Royal baby - SZOK. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-23, 12:23   #181
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Royal baby - SZOK.

Moja urodzona w lipcu nie była werandowana Na spacer wyszliśmy po kilku dniach, chyba 4 czy 5. Akurat wtedy się rozpogodziło, bo wcześniej głównie padało.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 12:24   #182
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Wczoraj w szkole rodzenia zszokowała mnie położna twierdząc, że skoro rodzę na początku czerwca, to na wyjście muszę mieć kombinezon i dwie czapki, jedna lżejsza pod spód, a druga wełniana na wierzch..
A w ogóle, to na salach będzie już zimno, bo nie będą grzać.
Padłam.
Taką lekką czapkę to jednak bym kupiła, bo jednak w Polsce klimat bywa baaardzo zmienny i może się okazać, że dość zimno będzie, a to jednak noworodek.
Kombinezon!? Chyba się z kimś na rozum położna zamieniła...

Ale wełnianą to bym biednemu dziecku odpuściła
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 12:31   #183
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Royal baby - SZOK.

Wika aż niewiarygodne jest to, co napisałaś o tej położnej.

Ja bym się zaopatrzyła w jedną cieniutką czapeczkę, żeby zakładać w przypadku niższych temperatur.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 12:40   #184
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj widziałam głupiego babsztyla, bo inaczej nie da się tego nazwać, z dzieckiem w spacerówce, pod śpiworkiem, w grubej kurtce i czapce. Naprawdę aż kusi, żeby coś powiedzieć...
No kusi i wkurza to prawda. Tylko, że jak czytam to o czym Wika pisała to potem nie wiadomo czy matka która tak opatuliła dziecia nie usłyszała wcześniej od jakiejś położnej, że w czerwcu to dzieci w kombinezony i 2 czapki pakujemy.
Jasne, że trzeba mieć swój pomyślunek i zdrowy rozsądek, ale z drugiej strony jak ktoś usłyszy coś takiego na SR to potem nie wiadomo do kogo mieć pretensje
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 12:47   #185
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Royal baby - SZOK.

No, mam kilka cienkich bawełnianych czapek kupionych w komplecie z pajacami.
Wiem, że może być różnie w czerwcu, sama pamiętam jak parę lat temu 1 czerwca było 10 stopni, niemniej jednak stawiam, że ciepły pajac, czy ciepły dresik plus warstwa pod spód, kocyk - w zależności od warunków atmosferycznych - wystarczą.
Nie mam ani jednego kombinezonu, nie wpsominając o ciepłej czapce.

Koleżanka rodziła pod koniec marca w Niemczech i tam doradzali 18 stopni w pomieszczeniu, a tu była mowa, że w czerwcu będzie zimno, "bo nie grzeją". Synek tej koleżanki w ogóle nie znosi być przegrzewany, nie znosi bardzo ciepłych pomieszczeń, nie lubi być nakrywany.. Gdyby urodził się w Polsce, byłby bardzo biedny.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 12:48   #186
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Koleżanka rodziła pod koniec marca w Niemczech i tam doradzali 18 stopni w pomieszczeniu, a tu była mowa, że w czerwcu będzie zimno, "bo nie grzeją". Synek tej koleżanki w ogóle nie znosi być przegrzewany, nie znosi bardzo ciepłych pomieszczeń, nie lubi być nakrywany.. Gdyby urodził się w Polsce, byłby bardzo biedny.
E, przyzwyczaiłby się, nie miałby wyjścia.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 12:54   #187
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Royal baby - SZOK.

Wika
Na czerwiec 2 czapki i kombinezon SZOK to chyba żart

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-23, 13:01   #188
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Wika
Na czerwiec 2 czapki i kombinezon SZOK to chyba żart

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
Iiza, zapewniam, że pani była bardzo poważna. Dodam, że reszta ciężarnych ma termin na lipiec. Położna zaznaczyła, że mówi o naszych terminach.

