Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-02-07, 15:52   #3811
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

.
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-02-07 o 16:28
Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-07, 16:37   #3812
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez klapkowa Poka¿ wiadomo¶æ
dance makabre, jakie to s± te meksykañskie sojowe? Jaki¶ specjalny sposób przygotowywania?
Nieeee, to jest gotowiec- tu link do opakowania i sk³adu

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Wrzucam Utrzymanie -do¶æ solidne, bo waga jako¶ wci±¿ delikatnie spada.

¦niadanie : jajecznica z 2 jajek ze szczypiorkiem i cebulk±, grzanka z razowca z guacamole, pomidorem i sa³at± rzymsk±. kawa³ek ciemnej czekolady Heidi z orzechami laskowymi do kawy

godzina zajêæ barbell z obci±¿eniem + 20 min roweru

II ¶niadanie: sa³atka z kaszy jaglanej, grillowanej papryki, cukinii i bak³a¿ana, pomidorów koktajlowych, jarmu¿u (jakby kto¶ pyta³- kupiony w delikatesach eko na ursynowie w Warszawie), orzechów nerkowca, marynowanego w zio³ach tofu

Obiad: I sa³atka caprese z mozzarelli, pomidorów, bazylii, grillowanego buraka i pra¿onych pini
II makaron razowy z krewetkami, czosnkiem, ostr± papryczk± i szpinakiem

Podwieczorek: Kromka razowca ze s³onecznikiem z twarogiem pó³t³ustym i domow± konfitur± wi¶niow±, cappuccino z 2 espresso, gar¶æ pistacji

Kolacja: Sa³atka z wêdzonego na ciep³o pstr±ga, sa³aty rzymskiej, roszponki, kaparów, ¿ó³tej papryki, pomidorów, oliwek i migda³ów z kasz± pêczak
jak smacznie i ró¿norodnie, mega!

Dzisiejsze U
I owsianka z jajkiem, wanili±, bananem, jagodami w soku w³asnym i jogurtem naturalnym; kawa z mlekiem
II grahamka z kotletem sojowym (zosta³ mi jeszcze 1 po obiadach ) i papryk±; ma³e jab³ko
III zapiekanka z makaronu pe³noziarnistego i warzyw na patelniê, zalane ¿ó³tym sosem (z ¿ó³tej papryki, pomidorów i nie wiem czego jeszcze; kolejny letni s³oikowy wynalazek mojej mamy) i zapieczone pod serow± skorupk±
IV szklanka kakao z cynamonem i chili, 2 kostki gorzkiej czekolady
V dopiero bêdzie, ale ju¿ mam ochotê :serek wiejski z ogórkiem kiszonym, kromka chleba razowego; grzaniec z pomarañcz±, p³atkami migda³owymi i cynamonem
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2014-02-07 o 16:38
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-07, 18:39   #3813
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U czy tam P

I. owsianka jajeczna z cukini±, suszon± ¿urawin± oraz serem ple¶niowym lazur turkusowym

II. twaróg wymieszany ze s³odk± wod± z namoczonymi, suszonymi daktylami, gruszk± oraz mas³em orzechowym

III. kasza jêczmienna wiejska podana z kurczakiem sma¿onym z warzywami na patelniê (fasola bia³a, zielona fasolka, papryka, kukurydza, ...)

IV. pokrojone w kostkê pietruszka oraz gruszka z serem lazur oraz grzankami z domowego chleba ziarnistego
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-07, 19:05   #3814
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze U
I owsianka z jajkiem, wanili±, bananem, jagodami w soku w³asnym i jogurtem naturalnym; kawa z mlekiem
II grahamka z kotletem sojowym (zosta³ mi jeszcze 1 po obiadach ) i papryk±; ma³e jab³ko
III zapiekanka z makaronu pe³noziarnistego i warzyw na patelniê, zalane ¿ó³tym sosem (z ¿ó³tej papryki, pomidorów i nie wiem czego jeszcze; kolejny letni s³oikowy wynalazek mojej mamy) i zapieczone pod serow± skorupk±
IV szklanka kakao z cynamonem i chili, 2 kostki gorzkiej czekolady
V dopiero bêdzie, ale ju¿ mam ochotê :serek wiejski z ogórkiem kiszonym, kromka chleba razowego; grzaniec z pomarañcz±, p³atkami migda³owymi i cynamonem
Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
U czy tam P

I. owsianka jajeczna z cukini±, suszon± ¿urawin± oraz serem ple¶niowym lazur turkusowym

II. twaróg wymieszany ze s³odk± wod± z namoczonymi, suszonymi daktylami, gruszk± oraz mas³em orzechowym

III. kasza jêczmienna wiejska podana z kurczakiem sma¿onym z warzywami na patelniê (fasola bia³a, zielona fasolka, papryka, kukurydza, ...)

