kwasem? Na noc jako jedyny nakładany na twarz?
Nie próbuj nakładać olejku przed filtremuwierz na słowo. Najlepiej wieczorem, tak z pół godziny przed położeniem się do łóżka, żeby się zdążył wchłonąć.

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2014-01-17 o 12:01
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 13:51   #4845
LeeMinHo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
LeeMinHo bardzo Ci dziękuje Chciałam jeszcze zapytać gdzie mam wcisnąć olejek czy jakiś nawilżacz? Przed filtr? Na noc, po toniku z kwasem? Na noc jako jedyny nakładany na twarz?
Tak jak powiedziała danusiaes olejek przed filtrem to NIE jest to XD Nawiżacz przed filtrem się przyda, ale u mnie w tym celu wystarczy lekkie serum. Olejek nakładałabym na noc, albo po południu, po zmyciu makijażu (o ile masz wtedy czas).
LeeMinHo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:16   #4846
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny. Może Wy mi pomożecie.chciałabym zrobić dla mojej poszarzałej twarzy cos wiecej niż tylko krem nawilżający. Mam 34 lata, skórę suchą, sklonną do podrażnień, delikatną, naczynkową, sporo zmarszczek nie tylko mimicznych , ostatnio w okolicach nosa pootwierały mi się pory. Wymyśliłam sobie taki zestaw :
-na noc ystheal+ (mam próbkę z apteki, po pierwszym użyciu piekła mnie twarz przez dwa dni, więc nakładałabym go co 3 dzień) na zmianę z tym kremikiem
Alverde- opis i skład-
Pochodzące z Azji jagody goji charakteryzują się bardzo wysoką zawartością przeciwutleniaczy, witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. Cenne masło shea, kwas hialuronowy i koenzym Q10 pomogą utrzymać wilgotność skóry i regenerują ją w nocy.

Skład: Aqua, Olea Europea Oil*, Glycerin, Alcohol*, Squalane, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Sodium Lactate, Glyceryl Stearate Citrate, Simmondsia Chinensis Oil*, Myristyl Myristate, Butyrospermum Parkii Butter*, Saccharide Isomerate, Sodium Hyaluronate, Menyanthes Trifoliate Leaf Extract, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Punica Granatum Extract*, Hippophea Rhamnoides Fruit Extract*, Vitis Vinifera Fruit Extract*, Citrus Grandis Fruit Extract*, Rhus Verniciflua Peel Wax, Lecithin, Ubiquinone, Lysolecithin, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Ceramide 3, Hydrogenated Lecithin, Xantan Gum, Hydrogenated Palm Glycerides, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Citric Acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Geraniol**, Citronellol**, Linalool**, Limonene**, Citral**, Coumarin**.
* Składniki z upraw ekologicznych.
** Z naturalnych olejków eterycznych.
-A Na dzień może to serum olay
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ing-serum.html

oraz oczywiście filtr, mam taki-

Aqua, Titanium Dioxide (nano), Cocoglycerides, Helianthus Annuus Seed Oil*, Isoamyl Laurate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Cera, Magnesium Sulfate, Olea Europaea Fruit Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Alumina, Stearic Acid, Glyceryl Caprylate, Levulinic Acid, Tocopherol, p-Anisic Acid, Sodium Levulinate, Alcohol, Leontopodium Alpinum Extract

i nie wiem czy jest coś wart, no i czy mogę na niego bezpiecznie nakładać podkład.

Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby któraś z Was, mądre kobietki mi pomogła
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 06:09   #4847
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanue, bo tez dopiero zaczynam, ale co to za filtr? Bo widze, ze nie ma parafiny i silikonow (nie myle sie?), a te skladniki mnie potwornie zapychaja (przetestowane na wlasnej skorze)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 06:54   #4848
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanue, bo tez dopiero zaczynam, ale co to za filtr? Bo widze, ze nie ma parafiny i silikonow (nie myle sie?), a te skladniki mnie potwornie zapychaja (przetestowane na wlasnej skorze)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To jest alverde krem dla dzieci (akurat taki mam w domu, kupiłam latem dla mojego dziecka)
Myślałam, że silikony to składniki, które mają końcówkę cone A tu ich nie widzę ale może coś pokręciłam.
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 07:18   #4849
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No wlasnie o tym mowie ze ich nie ma, wiec dlatego mnie zainteresowal

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 07:41   #4850
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
No wlasnie o tym mowie ze ich nie ma, wiec dlatego mnie zainteresowal

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Przepraszam, źle przeczytałam, to oznacza, ze nie powinno się dodawać postów przed śniadaniem
Filtry z Alverde, ten bardzo bieli ale jest dla dzieci, może któryś z ich filtrów dla dorosłych nie bedzie bielił tak bardzo, składy mają podobne
http://www.dm.de/de_homepage/alverde...enschutz/?cp=1
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 21:56   #4851
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Przy mieszanej skórze większość osob tak się koncentruje na matowieniu, że...przesusza te suche partie. Olejek-hm, to chyba najlepszy wybór bo uniwersalnego kremu się nie znajdzie, no chyba że chcesz używać dwóch- przychodzi mi na myśl czarnuszka-jeden z najlepszych przy jakichkolwiek skornych problemach bijąca na głowę arganowy chociażby. A glinkę ghassoul polecam zawsze i każdemu to moje odkrycie 2013 roku
A czy mogę stosować ten olejek solo?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 22:00   #4852
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
A czy mogę stosować ten olejek solo?
mpzesz, ja go stosuję po zmyciu twarzy, z kremem lub zamiast kremu, rozrabiam nim ghassoul, stosuję na stopy, kolena, etc. Dla mnie jest hitem
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 22:08   #4853
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
mpzesz, ja go stosuję po zmyciu twarzy, z kremem lub zamiast kremu, rozrabiam nim ghassoul, stosuję na stopy, kolena, etc. Dla mnie jest hitem
Chciałam właśnie zamówić glinkę, algi i olejek ze ZSK.Tylko nie wiem w jakiej wersji-naturalnej czy surowej?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 22:21   #4854
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Chciałam właśnie zamówić glinkę, algi i olejek ze ZSK.Tylko nie wiem w jakiej wersji-naturalnej czy surowej?
sprawdzilam im opisy-nie roznia się. Ja uzywam tego-http://www.freshandeco.pl/pl_PL/p/olej-z-czarnuszki-100ml/1758
zolvity-jest nierafinowany i 20 zl za 100 ml to już można poszaleć dodajac i próbując
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 15:14   #4855
Magdiker
Przyczajenie
 
