Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-02-01, 20:50   #3691
Fidare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie wychodzi mi, ¿e za ma³o. Spróbowa³am to podliczyæ, daj±c porcje na oko tam, gdzie nie poda³a¶ wielko¶ci i raczej liczy³am je jako spore. I wysz³o mi ok. 1300 kcal. Czyli sporo za ma³o. Fajny jest obiad. Niez³e by³oby ¶niadanie, gdyby¶ dorzuci³a jakie¶ ¼ród³o t³uszczu. Pozosta³e posi³ki malutkie. Tej mandarynki tym razem siê nie czepiam, bo jak siê ma pustki w lodówce, to siê je co siê ma. Podwieczorek maleñki - nie czepia³abym siê go, gdyby reszta posi³ków by³a obfitsza. No i kolacja. Jajecznica sama w sobie jest ok, ale bior±c pod uwagê, ¿e pomidora nie wlicza siê do bilansu kcal, zostaj± 2 go³e jaja, a to ju¿ nie jest dobre. Generalnie brakuje mi u Ciebie wêglowodanów poza ¶niadaniem i obiadem i t³uszczy poza obiadem i podwieczorkiem.
Dziêki wielkie za rady! Lecê w takim razie modyfikowaæ nastêpne dni, poczytaæ trochê wiêcej o dobrze zbilansowanym posi³ku i wrócê z nowym (lepszym, miejmy nadziejê) zestawem.

No niestety, mandarynka to by³ koszmar, ale nie dopilnowa³am zape³nienia lodówki i bach
Fidare jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-01, 22:06   #3692
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Nie za ma³o? Jak widzê zjazd poni¿ej 1500 kcal to mi siê czerwona lampka zapala. Wiêkszo¶æ z nas ma podstawowe zapotrzebowanie na energiê w tych granicach...
Bardzo bym chcia³a, ¿eby to by³o za ma³o, bo kocham je¶æ, ale niestety mam du¿e sk³onno¶ci do tycia przez problemy z hormonami (niedoczynno¶æ tarczycy i hormony przysadki mózgowej - oczywi¶cie jestem pod opiek± endokrynologa, ale uregulowanie tego ca³ego systemu nie jest proste i nie da siê tego naprawiæ raz na zawsze), a do tego PCOS. Tak¿e sprawa jest trochê bardziej z³o¿ona. I np. przy 2000kcal ju¿ tyjê, mimo ¿e po wyliczeniu moje ca³kowite zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2500kcal. Lekarz wie jak siê odchudzam i jedyne co mi powiedzia³ to tyle, ¿e trzyma kciuki.
Staram siê je¶æ zdrowe rzeczy, dbam o warto¶ciowe bia³ko i dobre t³uszcze, wêgle te¿ s±: kasze, ry¿ i makaron pe³noziarniste, pieczywo razowe, ziemniaki. Jem warzywa i owoce. Wydaje mi siê, ¿e nie robiê sobie krzywdy, dobrze siê czujê i nie chodzê g³odna.

Dzisiejsze:

I. 50g razowego chleba z pestkami s³onecznika z szynk± (2 plastry) i serkiem wiejskim (150g), pomidor
~du¿e cappucino z mlekiem 2% i ³y¿eczk± cukru trzcinowego
II. zapiekanka: polêdwica z dorsza (na oko ok. 150-200g), papryka czerwona, pomidorki koktajlowe, marchew, ziemniaki, cukinia, kiszone cytryny, cebula, ca³e z±bki czosnku
~kieliszek czerwonego wytrawnego wina (za bia³e do obiadu podziêkowa³am i poczeka³am a¿ na stole zjawi siê czerwone)
~gar¶æ orzeszków ziemnych, du¿y kawa³ek arbuza
III. kawa³ek pe³noziarnistej bagietki (na oko ok. 60-70g) z tatarem wo³owym (ok. 150g, mo¿e trochê wiêcej; miêso z ¿ó³tkiem, korniszonami, cebul±, kaparami, oliw± z oliwek, sól i pieprz)

