Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-02-10, 23:05   #3871
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
R:

Po przebudzeniu: ciep³a woda z sokiem z bio cytryny, imbirem i miodem

1. p³atki owsiane i ¿ytnie na mleku ry¿owym z wanili±, z jab³kiem, suszonymi ¶liwkami, goji i siemieniem lnianym
+ sok z marchewki i pomarañczy z imbirem

2. jogurt sojowy+migda³y+nasiona konopii+grejpfrut

3. organiczna niepalona kasza gryczana z zielon± soczewic±, szpinakiem, suszonymi pomidorami, cebul± nie³uskanym sezamem i natk±
+sa³atka z rukoli, buraków i gruszek z olejem lnianym

4. koktajl z mro¿onych owoców le¶nych, po³owy banana, po³owy avocado, szklanki rukoli, szklanki szpinaku i nasion konopii

5. pe³noziarnista bu³ka orkiszowa, z gucamole, marynowanym tofu, kie³kami broku³a i czerwon± papryk±
+ jajecznica z dwóch jaj z pomidorami, pieczarkami, rukol± i kolorowym pieprzem

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 09:20   #3872
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

czesc, dzisiejszy R

I - pó³ ma³ej bagietki z wêdzonym ³ososiem i jajecznic± z 2 jajek, pomidor, kilka oliwek, oliwa z oliwek

II - kasza jêczmienna z warzywami (marchewka, cebula, papryka czerwona i zielona, cukinia) pó³ na pó³,banan

III - pomarañcza

IV - pier¶ kurczaka, kasza jêczmienna z warzywami (marchewka, cebula, papryka czerwona i zielona, cukinia) pó³ na pó³

ZUMBA, trening klatka + plecy

V - ma³y jogurt naturalny z mro¿onymi truskawkami (shake), 3 placki ziemniaczane
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 09:46   #3873
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Poa pó³ paczki biedronkowych Tastów Twist, nawet nie wiem ile ma paczka. T¯ otwar³a a ja siê dosiad³em i pomog³em w znikniêciu

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak tak pomagam T¯ rozpracowywaæ orzeszki w cie¶cie. Ale tak jak my¶la³am, Twój kolejny jad³ospis czy¶ciutki, wiêc nie ma co p³akaæ nad rozlanym mlekiem

Cytat:
Napisane przez klapkowa Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem, ale z drugiej strony to nie s± du¿e ilo¶ci Do ¶niadania ok. 200g kefiru, do II ¶niadania ok. 3 ³y¿ek wiejskiego, do sosu ok. 2 ³y¿ek jogurtu, na kanapce jaka¶ ³y¿ka wiejskiego.

Na jutro przygotowa³am sobie ju¿ do pracy dwa pojemniki- na II ¶niadanie pomarañcza z serkiem wiejskim i cynamonem, a na bez nabia³owy obiad makaron z broku³ami, przecierem pomidorowym i s³onecznikiem. A i ¶niadanie bêdzie bez nabia³u, bo z napojem sojowym
A to ju¿ inna sprawa. Takie rozdzielanie nabia³u na poszczególne posi³ki i uzupe³nianie go innymi komponentami (tak, aby nabia³ nie stanowi³ wiecznie bazy) - to dobry pomys³ .

Cytat:
Napisane przez eddin Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za ocenê Zwykle rano jem owsiankê lub jajka, kanapki z serkiem i ³ososiem..., ale teraz chcia³am koniecznie to awokado, bo by³o idealnie dojrza³e. Musia³am lizaka, bo mam odwyk od s³odyczy, a to w sumie ma³e z³o Kotlety by³y domowe, g³ównie z drobiu Postaram siê je¶æ wiêcej z³o¿onych wêgli

A nie jest za ma³o jedzenia?
Pierwsza po³owa dnia wydaje mi siê byæ zdecydowanie za uboga w konkrety. Przecie¿ 2 wafle ry¿owe to jest raptem 70 kcal! Zrób sobie rano wypasion± owsiankê/placki ze zdrowymi zamiennikami s³odyczy, a ³atwiej bêdzie Ci wytrwaæ "na odwyku" - nie do¶æ, ¿e nakarmisz cia³o, to jeszcze psychikê
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2014-02-11 o 09:47
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 10:14   #3874
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

r
  1. jajo na miêkko, grahamka: 1 po³ówka z mas³em i szprotami w oleju, pomidorem,2 po³ówka z szynk± z indyka i ogórkiem zielonym + almette chrzanowy (¶niadanie po 12)
  2. kabanos, brzuszek ³ososia
  3. 2 ziemniaki + surówka z marchwi i pora, ma³y talerzyk ¶ledzi w oleju


dzisiaj ¶niadanie pó¼no, dlatego 3 posi³ki...
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 10:45   #3875
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Oj staaary! Czekolada nie by³aby grzechem, no ale te chipsy? Dobra, we¼ siê przyznaj - po³owê jak du¿ej paczki zjad³e¶? Ale i tak w nastêpnie dni wrócisz na tor mega dobrego ¿arcia, wiêc nie ma co siê martwiæ


Ciê¿kie, ale najwy¿szy na to czas. Je¶li masz du¿± niedowagê, to taki jad³ospis rzeczywi¶cie powinien znale¼æ siê w KZ. A to marne pocieszenie...