IV. pokrojone w kostkê pietruszka oraz gruszka z serem lazur oraz grzankami z domowego chleba ziarnistego
O Boziu, jakie dobre ¿arcie, oddawajcie!


Wczorajsze U...

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: wi¶nami w soku w³asnym, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Przek±ska: jab³ko
II Makaron trójkolorowy z pszenicy durum z kawa³kami piersi indyka sma¿onymi bez t³uszczu, sosem pomidorowym, pieczarkami, czerwon± fasol± i cebul± (mega porcja )
III Sa³atka: 2 jaja na twardo, kie³ki broku³a, sa³ata lodowa, pomidor, ogórek kiszony, pieprz zio³owy, oliwa z oliwek

... i dzisiejsze

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: gruszk±, cynamonem, serkiem homo, orzechami arachidowymi i miodem wielokwiatowym
II Kromka razowca z szynk±, ogórkiem kiszonym, sa³at± i musztard±; jab³ko; kefir naturalny 375g
III P³at to³pygi gotowany na parze; ponad pó³ woreczka br±zowego ry¿u; mix sa³at z oliw± z oliwek, zio³ami i czerwon± cebul±
IV 2 kromki chleba graham z serem camembert, pomidorem i sa³at±; piêtka chleba z mas³em orzechowym crunchy i twaro¿kiem ananasowym
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2014-02-07 o 19:06
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-07, 21:03   #3815
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Laski, zazdroszczê Wam tego, ¿e w wiêkszo¶ci tak zdrowo i regularnie jecie... Jak mogê to piszê tu swój jad³ospis, ale coraz czê¶ciej nie nadaje siê on do publikacji, bo wpada mi wiele rzeczy i rujnuje ca³o¶æ... oooj czas wzi±æ siê w gar¶æ i to porz±dnie!
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-07, 23:19   #3816
klapkowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1 747
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

DudiBoy, nie, to by³a soczewica My¶lê, ¿e czas przygotowania zale¿y od odmiany (zielona, czerwona...).

fusiacola, ja w ogóle nie solê i mi smakuje

dance makabre, dziêki za linka! Kotlety niestety nie dla mnie, ale znaj±c sk³ad mo¿e sklecê kiedy¶ podobne


Moje:
I kasza kukurydziana z serkiem wiejskim, gruszk±, wiórkami, s³onecznikiem i orzechami pecan
II (w pracy) jogurt z musli, zarodkami i pomarañcz±
III (w pracy) warzywa (fasola szparagowa, kalafior, marchew z groszkiem) z mozarell± i przecierem pomidorowym
IV (w pracy) orzechy ziemne + trochê marchewki i selera
V (w pracy) kefir z b³onnikiem [znowu nadgodziny, ale uda³o mi siê wyskoczyæ do ¯abki]
klapkowa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 06:35   #3817
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
ja pamiêtam dawne jad³ospisy olik ich odbiór na forum by³ bardzo surowy, jak wszystkie EDowe. (swoj± drog±, bardzo siê cieszê, Olik, ¿e to ju¿ przesz³o¶æ )

Wrzucam Utrzymanie -do¶æ solidne, bo waga jako¶ wci±¿ delikatnie spada.

