Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-30, 07:09   #1951
MaksiuAlergik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

nam lekarz Alaskę lub Norwegie polecił

ja kocham morze bardzo bym chciała ale ta perspektywa przejechania całej Polski, z trojka dzieci mnie przeraza.

ucieklam raz tez do babci na wies, ale tam mielismy pogorszenie mimo czystej wody swiezego powietrza i mniejszej liczy pylków(u nas bylo wtedy zolto po deszczu)

no coz czas szukac broni na robale co na skorze(oby tylko) zyja. nie wiem jakie badania zrobic w tym kierunku roilam wymazy i posiew z krwi oraz oznaczalam ige na gliste i badalam kal 5 razy na pasozyty(glista lamblie).
MaksiuAlergik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 22:54   #1952
sylwia485K
Raczkowanie
 
Avatar sylwia485K
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 93
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam! 31.12.2013 Pojawiła mi się na ręce ta wysypka.Na zdjęciu tego nie widać ,ale w większości jest czerwona.Czasami swędzi.Do dermatologa muszę czekać 1,5 tygodnia.Czy to może być tzw.egzema??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140104_234320.jpg (68,9 KB, 43 załadowań)
sylwia485K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:17   #1953
maddie1221
Raczkowanie
 
Avatar maddie1221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 478
GG do maddie1221 Send a message via Skype™ to maddie1221
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam, od pół roku jestem szczęśliwą posiadaczką remisji ! Czasem swędzi jak zjem coś, czego nie powinnam. Umieram ze szczęścia!
maddie1221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 23:44   #1954
tortownica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 142
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MaksiuAlergik Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem mamą 7-letniego atopika, z bardzo ciężką postacią. Z chorobą zmagamy się już ponad 6 lat. Ciągle nie jest dobrze. Mamy dietę, badania, maści, kremy, sterydziki(tych ostatnio ograniczam się używać) stosuję bielizne comfifast ale tylko jedna warstwę w wersji"na sucho" dla lepszego wchłaniania maści. przechodzimy ostatnio zakażaniea skóry. Jest jeszcze gorzej niż było. Ciągle zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić, by dziecku żyło się lepiej. W aptece wyprubowałam już chyba wszystko. Cud nie nastąpił. Z maści robionych oczywiście z hydrocortyzonem działa ale jak już wspominałam nie chcę już jej stosować po przeczytaniu strony http://www.itsan.org/, mam opory. Może u nas to już uzależnienie od sterydów? Chciałabym cofnąć czas i z dotychczasową wiedzą zadbać o dziecko, bo niestety stwierdzam że nas zaniedbano. Nikt nie uswiadomił mi jak wielki to problem. Ciągle slyszałam " peoszę się nie martwić jak skończy 3 lata"...potem"5 lat" to minie i nie mija nadal, a on cierpi a ja nie umiem/nie umiem pomogdzić się z jego cierpieniem
na początek poleciłabym znaleźć dobrego dermatologa/alergologa. ja mogę jedynie polecić maść konopną, jest bardzo tłusta, niestetytrochę droga ale mi pomogła. dzięki niej mogłam ograniczyć protopic. nie wiem czy to u was ma jakiś sens ale może lampy PUVA? polecam też forum dla atopików, można wiele się dowiedzieć od innych rodziców mających dzieci z AZS
__________________
http://katana2013.blogspot.com/
tortownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 10:45   #1955
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

A reklama na Wizażu jest płatna
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 11:58   #1956
tortownica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 142
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
A reklama na Wizażu jest płatna
to nie jest reklama, sama choruje na AZS i wiem jakie to są problem. wiem jak niekompetentni potrafią być lekarze i lekką ręką zapisują sterydy i sama doświadczyłam skutków takiego leczenia. Dlatego jeśli to komuś pomoże to będę polecać maści, które stosuje i są skuteczne(przynajmniej w moim przypadku). Czy ktoś wypróbuje, to zależy od niego ale przynajmniej wie, że są inne możliwości i może o to wypytać swojego lekarza.
__________________
http://katana2013.blogspot.com/
tortownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 05:57   #1957
sopotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 22
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja mam alergię na
Methyl(chloro)isothiazoli none (Kathon CG)
i jest to takie świństwo, że nawet podobno przy myciu podłogi opary z płynu mogą dać odczyn alergiczny. Znacie jakieś porządne firmy z detergentami i kosmetykami eko?
sopotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 23:24   #1958
Kubuuu
Przyczajenie
 
Avatar Kubuuu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
GG do Kubuuu
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sopotka Pokaż wiadomość
Ja mam alergię na
Methyl(chloro)isothiazoli none (Kathon CG)
i jest to takie świństwo, że nawet podobno przy myciu podłogi opary z płynu mogą dać odczyn alergiczny. Znacie jakieś porządne firmy z detergentami i kosmetykami eko?