Tylko kolacja mi siê podoba. Wafle ry¿owe to marne ¼ród³o wêgli od rana... Mo¿e jakie¶ placuszki, kasza, owsianka, omlet? Drugie ¶niadanie od biedy mo¿e byæ, choæ sypnê³abym jeszcze orzechów. Lizak to do¶æ kiepska przek±ska, a co do obiadu... Nie piszesz, z czego te kolety mielone, jak przyrz±dzone? No i mo¿e choæ trochê wêgli tutaj? Praktycznie ca³y dzieñ nie jad³a¶ z³o¿onych wêgli.


Oj kusz±ce kusz±ce . Piwne skarby w spi¿arni, czekoladowe w Magicznej Szufladzie... Wraz z T¯ nazywamy je Naszymi Dzieæmi. Dziêkujê! Opis marcepanowo-winnej czekolady pojawi siê za parê dni na blogu .


No, a dzi¶ znów w ka¿dym posi³ku nabia³


A mnie Twoje menu przyprawia o ¶linotok. Normalnie siê tu za¶linimy! Ser ple¶niowy, argh... Cambozolê kupi³am wczoraj, a dzi¶ ju¿ nie ma nic.


Czepianie siê by³oby nadgorliwo¶ci±. Bardzo ³adne jedzonko!


Moje dzisiejsze U - sporo tego wysz³o, ale co tam . Du¿o emocji, sporo ³a¿enia pieszo (jak zawsze ), a i Killera Chodakowskiej machnê³am... A dwa ostatnie posi³ki to efekt dostarczenia resztek z imienin s±siada, na których wczoraj nie mog³am byæ

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z kaw± zbo¿ow± z: pomarañcz±, serkiem homo, orzechami w³oskimi i miodem wielokwiatowym
II 2 ma³e kromki razowca z serem cambozola, pomidorem i sa³at±; jab³ko
III Polêdwiczki wieprzowe sma¿one bez t³uszczu; kasza jaglana ze szpinakiem, czarnymi oliwkami i mas³em
IV Spory kawa³ek tortu cytrynowego
V Ma³y galart z kurczakiem, po³ow± jajka i warzywami; miseczka sa³atki z szynk±, ry¿em, ananasem, porem, kukurydz±, czerwon± cebul±

sporo wysz³o, gdzie? bo ja nie widzê tym bardziej tyle ruchu to ju¿ nie ma co mówiæ
fajnego masz s±siada
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 11:55   #3876
wariatka345
Raczkowanie
 
Avatar wariatka345
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 328
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej dawno nie wkleja³am mojego jad³ospisu Wiem, ¿e nie jest to idealna Redukcja, ale schud³am na niej ju¿ 15 kg wiêc efekt mnie zadowala

Moje R:

¦n 8:30: placuszki bananowo-owsiane z ¿urawin± sma¿one na kapce oleju <3
trening 40 minutowy
Ob 12:00: warzywa na patelnie z sa³atk± z kapusty pekiñskiej i pa³ka z kurczaka
Przek±ska 15:00: 3 ciasteczka owsiane w³asnej roboty
Kolacja 18:00: sa³atka z du¿± procj± kurczaka wêdzonego z sa³at± lodow± z sosem jogurtowo-czosnkowym
Przek±ska II 21;30: serek wiejski
+3 kawy, ok 2,5 l wody, herbata z pokrzywy i skrzypu

od 14 do 22 jestem w pracy i w sumie nie mogê je¶æ, ale dajê radê
Proszê o ocenê i ew uwagi. Pozdrawiam
__________________
Zamierzam:
Zdrowo siê od¿ywiaæ
Ograniczyæ s³odycze


wariatka345 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 12:24   #3877
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I. Serek wiejski 150g, rzodkiewki, chleb graham 45g; du¿y kubek kawy zbo¿owej z mlekiem 2% i ³y¿eczk± cukru
II. Zupa ogórkowa
III. Du¿y kawa³ek filetu z dorsza upieczonego w folii z odrobin± mas³a, ga³ka ziemniaków, pó³ talerza marchewki z jab³kiem
Granat, pomarañcza
IV. 2 jajka na twardo, chleb graham 45g, pomidor z cebul± i jogurtem naturalnym
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-02-11 o 12:25
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 12:30   #3878
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
czesc, dzisiejszy R