¦niadanie : jajecznica z 2 jajek ze szczypiorkiem i cebulk±, grzanka z razowca z guacamole, pomidorem i sa³at± rzymsk±. kawa³ek ciemnej czekolady Heidi z orzechami laskowymi do kawy

godzina zajêæ barbell z obci±¿eniem + 20 min roweru

II ¶niadanie: sa³atka z kaszy jaglanej, grillowanej papryki, cukinii i bak³a¿ana, pomidorów koktajlowych, jarmu¿u (jakby kto¶ pyta³- kupiony w delikatesach eko na ursynowie w Warszawie), orzechów nerkowca, marynowanego w zio³ach tofu

Obiad: I sa³atka caprese z mozzarelli, pomidorów, bazylii, grillowanego buraka i pra¿onych pini
II makaron razowy z krewetkami, czosnkiem, ostr± papryczk± i szpinakiem

Podwieczorek: Kromka razowca ze s³onecznikiem z twarogiem pó³t³ustym i domow± konfitur± wi¶niow±, cappuccino z 2 espresso, gar¶æ pistacji

Kolacja: Sa³atka z wêdzonego na ciep³o pstr±ga, sa³aty rzymskiej, roszponki, kaparów, ¿ó³tej papryki, pomidorów, oliwek i migda³ów z kasz± pêczak
dziêkuje bardzo ;* ja równie¿ siê cieszê! a Twoje jad³ospisy....to có¿ mo¿e wyra¿ê to tak
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 08:29   #3818
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez klapkowa Poka¿ wiadomo¶æ
DudiBoy, nie, to by³a soczewica My¶lê, ¿e czas przygotowania zale¿y od odmiany (zielona, czerwona...).

fusiacola, ja w ogóle nie solê i mi smakuje

dance makabre, dziêki za linka! Kotlety niestety nie dla mnie, ale znaj±c sk³ad mo¿e sklecê kiedy¶ podobne
ja te¿ nie solê ju¿ gotuje siê przez to nieco d³u¿ej ale mo¿na siê przyzwyczaiæ

wczoraj zawali³am pierwszy raz dietê od 2ch miesiêcy od rana jad³am zdrowo a po po³udniu poszli¶my z T¿tem do jego rodziców na imieniny i zjad³am pó³ kremówki i nale¶nika z d¿emem truskawkowym jestem z³a na siebie bo nawet nie mia³am na ni± ochoty, ale nie umiem odmawiaæ czasem, zw³aszcza jak gospodyni od razu zarzuca, ¿e nie doceniam tego jak siê napracowa³a (a wszystko kupne) bo nawet spróbowaæ nie chce do tego sok pomarañczowy i potem jeszcze bananowy... a dzisiaj idziemy tam jeszcze raz omawiamy kwestie wesela i nie mo¿emy siê dogadaæ...

mój plan na dzis:
1) p³atki owsiane z selerem, sokiem z cytryny i rodzynkami (ju¿ po) + kawa z mlekiem
2) krem z dyni z odrobin± ¶mietany 15% i przyprawami korzennymi, kromka chleba ¿ytniego pe³noziarnistego z siemieniem lub grzanki z niej
3) gotowane udko z kurczaka, pure z fasoli i szpinaku z suszonym czosnkiem, jab³ko
4) twaróg (robiony z mleka od naszej krowy - standardowo nie wiem czy jest chudy czy t³usty), sa³atka z lodowej, czerwonej papryki, ogórka, pomidora, pestek dyni, vinegret

obym tylko wieczorem nie da³a cia³a
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:03   #3819
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Chcia³abym do swojego jad³ospisu wprowadzic kaszê jaglan± i mam kilka pytañ
- Czy przed ugotowaniem powinno siê j± prazyæ
- Jak ugotowac j± na sypko (wiem, ¿e wczesniej trzeba j± wyp³ukaæ)
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:34   #3820
Fidare
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 69
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R na dzi¶:

1. porcja owsianki na mleku z bananem, ¿urawin± suszon±, jab³kiem i s³onecznikiem
2. omlet warzywny (i trochê miêsny) robiony na oliwie z oliwek - pieczarki, papryka, cebula (pomidorów brak³o), do tego trochê wêdliny z gotowanego kurczaka + jajko ca³e i bia³ko
3. zmiana w obiedzie - miska zupy jarzynowej + cielêcina gotowana
4. s³onecznik, serek wiejski wymieszany z pomidorem i szczypiorkiem + cebul±
5. krewetki gotowane w wodzie z koprem, do tego trochê sosu (z octu winnego, odrobiny miodu i chyba ketchupu), trochê ¿ytniego pe³noziarnistego, sa³atka z warzyw ró¿nych

