Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-20, 14:04   #1381
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Tak, wiem, że z budowlanką różnie bywa ale mam też trochę inną sytuację. Nawet jeśli nie wyszłoby pracować w jakiejś firmie to mogę przejąć interes po ojcu. On ma jednoosobową firmę ale nie oszukujmy się za 10 czy 15 lat nie będzie w stanie tak dużo pracować. A projektów ma naprawdę od licha.
Kolejna sprawa to możliwość pracy w starostwie. Ojciec dobrze zna się z główną szefową, zresztą ona też mnie zna, bo uczyłam się z jej synem. Myślę, że jakieś miejsce by się znalazło ale podstawa to uprawnienia, na początek choćby z ograniczeniami.
Oczywiście to wszystko wiążę się z powrotem do mojej rodzinnej mieściny ale jeśli miałabym stałą pracę to warto.....


Dostałam propozycję takiej pracy ale facet od razu zaznaczył, że będą zdarzały się takie sytuacje. Nie powiedział czy będzie to codziennie ale ja mam szkolenia, angielski, które zaczynają się od 17.00 - mogłabym zostać dłużej max. 2 razy w tygodniu.
Ponadto praca jest za miastem, jakieś 8 km. Dojeżdżałabym z samego centrum.
Pierwszy miesiąc to 1300zł netto, później niby 1400-1500zł + prowizje za nadgodziny w soboty a z tego co zrozumiałam w okresie świątecznym siedzą nawet do 20-tej, bo mają tyle zamówień. Nie wiem co o tym myśleć...
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 14:20   #1382
mala zmiana
Rozeznanie
 
Avatar mala zmiana
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 829
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

28 lutego jade do siedziby firmy do Krakowa na BHP. Uwieeeeeeeeeeeeeeeeelbiam Krakow.
__________________
Zakochana w yarisce
mala zmiana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 14:35   #1383
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Tak, praca z językiem obcym, ale nie call center
Super Kiedyś na pewno będę chciała mieć taką pracę
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 15:31   #1384
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez mala zmiana Pokaż wiadomość
28 lutego jade do siedziby firmy do Krakowa na BHP. Uwieeeeeeeeeeeeeeeeelbiam Krakow.
Zapraszamy

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Czy uważacie, że rozpoczęcie studiów zaocznych w wieku 25 lat to głupota? Moja koleżanka ciągle próbuje mnie zniechęcić pytaniami: dlaczego chcesz ryzykować, po co Ci to, masz studia itd....Nie powinnam wierzyć, że studia i uprawnienia budowlane dadzą mi lepsze perspektywy ? Naiwna jestem? Ostatnio stałam się bardzo zdeterminowana by to osiągnąć, tym bardziej, że mam wsparcie i aprobatę w ojcu.
25 lat, Ty chyba żartujesz??????????
Spotykam się z facetem który w wieku 41 lat robi doktorat i to w obcym kraju.
Kiedyś spotykałam się z chłopakiem który studiował w wieku 35 lat.
Żadna praca nie daje Ci stabilizacji, uważam że uczyć trzeba się całe życie - nieważne czy to studia, czy różne kursy, czy po prostu uczenie się samemu w domu, z płytek, książek czy online.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 16:27   #1385
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Czy uważacie, że rozpoczęcie studiów zaocznych w wieku 25 lat to głupota? Moja koleżanka ciągle próbuje mnie zniechęcić pytaniami: dlaczego chcesz ryzykować, po co Ci to, masz studia itd....Nie powinnam wierzyć, że studia i uprawnienia budowlane dadzą mi lepsze perspektywy ? Naiwna jestem? Ostatnio stałam się bardzo zdeterminowana by to osiągnąć, tym bardziej, że mam wsparcie i aprobatę w ojcu.
moja kolezanka wlasnie poszla na licencjata lat 28
a na mgr to jest mnostwo osob po 40 a nawet po 50! luz
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 16:41   #1386
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

wg mnie studia zaoczne w jakimkolwiek wieku to nei jest glupota. sama żałuję, że dzienne zrobiłam. Mogłam znaleźć robtę, jak jeszcze były w miarę normalne czasy i potem zaoczne zrobić. A tak mam studia i nie mam pracy. W paru miejscach mi powiedzieli że jakbym wyższego nie miała, to by mnie zatrudnili..... eh dziwny kraj, dziwne czasy.

