Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-10, 09:55   #121
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Ja tez schowalam pierwsze body i pajace A jeszcze niedawno we wszystkim sie topil

Wlasnie po raz pierwszy w życiu wystawiłam Emila na werandowanie Jest tak brzydka pogoda, ze nie ma opcji, żebym wyszła na dłużej niz 15 minut w chuscie.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 10:31   #122
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość
Trzy lata temu dostałam na urodziny depilator. Raz użyłam i podziękowałam. Chciałam odsprzedać, oddać, wyrzucić a najlepiej spalić na stosie, jednak moja kobieca intuicja kazała mi to zostawić "bo kiedyś może się przydać". Gdybym wtedy wiedziała, że któregoś dnia to wredne ustrojstwo uratuje mi życie! Dzisiaj dzięki włączonemu przez godzinę depilatorowi moje dziecko usnęło a ja nie wyskoczyłam przez okno
dobry patent
Cytat:
Napisane przez jaszczurka_2007 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Pisze z patologii ciazy :/ wieczorem cisnienie skoczyło mi do 153/110 mimo zazywanych leków na obniżenie..pojechałam na IP i postanowili mnie zostawić na obserwacji, byc moze z rozwiązaniem CC :/ a to dlatego ze Miłosz należy do tych klopsikowatych dzieci i w takich przypadkach nie męczą pierworodki..zobaczymy.. Na ktg oczywiście pisały sie spore skurcze których nie czułam, a badanie nie wykazało żadnej gotowości do porodu, szyjka 1 cm i dzielnie sie trzyma. Położne i lekarz bardzo fajni, dostałam pojedyncza sale z łazienka, co 3 h mam sprawdzane tętno małego..niestety nie moge zasnąć przez ta moja upierdliwa zgagę i mecze sie okrutnie :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lepiej dmuchać na zimne
Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny.
W piątek 7 lutego przyszedł na świat mój synek Leon. Waży 3030 i ma 52 cm. Poród indukowany oxy, zdjęcie i opis wstawię jak odpalę komputer. Na oddziale miał ksywkę włochacz Od wczorajszego wieczora jesteśmy w domku.
Lecę nadrobic co tam u was.
Gratuluję
Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
opis porodu:
Od kilku dni jak Wam pisałam, miałam skurcze. W końcu trafiłam na IP i lekarz zadecydował o podaniu dożylnie Mg, a na drugi dzień cięcia. Oczywiście założenie wenflonu było koszmarem dla pielęgniarki i dla mnie samej. Kurczątko który mnie zawiózł musiał trzymać probówki a siostra wyciskała mi na siłę krew z żyły, bo nie szła sama. Od 20 nie jadłam nie piłam. O 5 rano wzięto mnie na kroplówkowanie, leżałam przed wejściem na salę operacyjną. Położna sprawdziła czy jestem porządnie ogolona i właściwie to tyle. Mieli pomysł żeby założyć mi nowy wenflon, ale wybiłam im ten pomysł z głowy opowiadając ile razy podkuwała się pielęgniarka dzień wcześniej.
Niestety okazało się, że doszłą jakaś cesarki na cito i potem jeszcze 2 zabiegi ginekologiczne więc leżałam taka głodna do 13. Przez kroplówki nie zdążałam dolatywać do toalety - tak mnie napchali:P
W końcu przyszłą moja kolej. Weszłam na salę, kazali mi usiąść i wypiąć plecy w koci grzbiet. Podanie znieczulenia nic nie bolało, czułam prąd po prawej nodze i tyle. Położyłam się i zaczęli sprawdzać czy czuję polewając mi brzuch spirytusem i każąc podnosić nogi. Byłam w swojej normalnej koszuli - bez majtek. Założono mi cewnik po podaniu znieczulenia. Nic nie czułam.
Nakleili mi na brzuch jakąś taką płachtę, nie widziałam co się dzieje. Nie wiedziałam kiedy mnie rozcięto, choć chlusnęły wody płodowe na tą płachtę.
Wtedy zaczęły się schody, szarpanie szarpaniem, ale okazało się, że w środku znieczulenie nie zadziałało. Czułam jak dźgali mnie sączkiem. Zaczęłam komunikować, że czuję!
Chyba nie bardzo mi uwierzyli i nagle unieśli Mikołaja brudniutkiego i kwilącego. Skomentowali, że syn duży. Wtedy już zaczęło mnie mocno boleć i się podenerwowałam. Szturchnął mnie sączkiem i zapytał gdzie mnie boli. Kiedy odpowiedziałam i zdali sobie sprawę, że ja SERIO czuję podali mi jakieś 3 dawki czegoś dożylnie. Nie zadziałało. Sama już krzyczałam z bólu. Uśpili mnie gazem. Obudziłam się 15 minut później jak przekładali mnie zszytą ze stołu operacyjnego.
Przewieźli mnie na salę pooperacyjną. Byłam dość przymulona. Dostałam morfinę i oksy. Po pół godziny przywieźli do mnie moją dzidzię i położyli mi go na piersiach. Leżeliśmy tak około godziny, po czym tak sklejonych przewieziono nas do pokoju. Najważniejsze jest to, że nie wyobrażałam sobie, że pokocham kogoś tak mocno jak tego małego cyconia.
Przepraszam za chaos mam nadzieję, że opis zrozumiały.
Cdn
Kurczę ale miałaś przezycia ze znieczuleniem