I. w domu, kawa w drodze, a reszta u rodziny T¯, dlatego ilo¶æ oceniam na oko.

I jeszcze R na jutro:

I. 2 kromki razowego chlebka z pestkami dyni (50g) z past± z makreli, chudego twarogu, keczupu, jogurtu naturalnego i posiekanej cebuli; du¿a kawa z mlekiem 2%
2-3 mandarynki i gar¶æ ró¿owych winogron
II. zupa krem jarzynowa (marchewka, pietruszka, kalafior, kalarepa, cebula) na bulionie miêsnym
III. indyk curry z warzywami (ok. 150g piersi z indyka podsma¿onej na oliwie z oliwek, cebula, papryka czerwona i ¿ó³ta, ogórek, du¿o curry i chilli + pó³ torebki pe³noziarnistego ry¿u)
IV. jajecznica z 2 jajek z plastrem szynki i 2 suszonymi pomidorami, 50g razowego chlebka z pestkami dyni
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-02-01 o 22:59
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 09:03   #3693
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 3 159
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R:

1. 3 ³y¿ki p³atków owsianych, 1/2 szklanki mleka 1,5%, starta gruszka, ³y¿eczka ksylitol, ³y¿eczka przyprawy gomasio, szczypta cynamonu, ³y¿ka amarantusa (jasnego).

2. 2x kromka chleba ¿ytniego razowego na zakwasie, sa³atka (kapusta pekiñska, papryka czerwona, marchew, ogórek konserwowy, cebula, ³y¿ka twarogu pó³t³ustego, kie³ki mieszane) + sos: ³y¿ka oleju lnianego, majeranek, bazylia, sól morska, kozieradka, ostropest plamisty odt³uszczony.

3. Sa³atka: 50 gram kaszy gryczanej niepra¿onej, 2 buraki pokrojone w plasterki, ³y¿ka twarogu pó³t³ustego + filet z pangi podduszony na ma¶le klarowanym.

4. Zupa pomidorowa (seler, pietruszka, marchew, passata pomidorowa, gar¶æ makaronu razowego).

W miêdzyczasie: kakao (szklanka mleka+ ³y¿eczka prawdziwego kakao), herbata Rooibos, herbata yerba mate, przegotowana woda z cytryn± i imbirem.

Nie wiem czy to nie za du¿o jak na REDUKCJÊ?
__________________
Znaczenie ¿ycia mierzy siê nie czasem lecz g³êbi±.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 10:21   #3694
Fidare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Na dzisiaj, miejmy nadziejê ¿e nieco lepiej.

1. miska p³atków zbo¿owych + mleko (3,2%) + gar¶æ orzechów w³oskich + jab³ko
2. grahamka z ³ososiem wêdzonym, sa³atka z papryki, pomidora i cebuli w zalewie (oliwa z oliwek z odrobin± octu winnego)
3. nieco piersi z indyka (natartej papryk± s³odk± i pieprzem oraz odrobin± oregano) gotowanej na parze + sa³atka (oliwki, sa³ata, cebula, oliwa z oliwek, ocet, pomidor etc.), pó³ paczki ry¿u
4. kasza manna z truskawkami (mro¿onymi od lata, ale w koñcu wypada je zje¶æ), do tego nieco pó¼niej gar¶æ s³onecznika i kromka ¿ytniego chleba WASA z plastrem szynki z indyka
5. makrela w pomidorach, herbata (z ³y¿eczk± cukru trzcinowego), do tego dwie mniejsze kromki chleba razowego z szynk± z indyka

+ 1,5l wody niegazowanej tu i tam w ci±gu dnia.