I - pó³ ma³ej bagietki z wêdzonym ³ososiem i jajecznic± z 2 jajek, pomidor, kilka oliwek, oliwa z oliwek

II - kasza jêczmienna z warzywami (marchewka, cebula, papryka czerwona i zielona, cukinia) pó³ na pó³,banan

III - pomarañcza

IV - pier¶ kurczaka, kasza jêczmienna z warzywami (marchewka, cebula, papryka czerwona i zielona, cukinia) pó³ na pó³

ZUMBA, trening klatka + plecy

V - ma³y jogurt naturalny z mro¿onymi truskawkami (shake), 3 placki ziemniaczane
Zastanawiam siê, czy drzeæ dziób za kiepskie bia³ko po treningu. A poza tym fajnie Takie na luzie mi siê wydaj± te Twoje jad³ospisy.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 12:52   #3879
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

hmm no te¿ tak o tym my¶la³am, ale w plackach bêdzie jajeczko to mo¿e wystarczy, co? co masz na my¶li moja kochana, ¿e na luzie? a mo¿e s± zbyt na luzie wlasnie ;p juz sama nie wiem ? ale jako¶ nie cierpiê dietowych takich szpitalnych zestawów hehehe
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 13:45   #3880
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

To "na luzie" mia³o mieæ zabarwienie wy³±cznie pozytywne Wiesz - nie ma schematów, jesz na co masz ochotê, ró¿norodnie, a jednocze¶nie czysto i redukcyjnie. I tyle
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:15   #3881
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

dziêkujê, bardzo mi³o mi to s³yszeæ, bo jak zaczê³am wewrze¶niu, to flagowym celem mia³o byæ w³a¶nie nabranie luzu w jedzeniu, w³±czenie wêglowodanów, po których wcze¶niej mia³am problemy z uk³adem trawiennym, tak sobie narobilam Dukanem )
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 14:47   #3882
czescwujku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 72
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej ,jestem tu nowa. Wa¿e 45 kg przy 164 wzrostu i raczej wypada³oby przytyæ ,nie?

Dlatego mam pytanie : czy zjedzenie na obiad dwóch,wielka¶nych nale¶ników z 12 ³y¿ek m±ki [ moja mama nie zna umiaru ] z bia³ym serem+¶mietana+cukier+d¿e m truskawkowy to dobry obiad?

Wiem,¿e w takim momencie nie powinnam mieæ wyrzutów sumienia,ale jestem taka napchana
czescwujku jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 15:01   #3883
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Stwierdzi³am, ¿e niezbyt udane jad³ospisy te¿ mogê zamie¶ciæ, w koñcu ka¿demu czê¶ciej lub rzadziej siê zdarza..
Zerknie kto¶?


U/P
I owsianka (35g) z serkiem wiejskim (130g), ma³± marchewk±, jab³kiem, przypraw± do piernika i deserow± czekolad±; trochê nerkowców (obstawiam 15g); kawa z mlekiem

II (szko³a) grahamka posmarowana serkiem z serem twarogowym, szynk± z kurczaka, ogórkiem kiszonym i musztard±; ¶rednie jab³ko, 2 mandarynki

III spora miska pomidorowej niezabielanej z 2 ³y¿kami czubatymi ugotowanego ry¿u; pieczona pa³ka z kurczaka (skóra zdjêta), sporo kapusty czerwonej i 2 ziemniaki; inka z mlekiem

IV gar¶æ nerkowców (~30g), spora miska p³atków chocapic z mlekiem 1,5% (obstawiam: 40g p³atków, 2/3 szklanki mleka)

V reszta ze ¶niadania serka wiejskiego (70g) z kajzerk± wieloziarnist± i d¿emem jab³kowym z cynamonem; ³y¿ka prawdziwego kakao z mlekiem 1,5% i lnem mielonym

przed snem ostatnio lubiê sobie wypiæ pó³ szklanki mleka z py³kiem pszczelim

+mog± wskoczyæ æwiczenia, ale nie wiem jeszcze.
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 15:07   #3884
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Poka¿ wiadomo¶æ
r
  1. jajo na miêkko, grahamka: 1 po³ówka z mas³em i szprotami w oleju, pomidorem,2 po³ówka z szynk± z indyka i ogórkiem zielonym + almette chrzanowy (¶niadanie po 12)
  2. kabanos, brzuszek ³ososia
  3. 2 ziemniaki + surówka z marchwi i pora, ma³y talerzyk ¶ledzi w oleju


dzisiaj ¶niadanie pó¼no, dlatego 3 posi³ki...
¦niadanie jad³a¶ po 12stej bo wsta³a¶ po 12stej?

