Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI 2013 - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł kolejnej części wątku nr 7?
Nasze dzieci w kojcach siedzą a mamuśki wizaż śledzą 6 15,38%
Dzieci już biegają więc z łóżek nie spadają-kurator się cieszy, że nikt już nie grzeszy 16 41,03%
Śniegi, zawieruchy i pizgawice, na wiosnę momy już chcicę 2 5,13%
Śniegiem wali,słońca ni ma, byleby do wiosny jakoś przekimać 1 2,56%
Kto rano wcześnie wstaje, temu dziecię spać nie daje 4 10,26%
Jem warzywek kilkanaście, budzę się, gdy mama zaśnie 13 33,33%
Każda mama jak sarenka po wizażu hasa, a dzieci ich brudne i gile do pasa 5 12,82%
W domu syf, w domu smród przez Internet cierpię głód 3 7,69%
Dziecko nie przebrane, obiad nie gotowy, zawsze jest czas na wizażowe rozmowy 6 15,38%
Do majowo-czerwcowych kurator wkracza, kończy patologię, każda rozpacza 13 33,33%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 39. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-28, 17:04   #3511
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez klarites Pokaż wiadomość
Ale ten 9-18 chyba będzie trudniej zamontować? :/
Może stwarzam sztuczny problem, ale po prostu nie wiem, jak to z tymi następnymi fotelikami jest. Teraz mamy jeden fotelik i jest ok (z tym, że ja jeszcze nie pracuję).

Najgorsze jest to, że nie będzie u nas żadnej regularności, bo planujemy, żeby młody zostawał czasem ze mną, z mężem, moją mamą, moim tatą, teściową, moją babcią, zależy kto się akurat nawinie, bo wszyscy oprócz mojej babci pracują
nie wiem jak z tymi następnymi fotelikami, bo my jeszcze trochę się tym pierwszym powozimy. wiem że w żłobku też czasem zostają te większe foteliki (ale to rzadko).
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 17:04   #3512
megusia87
Zadomowienie
 
Avatar megusia87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Jno
Wiadomości: 1 327
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
Lonely, obiecałam fotki spacerówki może zachece Cie do porzucenia gondolki

1) tak się wozimy (lekko podniesiony zaglowek)
2) z dalszej perspektywy wygląda to tak
3) z lotu ptaka (hehe)
4) zupełnie na plasko i z całkowicie rozlozona budka
5) tak wtedy rodzic widzi dziecko
6) i sam śpiworek, jak widzicie za dlugi
Fajny kropeczkowy śpiworek
A ten szary to taki z kompletu z wózka, tak?? Wkładasz jeden w drugi?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...i 10 czerwca nasze życie nabrało sensu...
Bartuś
megusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 17:08   #3513
esskapada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 1 100
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez klarites Pokaż wiadomość
W sumie chyba będą potrzebne nam nawet 3, dlatego piszę z nadzieją, że podsuniecie mi jakieś fajne rozwiązanie.
Mamy dwa auta- jedno lepsze (jeździ nim do pracy mąż, zawsze je też wybieramy jak jedziemy gdzieś dalej) i drugie gorsze (jeżdżę nim ja- ale trasy maksymalnie 4 km).
No i chyba musimy mieć w obu autach foteliki, bo jak wrócę do pracy, oboje będziemy musieli wozić młodego- pewnie wyjdzie dość równy podział. Ja pracuję na zmiany, więc nie damy rady odwozić/zawozić synka tylko jednym z aut.
No i teraz nie wiem- czy kupić fotelik tyłem - tylko do którego auta (w sumie nie wiem czy do mojego się nada)? Czy sobie darować i kupić jakiś dobry przodem na isofixa?
No i chcemy też, żeby moja mama miała fotelik w swoim aucie, bo też czasem będzie Arka wozić- ale ten kupimy jakiś tani albo używany (trasa 3 km).

A jak Wy planujecie wozić maluszki? Ma ktoś może podobny problem albo jakieś sugestie, jak to rozwiązać?
tak sobie teraz pomyslam ale nie wiem czy takie sa to juz dziewczyny bardziej obcykane bo my mamy czas na fotelik ale moze kupcie taki co ma stelaz i mocuje sie do stelaza i poprostu kupcie jeden fotelik a 3 stelaze nie bedzie tak lepiej ? dziewczyny da sie tak ?
__________________
Natalie 19.06.2013

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68473.png
esskapada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 18:33   #3514
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
no i kupilismy fotelik recaro young sport. Warto teraz kupować bo są nowe modele/kolory więc te z zeszłego roku są o WIELE tańsze
Myślałam że Karola da radę jeździć w tym co teraz mamy do marca ale już jest tak na styk
czekamy na fotke w nowym foteliku!

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Diabli ale Nelcia już jest duża
a Karolcia nie? hehe

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
czy tylko ja nie opatulam tak dziecka na spacerze?
pokaz fotke jak Wy się wozicie. u nas spacery to zazwyczaj kolo 2 godzin, wiec zabudowane dziecko to podstawa

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
dobra idę gotować obiad bo trochę mi zejdzie (robię zapiekankę ziemniaczaną z pieczarkami, karkówką i drożdżowym ciastem mniaaaam)
mniam! kiedy Ty masz czas na to ciasto?