A na studia nigdy nie jest za późno. Pamiętam że kiedyś na ćwiczeniach u mnie na dziennych, jakiś gość z zaocznych na oko z 50 lat pisał poprawkowe kolokwium. a jak zrzynał. jak to wspominam to śmiać mi sie chce.
Znam sporo osób, które musiały dorobić wykształcenie, żeby utrzymać się na stanowisku i nie ma w tym nic dziwnego.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 18:04   #1387
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Czy uważacie, że rozpoczęcie studiów zaocznych w wieku 25 lat to głupota? Moja koleżanka ciągle próbuje mnie zniechęcić pytaniami: dlaczego chcesz ryzykować, po co Ci to, masz studia itd....Nie powinnam wierzyć, że studia i uprawnienia budowlane dadzą mi lepsze perspektywy ? Naiwna jestem? Ostatnio stałam się bardzo zdeterminowana by to osiągnąć, tym bardziej, że mam wsparcie i aprobatę w ojcu.

Pracujecie od 8 do 16, jednak jeśli cos jest nie skończone to musicie zostać dłużej i zamknąć wszelkie sprawy z danego dnia. Chcielibyście taką pracę? Nadgodziny nie będą naliczane, jedynie w soboty i okresie świątecznym.
Firma zajmuje się sprzedażą allegro a stanowisko to kompletna obsługa po sprzedażowa- praca biurowa + zapakowanie towaru ( lekki i mały)
Absolutnie nie uważam, żeby to była głupota
U mnie nadgodziny zdarzają się często, ale są płatne.

Ja przechodzę na umowę o pracę
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 18:28   #1388
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Czy uważacie, że rozpoczęcie studiów zaocznych w wieku 25 lat to głupota? Moja koleżanka ciągle próbuje mnie zniechęcić pytaniami: dlaczego chcesz ryzykować, po co Ci to, masz studia itd....Nie powinnam wierzyć, że studia i uprawnienia budowlane dadzą mi lepsze perspektywy ? Naiwna jestem? Ostatnio stałam się bardzo zdeterminowana by to osiągnąć, tym bardziej, że mam wsparcie i aprobatę w ojcu.

Pracujecie od 8 do 16, jednak jeśli cos jest nie skończone to musicie zostać dłużej i zamknąć wszelkie sprawy z danego dnia. Chcielibyście taką pracę? Nadgodziny nie będą naliczane, jedynie w soboty i okresie świątecznym.
Firma zajmuje się sprzedażą allegro a stanowisko to kompletna obsługa po sprzedażowa- praca biurowa + zapakowanie towaru ( lekki i mały)
Już chciałam zapytać czy dzienne czy zaoczne, ale już doczytałam.
Nie głupota... Dlaczego? A koleżanka zazdrosna czy o co jej chodzi? Też mam 25 lat i chcę w końcu zrobić mgr, a potem kto wie. Może coś mnie zainteresuje i pójdę na kolejne studia?

Hmm to zależy jak to będzie wyglądało w praktyce
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 19:55   #1389
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

No ja właśnie za pół roku będę miała 25 lat o jezuuu Jak ten czas szybko leci, zaraz pojawią się pierwsze zmarszczki

Mam czas do września by to przemyśleć ale w 90% chcę dalej rozwijać się w postaci studiów.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:04   #1390
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
No ja właśnie za pół roku będę miała 25 lat o jezuuu Jak ten czas szybko leci, zaraz pojawią się pierwsze zmarszczki

Mam czas do września by to przemyśleć ale w 90% chcę dalej rozwijać się w postaci studiów.
A jakie studia wcześniej robiłaś ??
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-20, 20:34   #1391
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;45251794]A jakie studia wcześniej robiłaś ??[/QUOTE]

architekturę wnętrz
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 20:39   #1392
troche
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Hej! Jestem właśnie na etapie poszukiwania stażu. Postanowiłam, że poroznoszę CV osobiście po firmach, ale nie wiem, jak do końca się do tego zabrać, gdyż w ten sposób nie miałam jeszcze okazji szukać pracy. Zostawienie CV w recepcji ze słowami "szukam stażu, chciałabym zostawić CV" będzie wystarczające? Czy prosić o rozmowę z kimś bardziej konkretnym - kierownikiem, prezesem? A co z małymi firmami, które mogą nie posiadać recepcji, gdzie mam się udać, do działu kadr, czy od razu uderzać do kierownika? Powinnam się ubrać bardziej wizytowo, jak na rozmowę kwalifikacyjną, czy to będzie przesada? Być może zbyt dużo analizuję, ale proszę o jakieś rady.
troche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 05:55   #1393
nothing_personal
Raczkowanie
 
