Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 171 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-04-02, 17:21   #5101
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Jak tu kolorowo

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Co to za serek ?
ten ze ¶niadania to owczy serek, lekko s³odkawy, nie ods±czony ca³kiem ze serwatki przez to jest bardzo delikatny i wilgotny w sklepach takiego nie ma
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-02, 17:33   #5102
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
ten ze ¶niadania to owczy serek, lekko s³odkawy, nie ods±czony ca³kiem ze serwatki przez to jest bardzo delikatny i wilgotny w sklepach takiego nie ma
A to domowy?
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-02, 17:37   #5103
Little_Mary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cze¶æ, jestem nowa

By³oby super, gdyby kto¶ bardziej do¶wiadczony zechcia³ oceniæ moj± dzisiejsz± r i daæ jakie¶ rady:

09:00 kromka chleba razowego z æwiartk± awokado skropion± sokiem z cytryny, sól, pieprz + banan
13:30 makaron razowy z czerwonym Pesto i podsma¿onymi na odrobinie oleju: cebul±, pieczarkami i czerwon± papryk±
15:00 przek±ska - paczka ma³ych marchewek do pochrupania

15 min. cardio z Mel B.
20 min. Totally Fit z Mel B.
40 min. Skalpel z Ew±
mnóstwo wody mineralnej niegazowanej

18:15 2 kromki chleba razowego z mas³em o obni¿onej zawarto¶ci t³uszczu, kurczakiem faszerowanym, papryk± czerwon± + marynowane grzybki
20:30 bêdzie: serek wiejski lekki z ma³± ³y¿eczk± miodu posypany otrêbami pszennymi

do picia: herbata zielona ananasowa, owocowa bez cukru, woda mineralna niegazowana
Little_Mary jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-02, 17:43   #5104
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
A to domowy?
no tak, znajomi maj± bacówke nie kupuje w ogóle serów, bo rodzice maj± gospodarstwo i krowy, od nich przywo¿ê co weekend zapas nabia³u z kolei od znajomych raz na jaki¶ czas sery owcze i kozie
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-02, 17:50   #5105
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
no tak, znajomi maj± bacówke nie kupuje w ogóle serów, bo rodzice maj± gospodarstwo i krowy, od nich przywo¿ê co weekend zapas nabia³u z kolei od znajomych raz na jaki¶ czas sery owcze i kozie
Szczê¶ciara ;D ja to zawsze chcia³am takiego koziego sera spróbowaæ
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-02, 18:11   #5106
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Szczê¶ciara ;D ja to zawsze chcia³am takiego koziego sera spróbowaæ
koniecznie musisz spróbowaæ ja mieszkam w górach wiêc dla mnie to codzienno¶æ, ale szczerze polecam bo warto
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-02, 18:41   #5107
201606210914
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

r

¶n grahamka z mas³em, sa³at±, ogórkiem, papryk± czerwon± i papryka marynowan±, jajkiem sadzonym, kilka plasterków domowej kie³basy z piersi

2 ¶n garstka orzechów ziemnych, shake z odrobiny malin, mleka i jogurtu/ (porcja z wczoraj niepe³na szklanka mniejsza wysz³a)

ob makaronowa frittata: szklanka ug.makaronu, 2 jaja- sma¿one na ³y¿ce oleju,plaster sera ¿ó³tego, mizeria z pomidora, kawa³ka ogórka i cebuli

p ma³a kajzerka ziarnista z mas³em, jedna z serkiem wiejskim a druga z ³y¿eczk± miodu

k 2 jajka, ogórek, 1/2pomidora, 2 plastry szynki z indyka- wszystko to sma¿one na ³y¿ce oleju, 2 szasz³yki: pier¶, papryka, cebula
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie0474.jpg (66,9 KB, 70 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie0483.jpg (45,7 KB, 60 za³adowañ)

