Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-22, 20:37   #31
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

[1=05872c226b72f809f533e1b e5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f 2b5f9d;43842562]To odpowiem, tak ta sama, Eco vital dokładniej. Tylko osoby się różniły, bo dwa razy byli faceci a trzy dziewczyny.
Przy pierwszych dwóch telefonach byłam spokojna "Nie, dziękuje". Przy trzecim było krótkie i ostrzejsze "Nie", przy czwartym odłożyłam słuchawkę przy powiedzeniu skąd osoba dzwoni, a przy piątym wybuchłam. Możliwe, że wtedy trafił się błąd systemu i mój numer domowy krążył po wszystkich pracownikach ale moja cierpliwość też jest ograniczona.[/QUOTE]
5 razy? To też bym się wkurzyła. To by były bardziej wyzwanie dla mojej mamy. Jak u niej byłam ostatnio ktoś ( młody chłopak) zadzwonił i chciał ja zaprosić na lekcje gotowanie. Usłyszałam tylko jak powiedziała coś w stylu "młody, masz mój numer i nazwisko to adres pewnie też masz. Przyjedź to ja Ciebie nauczę jak się gotuje." Od razu się rozłączył
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 21:02   #32
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Jako chyba nieliczni w tym kraju z mamą posiadamy jeszcze telefon stacjonarny. Głównie dlatego żeby mogło rodzeństwo dzwonić z zagranicy.

Od jakiegoś czasu mamy dziwne telefony własnie z tej firmy a to zaproszenie na pokaz garnków za 10 tysięcy a to kabaret Grabowskiego i Pazury. Dzisiaj Pani dzwoniła dwukrotnie więc się jej zapytałam czy ten numer mogłaby usunąć z bazy danych bo nie przypominam żeby jak albo mama dawała jakiegokolwiek pisemne pozowolenie na wydzwanianie z jakimikolwiek promocjami.

- Nie mam takich kompetencji, dziękuje, dowidzenia.

Czy ktoś wie na jakiej podstawie oni mają numery telefonu do osób do których wydzwaniają ? I czy jest jakaś możliwość by Ci konsultanci nie wydzwaniali z propozycjami pokazów ?
numery mają z książki telefonicznej, każdy abonent wyraża zgodę bądź nie na publikację w niej swojego numeru... niestety jedyna rzecz, to na przyszłość - zastrzec numer u operatora, nie odbierać połączeń lub ładnie podziękować jak to ja mam w zwyczaju
Telemarketerka: chciałaby panią zaprosić na ..... Moja szybka odp.: dziękuję - po czym się rozłączam. Na początku mnie to wkur... ale teraz już mam olewkę i niech sobie dzwonią i opowiadaja o przepysznych bigosach na karmelu

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość

Hmm dziwne bo Panią z Eco Vital zapytałam skąd mają numer to również była gadka w stylu, że ona nie ma uprawnień do podawania takich informacji
podejrzewam, że ta pani nawet zielonego pojęcia nie miała, skąd ma w bazie komputera Twój numer

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

[1=05872c226b72f809f533e1b e5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f 2b5f9d;43842562]To odpowiem, tak ta sama, Eco vital dokładniej. Tylko osoby się różniły, bo dwa razy byli faceci a trzy dziewczyny.
Przy pierwszych dwóch telefonach byłam spokojna "Nie, dziękuje". Przy trzecim było krótkie i ostrzejsze "Nie", przy czwartym odłożyłam słuchawkę przy powiedzeniu skąd osoba dzwoni, a przy piątym wybuchłam. Możliwe, że wtedy trafił się błąd systemu i mój numer domowy krążył po wszystkich pracownikach ale moja cierpliwość też jest ograniczona.[/QUOTE]

do mnie dzisiaj też dzwoniły dwa razy z tej firmy, kiedy teść oznajmił, że już tu ktoś od nich dzwonił dzisiaj, pani była bardzo zdziwiona

Ja za każdym razem odpowiadam "dziękuję" z taką radością, że mnie ktoś gdzies zaprosił ... i odkładam słuchawkę
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 21:09   #33
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

