Farbowanie henną - część IV - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-10, 15:37   #631
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
WOW
Śliczne Włosy!
Dzięki, jeszcze wrzucę ostatnie zdjęcia, po nowym hennowaniu

Pierwsze zdjęcie jest najbardziej zbliżone do rzeczywistości, jeśli chodzi o kolor (nadal się nie mogę dogadać z moim aparatem)


sesja pociągowa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0015.jpg (122,0 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0022.jpg (165,2 KB, 38 załadowań)
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2014-04-10 o 15:53
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 19:55   #632
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Dzięki, jeszcze wrzucę ostatnie zdjęcia, po nowym hennowaniu

Pierwsze zdjęcie jest najbardziej zbliżone do rzeczywistości, jeśli chodzi o kolor (nadal się nie mogę dogadać z moim aparatem)


sesja pociągowa
Pięknie! U mnie czysta henna chyba podobnie chwyta. "Chyba" ponieważ na samej hennie mam tylko kilka cm włosów najbliżej skóry reszta farby+henna, więc kolor już inny.
Właśnie siedzę z henną na głowie (BAQ), tym razem coś mało siankiem zalatuje. Za pół godzinki idę zmywać, może też się pokuszę o fotki za kilka dni
daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 22:16   #633
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Pięknie! U mnie czysta henna chyba podobnie chwyta. "Chyba" ponieważ na samej hennie mam tylko kilka cm włosów najbliżej skóry reszta farby+henna, więc kolor już inny.
Właśnie siedzę z henną na głowie (BAQ), tym razem coś mało siankiem zalatuje. Za pół godzinki idę zmywać, może też się pokuszę o fotki za kilka dni
skąd wicie jaki kolor wam wyjdzie? mam chemicznie farbowane rude / sprany rudy włosy. chciałam je po prostu zafarbować na rudo, nie będzie mi przeszkać czy to będzie rudy rudy czy rudy czerwony etc. ale patrząc na ebay można zbzikować

jakaś podstawowa rada??

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

http://www.ebay.co.uk/itm/Hesh-Ayurv...p2054897.l4275
np to. skad ja mam wiedzieć jaki to to kolor mi w zalozeniu ma dac?
no czuje sie jak polglowek
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 07:57   #634
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
skąd wicie jaki kolor wam wyjdzie? mam chemicznie farbowane rude / sprany rudy włosy. chciałam je po prostu zafarbować na rudo, nie będzie mi przeszkać czy to będzie rudy rudy czy rudy czerwony etc. ale patrząc na ebay można zbzikować

jakaś podstawowa rada??

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

http://www.ebay.co.uk/itm/Hesh-Ayurv...p2054897.l4275
np to. skad ja mam wiedzieć jaki to to kolor mi w zalozeniu ma dac?
no czuje sie jak polglowek
Jaki masz naturalny kolor wlosow? Na wizazu jest wątek - galeria wlosow farbowanych henna, polecam Ci przejrzec, bedziesz wiedziala, czego oczekiwac.
U mnie akurat henna daje rudosci na bazie pomaranczowych tonow, przegryzla nawet czerwone farby drogeryjne i na dlugosci tez mam pomaranczowe tony. Na odroscie kolor jednak jest mniej intensywny, mam wlosy ciemny blond, tylo na jasniejszych wyszlyby pewnie tak intensywnie jak farby chemiczne.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Ok, tu masz link do wizażowej galerii hennowej:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504604

Jeśli mieszkasz w UK, to może wygodniej byłoby Ci podejść do jakiegoś hinduskiego sklepu z kosmetykami i kupić tam? Moi rodzice mieszkają w Londynie i, gdy się do nich wybiorę, zamirzam się obkupić w tych hinduskich i marokańskich itp sklepikach w produkty do włosów