Edytowane przez Fidare
Czas edycji: 2014-02-02 o 10:26
Fidare jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:30   #3695
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

dziewczyny sk±d czerpiecie inspiracje do komponowania nowych posi³ków? Macie jakie¶ strony, blogi gdzie przegl±dacie zdjêcia zdrowych potraw? Mi by siê przyda³o trochê ¶wie¿ych pomys³ów, najlepiej w³a¶nie na kolorowych apetycznych zdjêciach je¿eli macie ciekawe linki to podzielcie siê

u mnie dzi¶ czystko i zdrowo, ale chyba bez polotu

p.s w koñcu jest d³ugo wyczekiwany @ i wszystko wskazuje na to, ¿e to po kilkudniowym odstawieniu pu-erh dziewczyny dziêki za rady
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 13:19   #3696
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

r
  1. jajo na miêkko, kie³basa z indyka z chrzanem i keczupem, kromka razowca z serem chrzanowym i ³ososiem, kie³ki rzodkiewki
  2. 2 kostki czekolady, pó³ pomarañczy
  3. kromka razowca z almette, ³ososiem, pomidorem
  4. pa³ka kurczaka z folii-z piekarnika, warzywa greckie na patelniê (spora porcja), piwo z sokiem imbirowym
  5. 2-3 plastry szynki wiejskiej




jak to wygl±da?
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 13:36   #3697
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

1. kasza jaglana z jab³kiem, cynamonem i odrobin± jogurtu naturalnego, herbata rooibos
-kawa z mlekiem 2%, gar¶æ orzechów w³oskich
2. chudy rosó³ z makaronem, ¶wie¿y sok marchwiowo-jab³kowo-selerowy
3. 2 gotowane podudzia z kurczaka, pó³ woreczka kaszy gryczanej, gotowana marchewka (2 szt.) i seler, herbata Verdin fix
4. grahamka z guacamole
__________________

Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 14:00   #3698
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny sk±d czerpiecie inspiracje do komponowania nowych posi³ków? Macie jakie¶ strony, blogi gdzie przegl±dacie zdjêcia zdrowych potraw? Mi by siê przyda³o trochê ¶wie¿ych pomys³ów, najlepiej w³a¶nie na kolorowych apetycznych zdjêciach je¿eli macie ciekawe linki to podzielcie siê

u mnie dzi¶ czystko i zdrowo, ale chyba bez polotu

p.s w koñcu jest d³ugo wyczekiwany @ i wszystko wskazuje na to, ¿e to po kilkudniowym odstawieniu pu-erh dziewczyny dziêki za rady
Ja zazwyczaj sama kombinujê, co z czym ³±czyæ. By³ taki okres kilka lat temu, kiedy namiêtnie zbiera³am gazety z przepisami, ale rzadko kiedy realizowa³am je co do joty. Po przeprowadzce do Niemiec zgromadzi³am ca³e stosy gazetki kulinarnej"Meine Familie und ich" wydawanej przez jeden z supermarketów. A teraz od czasu do czasu do tego siêgam, ale zazwyczaj gotujê bardziej pod wp³ywem impulsu.
W okresie wegetariañsko-wegañskim (bardziej "dla zdrowia" ni¿ ideologicznie, wiêc zrezygnowa³am bez bólu, kiedy okaza³o siê, ¿e jednak kiepsko mi to s³u¿y i mam brzydkie wyniki badañ) inspirowa³am siê niejakim Attil± Hildmannem - wegañskim kucharzem z Berlina i do dzi¶ przemycam jego pomys³y do swoich potraw od czasu do czasu.

Ze sta³ych inspiracji - http://www.mniammniam.com/ , g³ównie jako inspiracja do sa³atek i wypieków.

No i dora¼nie - od czasu do czasu mo¿na znale¼æ niez³e pere³ki na http://www.buzzfeed.com/

Dzisiejszym jad³ospisem nie za bardzo mogê siê pochwaliæ, bo chaotyczny straszliwie. Ale powoli szykujê pojemniczki na jutro, wiêc mogê podaæ moje planowane R:

1. Placek z prosa (gotowane proso, 2 jaja, banan, kakao, pewnie trochê siemienia lnianego) polany syropem z agawy
2. Na uczelniê, ogromna porcja podzielona na 2 posi³ki: w±tróbka wieprzowa i resztki kurzego biustu z wczoraj podsma¿one na oleju kokosowym ze ¶redniej wielko¶ci gruszk± (inspiracja: mniammniam), jajo na twardo, kasza gryczana, ciecierzyca, fasolka szparagowa
3. Druga po³owa posi³ku nr 2
4. Zupa-krem z ziemniaków z wk³adk± z ³ososia na oleju kokosowym
W szufladzie biurka mam zawsze "awaryjne" opakowanie orzechów (tym razem nerkowce), wiêc pewnie wpadnie solidna gar¶æ.

