Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 19:10   #4081
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Ja też mam kuchenkę gazową i elektryczny piekarnik-i nie zamieniłabym tego na żadną inną opcję Ostatnio rozmawiałam z kuzynką, która na nowym mieszkaniu nie ma gazu i musiała się nauczyć gotować na elektrycznej-na początku popaliła wszystkie garnki. Podejrzewam, że ze mną też by tak było U teściów gdzie teraz jesteśmy jest piekarnik gazowy-nie umiem w takim piec Elektryczny piekarnik, do tego z termoobiegiem to jednak wygoda, bo nagrzewa się równomiernie.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:40   #4082
Kasik_12
Zadomowienie
 
Avatar Kasik_12
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 157
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cześć

My mamy kuchenkę elektryczną firmy właśnie aeg, jedyny minus to dość wolno rozgrzewające się palniki. Mleko u mamy na gazowym gotuję dosłownie moment , u mnie to trwa znacznie dłużej. Za to piekarnik bomba
Kasik_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:44   #4083
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Phdwao maz moze sie mylic. Moj tata elektryk i tez mowil ze sile potrzeba do indukcji a jednak nie pod warunkiem ze nie uzywasz plazmy kuchenki czterech palnikow piekarnika i kompow na raz mnie tylko raz korki w piwnicy wywalilo wlasnie gdy wszystko na raz chodzilo. Teraz juz wiem i jak gotuje nawet na 4 palnikach to nie ma problemu.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:48   #4084
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Phdwao maz moze sie mylic. Moj tata elektryk i tez mowil ze sile potrzeba do indukcji a jednak nie pod warunkiem ze nie uzywasz plazmy kuchenki czterech palnikow piekarnika i kompow na raz mnie tylko raz korki w piwnicy wywalilo wlasnie gdy wszystko na raz chodzilo. Teraz juz wiem i jak gotuje nawet na 4 palnikach to nie ma problemu.
jemu własnie chodzi o to o cyzm piszesz ja niestety włączam jednoczenie pare sprzętów, np idzie suszarka, pralka, tv i jak do tego włączyłabym indukcję to mogłyby korki poleciec, choć więm że ludzie w blokach mają i używają i jest ok jednak on za bardzo w tym siedzi żeby na to pozwolic
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:17   #4085
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

jak kiedyś robiłam makaronową zapiekankę w gazowym piekarniku to mi wykipiała
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:21   #4086
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Dokładnie, elektryczny piekarnik to coś najlepszego co może być. Ja jak zaczynałam tu piec, to nawet udka się kopciły, trzeba było chałupę wietrzyć. A ciastka, ciasta. Trzeba ryzykować, jak nie wyjdzie - to trudno ;-)

________
Wysłane z acera. Przepraszam za błędy!
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 21:02   #4087
karol_ak
Raczkowanie
 
Avatar karol_ak
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 307
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

2 strony o wyposażeniu kuchni

to dodam że mam indukcję i nie zamieniłabym
karol_ak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 21:58   #4088
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
słynne pociąganie za włosy bo mały jej tak zrobił...


a mój ostatnio oklepuje psy nasze....kota za ogon ciągnie.....
i wychodzi mi z mieszkania na korytarz....
takie ciąganie za włosy już kiedyś gdzieś widziałam i wiem że efekt takiej "edukacji" jest bardziej niż beznadziejny... eh

moja ma z naszym psem bardzo obojętne stosunki ku mojej radości, bo mój pies nieobliczany. Z reguły nie wchodza sobie w droge, czasem tylko mała pogaszcze, albo chce na smyczy powadzić (bez asekuracji nie da rady), a pies przychodzi do niej tylko jak coś je i czeka aż coś spadnie
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 22:03   #4089
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej
Ja mam w domu kuchenkę gazową, nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Tak jak u Nadalki nie ma pomiaru temperatury, ale wszystko robię zawsze na wyczucie. Niestety pokrętła już trafił szlag i musimy wymienić kuchenkę na nową, bo aktualnie tylko na jednym palniku da się coś robić :/ Ale jeszcze czekamy, bo planujemy robić meble na wymiar, więc bardziej opłaca się robić już piekarnik w kominie, a płytę gazową pod zabudowę
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 07:55   #4090
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Doradziła nam wczoraj ta lekarka z rodziny by mąż poszedł do neurologa sam i zobaczymy co uda mu się załatwić.
Póki co jest drugi w kolejce. Jeśli lekarz będzie chciał małego zbadać to po nas przyjedzie.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