A ja dostaję ciągle smsy od jakichś wróżek, chociaż nigdy żadnego ani jednego smsa do tego typu miejsc nie wysyłałam i też nie wiem co zrobić by się odczepili! Czasem wyślą jeden na 3 dni, a czasem wyślą 4 smsy dziennie :/. A tego o czym tu mówicie to nie doświadczyłam, ale radziłabym iść za radą Jamestown.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 21:39   #34
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
A ja dostaję ciągle smsy od jakichś wróżek, chociaż nigdy żadnego ani jednego smsa do tego typu miejsc nie wysyłałam i też nie wiem co zrobić by się odczepili! Czasem wyślą jeden na 3 dni, a czasem wyślą 4 smsy dziennie :/. A tego o czym tu mówicie to nie doświadczyłam, ale radziłabym iść za radą Jamestown.
niewiele Ci pomogę ale kiedyś znalazłam swego rodzaju spis takich numerów z których esy są wysyłane wraz z komendami, jakie trzeba wysłać,, żeby to zablokować. Ale teraz nie pamiętam gdzie to było
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 23:12   #35
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Szczerze mówiąc ja po którymś takim telefonie odkładałabym po prostu słuchawkę bez słowa komentarza. Wyłączyłabym też dźwięk w telefonie. Moja koleżanka zawsze odpowiada ''dziękuję, już mam''.
Gdyby wydzwaniali niezmordowanie na komórkę zablokowalabym nr albo przypisałabym im do nr ''milczący'' dzwonek by nie musieć słyszeć dzwonienia. Nowe modele stacjonarnych może też mają takie opcje.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-11-22 o 23:14
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 01:29   #36
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Najlepiej w takim przypadku sprawić, aby Wasz numer telefonu trafił do "błędnych numerów", wtedy już z tej firmy drugi raz nie zadzwonią, przynajmniej u mnie takie numery wypadały z bazy na 2 lata.
Tylko jak to zrobić? Jeśli pytają Cię czy jesteś Anną Kowalską, nawet jeśli jesteś powiedz, że to pomyłka. Jednak to nie zawsze się sprawdza, wtedy często też chcą urobić takich klientów plus zaktualizować dane. I myślę, że lepiej będzie jeśli powie się, że to numer firmy albo urzędu. Wtedy nie ma rozmowy, zaznaczają błędny numer i u nich wypadach. Jedak bardzo możliwe, że jesteś w bezie setki innych firm.
Zastrzec numeru zbyt bardzo się nie da, możesz chyba to zrobić (tak aby nie był dostępny np. w książkach telefonicznych), ale on już krąży w różnych bazach. I tak naprawdę jeśli dzwonią to nic im nie można zrobić, chyba, że się ma mnóstwo energii.
I nie zwalajcie winy na telemarketerów, to ich praca i zapewniam sama byłam sfrustrowana jak sprzedawałam pierdoły przez telefon. Ja ulegałam od razu odmowom, za co lądowałam na dywaniku u przełożonych.
Teraz pracuję wciąż w "branży", ale dzwonię do osób, które są już zainteresowane, więc wygląda to zupełnie inaczej. Ale typowa sprzedaż to koszmar, szczególnie jeśli chodzi o garnki czy inne takie.
I ja odczuwałam do tego straszne wyrzuty sumienia, bo stacjonarne numery mają zazwyczaj osoby starsze i naciąganie ich na kupno takich rzeczy to świństwo. Choć w moim przypadku to były to produkty i usługi za góra 30zł. Ja nie wyobrażam sobie sprzedawania czegoś za tysiąc.

I straszenie stalkingiem nic nie da. Nie wykonuje się więcej, niż dwóch telefonów z jednym produktem, nawet jeśli firma ma ich dużo, nie będzie to wystarczająca ilość, aby nazwać to stalkingiem. I wtedy taki numer wróci, aby oferować "mu" inne usługi i skończy się to frustracją po obu stronach słuchawki.