W ogóle nie mam pomys³ów na podwieczorki :-/

Edytowane przez Fidare
Czas edycji: 2014-02-08 o 13:13
Fidare jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 11:47   #3821
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Chcia³abym do swojego jad³ospisu wprowadzic kaszê jaglan± i mam kilka pytañ
- Czy przed ugotowaniem powinno siê j± prazyæ
- Jak ugotowac j± na sypko (wiem, ¿e wczesniej trzeba j± wyp³ukaæ)
Ja nie pra¿ê, tylko przed gotowaniem op³ukujê zimn±, a potem wrz±c± wod±. Na sypko nie robi³am, dzisiaj w DDTVN mówili o kaszy to mo¿e by³y jakie¶ porady i s± na stronie..
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- ¶niadaniujê, gotujê, oceniam i rozwa¿am
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 12:30   #3822
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Seducer Poka¿ wiadomo¶æ
Ja nie pra¿ê, tylko przed gotowaniem op³ukujê zimn±, a potem wrz±c± wod±. Na sypko nie robi³am, dzisiaj w DDTVN mówili o kaszy to mo¿e by³y jakie¶ porady i s± na stronie..
Mi zawsze gotuje siê na gêsto chocia¿ uwa¿am by wody za du¿o nie daæ...
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 16:28   #3823
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

No ja w³a¶nie dajê ma³o wody i krótko gotujê. Raz nie spróbowa³em i nie do¶æ ¿e prawie nie zwiêkszy³a objêto¶ci to jeszcze lekko chrup³a tak mi "na szybko" wysz³a (ale obsma¿y³em w oleju z suszonych pomidorów i pyszna by³a, potem gdzie¶ widzia³em ¿e kaszê przygotowan± w ten sposób nazwa siê piaskiem )
Polecam te¿ gotowanie kaszy, ry¿u, quinoa i co tam jeszcze kto je - w parowarze, zawsze wychodzi na sypko

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-02-08 o 16:30
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 16:41   #3824
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Nie wiem czy to siê sprawdzi przy jaglance, ale moja te¶ciowa jak chce, ¿eby ry¿ wyszed³ na sypko, najpierw "szkli" go w garnku z dodatkiem t³uszczu, a dopiero potem zalewa wod±. I faktycznie niez³y wychodzi.
Co do p³ukania jaglanki - czy jej siê nie p³ucze g³ównie ze wzglêdu na cokolwiek charakterystyczny zapach?
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 16:49   #3825
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
No ja w³a¶nie dajê ma³o wody i krótko gotujê. Raz nie spróbowa³em i nie do¶æ ¿e prawie nie zwiêkszy³a objêto¶ci to jeszcze lekko chrup³a tak mi "na szybko" wysz³a (ale obsma¿y³em w oleju z suszonych pomidorów i pyszna by³a, potem gdzie¶ widzia³em ¿e kaszê przygotowan± w ten sposób nazwa siê piaskiem )
Polecam te¿ gotowanie kaszy, ry¿u, quinoa i co tam jeszcze kto je - w parowarze, zawsze wychodzi na sypko

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
S³ysza³a ze nie wolno mieszaæ do bêdzie na sypko a ja zamiesza³am bo mi sie do garnka przyklei³a i to mo¿e dlatego

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem czy to siê sprawdzi przy jaglance, ale moja te¶ciowa jak chce, ¿eby ry¿ wyszed³ na sypko, najpierw "szkli" go w garnku z dodatkiem t³uszczu, a dopiero potem zalewa wod±. I faktycznie niez³y wychodzi.
Co do p³ukania jaglanki - czy jej siê nie p³ucze g³ównie ze wzglêdu na cokolwiek charakterystyczny zapach?
S³ysza³am tez ze jak kasze uprazysz to nie bêdzie sypka (wówczas ma te¿ w³a¶ciwo¶ci osuszajace) A kaszê p³uczesz by nie by³a gorzka
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 16:51   #3826
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R
  1. jajo na miêkko, 2 kromki razowca z mas³em, chrzanem i szprotami w oleju, plastry pomidora
  2. kabanos, pomarañcza ( w odstêpie czasu)
  3. zupa jarzynowa ,mnóstwo kopru, niewielka kapka ¶mietany
  4. 2 ziemniaki z koperkiem, plaster karkówki z folii, groszek z marchewk±, lampka wina bia³ego
wpad³ ma³y kawa³ek ciasta.