jaaaaaaaaaaa $#%$^%&*&^*&^!!!!!!!!
neurolog odesłał go do przychodni, do pediatry i ona ma dać skierowanie do szpitala
Już mi nie chodzi o to że znów szpital bo byłam na to gotowa. Lekarze sami nie wiedzą kto i gdzie powinien dać skierowanie?
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:39   #4091
pijana_powietrzem
Rozeznanie
 
Avatar pijana_powietrzem
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: lublin/warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

O! Napewno będzie chciał zbadać! Ale tu się nie masz co martwić - bo napewno jest ok neurologicznie, ważne aby powiedział co dalej, i wg mnie powinien na CITO dać Ci skierowanie na rezonans, bo w takich okolicznościach każdy dzień się liczy..

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

!!!!!!!!!!!!!! masakra
wybrałaś już szpital? wogóle masz jakiś wybór? w jakiej miejscowości mieszkasz?

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

wiecie co dziewczyny, trafiłam ostatnio na chińskie allegro.. i ubrania mają tam boskie i tanie, w dodatku darmowa wysyłka, ale nie o tym teraz: słuchajcie znalazłam komplet dziecięcy spodnie z szelkami + bodziaki identyczny jak z h&m! Ja wiem że to chińskie ubrania i blablabla, ale.. miałam już jeden komplet kupiony w polsce na allegro, nie wiedziałam, że to chiński i w zasadzie bardzo dobrą jakoś ma nic się z tym nie dzieje, nawet żadnego zmechacenia czy coś, i tak się zastanawiam czy zarezykować http://www.aliexpress.com/item/free-...599693036.html
akurat dolar nisko stoi to tyle strace 45 zł, ale strasznie mnie kusi, jak i inne ubranka na tej stronie
__________________
Synek
duży zakupoholik (70kg)69 cel -> mały zakupoholik 60 kg -> meta 55. kg

wymiana:

BUTY
DLA NIEMOWLAKA


CIUCHY
pijana_powietrzem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 09:13   #4092
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Jestem z Czeladzi.
Mamy do wyboru Chorzów lub Katowice/Ligota.
Wybraliśmy Ligotę. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka.
Ale ruszymy po weekendzie. Jutro do pediatry - to już środa a zanim tam coś zaczną robić i decydować to weekend nastanie :/
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:43   #4093
pijana_powietrzem
Rozeznanie
 
Avatar pijana_powietrzem
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: lublin/warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

nel_a swoją drogą to jak chcą to wszystko zrobią jak ja przyjechałam do były święta wielkanoc, i wyobraź sobie 2 godziny po przyjeździe już mial eeg, więc widać że można! tego samego dnia miał zrobione wszelkie możliwe badania z krwii, na noc podłączone ekg, na następny dzień były już wyniki eeg, w kolejny badania krwii, leżeliśmy tylko i się obserwowaliśmy, i na 5 dzień z zaplanowanym mrezonansem wyszliśmy, długo bo akurat były święta

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

w zasadzie nas to po 2 dniach chcieli wypisać, ale ja sie awanturowałam, że ja stąd nie wyjde, dopóki oni nie ustalą przyczyny, diagnozy, nie zrobią rezonansu! ani dalszej drogi działania

