Jak zacząć wszystko od nowa ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-11, 19:47   #1
lonelygirl1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11
Unhappy

Jak zacząć wszystko od nowa ?


Całe moje dzieciństwo było godne pożałowania. Teraz mam 18 lat, cały wolny czas spędzam w domu, nie mam przyjaciół, rodzina się mną nie interesuje, mam nauczanie indywidualne i chodzę do psychologa. Popadam przez to w coraz głębszą depresję. Za dwa tygodnie mam rozmowe o przyjęcie mnie na terapię grupową, mam nadzieję, że to choć troche mi pomoże. Marzę jednak o zamieszkaniu za granicą gdzieś w Europie po szkole średniej i zacząć tam wszystko od nowa. Chciałabym znaleźć tam grupkę przyjaciół z którymi spędzałabym cały wolny czas a co do tego czym bym się chciała zajmować to zastanawiam się nad czymś w stylu rezydenta, bądź animatora czasu wolnego ze względu na to że kocham podróżować i uczyć się języków. Nie mam zielonego pojęcia jak urzeczywistnić moje marzenie dlatego proszę o pomoc. Gdzie najlepiej opłaca się zamieszkać ? Co studiować ( jeżeli to co podałam byłoby słabym pomysłem) ? Jak znaleźć mieszkanie ? Czy to wszystko wymaga dużego wkładu finansowego ?
lonelygirl1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 20:20   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Gdzie warto zamieszkać? Tam gdzie mówi się językiem który znasz bo ciężko funkcjonować w mieście gdzie cokolwiek ciężko będzie samemu złatwić. Może wyjazd do innego miasta byłby lepszym pomysłem? Też możesz zacząć nowe życie. Co do wkładu policz sobie ile kosztują mieszkania/ pokoje w wybranym mieście, do tego jedznie dorbne wydatki, bilety itp. W polsce myślę że mniej więcej 900-1500 zł powinno starczyć...

Swoją drogą to nie możesz znaleźć znajomych u siebie w mieście? Zapisać się na jakieś kursy, wolontariat gdzie zawsze możesz poznać osoby w podobnym wieku.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 20:51   #3
lonelygirl1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Gdzie warto zamieszkać? Tam gdzie mówi się językiem który znasz bo ciężko funkcjonować w mieście gdzie cokolwiek ciężko będzie samemu złatwić. Może wyjazd do innego miasta byłby lepszym pomysłem? Też możesz zacząć nowe życie. Co do wkładu policz sobie ile kosztują mieszkania/ pokoje w wybranym mieście, do tego jedznie dorbne wydatki, bilety itp. W polsce myślę że mniej więcej 900-1500 zł powinno starczyć...

Swoją drogą to nie możesz znaleźć znajomych u siebie w mieście? Zapisać się na jakieś kursy, wolontariat gdzie zawsze możesz poznać osoby w podobnym wieku.
niejednokrotnie próbowałam znaleźć znajomych poprzez chodzenie na jakieś kursy itp jednak te znajomości nie były zbyt długotrwałe
lonelygirl1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 20:59   #4
Galateaa
Raczkowanie
 
Avatar Galateaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 72
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Tu czy tam - to bez różnicy, ludzie są wszędzie podobni. Najpierw spróbuj jakoś bardziej otworzyć sie na ludzi (ta terapia to dobry początek), a dopiero pózniej spróbować gdzieś wyjechać skoro Twoje otoczenie aż tak Cię przygnebia
Ale uważam, ze myślenie: "wyjadę i wszystko będzie idealnie" mogłoby rozczarować
Galateaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 08:21   #5
Pazurka
Zakorzenienie
 
Avatar Pazurka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 201
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Jeśli problem tkwi w tobie, to żaden wyjazd nic nie zmieni. Gdziekolwiek wyjedziesz, przed samą sobą nie uciekniesz. Dobrze, że chodzisz na terapię. Uporządkuj najpierw samą siebie, a dopiero potem zacznij się rozglądać za przyjaciółmi.

Wyjazd do innego miasta jest bardziej realny, niż zagranicę, ale trzeba to zrobić z głową i dobrze przemyśleć.
__________________
"Każdy drań jest draniem, ale niektórzy dranie, to naprawdę dranie" (Terry Pratchett)
Pazurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 09:53   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Jak zacząć wszystko od nowa ?

Wiesz co taki wyjazd w twoim przypadku nie zmieni tych aspektów z jakimi masz teraz problem. Tak ci się wydaje, że nowe życie, nikt cie nie zna to łatwiej bla bla... tylko tu nie chodzi o innych lecz o ciebie i uwierz - na 100% tam również będziesz samotna. Rozwiązanie to nie przeprowadzka.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-12 10:53:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:51.