Avatar nothing_personal
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 421
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Ubrać sie należy schludnie, można powiedzieć, że tak jak na rozmowę kwalifikacyjną.
Najlepiej spytac na recepcji, gdzie jest pokój kierownika ds. kadr i tam się kierować.
Jeżeli dalej niż poza recepcję osób np. bez przepustek nie wpuszczają to zostawiasz na recepcji dokumenty.
Jeżeli firma jest mała i nie ma recepcji albo kierowników to idziesz prosto do dyrektora.
nothing_personal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 07:53   #1394
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez nothing_personal Pokaż wiadomość
Ubrać sie należy schludnie, można powiedzieć, że tak jak na rozmowę kwalifikacyjną.
Najlepiej spytac na recepcji, gdzie jest pokój kierownika ds. kadr i tam się kierować.
Jeżeli dalej niż poza recepcję osób np. bez przepustek nie wpuszczają to zostawiasz na recepcji dokumenty.
Jeżeli firma jest mała i nie ma recepcji albo kierowników to idziesz prosto do dyrektora.
gdyby to było takie proste.
Najczęściej na recepcji nie pozwolą nigdzie iśc, tylko zabiorą CV i powiedzą do widzenia.
Z dyrektorem nie da się spotkać sekretarka. I jeszcze można dostać opierdziel , że sie przyszło i smie sie czegoś szukac.
Ja mam takie doświadczenia, szukanie pracy czy stażu chodząc po firmach i urzedach było dla mnie wprost upokarzające. Czułam się jak jakiś śmieć.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:31   #1395
nothing_personal
Raczkowanie
 
Avatar nothing_personal
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 421
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

W urzędach kierujesz się prosto do kierownika ds. kadr.
Tam, gdzie nie można sie dostać to zostawia się na recepcji dokumenty.
Są różni ludzie, jedni patrzą na to na zasadzie, że ci zależy, a inni są wręcz oburzeni, że jak śmiałaś przyjść. Miałam i takie i takie sytuacje i pewnie jeszcze będę miała, bo nie znalazłam pracodawcy jeszcze
Ale trzeba próbować, próbować, sama praca się nie znajdzie.
nothing_personal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:46   #1396
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez troche Pokaż wiadomość
Hej! Jestem właśnie na etapie poszukiwania stażu. Postanowiłam, że poroznoszę CV osobiście po firmach, ale nie wiem, jak do końca się do tego zabrać, gdyż w ten sposób nie miałam jeszcze okazji szukać pracy. Zostawienie CV w recepcji ze słowami "szukam stażu, chciałabym zostawić CV" będzie wystarczające? Czy prosić o rozmowę z kimś bardziej konkretnym - kierownikiem, prezesem? A co z małymi firmami, które mogą nie posiadać recepcji, gdzie mam się udać, do działu kadr, czy od razu uderzać do kierownika? Powinnam się ubrać bardziej wizytowo, jak na rozmowę kwalifikacyjną, czy to będzie przesada? Być może zbyt dużo analizuję, ale proszę o jakieś rady.
Pytanie o staż to jeszcze nie rozmowa kwalifikacyjna (oczywiście może się zdarzyć, że ktoś od razu będzie chciał z Tobą porozmawiać) więc ja bym założyła np. czarne jeansy, koszule i sweterek. Jeśli chodzi o to co powiedzieć to po prostu: chciałabyś odbyć staż w ich firmie i w związku z tym chcesz się dowiedzieć czy jest to możliwe. Nie mów tak jak napisałaś: szukam stażu, czy mogę zostawić CV, raczej powiedz, że bardzo zależy Ci na stażu w tej właśnie firmie, a nie w jakiejkolwiek. Idź do działu kadr, a jak nie ma to spytaj się w recepcji/sekretariacie kto jest odpowiedzialny za rekrutację.
To takie moje teoretyczne rady, bo nigdy osobiście nie zanosiłam CV.
Na praktyki wysyłałam mailem i było skuteczne Teraz szukając pracy zadzwoniłam do kilku firm i zapytałam czy można przynieść CV czy lepiej wysłać mailem (nie szukali nikogo, chciałam złożyć aplikację spontaniczną). Wszyscy odpowiedzieli, że przesłać mailem do sekretariatu, a tam prześlą dalej albo dostawałam maila do konkretnej osoby. Jeden pan powiedział, że można przynieść osobiście, ale równie skutecznie przesłać mailem
Myślę, że z zanoszeniem CV to zależy czy trafisz w dobry moment Może akurat ktoś znajdzie chwilę na rozmowę i zostaniesz przyjęta od razu, a może przeszkodzisz w pracy i tylko daną osobę zirytujesz. Mail ma tą zaletę, że można go przeczytać w dowolnym czasie a CV może trafić do kosza zarówno w jednym jak i w drugim przypadku.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2014-02-21 o 08:47
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 09:06   #1397
Amanda_O
Raczkowanie
 