Cytat:
Napisane przez scandalistka Poka¿ wiadomo¶æ
R

I. Serek wiejski 150g, rzodkiewki, chleb graham 45g; du¿y kubek kawy zbo¿owej z mlekiem 2% i ³y¿eczk± cukru
II. Zupa ogórkowa
III. Du¿y kawa³ek filetu z dorsza upieczonego w folii z odrobin± mas³a, ga³ka ziemniaków, pó³ talerza marchewki z jab³kiem
Granat, pomarañcza
IV. 2 jajka na twardo, chleb graham 45g, pomidor z cebul± i jogurtem naturalnym
Menu bardzo proste, nieprzekombinowane - a przy tym fajne! Tylko te ¶niadanie mi siê takie "kolacyjne" wydaje, ja bym nie mia³a po takim czym¶ energii z rana. Jestem zwolenniczk± ciep³ych ¶niadañ-dopalaczy

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
sporo wysz³o, gdzie? bo ja nie widzê tym bardziej tyle ruchu to ju¿ nie ma co mówiæ
fajnego masz s±siada
Wydawa³o mi siê sporo, bo siê mega zapcha³am kolacj± - a to dlatego, ¿e prócz sa³atki i galartu pod¿ar³am jeszcze mnóstwo plastrów pomidora, papryki, jakie¶ pikle, sa³atê... Wiesz, te wszystkie ozdóbki z talerzy na imprezie Haha, no i dziêki fajnemu s±siadowi dzi¶ mia³am ciastow± rozpustê od rana.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 15:12   #3885
czescwujku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 72
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez czescwujku Poka¿ wiadomo¶æ
Hej ,jestem tu nowa. Wa¿e 45 kg przy 164 wzrostu i raczej wypada³oby przytyæ ,nie?

Dlatego mam pytanie : czy zjedzenie na obiad dwóch,wielka¶nych nale¶ników z 12 ³y¿ek m±ki [ moja mama nie zna umiaru ] z bia³ym serem+¶mietana+cukier+d¿e m truskawkowy to dobry obiad?

Wiem,¿e w takim momencie nie powinnam mieæ wyrzutów sumienia,ale jestem taka napchana
podbijam ,bo jestem ciekawa
czescwujku jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 16:29   #3886
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R/U zobaczymy za miesi±c :

Po przebudzeniu ciep³a woda wysokozmineralizowana z sokiem z bio cytryny, imbirem i py³kiem kwiatowym

1. kasza jaglana na mleku migda³owym, z papaj±, suszonymi figami orzechami lasowymi (bio:p) i goji, polana ukrêconym ¿ó³tkiem

2. koktajl z borówek, banana, avocado, szpinaku, rukoli i nasion konopi(bio)

3. ¿ó³te curry z krewetkami, ciecierzyc±, papryk±, cebul±, cukini±,, mleczkiem kokosowym i ¶wie¿± kolendr±,
podane z pêczakiem, posypane nie³uskanym sezamem(bio)

4. placuszki z niepalonej kaszy gryczanej(bio), m±ki gryczanej(bio) i ¿ó³tka;
z hummusem z chilli, natk± i olejem lnianym oraz rukol± i pomidorem

5. bêd± p³atki ¿ytnie(bio) i owsiane na waniliowym mleku ry¿owym(bio), z jab³kiem, migda³ami, nasionami konopi i siemieniem lnianym

+do picia: woda, herbata, gynostemma, vilcacora, g³óg



Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-02-11 o 16:37
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 18:42   #3887
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Menu bardzo proste, nieprzekombinowane - a przy tym fajne! Tylko te ¶niadanie mi siê takie "kolacyjne" wydaje, ja bym nie mia³a po takim czym¶ energii z rana. Jestem zwolenniczk± ciep³ych ¶niadañ-dopalaczy
Dziêkujê.
¦niadanie takie a nie inne, bo miêdzy I a II up³ynê³y tylko 2 godziny i to nawet nieca³e, wiêc nie chcia³am du¿o je¶æ, wiedz±c ¿e za chwilê bêdzie nastêpny posi³ek. Tak to jest, jak siê wstaje w po³udnie. Zazwyczaj jem wiêksze ¶niadania.
__________________

scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 18:47   #3888
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
R/U zobaczymy za miesi±c :

Po przebudzeniu ciep³a woda wysokozmineralizowana z sokiem z bio cytryny, imbirem i py³kiem kwiatowym

1. kasza jaglana na mleku migda³owym, z papaj±, suszonymi figami orzechami lasowymi (bio:p) i goji, polana ukrêconym ¿ó³tkiem

2. koktajl z borówek, banana, avocado, szpinaku, rukoli i nasion konopi(bio)

3. ¿ó³te curry z krewetkami, ciecierzyc±, papryk±, cebul±, cukini±,, mleczkiem kokosowym i ¶wie¿± kolendr±,
podane z pêczakiem, posypane nie³uskanym sezamem(bio)

4. placuszki z niepalonej kaszy gryczanej(bio), m±ki gryczanej(bio) i ¿ó³tka;
z hummusem z chilli, natk± i olejem lnianym oraz rukol± i pomidorem