Sopotka witaj w klubie Również mam alergię na ten wynalazek.
Podpowiem Ci że ów konserwant znajduje się w wielu detergentach w płynie - również mydła i żele do kąpieli. Szczególnie zwróć uwagę na proszek i płyn do płukania - płynu do płukania najlepiej nie używać,a jedyny proszek który znalazłem i nie posiada tego świnstwa bądź jego pochodnych/zamienników to proszek dla dzieci firmy Jelp (nie,to nie reklama)

Nie poddawaj się,trzeba sie przyzwyczaić W razie czego zapraszam do wymiany poglądów i spostrzeżeń na ten temat.
__________________
Atopowe zapalenie skóry - ludzie sami sobie zgotowali ten los... / Ciągłe szukanie przyczyn..

Edytowane przez Kubuuu
Czas edycji: 2014-01-29 o 23:26
Kubuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:00   #1959
sopotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 22
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Jelp jest bardzo drogi, a u nas prania co nie miara jak na dwie osoby
używam Loveli, wiem, że uczula mnie Lenor, jak ostatnio kupiłam, to całe ciało mnie swędziało a najbardziej okolice intymne (na początku myślałam, że to od podpasek, że może coś Bella zmieniła w składzie).
Wczoraj doszłam do tego, że przecież myję ręce w pracy! I nie wiem co tam jest w tym mydle. Dziś kupię Carex (o ile nie ma) i jakieś małe mydełko, żeby nosić ze sobą...
sopotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 12:16   #1960
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Czy macie doświadczenia ze sprayami na roztocza, typu Allergoff? Zastanawiam się, czy nie zainwestować, ale ciężko mi znaleźć jakąś rzetelną opinię, czy to faktycznie działa, czy to tylko taki chwyt.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 20:32   #1961
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam wszystkich
Mam mały problem... Od września 2013 r. po skończeniu kuracji hormonalnej zaczęły się pojawiać wyschnięte, zaczerwienione, koszmarnie swędzące plamy. Zaczęły się od nóg i szły powoli w górę. Teraz nie mam ich w ogóle na nogach, ale są na plecach, ramionach, szyi, całych rękach i parę na twarzy. Jeden paznokieć u nogi zmienił w lewym dolnym roku kolor i jak urósł, to odczepił się od skóry (tylko ten jeden kawałek, reszta pod nim i ogólnie dookoła jest ładna). Nie wiem jak to dokładnie opisać, ale paznokieć jak rośnie to nie podłącza się już do skóry od której odszedł tamten kawałek, wygląda jakby się skóra tak zagoiła.
I moje pytanie: czy tak wygląda AZS?
Moje pytanie wzięło się stąd, że jestem alergiczką i jedynymi objawami są objawy skórne, ale zazwyczaj są miejscowe i wiem na co mogę mieć alergię, a to mi się przesuwa.
Stosuję od dziecka maść sterydową Elocom, na alergie i zauważyłam, że łagodzi mi plamy. Te największe, na plecach i ramionach nie znikają, ale nie są aż tak widoczne, a najmniejsze, które się dopiero pojawiają (zazwyczaj najpierw pokrzywka mała, a potem zmienia się w wyschniętą plamę) znikają szybko. Na palcach u dłoni pojawiają mi się małe bąble w płynem przezroczystym w środku, są zazwyczaj przeraźliwie swędzące.
Byłabym wdzięczna za odpowiedzi.