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-02-02 o 14:10
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 14:19   #3699
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny sk±d czerpiecie inspiracje do komponowania nowych posi³ków? Macie jakie¶ strony, blogi gdzie przegl±dacie zdjêcia zdrowych potraw? Mi by siê przyda³o trochê ¶wie¿ych pomys³ów, najlepiej w³a¶nie na kolorowych apetycznych zdjêciach je¿eli macie ciekawe linki to podzielcie siê

u mnie dzi¶ czystko i zdrowo, ale chyba bez polotu

p.s w koñcu jest d³ugo wyczekiwany @ i wszystko wskazuje na to, ¿e to po kilkudniowym odstawieniu pu-erh dziewczyny dziêki za rady
Ja lubiê zagl±daæ do:

http://www.101cookbooks.com/index.html
http://abcdietaodkuchni.blogspot.com/
http://vegazone.blox.pl
http://zdrowa-kuchnia-sowy.blogspot.com/
http://www.psychodietka.pl
http://www.jadlonomia.com
http://filozofiasmaku.blogspot.com/
http://www.olgasmile.com/
http://sojaturobie.blogspot.com/
http://amatorskiegotowanie.blogspot.com/
http://zmyslowoprzezswiat.blogspot.com/
http://emmagotuje.blogspot.com/
__________________

scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 15:05   #3700
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Fidare Poka¿ wiadomo¶æ
Na dzisiaj, miejmy nadziejê ¿e nieco lepiej.

1. miska p³atków zbo¿owych + mleko (3,2%) + gar¶æ orzechów w³oskich + jab³ko
2. grahamka z ³ososiem wêdzonym, sa³atka z papryki, pomidora i cebuli w zalewie (oliwa z oliwek z odrobin± octu winnego)
3. nieco piersi z indyka (natartej papryk± s³odk± i pieprzem oraz odrobin± oregano) gotowanej na parze + sa³atka (oliwki, sa³ata, cebula, oliwa z oliwek, ocet, pomidor etc.), pó³ paczki ry¿u
4. kasza manna z truskawkami (mro¿onymi od lata, ale w koñcu wypada je zje¶æ), do tego nieco pó¼niej gar¶æ s³onecznika i kromka ¿ytniego chleba WASA z plastrem szynki z indyka
5. makrela w pomidorach, herbata (z ³y¿eczk± cukru trzcinowego), do tego dwie mniejsze kromki chleba razowego z szynk± z indyka

+ 1,5l wody niegazowanej tu i tam w ci±gu dnia.
Nie liczy³am, ale o wiele lepiej to wygl±da. Je¶li porcje nie s± rozs±dnych rozmiarów (czytaj: "nie za ma³e" a nie "nie za du¿e" ), to ok. Mam tylko 2 pytania/uwagi:
1. Co to za p³atki zbo¿owe? (w moim odczuciu ka¿de, które nie s± dodatkowo dos³adzane, bêd± ok)
2. Zaczynam krucjatê "antywasow±" - ano to naturalne, ani szczególnie warto¶ciowe. Ju¿ lepiej zje¶æ ma³± kromkê zwyk³ego chleba. Aha, na wszelki wypadek mówiê od razu - wafle ry¿owe to samo (nawet jak nie maj± po³owy tablicy Mendelejewa w sk³adzie, to musz± byæ poddane intensywnej obróbce, ¿eby uzyskaæ ten efekt).
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 16:08   #3701
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R:

1. p³atki na mleku z jab³kiem, granatem, suszonymi ¶liwkami i orzechami w³oskimi

2. grahamka z lekkim serkiem jogurtowym, czerwon± fasol± i czerwon± cebul±, 10 migda³ów

3. sznycle z indyka z patelni, marchew z pary, broku³ i brukselka z wody, pêczak okraszony paprykow± past± (¶wie¿a papryka, papryczka chili, papryka s³odka w proszku, czosnek, olej lniany, sól, pieprz)

4. koktajl z 250g borówek, po³owy banana, po³owy avocado, szpinaku i rukoli

5. sa³atka z rukoli, roszponki, pomidorków, makreli, jajka, kaszy jaglanej, papryki, kie³ków broku³a i szczypiorku, skropiona oliw± z czosnkiem i sokiem z cytryny

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 16:27   #3702
Fidare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Nie liczy³am, ale o wiele lepiej to wygl±da. Je¶li porcje nie s± rozs±dnych rozmiarów (czytaj: "nie za ma³e" a nie "nie za du¿e" ), to ok. Mam tylko 2 pytania/uwagi:
1. Co to za p³atki zbo¿owe? (w moim odczuciu ka¿de, które nie s± dodatkowo dos³adzane, bêd± ok)
2. Zaczynam krucjatê "antywasow±" - ano to naturalne, ani szczególnie warto¶ciowe. Ju¿ lepiej zje¶æ ma³± kromkê zwyk³ego chleba. Aha, na wszelki wypadek mówiê od razu - wafle ry¿owe to samo (nawet jak nie maj± po³owy tablicy Mendelejewa w sk³adzie, to musz± byæ poddane intensywnej obróbce, ¿eby uzyskaæ ten efekt).
Porcje s±.. No, w ogóle jem du¿o wiêcej ni¿ kiedy jad³am nie bêd±c na diecie Nie ¿a³ujê sobie, w ka¿dym razie, jem tak, ¿ebym siê najad³a, a nie ob¿ar³a.

P³atki zbo¿owe: firmy Sante, z otrêbami pszennymi. One na pewno s± dos³adzane, ale zosta³o mi ich trochê i szkoda by³o wyrzuciæ. Teraz przerzucam siê ju¿ na otrêby owsiane, porównanie wychodzi tak: w Sante na 100g wêglowodanów 66,4g (cukry 31,4g), otrêby które mam teraz: 39,5g (cukry 1,5g).

Co do WASA, to tak samo, jest w domu, to chrupnê od czasu do czasu. Teraz mam ³atwy dostêp do smacznego ¿ytniego pe³noziarnistego chleba, wiêc bêdê raczej z niego robiæ kanapki Ale dopiero dzisiaj popo³udniu kupiony - akurat na podwieczorek zamiast WASA wpadnie :P

Dziêki za rady!
Fidare jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 16:49   #3703
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
R:

1. p³atki na mleku z jab³kiem, granatem, suszonymi ¶liwkami i orzechami w³oskimi

2. grahamka z lekkim serkiem jogurtowym, czerwon± fasol± i czerwon± cebul±, 10 migda³ów

3. sznycle z indyka z patelni, marchew z pary, broku³ i brukselka z wody, pêczak okraszony paprykow± past± (¶wie¿a papryka, papryczka chili, papryka s³odka w proszku, czosnek, olej lniany, sól, pieprz)

4. koktajl z 250g borówek, po³owy banana, po³owy avocado, szpinaku i rukoli

5. sa³atka z rukoli, roszponki, pomidorków, makreli, jajka, kaszy jaglanej, papryki, kie³ków broku³a i szczypiorku, skropiona oliw± z czosnkiem i sokiem z cytryny

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
"Lekki serek"? Oj Dudi, Dudi

Ten koktail (nr 4) robisz bez dodatku sk³adników p³ynnych (nie wiem - mleka, jogurtu, wody czy czegokolwiek), po prostu blemdujesz "zielsko" i tyle?
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 16:58   #3704
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
R:

1. p³atki na mleku z jab³kiem, granatem, suszonymi ¶liwkami i orzechami w³oskimi

2. grahamka z lekkim serkiem jogurtowym, czerwon± fasol± i czerwon± cebul±, 10 migda³ów

3. sznycle z indyka z patelni, marchew z pary, broku³ i brukselka z wody, pêczak okraszony paprykow± past± (¶wie¿a papryka, papryczka chili, papryka s³odka w proszku, czosnek, olej lniany, sól, pieprz)

4. koktajl z 250g borówek, po³owy banana, po³owy avocado, szpinaku i rukoli

5. sa³atka z rukoli, roszponki, pomidorków, makreli, jajka, kaszy jaglanej, papryki, kie³ków broku³a i szczypiorku, skropiona oliw± z czosnkiem i sokiem z cytryny

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
co¶ mi to przypomina
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-02-02 o 16:59
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 17:09   #3705
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Przepraszam,
czy tu trwa jaka¶ zabawa,polegaj±ca na tym, ¿e dziewczyna podszywa siê za ch³opaka o nicku Dudi Boy, a wszyscy to kupuj± bez mrugniêcia okiem i naprawdê w to wierz±?

Z ca³± sympati± dla mêskiego rodu, ¿yjê +/- 30 lat na tym ¶wiecie i nie dam sobie kitu wciskaæ, ¿e facet tak skrupulatnie i w damski sposób, z zegarmistrzowsk± dok³adno¶ci± spisuje swój jad³ospis, niczym Gall Anonim, mierz±c, wa¿±c i licz±c, np. ziarna kawy czy ilo¶æ migda³ów.
B£AGAM WAS.
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 17:18   #3706
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
Przepraszam,
czy tu trwa jaka¶ zabawa,polegaj±ca na tym, ¿e dziewczyna podszywa siê za ch³opaka o nicku Dudi Boy, a wszyscy to kupuj± bez mrugniêcia okiem i naprawdê w to wierz±?

Z ca³± sympati± dla mêskiego rodu, ¿yjê +/- 30 lat na tym ¶wiecie i nie dam sobie kitu wciskaæ, ¿e facet tak skrupulatnie i w damski sposób, z zegarmistrzowsk± dok³adno¶ci± spisuje swój jad³ospis, niczym Gall Anonim, mierz±c, wa¿±c i licz±c, np. ziarna kawy czy ilo¶æ migda³ów.
B£AGAM WAS.

Przepraszam, ale co jest dziwnego w tym, ¿e facet na diecie zapisuje co je i ile je? ¯e ktokolwiek bêd±cy na diecie zapisuje? I czemu jest to "damski sposób"? Jaki jest w takim razie mêski sposób, i sk±d w ogóle te podzia³y?
Mo¿e skup siê raczej na swoim menu, bo widzê, ¿e u Ciebie jak nie parówki, to w±tpliwej jako¶ci kie³basy s± pozycj± sta³±, a piwo pijesz kosztem kolacji.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-02-02 o 17:21
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 17:21   #3707
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez scandalistka Poka¿ wiadomo¶æ

Przepraszam, ale co jest dziwnego w tym, ¿e facet na diecie zapisuje co je i ile je? ¯e ktokolwiek bêd±cy na diecie zapisuje? I czemu jest to "damski sposób"? Jaki jest w takim razie mêski sposób, i sk±d w ogóle te podzia³y?
Mo¿e skup siê raczej na swoim menu, bo widzê, ¿e u Ciebie jak nie parówki, to w±tpliwej jako¶ci kie³basy s± pozycj± sta³±, a piwo pijesz kosztem kolacji.