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-04-02 o 18:42
201606210914 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-04-02, 18:55   #5108
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
koniecznie musisz spróbowaæ ja mieszkam w górach wiêc dla mnie to codzienno¶æ, ale szczerze polecam bo warto
Widzia³am w Kauflandzie, ale cena mnie nieco odstrasza
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-02, 20:34   #5109
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
R:
tylko nie bijcie

kawa z mlekiem 3,2%
40 min æwiczeñ

1) mokry serek owczy eko, ³y¿ka domowych powide³ na 4 ³y¿kach p³atków owsianych, 2 ³y¿kach bananowych crunchów z sante + kawa z mlekiem 3,2%

2) udko z kurczaka z jakby pesto (oliwa z oliwek, czosnek, szpinak, kolorowy pieprz) na sa³atce z lodowej, ogórków, cebulki i papryki

3) gotowana wieprzowina, kasza, buraczki z chrzanem + kawa

4) bu³ka wieloziarnista ze sa³at±, ¿ó³tym serem, pomidorem i cebulk± + jab³ko

5) ma³a sa³atka z gotowanego jajka, pekiñskiej, kukurydzy, gotowanej marchewki i groszku z sosem z 2 ³y¿ek jogurtu naturalnego z koperkiem + kilka orzechów laskowych


wow.
Rewelacyjnie
Irish lady 28 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-02, 23:43   #5110
mrsbunny
Przyczajenie
 
Avatar mrsbunny
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 2
Question Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U/W


¶: bu³ka s³odka z makiem
II ¶: jogurt musline z Biedry, 1 i 1/3 kromki chleba miodowego ze ¶liwkami
o: 8 pierogów ze szpinakiem i mozzarell±
p: wie¶niak 0%
k: grahamka podzielona na dwie po³ówki - obie z polêdwic± z kurczaka, posmarowane musztard± i przecierem, jajo umoczone w sosie z pizzy
+ kostka Ritter Sport

Edytowane przez mrsbunny
Czas edycji: 2014-04-02 o 23:46
mrsbunny jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 07:16   #5111
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 492
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

1. Kawa³ek kie³basy drobiowej, 2 paróweczki drobiowe na ciep³o, ketchup; jab³ko pociête w kostkê polane serkiem sojowym, kawa
2. Serek sojowy bia³y bez niczego ( po bieganiu)
3. Zupa krem Pani Marchew, 1/3 pasztetu z ³ososia (taki z konserwy, ale niedobry i go ju¿ nigdy nie zjem :/), jab³ko
4. Filet z mintaja po parysku, 2 paluszki surimi (z pude³ka, do mikrofali, ok 180 kcal ca³o¶æ)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg filety.jpg (314,4 KB, 66 za³adowañ)
seedofwonder jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 08:41   #5112
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
R:
tylko nie bijcie

kawa z mlekiem 3,2%
40 min æwiczeñ

1) mokry serek owczy eko, ³y¿ka domowych powide³ na 4 ³y¿kach p³atków owsianych, 2 ³y¿kach bananowych crunchów z sante + kawa z mlekiem 3,2%

2) udko z kurczaka z jakby pesto (oliwa z oliwek, czosnek, szpinak, kolorowy pieprz) na sa³atce z lodowej, ogórków, cebulki i papryki

3) gotowana wieprzowina, kasza, buraczki z chrzanem + kawa

4) bu³ka wieloziarnista ze sa³at±, ¿ó³tym serem, pomidorem i cebulk± + jab³ko

5) ma³a sa³atka z gotowanego jajka, pekiñskiej, kukurydzy, gotowanej marchewki i groszku z sosem z 2 ³y¿ek jogurtu naturalnego z koperkiem + kilka orzechów laskowych
wiem, ¿e ograniczasz wêglowodany, i maj±c to na uwadze uwa¿am, ¿e jad³ospis jest pierwsza klasa s± orzechy, du¿o warzyw, urozmaicone <3 jedyne co bym zrobi³± inaczej to owoce w miejsce powide³ w I posi³ku, aleskoro powid³± s± domowe to i tak jest ok. buziak za pyszne kolorowe zdjêcia!!