Witam
Kurcze weszłam dziś na wage i jestem załamana jestem chyba jedyną osobą na świecie, która po porodzie tyję jest +2 czyli w sumie mam 7 kg po porodzie i do tego jeszcze 2 na plusie w domu. Kurdę jak karmiłam uważałam z jedzeniem , jem zdrowiej a i tak jestem zła na siebie strasznie za to

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

perfuzja a u mnie już 3 dzień słoneczko . Dziś już w słońcu 17 stopni .
Jeszcze pół godzinki i idziemy z małym na godzinny spacerek
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 10:32   #123
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

demonyianioły Mikuś śliczny. A jakie ma włoski!

Cytat:
Napisane przez Negrid Pokaż wiadomość
U mnie w sumie bez zmian, mazia wypływa i ciągle mnie ściska, ale słabo na zasadzie "chcę ale się boje" no nie wiem czy coś z tego będzie. :

O, to tak jak u mnie w piątek w nocy było. Trzy godziny mnie trzymało tak konkretnie co 5 minut, już zdążyłam uwierzyć, że rodzę, a potem , przerwy zrobiły się dłuższe i w końcu usnęłam... W sobotę jeszcze coś się działo, za to wczoraj już nic. Znaczy falstart


Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które niedawno rodziły - chciałam wam napisać, żebyście chłonęły te chwile, kiedy maluszek jest taki naprawdę malutki. Każdy etap jest super, ale zaciśnijcie zęby jeśli chodzi o kp i inne niedogodności i tulcie swoje kruszyny ile wlezie, bo one tak szybko rosną! (Tak, to są moje przemyślenia po wyniesieniu do piwnicy ubranek w rozmiarze50/56 )
Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Podpisuje sie pod tym obiema rekami. Wczoraj ogladalam filmiki Alka zaraz po urodzeniu i byl taaaaki malutki, az mi lezka w oku sie zakrecila. Nasze dzieci stanowczo za szybko rosna
Kurczę, dziewczyny, Wy wynosicie za małe ubranka, a moje 56 jeszcze nie ruszone leżą i czekają na właścicielkę... Eh....
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 10:38   #124
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość

U nas noc srednia, Alek budzil sie co 2,5 godziny, a od 6 praktycznie juz nie spal,meczyly go takie gazy, ze juz nie wiedzialam co mam zrobic, zeby mu pomoc ,
Daje mu dodatkowo Delicol od wczoraj i mam wrazenie, ze te leki to zamiast mu pomoc, to powoduja gorsze wzdecia Juz nie wiem co robic.... Bede mu chyba to podawac jeszcze przez dzien, lub dwa i jak nie bedzie poprawy to odstawie to w cholere, bo nie bede dziecka milionem lekow faszerowac Ale mam nerwy na to wszystko, echhhhh...
JA mogę polecić krople bobotic u nas pomogły . próbowałam też esputin polecone przez pediatre ale się nie sprawdziły i wrócilismy do boboticu i jest poprawa duża .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 10:59   #125
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
JA mogę polecić krople bobotic u nas pomogły . próbowałam też esputin polecone przez pediatre ale się nie sprawdziły i wrócili3smy do boboticu i jest poprawa duża .
Bobotic juz testowany, tak samo Espumisan, bo ma wieksza dawke symetikonu i nic Wszystkie te leki , typu wlasnie Bobotic, Infacol, Espumisan itp.maja ten sam skladnik: Symetykon, tylko w roznym stezeniu i one niestety Alkowi nie pomagaja. Nie ma roznicy, czy mu to podaje, czy nie. Teraz zaczelam dawac Delicol i Debridat, one maja inne dzialanie i mam wrazenie, ze jest nawet gorzej