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Cytat:
Napisane przez vujka Pokaż wiadomość
Halo

Pogoda piękna wyszłam dzisiaj z Pawłem na rehabilitację i na wstępie wychodząc z bloku zjechałam na butach z podjazdu dla wózków - a mamy dosyć stromy. Ledwo utrzymałam wózek. Niewiele brakło abym wywrócila siebie i wózek. Jak wracałam do domo to stalam 20min pod klatką, bo podjazd tak oblodzony, ze stanąć nie szło, a co dopiero wepchać wózek . Na szczęście szedł sąsiad i mi pomógł. Idę dzwonić do spółdzielni, niech coś z tym zrobią
my mamy taki podjazd z kraty (z dziurami na wylot :P) i kilka dni temu sprzataczka się zalila, ze ktoś z sasiadow kazal jej posypać go sola bo sliski...

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez karota11 Pokaż wiadomość
polecam wilka http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40247575/
Jest megaza☠☠☠iaszczy
Ślicznie wygląda
Babcię wkłada sie paszczą i mozna wyjąć brzuchem
tez go chcemy! nie wiedziałam, ze ma takie fajne właściwości

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
wyszliśmy na dłużej
ale chyba za ciepło go ubrałam ... body z długim, cieniutki sweterek (baaardzo cienki) i na to lekki polarek i kombinezon - chyba mogłam sobie ten sweterek darować bo Młody był gorący
pod kombinezon i do śpiworka nie ubieralabym polara za dużo grubych warstw, to nie cebulka

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
wyszliśmy na dłużej
ale chyba za ciepło go ubrałam ... body z długim, cieniutki sweterek (baaardzo cienki) i na to lekki polarek i kombinezon - chyba mogłam sobie ten sweterek darować bo Młody był gorący
pod kombinezon nie ubieralabym polarka w końcu jest jeszcze spiwor. za dużo grubych warstw to nie cebulka hehe

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Loney na rynku pojawil sie tran ktory mozna podawac po 6 m-cu, ale ciagle zapominam o to zapytac lekarza
mollers można podawac od 6-7tyg. znajomi w Norwegii maja w zaleceniach podawanie go od dnia narodzin, jak u nas wit. d i k
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 18:42   #3515
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez klarites Pokaż wiadomość
No właśnie zwróciłaś uwagę na to co mnie najbardziej martwi, bo niby trasa krótka i 50 km/h trudno przekroczyć, ale wypadek już kiedyś na niej mieliśmy. Z kolei 3 foteliki tyłem to za duży wydatek...
Przekładanie fotelika mi się wydaje strasznie czasochłonne i trudno chyba go porządnie zamontować, więc odpada, a będzie się zdarzało tak, że w ciągu jednego dnia będą go wozić 3 osoby.

Ja będę dziecko zawozić do rodziców te 3 km (ta sama trasa co ewentualnie mama), ale przede wszystkim częściej niż ona. No i też jakieś zakupy i inne codzienne sprawy.
Pisząc tani do mamy auta miałam na myśli coś właśnie w okolicy 200-400 zł. Może masz jakiś model godny polecenia?

No bo na dłuższe trasy (i mimo wszystko bardziej niebezpieczne) myślimy o droższym foteliku no i tu ciągle dodajemy po 200 zł, żeby a to był z isofixem, a to tyłem, a to tyłem z isofixem i tak się nakręcamy.

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------


Fajnie macie!
Ale ten 9-18 chyba będzie trudniej zamontować? :/
Może stwarzam sztuczny problem, ale po prostu nie wiem, jak to z tymi następnymi fotelikami jest. Teraz mamy jeden fotelik i jest ok (z tym, że ja jeszcze nie pracuję).

Najgorsze jest to, że nie będzie u nas żadnej regularności, bo planujemy, żeby młody zostawał czasem ze mną, z mężem, moją mamą, moim tatą, teściową, moją babcią, zależy kto się akurat nawinie, bo wszyscy oprócz mojej babci pracują
Wlasnie na www.tosia.pl jak dobrze pamietam przy kazdym foteliku jest inf o wybikach w testach ADAC jest duzo porzadnych firm z fotwlikami ktore wyszly z testow z ocena 3/4 jak wybieResz bez iso to dosyc prosto sie montuje i bedzies mogla przelozyc w razie co do innego auta

Sent from my GT-I9100 using Wizaz Forum mobile app
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 18:51   #3516
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Ja Bartkowi zakładam body na długi, cienką bluzkę, rajty i kombinezon i jest w sam raz
Czapkę mamy z H&M nic nie spada ani się nie przekręca


Diabli faktycznie długi ten śpiwór ale za rok będzie akurat

o widzisz, tez miałam napisac, ze ja Nele w stroju domowym po prostu wkładam do kombinezonu hehe. body z długim, cienka bluzka. czasem cienki sweterek i do kombinezonu. rajstopki i legginsy, bo lubie ja wyciagnac i już mieć ubrana sama tez wkładam jeansy na legginsy w których chodze po mieszkaniu

dlugi, dlatego chciałam odkupić od Mysi, bo miała ten sam tylko krotki ale tz uparl się na welne i już nie kombinowałam.

