wieczny bałagan w domu - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-13, 21:08   #361
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ja znam inny - powiesić na wieszak i zabrać do łazienki, kiedy idziesz się kąpać. Para powinna rozprostować zagniecenia na ubraniach. Rozwiązanie dobre dla tych, którzy lubią gorący prysznic
Kilka postów wyżej już był ten pomysł opisany;p
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 22:15   #362
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: wieczny bałagan w domu

hej co tu taka cisza..

jutro sobotnie porzadki?
ja sie przyznam ze przez chorobe zapuscilam kuchnie..
i dzis zeby ja ogarnac spedzilam tam ponad godzine i juz sie ukaralam sama..
i wiecej tak nie zrobie.
a jutro zabiore sie za kurze parapety itd..
i jest kolejna rzecz ktorej nie cierpie.
myc parapetow
(od srodka)..rzadko to robie i pozniej jest jeszcze gorzej.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 22:22   #363
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 803
Dot.: wieczny bałagan w domu

Dzisiaj podlogi umyslam, jutro zostaje łazienka . A kuchnie to tak przy okazji sie sprzata prawie przy kazdym gotowaniu, takze jest w miare czysto. Szafki jedynie może przetrę
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 22:26   #364
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: wieczny bałagan w domu

no wlasnie jak sie sprzata regularnie to jest ok
dzis to byla katastrofa u mnie w kuchni..
nie opisuje szczegolowo bo sa ludzie wrazliwsi...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 23:28   #365
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja jestem chora więc mimo szczerych chęci poddałam się dziś w trakcie porządków i kilka rzeczy zostało... Starcie kurzy, umycie podłogi.
Za to ogarnęłam kuchnię, umyłam łazienkę, zrobiłam pranie ciuchowe, "wyprałam pralkę" , ręcznie uprałam ścierki z mikrofibry, poodkurzałam. Potem mi skoczyła temperatura i poszłam do łóżka
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 07:29   #366
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: wieczny bałagan w domu

A ja zdradzę wam mój patent na okna

Jako, że od jakiegoś czasu mieszkam w nowym domu i okien mi się namnożyło wypróbowałam już chyba wszystko.

Okna muszą być super czyste bo nie mam firanek i jak słoneczko przyświeci to wszystkie smugi widać aż miło nawet najlepsze płyny nie dawały rady, zawsze coś tam wyszło....

Teraz myję samą wodą z dodatkiem kilku kropel gliceryny, a docieram rajstopą brzmi może dziwnie, ale sama była w szoku jakie mam teraz fajne okna
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 09:08   #367
carpediemx
Raczkowanie
 
Avatar carpediemx
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 165
wieczny bałagan w domu

A ja byłam typowa kobietka jak pani z wątku. Zrobiłam obiad i zostawialam gary brudne bo byłam juz zmęczona gotowaniem samo przeszło. Teraz wracam z pracy robię obiad zjem i nie kładę sie albo nie siadam wygodnie na kanapie tylko od razu sprzątam ;-). Zamiast siedzieć przed tv włączam sobie głośno muzykę i odkurzam ścieram kurze etc.. Na początku zakładałam po prostu słuchawki puszczalam sobie fajna muzykę odkurzalam i tańczyłam . Żyje mi sie sto razy lepiej!
carpediemx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-22, 13:10   #368
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: wieczny bałagan w domu

carpediemx

ja mam podobnie.
jak mam duzo roboty w kuchni biore radio do kuchni i sprzatam i mam lepszy humor wtedy i jest blysk.
dzis pucowalam cala kuchnie..parapety kuchenke itd.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 12:30   #369
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: wieczny bałagan w domu

A ja mam kilka dni wolnego, ale ponieważ nie mogę wyjechać, zajęłam się między innymi sprzątaniem swojej stajni Okna 3/5 okien umyte Na dziś koniec

Poza tym, zrobiłam pranie i zaraz wybieram się do kuchni, bo wczoraj do późna gotowałam i nie sprzątnęłam wszystkiego.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 13:21   #370
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja puszczam sobie debaty i interesujące mnie prezentacje etc na youtube na czas sprzątania, żeby mi się nie nudziło, inaczej nie mogę. A jak interesujący wykład leci w tle, to mogę posprzątać przy okazji.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:07   #371
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj podlogi umyslam, jutro zostaje łazienka . A kuchnie to tak przy okazji sie sprzata prawie przy kazdym gotowaniu, takze jest w miare czysto. Szafki jedynie może przetrę
Robię podobnie Raczej nie sprzątam wszystkiego od razu tylko na raty Jednego dnia sobie umyję wannę i powycieram kurze, drugiego podłogi i lodówkę itp Staram się zawsze mieć mieszkanie w takim stanie żebym nie musiała się wstydzić w razie niezapowiedzianej wizyty (tata czasem do mnie wpada )
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 17:43   #372
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Wstyd osiągnął poziom krytyczny.
Wzięliśmy się za odgruzowanie warsztatu (pomieszczenie od śmierci matki mojego partnera było nietknięte, czasem tylko włączaliśmy ogrzewanie, żeby ogrzać ściany). Znaleźliśmy dwie pełne puszki piwa z Woodstocku - jedną z 2012, drugą z 2008.
Boję się co może kryć się głębiej...
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 10:03   #373
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Wstyd osiągnął poziom krytyczny.
Wzięliśmy się za odgruzowanie warsztatu (pomieszczenie od śmierci matki mojego partnera było nietknięte, czasem tylko włączaliśmy ogrzewanie, żeby ogrzać ściany). Znaleźliśmy dwie pełne puszki piwa z Woodstocku - jedną z 2012, drugą z 2008.
Boję się co może kryć się głębiej...
Archeologia
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 12:14   #374
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: wieczny bałagan w domu