W sobote ma przyjechac do nas ciotka mojego meza, ona jest bardzo dobrym pediatra, tylko mieszka w inym miescie, ale zbada go porzadnie i moze ona stwierdzi skad te gazy, mam nadzieje
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku

Edytowane przez Le La
Czas edycji: 2014-02-10 o 11:00
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 11:05   #126
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Witam
Kurcze weszłam dziś na wage i jestem załamana jestem chyba jedyną osobą na świecie, która po porodzie tyję jest +2 czyli w sumie mam 7 kg po porodzie i do tego jeszcze 2 na plusie w domu. Kurdę jak karmiłam uważałam z jedzeniem , jem zdrowiej a i tak jestem zła na siebie strasznie za to
---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------
perfuzja a u mnie już 3 dzień słoneczko . Dziś już w słońcu 17 stopni .
Jeszcze pół godzinki i idziemy z małym na godzinny spacerek
Aniołku głowa do góry niedługo malec będzie tak absorbujący że nie będzie czasu na jedzenie
Zazdroszczę pogody
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 11:17   #127
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie
 
Avatar poczatkujaca-dagmara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 120
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Poprzedniego wątku prawie nie ogarniam
Potrzebowałąbym streszczenie
Mój mały ciągle wisi na cycku, wydaje mi się czasami że ja tylko przewijam ,daje cyca, odbijam i znowu przewijam , daje cyca i odbijam
Noc zlewa mi sie w jedno długie karmienie,mój Tż rano do mnie :
TŻ-Kochanie przecież dziś raz wstawałąś do małego
Ja-No tak raz a porządnie, nie kładłam sie już do rana
TŻ -spalił raka i pojechał na firmę

Gratuluje wszystkim rozpakowanym :kwiatek:
poczatkujaca-dagmara jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 11:32   #128
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

jaszczurka- dobrze ,że jesteś pod kontrolą w szpitalu.


malaMigotkAaa- jestem tego samego zdania co dziewczyny, stwarzasz sobie dodatkowe problemy.Z małym na pewno jest wszystko w porządku


Negrid-
dajesz , dajesz


jin-GRATULACJE !!!!!!!!


demonyianioly- za opis porodu. Co do znieczulenia to masakra. Moja siostra przeżyła to samo, czuła ból podczas operacji , to właśnie to czego ja się bardzo boję, gdybym musiała mieć cc. Ale dobrze ,że masz już Mikusia przy sobie i wszystko jest w porządku.
A mały oczywiście cudny i jaka czuprynka


Witam się i ja . Pospałam dzisiaj aż do 11 , ciekawe czy w nocy usnę normalnie przez to. Ogarnęłam rano kuchnie, pozmywałam sprzątnęłam zmywarkę, zjadłam śniadanie i wreszcie was doczytałam.
Czytam o tym jak wam dzieciaczki rosną jak się obracają,że wynosicie za małe ciuszki, że rodzicie a ja jeszcze w 2paku. To dołujące trochę nie powiem.... Ja chce już mieć synka przy cycku !!!!!!!
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 11:35   #129
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Jin gratulacje!

Powiedźcie, że to skok rozwojowy, bo już mi pomysłów brak: płacze ciągle, uspokaja się po chwili na moich rękach i tylko wtedy śpi, ale snem lekkim. odłożona po sekundzie budzi się i znów wraca na ręce. Pije z piersi, odrywa się wpada w ryk, popłacze znów pije, odrywa się i płacz i tak w kółko. Pije o wiele więcej iż piła, a bynajmniej takie mam wrażenie. Po piciu nie zasypia przy piersi a ciągle jest czujna no i bekanie, znów stało się problemem, a było już tak dobrze...
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 11:45   #130
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
Moja przez pierwsze 2-3 dni w domu spała od karmienia do karmenia. Odkładałam ją do łóżeczka bez problemu. Teraz tak samo jak u Ciebie, leży smacznie przy cycku, a jak próbuję ją odłożyć ...przebudza się. O ile tylko lekko marudzi, zostawiam ją w nadziei, że sama zaśnie. Gorzej jak zaczyna płakać, bo wybudza się na dobre i znów wszystko od początku Na rękach najlepiej ...cwane te nasze dzieci
Właśnie, na rękach albo spanie przy mamie