ocenicie?
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 16:58   #3827
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
S³ysza³a ze nie wolno mieszaæ do bêdzie na sypko a ja zamiesza³am bo mi sie do garnka przyklei³a i to mo¿e dlatego
Kaszy jaglanej nie nale¿y mieszaæ - miêdzy ziarenkami tworz± siê kanaliki, którymi uchodzi gor±ce powietrze, dziêki czemu temperatura przy dnie reguluje siê sama.
Ja wcze¶niej miesza³am bo siê przypala³a. Teraz zostawiam na kuchence i nic siê nie przykleja do dna
__________________

Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 17:15   #3828
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
Kaszy jaglanej nie nale¿y mieszaæ - miêdzy ziarenkami tworz± siê kanaliki, którymi uchodzi gor±ce powietrze, dziêki czemu temperatura przy dnie reguluje siê sama.
Ja wcze¶niej miesza³am bo siê przypala³a. Teraz zostawiam na kuchence i nic siê nie przykleja do dna
No czyli jednak mia³am z tym racjê Jutro jeszcze raz ugotujê
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 20:04   #3829
klapkowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1 747
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Nie mieszaæ kaszy jaglanej- muszê zapamiêtaæ! Ja mieszam, bo mi siê przypala, a mo¿e przypala siê, bo mieszam...


Fusiacola, wesele ma siê raz w ¿yciu! (a przynajmniej tego Wam ¿yczê ) Tak¿e nie przejmuj siê t± kremówk±, tymi nale¶nikami, nic siê nie sta³o Przecie¿ to nie codziennie! I wcale nie du¿o, a na pewno smacznie
A p³atki z selerem jak robisz?


I musli (z dodatkow± porcj± p³atków owsianych i jêczmiennych) zalane na noc ¶wie¿ym sokiem jab³kowym, z jogurtem, daktylami, s³onecznikiem i wiórkami + pomarañcza
II (w pracy) twaróg chudy z jogurtem i przyprawami + jab³ko
III (w drodze) p³atki b³onnikowe
IV spaghetti pe³noziarniste z warzywami (czerwona fasola, seler, czerwona cebula, kie³ki s³onecznika)
V serek wiejski z grochem, pomidorem, marchewk± i groszkiem
klapkowa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 20:10   #3830
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez klapkowa Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mieszaæ kaszy jaglanej- muszê zapamiêtaæ! Ja mieszam, bo mi siê przypala, a mo¿e przypala siê, bo mieszam...

Jak chcesz na sypko to nie mieszaj Ale wcze¶niej zawsze trzeba przep³ukaæ
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 20:31   #3831
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
O Boziu, jakie dobre ¿arcie, oddawajcie!
Dziêki, potrzebowa³am, ¿eby kto¶ mi powiedzia³, ¿e chocia¿ co¶ robiê dobrze

No i dzisiejsze (jako¶ tak ci±gle zapominam siê zwa¿yæ, wiêc nie wiem co):

I. kasza jêczmienna wiejska z cynamonem, rodzynkami i lekko podgotowanym jab³kiem podana z jogurtem naturalnym i pokrojonymi orzechami nerkowca

II.
kakaowe muffiny z fasoli (wyj±tkowo puszyste, ale za ma³o s³odkie )

III.
kasza jêczmienna wiejska z gulaszem wieprzowym i ugotowanym kalafiorem

IV.
omlet kakaowo-gruszkowo-pietruszkowy podany z reszt± pokrojonej w kostkê gruszki oraz jogurtem greckim (chcia³am sobie zrekompensowaæ te muffiny z II, no i... uda³o siê mimo, ¿e omlet siê rozpad³ )
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 20:42   #3832
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez klapkowa Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mieszaæ kaszy jaglanej- muszê zapamiêtaæ! Ja mieszam, bo mi siê przypala, a mo¿e przypala siê, bo mieszam...


Fusiacola, wesele ma siê raz w ¿yciu! (a przynajmniej tego Wam ¿yczê ) Tak¿e nie przejmuj siê t± kremówk±, tymi nale¶nikami, nic siê nie sta³o Przecie¿ to nie codziennie! I wcale nie du¿o, a na pewno smacznie
A p³atki z selerem jak robisz?