Odn. prasowania chciałam kupić to parowe, bo nienawidze prasować a machanie takim ustrojstwem wydaje mi się dość zabawne.

Mi w sprzątaniu pomogła jedna rzecz, ogarniać coś codziennie przez 15 min (czasami mniej), posprząta się mało ale chodzi o to żeby zrobić ze sprzątania nawyk. Z syfiarza, stałam się syfiarzem umiarkowanym
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 12:25   #375
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Ja puszczam sobie debaty i interesujące mnie prezentacje etc na youtube na czas sprzątania, żeby mi się nie nudziło, inaczej nie mogę. A jak interesujący wykład leci w tle, to mogę posprzątać przy okazji.
Ja robię podobnie, włączam jakiś program z youtuba na iPad i patrzę katem oka jednocześnie składając ubrania czy myjac naczynia. Nawet sie nie zauważa ze sie sprzata

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Wstyd osiągnął poziom krytyczny.
Wzięliśmy się za odgruzowanie warsztatu (pomieszczenie od śmierci matki mojego partnera było nietknięte, czasem tylko włączaliśmy ogrzewanie, żeby ogrzać ściany). Znaleźliśmy dwie pełne puszki piwa z Woodstocku - jedną z 2012, drugą z 2008.
Boję się co może kryć się głębiej...
Ee nie ma sie jeszcze czego wstydzić. ja niedawno oglądałam jakiś angielski program o balaganiarzach i babka przy sprzątaniu kuchennej szafki odkryła sode do pieczenia ktora miała... 60 lat!!! i co najlepsze nie chciała tego wyrzucić bo wychodziła z założenia ze "jeżeli stało to w mojej kuchni to znaczy ze jest to jeszcze dobre!". to samo z reszta rzeczy których termin ważności kazdej upłynął przynajmniej 15 lat temu ale nieee bo stało w MOJEJ kuchni więc jest dobre logika powalajaca
Co do prasowania - dla mnie strata czasu i robię to tylko wtedy kiedy naprawdę jest to konieczne. Choć różnie ludzie robią, teściowa mojej siostry miała do niej pretensje ze nie prasuje mężowi majtek i skarpetek jak będę miała małe dziecko to będę mu prasowala, na razie nie chce mi sie.

Edytowane przez madzia0007
Czas edycji: 2014-03-25 o 12:28
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 00:26   #376
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Archeologia
W sumie... mój facet z wykształcenia jest archeologiem Więc skoro nie pracuje w zawodzie, to przynajmniej dom mu przypomina radosne studenckie czasy

---------- Dopisano o 01:26 ---------- Poprzedni post napisano o 01:22 ----------

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
Ee nie ma sie jeszcze czego wstydzić. ja niedawno oglądałam jakiś angielski program o balaganiarzach i babka przy sprzątaniu kuchennej szafki odkryła sode do pieczenia ktora miała... 60 lat!!! i co najlepsze nie chciała tego wyrzucić bo wychodziła z założenia ze "jeżeli stało to w mojej kuchni to znaczy ze jest to jeszcze dobre!". to samo z reszta rzeczy których termin ważności kazdej upłynął przynajmniej 15 lat temu ale nieee bo stało w MOJEJ kuchni więc jest dobre logika powalajaca
Hm... z pojemniczkiem od sody bym zrobiła to samo(jeśli jakiś ładny) - z zawartością raczej nie;p (Choć w sumie... czy soda może się zepsuć? ktoś wie jak się zachowuje "zepsuta soda"?) I raczej wierzę, że to co przebywało dłużej w mojej kuchni staje się radioaktywne dla świata i lepiej się tego pozbyć - choćby profilaktycznie.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 12:52   #377
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: wieczny bałagan w domu