Ty tak powa¿nie?
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 17:25   #3708
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 3 159
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez scandalistka Poka¿ wiadomo¶æ

Przepraszam, ale co jest dziwnego w tym, ¿e facet na diecie zapisuje co je i ile je? ¯e ktokolwiek bêd±cy na diecie zapisuje? I czemu jest to "damski sposób"? Jaki jest w takim razie mêski sposób, i sk±d w ogóle te podzia³y?
Mo¿e skup siê raczej na swoim menu, bo widzê, ¿e u Ciebie jak nie parówki, to w±tpliwej jako¶ci kie³basy s± pozycj± sta³±, a piwo pijesz kosztem kolacji.
Zrobi³o siê gor±co Oj dziewczyny dajcie sobie troszkê luzu i nie czepiajcie siê siebie nawzajem, niech bêdzie na tym forum nadal tak jak by³o czyli mi³o i przyjemnie, troszkê wiêcej pozytywnego nastawienia do innych. Mamy siê wspieraæ i uczyæ od siebie, a nie w chamski sposób odnosiæ do siebie. Nie têdy droga chyba
__________________
Znaczenie ¿ycia mierzy siê nie czasem lecz g³êbi±.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 17:25   #3709
Fidare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
Ty tak powa¿nie?
A.. Co to za ró¿nica czy kto¶ jest facetem czy bab±? Dlaczego mia³oby mnie to w najmniejszym stopniu obchodziæ i dlaczego mia³abym podejrzewaæ, ¿e DudiBoy jest w³a¶ciwie DudiGirl? :P Jestem tu nowa, ale nawet nie wpad³o mi do g³owy, ¿eby patrzeæ na to pod tym wzglêdem.
Fidare jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 17:26   #3710
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

to ten....wracam do piwa i parówek
))
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 17:27   #3711
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
Przepraszam,
czy tu trwa jaka¶ zabawa,polegaj±ca na tym, ¿e dziewczyna podszywa siê za ch³opaka o nicku Dudi Boy, a wszyscy to kupuj± bez mrugniêcia okiem i naprawdê w to wierz±?

Z ca³± sympati± dla mêskiego rodu, ¿yjê +/- 30 lat na tym ¶wiecie i nie dam sobie kitu wciskaæ, ¿e facet tak skrupulatnie i w damski sposób, z zegarmistrzowsk± dok³adno¶ci± spisuje swój jad³ospis, niczym Gall Anonim, mierz±c, wa¿±c i licz±c, np. ziarna kawy czy ilo¶æ migda³ów.
B£AGAM WAS.
PAD£EM
i wspó³czujê obracania siê w towarzystwie panów sto³uj±cych siê w McD, kfc i maj±cych dwie lewe rêce do garów, czy sportu
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 17:29   #3712
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
Przepraszam,
czy tu trwa jaka¶ zabawa,polegaj±ca na tym, ¿e dziewczyna podszywa siê za ch³opaka o nicku Dudi Boy, a wszyscy to kupuj± bez mrugniêcia okiem i naprawdê w to wierz±?

Z ca³± sympati± dla mêskiego rodu, ¿yjê +/- 30 lat na tym ¶wiecie i nie dam sobie kitu wciskaæ, ¿e facet tak skrupulatnie i w damski sposób, z zegarmistrzowsk± dok³adno¶ci± spisuje swój jad³ospis, niczym Gall Anonim, mierz±c, wa¿±c i licz±c, np. ziarna kawy czy ilo¶æ migda³ów.
B£AGAM WAS.
Zartujesz ?
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 17:32   #3713
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez neska002 Poka¿ wiadomo¶æ
Zrobi³o siê gor±co Oj dziewczyny dajcie sobie troszkê luzu i nie czepiajcie siê siebie nawzajem, niech bêdzie na tym forum nadal tak jak by³o czyli mi³o i przyjemnie, troszkê wiêcej pozytywnego nastawienia do innych. Mamy siê wspieraæ i uczyæ od siebie, a nie w chamski sposób odnosiæ do siebie. Nie têdy droga chyba
Akurat obywatelka Irish lady s³ynie z tego, ¿e jest odporna na wszystkie m±dre rady, wiêc od niej ¶wietnie mo¿na siê nauczyæ jak nie je¶æ. Czasem siê równie¿ uzewnêtrzni, tak jak teraz i nie wiadomo, co jest gorsze.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-02-02 o 17:35
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 17:39   #3714
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Poka¿ wiadomo¶æ
PAD£EM
i wspó³czujê obracania siê w towarzystwie panów sto³uj±cych siê w McD, kfc i maj±cych dwie lewe rêce do garów, czy sportu

nie chcia³am Ciê uraziæ. Przepraszam.
Trafi³e¶ jak kul± w p³ot, je¶li chodzi o "moich" mê¿czyzn w gronie najbli¿szych.