Edytowane przez Kalini
Czas edycji: 2013-11-23 o 01:33
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 13:08   #37
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

dziś znowu dzwoniła pani z eco-vital
tesc stanowczym, doniosłym głosem spytał : "ale czego to dotyczy?!" Pani się chyba wystraszyła, bo natychmiast powiedziała"do widzenia" i się rozłączyła
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-23, 13:52   #38
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Do moich rodziców też ciągle wydzwaniają z tymi pokazami, nawet po kilka razy dziennie Rano dzwoni ktoś z garnkami, za godzinę ktoś ze sprzętem medycznym Naszego numeru nie było nigdy w książce tel. Obawiam się, że ktoś z rodziny mógł podać, bo mamy takich co pokupili te garnki i kołdry za kilka tysięcy
Na starym mieszkaniu miałam stacjonarny i też wydzwaniali z pokazami.

Ostatnio UOKiK nałożył kilkaset tys. kary na tą firmę ecovital, ale wiadomo, że i tak to nic nie zmieni. Za duży biznes dla nich.
Tutaj np. można poczytać:
http://www.fakt.pl/garnki-za-kilkana...,430320,1.html
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2013-11-23 o 13:54
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 10:39   #39
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Ostatnio UOKiK nałożył kilkaset tys. kary na tą firmę ecovital, ale wiadomo, że i tak to nic nie zmieni. Za duży biznes dla nich.
Tutaj np. można poczytać:
http://www.fakt.pl/garnki-za-kilkana...,430320,1.html
o tutaj też o tym piszą


U nas był pokaz, mój ojciec dzwoni do mnie, że ma 2 zaproszenia na kabaret Kryszaka i czy pójdę z nim. Dobrze, że się zorientowałam, o co chodzi, że o sprzedaż bezpośrednią i wybiłam to ojcu z głowy, bo znając życie, pewnie wróciłby do domu z czymś zupełnie mu nie potrzebnym
Kara jest za stosowanie niedozwolonych praktyk, uniemożliwiających odstąpienie od umowy, niezgodnych z prawem.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 11:40   #40
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Najlepiej w takim przypadku sprawić, aby Wasz numer telefonu trafił do "błędnych numerów", wtedy już z tej firmy drugi raz nie zadzwonią, przynajmniej u mnie takie numery wypadały z bazy na 2 lata.
Tylko jak to zrobić? Jeśli pytają Cię czy jesteś Anną Kowalską, nawet jeśli jesteś powiedz, że to pomyłka. Jednak to nie zawsze się sprawdza, wtedy często też chcą urobić takich klientów plus zaktualizować dane. I myślę, że lepiej będzie jeśli powie się, że to numer firmy albo urzędu. Wtedy nie ma rozmowy, zaznaczają błędny numer i u nich wypadach. Jedak bardzo możliwe, że jesteś w bezie setki innych firm.
Zastrzec numeru zbyt bardzo się nie da, możesz chyba to zrobić (tak aby nie był dostępny np. w książkach telefonicznych), ale on już krąży w różnych bazach. I tak naprawdę jeśli dzwonią to nic im nie można zrobić, chyba, że się ma mnóstwo energii.
I nie zwalajcie winy na telemarketerów, to ich praca i zapewniam sama byłam sfrustrowana jak sprzedawałam pierdoły przez telefon. Ja ulegałam od razu odmowom, za co lądowałam na dywaniku u przełożonych.
ny działa poprzedni właściciel mieszkania, miał działalność gospodarczą (nie mieszkają tu od ponad 10 lat) i teraz zaczął do nas urząd statystyczny dzwonić, i do nich nie dociera, że taki pan tu już nie mieszka. niby tam zaznaczają w bazie, że numer błędny i nie dzwonić, ale na następny dzień mamy znowu telefon i zdziwionego ankietera.

eco vital też do nas dzwoni i do nich nie dociera, że nie chcemy z nimi kontaktu. za każdym razem jest "ale my pierwszy raz dzwonimy", a złapani na kłamstwie: "oczywiście, już to zaznaczamy".
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 12:34   #41
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
ny działa poprzedni właściciel mieszkania, miał działalność gospodarczą (nie mieszkają tu od ponad 10 lat) i teraz zaczął do nas urząd statystyczny dzwonić, i do nich nie dociera, że taki pan tu już nie mieszka. niby tam zaznaczają w bazie, że numer błędny i nie dzwonić, ale na następny dzień mamy znowu telefon i zdziwionego ankietera.

