Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-28, 06:09   #661
madziaczu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej dziewczyny!
Przyjęłam tabletkę z 3 tygodnia ( czwartą od końca ) o 6 godzin za późno. Zastanawiam się, czy zgodnie z ulotką to jest "pominięcie" i mam nie robić 7-dniowej przerwy? Z góry dzięki za pomoc
madziaczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 07:25   #662
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez madziaczu Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Przyjęłam tabletkę z 3 tygodnia ( czwartą od końca ) o 6 godzin za późno. Zastanawiam się, czy zgodnie z ulotką to jest "pominięcie" i mam nie robić 7-dniowej przerwy? Z góry dzięki za pomoc
Jakie tabletki bierzesz?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 18:59   #663
madziaczu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Biorę Lesine.
madziaczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 23:38   #664
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez madziaczu Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Przyjęłam tabletkę z 3 tygodnia ( czwartą od końca ) o 6 godzin za późno. Zastanawiam się, czy zgodnie z ulotką to jest "pominięcie" i mam nie robić 7-dniowej przerwy? Z góry dzięki za pomoc
A cóż to masz za ulotkę? Można się spóźnić do 12 godzin. Tylko najlepiej nie z pierwszą lub ostatnią tabletką z blistra.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 19:47   #665
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Ja mam następujące pytanie:
byłam na grillu, jedna tabletka mi upadła, nie mogłam jej znaleźć i wzięłam następną.
Została mi teraz już 1 biała i 4 placebo i zastanawiam się co zrobić.
Zadzwoniłam do ginekologa i on powiedział, że normalnie wziąć białą, placebo wszystkie, ze żadnej nie omijać itp.
Wiem, że to ginekolog i zna się na rzeczy, ale on jest strasznie wyluzowany jeśli chodzi o tabletki. Ostatnio do niego dzwoniłam i bałam się, że moglam jednej nie wziąć, to powiedział, że spoko, żeby się nie denerwowała.
Dlatego chciałabym wiedzieć, czy któraś z Was miała taką sytuację? Co Wasi ginekolodzy na to? Robić jakąś 7 dniową przerwę, opuścić jedną placebo i wcześniej zacząć następny blister?
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 20:01   #666
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Ja mam następujące pytanie:
byłam na grillu, jedna tabletka mi upadła, nie mogłam jej znaleźć i wzięłam następną.
Została mi teraz już 1 biała i 4 placebo i zastanawiam się co zrobić.
Zadzwoniłam do ginekologa i on powiedział, że normalnie wziąć białą, placebo wszystkie, ze żadnej nie omijać itp.
Wiem, że to ginekolog i zna się na rzeczy, ale on jest strasznie wyluzowany jeśli chodzi o tabletki. Ostatnio do niego dzwoniłam i bałam się, że moglam jednej nie wziąć, to powiedział, że spoko, żeby się nie denerwowała.
Dlatego chciałabym wiedzieć, czy któraś z Was miała taką sytuację? Co Wasi ginekolodzy na to? Robić jakąś 7 dniową przerwę, opuścić jedną placebo i wcześniej zacząć następny blister?
Możesz normalnie skończyć opakowanie bez tej jednej tabletki, przerwa rozpocznie się o jeden dzień wcześniej, tylko pamiętaj żeby z przyzwyczajenia nie wydłużyć przerwy do dnia w jakim zwykle rozpoczynasz tabletki
Edit, nie zwróciłam uwagi na to, że tabletki mają wliczoną przerwę w opakowanie- placebo. czyli weźmiesz normalnie te tabletki czynne, które Ci pozostały i placebo rozpoczniesz o jeden dzień wcześniej i jeden dzień wcześniej je zakończysz, czyli zmieni się dzień rozpoczęcia kolejnego opakowania.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2014-04-30 o 20:11
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 20:17   #667
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Możesz normalnie skończyć opakowanie bez tej jednej tabletki, przerwa rozpocznie się o jeden dzień wcześniej, tylko pamiętaj żeby z przyzwyczajenia nie wydłużyć przerwy do dnia w jakim zwykle rozpoczynasz tabletki
chodzi Ci o to, żeby nie robić żadnej przerwy tylko normalnie skończyć opakowanie i zacząć drugie bez żadnych przerw, tak jakbym nie miała tego incydentu ze zgubieniem tabletki?
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 20:20   #668
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
chodzi Ci o to, żeby nie robić żadnej przerwy tylko normalnie skończyć opakowanie i zacząć drugie bez żadnych przerw, tak jakbym nie miała tego incydentu ze zgubieniem tabletki?
Tak, żebyś normalnie skończyła opakowanie, przyjmując 23 aktywne tabletki (jako że jednej brakuje)+4 placebo i następnie rozpoczęła kolejne.