Aha, pamiętaj, że henna zawsze trochę przyciemnia włosy, więc jeśli za każdym razem będziesz ją kłaść na całą długość włosów, to odrost będzie jaśniejszy od dołu. Ponadto henna uzyskuje trwałość na włosach po 3-4 użyciach, mi za pierwszym razem dość szybko się wypłukała. No i za pierwszym razem po wysuszeniu włosy miały marchewkową poświatę która na szczęście potem ściemniała
daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 10:03   #635
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
skąd wicie jaki kolor wam wyjdzie? mam chemicznie farbowane rude / sprany rudy włosy. chciałam je po prostu zafarbować na rudo, nie będzie mi przeszkać czy to będzie rudy rudy czy rudy czerwony etc. ale patrząc na ebay można zbzikować
Jeśli mówimy o rudościach, to to będzie naturalna, czysta henna - szukaj takiego produktu, który ma w składzie 100% lawsonii (100% henna Lawsonia Inermis). To jest czysta henna, nie będzie niespodzianek. Nie ogarniam ebaya, ani tej marki, którą wrzuciłaś, więc tu nie pomogę. Ja się trzymam Khadi, bo ma certyfikaty itd., przy niej zawsze "wiem co jem", skład jest pewny


a co do konkretnego odcienia jaki wyjdzie - teraz wiem jaki będzie efekt hennowania, bo farbuję jedną i tą sama henną w kółko (odrosty), ale na początku to kolor mi wyszedł totalnie inny od tego, który niby miał wyjść (sugerowałam się takimi ściągami)

mowisz, że jest Ci obojętne jaki odcień rudosci wyjdzie, więc super bo rzeczywiście w zależności od koloru wyjściowego, stanu wlosów i innych takich może wyjśc bardziej ruda marchewa, ale też czerwień albo mahoń itd. itd.

no, taki urok hennowania, za to włosy zdrowe i lśniące
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 10:14   #636
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
skąd wicie jaki kolor wam wyjdzie? mam chemicznie farbowane rude / sprany rudy włosy. chciałam je po prostu zafarbować na rudo, nie będzie mi przeszkać czy to będzie rudy rudy czy rudy czerwony etc. ale patrząc na ebay można zbzikować

jakaś podstawowa rada??

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

http://www.ebay.co.uk/itm/Hesh-Ayurv...p2054897.l4275
np to. skad ja mam wiedzieć jaki to to kolor mi w zalozeniu ma dac?
no czuje sie jak polglowek
to henna przeznaczona do malowania ciała, więc z założenia powinna być czysta i drobno zmielona.

ciągnie mnie na ebay żeby zakupić jakąś hennę, ale raczej jakieś noł nejmy.

tej samej firmy jest heenara - henna z dodatkami (samej henny jest tam chyba 36%) reszta to zioła.

wpisz nazwę w google i znajdą się włosy zafarbowane.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 14:39   #637
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Farbowanie henną - część IV

zrobiłam sobie hennę - ok 30g czystej z 100 g indygo, oczywiście sama henna zrobiona z cytryną i odłożona na noc, indygo osobno i wymieszałam tuż przed nałożeniem. nakładało się zdecydowanie lepiej niż khadi, zapach też o niebo lepszy za to efekt...po 3,5 godzinach zmyłam włosy i okazało się że są CZARNE - niby po indygo to normalne ale nie sądziłam że chwyci tak ciemno, po 3 dniach wreszcie je umyłam, nałożyłam maskę itp - myślałam że zjaśnieją ale niestety - mimo niebieskiej wody i zapachu starej wykładziny włosy po wyschnięciu nadal są czarne niby fajnie że kolor się trzyma bo khadi już po pierwszym myciu było jaśniejsze ale ta czerń to niekoniecznie to o co mi chodziło - celowałam w kolor zbliżony do czekolady. czy od olejowania kolor trochę zejdzie?
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 15:21   #638
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Sporo tego indygo dałaś, trochę się nie dziwie efektu.
Teraz musisz niestety poczekać aż się indygo wypłucze. U mnie henna zmienia kolor nawet przez 2 tygodnie.
Więc cierpliwości i następnym razem o wiele mniej inydgo! Przynajmniej wiesz już jak twoje włosy ją łapią. Polecam upierdliwie pół na pół zmieszać (henna, indygo). Wtedy dopiero z takiej mieszanki stopniowo zwiększać ilość indygo, w kolejnych późniejszych farbowaniach.
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 15:32   #639
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
zrobiłam sobie hennę - ok 30g czystej z 100 g indygo, oczywiście sama henna zrobiona z cytryną i odłożona na noc, indygo osobno i wymieszałam tuż przed nałożeniem. nakładało się zdecydowanie lepiej niż khadi, zapach też o niebo lepszy za to efekt...po 3,5 godzinach zmyłam włosy i okazało się że są CZARNE - niby po indygo to normalne ale nie sądziłam że chwyci tak ciemno, po 3 dniach wreszcie je umyłam, nałożyłam maskę itp - myślałam że zjaśnieją ale niestety - mimo niebieskiej wody i zapachu starej wykładziny włosy po wyschnięciu nadal są czarne niby fajnie że kolor się trzyma bo khadi już po pierwszym myciu było jaśniejsze ale ta czerń to niekoniecznie to o co mi chodziło - celowałam w kolor zbliżony do czekolady. czy od olejowania kolor trochę zejdzie?
Moze sprobuj je myc przez jakis czas rypaczami typu Barwa?
Ponadto chyba w przypadku gdy laczysz henne i indygo nie trzeba dodawac juz cytryny?
Ja tym razem nie dodalam do henny soku z cytryny, efekt: piekny kolor i zero przesuszu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 20:27   #640
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Farbowanie henną - część IV