I musli (z dodatkow± porcj± p³atków owsianych i jêczmiennych) zalane na noc ¶wie¿ym sokiem jab³kowym, z jogurtem, daktylami, s³onecznikiem i wiórkami + pomarañcza
II (w pracy) twaróg chudy z jogurtem i przyprawami + jab³ko
III (w drodze) p³atki b³onnikowe
IV spaghetti pe³noziarniste z warzywami (czerwona fasola, seler, czerwona cebula, kie³ki s³onecznika)
V serek wiejski z grochem, pomidorem, marchewk± i groszkiem
ciê¿ko siê nie przejmowaæ jak wesle zbli¿a siê wielkimi krokami a do zrzucenia jeszcze prawie 10kg

mam dwa sposoby na te p³atki, ale w zasadzie s± podobne Wiêc tak, obieram seler i trê na tarce na grubych oczkach nad misk± z zimn± wod± z sokiem cytryny (¿eby nie ¶ciemnia³ i cytryna wyci±ga te¿ lekk± goryczkê, która jest czasami), w miseczce robiê dressing z jogurtu greckiego, soku z cytryny i miodu... no i wrzucam do ¶rodka seler i p³atki owsiane, chwilê po wymieszaniu jest gotowe lubiê jak te p³atki s± lekko chrupi±ce, wiêc w zasadzie nie mo¿na nazwaæ tego owsiank±. Smakowo przypomina trochê sa³atkê waldorf.

Drugi sposób: do wydr±¿onej gruszki na³o¿yæ tego co powy¿ej, dodaæ trochê ¿urawiny albo orzechów w³oskich i serka ple¶niowego i zapiec w piekarniku. Jest pyszne! tutaj te¿ uwa¿am, ¿eby nie rozmuliæ p³atków, wiêc najlepiej sypn±æ je na górê ewentualnie pod ser polecam wszystkim, po³±czenie selera z p³atkami i bakaliami jest ¶wietne!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Gruszki_pieczone_Poznaj_6020109.jpg (19,0 KB, 13 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 61d025b92cec549747968043b39fcf12.jpg (21,8 KB, 15 za³adowañ)
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 21:05   #3833
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 3 159
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

[QUOTE=
mam dwa sposoby na te p³atki, ale w zasadzie s± podobne Wiêc tak, obieram seler i trê na tarce na grubych oczkach nad misk± z zimn± wod± z sokiem cytryny (¿eby nie ¶ciemnia³ i cytryna wyci±ga te¿ lekk± goryczkê, która jest czasami), w miseczce robiê dressing z jogurtu greckiego, soku z cytryny i miodu... no i wrzucam do ¶rodka seler i p³atki owsiane, chwilê po wymieszaniu jest gotowe lubiê jak te p³atki s± lekko chrupi±ce, wiêc w zasadzie nie mo¿na nazwaæ tego owsiank±. Smakowo przypomina trochê sa³atkê waldorf.

Drugi sposób: do wydr±¿onej gruszki na³o¿yæ tego co powy¿ej, dodaæ trochê ¿urawiny albo orzechów w³oskich i serka ple¶niowego i zapiec w piekarniku. Jest pyszne! tutaj te¿ uwa¿am, ¿eby nie rozmuliæ p³atków, wiêc najlepiej sypn±æ je na górê ewentualnie pod ser polecam wszystkim, po³±czenie selera z p³atkami i bakaliami jest ¶wietne![/QUOTE]

Brzmi pysznie, "po¿yczam" przepis i mam ju¿ jutrzejsze ¶niadanko z g³owy ; )
__________________
Znaczenie ¿ycia mierzy siê nie czasem lecz g³êbi±.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 21:39   #3834
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R (ale nie jest ³atwo, bo jestem u rodziców a¿ do czwartku)

I. jajecznica z 2 jajek z duszon± cebul±, grahamka
pomarañcza
II. rosó³ (z kury i kaczki) z 2 ³y¿kami makaronu
III. kotlet z kurczaka w panierce, ga³ka ziemniaków, pó³ talerza marchewki z jab³kiem
ma³y kawa³ek domowego sernika na biszkopcie
IV. twaróg pó³t³usty z rzodkiewkami, szczypiorkiem, pomidorem i jogurtem naturalnym, kawa³ek grahamki (ok. 1/3 du¿ej)