I przepraszam za poprzedni post, moje tłumaczenie faktycznie było dość pokrętne
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2014-04-30 o 20:28
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 20:29   #669
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Tak, żebyś normalnie skończyła opakowanie, przyjmując 23 aktywne tabletki (jako że jednej brakuje)+4 placebo i następnie rozpoczęła kolejne.

I przepraszam za poprzedni post, moje tłumaczenie faktycznie było dość pokrętne
Dziękuję za miła odpowiedź ! pozdrawiam
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 10:00   #670
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Mam pytanko: Lekarz zmienił mi tabletki z Sylvie20 na Vibin Mini i pierwsza tabletkę wzięłam w pierwszy dzień okresu, a na ulotce jest co innego (wzasc po 7 dniowej przerwie) Czy jestem zabezpieczona?

Czy gdybym wzięła pierwsza tabletkę w drugi dzień okresu byłabym zabezpieczona?
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 23:53   #671
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Maladive Pokaż wiadomość
Mam pytanko: Lekarz zmienił mi tabletki z Sylvie20 na Vibin Mini i pierwsza tabletkę wzięłam w pierwszy dzień okresu, a na ulotce jest co innego (wzasc po 7 dniowej przerwie) Czy jestem zabezpieczona?

Czy gdybym wzięła pierwsza tabletkę w drugi dzień okresu byłabym zabezpieczona?
Rozumiem, że skończyłaś poprzedni blister i dostałaś krwawienie z odstawienia? Jak się zmienia tabletki to albo się bierze bez przerwy między blistrami, albo po 7-dniowej przerwie. Jeśli wzięłaś tabletkę w pierwszy dzień wystąpienia krwawienia to po prostu skróciłaś sobie przerwę. Biorąc od drugiego dnia krwawienia też byłabyś zabezpieczona, bo przecież chodzi tylko o to, żeby nie przekroczyć 7 dni między blistrami, a przerwę można skrócić.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-02, 08:20   #672
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Rozumiem, że skończyłaś poprzedni blister i dostałaś krwawienie z odstawienia? Jak się zmienia tabletki to albo się bierze bez przerwy między blisrami, albo po 7-dniowej przerwie. Jeśli wzięłaś tabletkę w pierwszy dzień wystąpienia krwawienia to po prostu skróciłaś sobie przerwę. Biorąc od drugiego dnia krwawienia też byłabyś zabezpieczona, bo przecież chodzi tylko o to, żeby nie przekroczyć 7 dni między blistrami, a przerwę można skrócić.
tak, skończyłam stare opakowanie Sylvie20 i dostałam krwawienie i wzięłam 1 tabletkę w pierwszy dzień krwawienie. Czyli jestem cały czas dobrze zabezpieczona?
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 20:19   #673
shiruuia66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
tabletka anty i biegunka

Witam,
mam trochę dziwne pytanie, ponieważ nie do końca wiem co oznacza pojęcie "silna" biegunka.
Jeśli w ciągu całego dnia pobolewał mnie brzuch i byłam kilka razy w toalecie, ale że tak dziwnie powiem wychodziła po troszeczku ze mnie, a o 19.50 wzięłam tabletke, po czym o 20.30 zaliczyłam długi biegunkowy pobyt w ubikacji, to czy w takiej sytuacji powinnam wziąć następną tabletkę?
Dodam, że jest to pierwszy tydzień po przerwie, więc w razie nie wchłonięcia tabletki, byłoby ryzyko ciąży w ciągu poprzedzającego tygodnia.
Czy zaszkodzi mi jeśli tabletka się wchłonęła, a ja na wszelki wypadek wezmę następną?
Z góry dzięki za odpowiedzi
shiruuia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 20:24   #674
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: tabletka anty i biegunka