Avatar Magdiker
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zwracam się do Was z zapytaniem czy jeśli robię peelingi kwasem migdałowym ( do tej pory zrobiłam 3, w odstepie miesiąca każdy) to czy teraz mogę włączyć do codziennego stasowania Triacneal ( będę go stosować tylko w strefie T). Czy można je stosować równocześnie?
Czy kwas i Tri się "pogryzą" ?
Magdiker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 11:19   #4856
masquenada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 490
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej Mam pytanie odnośnie filtrów. Stosuję filtr Pharmaceris A SPF 50, a na niego nakladam fluid Pharmaceris SPF 20. Czy to ma w ogóle sens? Wiem, że ilość filtrów zawartych w różnych kosmetykach się nie sumuje, więc na pewno nie mam ochrony SPF 70. Liczy się więc ostatnia warstwa? W takim razie filtr który stosuje pod fluidem w ogóle nie działa?
masquenada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 12:13   #4857
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć Dziewczyny!
Chciałabym prosić Was o ocenę mojej pielęgnacji. Mam cerę trądzikową, która się przetłuszcza. Pokryta jest bliznami i przebarwieniami. Teraz pojawiają mi się raczej mniejsze pryszcze, rzadziej z ropą jednak takie zdarzają się czasami. Najgorzej jest w okolicach okresu.
Stosuję:
*rano- myję twarz mydłem Aleppo, nakładam krem krem do cery trądzikowej na dzień Bioliq, wykonuję makijaż.
*wieczorem- demakijaż płynem micelarnym z Biedronki Be Beauty, twarz myję mydłem Aleppo, co 2-3 dni stosuję tonik z kwasami aha/bha 10% z BU,raczej codziennie używam kremu na noc do cery trądzikowej Bioliq lub Soraya Care&Control krem nawilżający redukujący blizny i zmiany trądzikowe, na wypryski używam maści Brevoxyl.
Nie wiem czy moja pielęgnacja jest odpowiednia. Dodam, że niedługo skończą mi się wszystkie kremy i poszukuję nowych najlepiej w niskiej cenie. Wiem,że powinnam używać filtru do twarzy ale nie mogę znaleźć takiego, który nie będzie zapychał porów ( mam z tym duży problem). Czy możecie mi pomóc?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 12:23   #4858
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Chciałabym prosić Was o ocenę mojej pielęgnacji. Mam cerę trądzikową, która się przetłuszcza. Pokryta jest bliznami i przebarwieniami. Teraz pojawiają mi się raczej mniejsze pryszcze, rzadziej z ropą jednak takie zdarzają się czasami. Najgorzej jest w okolicach okresu.
Stosuję:
*rano- myję twarz mydłem Aleppo, nakładam krem krem do cery trądzikowej na dzień Bioliq, wykonuję makijaż.
*wieczorem- demakijaż płynem micelarnym z Biedronki Be Beauty, twarz myję mydłem Aleppo, co 2-3 dni stosuję tonik z kwasami aha/bha 10% z BU,raczej codziennie używam kremu na noc do cery trądzikowej Bioliq lub Soraya Care&Control krem nawilżający redukujący blizny i zmiany trądzikowe, na wypryski używam maści Brevoxyl.
Nie wiem czy moja pielęgnacja jest odpowiednia. Dodam, że niedługo skończą mi się wszystkie kremy i poszukuję nowych najlepiej w niskiej cenie. Wiem,że powinnam używać filtru do twarzy ale nie mogę znaleźć takiego, który nie będzie zapychał porów ( mam z tym duży problem). Czy możecie mi pomóc?
Dziewczyny na KWC chwalą filtr ziai https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html, wprowadż coś z witaminą C i koniecznie coś nawilżającego, prawie wszystko co stosujesz wysusza, a żeby pozbyć się niedoskonalości musisz zadbać o nawilżenie -dokładnie opisała to Ziemolina http://kosmostolog.blogspot.com/
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:53   #4859
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć wszystkim! Zakupiłam swój pierwszy tonik z kwasem migdałowym firmy Norel. Stosuję go już 3 dzień i zauważyłam pogorszenie się stanu mojej cery, tzn, zaczęły pojawiać się podskórne gulki. Nie jest ich na razie dużo, ale i tak mnie niepokoją. Czy jest to działanie oczyszczające tego toniku czy jednak reakcja, która nie powinna nastąpić?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 10:08   #4860
Newbie8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 108
Ziaja PRO czy La Roche Posay?

Mam 25 lat, a w dalszym ciągu mam problem z cerą. Głównym problemem są zaskórniki na nosie, policzkach koło nosa i na czole. Zdarzają mi się standardowe pryszcze, ale dość rzadko.
Stąd moje pytanie. Chcę kupić kosmetyki, które pomogą mi zwalczyć te niedoskonałości, ale nie wiem na którą markę się zdecydować. Będę wdzięczna za porady, najlepiej ze wskazaniem które dokładnie kosmetyki której firmy mogą mi pomóc.

Pozdrawiam
Newbie8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.