Ciê¿ko mi siê odnie¶æ dok³adnie co do ilo¶ci, bo jedzenie jest przygotowywane dla kilku osób, w zwi±zku z czym nie mam mo¿liwo¶ci zwa¿enia ka¿dego sk³adnika który l±duje u mnie na talerzu (to znaczy teoretycznie mam, ale rodzice na taki widok popukaliby siê w czo³o i mieliby racjê, haha, ju¿ widzê jak wydzielam sobie porcjê twarogu, wa¿ê i przygotowujê osobno, z takimi samymi dodatkami no i z lenistwa trochê te¿, po co mam robiæ co¶, co i tak zostanie zrobione). Staram siê tak na oko je¶æ takie porcje, jak do tej pory, kiedy wspomaga³am siê wag± przygotowuj±c posi³ki albo tylko dla siebie, albo dla dwóch osób odt³uszczaj±cych siê.

Daj borze, ¿ebym nie poleg³a.

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
ciê¿ko siê nie przejmowaæ jak wesle zbli¿a siê wielkimi krokami a do zrzucenia jeszcze prawie 10kg
A ile czasu zosta³o Ci do wesela, je¶li mogê zapytaæ? Tzn. w jakim czasie chcesz siê uporaæ z tymi 10kg?
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-02-08 o 21:56
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-08, 22:15   #3835
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R:

Trzy posi³ki (ale solidne!) bo wsta³em do¶æ pó¼no (13) i mia³em konkretnego lenina oraz totalny wisimityzm (kuracja dla serca )

1. p³atki owsiane i ¿ytnie na mleku migda³owym, z twarogiem, suszonymi ¶liwkami, jagodami goji, jab³kiem, orzechami laskowymi i nasionami konopii

2. przyrumieniona brukselka z papryk±, boczkiem, koktajlowymi pomidorami, orzechami w³oskimi, soczewic± i natk±;
robiona na zamówienie bia³a kie³basa ze ¶wie¿ego miêsa; surówka z kiszonej kapusty

3. 4 kromki ¿ytniego razowca z guacamole (avocado, czosnek, drobno posiekane chilli, sok z cytryny, grubo zmielony pieprz, sos sojowy),
z czego 2 z pieczonym kurczakiem, kie³kami broku³a i pomidorem,
2 ze szprotem, jajkiem na twardo, kie³kami i ogórkiem
+ rukola z papaj± i rzodkiewk±


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-09, 06:46   #3836
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez klapkowa Poka¿ wiadomo¶æ
DudiBoy, nie, to by³a soczewica My¶lê, ¿e czas przygotowania zale¿y od odmiany (zielona, czerwona...).

fusiacola, ja w ogóle nie solê i mi smakuje

dance makabre, dziêki za linka! Kotlety niestety nie dla mnie, ale znaj±c sk³ad mo¿e sklecê kiedy¶ podobne


Moje:
I kasza kukurydziana z serkiem wiejskim, gruszk±, wiórkami, s³onecznikiem i orzechami pecan
II (w pracy) jogurt z musli, zarodkami i pomarañcz±
III (w pracy) warzywa (fasola szparagowa, kalafior, marchew z groszkiem) z mozarell± i przecierem pomidorowym
IV (w pracy) orzechy ziemne + trochê marchewki i selera
V (w pracy) kefir z b³onnikiem [znowu nadgodziny, ale uda³o mi siê wyskoczyæ do ¯abki]
Ja soczewicy nigdy nie moczê
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-09, 06:56   #3837
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Wczorajsze U
I pieczona owsianka z truskawkami i ziarnami s³onecznika, podana z serkiem wiejskim
II 2 kromki ciemnego chleba z wêdlin± i ogórkiem kiszonym/ogórkiem ¶wie¿ym, ma³e jab³ko
30 min bieg
III roladki z kurczaka faszerowane suszonym pomidorem, kasza jaglana, buraczki pieczone skropione oliw± od pomidorów (a tak naprawdê to pó³surowe, bo siê nie dopiek³y )
IV zmieszane resztki nabia³u z lodówki (serek wiejski, jogurt nat i twaróg) z malinami w soku w³asnym, pomarañcza, garstka nerkowców
V 2 tosty pe³noziarniste z serem, wêdlin± i pomidorem; szklanka soku marchwiowego

Do picia: zielona herbata, czarna z domowym sokiem malinowym, 3 kawy z mlekiem

Pyszny dzieñ by³
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-09, 14:53   #3838
klapkowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1 747
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Jak chcesz na sypko to nie mieszaj Ale wcze¶niej zawsze trzeba przep³ukaæ
Czyli mi wychodzi³a na gêsto, bo miesza³am?