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Próbowałaś smoczka? Moze pomoże? Emil bez ssania tez nie zaśnie.
Mnie już nie raz i nie dwa zdarzyło zasnąć karmiąc (siedząc!) i obudzić sie z dzieckiem przy piersi pare godzin pózniej
Zawsze możesz spróbować karmić na leżąco (mnie to akurat nie podeszło), wtedy w ogóle możesz spać bez problemów karmiąc czy podkarmiajac.

Niezle, ze wszystkie rodzilysmy w tej samej sali
Smoczka jeszcze nie próbowałam, poczekam chociaż 2 tyg. Potem będę próbować, bo długo tak nie pociągne.
Na leżąco właśnie mi tez jakoś cieżko - w szpitalu położna mnie uczyła, ale chyba mam za mały biust. Będę dzisiaj próbować. Dzisiaj tez mi się zdarzyło przysnac na siedząco przy karmieniu.

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
ja rodziłam w morelowej- w sumie to tez odmiana pomarańczowego
O, właśnie TZ mnie uświadomił, ze nie rodziłam w pomarańczowej tylko w morelowej ja nie pamietam nazwy na drzwiach, ale kolor miała taki pomarańczowo-morelowo-brzoskwiniowy. Widać na Żelaznej lubią takie odcienie także przepraszam za pomyłkę

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Jin GRATULACJE!

Demonyianioly Mikus jest śliczny i jakie ma bujne włosy
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 11:47   #131
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Kurcze weszłam dziś na wage i jestem załamana jestem chyba jedyną osobą na świecie, która po porodzie tyję jest +2 czyli w sumie mam 7 kg po porodzie i do tego jeszcze 2 na plusie w domu. Kurdę jak karmiłam uważałam z jedzeniem , jem zdrowiej a i tak jestem zła na siebie strasznie za to
Tak jak Emma pisała,dziecko stanie się bardziej absorbujące,będziesz mieć więcej ruchu. Jak zacznie raczkować i chodzić to już w ogóle. A i wiosna,lato sprzyja spacerom,więc myślę,że już niedługo kilogramy będą lecieć w dół.
Nie wiem jak jadasz,ale może uszykuj sobie w razie głodu niskokaloryczne produkty,przede wszystkim warzywa,jakieś marchewki do chrupania itd.




Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Czytam o tym jak wam dzieciaczki rosną jak się obracają,że wynosicie za małe ciuszki, że rodzicie a ja jeszcze w 2paku. To dołujące trochę nie powiem.... Ja chce już mieć synka przy cycku !!!!!!!
Jeszcze troszeczkę i do nas dołączysz




Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Powiedźcie, że to skok rozwojowy, bo już mi pomysłów brak: płacze ciągle, uspokaja się po chwili na moich rękach i tylko wtedy śpi, ale snem lekkim. odłożona po sekundzie budzi się i znów wraca na ręce. Pije z piersi, odrywa się wpada w ryk, popłacze znów pije, odrywa się i płacz i tak w kółko. Pije o wiele więcej iż piła, a bynajmniej takie mam wrażenie. Po piciu nie zasypia przy piersi a ciągle jest czujna no i bekanie, znów stało się problemem, a było już tak dobrze...

Może być skok. Gdzieś jak kończy się pierwszy miesiąc jest,więc by pasowało. Cierpliwości kochana!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 11:52   #132
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Perfuzja chciałam zapytać o lekarza pediatrę? Jesteś zadowolona z pediatry z przychodni NFZ?
Muszę dzisiaj mała zapisać do jakiejś przychodni na Ochocie i nie wiem do której. Pytałam trzech koleżanek, ale każda zapisała do innej przychodni i trudno tak podjąć decyzje
Czy położna, która u Ciebie była z wizyta była ok?