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

na tym oddziale to można się nieźle zdołować i naoglądać, za pierwszym razem jak byłam był tam taki chłopoczyk 5 letni, smutna historia pół roku wcześniej byli nad jeziorem i on się podtopił, zapadł w śpiączke.. smutny widok.. najgorsze to usłyszeć od lekarzy, że oni nic nie są w stanie zrobić, że dziecko idzie na strate i że najlepiej oddać do hospicjum bo nic z tego już nie będzie
__________________
Synek
duży zakupoholik (70kg)69 cel -> mały zakupoholik 60 kg -> meta 55. kg

wymiana:

BUTY
DLA NIEMOWLAKA


CIUCHY
pijana_powietrzem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 10:41   #4094
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hello
U nas pogoda wciąż przepiękna, w tym tygodniu temperatura ma dochodzić ponoć aż do 17 stopni
Odczuwalna jest jednak na pewno niższa, bo codziennie wieje dość silny wiatr, więc jakoś skrajnie się nie wyletniamy

Zofia po przedwczorajszym incydencie z niejedzeniem od wczoraj nadrabia
To chyba była u niej jakaś łagodna forma grypy żołądkowej - łagodna, bo szwagier 2 dni gorączkował, teściowa miała taką rewolucję, że z wycieńczenia potem dobę przespała, a drzwi od ich toalety wcześniej ponoć prawie się nie zamykały A że Zosia była u nich 3 razy w zeszłym tygodniu, to pewnie coś tam też złapała.

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
za elegancką mowę Zosi, moja zaczęła łapać słówka po niemiecku....w sklepie uparcie do każdego krzyczy "lalio" czyli "halo", dziś odpowiedziała "czus" na pożegnanie kasjerce, a jak słyszy "bitte schön", mruczy "kastan"(coś jej się kojarzy, do tego w żłobku jak słyszy "komm", to małpuje "omm" z tym samym naciskiem w głosie jak mówi po polsku "choć"(zamiast "chodź")
hehe, ładnie! w pierwszej chwili się zdziwiłam, ale przecież nie powinnam - przecież Lila ma kontakt z niemieckimi dziećmi, więc nie dziwota, że łapie
Zosia na razie niemieckiego - ni w ząb Niedługo wybieramy się na U7, chyba to ja będę musiała opowiadać lekarce, co dziecko mówi i jak mówi, bo Zosia się tam z nikim nie dogada, a wpis w książeczce musi być
Wymagania w każdym razie nie są jakieś wygórowane, ponoć dziecko ma w tym wieku budować proste zdania na zasadzie "Peter essen" (też masz takie coś w książeczce?)
Podpytywałam kiedyś przyjaciółkę jak to jest z dziećmi niewładającymi niemieckim - ponoć najpierw wystarczy opowieść rodzica, na kolejnym badaniu już wypowiedzi dziecka są (ale też przez rodzica) tłumaczone, a na kolejnym... już dziecko mówi i po niemiecku



Chwaliłam się wam, bo której my ostatnio sypiamy? do 9:30, 10:30... Nie wierzę własnemu szczęściu
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:17   #4095
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hejka

u Nas niestety gorzej, Lilka w nocy znowu gorączkowała, tym samym idziemy do lekarza na 15.30-oby to nie było jednak nic groźnego

Nel_a współczuję problemów ze służbą zdrowia, cierpliwości życzę

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
hehe, ładnie! w pierwszej chwili się zdziwiłam, ale przecież nie powinnam - przecież Lila ma kontakt z niemieckimi dziećmi, więc nie dziwota, że łapie
Zosia na razie niemieckiego - ni w ząb Niedługo wybieramy się na U7, chyba to ja będę musiała opowiadać lekarce, co dziecko mówi i jak mówi, bo Zosia się tam z nikim nie dogada, a wpis w książeczce musi być
Wymagania w każdym razie nie są jakieś wygórowane, ponoć dziecko ma w tym wieku budować proste zdania na zasadzie "Peter essen" (też masz takie coś w książeczce?)
Podpytywałam kiedyś przyjaciółkę jak to jest z dziećmi niewładającymi niemieckim - ponoć najpierw wystarczy opowieść rodzica, na kolejnym badaniu już wypowiedzi dziecka są (ale też przez rodzica) tłumaczone, a na kolejnym... już dziecko mówi i po niemiecku