Mój mąż spojrzał na mnie lekko zszokowany, ale powodował nim strach, że nie mamy kombinezonu i wełnianej czapki.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 14:07   #189
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Koleżanka rodziła pod koniec marca w Niemczech i tam doradzali 18 stopni w pomieszczeniu, a tu była mowa, że w czerwcu będzie zimno, "bo nie grzeją". Synek tej koleżanki w ogóle nie znosi być przegrzewany, nie znosi bardzo ciepłych pomieszczeń, nie lubi być nakrywany.. Gdyby urodził się w Polsce, byłby bardzo biedny.
Wika, u nas w mieszkaniu w zimie jest właśnie 18-19 stopni. Nie znoszę przegrzanych pomieszczeń, wolę ubrac się nieco cieplej a mieć przyjemnie rześko
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 14:38   #190
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Mi nie pozwolili malego samej ubrac na wyjscie, bo u nas robi to pielegniarka. Kombinezon musial miec zapiety, ale jak probowalismy go w foteliku dobrze zapiac to stwierdzila, ze po co taki kawalek (kilka kilometrow) te pasy zapinac. Wtedy to mialam mine.


Ważniejsze żeby dziecko się nie przeziębiło, niż że będzie mało bezpieczne ... chyba tylko w Polsce takie cuda

Sent from my iPad using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj widziałam głupiego babsztyla, bo inaczej nie da się tego nazwać, z dzieckiem w spacerówce, pod śpiworkiem, w grubej kurtce i czapce. Naprawdę aż kusi, żeby coś powiedzieć...
Zresztą dzieci w czapach też nie były rzadkim widokiem. Kuźwa, ja w krótkim rękawku chodziłam.

Powinno się takie baby wsadzic do wózka pod śpiwór, włożyć kurtkę i czapki i przewieźć, może by zmądrzały.
Ostatnio 24 stopnie i naprawdę nie spodziewałam się dzieci w kurtkach i czapkach ledwo dwójka dzieci powyżej 2 lat bez czapek i krótkich rękawkach, rodzice porozbierani a dzieciaki poopatulane. Jedna babcia mi zwróciła uwagę jak rodzice ubrali pewnego chłopca " sami się porozbierali a dzieciaka w grubym swetrze trzymają, a mówią że to babcie za grubo ubierają"
Myślałam że sezon na czapki już za nami, ale z tego co słyszałam "jeszcze jest kwiecień przecież"
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 15:29   #191
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Royal baby - SZOK.

Tyle że to może być też kwestia odczuwania temperatury przez rodziców. Ja dzisiaj jestem rajstopach i bluzie (inne części garderoby też mam) i mimo że jest ciepło to się nie zgrzałam.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-23, 19:21   #192
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Royal baby - SZOK.

Nie no w czerwcu w kombinezon zimowy to lekka przesada. Na wypadek jakby był jakiś pogodowy niewypał to grubszy pajac i jakaś bluza na to, cienka czapka i w najgorszym razie kocyk i będzie na pewno dobrze.

Ja córkę zabierałam ze szpitala w kombinezonie, ale to był bodaj 2 października, zimno jak cholera było i lało, a i tak pod spodem miała po prostu cienkie śpioszki. Synek zimowy też miał pajacyk, czapkę troszkę grubszą i kombinezon, wątpię aby my było zimno wtedy.

Werandowałam dzieci bodaj ze 2 razy. Jak się urodziła córka moja akurat było zimno i lało, więc pierwszy spacer zaliczyliśmy jak miała niecałe 3 tygodnie - bo wtedy przestało lać a chodzić w deszczu z wózkiem to jak dla mnie średnia przyjemność. Synek urodził się w lutym, ale było wtedy bardzo ciepło, po +12 stopni więc jak miał chyba z tydzień, może ciut więcej to poszliśmy na spacer pierwszy. Potem chodziłam już na spacery regularnie aż do -15 stopni
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 19:27   #193
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Royal baby - SZOK.