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Właśnie się zwazylam w domowym wdzianku ćzyli w cienkim dresiku i wazę 51 kg, czyli schudłam po porodzie 8 kg.
Cały czas jestem głodna.
Brzuszek jeszcze został.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 11:55   #133
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Melduję się, ciągle nie urodziłam, ale intensywnie doprowadzałam moje nowe gniazdko do porządku w celu wywołania porodu. Jak narazie, nic z tego. A wczoraj zmachałam się jak nieboskie stworzenie, ale Mikołaj ośli upór odziedziczył po ojcu, ani drgnie skubany. Już mam porządek więc idę nadrabiać kto urodził
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:08   #134
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Jeszcze troszeczkę i do nas dołączysz
!
Mam nadzieję,że nie potrwa to długo

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Melduję się, ciągle nie urodziłam, ale intensywnie doprowadzałam moje nowe gniazdko do porządku w celu wywołania porodu. Jak narazie, nic z tego. A wczoraj zmachałam się jak nieboskie stworzenie, ale Mikołaj ośli upór odziedziczył po ojcu, ani drgnie skubany. Już mam porządek więc idę nadrabiać kto urodził
Haha to jak u mnie. Wczoraj spacerowaliśmy 3 godziny dosyć szybkim tempem. Szybkim wiadomo jak na mnie w 39 tyg. z zamiarem wykurzenia młodego i co ??.... I
Ja nawet nie wiem co to skurcz przepowiadający
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:12   #135
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

ciocie oto Bianca ;D
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_3063.jpg (93,0 KB, 84 załadowań)
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:12   #136
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Witam mamuśki w nowej części
Obiecuje ze jak znajdę czas to nadrobię, my jutro wychodzimy ze szpitala jak wszystko będzie dobrze... a mam nadzieje że będzie
Mała dużo śpi zwłaszcza w dzień a w nocy spałam 1, 5 h tak jej się nudziło
Jesteśmy same w pokoju co mnie bardzo cieszy, ale i tak chcę już do domku.
Aaaaaa dostałam piękny komplet biżuterii z apartu od męża, zaskoczył mnie... jak ja go kocham
Pozdrawiam
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:13   #137
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

A ja się zbieram na KTG, potem wizyta i może podejrzę jeszcze córkę Ciekawa jestem, czy te nocne piątkowe męczarnie dały jakiś efekt


natalli Bianca ma włoski jak rodowita Norweżka
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga

Edytowane przez vacuity
Czas edycji: 2014-02-10 o 12:14
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:16   #138
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Perfuzja chciałam zapytać o lekarza pediatrę? Jesteś zadowolona z pediatry z przychodni NFZ?
Muszę dzisiaj mała zapisać do jakiejś przychodni na Ochocie i nie wiem do której. Pytałam trzech koleżanek, ale każda zapisała do innej przychodni i trudno tak podjąć decyzje
Czy położna, która u Ciebie była z wizyta była ok?

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Właśnie się zwazylam w domowym wdzianku ćzyli w cienkim dresiku i wazę 51 kg, czyli schudłam po porodzie 8 kg.
Cały czas jestem głodna.
Brzuszek jeszcze został.

ja jeszcze przed ważeniem;p brzuszek mam juz minimalny, rozstępów trochę i jedzenia mi mało;p póki co jem wszystko i małej nic nie jest. ogólnie je co 2-3 h kupka przed kazdym posiłkiem i spanko ;D czesto sie usmiecha szczególnie gdy tata spiewa rockowe polskie kołysanki;p
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:17   #139
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Gosia nie jadam w ogóle tłusto . Pierwsze słodycze skosztowałam dopiero w weekend . A tak jem śniadanie zazwyczaj kanapki . Później kawa . Obiad jakieś mięsko z ryżem najczęsciej . Ziemniaki raz może na tydzień . Jak jestem głodna jem jogurta . i później kolację czasem zjem a czasem nie bo tylko obiad późno z mężem a wieczorem np .owoc .

Wrociliśmy z godzinnego spacerku U nas jest gang wózków starsze mamuśki przyszły po nas żeby iść na sopacerek . Pewnie to komicznie wygląda na wiosce trzy wózki jeden za drugim na spacerku ale od razu człowiek lepiej się czuje żeby tylko pogoda była na takie spacery
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 12:17   #140
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
A ja się zbieram na KTG, potem wizyta i może podejrzę jeszcze córkę Ciekawa jestem, czy te nocne piątkowe męczarnie dały jakiś efekt


natalli Bianca ma włoski jak rodowita Norweżka
gwarantuje że polka z krwi i kości;p
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:18   #141
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Perfuzja chciałam zapytać o lekarza pediatrę? Jesteś zadowolona z pediatry z przychodni NFZ?
Muszę dzisiaj mała zapisać do jakiejś przychodni na Ochocie i nie wiem do której. Pytałam trzech koleżanek, ale każda zapisała do innej przychodni i trudno tak podjąć decyzje
Czy położna, która u Ciebie była z wizyta była ok?