5. bêd± p³atki ¿ytnie(bio) i owsiane na waniliowym mleku ry¿owym(bio), z jab³kiem, migda³ami, nasionami konopi i siemieniem lnianym

+do picia: woda, herbata, gynostemma, vilcacora, g³óg



Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
OMG, ile bio Jak zwykle mega apetyczne, ale mam takie pytanie - zastanawia³e¶ siê, ile to menu ma bia³ka? Bo poza ro¶linnym (i to takim "przy okazji" ¿e tak powiem) to ja tu widzê 2 ¿ó³tka i krewetki...
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 18:49   #3889
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R
3-4 kg do zrzucenia, bez po¶piechu

1. Pieczona bananowo-kokosowa owsianka z jagodami goji podana z twarogiem z miodem; kawa z mlekiem
2. Bu³ka razowa z serkiem ¶mietankowym, pieczon± piersi± kurczaka, oliwkami i pomidorem.
3. Makaron pe³noziarnisty z sosem z pomidorów, miêsem mielonym, cukini± i pieczarkami
4. Twaróg z ³y¿eczk± domowego musu jab³kowego; kawa z mlekiem
5. 2 jajka na twardo + jakie¶ warzywa

2 razy twaróg, ale na ¶niadanie by³o go ma³o.
__________________

poppy seed jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 18:52   #3890
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
R/U zobaczymy za miesi±c :

Po przebudzeniu ciep³a woda wysokozmineralizowana z sokiem z bio cytryny, imbirem i py³kiem kwiatowym

1. kasza jaglana na mleku migda³owym, z papaj±, suszonymi figami orzechami lasowymi (bio:p) i goji, polana ukrêconym ¿ó³tkiem

2. koktajl z borówek, banana, avocado, szpinaku, rukoli i nasion konopi(bio)

3. ¿ó³te curry z krewetkami, ciecierzyc±, papryk±, cebul±, cukini±,, mleczkiem kokosowym i ¶wie¿± kolendr±,
podane z pêczakiem, posypane nie³uskanym sezamem(bio)

4. placuszki z niepalonej kaszy gryczanej(bio), m±ki gryczanej(bio) i ¿ó³tka;
z hummusem z chilli, natk± i olejem lnianym oraz rukol± i pomidorem

5. bêd± p³atki ¿ytnie(bio) i owsiane na waniliowym mleku ry¿owym(bio), z jab³kiem, migda³ami, nasionami konopi i siemieniem lnianym

+do picia: woda, herbata, gynostemma, vilcacora, g³óg



Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

ale Ty jeste¶ bio
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 18:56   #3891
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
OMG, ile bio Jak zwykle mega apetyczne, ale mam takie pytanie - zastanawia³e¶ siê, ile to menu ma bia³ka? Bo poza ro¶linnym (i to takim "przy okazji" ¿e tak powiem) to ja tu widzê 2 ¿ó³tka i krewetki...
Tak zastanawia³em. W kaszy bia³ko, w orzechach jest bia³ko, w ciecierzycy jest bia³ko, w konopi jest bia³ko, w sezamie jest bia³ko, w migda³ach jest bia³ko, w hummusie jest, w krewetkach, w ¿ó³tkach...
Ogólnie widzê ¿e mit bia³ka nadal króluje. Tak naprawdê czêsto przesadzamy z bia³kiem i nie zdajemy sobie z tego sprawy. Postanowi³em na próbê wyhamowaæ z bia³kiem zwierzêcym oraz nabia³em i póki co trzeci dzieñ stan zapalny (podgor±czkowy) znikn±³ jak rêk± odj±æ

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-02-11 o 18:57
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:03   #3892
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Mit bia³ka mitem bia³ka. Pytam, bo sama w³a¶nie lepiej czujê siê na wiêkszej ilo¶ci bia³ka zwierzêcego. Je¶li Tobie tak lepiej, to siê nie odzywam. Zreszt±, ja pakujê, to siê nie bêdê wypowiadaæ
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:03   #3893
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R na jutro, raczej nic mnie nie zaskoczy