Które chusteczki uniwersalne (te mokre) są lepsze: z Lidla czy z Biedronki?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 14:27   #378
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 803
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja mam z lidla niebieskie i czuje zapach odświeżacza do kibla ale są wygodne, praktyczne. Następnym razem wemzę jabłkowy zapach.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 14:41   #379
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: wieczny bałagan w domu

Mam wlasnie jablkowe - pachna jablkiem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 15:23   #380
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: wieczny bałagan w domu

A co do zapachów - płyn do mycia podłóg Sidolux z mydłem marsylskim (biały jak mleko) przepięknie i intensywnie pachnie, aż się chce sprzątać
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 08:11   #381
materialna
Przyczajenie
 
Avatar materialna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 10
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja kiedyś byłam straszną bałaganiarą. Z perspektywy czasu to mi wstyd, bo na pierwszym roku studiów moja współlokatorka, żeby dostać się do swojego łóżka musiała przeskakiwać moje ciuchy na podłodze. Sama nie była jakąś czyściochą, ale bez przesady... Pomogły mi troszkę uwagi faceta, gdy zaczęłam z nim mieszkać. Wypracowałam metodę 5 minut. Jeżeli coś zajmuje 5 minut lub mniej robię to od razu. Zmywam talerzyk, odkładam ubranie do szafy. Kilka dużych ozdobnych pudeł mi pomogło w segregacji. Żałuję trochę, że nie mam swojego mieszkania, bo meble nie są tutaj do mnie dostosowane :P. Mam jakieś takie zboczenie, że wszystko powinno być pode mnie. Mam wizję, że jak już będę miała swoje mieszkanko to meble będą zaprojektowane tak jak ja chcę. Wystarczą takie najprostsze, ale żeby każda szufladka była dostosowana pod moje rzeczy, wielkość szafy na ubrania też musi być znaczna ( bo mam ich trochę, nie powyrzucam ich na pewno, a składanie ich i wkładanie do szuflad to dla mnie straszne nieporozumienie i w moim przypadku się nie sprawdza i nie sprawdzi). Planuję też kupno organizerów na lakiery do paznokci, biżuterię itp. i to w najbliższym czasie. Krucho u nas ostatnio z kasą , ale powoli będziemy kupować gadżety tj. chlebak (tylko drewniany, a więc koszt jest znaczny 60zł trzeba sobie liczyć, te plastikowe są nieestetyczne, a na metalowych pojawiają się zacieki) i te wysokie pojemniki na makarony, mąki, bułki tarte :P. Aktualnie mam trochę syf w łazience, nieumyte okna w całym mieszkaniu i to mnie bardzo boli, ale jestem w ciąży i ustaliliśmy, że mój partner będzie robić takie rzeczy. (chemia plus mycie okien w ciąży jest niezalecane). Szkoda tylko, że jakoś się nie kwapi od 2 tygodni. Muszę go jakoś pogonić ;/
materialna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 08:15   #382
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wieczny bałagan w domu

Życzę Ci żeby było Cie stać na wszystkie meble na wymiar - też bym tak chciała, ale raczej nic z tego
Ja powinnam dziś sprzątać, ale mnie paskudnie głowa boli i chyba niczego nie tknę jeśli proszki nie zadziałają nareszcie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 11:13   #383
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Życzę Ci żeby było Cie stać na wszystkie meble na wymiar - też bym tak chciała, ale raczej nic z tego
Ja powinnam dziś sprzątać, ale mnie paskudnie głowa boli i chyba niczego nie tknę jeśli proszki nie zadziałają nareszcie
Wbrew pozorom to nie jest kosmiczny koszt, zwłaszcza że płaci się przy tym również za trwałość. Meble na wymiar to nie ikeowa pilśnia z koślawymi dziurkami / nieoszlifowane drewno z odpadów;p. Nam zajmuje to duuużo czasu, ale większość mebli (poza tymi przygarnianymi "skądś" czyli lamusowni, albo likwidowania mieszkań) robimy sami/z pomocą znajomego. Lite drewno, stabilne konstrukcje bez śrub i gwoździ, nasz projekt idealny wizualnie i wymiarowo - koszt spokojnie z 3 razy mniejszy niż ikeowy szmelc. Czasem warto zainwestować, bo w długotrwałym efekcie wychodzi taniej niż zabawy w tańsze sprzęty.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 11:26   #384
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja dziś mam do napisania niesamowicie ważną rzecz, więc pewnie okna będą błyszczały...
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 11:32   #385
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja nie dokonczylam myc okien w domu, bo albo nie bylo mnie, albo pogody. Dzis np. slonce w pelni

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 12:40   #386
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom to nie jest kosmiczny koszt, zwłaszcza że płaci się przy tym również za trwałość. Meble na wymiar to nie ikeowa pilśnia z koślawymi dziurkami / nieoszlifowane drewno z odpadów;p. Nam zajmuje to duuużo czasu, ale większość mebli (poza tymi przygarnianymi "skądś" czyli lamusowni, albo likwidowania mieszkań) robimy sami/z pomocą znajomego. Lite drewno, stabilne konstrukcje bez śrub i gwoździ, nasz projekt idealny wizualnie i wymiarowo - koszt spokojnie z 3 razy mniejszy niż ikeowy szmelc. Czasem warto zainwestować, bo w długotrwałym efekcie wychodzi taniej niż zabawy w tańsze sprzęty.
Jak sami robicie to pewnie się opłaca Ale jak się wynajmuje firmę do zabudowy kuchni, łazienki, szaf, to koszta rosną.