eco vital też do nas dzwoni i do nich nie dociera, że nie chcemy z nimi kontaktu. za każdym razem jest "ale my pierwszy raz dzwonimy", a złapani na kłamstwie: "oczywiście, już to zaznaczamy".
Eeeeech, to już całkowity idiotyzm. W moich pracach taki numer wypadał z bazy, a już zupełnie dziwię się urzędowi statystycznemu, przecież oni akurat w tych telefonach nie mają interesu. A co do eco-vital bardzo możliwe, że oni zaznaczają "brak zainteresowania", a taki numer dość szybko wraca.
Ale u mnie w domu po zastosowani tego, mają mniej tych telefonów, a kiedyś na stacjonarny był co drugi dzień.
A co do tego skąd biorą numery, jeśli np. kiedykolwiek ktoś korzystał ze sprzedaży wysyłkowej i podawał dany numer to potem oni często je sprzedają. Nazwy baz jakie widziałam to było często np. "świat książki-Kraków" albo "Bon Prix- Gdańsk".
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-24, 12:47   #42
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
A co do tego skąd biorą numery, jeśli np. kiedykolwiek ktoś korzystał ze sprzedaży wysyłkowej i podawał dany numer to potem oni często je sprzedają. Nazwy baz jakie widziałam to było często np. "świat książki-Kraków" albo "Bon Prix- Gdańsk".
ach, no i jeszcze trzeba tu wspomnieć o tym, że firmy zajmujące się sprzedażą bezpośrednią sprzedają swoje bazy numerów innym firmom mało to, oni je kupują od innych, za grosze
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 15:11   #43
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

odświeżam wątek bo dziś po kilku tygodniach spokoju...

Znowu mam ... sygnały od tej firmy. Mam domowy z identyfikacją numeru. Dzisiaj miałam puszczone dwie 'strzałki' - nie zdążyłam odebrać.


Sprawdzam numer w Google i wyszło, że to znowu jakieś biuro które ma nakłaniać na te pokazy ...
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 15:38   #44
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
odświeżam wątek bo dziś po kilku tygodniach spokoju...

Znowu mam ... sygnały od tej firmy. Mam domowy z identyfikacją numeru. Dzisiaj miałam puszczone dwie 'strzałki' - nie zdążyłam odebrać.


Sprawdzam numer w Google i wyszło, że to znowu jakieś biuro które ma nakłaniać na te pokazy ...
do mnie też ostatnio ciągle wydzwaniają po 2-3 razy na dzień- co odbiorę telefon, to pojawia się sygnał "beep...beep...beep.. ." jakby przerwanego połączenia
a podnosze słuchawkę w miarę szybko
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 13:19   #45
201608171256
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 792
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Do mnie tez wydzwaniają. Ostatnio było jakoś rzadziej ale dziś już mam 3 nieodebrane połączenia z tego samego nr. Oczywiście chodzi o nr eco... Mam w telefonie zapisane bardzo brzydko i nie odbieram. Kiedyś dzwonili do mnie z propozycją wspaniałego obiadu w restauracji.

Strasznie mnie to drażni, ostatnio dzwonili wieczorem i obudzili mi dziecko :/
201608171256 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 15:57   #46
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
A ja dostaję ciągle smsy od jakichś wróżek, chociaż nigdy żadnego ani jednego smsa do tego typu miejsc nie wysyłałam i też nie wiem co zrobić by się odczepili! Czasem wyślą jeden na 3 dni, a czasem wyślą 4 smsy dziennie :/. A tego o czym tu mówicie to nie doświadczyłam, ale radziłabym iść za radą Jamestown.
Zadzwoń do operatora, żeby upewnić się, że nie wyraziłaś zgody na przetwarzanie danych. Dodatkowo mogą wysłac wniosek o skasowanie twojego numeru ze wszystkich baz smsów marketingowych.

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
odświeżam wątek bo dziś po kilku tygodniach spokoju...

Znowu mam ... sygnały od tej firmy. Mam domowy z identyfikacją numeru. Dzisiaj miałam puszczone dwie 'strzałki' - nie zdążyłam odebrać.