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Właśnie się zwazylam w domowym wdzianku ćzyli w cienkim dresiku i wazę 51 kg, czyli schudłam po porodzie 8 kg.
Cały czas jestem głodna.
Brzuszek jeszcze został.
Ja zapisalam na Sanocką, ale kierowałam sie kluczem: najbliżej domu z podziałem na dzieci zdrowe i chore.
Położna moze byc, wypełniła papiery, pogadala o szczepieniach, obejrzała Emila, powiedziała czego sie spodziewać (dzieki temu nie spanikowalismy jak kikut zaczął podkrwawiac). Była raz, moze z pol godziny - kazała dzwonić jakbyśmy chcieli, zeby jeszcze przyszła.

Lekarka (Karczewska, do niej zapisują jesli nie wskaże sie kogoś konkretnego) hm... trochę wypalona, ale poprawna. Nie mówi farmazonów, ogląda porządnie dziecko, daje skierowania.

Pielęgniarki dziecięce bardzo miłe. Ogólnie przychodnia w porządku, po remoncie, nie ma opoznien.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:20   #142
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

w ogóle w weekend byłam u fryzjera bo miałam straszne odrosty mały został z tatą i tak jak myślałam cały czas prawie mężowi spał .
A u fryzjera zamiast się zrelaksowac to glowa mnie rozbolała . Tak mi fryzjerka szorowała głowę , że szok takiego mycia to ja w zyciu nie miałam tragedia . Ale chociaż mam włosy zrobione ale jestem średnio zadowolona . Na wiosnę pojadę do swojej fryzjerki teraz bałam sie zostawić małego na pół dnia bo tak bym musiała jechać do innego miasta czyli ok 30-40 minut drogi w jedną stronę .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:22   #143
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
Foto mojej pijawki
Więcej zdjęć w grupie na fb powrzucam
jaki śliczny
współczuję problemów z piersiami- wietrz i smaruj- powinno byc lepiej

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
Przeprosili kilka razy. Sami spanikowali nieźle kiedy okazało się, że nie ściemniam...

ale to źle Cię znieczulili czy okazałaś się "odporna" na lek czy co innego?
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:24   #144
Negrid
Rozeznanie
 
Avatar Negrid
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 523
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
ciocie oto Bianca ;D

śliczna...
Negrid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:35   #145
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Witam
Kurcze weszłam dziś na wage i jestem załamana jestem chyba jedyną osobą na świecie, która po porodzie tyję jest +2 czyli w sumie mam 7 kg po porodzie i do tego jeszcze 2 na plusie w domu. Kurdę jak karmiłam uważałam z jedzeniem , jem zdrowiej a i tak jestem zła na siebie strasznie za to
może jakas woda Ci sie zatrzymuje- mówiłaś o tym lekarzowi? Może coś z hormonami?

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

O, właśnie TZ mnie uświadomił, ze nie rodziłam w pomarańczowej tylko w morelowej ja nie pamietam nazwy na drzwiach, ale kolor miała taki pomarańczowo-morelowo-brzoskwiniowy. Widać na Żelaznej lubią takie odcienie także przepraszam za pomyłkę

no to ta sama- ja tez się wymoczyłam w tej wannie tylko, że ja w wannie doszłam do 5 cm i wezwałam wsparcie w postaci anestezjologa bo już mi nawet wrzątek z kranu nie pomagał

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość

Powiedźcie, że to skok rozwojowy, bo już mi pomysłów brak: płacze ciągle, uspokaja się po chwili na moich rękach i tylko wtedy śpi, ale snem lekkim. odłożona po sekundzie budzi się i znów wraca na ręce. Pije z piersi, odrywa się wpada w ryk, popłacze znów pije, odrywa się i płacz i tak w kółko. Pije o wiele więcej iż piła, a bynajmniej takie mam wrażenie. Po piciu nie zasypia przy piersi a ciągle jest czujna no i bekanie, znów stało się problemem, a było już tak dobrze...