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez megusia87 Pokaż wiadomość

Byliśmy dziśu lekarza, Bart zdrowy gardło blade i mną szczęście osluchowo czysto, tylko katar został no i kaszel troszkę bo katar spływa. Ma krople wykrztusne.
Możemy chodzić już na spacery, najpierw troszkę krótsze

Dziś zaliczyliśmy pierwszy obiad z parowaru. Super to jest
Całkiem inny smak warzyw. Tylko za dużo ryżu mi się dało i trochę marudził no ale zjadł prawie wszystko i nawet pawia nie puścił także no, jestem dobrej myśli

Więc są duże szanse że w sobotę będziemy u Agnes
same dobre wieści!
tez myslalam o parowarze, ale to dodatkowy sprzet i nie wiem czy chce mi się go myc do tej pory radziłam sobie z garniem do gotowania na parze (kluski, warzywa) i chyba tak pozostanie :P

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
hump przepis bardzo prosty:
na dnie garnka wlewam trochę wody, na to folia aluminiowa (ja wykładam cały garnek) i układasz surowe ziemniaki pokrojone w talarki (tak żeby przykryć dno)/ pokrojone pieczarki/ znów ziemniaki/ starta marchewka + cebula/ podsmażona wcześniej karkówka (w przyprawach wedle uznania/ ciasto

przepis na ciasto: 1 szkl mąki, 1 jajko, 1/4 kostki drożdży/troszkę soli/mleko żeby zarobić ciasto. I przykrywamy garnek, gotujemy 30-60 min (w zależności od wielkości garnka i składników). Najlepiej spróbować górnych ziemniaków.
A i ciasto posypuje majerankiem i polewam tłuszczem z karkówki
brzmi ekstra. a ja myslalam, ze to ciasto drozdzowe to już nie składnik zapiekanki, a osobny deserek zapisuje i na pewno niebawem odgapie.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Napisane przez klarites Pokaż wiadomość
Fajnie macie!
Ale ten 9-18 chyba będzie trudniej zamontować? :/
Może stwarzam sztuczny problem, ale po prostu nie wiem, jak to z tymi następnymi fotelikami jest. Teraz mamy jeden fotelik i jest ok (z tym, że ja jeszcze nie pracuję).

Najgorsze jest to, że nie będzie u nas żadnej regularności, bo planujemy, żeby młody zostawał czasem ze mną, z mężem, moją mamą, moim tatą, teściową, moją babcią, zależy kto się akurat nawinie, bo wszyscy oprócz mojej babci pracują
kupcie jeden nowy wypasiony i jaki Wam się marzy i dwa bezpieczne używane

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Ładna ta Twoja spacerówka. A to taka 3w1 czy osobno kupowana?
tak to wozek 3w1. od 1 stycznia Nela przeniosła się z gondoli do spacerówki
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 18:52   #3517
salviae
Zadomowienie
 
Avatar salviae
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 532
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
Lonely, obiecałam fotki spacerówki może zachece Cie do porzucenia gondolki

1) tak się wozimy (lekko podniesiony zaglowek)
2) z dalszej perspektywy wygląda to tak
3) z lotu ptaka (hehe)
4) zupełnie na plasko i z całkowicie rozlozona budka
5) tak wtedy rodzic widzi dziecko
6) i sam śpiworek, jak widzicie za dlugi
bez tych okienek wyglada tak jak nasz Perso fajny spiworek ciekawe jak tym naszym dzieciakom sie jezdzi takim opancerzonym :p
Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Ja Bartkowi zakładam body na długi, cienką bluzkę, rajty i kombinezon i jest w sam raz
Czapkę mamy z H&M nic nie spada ani się nie przekręca


Diabli faktycznie długi ten śpiwór ale za rok będzie akurat
Kuba jezdzi tak samo, Vil my czapke mamy z F&F i tez jest spoko

Kuba dzisiaj jadł pierwsze ciacho - jablka z cynamonem pod kruszonka - szaał. A tak ogolnie masakra, chodze jak zombie, noce koszmarne, 2 miesiace marudzenia, slinienia, jedzenia paluszkow, w niedziele puscila mu sie krew z dziasel, a zebow nie ma
zapomnialam napisac o katarze i gilach po pas :/ kurde Kuba po spaniu wyglada jak maly rumunek z zaschnietymi kozami pod nosem
__________________
.
.
I Like You So Much Better WhenYou Are Naked
I Like Me So Much Better WhenYou Are Naked... Ouooo
Kubuś

Edytowane przez salviae
Czas edycji: 2014-01-28 o 18:57
salviae jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 18:55   #3518
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
Lonely, obiecałam fotki spacerówki może zachece Cie do porzucenia gondolki

1) tak się wozimy (lekko podniesiony zaglowek)
2) z dalszej perspektywy wygląda to tak
3) z lotu ptaka (hehe)
4) zupełnie na plasko i z całkowicie rozlozona budka
5) tak wtedy rodzic widzi dziecko
6) i sam śpiworek, jak widzicie za dlugi
a skąd ten śpiwór i muffka?
śliczny kolor macie karocy!



Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Cześć
nie mam kiedy na chwilę zajrzeć do Was. Mąż okupuje komputer bo teraz z domu pracuje.

Helena dzisiaj kilka razy podciągnęła się do siadu trzymając mnie za ręce ale byłam z niej dumna
nie wiem kiedy załapie raczkowanie ale teraz jej skromne pełzanie zamienia się w pełzo-raczka najpierw pełznie, potem robi konika podsuwa nogi do przodu, ląduje na podłodze bo ręce nie współpracują (ale już jest kilka cm bliżej celu) znowu pełza, znowu konik itd. Jak ma upatrzone moje papcie to nawet z metr potrafi zrobić...jak coś jest dalej to jej się odechciewa i zawraca

Dalej mamy batalię jedzeniową - jemy tylko mleko i ewentualnie jak mama wyprosi kaszkę (skończyła nam się jaglana i lecimy z orkiszową).