Sprawdzam numer w Google i wyszło, że to znowu jakieś biuro które ma nakłaniać na te pokazy ...
Różne firmy mają różne programy do wybierania połączeń. Ja krótką chwilę dorabiałam w telewcisku i połączenie wybierało się automatycznie, po zakończeniu można było wybrać datę następnego połączenia lub 'zrezygnować' ale to trzeba było omijać... Bo jak tobie się nie uda sprzedać to może uda się komuś innemu, więc kontakt szedł na za trzy dni... Plus ewentualnie jakaś notatka. Generalnie nagminne było to że jak potencjalny klient był chamem ludzie ustawiali następny kontakt na 7 rano kolejnego dnia.

A bazy biorą się 'znikąd'. Z książek telefonicznych, z numerów udostępnionych w sieciówkach przy zakładaniu kart promocyjnych, z numerów kontaktowych podawanych np. na kursach językowych, z CV (klauzula o przetwarzaniu danych osobowych), są wykradane przez pracowników firm telekomunikacyjnych i sprzedawane dalej, z numerów kontaktowych stacji kurierskich itp itd.

Pracownik , który do Was dzwoni niewiele ma niestety do powiedzenia skąd się numer wziął i z bazy usunąć go nie może.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 16:02   #47
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez Wooden_Pints Pokaż wiadomość
Strasznie mnie to drażni, ostatnio dzwonili wieczorem i obudzili mi dziecko :/

O, to mnie wkurzyło ostatnio, nie dość, ze dzwonią na nowy numer (komórkowy, założyłam jesienią w sieci, w której nigdy przedtem nie byłam...) to o godzinie 21... No szlag mnie trafił

Wiem, ze nie ma sensu pytać "skąd do cholery ma pani mój numer", bo i tak nie powie, więc po prostu żegnam się i natychmiast daje numer do blokowanych
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:48   #48
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

do mnie tez wydzwaniaja na komórkę, odbieram i chwila muzyczki, pozniej rozłączenie. poszukałam co to za numer i tak, eco vital, dodałam do zablokowanych to pojawia mi sie tylko w rejestrze, ze próbowali sie dodzwonić. co robią? po minucie dzwonia z zastrzezonego. dziś miałam 3 czy 4 takie sytuacje, ze w rejestrze mam z eco vital i po minucie mam telefon z zastrzezonego. zastrzezone też niedługo wyląduja w zablokowanych.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 14:58   #49
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Ja za każdym razem odpowiadam "dziękuję" z taką radością, że mnie ktoś gdzies zaprosił ... i odkładam słuchawkę
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 15:04   #50
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Ja ostatnio miałam taką rozmowę z pewną telemarketerką:
- "dzień dobry, dzwonię z firmy XX, czy rozmawiam z panią- tu moje imię i nazwisko"
- "tak"
-"chciałabym zaktualizować pani adres w naszej bazie danych, mieszka pani w mieście Y.."
- "zgadza się"
- "a ulica...? bo chciałabym sprawdzić, czy dane,które mam są poprawne"
- "no, słucham"
- "no, proszę podać ulicę..."
- "przecież twierdzi pani, że ma mój adres w swojej bazie i chce tylko zaktualizować, więc nic nie będę podawać, bo nic się nie zmieniło".
Telemarketerka rozłączyła się...

i jeszcze:
- "dzień dobry, dzwonię z firmy YY, chciałabym panią zaprosić na pokaz (czegoś tam) do restauracji X w pani mieście!"
skojarzyłam, że w moim mieście nie ma restauracji X
- "a Z KIM chciała pani DOKŁADNIE rozmawiać, bo z tego, co się orientuję, w moim mieście nie ma takiej restauracji, jak X"

koniec rozmowy, jak widać atakują na oślep kogo popadnie
__________________

polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 17:11   #51
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
do mnie tez wydzwaniaja na komórkę, odbieram i chwila muzyczki, pozniej rozłączenie. poszukałam co to za numer i tak, eco vital, dodałam do zablokowanych to pojawia mi sie tylko w rejestrze, ze próbowali sie dodzwonić. co robią? po minucie dzwonia z zastrzezonego. dziś miałam 3 czy 4 takie sytuacje, ze w rejestrze mam z eco vital i po minucie mam telefon z zastrzezonego. zastrzezone też niedługo wyląduja w zablokowanych.
u mnie zawsze lądują to mój prywatny numer, kto ma mieć, ten ma, i ja też mam numery tych ktosiów, jak dzwoni nieznany to zawsze olewam.