mój dzisiejszy jad³ospis R

I - bu³ka muesli, z szynk±, serem, mas³em, sa³at± , ogórkiem, pomidorem, szczypiorkiem

II - sa³atka kebab: kebab z ³opatki, sa³±ta, pomidor, ogórek, oliwki, feta, oliwa z oliwek, sok z cytyny, odrobina soli

III - pomarañcza

IV - zupa ogórkowa, go³±bek w sosie pomidorowym z ziemniakami

godzina zumby - pomagam prowadziæ zajêcia wiêc 100% z siebie i wycisk

V - fritata z jajka, ziemniaka i fasoli bia³ej
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140403_090919.jpg (134,6 KB, 43 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140403_091025.jpg (141,3 KB, 44 za³adowañ)
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-04-03 o 13:16
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 08:54   #5113
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Little_Mary Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ, jestem nowa

By³oby super, gdyby kto¶ bardziej do¶wiadczony zechcia³ oceniæ moj± dzisiejsz± r i daæ jakie¶ rady:

09:00 kromka chleba razowego z æwiartk± awokado skropion± sokiem z cytryny, sól, pieprz + banan brak bia³ka - mo¿esz tu dorzuciæ 2 jajka sadzone, lub kurczaka, pastê z fasoli, tuñczyka - do wyboru. na ¶niadanie mo¿esz zje¶æ spokojnie 2 kromki razowca. Jest udowodnione ¿e osoby zjadaj±ce wiêksze ¶niadanie s± mniej nara¿one na podjadanie, ataki g³odu, a na koniec duz± kolacjê.
13:30 makaron razowy z czerwonym Pesto i podsma¿onymi na odrobinie oleju: cebul±, pieczarkami i czerwon± papryk± s³oneczko, znowu brakuje bia³ka. kurczak, ³oso¶, tofu, cieciorka, fasola, kurczak-do wyboru
15:00 przek±ska - paczka ma³ych marchewek do pochrupania skoro przek±ska to ok, ale pó¼niej masz æwiczenia. zmiksuj sobie marchew i pomarañczê, mo¿esz dodaæ jogurtu naturalnego albo mleka i do tego zjedz kanapkê z jakim¶ bia³kiem. Ewentualnie omlet

15 min. cardio z Mel B.
20 min. Totally Fit z Mel B.
40 min. Skalpel z Ew±
mnóstwo wody mineralnej niegazowanej

18:15 2 kromki chleba razowego z mas³em o obni¿onej zawarto¶ci t³uszczu, kurczakiem faszerowanym, papryk± czerwon± + marynowane grzybki posi³ek sam w sobie super, ale w aspekcie posi³ku potreningowego ,jakim jest, sugerowa³abym jakie¶ szybciej przyswajalne ¼ród³o wêglowodanów - np ziemniaki

20:30 bêdzie: serek wiejski lekki z ma³± ³y¿eczk± miodu posypany otrêbami pszennymi oki, ale zawsze od otrêbów bêd± orzechy a od miodu na kolacjê ju¿ lepsze s± owoce. a wogóle najlepiej jakby ten serek by³ z warzywami

do picia: herbata zielona ananasowa, owocowa bez cukru, woda mineralna niegazowana

napisa³am co mi przysz³o do g³owy powy¿ej. pamiêtaj, na ¶niadanie jemy jak król na obiad jak pa¼ na kolacjê jak ¿ebrak (z tym ¿ebrakiem to nie przesadzajmy oczywiscie hehe) pozdrawiam, zamieszczaj kolejne jad³ospisy
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 10:13   #5114
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Fajny pomys³ ze zdjêciami, nastêpnym razem postaram siê udokumentowaæ moje jad³ospisy

U:

¶niadanie: owsianka z 4 czubatych ³y¿ek p³atków, z serkiem homogenizowanym naturalnym, z bananem i sosem z malin.