Chwaliłam się wam, bo której my ostatnio sypiamy? do 9:30, 10:30... Nie wierzę własnemu szczęściu
dziś znowu na zakupach do każdego krzyczała "lalio"-normalnie śmieszy mnie to okropnie, bo szczerze mówiąc, nikt nie wie o co jej chodziale najlepsze jest to, że Ona to robi TYLKO w Lidlu, bo tam to podsłyszała i chyba sądzi, że do tego miejsca jest to przypisane
kiedy macie U7? ja dziś chyba umówię się na czerwiec...
moja na razie nie mówi takich zwrotów, ale może jeszcze zacznie do tego czasu?tak mam takie samo info w książeczcewidzę też, że dziecko ma umieć pokazywać części ciała-to na 100% trzeba będzie tłumaczyć obym ja tylko wszystko zrozumiała hihihi

spania zazdroszczę, my śpimy do 8.30 i dla mnie to też cuuuudowne, a o której Zosia chodzi spać??
__________________
Nasza CaLileczka

Edytowane przez karolka110
Czas edycji: 2014-02-25 o 11:45
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:42   #4096
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
kiedy macie U7? ja dziś chyba umówię się na czerwiec...
moja na razie nie mówi takich zwrotów, ale może jeszcze zacznie do tego czasu? u mnie w książeczce nie ma takich informacji-to chyba jednak zależy od landu

spania zazdroszczę, my śpimy do 8.30 i dla mnie to też cuuuudowne, a o której Zosia chodzi spać??
biedna Lila Trzymam kciuki, by lekarka coś zaradziła (i żeby okazało się, że to nic groźnego)

Zosia chodzi spać między 22 a 23. Jeszcze miesiąc temu to było konieczne, bo idąc spać wcześniej wstawała o 4 rano, ale teraz...
Chyba powinniśmy pomyśleć o kładzeniu jej wcześniej

Na U7 możemy się zgłosić od dziś (dziś mała zaczyna 21 miesiąc życia) do 2 urodzin. Nie wiem jeszcze, kiedy pójdziemy - pewnie niedługo, żeby mieć to z głowy

Aż spojrzałam w książeczkę. Jest tam około 50 punktów (u Ciebie pewne też) które lekarz zaznacza, jeśli NIE są prawidłowe. Jeśli chodzi o motorykę, to wymaga się od dziecka niewiele - musi umieć swobodnie chodzić, schylać się (żeby coś podnieść z ziemi), chwytać przy pomocy kciuka (wtf przecież to chyba większość potrafi w okolicach 7 miesiąca?), wchodzić po schodach (może się o coś podpierać).
W kwestii mowy - w mojej książeczce musi rozumieć mowę, być w stanie wypełnić proste polecenia, pokazać części ciała, posługiwać się dwuwyrazowymi zdaniami, używać 3 osoby liczby pojedynczej w odniesieniu do siebie.


A jak jest w Twojej książeczce?
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:48   #4097
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
W kwestii mowy - w mojej książeczce musi rozumieć mowę, być w stanie wypełnić proste polecenia, pokazać części ciała, posługiwać się dwuwyrazowymi zdaniami, używać 3 osoby liczby pojedynczej w odniesieniu do siebie.


A jak jest w Twojej książeczce?
Ha! To ciekawe, czy Lu się z tym wszysktim wyrobi do drugiego roku życia No bo tak, mowę rozumie i to świetnie, polecenia rozumie i wypełnia i to nawet nie proste (rozumie nawet takie zależności jak: jeśli dasz mamie buziaczka, to mama (coś) Ci da. Potrafi odmówić, wtedy mówię że (to coś) zabieram i Lu podlatuje i daje buziaka), części ciała pokazuje, no ale dwuwyrazowe zdania to już gorzej (chyba że "dzidzi brum brum", to jest jedyne), no a żeby użwywać 3 osoby liczby pojednycznej w odniesieniu do siebie to już w ogóle kosmos dla mnie na chwilę obecną