Avatar Amanda_O
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Hej Mam pytanie. Czy za każdym razem gdy wysyłacie CV to też piszecie List motywacyjny? Ja tylko wtedy gdy jest to wymagane i tak się zastanawiam czy to nie jest mój błąd.
Amanda_O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 09:14   #1398
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Amanda_O Pokaż wiadomość
Hej Mam pytanie. Czy za każdym razem gdy wysyłacie CV to też piszecie List motywacyjny? Ja tylko wtedy gdy jest to wymagane i tak się zastanawiam czy to nie jest mój błąd.
Jeśli jest napisane, że proszą o przesłanie CV to tak też wysyłam. Jeżeli jest podane tylko: proszę o przesyłanie aplikacji to dołączam również LM jeśli oferta jest dla mnie bardzo interesująca
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 09:51   #1399
Elkova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 23
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Pracy jest wbrew pozorom dużo, tylko bardzo chcieć. Na pierwszy rzut oka jej nie widać.
Trzymam kciuki za wszystkich. Powodzenia w tej nierównej walce!
Elkova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 10:09   #1400
nothing_personal
Raczkowanie
 
Avatar nothing_personal
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 421
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Elkova Pokaż wiadomość
Pracy jest wbrew pozorom dużo, tylko bardzo chcieć. Na pierwszy rzut oka jej nie widać.
Trzymam kciuki za wszystkich. Powodzenia w tej nierównej walce!
nie pisz tutaj takich bzdur bo jakby było pracy tak dużo to by nie istniało tyle wątków tutaj, czy na intymnym dot. szukania pracy
Nie wiem skąd pochodzisz, ale np. w województwach wschodnich sytuacja jest tragiczna.
nothing_personal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 10:33   #1401
Rysia Siarzewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4525685 9]gdyby to było takie proste.
Najczęściej na recepcji nie pozwolą nigdzie iśc, tylko zabiorą CV i powiedzą do widzenia.
Z dyrektorem nie da się spotkać sekretarka. I jeszcze można dostać opierdziel , że sie przyszło i smie sie czegoś szukac.
Ja mam takie doświadczenia, szukanie pracy czy stażu chodząc po firmach i urzedach było dla mnie wprost upokarzające. Czułam się jak jakiś śmieć.[/QUOTE]
niestety potwierdzam

Cytat:
Napisane przez Elkova Pokaż wiadomość
Pracy jest wbrew pozorom dużo, tylko bardzo chcieć. Na pierwszy rzut oka jej nie widać.
Trzymam kciuki za wszystkich. Powodzenia w tej nierównej walce!

taaaa a kilkunastoprocentowe bezrobocie to fikcja kreowana przez zawodowe obiboki
Rysia Siarzewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 10:53   #1402
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Ehh jestem dzisiaj kompletnie zdołowana Dostałam dwa telefony z odpowiedziami, że niestety wybrali kogoś innego Dzisiaj również idę na rozmowę, ale aż mi się odechciało po tych informacjach.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 11:16   #1403
troche
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Dziękuję za odpowiedzi , bo obawiałam się trochę, że zostanę wyśmiana z tak błahym pytaniem.