II ¶niadanie: omlet z 2 jajek ze szpinakiem, mozzarell±, pomidorkami cherry i orzechami pini

przek±ska na mie¶cie: latte, gar¶æ orzechów nerkowca, jab³ko

obiad: makaron pe³noziarnisty z krewetkami w sosie pomidorowym z chilli i natk± pietruszki, sa³ata z rukoli, papryki, oliwek i bak³a¿ana

godzina jazdy na rowerze

kolacja: 2 kromki ¿ytniego razowca z avocado, ³ososiem i kozim twaro¿kiem, ogórkiem zielonym, rzodkiewk± i sa³at±.
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 12:44   #5115
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Redukcja:

I: owsianka (5³. p³atków) na mleku z serkiem homo, cukini±, jab³kiem, cynamonem i orzechami pecan.
II: dwie kromki domowego chleba z mas³em, wêdzonym indykiem, serem mierzwionym i rzodkiewkami; jab³ko.
III: pó³ woreczka br±zowego ry¿u, filet z kurczaka sma¿ony na oleju kokosowym, zielona fasolka.
IV: serek wiejski z truskawkami i p³atkami migda³ów.
V: micha sa³atki greckiej.

Podbi³am trochê kalorii (g³ównie t³uszczami) i waga w koñcu ruszy³a
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:13   #5116
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
wiem, ¿e ograniczasz wêglowodany, i maj±c to na uwadze uwa¿am, ¿e jad³ospis jest pierwsza klasa s± orzechy, du¿o warzyw, urozmaicone <3 jedyne co bym zrobi³± inaczej to owoce w miejsce powide³ w I posi³ku, aleskoro powid³± s± domowe to i tak jest ok. buziak za pyszne kolorowe zdjêcia!!
agaczini bardzo dziêkuje z tymi powid³ami nie szaleje, ³y¿ka raz na jaki¶ czas choæ prawda, ¿e maj± sporo cukru i lepszy na redukcje by³by ¶wie¿y owoc.

Irish lady ja ogólnie to zdaje sobie sprawê, ¿e mój jad³ospis nie jest idealny i te¿ nie chcia³abym, ¿eby kto¶ siê wzorowa³ na nim, bo nie ka¿demu mo¿e s³u¿yæ taka ilo¶æ wêgli.

a to dzisiaj:
R:
kawa z mlekiem 3,2%
æwiczenia

1) 6 ³y¿ek p³atków owsianych, pó³ szklanki mleka, pó³ banana i cynamon. Do tego kawa z mlekiem i spore czerwone jab³ko.

2) bia³y ser, bu³ka z dyni±, s³odka sa³atka z gruszki, sa³aty lodowej, ogórka i awokado + szklanka soku prowansalskie pola z tymbarku

3) pier¶ z kurczaka pieczona z zio³ami i olejem z pestek winogron w rêkawie, kasza, fasolka gotowana

4) gar¶æ orzechów w³oskich, kilka nerkowców + szklanka soku prowansalskie pola

5) jajko na miêkko, sa³atka z 2 pomidorów z cebulk±
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09817.jpg (47,7 KB, 45 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC09819.jpg (69,2 KB, 56 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC09821.jpg (49,7 KB, 44 za³adowañ)
__________________


Edytowane przez fusiacola
Czas edycji: 2014-04-03 o 17:46
fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 14:20   #5117
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
agaczini bardzo dziêkuje z tymi powid³ami nie szaleje, ³y¿ka raz na jaki¶ czas choæ prawda, ¿e maj± sporo cukru i lepszy na redukcje by³by ¶wie¿y owoc.

Irish lady ja ogólnie to zdaje sobie sprawê, ¿e mój jad³ospis nie jest idealny i te¿ nie chcia³abym, ¿eby kto¶ siê wzorowa³ na nim, bo nie ka¿demu mo¿e s³u¿yæ taka ilo¶æ wêgli.

a to dzisiaj:
R:
kawa z mlekiem 3,2%
æwiczenia

1) 6 ³y¿ek p³atków owsianych, pó³ szklanki mleka, pó³ banana i cynamon. Do tego kawa z mlekiem i spore czerwone jab³ko.