No i aż z ciekawości zajrzałam co moja książeczka zdrowia wymaga od dwulatka, jest to: "swobodnie wchodzi po schodach, zgłasza potrzeby fizjologiczne, mówiąc łączy dwa znane wyrazy, np. mama daj", tyle.
Na obecny wiek wymagania to: "przynosi i podaje wskazany przedmiot, na schody wchodzi krokiem dostawnym, buduje wieżę z kilku klocków, powtarza znane słowa" - no tu wszystko zaliczone
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2014-02-25 o 12:05
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:51   #4098
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
Aż spojrzałam w książeczkę. Jest tam około 50 punktów (u Ciebie pewne też) które lekarz zaznacza, jeśli NIE są prawidłowe. Jeśli chodzi o motorykę, to wymaga się od dziecka niewiele - musi umieć swobodnie chodzić, schylać się (żeby coś podnieść z ziemi), chwytać przy pomocy kciuka (wtf przecież to chyba większość potrafi w okolicach 7 miesiąca?), wchodzić po schodach (może się o coś podpierać).
W kwestii mowy - w mojej książeczce musi rozumieć mowę, być w stanie wypełnić proste polecenia, pokazać części ciała, posługiwać się dwuwyrazowymi zdaniami, używać 3 osoby liczby pojedynczej w odniesieniu do siebie.


A jak jest w Twojej książeczce?
już edytowałam
u mnie jest dokładnie to samo
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:55   #4099
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Pijana powietrzem, nawet sobie nie próbuję wyobrazić co czuli jego rodzice....
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 11:58   #4100
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

W czasie pobytu w Polsce nastąpił u nas wysyp zębów W piątek po przylocie przebiła się w końcu prawa dolna czwórka (dziąsło spuchnięte było od października). Spodziewałam się, że i górna się przebije a tu niespodzianka-wczoraj znalazłam dwie trójki z lewej strony Mamy 13 zębów
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:59   #4101
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
No i aż z ciekawości zajrzałam co moja książeczka zdrowia wymaga od dwulatka, jest to: "swobodnie wchodzi po schodach, zgłasza potrzeby fizjologiczne, mówiąc łączy dwa znane wyrazy, np. mama daj", tyle.
Na obecny wiek wymagania to: "przynosi i podaje wskazany przedmiot, na schody wchodzi krokiem dostawnym, buduje wieżę z kilku klocków, powtarza znane słowa" - no tu wszystko zaliczone
moja zgłasza jak już potrzeba załatwiona:P

a po schodach za rękę nie wchodzi dostawnym, tylko normalnie, ale to chyba nie wada
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:03   #4102
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej
Nela trzymam za was kciuki
Karolka kciuki za wizytę.

Poczytałam, ale niezbyt dokładnie; zdziwiło mnie, ze dziecko ma używać 3 osoby liczby poj. w odniesieniu do siebie, hmm.. Moja M. mówi o sobie "ja" i to od kilku miesięcy.

Lecimy na spacer.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:03   #4103
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

A moja nadal ani be ani me...

________
Wysłane z acera. Przepraszam za błędy!
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:04   #4104
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
W czasie pobytu w Polsce nastąpił u nas wysyp zębów W piątek po przylocie przebiła się w końcu prawa dolna czwórka (dziąsło spuchnięte było od października). Spodziewałam się, że i górna się przebije a tu niespodzianka-wczoraj znalazłam dwie trójki z lewej strony Mamy 13 zębów
heh, u nas te zęby też idą jak chcą