I. Owsianka z 4 ³y¿ek p³atków na mleku 2% i wodzie - pó³ na pó³, z jab³kiem, cynamonem, kilkoma migda³ami i nasionami z po³owy granatu
Du¿y kubek kawy zbo¿owej z mlekiem 2% (z 1/2 ³y¿eczki miodu)
II. Zupa pomidorowa z lanym ciastem
III. Du¿y kawa³ek filetu z dorsza pieczonego w folii z odrobin± mas³a, ga³ka ziemniaków, pó³ talerza marchewki z jab³kiem
IV. Go³±bek z ³opatk±, ry¿em i kasz± gryczan±, polany jogurtem
__________________

scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:09   #3894
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
ale Ty jeste¶ bio

przecie¿ s³ynê z przesadnej dok³adno¶ci w pisaniu jad³ospisów

albo z chwalenia co mam w szafkach

jak kto woli

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Mit bia³ka mitem bia³ka. Pytam, bo sama w³a¶nie lepiej czujê siê na wiêkszej ilo¶ci bia³ka zwierzêcego. Je¶li Tobie tak lepiej, to siê nie odzywam. Zreszt±, ja pakujê, to siê nie bêdê wypowiadaæ
Ja jednak lepiej czujê siê bez nadmiaru bia³ka zwierzêcego

a krewetki to te z tych giga by³y


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-02-11 o 19:13
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:13   #3895
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez czescwujku Poka¿ wiadomo¶æ
Hej ,jestem tu nowa. Wa¿e 45 kg przy 164 wzrostu i raczej wypada³oby przytyæ ,nie?

Dlatego mam pytanie : czy zjedzenie na obiad dwóch,wielka¶nych nale¶ników z 12 ³y¿ek m±ki [ moja mama nie zna umiaru ] z bia³ym serem+¶mietana+cukier+d¿e m truskawkowy to dobry obiad?

Wiem,¿e w takim momencie nie powinnam mieæ wyrzutów sumienia,ale jestem taka napchana
Nie jest to czysta ciekawo¶æ - tylko chcesz, aby¶my uspokoili Twoje wyrzuty sumienia, prawda? Nale¶niki spoko, choæ zamiast cukru zapoda³abym np. mas³o orzechowe . I jeszcze banana! No i mam nadziejê, ¿e poza tym by³y tre¶ciwe posi³ki, z miêchem, jajami, rybami, warzywami itd.?

Cytat:
Napisane przez Seducer Poka¿ wiadomo¶æ
Stwierdzi³am, ¿e niezbyt udane jad³ospisy te¿ mogê zamie¶ciæ, w koñcu ka¿demu czê¶ciej lub rzadziej siê zdarza..
Zerknie kto¶?


U/P
I owsianka (35g) z serkiem wiejskim (130g), ma³± marchewk±, jab³kiem, przypraw± do piernika i deserow± czekolad±; trochê nerkowców (obstawiam 15g); kawa z mlekiem

II (szko³a) grahamka posmarowana serkiem z serem twarogowym, szynk± z kurczaka, ogórkiem kiszonym i musztard±; ¶rednie jab³ko, 2 mandarynki

III spora miska pomidorowej niezabielanej z 2 ³y¿kami czubatymi ugotowanego ry¿u; pieczona pa³ka z kurczaka (skóra zdjêta), sporo kapusty czerwonej i 2 ziemniaki; inka z mlekiem

IV gar¶æ nerkowców (~30g), spora miska p³atków chocapic z mlekiem 1,5% (obstawiam: 40g p³atków, 2/3 szklanki mleka)

V reszta ze ¶niadania serka wiejskiego (70g) z kajzerk± wieloziarnist± i d¿emem jab³kowym z cynamonem; ³y¿ka prawdziwego kakao z mlekiem 1,5% i lnem mielonym

przed snem ostatnio lubiê sobie wypiæ pó³ szklanki mleka z py³kiem pszczelim

+mog± wskoczyæ æwiczenia, ale nie wiem jeszcze.
Hola hola, a co to za szacowanie mas produktów? Po co? Dobra baza na P, gdyby tylko WIÊCEJ wszystkiego by³o... A z jakiego powodu TY uwa¿asz to menu za mniej udane?

Cytat:
Napisane przez scandalistka Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê.
¦niadanie takie a nie inne, bo miêdzy I a II up³ynê³y tylko 2 godziny i to nawet nieca³e, wiêc nie chcia³am du¿o je¶æ, wiedz±c ¿e za chwilê bêdzie nastêpny posi³ek. Tak to jest, jak siê wstaje w po³udnie. Zazwyczaj jem wiêksze ¶niadania.
Nie rozumiem takiego wciskania posi³ków na si³ê. Skoro by³y krótkie przerwy miêdzy zaplanowanymi posi³kami, mog³a¶ zje¶æ porz±dne du¿e ¶niadanie, a drugie zast±piæ przek±sk± (czy te¿ po prostu zje¶æ mniej zupy, je¶li by¶ nie mia³a ochoty na normaln± porcjê). Naprawdê nic by Ci siê nie sta³o. Ja czekaj±c a¿ up³yn± te 2 godziny wkurzona bym od rana chodzi³a, ¿e jestem niedo¿arta .