Zajrzałam na tego wilka z ikei - ale super! ale to trochę straszne wyciągać babcię z brzucha
brawo dla Helenki za pełzo- raczka : ) i próby siadania
Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Mam pytanko do tych mam ktote pisaly ze dzieci zabkami zgrzytaly. Przeszlo im? Jesli tak to po jakim czasie?
Daro zaczal a mnie ciary przechodza jak on to robi


Vil, Xal - co to przeplatanka?
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

o, było o zgrzytaniu?
Helena zgrzyta jakiś tydzień...nie przechodzi.
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 18:57   #3519
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez megusia87 Pokaż wiadomość
Fajny kropeczkowy śpiworek
A ten szary to taki z kompletu z wózka, tak?? Wkładasz jeden w drugi?
.
tak to pokrywka z wozka :P do gondoli tez taka mielismy. zastanawiałam się, czy jest taka opcja żeby wlozyc pokrywe na spiwor i jak widać da się jak proszy snieg, deszcz i jest mroz to będziemy się wozic podwojnie. a gdy przyjdzie piekna zima to pewnie wystarczy sam śpiworek :P
aaa i zanim spadl snieg Nela jezdzila z pokrywa, ale bez śpiworka. jego testujemy dopiero kilka dni.

wczoraj debatowalysmy dlaczego nie zapinam Neli w pasy - wlasnie dlatego, ze ma tam fajne gniazdko i jakos nie mam sumienia jeszcze bardziej jej ograniczać jak będzie siedzieć to co innego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09837.jpg (91,1 KB, 30 załadowań)
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 18:58   #3520
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Salvi biedni Wy
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:04   #3521
megusia87
Zadomowienie
 
Avatar megusia87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Jno
Wiadomości: 1 327
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
o widzisz, tez miałam napisac, ze ja Nele w stroju domowym po prostu wkładam do kombinezonu hehe. body z długim, cienka bluzka. czasem cienki sweterek i do kombinezonu. rajstopki i legginsy, bo lubie ja wyciagnac i już mieć ubrana sama tez wkładam jeansy na legginsy w których chodze po mieszkaniu

dlugi, dlatego chciałam odkupić od Mysi, bo miała ten sam tylko krotki ale tz uparl się na welne i już nie kombinowałam.

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------



same dobre wieści!
tez myslalam o parowarze, ale to dodatkowy sprzet i nie wiem czy chce mi się go myc do tej pory radziłam sobie z garniem do gotowania na parze (kluski, warzywa) i chyba tak pozostanie :P

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------



brzmi ekstra. a ja myslalam, ze to ciasto drozdzowe to już nie składnik zapiekanki, a osobny deserek zapisuje i na pewno niebawem odgapie.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------



kupcie jeden nowy wypasiony i jaki Wam się marzy i dwa bezpieczne używane

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------



tak to wozek 3w1. od 1 stycznia Nela przeniosła się z gondoli do spacerówki

Wiesz, plus jest taki że prawie wszystkie części wkładam do zmywarki i gotowe
Umyć szmatką trzeba tylko bazę a dużo roboty z tym nie ma.
Fajne jest to, że można wiele rzeczy naraz ugotować. Ja gotowałam ziemniaki, marchewkę, pietruchę, por i ryż. Najniżej daje się to co najdłużej się gotuje i gotowe



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
tak to pokrywka z wozka :P do gondoli tez taka mielismy. zastanawiałam się, czy jest taka opcja żeby wlozyc pokrywe na spiwor i jak widać da się jak proszy snieg, deszcz i jest mroz to będziemy się wozic podwojnie. a gdy przyjdzie piekna zima to pewnie wystarczy sam śpiworek :P
aaa i zanim spadl snieg Nela jezdzila z pokrywa, ale bez śpiworka. jego testujemy dopiero kilka dni.

wczoraj debatowalysmy dlaczego nie zapinam Neli w pasy - wlasnie dlatego, ze ma tam fajne gniazdko i jakos nie mam sumienia jeszcze bardziej jej ograniczać jak będzie siedzieć to co innego.
Ja też Barta na razie przykrywałam tą osłoną na nóżki. No ale na cięższą zimę mam kocyk ciepły. Chyba że wymintuję śpiwór z sanek, muszę obczaić czy da radę bo tam jest właśnie taki wełniany


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
bez tych okienek wyglada tak jak nasz Perso fajny spiworek ciekawe jak tym naszym dzieciakom sie jezdzi takim opancerzonym :p

Kuba jezdzi tak samo, Vil my czapke mamy z F&F i tez jest spoko

Kuba dzisiaj jadł pierwsze ciacho - jablka z cynamonem pod kruszonka - szaał. A tak ogolnie masakra, chodze jak zombie, noce koszmarne, 2 miesiace marudzenia, slinienia, jedzenia paluszkow, w niedziele puscila mu sie krew z dziasel, a zebow nie ma
zapomnialam napisac o katarze i gilach po pas :/ kurde Kuba po spaniu wyglada jak maly rumunek z zaschnietymi kozami pod nosem
Katar:/ też to przerabiamy, najgorzej jest przy jedzeniu cyca bo go gluty dławią :/
Oby szybko zniknął


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...i 10 czerwca nasze życie nabrało sensu...
Bartuś
megusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 19:09   #3522
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Diabli za późno napisałaś, ale te drewniane klocki to jeszcze za wcześnie na nasze dzieci.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:09   #3523
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
bez tych okienek wyglada tak jak nasz Perso fajny spiworek ciekawe jak tym naszym dzieciakom sie jezdzi takim opancerzonym :p
Nela chyba baaardzo lubi te jazde, bo jeczy dopóki nie wsadze jej do wozka. często nie zdaze wyjechać z bloku i już spi okienka niestety były tylko w gondoli. zadowolona jesteś z wozka? ja uważam, ze to był strzal w 10.