Moja młodsza styczniowa, zimowy kombinezon ubrałam z 5 razy - bo był ryk. Zdecydowanie wolała cieńszy ubiór, więc był bodziak + półśpiochy, kombinezon taki misiek - podszewka bawełniana, z wierzchu miś bez extra ocieplania, do tego czapka z grubszej bawełny - bo w zimowej afera + potówki od razu, też z 3 razy miała na sobie... Nakrywałam kocem i tyle, czasem - rzadko! dawałam osłonkę, głównie przy padającym śniegu. Młoda cieplutka była, zadowolona.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 19:45   #194
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Ostatnio 24 stopnie i naprawdę nie spodziewałam się dzieci w kurtkach i czapkach ledwo dwójka dzieci powyżej 2 lat bez czapek i krótkich rękawkach, rodzice porozbierani a dzieciaki poopatulane. Jedna babcia mi zwróciła uwagę jak rodzice ubrali pewnego chłopca " sami się porozbierali a dzieciaka w grubym swetrze trzymają, a mówią że to babcie za grubo ubierają"
Myślałam że sezon na czapki już za nami, ale z tego co słyszałam "jeszcze jest kwiecień przecież"
U nas jest dziwna pogoda, ja dzisiaj dzieci co chwilę ubierałam i rozbierałam, w słońcu mieli bluzy a pod spodem krótki rękaw, ale jak zaszło słońce i zaczęło wiać to zakładałam kurtki, bo wiatr bardzo zimny, nawet mnie było zimno (a mnie przeważnie jest gorąco), słońce wychodziło, to zdejmowałam kurtki i tak w kółko...


A jeszcze co do tych noworodków mi się przypomniało. Trzeba pamiętać, że w brzuchu siedzą w temp. ok 37 stopni, i to, że na sali szpitalnej jest nawet i 25 wcale nie oznacza, że im nie jest chłodno. Trzeba pamiętać, że adaptacja do temperatur poza brzuchem zwykle dziecku może zająć kilka dni (nie wiem ze 2-3?).

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;46147672]Moja młodsza styczniowa, zimowy kombinezon ubrałam z 5 razy - bo był ryk. Zdecydowanie wolała cieńszy ubiór, więc był bodziak + półśpiochy, kombinezon taki misiek - podszewka bawełniana, z wierzchu miś bez extra ocieplania, do tego czapka z grubszej bawełny - bo w zimowej afera + potówki od razu, też z 3 razy miała na sobie... Nakrywałam kocem i tyle, czasem - rzadko! dawałam osłonkę, głównie przy padającym śniegu. Młoda cieplutka była, zadowolona.[/QUOTE]
Moja córka miała 2 takie "misie" i całą zimę w nich bytowała, potem miał je synek. Taki grubszy kombinezon kupiłam jak zaczął siedzieć, żeby go można było czasem wyjąć z wózka na sanki czy coś
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 21:28   #195
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Royal baby - SZOK.

Dzisiaj idąc do sklepu doznałam szoku. Rano nie było za ciepło więc założyłam kurtkę i idę sobie i z samochodu wyszła babka i też miała na sobie jakiś tam płaszcz, idzie na tył samochodu i wyjmuje może 8 miesięczne dziecko i bierze na ręce. A dziecko jak ubrane? Owszem też na górze też miało ładny płaszczyk ale nóżki gołe!! Nic kompletnie, żadnych rajstop, spodenek, skarpetek czy bucików. Ja wiem że Belgowie są dziwni i hartują dzieci ale żeby aż tak?!
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 08:22   #196
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Royal baby - SZOK.

Ja chyba wolę takie podejście niż okutane w upały polskie nieszczęśliwe dzieci.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 09:00   #197
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Royal baby - SZOK.

Ja tez. Sama widywalam czesto w zimie, jak dzieciaki tutaj lataly w kurtkach i japonkach


Sent from my iPad using Tapatalk
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 09:03   #198
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Royal baby - SZOK.

Ze skrajności w skrajność...
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 09:04   #199
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja chyba wolę takie podejście niż okutane w upały polskie nieszczęśliwe dzieci.
Ja również.
Jak widzę kiedy na dworze jest naprawdę ciepło, tak plus 15 stopni, bezwietrznie a mamuśki opatulają w gondoli dzieciaka kocykiem, czapeczką i do tego jeszcze pokrowiec zakładają, to autentycznie żal mi takiego dziecka.

Moje urodzone w maju i lipcu i nigdy w gondoli czapeczek nie miały, już nie mówiąc o grubym kocyku czy pokrowcu, którego używałam jedynie w mroźnej zimie.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 09:25   #200
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ja tez. Sama widywalam czesto w zimie, jak dzieciaki tutaj lataly w kurtkach i japonkach
Haha ja nie zapomnę jaki szok kulturowy miałam, jak kiedyś w listopadzie spadł śnieg, temperatura w okolicach zera, a grupa tajwańskich studentów przyczłapała mi na zajęcia właśnie w japonkach i nie wieli w tym nic dziwnego. Wychodzi na to, że w Azji też dzieciarni nie przegrzewają
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 10:25   #201
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Royal baby - SZOK.