2) bia³y ser, bu³ka z dyni±, s³odka sa³atka z gruszki, sa³aty lodowej, ogórka i awokado + szklanka soku prowansalskie pola z tymbarku

3) ....

4) ....

5) ....
Wszystko wygl±da bardzo smacznie w pieczywo zaopatrujesz siê w piekarni ?
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 15:05   #5118
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 492
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
agaczini bardzo dziêkuje z tymi powid³ami nie szaleje, ³y¿ka raz na jaki¶ czas choæ prawda, ¿e maj± sporo cukru i lepszy na redukcje by³by ¶wie¿y owoc.

Irish lady ja ogólnie to zdaje sobie sprawê, ¿e mój jad³ospis nie jest idealny i te¿ nie chcia³abym, ¿eby kto¶ siê wzorowa³ na nim, bo nie ka¿demu mo¿e s³u¿yæ taka ilo¶æ wêgli.

a to dzisiaj:
R:
kawa z mlekiem 3,2%
æwiczenia

1) 6 ³y¿ek p³atków owsianych, pó³ szklanki mleka, pó³ banana i cynamon. Do tego kawa z mlekiem i spore czerwone jab³ko.

2) bia³y ser, bu³ka z dyni±, s³odka sa³atka z gruszki, sa³aty lodowej, ogórka i awokado + szklanka soku prowansalskie pola z tymbarku

3) ....

4) ....

5) ....
ta sa³atka smakowita - sama wpad³a¶ na przepis?
seedofwonder jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 16:33   #5119
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez seedofwonder Poka¿ wiadomo¶æ
ta sa³atka smakowita - sama wpad³a¶ na przepis?
samo tak jako¶ wysz³o bo nie mia³am co z t± gruszk± zrobiæ wysz³o pysznie

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystko wygl±da bardzo smacznie w pieczywo zaopatrujesz siê w piekarni ?
dziêkuje
niestety ostatnio w biedronce z racji ograniczonych funduszy postanowili¶my poeksperymentowaæ z ich bu³eczkami, choæ niedaleko mamy malutk± piekarniê z naprawdê rewelacyjnym pieczywem tylko jak podliczyli¶my miesiêczne wydatki z t¿tem to nas to trochê wysz³o za du¿o. I powiem Ci, ¿e nadal siê waham gdzie lepiej... czy lepsz± bu³kê czy gorsz± ale np do tego jaki¶ owoc? u mnie w biedronce nie pisze sk³adu pieczywa
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 17:47   #5120
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
samo tak jako¶ wysz³o bo nie mia³am co z t± gruszk± zrobiæ wysz³o pysznie

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------


dziêkuje
niestety ostatnio w biedronce z racji ograniczonych funduszy postanowili¶my poeksperymentowaæ z ich bu³eczkami, choæ niedaleko mamy malutk± piekarniê z naprawdê rewelacyjnym pieczywem tylko jak podliczyli¶my miesiêczne wydatki z t¿tem to nas to trochê wysz³o za du¿o. I powiem Ci, ¿e nadal siê waham gdzie lepiej... czy lepsz± bu³kê czy gorsz± ale np do tego jaki¶ owoc? u mnie w biedronce nie pisze sk³adu pieczywa
Te Biedronkowe pieczowy (przynajmniej u mnie) g³ownie jest z m±ki pszennej, chocia¿ ta z dyni± ma dodatek m±ki ¿ytniej ale niewielki... Do tego w bu³kach jest guma guar, ekstrakt s³odu jêczmiennego, polepszacze do pieczywa, emulgatory i inne
Ja Ci zazdroszczê ¿e w piekarni mo¿esz kupiæ dobre bu³ki.. u mnie praktycznie same s± pszenne nie kupi ¿ytniej, tylko jakie¶ farbowane..