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
Kuba dzisiaj jadł pierwsze ciacho - jablka z cynamonem pod kruszonka - szaał. A tak ogolnie masakra, chodze jak zombie, noce koszmarne, 2 miesiace marudzenia, slinienia, jedzenia paluszkow, w niedziele puscila mu sie krew z dziasel, a zebow nie ma
zapomnialam napisac o katarze i gilach po pas :/ kurde Kuba po spaniu wyglada jak maly rumunek z zaschnietymi kozami pod nosem
fiu fiu jakie deserki sobie fundujecie! w lecie będzie bita smietana z owocami!
ciekawe czy te wszystkie katary to wina wirusow czy ogrzewania...
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:12   #3524
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
hejka
ale mam zaległoooooości
ciekawe czy zdołam nadrobić

Karola nie chce spać, ani jeść
już nie mam sił


cwaniaczek

no i pochwalę się
Karola wkłada mi smoczka do buzi (odwrotną stroną)
a wczoraj jak mówiłam "daj mamusi jedzonko" i otwierałam buzię to dzieliła się waflem ryżowym. Ale jestem dumna
i chyba wychodzi drugi ząbek, wydaje mi się że poczułam pod palcami jak jej smarowałam maścią, ale już mi pokazać nie chce

no i po spaniu

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------


tą kierownicą równie fajnie bawi się na leżąco

no i kupilismy fotelik recaro young sport. Warto teraz kupować bo są nowe modele/kolory więc te z zeszłego roku są o WIELE tańsze
Myślałam że Karola da radę jeździć w tym co teraz mamy do marca ale już jest tak na styk

banka fajna fryzurka i piękny synuś

mamusie dzieciaczków na mm jak u was wygląda karmienie nocne? jest jeszcze? jak tak to o której?

Była wczoraj u mnie koleżanka z 2 miesięczną córeczką. Mała przespała całą wizytę, kurcze nie pamiętam żeby Karola była taka mała
I jak się mała poruszyła to Karolcia była w wielkim szoku, chyba myślała że to zabawka
za fotelik i dla Karolci, że tak słodko się komunikuje z mamą

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Diabli ale Nelcia już jest duża

Elusiek nienormalna ta kuzynka, mam nadzieję że traficie na fajną nianię

Magiusia piękne zdjęcia!

czy tylko ja nie opatulam tak dziecka na spacerze?

dobra idę gotować obiad bo trochę mi zejdzie (robię zapiekankę ziemniaczaną z pieczarkami, karkówką i drożdżowym ciastem mniaaaam)
no i Karolcia już marudzi

a jak ubierasz K. na spacer?
Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
bez tych okienek wyglada tak jak nasz Perso fajny spiworek ciekawe jak tym naszym dzieciakom sie jezdzi takim opancerzonym :p

Kuba jezdzi tak samo, Vil my czapke mamy z F&F i tez jest spoko

Kuba dzisiaj jadł pierwsze ciacho - jablka z cynamonem pod kruszonka - szaał. A tak ogolnie masakra, chodze jak zombie, noce koszmarne, 2 miesiace marudzenia, slinienia, jedzenia paluszkow, w niedziele puscila mu sie krew z dziasel, a zebow nie ma
zapomnialam napisac o katarze i gilach po pas :/ kurde Kuba po spaniu wyglada jak maly rumunek z zaschnietymi kozami pod nosem
Sal, ja Cię rozumiem z nocami, życzę , żeby minęło...... Biedny Kubuś, wycierpi sie
Jutro planuję ten deser dla Helci i dla nas z lodami Ok, wersja Heleny z jogurtem

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
tak to pokrywka z wozka :P do gondoli tez taka mielismy. zastanawiałam się, czy jest taka opcja żeby wlozyc pokrywe na spiwor i jak widać da się jak proszy snieg, deszcz i jest mroz to będziemy się wozic podwojnie. a gdy przyjdzie piekna zima to pewnie wystarczy sam śpiworek :P
aaa i zanim spadl snieg Nela jezdzila z pokrywa, ale bez śpiworka. jego testujemy dopiero kilka dni.

wczoraj debatowalysmy dlaczego nie zapinam Neli w pasy - wlasnie dlatego, ze ma tam fajne gniazdko i jakos nie mam sumienia jeszcze bardziej jej ograniczać jak będzie siedzieć to co innego.
Śliczny kombinezonik i bystre spojrzenie. My też mamy ten długi Womar, ale podwijam

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Axella doczytałam o ślubie Myślałam, że to żart, ale idąc dalej okazało się, że nie. Lubisz sobie szukać kłopotów dziewczyno, już Motylek pisała, żebyś się ogarnęła, z ust mi to wyjęła. No cóż, ja w każdym razie mam nadzieję po tym newsie jakoś zasnę.
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:23   #3525
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
a skąd ten śpiwór i muffka?
śliczny kolor macie karocy!
allegro Wiktorek&Lonely tez maja taki wozek. i również lamia stereotypy Nelcia wozi się w niebieskim, a Wikus we fiołkowym lila

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Diabli za późno napisałaś, ale te drewniane klocki to jeszcze za wcześnie na nasze dzieci.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60061967/ Nela bardzo lubi się tym bawic. zabrałam jej tylko patyk :P

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80163229/
sorter sluzy do zabawy "sa klocki, nie ma klockow". zazwyczaj jak ja zostawiam sama to bez dachu w sumie raz strzelila sobie w czolo podstawa domku :P większość tych zabawek jest od roku, a to już calkiem niedługo
co fajnego kupiliście?
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:24   #3526
salviae
Zadomowienie
 
Avatar salviae
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 532
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
Nela chyba baaardzo lubi te jazde, bo jeczy dopóki nie wsadze jej do wozka. często nie zdaze wyjechać z bloku i już spi okienka niestety były tylko w gondoli. zadowolona jesteś z wozka? ja uważam, ze to był strzal w 10.