dziewczyny mam pytanie
Farbuje zawsze włosy henną z amlą Khadi, a ostatnio wpadła mi w oko ta http://www.helfy.pl/wlosy/farby-do-w...i-ziolami-100g.
Jest 10zl tańsza za taką samą ilość. Myślcie, że mogłabym zaryzykować czy lepiej nie skąpić Skład mają inny ale nic mi to nie mówi. Ktoś miał jakieś doświadczenia ?

Najbardziej się boję , że nie pokryje mi odrostu - moje naturalne włosy to bardzo jasny blond
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 23:29   #641
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
zrobiłam sobie hennę - ok 30g czystej z 100 g indygo, oczywiście sama henna zrobiona z cytryną i odłożona na noc, indygo osobno i wymieszałam tuż przed nałożeniem. nakładało się zdecydowanie lepiej niż khadi, zapach też o niebo lepszy za to efekt...po 3,5 godzinach zmyłam włosy i okazało się że są CZARNE - niby po indygo to normalne ale nie sądziłam że chwyci tak ciemno, po 3 dniach wreszcie je umyłam, nałożyłam maskę itp - myślałam że zjaśnieją ale niestety - mimo niebieskiej wody i zapachu starej wykładziny włosy po wyschnięciu nadal są czarne niby fajnie że kolor się trzyma bo khadi już po pierwszym myciu było jaśniejsze ale ta czerń to niekoniecznie to o co mi chodziło - celowałam w kolor zbliżony do czekolady. czy od olejowania kolor trochę zejdzie?
po każdej dłużej trzymanej masce mój kolor schodzi i takie przed myciem i takie po. a był idealny ;(

---------- Dopisano o 00:29 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie
Farbuje zawsze włosy henną z amlą Khadi, a ostatnio wpadła mi w oko ta http://www.helfy.pl/wlosy/farby-do-w...i-ziolami-100g.
Jest 10zl tańsza za taką samą ilość. Myślcie, że mogłabym zaryzykować czy lepiej nie skąpić Skład mają inny ale nic mi to nie mówi. Ktoś miał jakieś doświadczenia ?

Najbardziej się boję , że nie pokryje mi odrostu - moje naturalne włosy to bardzo jasny blond
http://www.helfy.pl/wlosy/farby-do-w...wlosow-heenara ja bym brała tę. dosypywałam jej do baq.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 23:44   #642
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
zrobiłam sobie hennę - ok 30g czystej z 100 g indygo, oczywiście sama henna zrobiona z cytryną i odłożona na noc, indygo osobno i wymieszałam tuż przed nałożeniem. nakładało się zdecydowanie lepiej niż khadi, zapach też o niebo lepszy za to efekt...po 3,5 godzinach zmyłam włosy i okazało się że są CZARNE - niby po indygo to normalne ale nie sądziłam że chwyci tak ciemno, po 3 dniach wreszcie je umyłam, nałożyłam maskę itp - myślałam że zjaśnieją ale niestety - mimo niebieskiej wody i zapachu starej wykładziny włosy po wyschnięciu nadal są czarne niby fajnie że kolor się trzyma bo khadi już po pierwszym myciu było jaśniejsze ale ta czerń to niekoniecznie to o co mi chodziło - celowałam w kolor zbliżony do czekolady. czy od olejowania kolor trochę zejdzie?
trzeba było odwrotne proporcje dać za dużo indygo
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 07:04   #643
Seti11
Raczkowanie
 
Avatar Seti11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 178
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie
Farbuje zawsze włosy henną z amlą Khadi, a ostatnio wpadła mi w oko ta http://www.helfy.pl/wlosy/farby-do-w...i-ziolami-100g.
Jest 10zl tańsza za taką samą ilość. Myślcie, że mogłabym zaryzykować czy lepiej nie skąpić Skład mają inny ale nic mi to nie mówi. Ktoś miał jakieś doświadczenia ?