wygląda na skok cierpliwości kochana- będzie lepiej

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość


Właśnie się zwazylam w domowym wdzianku ćzyli w cienkim dresiku i wazę 51 kg, czyli schudłam po porodzie 8 kg.
Cały czas jestem głodna.
Brzuszek jeszcze został.
zabiłabym za taką wagę tyle to ważyłam z 15 lat temu (albo i nie to )
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:35   #146
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Nie byłam u lekarza jeszcze . teraz gorzej się czułam robiłam w sobotę byłam zrobić sobie wyniki w tym tygodniu je odbiorę to zobaczymy .

Ale powiem Wam , ze już 3 dzień byłam na spacerze biorę witaminy i czuję się lepiej . Może byłam osłabiona za bardzo teraz to czuję że zyję małego bez problemu już mogę podnieść może musiałam się trochę dotlenić chyba za bardzo się zasiedziałam . Po kontroli u gina zacznę ćwiczyć to może coś się ruszy bo tak patrząc na siebie to ten miesiać przesiedziałam tak naprawdę młodego nie miałam siły nosić . byłam przemęczona nocnym wstawaniem a teraz chyba już się przyzwyczaiłam . Zobaczymy jeszcze jak moje wyniki ale odkąd biorę witaminy i napiję sie kawy czuję się znacznie lepiej . I w ogóle mój metabolizm się w końcu ruszył bo od porodu ostatanio udało mi się załatwić 3 -4 razy czyli raz na tydzień a od połowy tyg ruszyło się w końcu więc to moze też przez to waga stała
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:36   #147
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
ciocie oto Bianca ;D

jaka blondyneczka! super, a jakie fałdzioszki ma na łapkach
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:48   #148
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
ciocie oto Bianca ;D
Jaki cudny blondasek

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Mi się chyba dalej żelek ciążowy utrzymuje...albo to jakiś pociążowy wiecznie o czymś zapominam
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:49   #149
Madzik14
Zadomowienie
 
Avatar Madzik14
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 859
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość

Foto mojej pijawki
Więcej zdjęć w grupie na fb powrzucam
Śliczny

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
ciocie oto Bianca ;D
Ale blondyna cudowna
Madzik14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 12:53   #150
Caillouu
Raczkowanie
 
Avatar Caillouu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 392
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dzień dobry po długiej, jak zwykle, nieobecności

Tradycyjnie gratuluję nowym Mamusiom i kibicuję tym nierozpakowanym.

Co u nas? Nasza Kajka w czwartek skończy 7 tygodni. Jest dość absorbującym bobasem, niestety dość płaczliwym. Kiedy to minie? Mam dziś dzień "budyniowaty" i za każdym razem jak Mała zapłacze to czuję stresowy skurcz brzucha.

Widziałam, ze niektóre Mamy borykają się z brzuszkowymi problemami u swych dzieciów. Nam pomogło odstawienie wszystkich lekarstw. Stopniowo, z dnia na dzień, było lepiej, a w razie bólów najlepsze było noszenie na ramieniu z delikatnymi podskokami, a po względnym uspokojeniu - położenie ciepłego termofora z pestkami wiśni na brzuszek. Już dwa tygodnie temu odstawiliśmy leki i jest poprawa. Owszem, pobolewania zdarzają się, ale są zdecydowanie rzadsze niż przy Espunisanie. Plus - kładziemy Kaję przeważnie na brzuchu.

Mam pytanie do mam karmiących sztucznie - jak wygląda u Was ilość karmień? Pytam, ponieważ moja Córa to mały smok. Domaga się więcej niż w zalecanych dawkach (zalecane: 6x po 120ml i 4miarki, natomiast dziecięcie je 8x dziennie). Pediatra mówi, że mam się nie przejmować i dawać tyle, ile chce. Tak też robię, aczkolwiek boję się ją przekarmić.:con fused:

Czy Wizaż ma jakieś limity wielkości zdjęć? Chciałam Wam pokazać Kajkę, a tu mi piszę, że upload failed..
__________________
"Son, your life's an open book
Don't close it 'fore it's done"

http://www.youtube.com/watch?v=4FKYsUEuvIo


_______
Kaja Kamila

Caillouu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.