Cytat:
Napisane przez poppy seed Poka¿ wiadomo¶æ
R
3-4 kg do zrzucenia, bez po¶piechu

1. Pieczona bananowo-kokosowa owsianka z jagodami goji podana z twarogiem z miodem; kawa z mlekiem
2. Bu³ka razowa z serkiem ¶mietankowym, pieczon± piersi± kurczaka, oliwkami i pomidorem.
3. Makaron pe³noziarnisty z sosem z pomidorów, miêsem mielonym, cukini± i pieczarkami
4. Twaróg z ³y¿eczk± domowego musu jab³kowego; kawa z mlekiem
5. 2 jajka na twardo + jakie¶ warzywa

2 razy twaróg, ale na ¶niadanie by³o go ma³o.
Wrzuci³abym jeszcze orzechy do owsianki b±d¼ twarogu. Generalnie T£USZCZ siê k³ania, ma³o go... Przynajmniej takie sprawia wra¿enie to menu, bo nie piszesz, czy twaróg by³ t³usty czy chudy, czy podsma¿a³a¶ na czym¶ miêso, czy pola³a¶ czym¶ warzywa... Sama baza posi³ków wygl±da bardzo ³adnie



Moje dzisiejsze U (posi³ki II i IV znów sponsorowane przez poimieninowe resztki od s±siada)

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z kaw± zbo¿ow± z: pomarañcz±, serkiem homo, orzechami w³oskimi i miodem wielokwiatowym
II Talerzyk ciast biszkoptowo-¶mietanowych z ró¿nymi dodatkami: galaretki owocowe, mak, p³atki migda³ów, kakao itd.
III Kawa³ek schabu sma¿ony bez t³uszczu; ponad pó³ woreczka kaszy jêczmiennej; marchew gotowana z mas³em
æwiczenia: Banish Fat Boost Metabolism z Jillian Michaels
IV 2 cienkie bia³e kie³baski z musztard± zagryzane sa³at± i pomidorem; miseczka sa³atki z jajami przepiórczymi, ry¿em, czerwon± fasol±, brzoskwini±, koperkiem i sosem jogurtowym

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, owocowa, zio³owa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2014-02-11 o 19:17
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:16   #3896
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ

przecie¿ s³ynê z przesadnej dok³adno¶ci w pisaniu jad³ospisów

albo z chwalenia co mam w szafkach

jak kto woli

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------



a ja jednak lepiej czujê siê bez nadmiaru bia³ka zwierzêcego

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
1. Jakby¶ (TFU! odpukaæ) zosta³ bez pracy, to mo¿esz dorabiaæ pisz±c menu restauracyjne. No co, to te¿ jest jaka¶ umiejêtno¶æ

2. No widzisz, kwestia indywidualna. Co¶ kojarzê, ¿e Ty chyba ostatnie lato ci±gn±³e¶ niemal w ogóle bez miêsa i dobrze Ci z tym by³o. A jak taka np. ja nie za bardzo tolerujê nabia³, a str±czki i orzechy tylko w naprawdê niedu¿ych ilo¶ciach, to jako¶ siê muszê ratowaæ. Wiêc to pytanie wy³±cznie w dobrej wierze by³o
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:21   #3897
klapkowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1 747
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
A to ju¿ inna sprawa. Takie rozdzielanie nabia³u na poszczególne posi³ki i uzupe³nianie go innymi komponentami (tak, aby nabia³ nie stanowi³ wiecznie bazy) - to dobry pomys³ .
Tak w³a¶nie robiê Staram siê, ¿eby nabia³ by³ dodatkiem. Nie jest np. tak, ¿e biorê jogurt i wrzucam do niego kawa³ki warzyw, raczej odwrotnie- przygotowujê michê warzyw i polewam jogurtem. Tak dla przyk³adu
A w³a¶ciwie dlaczego nabia³ jest z³y? Ja nie mam nietolerancji, nie 'wysadza' mnie po nim jako¶ bardziej ni¿ po innych sk³adnikach. A bojê siê, ¿e je¿eli zbyt du¿e ilo¶ci nabia³u zast±piê ww, to nie schudnê...


DudiBoy, rozumiem Twoj± mi³o¶æ do suszonych fig! :p



Moje:
I p³atki (musli, b³onnikowe i jêczmienne) i otrêby na napoju sojowym, z gruszk± i orzechami pecan
II pomarañcza z serkiem wiejskim i cynamonem
III spaghetti pe³noziarniste z broku³em, przecierem pomidorowym i s³onecznikiem
IV warzywa (kalafior i marchew) z du¿± ilo¶ci± przypraw, polane gêstym kefirem
V chudy twaróg z jogurtem greckim, otrêbami, s³onecznikiem i orzechami pecan