Najbardziej się boję , że nie pokryje mi odrostu - moje naturalne włosy to bardzo jasny blond
A jaki ma mieć kolor??? Też usilnie szukam po moich eksperymentach henny, która lekko przyciemni i pokryje całość włosów z odrostami....
Seti11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 08:49   #644
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie
Farbuje zawsze włosy henną z amlą Khadi, a ostatnio wpadła mi w oko ta http://www.helfy.pl/wlosy/farby-do-w...i-ziolami-100g.
Jest 10zl tańsza za taką samą ilość. Myślcie, że mogłabym zaryzykować czy lepiej nie skąpić Skład mają inny ale nic mi to nie mówi. Ktoś miał jakieś doświadczenia ?
Wczoraj robiłam ta henna

Same zioła ma w składzie ,bardzo drobno zmielona, nie osypuje się przy nakladaniu , pachnie fajnie, kolor fajny zlapał jutro zrobię zdjęcie podglądowe po niej. Ma nawet na opakowaniu ze jest 1 jakości henna . Moim zdaniem dobra i polecam.

co do skladu :
Amla (Phyllantus Emblelica)- działa nawilżająco , opóźniając procesy starzenia, pobudza proliferiację (regenerację komórek skóry), pielęgnuje włosy: chroni przed wypadaniem i działa kondycjonująco

BHRINGARAJ (Eclipta Alba/Eclipta Prostrate ) – władca włosów, przyśpiesza porost włosów, przyciemnia włosy, jest najbardziej skuteczną roślina używaną przy leczeniu chorób włosów, spowalnia ich siwienie,
przeciwdziała wypadaniu.

Brahmi -To skuteczny środek przeciw wypadaniu włosów i problemom skórnym.

Haritaki (Terminalia Chebula)– tonizuje skórę głowy, przywraca kolor siwym włosom.

Vibhitaka (Terminalia Bellirica Roxb.)-zioło stosowane w walce z przedwczesnym siwieniem.

Ratan Jot (Alkanna Tinctoria)- Z korzenia otrzymywany jest barwnik w kolorze czerwonym.

Shikakai (Acacia Concinna)-Oczyszcza skórę głowy, usuwa łupież i łagodzi podrażniena skóry głowy. Dodatkowo pobudza wzrost włosów i wzmacnia
je.

Neem (Azadirachta Indica)- z owoców miodli indyjskiej, działa przeciwłupieżowo, zapobiega wypadaniu włosów oraz przedwczesnemu siwieniu

Aloes - wiadomo nawilża
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2014-04-12 o 09:20
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 09:06   #645
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Wczoraj robiłam ta henna

Same zioła ma w składzie ,bardzo drobno zmielona, nie osypuje się przy nakladaniu , pachnie fajnie, kolor fajny zlapał jutro zrobię zdjęcie podglądowe po niej. Ma nawet na opakowaniu ze jest 1 jakości henna . Moim zdaniem dobra i polecam.
O! to ja czekam na zdjęcia
Chyba zaryzykuje jedno opakowanie, ale na wszelki wypadek kupię też khadi

alternative1 miałam kiedyś tą co polecasz, ale nie złapała mi odrostu - tzn kolor który mu dała odcinał się dosyć od reszty włosów
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 09:53   #646
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
O! to ja czekam na zdjęcia
Chyba zaryzykuje jedno opakowanie, ale na wszelki wypadek kupię też khadi
Zrobiłam na szybko zdjęcia , w świetle normalnym i na słońcu .

Ja tam jestem zadwolona z koloru Włosy jeszcze przed myciem, dzisiaj będę dopiero nakładała maskę etc ,więc spięte , kolor złapał wszędzie równomiernie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 184.jpg (27,7 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 185.jpg (21,1 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 193.jpg (48,8 KB, 43 załadowań)
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2014-04-12 o 09:55
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 12:22   #647
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Zrobiłam na szybko zdjęcia , w świetle normalnym i na słońcu .

