Ogrzewanie elektryczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-15, 18:05   #1
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343

Ogrzewanie elektryczne


Hej!
Chcę kupić mieszkanie w kamienicy, parter, mieszkanie narożne, ekspozycja okien na zachód, druga ściana północna jest ocieplona w zeszłym roku, w planach jest ocieplenie reszty budynku. Okna nowe, plastikowe, sufity 2,80, metraż 44 metry. Grzejniki są elektryczne, konwektorowe, jeden w dużym pokoju z aneksem kuchennym, drugi w sypialni, trzeci w łazience. Woda grzana bojlerem elektrycznym. Ile może wyjść za ogrzewanie? Nie mogę zapytać poprzednich właścicieli, gdyż facet kupił to mieszkanie i wyremontował, w życiu tam nie mieszkał. Zrobiłam rundkę po sąsiadach, ale wszyscy są tam albo od dwudziestu lat, więc wszystko węglowe, albo wynajmują, więc się pogodzili z węglem, bo nie mogą wprowadzać zmian... nie ma nikogo z elektrycznym, więc nie mam się jak zapytać.
Ach, no i duuużo gotuję, a kuchenkę chcę zrobić na gaz z butli. Zawsze mi to kuchnię podgrzewało o jakieś 5 stopni nawet... W sypialni lubię mieć raczej chłodno.
Z jednej strony, czynsz w okolicy, która mnie interesuje w blokach z centralnym jest o 200-300 złotych wyższy, z drugiej boję się, jak wielkie rachunki mogą mi przyjść i popadnę w jakieś szalone długi czy coś... Słyszałam o różnych rzeczach
Ma ktoś podobnie?
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 21:22   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Ogrzewanie elektryczne

Ja mam w domu wszystko na prąd (ale oprócz ogrzewania) i płacę średnio 200 zł miesięcznie. Jakby doszło jeszcze ogrzewanie to nie wiem, jakie bym miała rachunki. Podobną sytuację jak opisujesz ma moja ciotka w starej kamienicy i wiem, że to elektryczne ogrzewanie jest dla niej tak drogie, że z oszczędności grzeje tylko w jednym pokoju, a reszta mieszkania jest bardzo zimna.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 22:16   #3
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Ogrzewanie elektryczne

Ja mam ogrzewanie w mieszkaniu na prąd. też parter, ale mniejszy metraż bo 35m i miesięcznie rachunek nie przekracza 160 zł za wszystko łącznie z podgrzaniem wody. Gotuję również na gazie z butli
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 14:27   #4
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Ogrzewanie elektryczne

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Hej!
Chcę kupić mieszkanie w kamienicy, parter, mieszkanie narożne, ekspozycja okien na zachód, druga ściana północna jest ocieplona w zeszłym roku, w planach jest ocieplenie reszty budynku. Okna nowe, plastikowe, sufity 2,80, metraż 44 metry. Grzejniki są elektryczne, konwektorowe, jeden w dużym pokoju z aneksem kuchennym, drugi w sypialni, trzeci w łazience. Woda grzana bojlerem elektrycznym. Ile może wyjść za ogrzewanie? Nie mogę zapytać poprzednich właścicieli, gdyż facet kupił to mieszkanie i wyremontował, w życiu tam nie mieszkał. Zrobiłam rundkę po sąsiadach, ale wszyscy są tam albo od dwudziestu lat, więc wszystko węglowe, albo wynajmują, więc się pogodzili z węglem, bo nie mogą wprowadzać zmian... nie ma nikogo z elektrycznym, więc nie mam się jak zapytać.
Ach, no i duuużo gotuję, a kuchenkę chcę zrobić na gaz z butli. Zawsze mi to kuchnię podgrzewało o jakieś 5 stopni nawet... W sypialni lubię mieć raczej chłodno.
Z jednej strony, czynsz w okolicy, która mnie interesuje w blokach z centralnym jest o 200-300 złotych wyższy, z drugiej boję się, jak wielkie rachunki mogą mi przyjść i popadnę w jakieś szalone długi czy coś... Słyszałam o różnych rzeczach
Ma ktoś podobnie?
naprawdę ?, masz mini kuchnię ?, ja nie zauważyłam żeby mi chociaż o stopień podniosło
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-25 15:27:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.