Edytowane przez klapkowa
Czas edycji: 2014-02-11 o 19:33
klapkowa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:28   #3898
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Nie rozumiem takiego wciskania posi³ków na si³ê. Skoro by³y krótkie przerwy miêdzy zaplanowanymi posi³kami, mog³a¶ zje¶æ porz±dne du¿e ¶niadanie, a drugie zast±piæ przek±sk±. Naprawdê nic by Ci siê nie sta³o. Ja czekaj±c a¿ up³yn± te 2 godziny wkurzona bym od rana chodzi³a, ¿e jestem niedo¿arta .
Nie czeka³am wkurzona a¿ up³yn± 2 godziny, bo ¶niadaniem siê na ten czas spokojnie najad³am i nie by³am wcale g³odna. Zjad³am je trochê mniejsze ni¿ zazwyczaj i nic mi siê z tego powodu nie sta³o. Ale nie uwa¿am te¿ ¿eby ¶niadanie maj±ce ok. 350kcal by³o szczególnie wybrakowane. Mia³am ochotê na zupê, wiêc poczeka³am a¿ siê ugotuje. Wszyscy w domu jedli j± razem przy stole i g³upio by³oby wyskoczyæ zamiast tego z jab³kiem. Jak mam byæ szczera to naprawdê nie rozumiem gdzie jest problem i co jest z³ego w tym ¿e tak to sobie u³o¿y³am.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2014-02-11 o 19:41
scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:28   #3899
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
1. Jakby¶ (TFU! odpukaæ) zosta³ bez pracy, to mo¿esz dorabiaæ pisz±c menu restauracyjne. No co, to te¿ jest jaka¶ umiejêtno¶æ

2. No widzisz, kwestia indywidualna. Co¶ kojarzê, ¿e Ty chyba ostatnie lato ci±gn±³e¶ niemal w ogóle bez miêsa i dobrze Ci z tym by³o. A jak taka np. ja nie za bardzo tolerujê nabia³, a str±czki i orzechy tylko w naprawdê niedu¿ych ilo¶ciach, to jako¶ siê muszê ratowaæ. Wiêc to pytanie wy³±cznie w dobrej wierze by³o
1. To przez szko³ê, wyprali mi mózg i wymagali podawaæ tak¿e granaturê niektórych przypraw oraz zió³
i tak siê tutaj powstrzymujê przed ich uwzglêdnieniem

2. Wiosnê i lato Naprawdê mocno stan±³em na nogi wtedy. Chyba najlepsze co mogê dla siebie zrobiæ to powrót do tego rodzaju ¿ywienia.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-11, 19:43   #3900
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Hola hola, a co to za szacowanie mas produktów? Po co? Dobra baza na P, gdyby tylko WIÊCEJ wszystkiego by³o... A z jakiego powodu TY uwa¿asz to menu za mniej udane?






Moje dzisiejsze U (posi³ki II i IV znów sponsorowane przez poimieninowe resztki od s±siada)

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z kaw± zbo¿ow± z: pomarañcz±, serkiem homo, orzechami w³oskimi i miodem wielokwiatowym
II Talerzyk ciast biszkoptowo-¶mietanowych z ró¿nymi dodatkami: galaretki owocowe, mak, p³atki migda³ów, kakao itd.
III Kawa³ek schabu sma¿ony bez t³uszczu; ponad pó³ woreczka kaszy jêczmiennej; marchew gotowana z mas³em
æwiczenia: Banish Fat Boost Metabolism z Jillian Michaels
IV 2 cienkie bia³e kie³baski z musztard± zagryzane sa³at± i pomidorem; miseczka sa³atki z jajami przepiórczymi, ry¿em, czerwon± fasol±, brzoskwini±, koperkiem i sosem jogurtowym

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, owocowa, zio³owa.
Mam tak± ma³± tendencjê do tego, kiedy¶ wszystko wa¿y³am.. Pamiêtam te¿, ¿e zamieszczaj±c tu pocz±tkowo swój jad³ospis kto¶ napisa³, ¿e ciê¿ko stwierdziæ, bo nie wie jak du¿e s± te porcje, wiêc chocia¿ na oko staram siê okre¶liæ. A tyjê na tej ilo¶ci jedzenia, lada moment dobijê do 5 z przodu, potem jeszcze ciut ciut i bêdzie czyste U Fakt te¿, ¿e czasami dojdzie mi co¶ po dodaniu jad³ospisu, tak jak teraz np. zjad³am jednak jakie¶ 2/3 paczki 100-gramowej nerkowców, s± taaakie pyszne
Za nieudane uwa¿am p³atki z mlekiem, dwa razy dok³ada³am, a ¶rednio to zdrowe :P chocia¿ w sumie nie ma co popadaæ w paranojê.

I i II posi³ek u Ciebie... cukier, s³odko¶ci i ró¿ne ¶liczno¶ci haha, taki ze mnie ³akomczuch ma³y, ¿e ¶linka cieknie na sam± my¶l o ciastach itp. No i widzê baaaardzo fajny trening
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- ¶niadaniujê, gotujê, oceniam i rozwa¿am
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!

Edytowane przez Seducer
Czas edycji: 2014-02-11 o 20:24
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.