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
moja zgłasza jak już potrzeba załatwiona:P

a po schodach za rękę nie wchodzi dostawnym, tylko normalnie, ale to chyba nie wada
haha Lu też zgłasza najczęściej po fakcie
Ale to tak za rękę wchodzi czy sama? Bo jak Lu trzymam za rękę też często wchodzi normalnie, a sama krokiem dostawnym. To chyba o to chodzi
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:08   #4105
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
h
Ale to tak za rękę wchodzi czy sama? Bo jak Lu trzymam za rękę też często wchodzi normalnie, a sama krokiem dostawnym. To chyba o to chodzi
za rękę, a sama to szczerze mówiąc nie wiem....muszę sprawdzić
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:15   #4106
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

ale to o 2 latkach mowa co Wy

przygotuję się do tego pobytu w szpitalu perfekcyjnie...bo co mi pozostało....a poza tym to krew mnie zalewa na samą myśl!
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:37   #4107
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
No i aż z ciekawości zajrzałam co moja książeczka zdrowia wymaga od dwulatka, jest to: "swobodnie wchodzi po schodach, zgłasza potrzeby fizjologiczne, mówiąc łączy dwa znane wyrazy, np. mama daj", tyle.
Na obecny wiek wymagania to: "przynosi i podaje wskazany przedmiot, na schody wchodzi krokiem dostawnym, buduje wieżę z kilku klocków, powtarza znane słowa" - no tu wszystko zaliczone
o - no to jednak zupełnie inne rzeczy! Bo o klockach u nas (chyba) nigdy nic nie było, o potrzebach fizjologicznych - też

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
moja zgłasza jak już potrzeba załatwiona:P
moja zgłasza nawet przed, ale czy w związku z tym ma zamiar załatwić się na nocnik? a gdzie tam! informuje, że ma zamiar walnąć kupę i wali ją zaraz w pieluchę

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Poczytałam, ale niezbyt dokładnie; zdziwiło mnie, ze dziecko ma używać 3 osoby liczby poj. w odniesieniu do siebie, hmm.. Moja M. mówi o sobie "ja" i to od kilku miesięcy.
ja myślę, że to jest opcja minimum. Tak jak z tymi zdaniami - Zosia używa już trzywyrazowych (podmiot+orzeczenie+dopeł nienie, że np. kot ją złapał "ŁAPKOM"), a jednak w książeczce jest na tę chwilę mowa o dwuwyrazowych

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
ale to o 2 latkach mowa co Wy
ale wyszliśmy z niemieckich książeczek, gdzie bilans dwulatka wykonywany jest po skończeniu 20 miesiąca życia, więc część naszych dzieciaków już się zaczyna załapywać na ten wiek


A jak już o mowie mowa , to się pochwalę I to bardziej mężem, niż Zosią, bo to męża zasługa. Wyobraźcie sobie, że skubaniec nauczył ją liczyć do 9! Co prawda ciągle zapomina o cyfrze 6 ('jeden, dwa, ćsi, cieji, pięć, siedem, osiem, dziewięć'), ale jednak Szczęka mi opadła, jak mi tę sztuczkę zaprezentowali


/a wracając do książeczek - u nas i tym razem nie będzie tak całkiem różowo, bo choć lekarz mówił, że dziecko z chodzeniem ma czas, to jeśli nastąpiło to później, niż w 15 miesiącu życia - ma obowiązek odnotować. Tak więc jednego minusa na pewno mamy /
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 13:03   #4108
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Zosienka jak zwykle mnie zadziwia. Piękna sztuka liczyć do 9

Moja potrafi powiedzieć trzy i sześć w odpowiednim miejscu jak liczymy hihi i to wsio

U nas ciąg dalszy pogody, zaraz idziemy na kolejny spacer.
Na obiad robiłam naleśniki ze szpinakiem i żółtym serem. W trakcie mała zwinela kostkę żółtego sera i trochę jej zjadła

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 13:40   #4109
karmeelek
Zadomowienie
 
Avatar karmeelek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Haniu gratuluję kolejnych ząbków
Nela przykro mi że znów czeka Was szpital ale może w końcu traficie na kompetentne osoby i wszystko będzie jasne.
Dep Zosia wymiata!
karmeelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 16:01   #4110
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Dep jak zwykle jestem pod wrażeniem umiejętności Zosi

Nela mam nadzieje, ze juz niedługo wszystko sie wyjaśni co jest z Emilem
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-20 06:40:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.