P.S. Dlaczego nie poszłam z tym do dermatologa tylko dopytuję się w internecie? Bo zraziłam się do dermatologów, gdy mój pieprzyk w białej obwódce najpierw uznały za "zwykłe znamie" które miało zejść w ciągu paru lat a potem zmieniły zdanie i stał się "bielactwem wrodzonym". I boję się, że zaczną mnie leczyć nie sprawdzając co to, co da efekt odwrotny do zamierzanego-pogorszy się.
Czego jeszcze nie napisałam, że oprócz terapii hormonalnej w tamtym czasie przechodziłam duży stres związany z uczelnią i chłopakiem, że mam nawrotowe zapalenie pęcherza, od jesieni odczuwam co jakiś czas ból zębów (najprawdopodobniej rosną mi ósemki) i jeszcze od jesieni leczę się na grzybicę stref intymnych (cholerne antybiotyki).
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 20:56   #1962
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
[...]P.S. Dlaczego nie poszłam z tym do dermatologa tylko dopytuję się w internecie? Bo zraziłam się do dermatologów,[...]
To będziesz musiała powalczyć z uprzedzeniami, bo nikt Ci tu nie pomoże. Z opisu to bardziej przypomina łuszczycę niż AZS, a na paznokciu masz onycholizę, która też może towarzyszyć łuszczycy.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 21:13   #1963
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Jestem świadoma tego, że będę musiała pójść do dermatologa, ale wolę usłyszeć parę opinii na internecie od osób, które żyją z takimi schorzeniami skóry, zanim oddam się w ręce lekarza. Póki co trafiałam na samych złych dermatologów, dlatego nie lecę do nich od razu z każdym problemem skórnym. Jeden mi odpowiedział na pytanie czy mogłabym jakoś u niego zrobić badania skóry (bo może miał z laboratorium podpisaną umowę czy coś) słowami "dermatolog jest od patrzenia i wypisywania recept", to był dosłowny cytat, a przy takich objawach patrzenie nie wystarczy. Bardzo dziękuję za twoją odpowiedź. Mam zamiar pójść w najbliższym czasie do lekarza, ale wolę się przygotować na wizytę by nie usłyszeć "masz alergię, stosuj maść (tu nazwa) i ci przejdzie, do widzenia", bo jestem prawie pewna, że to nie alergia, a jeśli tutaj zostanę poparta w tej hipotezie, to będę wiedziała, że moja walka inną diagnozę nie będzie bezsensowna.
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 21:25   #1964
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

A u alergologa byłaś?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 21:31   #1965
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Już dawno temu przyznam szczerze. Ale moje alergie od niemowlaka ukazuję się w ten sam sposób, wtedy eliminuję ewentualną przyczynę i znika. Teraz od września eliminowałam wszystko co było nowe, albo co mogło powodować uczulenia i brałam tabletki antyhistaminowe i nic nie działało. Znam też na tyle alergie by wiedzieć, że nie wędrują po ciele.
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 21:51   #1966
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

czasem zdarza się, że 'wędrują' miejsca zmian mogą się zmieniać. Ja na Twoim miejscu bym się wybrała. No i z tym Elocomem to raczej ostrożnie.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 21:59   #1967
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Elocom stosuję od 2roku życia. Stosuję bardzo mało i robię przerwy. Jest sterydowy, więc się pilnuję.
O alergologu nigdy nie myślałam. Do nich się długo czeka i trzeba mieć czas, ja mam go trochę za mało, by użerać się z długimi terminami, a na prywatnego nie mam kasy.
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 08:22   #1968
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

To, ze lekarz przyjmuje prywatnie, nie znaczy, ze będzie lepszy - poszukaj nawet tu, na Wizażu, kogo polecają w Twoim mieście. czasu w obecnych czasach ( ) nikt nie ma za wiele, ale jeśli Ci zależy na własnym zdrowiu, to może warto go trochę poświęcić?

A Kawa z mlekiem ma rację odnośnie Elocomu, to jeden z silniejszych sterydów i trzeba z nim faktycznie uważać
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:04   #1969
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

W moim mieście za najlepszego dermatologa uważa się lekarza który przyjmuje prywatnie i państwowo, ale państwowo olewa ludzi, a prywatnie kosztuje dużo, ale dobrze diagnozuje :/ Póki co dogadałam się z rodzicami, by mnie zapisali do Luxmedu z nimi albo spróbuję w sanitasie, jeśli drogo nie będzie.
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 17:38   #1970
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

A z jakiego jesteś miasta? ^^
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 20:42   #1971
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Atopowe zmiany zaczynaja sie zazwyczaj od rak i twarzy. U mnie to zaczyna się od policzków i nadgarstków a potem się "rozrasta" na ręce, całą twarz, dekold i plecy. Raczej nie wedruje. jak sie przyczepi to siedzi aż nie wygonie lekami. z tm paznokciem zupełnie nie pasuje. i uczulić może nawet coś co używasz od urodzenia. przerabiałam to wiele razy. niestety tutaj lekarz jest konieczny.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 09:44   #1972
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
A z jakiego jesteś miasta? ^^
Ze świdnika. Dziura jakich mało.