Ja tam jestem zadwolona z koloru Włosy jeszcze przed myciem, dzisiaj będę dopiero nakładała maskę etc ,więc spięte , kolor złapał wszędzie równomiernie.
Piekny odcien! Bardzo mi sie podoba, ja moze po weekendzie pokaze moje, hennowane w czwartek.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 13:26   #648
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Farbowanie henną - część IV

dałam więcej indygo bo chciałam uzyskać ciemny brąz - bardzo ciemny ale BRĄZ a mam czerń no cóż, może się wypłucze. rypaczami myć nie chcę bo mam kręcone włosy i źle reagują na SLSy. jakbym dała pół na pół z henną to podejrzewam ze efekt byłby jak po ciemnym brązie khadi - ciemne do pierwszego mycia dobrze że wytrzymałam tylko 3,5 godziny, zwykle trzymam hennę min 5 godzin zrobiłam sobie hennę na brwiach i już lepiej to wygląda - dodam że moje naturalne włosy są prawie czarne a przynajmniej takie były na początku czasów licealnych - zanim nie zaczęłam farbować więc powinnam jakoś się przyzwyczaić w końcu tak blisko naturalnego odcienia daaaawno nie byłam
jedno mnie martwi - włosy całe czas barwią mi szyję na niebiesko to się skończy gdy indygo się wypłucze trochę? wyglądam jakby miała siną skórę
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 05:16   #649
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Z tym indygo wypłukującym, szczerze to nie wiem. Niestety nie miałam takiego problemu. Moja mieszanka trzymała się dość długo, indygo wypłukało się lekko po ok. półtorej tygodnia, a i tak kolor był naprawdę piękny.
Indygo nie miesza się z cytryną, ale hennę tak. Więc jak już tam kiedyś pisałam, robi się wcześniej mieszankę henny odstawia by doszła, a na koniec robi się mieszankę indygo. Miesza się obie papki i nakłada na głowę.
P.S. Moja mieszankę trzymałam ok. 5-6 godzin. Chyba bo było to już dawno i troszkę nie pamiętam :P.

Możesz spróbować zrobić sobie kąpiel rozjaśniającą z rozjaśniacza, olejków, masek itd. W rossmanie jest jeden lekki rozjaśniać za chyba 6 zł niecałe. Zrób mieszankę i nałóż na
pół godziny, lub nawet na 15 min. To powinno troszkę pomóc.
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 05:24   #650
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Nie jestem ekspertem, ale rozjasnianie indygo rozjasniaczem to chyba bardzo zly pomysl, bo indygo rozjasnia sie do blekitu z tego co pamietam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 07:59   #651
Seti11
Raczkowanie
 
Avatar Seti11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 178
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A jakie macie doświadczenie z kolorem Khadi jasny brąz? Czy pokryje rozjaśnione włosy? A i jakiego koloru można się spodziewać?
Seti11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 15:04   #652
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Seti11 Pokaż wiadomość
A jakie macie doświadczenie z kolorem Khadi jasny brąz? Czy pokryje rozjaśnione włosy? A i jakiego koloru można się spodziewać?
Przejrzyj sobie tą galerię: http://www.khadi.pl/jasny-braz-farba-do-wlosow
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 15:20   #653
Seti11
Raczkowanie
 
Avatar Seti11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 178
Dot.: Farbowanie henną - część IV

dzięki Gusia, to jest chyba to...będę próbować
Seti11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 20:01   #654
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Niechcący mąż zrobił mi dziś zdjęcie czupryny, tak więc oto moje włosy po czwartkowym hennowaniu, kolor wyjściowy - ciemny blond, na długości kilka wartstw drogeryjnych czerwieni. Na włosach 1x henna Khadi, 2x henna z Pola Henny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1786a.jpg (31,8 KB, 135 załadowań)
daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 21:44   #655
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
Z tym indygo wypłukującym, szczerze to nie wiem. Niestety nie miałam takiego problemu. Moja mieszanka trzymała się dość długo, indygo wypłukało się lekko po ok. półtorej tygodnia, a i tak kolor był naprawdę piękny.
Indygo nie miesza się z cytryną, ale hennę tak. Więc jak już tam kiedyś pisałam, robi się wcześniej mieszankę henny odstawia by doszła, a na koniec robi się mieszankę indygo. Miesza się obie papki i nakłada na głowę.
P.S. Moja mieszankę trzymałam ok. 5-6 godzin. Chyba bo było to już dawno i troszkę nie pamiętam :P.