Co do bu³ek uwa¿am, ¿e powinna¶ wybraæ te z piekarni - zdrowsze i do tego takie dodatki jak jesz do tej pory Bo jesz na prawdê zdrowo i smacznie.. A co w tej piekarni jest dro¿ej ? A nawet je¶li tak to na zdrowiu nie wolno oszczêdzaæ
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-04-03 o 17:56
Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 17:48   #5121
GenaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 44
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Ja jako¶ nie do koñca ufam marketom w kwestii pieczywa (chocia¿ zjadlabym croissanta z Lidla ), zaopatruje sie w chleb w ma³ej piekarni, wiadomo dro¿ej, ale my¶le ze warto Fusiacola, Ty jesz zdrowo i naturalnie ( ach ten owczy serek!) wiec moim zdaniem Twoja bu³eczka tez jednak pasuje by by³a z piekarni a co z pieczeniem bu³ek w domu? Ja niestety nie mam czasu a szkoda kole¿anka piecze i sobie zamra¿a

Moja dzisiejsza R:

07:00 kromka chleba 35g z humusem, ¿ó³tym pomidorem i szczypiorkiem

10:30 jogurt naturalny z musli

14:00 kromka chleba mieszanego 35g z mas³em, dwoma plastrami pieczonej piersi z kurczaka, pomidorem i ogórkiem + jab³ko

17:00 spaghetti bolognese (70 g makaronu, chuda wo³owina, pomidory z puszki, ¶wie¿a bazylia, ³y¿eczka pasty chilli)

2o:00 na pewno sok z warzyw i postaram sie zje¶æ paprykê z humusem ( ostatnio nie mam apetytu wieczorem nawet na warzywa, co jest niesamowite, bo jeszcze 3 tygodnie temu objadalam sie wielka bulka!)

Czy moja R jest ok?

Jutro pi±tek
__________________
"The most important thing in life is desire."
GenaM jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 17:52   #5122
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Ervisha guma guar to akurat tylko zagestnik, zaden szkodliwy dodatek
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 17:56   #5123
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Co do pieczywa to w Lidlu bagietki finess maj± dobry sk³ad jak na pieczywo wypiekane w sklepie

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
Ervisha guma guar to akurat tylko zagestnik, zaden szkodliwy dodatek
mo¿e powodowaæ zaburzenia jelitowe... ja nie mogê je¶æ produktów z jej dodatkiem

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

A oto sk³ad bu³ki toksañskiej :
m±ka pszenna, woda, mieszanka wypiekowa (stabilizator: guma guar, m±ka s³odowa, emulgatory:E472e, E471, lecytyna rzepakowa, regulator kwasowo¶ci: fosforan wapnia, m±ka sojowa, s³ód pszenny, cukier, ¶rodek do przetwarzania m±ki: kwas askorbinowy), s³ód ciemny, sól, gluten, cukier, dro¿d¿e.

Oprócz tego w takich bu³kach s± te¿ polepszacze i emulgatory, m±ka s³odowa te¿ nie jest zdrowa...
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 17:57   #5124
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Te Biedronkowe pieczowy (przynajmniej u mnie) g³ownie jest z m±ki pszennej, chocia¿ ta z dyni± ma dodatek m±ki ¿ytniej ale niewielki... Do tego w bu³kach jest guma guar, ekstrakt s³odu jêczmiennego i inne
Ja Ci zazdroszczê ¿e w piekarni mo¿esz kupiæ dobre bu³ki.. u mnie praktycznie same s± pszenne nie kupi ¿ytniej, tylko jakie¶ farbowane..