A w czym lub pod czym mam kłaść noworodka do spania? Termin mam na początek maja więc narazie gorąco nie jest to w domu mamy tak koło 19 w sypialniach. Nakrywać czy zawijać w jakiś kocyk czy ubrać po prostu w jakieś body i do tego cieplejszy pajacyk czy śpiworek taki bo kupiliśmy? Ja sama śpię w samych majtkach i pod kołdrą więc ciężko mi porównać do siebie.
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 11:32   #202
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
A w czym lub pod czym mam kłaść noworodka do spania? Termin mam na początek maja więc narazie gorąco nie jest to w domu mamy tak koło 19 w sypialniach. Nakrywać czy zawijać w jakiś kocyk czy ubrać po prostu w jakieś body i do tego cieplejszy pajacyk czy śpiworek taki bo kupiliśmy? Ja sama śpię w samych majtkach i pod kołdrą więc ciężko mi porównać do siebie.
Ja rodziłam pod koniec maja i było dość chłodno (my w ogóle mamy chłodne mieszkanie). Mały spał w pajacach i przykryty był lekkim kocykiem. Później zrobiło się bardzo ciepło więc na noc body i lekki kocyk albo pieluszka flanelowa a w dzień to w ogóle w samej pieluszce paradował, do spania go tetrą przykrywałam jedynie.
Maluszek da Ci znać czy nie jest mu zbyt gorąco czy za zimno.
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 19:48   #203
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
A w czym lub pod czym mam kłaść noworodka do spania? Termin mam na początek maja więc narazie gorąco nie jest to w domu mamy tak koło 19 w sypialniach. Nakrywać czy zawijać w jakiś kocyk czy ubrać po prostu w jakieś body i do tego cieplejszy pajacyk czy śpiworek taki bo kupiliśmy? Ja sama śpię w samych majtkach i pod kołdrą więc ciężko mi porównać do siebie.
Moja córka w niemowlęctwie spała w pajacu (chyba tak się to nazywa ) i pod kocem. Później, okresowo, w śpiworku (wydawało mi się że bezpieczniej, bo kocem dziecko może sobie przykryć buzię ) ale ostatecznie okazalo się, że za śpiworkami nie przepada. Kołderki dla małej nie mam do dziś
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 20:06   #204
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Royal baby - SZOK.

Moja z końca marca, spała w pajacu i rożku.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 11:25   #205
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Royal baby - SZOK.

Moja urodzona we wrześniu, w okresie zimowym spała tylko w pajacu i rożku. Później zaczęliśmy ją przykrywać samym kocykiem. Nie ma jeszcze kołderki ani poduszki.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 12:59   #206
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Royal baby - SZOK.

Ja dzisiaj zostałam pouczona przez sąsiadkę, że syn powinien mieć czapkę, bo zdradliwy wiatr jest i mu uszy zawieje. Musiałam mieć dość wymowną minę, kiedy pytałam się, czemu ona czapki nie nosi, bo ostatecznie przeprosiła i powiedziała, że chyba jest przewrażliwioną babcią
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 13:20   #207
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
bo zdradliwy wiatr jest i mu uszy zawieje.
Zdradliwy wiatr powiadasz, a to szelma! Ciekawam czym się różni zdradliwy wiatr od zwykłego
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 13:23   #208
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Royal baby - SZOK.

To dobrze to kocyk powinien starczyć, dzięki
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 13:51   #209
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
Zdradliwy wiatr powiadasz, a to szelma! Ciekawam czym się różni zdradliwy wiatr od zwykłego
Zdradliwy to ten, który wieje prosto w uszy. A zwykły sobie wieje wszędzie. :P
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 13:54   #210
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Royal baby - SZOK.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Zdradliwy to ten, który wieje prosto w uszy. A zwykły sobie wieje wszędzie. :P
dobry tekst
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-01 18:09:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.