Moja 2 po³ówka 19 lat uprawia kolarstwo i jest jednym z w³a¶cicieli i kucharzy restauracji wegetariañskiej w Poznaniu.
Serdecznie pozdrawiam. i jeszcze raz przepraszam.


Przeprosiny kierujê,rzecz jasna, do WSZYSTKICH facetów z tego forum.

Edytowane przez Irish lady 28
Czas edycji: 2014-02-02 o 17:40
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 17:50   #3715
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 3 159
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
nie chcia³am Ciê uraziæ. Przepraszam.
Trafi³e¶ jak kul± w p³ot, je¶li chodzi o "moich" mê¿czyzn w gronie najbli¿szych.

Moja 2 po³ówka 19 lat uprawia kolarstwo i jest jednym z w³a¶cicieli i kucharzy restauracji wegetariañskiej w Poznaniu.
Serdecznie pozdrawiam. i jeszcze raz przepraszam.


Przeprosiny kierujê,rzecz jasna, do WSZYSTKICH facetów z tego forum.
I od razu zrobi³o siê o wiele przyjemniej ;-)
__________________
Znaczenie ¿ycia mierzy siê nie czasem lecz g³êbi±.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 18:30   #3716
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Czasami naprawdê nie rozumiem dlaczego na wiza¿u nie ma emotki :facepalm:

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
Moja 2 po³ówka 19 lat uprawia kolarstwo i jest jednym z w³a¶cicieli i kucharzy restauracji wegetariañskiej w Poznaniu.

i w wolnych chwilach serwuje Ci parówki




Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
"Lekki serek"? Oj Dudi, Dudi

Ten koktail (nr 4) robisz bez dodatku sk³adników p³ynnych (nie wiem - mleka, jogurtu, wody czy czegokolwiek), po prostu blemdujesz "zielsko" i tyle?
No co ma niez³y sk³ad: serek ¶mietankowy, bia³ka mleka, jogurt, sól. I 12% t³uszczu wiêc nie uwa¿am go za produkt light, no a pozatym ile¿ mo¿na je¶æ ricottê?

Tak koktajl zrobi³em bez p³ynu bo tak jak my¶la³em borówki maj± w sobie dostatecznie du¿o wody. Pozatym chcia³em co¶ gêstego i kremowego jak budyñ :p


Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
co¶ mi to przypomina
Przecie¿ zawsze Ci powtarza³em ¿e Twoje menu to dla mnie redukcja. Zaczê³a¶ to dostrzegaæ??

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-02-03 o 15:50
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 18:41   #3717
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Czasami naprawdê nie rozumiem dlaczego na wiza¿u nie ma emotki <facepalm>




i w wolnych chwilach serwuje Ci parówki



.
owszem, sojowe.
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 18:46   #3718
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
owszem, sojowe.
I zawsze sojowe jad³a¶?
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-02, 18:56   #3719
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
I zawsze sojowe jad³a¶?

na ogó³. ale nie zawsze.
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-03, 07:58   #3720
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Erena i scandalistka dziêkuje Wam za linki sporo tego, ale bêdê mia³a czym zaj±æ siê wieczorami od siebie mam http://www.kwestiasmaku.com/zielony_.../przepisy.html mo¿e nie wszystko mega zdrowe i nadaj±ce siê na redukcje, ale w wyszukiwarce mo¿na odkopaæ parê fajnych przepisów u mnie dzi¶ na ¶niadanie kanapki z tej strony z bia³ym serem i awokado
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.