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
ciê¿ko siê nie przejmowaæ jak wesle zbli¿a siê wielkimi krokami a do zrzucenia jeszcze prawie 10kg

mam dwa sposoby na te p³atki, ale w zasadzie s± podobne Wiêc tak, obieram seler i trê na tarce na grubych oczkach nad misk± z zimn± wod± z sokiem cytryny (¿eby nie ¶ciemnia³ i cytryna wyci±ga te¿ lekk± goryczkê, która jest czasami), w miseczce robiê dressing z jogurtu greckiego, soku z cytryny i miodu... no i wrzucam do ¶rodka seler i p³atki owsiane, chwilê po wymieszaniu jest gotowe lubiê jak te p³atki s± lekko chrupi±ce, wiêc w zasadzie nie mo¿na nazwaæ tego owsiank±. Smakowo przypomina trochê sa³atkê waldorf.

Drugi sposób: do wydr±¿onej gruszki na³o¿yæ tego co powy¿ej, dodaæ trochê ¿urawiny albo orzechów w³oskich i serka ple¶niowego i zapiec w piekarniku. Jest pyszne! tutaj te¿ uwa¿am, ¿eby nie rozmuliæ p³atków, wiêc najlepiej sypn±æ je na górê ewentualnie pod ser polecam wszystkim, po³±czenie selera z p³atkami i bakaliami jest ¶wietne!
Ró¿ne rzeczy robi³am z selerem , ale na po³±czenie z p³atkami nie wpad³am! :O Pewnie wypróbujê A ta druga wersja to ju¿ w ogóle brzmi mniaaaaaam, niestety nie dla mnie, bo nie mam piekarnika -.-

Kiedy ¶lub?

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
R:

1. p³atki owsiane i ¿ytnie na mleku migda³owym, z twarogiem, suszonymi ¶liwkami, jagodami goji, jab³kiem, orzechami laskowymi i nasionami konopii

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

¦niadanie

Edytowane przez klapkowa
Czas edycji: 2014-02-09 o 14:55
klapkowa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-09, 14:56   #3839
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez klapkowa Poka¿ wiadomo¶æ
Ró¿ne rzeczy robi³am z selerem , ale na po³±czenie z p³atkami nie wpad³am! :O Pewnie wypróbujê A ta druga wersja to ju¿ w ogóle brzmi mniaaaaaan, niestety nie dla mnie, bo nie mam piekarnika -.-

Kiedy ¶lub?
koniec sierpnia br

czasem robiê ten przepis w mikrofali, jak nie chce mi siê w³±czaæ piekarnika na jedn± gruszkê wychodzi podobnie tylko twarde gruszki nale¿a³oby podgotowaæ trochê wczesniej. By³y te¿ modyfikacjê z wrzuceniem wszystkich sk³adników w tym startego selera i gruszki do gotuj±cego siê mleka - smakowo super, ale taka ciapka wysz³a jak kto lubi
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-09, 18:33   #3840
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 402
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Chcia³yby¶cie zernkn±æ na moje U tak po prostu dla pewno¶ci, czy nie jest to za du¿o/za ma³o ?

¦: 3 ma³e kromki chleba ¿ytniego z mas³em, ¿ó³tym serem, pomidorem, oregano i sa³at±

P: 4 herbatniki (ma³e opakowanie), 1 kostka mlecznej czekolady (ostatnia dlatego tak), du¿a kawa z mlekiem

II¦: pó³ opakowania du¿ego kefiru, 4 czubate ³y¿ki musli z orzechami i owocami suszonymi

O: pó³ woreczka bia³ego ry¿u, "frytki" buraczane (tzn. ca³y du¿y burak pokrojony tak jak na frytki kroi siê ziemniaki, usma¿ony na oleju kokosowym z przyprawami i cebul±)

K: omlet kakaowy (3 ³y¿ki m±ki ¿ytniej, jajko, szczypta soli, proszek do pieczenia) z twarogiem pó³t³ustym i d¿emem z czarnych porzeczek, herbata malinowa
__________________
"Nie ma rzeczy niemo¿liwych. Potrzebne s± tylko chêci, pomys³ i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.