Pannaatopowa
Dziękuję za informację o tym wędrowaniu, bo to jest chyba najważniejszy punkt zaczepienia, jeśli AZS nie wędruje to to nie może być to. A najbardziej boję się alergii na psią sierść, bo mam psa i co by nie było, jak bardzo bym nie była uczulona i tak się go nie pozbędę, bo jest mój kocham z całego serca. Poczytałam jeszcze trochę i na serio udam się do lekarza, bo tylko pogarszam mój stan psychiczny. Niestety, ale te moje objawy nie są typowe dla tylko jednego schorzenia, ale dla miliona. Mam tylko nadzieję, że nie dadzą diagnozy po rzuceniu okiem, tylko wyślą na badania.
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 14:54   #1973
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ze Świdnika pod Lublinem? Świdnik może i dziura, ale do Lublina chyba nie problem się wybrać
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 20:50   #1974
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Ze Świdnika pod Lublinem? Świdnik może i dziura, ale do Lublina chyba nie problem się wybrać

Ojj, nie powiedziałabym, że to nie problem. Ale za dużo, by pisać. Na razie spróbuję przez luxmed, jak się zapiszę.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 20:59   #1975
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

W Allergopneumie na ul Probostwo na wizytę u alergologa (dobrego!) czeka się miesiąc (tylko trzeba dzwonić i umawiać się pierwszego dnia miesiąca), na Hipotecznej i na Junoszy do dermatologa przyjmują od ręki. Naprawdę, trzeba mieć tylko chęci bo możliwości są
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 22:05   #1976
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Na hipotecznej i junoszy? Nigdy nie słyszałam o dermatologach tam. Prywatni czy państwowi? Jak prywatni to ile biorą? Koło czerwca interesowałam się i szukałam dobrego dermatologa, ale tych w ogóle mi nie pokazywało w opiniach ani wyszukiwarkach.
Nie mogę wejść na stronę allergopneumy, wyskakuje mi że antywirus wykrył zagrożenie i ją całkowicie blokuje. :/
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 22:14   #1977
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Na Hipotecznej - dr Bugała (aczkolwiek jest dość hmmm specyficzna ) w przychodni dermatologicznej i dr Elżakowska w przychodni chorób alergicznych skóry (ona jest tak jakby po drugiej stronie, wchodzi się od Sądowej).
na Junoszy - też Bugała (ta przychodnia to się chyba Intermed nazywa)
A w Allergopneumie jest trzech dobrych alergologów - dr Królik, Bartnik i Sroczyńska, od wielu lat już do nich chodzę
Wszystko na NFZ oczywiście.
Prywatnie - dobrym dermatologiem jest Lilianna Szlendak-Leszczuk, kiedyś do niej chodziłam, za wizytę bierze 80zł więc sporo, no i przypisuje drogie leki , ale jest naprawdę dobrym lekarzem.

Edytowane przez kawa_zmlekiem
Czas edycji: 2014-02-28 o 22:17
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 11:23   #1978
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

No to pochodzę trochę po lekarzach. Zobaczę, który mi będzie odpowiadać. Będę musiała się tym zająć w tym miesiącu, bo narobiło mi się tego więcej i swędzi niemiłosiernie.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 11:06   #1979
gravedancer
Przyczajenie
 
Avatar gravedancer
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

czerwone swedzace czasami nawet gorace policzki, masa malutkich ropnych wypryskow, przesuszona skora.....wnioskuje ze to własnie atopowe zap. skóry.... znacie dermatologa godnego polecenia we wrocławiu
gravedancer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 15:51   #1980
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Prędzej trądzik rozowaty, azs tak nie wygląda
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.