Możesz spróbować zrobić sobie kąpiel rozjaśniającą z rozjaśniacza, olejków, masek itd. W rossmanie jest jeden lekki rozjaśniać za chyba 6 zł niecałe. Zrób mieszankę i nałóż na
pół godziny, lub nawet na 15 min. To powinno troszkę pomóc.
rozjaśniacz na indygo? idzie wiosna ale na zieleni na głowie mi nie zależy. nie mieszałam indygo z cytryną tylko samą hennę a idnygo dodałam tuż przed nałożeniem rozrobione z wodą z dodatkiem soli. dziś trzymałam 4 godziny olej potem zmyłam i jeszcze na godzinę dałam maskę - woda znów była niebieska a włosy zrobiły się mniej czarne - pod słońce widać nawet brąz więc jest nadzieja - tyle dobrze ze już mi szyi nie barwią no i nie pachną charakterystycznym siankiem
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 08:52   #656
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez sereniti Pokaż wiadomość
rozjaśniacz na indygo? idzie wiosna ale na zieleni na głowie mi nie zależy. nie mieszałam indygo z cytryną tylko samą hennę a idnygo dodałam tuż przed nałożeniem rozrobione z wodą z dodatkiem soli. dziś trzymałam 4 godziny olej potem zmyłam i jeszcze na godzinę dałam maskę - woda znów była niebieska a włosy zrobiły się mniej czarne - pod słońce widać nawet brąz więc jest nadzieja - tyle dobrze ze już mi szyi nie barwią no i nie pachną charakterystycznym siankiem
Jak chcesz trochę jeszcze zmyć to polecam Ci naolejować oliwą z oliwek, albo olejem kokosowym (oleje wnikające) i użyć maski/odżywki proteinowej - to trochę mocniej wypłukuje
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 13:01   #657
AliciaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
GG do AliciaS
Dot.: Farbowanie henną - część IV

hey dziewczyny
mam pytanie do Was, czyli ekspertek
Mam rozjaśniane włosy, chciałabym farbować je na jak najjaśniejszy blond ale szukam farby, która jak najmniej niszczy włosy. Słyszałam o hennie - czy to dobry pomysł w moim przypadku? Jeśli tak, to polecicie mi jaką hennę?
AliciaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 13:18   #658
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez AliciaS Pokaż wiadomość
hey dziewczyny
mam pytanie do Was, czyli ekspertek
Mam rozjaśniane włosy, chciałabym farbować je na jak najjaśniejszy blond ale szukam farby, która jak najmniej niszczy włosy. Słyszałam o hennie - czy to dobry pomysł w moim przypadku? Jeśli tak, to polecicie mi jaką hennę?
Czy wiesz, czym jest henna i jaki efekt mozna uzyskac przy jej uzyciu? Bo wydaje mi sie, ze nie.. proponuje Ci poczytac kilka ostatnich stron watku, rozmawialysmy z blond wlosa kolezanka, albo wpisz w wyszukiwarke grafiki haslo "henna hair" i zobacz, ile odcieni blondu mozna uzyskac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 16:09   #659
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Jak chcesz trochę jeszcze zmyć to polecam Ci naolejować oliwą z oliwek, albo olejem kokosowym (oleje wnikające) i użyć maski/odżywki proteinowej - to trochę mocniej wypłukuje
czytałm o tea tree oil na longharcommunity

chciałam się zapytać o pielęgnację włosów zaraz przed henną i po hennie. mam ten szampon i odzywkę z tej serii. dobre to to? w sensie że niby bez silikonów i parabenów i ogóle cuda na kiju
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 11:39   #660
Joa_Aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A ja właśnie kombinuję z rozjaśniaczem (Garnier E0) na włosach po Khadi jasny brąz z naturalną. Nie wiem czy to wina zbyt delikatnego rozjaśniacza, czy henna tak mocno trzyma się włosów, bo bardzo słabo kolor schodzi. Na szczęście nie ma zieleni, odbarwia się do miedzianego.
Joa_Aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.