fiu fiu jakie deserki sobie fundujecie! w lecie będzie bita smietana z owocami!
ciekawe czy te wszystkie katary to wina wirusow czy ogrzewania...
Tez jestem bardzo zadowolona, sprawdza sie w kazdych warunkach i po lesie nim jezdze
a tak dzisiaj myslalam, ze do tych jablek bitej smietany brakuje :p no ale moze poczekam do lata
Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
Sal, ja Cię rozumiem z nocami, życzę , żeby minęło...... Biedny Kubuś, wycierpi sie
Jutro planuję ten deser dla Helci i dla nas z lodami Ok, wersja Heleny z jogurtem
napisano o 20:10 ----------

Axella doczytałam o ślubie Myślałam, że to żart, ale idąc dalej okazało się, że nie. Lubisz sobie szukać kłopotów dziewczyno, już Motylek pisała, żebyś się ogarnęła, z ust mi to wyjęła. No cóż, ja w każdym razie mam nadzieję po tym newsie jakoś zasnę.
Happy a jak u Wa noce, uspokoilo sie ? Axella jest calkowitym przeciwienstwem mnie, ja musze miec wszystko przemyslane i sprawdzone, uwazam, ze na poczatku zwiazku zawsze sa motyle i mega love, po hmm roku - dwoch, zaczynaja sie schody
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
allegro Wiktorek&Lonely tez maja taki wozek. i również lamia stereotypy Nelcia wozi się w niebieskim, a Wikus we fiołkowym lila
my tez lamiemy bo mamy wozek w kropki
__________________
.
.
I Like You So Much Better WhenYou Are Naked
I Like Me So Much Better WhenYou Are Naked... Ouooo
Kubuś
salviae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:26   #3527
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
Jutro planuję ten deser dla Helci i dla nas z lodami Ok, wersja Heleny z jogurtem .
mniam, az mi się przypomniały zapiekane maliny z kruszonka plus looody. a rok temu o tej porze wszystkie pilysmy truskawkowe koktajle

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
Śliczny kombinezonik i bystre spojrzenie. My też mamy ten długi Womar, ale podwijam
.
podwijasz pod spod, czy za glowa dziecka da się to jakos wywinąć wyżej? bo ja upycham pod pokrywe, ale może jest lepsza opcja hehe.
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:27   #3528
salviae
Zadomowienie
 
Avatar salviae
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 532
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

ooh jeszcze Wam napisze jak Kuba słodko nauczyl sie bawic w a ku ku, siedzi przy zasslonie i sie zakrywa i czeka az powiem "gdzie jest Kubus ? gdzie moj synus ? a kuku" i wtedy baaach odkrywa sie z mega usmiechem
__________________
.
.
I Like You So Much Better WhenYou Are Naked
I Like Me So Much Better WhenYou Are Naked... Ouooo
Kubuś

Edytowane przez salviae
Czas edycji: 2014-01-28 o 19:39
salviae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:30   #3529
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
my tez lamiemy bo mamy wozek w kropki
fakt! polka dots moja pierwsza milosc
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 19:34   #3530
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
mniam, az mi się przypomniały zapiekane maliny z kruszonka plus looody. a rok temu o tej porze wszystkie pilysmy truskawkowe koktajle
ja mam dziś koktajl truskawkowy
Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
ooh jeszcze Wam napisze jak Kuba słodko nauczyl sie bawic w a ku ku, siedzi przy zasslonie i sie zakrywa i czeka az powiem :gdzie jest Kubus ? gdzie moj synus ? a kuku" i wtedy baaach odkrywa sie z mega usmiecham
to jest mały cwaniaczek, super!
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:40   #3531
megusia87
Zadomowienie
 
Avatar megusia87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Jno
Wiadomości: 1 327
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
mniam, az mi się przypomniały zapiekane maliny z kruszonka plus looody. a rok temu o tej porze wszystkie pilysmy truskawkowe koktajle



podwijasz pod spod, czy za glowa dziecka da się to jakos wywinąć wyżej? bo ja upycham pod pokrywe, ale może jest lepsza opcja hehe.
Nie wszystkie mnie nie było wolno przez tą cukrzycę cholerną
Jak zjadłam 3 truskawki to max :/
I pomyśleć ze za drugim razem najprawdopodobniej mnie czeka to samo :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...i 10 czerwca nasze życie nabrało sensu...
Bartuś
megusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:41   #3532
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Diabli za późno napisałaś, ale te drewniane klocki to jeszcze za wcześnie na nasze dzieci.

Xal, dziś cały dzień Helena się bawiła drewnianymi klockami w Cafe Rodzinka i było super, a w środę (jutro) D. jedzie do Ikei właśnie po te dwie zabawki co wkleiła Diabli plus labirynt.
Zamawiam też te http://www.legler-online.com/pl/cata...egory/3462166/
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
allegro Wiktorek&Lonely tez maja taki wozek. i również lamia stereotypy Nelcia wozi się w niebieskim, a Wikus we fiołkowym lila

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------



http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60061967/ Nela bardzo lubi się tym bawic. zabrałam jej tylko patyk :P

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80163229/
sorter sluzy do zabawy "sa klocki, nie ma klockow". zazwyczaj jak ja zostawiam sama to bez dachu w sumie raz strzelila sobie w czolo podstawa domku :P większość tych zabawek jest od roku, a to już calkiem niedługo
co fajnego kupiliście?

super wygląda ten zestaw muffka i śpiwór
właśnie te zabawki jutro kupujemy Helenie, wczoraj sprawdzałam co jest od roczku ,a sorte4r domek nie jest powyżej 6- ciu czasem? no tak, dobrze pamiętałam.