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4525685 9]Najczęściej na recepcji nie pozwolą nigdzie iśc, tylko zabiorą CV i powiedzą do widzenia.
Z dyrektorem nie da się spotkać sekretarka. I jeszcze można dostać opierdziel , że sie przyszło i smie sie czegoś szukac. [/QUOTE]
Właśnie tego najbardziej się obawiam .

Czyli jak radzicie to najlepiej rozegrać? Może najpierw powysyłać maile, a w razie braku odpowiedzi wybrać się osobiście? Albo zadzwonić i zapytać, czy nie potrzebują kogoś na staż i ewentualnie później wysłać CV? Z drugiej strony, gdybym poszła osobiście, to miałabym szansę wiedzieć od razu na czym stoję. Już się w tym gubię .
troche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 11:40   #1404
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
niestety potwierdzam



taaaa a kilkunastoprocentowe bezrobocie to fikcja kreowana przez zawodowe obiboki
Cytat:
Napisane przez Elkova Pokaż wiadomość
Pracy jest wbrew pozorom dużo, tylko bardzo chcieć. Na pierwszy rzut oka jej nie widać.
Trzymam kciuki za wszystkich. Powodzenia w tej nierównej walce!

Ta, jabym chciała chociaż dostać etat sprzątaczki, i guzik z tego.

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Ehh jestem dzisiaj kompletnie zdołowana Dostałam dwa telefony z odpowiedziami, że niestety wybrali kogoś innego Dzisiaj również idę na rozmowę, ale aż mi się odechciało po tych informacjach.

dobrze, że wogóle zadzwonili, i wesz na czym stoisz.

Cytat:
Napisane przez troche Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi , bo obawiałam się trochę, że zostanę wyśmiana z tak błahym pytaniem.


Właśnie tego najbardziej się obawiam .

Czyli jak radzicie to najlepiej rozegrać? Może najpierw powysyłać maile, a w razie braku odpowiedzi wybrać się osobiście? Albo zadzwonić i zapytać, czy nie potrzebują kogoś na staż i ewentualnie później wysłać CV? Z drugiej strony, gdybym poszła osobiście, to miałabym szansę wiedzieć od razu na czym stoję. Już się w tym gubię .

Idź osobiście. Maila jak ktoś nawet przeczyta, to o nim pewnie zapomni.
A CV może sobie gdzieś zostawić, jeśli do kosza nie wyrzuci. no się czegoś na miejscu dowiedzieć. tam gdzie się da prosić o potwierdzenie złożenia CV.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 13:33   #1405
Rysia Siarzewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Ehh jestem dzisiaj kompletnie zdołowana Dostałam dwa telefony z odpowiedziami, że niestety wybrali kogoś innego Dzisiaj również idę na rozmowę, ale aż mi się odechciało po tych informacjach.

Znajdziesz na pewno inną pracę dobrze że nie masz noża na gardle i nie potrzebujesz pracy natychmiast
Rysia Siarzewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 15:09   #1406
iorwethowa
Raczkowanie
 
Avatar iorwethowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Ech, doskonale wiem, jak to jest szukać pracy w Polsce... Kiedy kończyłam liceum i miałam jeszcze głowę pełną ideałów, zachciało mi się iść na pedagogikę specjalną. Studiowałam z pasją i zaangażowaniem, dawałam z siebie wszystko (co wbrew pozorom na tym kierunku nie było łatwe), miałam dobre oceny, dodatkowo jeszcze zdobywałam informacje na własną rękę. I co? I jajeczko, bo nastąpiło brutalne zderzenie z rzeczywistością i od dwóch lat próbuję znaleźć pracę! Najbardziej wkurza mnie fakt, że ofert pracy jest wcale niemało, ale mimo to nigdzie mnie nie chcą ze względu na brak doświadczenia (bo praktyki studenckie się nie liczą), a ja na studiach nie mogłam zbytnio podjąć pracy, bo musiałam zaliczać wszystko w pierwszym terminie, więc ciągle siedziałam w książkach (kredyt studencki). I nikt nie chce mi umożliwić nabrania tego doświadczenia, nawet jako nauczyciel wspomagający, niekoniecznie wychowawca. Staram się też szukać pracy nie w zawodzie, ale pochodzę z niewielkiej miejscowości i nie jest to łatwe, a bardzo chciałabym się już usamodzielnić i wyprowadzić od rodziców. Chodzę regularnie do UP, ale staże w pierwszej kolejności przysługują osobom z gwarancją zatrudnienia, a mi pracodawca takiej gwarancji nie chce udzielić. To jakaś paranoja.
iorwethowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 15:14   #1407
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