Co do bu³ek uwa¿am, ¿e powinna¶ wybraæ te z piekarni - zdrowsze i do tego takie dodatki jak jesz do tej pory Bo jesz na prawdê zdrowo i smacznie.. A co w tej piekarni jest dro¿ej ? A nawet je¶li tak to na zdrowiu nie wolno oszczêdzaæ
drugi raz w sumie dopiero kupowa³am pieczywo w biedronce, g³ównie temu, ¿e mój t¿ najchêtniej ¿ywi³by siê chlebem tostowym, którego w tej ma³ej piekarni nie ma. Ta piekarnia obok nas jest bardzo droga, bu³eczki podchodz± pod 2z³, mo¿na kupiæ chleb na kromki - cena od 1,60 do 2,20z³ za szt sk³ady s± wypisane wszystkiego i trzeba przyznaæ, ¿e nie znajdzie siê tam niezdrowych polepszaczy. ¦wietny maj± chleb z suszonymi pomidorami i bazyli± albo z pe³noziarnisty na zakwasie - naprawdê przepyszne w biedronce to jest ca³y chleb tostowy dla mojego t¿ta za cenê nieca³ych 2 kromek dla mnie
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 17:59   #5125
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
drugi raz w sumie dopiero kupowa³am pieczywo w biedronce, g³ównie temu, ¿e mój t¿ najchêtniej ¿ywi³by siê chlebem tostowym, którego w tej ma³ej piekarni nie ma. Ta piekarnia obok nas jest bardzo droga, bu³eczki podchodz± pod 2z³, mo¿na kupiæ chleb na kromki - cena od 1,60 do 2,20z³ za szt sk³ady s± wypisane wszystkiego i trzeba przyznaæ, ¿e nie znajdzie siê tam niezdrowych polepszaczy. ¦wietny maj± chleb z suszonymi pomidorami i bazyli± albo z pe³noziarnisty na zakwasie - naprawdê przepyszne w biedronce to jest ca³y chleb tostowy dla mojego t¿ta za cenê nieca³ych 2 kromek dla mnie
To rzeczywi¶cie drogo a mo¿e jest tam jaka¶ inna tañsza piekarnia lub spróbuj piec sama ?

Polecam ten artyku³
http://biokurier.pl/aktualnosci/2149...wiedziec-warto
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 18:01   #5126
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez GenaM Poka¿ wiadomo¶æ
Ja jako¶ nie do koñca ufam marketom w kwestii pieczywa (chocia¿ zjadlabym croissanta z Lidla ), zaopatruje sie w chleb w ma³ej piekarni, wiadomo dro¿ej, ale my¶le ze warto Fusiacola, Ty jesz zdrowo i naturalnie ( ach ten owczy serek!) wiec moim zdaniem Twoja bu³eczka tez jednak pasuje by by³a z piekarni a co z pieczeniem bu³ek w domu? Ja niestety nie mam czasu a szkoda kole¿anka piecze i sobie zamra¿a
wszystkie moje próby pieczenia to niewypa³y jeszcze jakby by³o komu to bym próbowa³a, ale tylko dla siebie to szkoda czasu.
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 18:02   #5127
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Górny¦l±sk
Wiadomo¶ci: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddie Poka¿ wiadomo¶æ
Redukcja:

I: owsianka (5³. p³atków) na mleku z serkiem homo, cukini±, jab³kiem, cynamonem i orzechami pecan.
II: dwie kromki domowego chleba z mas³em, wêdzonym indykiem, serem mierzwionym i rzodkiewkami; jab³ko.
III: pó³ woreczka br±zowego ry¿u, filet z kurczaka sma¿ony na oleju kokosowym, zielona fasolka.
IV: serek wiejski z truskawkami i p³atkami migda³ów.
V: micha sa³atki greckiej.

Podbi³am trochê kalorii (g³ównie t³uszczami) i waga w koñcu ruszy³a
bardzo ³adnie i smacznie
gratulujê spadku



Moje dzisiejsze U

I jajeczna owsianka (4 ³y¿ki p³atków) na mleku z ³y¿k± wiórków kokosowych i ³y¿eczk± miodu, podana z twaro¿kiem i truskawkami
II chudy ¿urek na domowym zakwasie z 2 ³y¿kami ziemniaków
III 2 kawa³ki pieczonego kurczaka, sa³atka z gotowanej marchewki, jajka i cebuli z sosem z jogurtu i majonezu (du¿a porcja) [bez dodatkowych wêgli, bo sama sa³atka jest ju¿ syta ]
*godzina maxów z Shaunem
IV wiejski z 2 duszonymi ¶liwkami, gar¶ci± s³onecznika i dmuchanego orkiszu
V bêdzie pier¶ z kury na ³y¿eczce rzepakowego, 2 kromki ¿ytniego domowego chleba, jakie¶ warzywka