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
Tez jestem bardzo zadowolona, sprawdza sie w kazdych warunkach i po lesie nim jezdze
a tak dzisiaj myslalam, ze do tych jablek bitej smietany brakuje :p no ale moze poczekam do lata

Happy a jak u Wa noce, uspokoilo sie ? Axella jest calkowitym przeciwienstwem mnie, ja musze miec wszystko przemyslane i sprawdzone, uwazam, ze na poczatku zwiazku zawsze sa motyle i mega love, po hmm roku - dwoch, zaczynaja sie schody

my tez lamiemy bo mamy wozek w kropki
Sal, wczoraj mieliśmy ładną noc....dwie pobudki, tylko, że druga na godzinę....
Biedny Kubuś.


Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
mniam, az mi się przypomniały zapiekane maliny z kruszonka plus looody. a rok temu o tej porze wszystkie pilysmy truskawkowe koktajle



podwijasz pod spod, czy za glowa dziecka da się to jakos wywinąć wyżej? bo ja upycham pod pokrywe, ale może jest lepsza opcja hehe.


pod spód , spacerówka ma takie ruchome coś na końcu i podwijam i opieram na tym (kładę na to ; )
Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
ooh jeszcze Wam napisze jak Kuba słodko nauczyl sie bawic w a ku ku, siedzi przy zasslonie i sie zakrywa i czeka az powiem :gdzie jest Kubus ? gdzie moj synus ? a kuku" i wtedy baaach odkrywa sie z mega usmiecham


woooow : ) bystrzaka!
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:42   #3533
salviae
Zadomowienie
 
Avatar salviae
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 532
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
ja mam dziś koktajl truskawkowy

to jest mały cwaniaczek, super!
no no chyba mu jakis skok minal bo duzo ogarnia ostatnio
jak tam u Was z jedzeniem ?
__________________
.
.
I Like You So Much Better WhenYou Are Naked
I Like Me So Much Better WhenYou Are Naked... Ouooo
Kubuś
salviae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:43   #3534
happy blue
Zadomowienie
 
Avatar happy blue
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez megusia87 Pokaż wiadomość
Nie wszystkie mnie nie było wolno przez tą cukrzycę cholerną
Jak zjadłam 3 truskawki to max :/
I pomyśleć ze za drugim razem najprawdopodobniej mnie czeka to samo :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a ja nie miałam blendera

współczuję ..
__________________
J + D = H
happy blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:49   #3535
megusia87
Zadomowienie
 
Avatar megusia87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Jno
Wiadomości: 1 327
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
a ja nie miałam blendera

współczuję ..
Hahah
To ja Tobie też powspółczuję a co


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...i 10 czerwca nasze życie nabrało sensu...
Bartuś
megusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:49   #3536
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
no no chyba mu jakis skok minal bo duzo ogarnia ostatnio
jak tam u Was z jedzeniem ?
błagam Cię To co się da rozgnieść to rozgniata a to czego się nie da - wyrzuca
do brzuszka nie trafia nic, no może dziś z obiadu kawałek marchewki
tak więc moje dziecko żyje o kaszce rano i cycu no jakiś kawałek jabłka, gruszki czy banana zje ale to wszystko
kaszkę zjada z łyżeczki, aż podskakuje w krzesełku i się cieszy jak M. idzie z miseczką ale niczym innym nie daje się nakarmić
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:51   #3537
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
pod kombinezon i do śpiworka nie ubieralabym polara za dużo grubych warstw, to nie cebulka
tylko właśnie jak widzę na zdjęciach to te Wasze śpiworki jakieś inne są. takie bardziej zabudowane, nie wiem jak to ująć. nasz jest taki bardziej "płaski", jak zasunę to Przemek ma gołe ramionka i do połowy tułowia jest tylko ten śpiworek. a nie da się go dać "do środka" bo ma za mało miejsca i wrzeszczy


Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
ooh jeszcze Wam napisze jak Kuba słodko nauczyl sie bawic w a ku ku, siedzi przy zasslonie i sie zakrywa i czeka az powiem "gdzie jest Kubus ? gdzie moj synus ? a kuku" i wtedy baaach odkrywa sie z mega usmiechem
super
Przemek mi tak dziś w łazience robił, wzięłam go jak zawsze w leżaczku jak się myłam, ten złapał wiszący szlafrok, zakrył jedno oko i czekał na "gdzie jest Przemuś?". podglądał i myślał że go nie widać, myślałam że się posikam ze śmiechu
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:56   #3538
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
U nas bylo to samo tylko wieksze. Mamy skaze bialkowa i dodatkowo skore podatna na egzemy. Moze u Was to tylko jakas chwilowa wrazliwosc? Cloche juz nam pisala, ze tylko 30%takich wykwitow skornych ma zrodlo w pokarmach. Najwazniejsza jest pielegnacja. Kapiel z dodatkiem oliwy z oliwek np, mycie delikatnym mydelkiem (u nas sprawdza sie nagietkowe z lawendowej farmy, ale polecane tez byly owsiane z bialego jelenia i aloesowe od Happy )
.i natluszczanoe tych miejsc nawet kilka razy dziennie bogatymi w witaminy tluszczami (olej migdalowy, maslo shea itd). U nas takie postepowanie przynosi dobry efekt. Wydaje mi sid, ze u Was tez by zadzialalo. Na alergie mi to nie wyglada bo zmiany sa malenkie.