witam. mam dylemat, pracowalam kiedys w firmie x, jednak po kilku miesiacach pracy nie przedłuzono mi umowy, nawet nie wiem czemu, ot taki szef dziwny był ( zmienil sie po jakims czasie z tego co wiem ). Widzialam niedawno ogłoszenie do tej firmy znów. Wysłać cv, zaniesc osobiscie ? czy "nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki" ?
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 15:17   #1408
iorwethowa
Raczkowanie
 
Avatar iorwethowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Jeżeli szef się zmienił, to moim zdaniem możesz spróbować. Na pewno nie zaszkodzi. Może tym chętniej Cię przyjmie wiedząc, że pracowałaś już wcześniej w tej firmie, więc zapewne wiesz co i jak.
iorwethowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 15:29   #1409
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Ehh jestem dzisiaj kompletnie zdołowana Dostałam dwa telefony z odpowiedziami, że niestety wybrali kogoś innego Dzisiaj również idę na rozmowę, ale aż mi się odechciało po tych informacjach.


Wiem co czujesz, niestety tych odpowiedzi odmownych jest zawsze o wiele więcej niż tych dobrych. Ja już się trochę uodporniłam, ale zawsze boli Na odstresowanie i podniesienie na duchu polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=HVuzllVrTUE

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez iorwethowa Pokaż wiadomość
Ech, doskonale wiem, jak to jest szukać pracy w Polsce... Kiedy kończyłam liceum i miałam jeszcze głowę pełną ideałów, zachciało mi się iść na pedagogikę specjalną. Studiowałam z pasją i zaangażowaniem, dawałam z siebie wszystko (co wbrew pozorom na tym kierunku nie było łatwe), miałam dobre oceny, dodatkowo jeszcze zdobywałam informacje na własną rękę. I co? I jajeczko, bo nastąpiło brutalne zderzenie z rzeczywistością i od dwóch lat próbuję znaleźć pracę! Najbardziej wkurza mnie fakt, że ofert pracy jest wcale niemało, ale mimo to nigdzie mnie nie chcą ze względu na brak doświadczenia (bo praktyki studenckie się nie liczą), a ja na studiach nie mogłam zbytnio podjąć pracy, bo musiałam zaliczać wszystko w pierwszym terminie, więc ciągle siedziałam w książkach (kredyt studencki). I nikt nie chce mi umożliwić nabrania tego doświadczenia, nawet jako nauczyciel wspomagający, niekoniecznie wychowawca. Staram się też szukać pracy nie w zawodzie, ale pochodzę z niewielkiej miejscowości i nie jest to łatwe, a bardzo chciałabym się już usamodzielnić i wyprowadzić od rodziców. Chodzę regularnie do UP, ale staże w pierwszej kolejności przysługują osobom z gwarancją zatrudnienia, a mi pracodawca takiej gwarancji nie chce udzielić. To jakaś paranoja.
Jestem po resie więc świetnie Cię rozumiem. A nie myślałaś żeby spróbować jako "opiekun-cień", tzn. opiekujesz się jakimś niepełnosprawnym dzieciaczkiem, chodzisz z nim do szkoły i po prostu cały czas z nim jesteś i baczysz. W dużych miastach płacą sporo.. Albo przedszkola dla dzieci specjalnej troski?
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 15:51   #1410
iorwethowa
Raczkowanie
 
Avatar iorwethowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

lalaith, ja bym bardzo chciała w ten sposób pracować (tj. jako opiekunka takiego dziecka lub w przedszkolu specjalnym), ale niestety ciągle spotykam się z odmową ze względu na brak doświadczenia. Nawet w przypadku opiekunek często wymagane jest minimum kilkuletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi. Z jednej strony rozumiem tych ludzi, ponieważ nie chcą powierzać swojego dziecka byle komu, z drugiej bardzo bym chciała, żeby dali mi szansę i pozwolili się wykazać.
iorwethowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 15:03:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.