Telefon służbowy to inna bajka, ale na niego z kolei nie dzwonią żadne eco szmeco
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 19:00   #52
Angel28
Rozeznanie
 
Avatar Angel28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 720
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

hmm trochę poza tematem ale w komórce można przekierować numer, kiedyś oj dawno temu nękano mnie głuchymi telefonami jak jeszcze chodziłam do technikum i przekierowałam numer na komendę w swoim mieście od razu miałam spokój albo wpisywałam ciąg cyfr i jak się dzwoniło odpowiadało nie ma takiego numeru ale w obecnej sieci mam spokój mam blokadę dla numerów zastrzeżonych i nikt mnie nie nęka. Ale z tel stacjonarnym może mało rozwiązań można zrozumieć że to praca tych ludzi ale są jakieś granice. Autorko a dzwoniłaś z ta sprawą do operatora swojej sieci stacjonarnej ???
Angel28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 20:41   #53
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

dziś tylko jeden telefon z zastrzeżonego i cisza.

pracuje w firmie badawczej i w tego typu firmach jest lista nr, które nie życzą sobie by do nich dzwonić, ta lista obowiązuje chyba we wszystkich coś znaczących firmach badawczych. ale nie wydzwaniamy po kilka razy dziennie mimo, ze ktoś odmówił czy z innego nr gdy jeden jest zablokowany.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 14:58   #54
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Kiedyś do mnie non stop wydzwaniali z ubezpieczenia z playa, no z 13 razy dziennie. Odebrałam, powiedzialam żeby pani zadzwoniła za 5 minut to przekażę tacie telefon, bo na niego jest umowa. Ona mówi: dobrze, zadzwonię. Poszłam go obudzić, czekaliśmy i nic... Potem jak zadzwoniła ta sama pani na drugi dzień to jej powiedziałam, że czekałam wczoraj i że teraz nie mam możliwości podania taty do telefonu. Od tego czasu mam spokój, a wydzwaniali non stop przez kilka dni, po 10 razy dziennie...
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 15:00   #55
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Do mnie dzwonią notorycznie z mojej sieci, mam tego powoli dosyć. Dzwonią po 10 razy dziennie, gdy pytam się o co chodzi, mówią, że muszą porozmawiać koniecznie z właścicielem umowy czyt. moją mamą, której nigdy nie ma w domu. Za pół roku kończy się mi umowa, więc chyba wiadomo o co chodzi Jak się ich pozbyć? Umowy nie będę przedłużać bo chce uciec z tej sieci jak najszybciej...
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 15:22   #56
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Eco Vital pada więc z jedną firmą będzie spokój

mnie denerwuje ostatnio Play, wydzwania do mnie i na siłę próbują sprawić abym przeszedł do Play, najlepsze że do konsultanta nie docierają logiczne argumenty że u obecnego mam tani abonament plus duży limit internetowy to ten proponuje abonament kilka złotych niższy plus dodatkowo płatny limit internetowy przez co płaciłbym więcej niż obecnie i jeszcze twierdzi że to jest naprawdę korzystna oferta
czasem mogliby słuchać co człowiek mówi a nie jechać z kartki.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 16:28   #57
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Jak pozbyć się telefonów od dziwnych firm ? (Eco Vital i inne)

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Do mnie dzwonią notorycznie z mojej sieci, mam tego powoli dosyć. Dzwonią po 10 razy dziennie, gdy pytam się o co chodzi, mówią, że muszą porozmawiać koniecznie z właścicielem umowy czyt. moją mamą, której nigdy nie ma w domu. Za pół roku kończy się mi umowa, więc chyba wiadomo o co chodzi Jak się ich pozbyć? Umowy nie będę przedłużać bo chce uciec z tej sieci jak najszybciej...
napisz już dziś wypowiedzenie umowy z końcem jej obowiązywania i jako powód podaj nękanie telefonami i przy okazji cofnij zgodę na info marketingowe, złożyć najlepiej w salonie z potwierdzeniem na Twojej kopii.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-07 17:28:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.