Ja nie chodze tak z Sofia :niee: bo czemu to ma niby sluzyc? Jak potrzebuje sie gdzies przemiescic to pieknie czyni to na czworaka. Raczkowac nauczyla sie sama to i chodzic sie nauczy jak bedzie gotowa.

Clo, spodoba Ci sie zumba. Taka namiastka dyskoteki ta moja dzisiejsza to byla zumba trzeciego wieku same panie ok 60 i hity tez z lat 60' ale fajnie bylo, rozerwalam sie. Za tydzien tez pojde


Sent from my XT1032 using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
hejka
ale mam zaległoooooości
ciekawe czy zdołam nadrobić

Karola nie chce spać, ani jeść
już nie mam sił


cwaniaczek

no i pochwalę się
Karola wkłada mi smoczka do buzi (odwrotną stroną)
a wczoraj jak mówiłam "daj mamusi jedzonko" i otwierałam buzię to dzieliła się waflem ryżowym. Ale jestem dumna
i chyba wychodzi drugi ząbek, wydaje mi się że poczułam pod palcami jak jej smarowałam maścią, ale już mi pokazać nie chce

no i po spaniu
smieszna ta karolcia

Cytat:
Napisane przez klarites Pokaż wiadomość
W sumie chyba będą potrzebne nam nawet 3, dlatego piszę z nadzieją, że podsuniecie mi jakieś fajne rozwiązanie.
Mamy dwa auta- jedno lepsze (jeździ nim do pracy mąż, zawsze je też wybieramy jak jedziemy gdzieś dalej) i drugie gorsze (jeżdżę nim ja- ale trasy maksymalnie 4 km).
No i chyba musimy mieć w obu autach foteliki, bo jak wrócę do pracy, oboje będziemy musieli wozić młodego- pewnie wyjdzie dość równy podział. Ja pracuję na zmiany, więc nie damy rady odwozić/zawozić synka tylko jednym z aut.
No i teraz nie wiem- czy kupić fotelik tyłem - tylko do którego auta (w sumie nie wiem czy do mojego się nada)? Czy sobie darować i kupić jakiś dobry przodem na isofixa?
No i chcemy też, żeby moja mama miała fotelik w swoim aucie, bo też czasem będzie Arka wozić- ale ten kupimy jakiś tani albo używany (trasa 3 km).

A jak Wy planujecie wozić maluszki? Ma ktoś może podobny problem albo jakieś sugestie, jak to rozwiązać?
ale będziecie go wozić do żłobka?? a może w żłobku będzie można zostawic fotelik??
Ja bym chyba kupila jeden bezpieczny, który łątwo się montuje, nie wiem moze jeden fotelik i 3 isofixy?? Jedziesz do zlobka zostawiasz dziecko i fotelik i ten co odbiera zabiera dziecko i fotelik..

Kurcze bo pomysl o sytuacji jak komiksowa, która bezpiecznie jechala i nie dalej niz 500 m od domu babka w nią wjechala i samochod do kasacji.. na szczęście nikomu się nie stalo.. Wiem, że to koszty, ale tak na prawde tak samo (nie)bezpieczna jest trasa 4 km czy 400 km...
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:58   #3539
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
Kuba dzisiaj jadł pierwsze ciacho - jablka z cynamonem pod kruszonka - szaał. A tak ogolnie masakra, chodze jak zombie, noce koszmarne, 2 miesiace marudzenia, slinienia, jedzenia paluszkow, w niedziele puscila mu sie krew z dziasel, a zebow nie ma
zapomnialam napisac o katarze i gilach po pas :/ kurde Kuba po spaniu wyglada jak maly rumunek z zaschnietymi kozami pod nosem
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 19:58   #3540
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jak ten czas nam szybko leci, pierwsza gwiazdka naszych dzieci - mamusie V i VI

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Cześć
Za nami fajna nocka W. zasnął ok 21, obudził się na 30 min po 24 i potem ładnie spał do 8.30


Dziś wieczorem kończy 8 miesięcy
Leci czas jak szalony

W tym miesiącu zaczął: klękać, siadać, raczkować, stawać
Ciekawe co przyniesie nowy miesiąc ?
za 8 miesięcy. WIktorek zdobył już dużo umiejętności

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
heloł
Ninka ma katar mam nadzieje że jej szybko przejdzie. Oczywiście na jej nos nie moge się nawet spojrzeć, a co dopiero wydmuchać czy zakropić i marudna strasznie

2.eh u nas to samo, trzeba czekać. Chodzenie przy meblach to jakaś abstrakcja dla mnie.. mam wrażenie że czytam wątek dla mam dużo starszych dzieci
ojj.. zdrówka dla Ninki. A może to od ząbków
2. haha ja też

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość

Karola nie chce spać, ani jeść
już nie mam sił
u nas dziś podobnie

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
I. nie ma zębów i nie siedzi póki co :P

sto lat

jest, zwykle między 2-3
czy Ty sobie z nas drwisz ? przecież on stoi i raczkuje

Cytat:
Napisane przez klarites Pokaż wiadomość
No i mam do Was następne pytanie o foteliki - jakie kupujecie, jeżeli niezbędne Wam są co najmniej dwa? :/
Cytat:
Napisane przez karota11 Pokaż wiadomość
polecam wilka http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40247575/
Jest megaza☠☠☠iaszczy
Ślicznie wygląda
Babcię wkłada sie paszczą i mozna wyjąć brzuchem

2.co znaczy kulanie się?
ale wcześnie wstaliście
hahah fajny patent z tym wilkiem jedzącym babcię
2. kulanie, kulganie.. = przewraca się na brzuszek,potem na plecki i znowu na brzuszek i tak się przemieszcza
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-07 18:24:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.