+w ci±gu dnia kilka gostek gorzkiej, chyba 4, dobrze, ¿e ju¿ wysz³a
__________________

Wiesz, co jest najwa¿niejsze w ¿yciu? Mieæ cel. I d±¿yæ do jego spe³nienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczê¶liwia mnie.
Dziêki niemu mam poczucie, ¿e warto ¿yæ, mimo przeciwno¶ci.
Ale czêsto w±tpiê.
Bardzo czêsto.

magda_lena40 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 18:05   #5128
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
To rzeczywi¶cie drogo a mo¿e jest tam jaka¶ inna tañsza piekarnia lub spróbuj piec sama ?

Polecam ten artyku³
http://biokurier.pl/aktualnosci/2149...wiedziec-warto
chyba zrobiê tak, ¿e raz na jaki¶ czas bêdê kupowaæ te dobre bu³ki, a tak to bazowaæ na kaszach i p³atkach owsianych. Nie chcê siê zatruæ w³asnym zakalcem
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 18:14   #5129
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
wszystkie moje próby pieczenia to niewypa³y jeszcze jakby by³o komu to bym próbowa³a, ale tylko dla siebie to szkoda czasu.
Ale to jest proste A takie upieczone bu³ki mo¿na zamroziæ a potem rozmroziæ w temp. pokojowej s± jak ¶wie¿e

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
chyba zrobiê tak, ¿e raz na jaki¶ czas bêdê kupowaæ te dobre bu³ki, a tak to bazowaæ na kaszach i p³atkach owsianych. Nie chcê siê zatruæ w³asnym zakalcem
e tam zakalec z dro¿d¿owego nie mo¿e wyj¶æ zakalec

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

A Twoja mama lub babcia piek±? Je¶li tak to jak je¼dzisz do rodziców to mo¿e popro¶ by Ci upiek³a i zabierz ze sob±
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 18:16   #5130
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
mo¿e powodowaæ zaburzenia jelitowe... ja nie mogê je¶æ produktów z jej dodatkiem
Owszem, w nadmiarze mo¿e powodowaæ wzdêcia, jak wszystko inne w sumie. Ja mam spore problemy z jelitami ale po gumie nie zauwa¿y³am ¿adnych Czemu nie mo¿esz jej je¶æ?

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Poka¿ wiadomo¶æ
bardzo ³adnie i smacznie
gratulujê spadku



Moje dzisiejsze U

I jajeczna owsianka (4 ³y¿ki p³atków) na mleku z ³y¿k± wiórków kokosowych i ³y¿eczk± miodu, podana z twaro¿kiem i truskawkami
II chudy ¿urek na domowym zakwasie z 2 ³y¿kami ziemniaków
III 2 kawa³ki pieczonego kurczaka, sa³atka z gotowanej marchewki, jajka i cebuli z sosem z jogurtu i majonezu (du¿a porcja) [bez dodatkowych wêgli, bo sama sa³atka jest ju¿ syta ]
*godzina maxów z Shaunem
IV wiejski z 2 duszonymi ¶liwkami, gar¶ci± s³onecznika i dmuchanego orkiszu
V bêdzie pier¶ z kury na ³y¿eczce rzepakowego, 2 kromki ¿ytniego domowego chleba, jakie¶ warzywka

+w ci±gu dnia kilka gostek gorzkiej, chyba 4, dobrze, ¿e ju¿ wysz³a
O, dziêkujê Ci serdecznie ju¿ my¶la³am, ¿e jestem niewidzialna
Twoje jad³o te¿ pyszne, zjad³abym ¿urku
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.