A w kwestii porządków, to u mnie w domu jest bajzel, a ja nie mam ani chęci, ani za bardzo czasu tego ogarniać Robię ciasto na urodziny mamy, a potem się zmywam na zajęcia i nie będzie mnie do 20stej.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-03-28 o 12:42
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 18:48   #387
materialna
Przyczajenie
 
Avatar materialna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 10
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom to nie jest kosmiczny koszt, zwłaszcza że płaci się przy tym również za trwałość. Meble na wymiar to nie ikeowa pilśnia z koślawymi dziurkami / nieoszlifowane drewno z odpadów;p. Nam zajmuje to duuużo czasu, ale większość mebli (poza tymi przygarnianymi "skądś" czyli lamusowni, albo likwidowania mieszkań) robimy sami/z pomocą znajomego. Lite drewno, stabilne konstrukcje bez śrub i gwoździ, nasz projekt idealny wizualnie i wymiarowo - koszt spokojnie z 3 razy mniejszy niż ikeowy szmelc. Czasem warto zainwestować, bo w długotrwałym efekcie wychodzi taniej niż zabawy w tańsze sprzęty.
Wydaje mi się, że masz rację. Słyszałam, że najdrożej to nie wychodzi. Jeszcze taniej jest (jak ktoś ma chęci i umiejętności) jak zamówi się poszczególne deseczki, elementy i samemu się je poskłada (jest to trudniejsze niż w przypadku składania mebli z Ikei, bo trzeba m.in. wiercić wiertarką). Koszt zwłaszcza zależy od jakości materiału i od poziomu skomplikowania projektu. :P Ja mam w głowie mało skomplikowane projekty, ale każda szufladka i półeczka będzie przystosowana do moich potrzeb. Poza tym liczę w tej kwestii trochę na partnera mamy, bo właśnie tym się zajmuję. Nie liczę na żadne zniżki, bo byłoby to nieuczciwe, ale na poradę i dokładne, porządne wykonanie już tak.
materialna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 21:23   #388
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Jak sami robicie to pewnie się opłaca Ale jak się wynajmuje firmę do zabudowy kuchni, łazienki, szaf, to koszta rosną.
Nie tylko koszta, ale i jakość również.
Przez jakiś czas mój mężczyzna pracował w stolarce (a kilkadziesiąt lat wcześniej jego dziadek współpracował z fabrykami Ikei póki ta miała warsztaty w Polsce, ale nie sprzedawała oficjalnie w naszym kraju), więc mniej więcej cenowe rozeznanie w formie sprzedażowej również mam - porównując jakość i wytrzymałość materiałów oraz samego późniejszego mebla z tym co jest w regularnej sprzedaży - wychodzi nadal bardzo opłacalnie. Meble z ikei, jyska itp. mają gigantyczną marżę w stosunku do kosztu materiałów - zwłaszcza, że przez ostatnie kilkanaście lat jakość ich materiałów spadła. Żaden szanujący się stolarz nie wykorzystałby tych materiałów które tam są nazywane "litym drewnem", zwykle są to produkty słabej jakości, bądź wręcz z odrzutów.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 22:32   #389
201606242122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 622
Dot.: wieczny bałagan w domu

matko kochana wątek w sam raz dla mnie odnalazłam !

otóż ze mną jest tak, że lubię porządek, ale sprzątać już mniej.
mój tż też nie ułatwia sprawy, bo on z tych co myślał do niedawna, że jak rzuci skarpetki na dywan, to one magicznie przenoszą się do pralki, następnie są suszone przez jakąś siłę i czyściutkie pachnące trafiają do szafy i można je znowu nałożyć! magia mówie Wam. (no, ale to nie jest wątek o tym jak matki robią kaleki ze swoich synów)

ja mam system zrywowy, zrywam się, sprzątam cały dzień, albo i dwa. a później się syfi i syfi i znowu się zrywam. chciałabym sprzątać jakoś systematyczniej. no i zaangażować bardziej tż :/
201606242122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 15:59   #390
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: wieczny bałagan w domu

ha ha ha, zuleyka, mam tak samo. Prze tydzień albo nawet dwa robimy pandemonium, a potem mam nagłą, nieodpartą potrzebę posprzątania. I tak w kółko.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-26 09:09:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.