Cytat:
Napisane przez shiruuia66 Pokaż wiadomość
Witam,
mam trochę dziwne pytanie, ponieważ nie do końca wiem co oznacza pojęcie "silna" biegunka.
Jeśli w ciągu całego dnia pobolewał mnie brzuch i byłam kilka razy w toalecie, ale że tak dziwnie powiem wychodziła po troszeczku ze mnie, a o 19.50 wzięłam tabletke, po czym o 20.30 zaliczyłam długi biegunkowy pobyt w ubikacji, to czy w takiej sytuacji powinnam wziąć następną tabletkę?
Dodam, że jest to pierwszy tydzień po przerwie, więc w razie nie wchłonięcia tabletki, byłoby ryzyko ciąży w ciągu poprzedzającego tygodnia.
Czy zaszkodzi mi jeśli tabletka się wchłonęła, a ja na wszelki wypadek wezmę następną?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Wydaje mi sie ze powinnas zazyc jeszcze jedna tabletke, ale to tylko moje zdanie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 21:47   #675
arrgentine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie pierwszej tabletki po 7-dniowej przerwie.
Zawsze biorę pierwszą tabletkę we wtorek ok. godziny 22.00-23.00 tuż przed pójściem spać. Niestety we wtorek musiałam zostać dłużej w pracy, wróciłam do domu późno i pierwszą tabletkę wzięłam ok. godziny 1.45. Nie zastanawiałam się nad tym szczególnie bo nigdy nie pilnowałam przyjmowania co do godziny, współżyłam po tym normalnie bez dodatkowego zabezpiecznia, ale teraz naszły mnie wątpliwości...czy ochrona została zachowana?
arrgentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 22:28   #676
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

tak
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 19:15   #677
asia975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Unhappy Czy mogę zacząć od trzeciej tabletki?

Witam.
Rozpoczęłam branie tabletek antykoncepcyjnych wczoraj. Wzięłam pierwszą tabletkę i po godzinie zwymiotowałam.
Dziś wyjechałam z domu i zapomniałam zabrać ze sobą te tabletki.
Czy coś się stanie jeśli wezmę 3 tabletkę od jutra?
Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję.
Joanna.
asia975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 20:59   #678
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy mogę zacząć od trzeciej tabletki?

Cytat:
Napisane przez asia975 Pokaż wiadomość
Witam.
Rozpoczęłam branie tabletek antykoncepcyjnych wczoraj. Wzięłam pierwszą tabletkę i po godzinie zwymiotowałam.
Dziś wyjechałam z domu i zapomniałam zabrać ze sobą te tabletki.
Czy coś się stanie jeśli wezmę 3 tabletkę od jutra?
Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję.
Joanna.
W miejsce tej zwymiotowanej wzialas nastepna?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 21:33   #679
asia975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę zacząć od trzeciej tabletki?

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
W miejsce tej zwymiotowanej wzialas nastepna?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie wzięłam tabletki w miejsce tej zwymiotowanej.. Dziś też nie brałam, gdyż zapomniałam zabrać ich z domu..
asia975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 09:20   #680
glodzio
Przyczajenie
 
Avatar glodzio
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 23
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cześć dziewczynki,doradźcie! dzisiaj o 9 wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania, o 10 zwymiotowałam (praktycznie sama woda) i nie wiem co zrobić ? czy rozpocząć wcześniej przerwę? czy może te wymioty nie wypłukały tabletki,hmmm?
glodzio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 10:05   #681
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

jak nie mineły 3-4h to nie wiadomo czy się wchłonęła, ja zrobiłabym szybciej przerwe
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 10:08   #682
glodzio
Przyczajenie
 
Avatar glodzio
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 23
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

ok,czyli dzisiaj zaczynam przerwę(w sumie i tak jutro już miała być przerwa ) a kolejną tabletke przyjmę po 7 dniach od dziś czyli w niedziele. Przez ten czas jestem normalnie zabezpieczona??czy trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie?
glodzio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:00   #683
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

normalnie zabezpieczna jestes
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 12:35   #684
glodzio
Przyczajenie
 
Avatar glodzio
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 23
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

ok,dziękuje pięknie!!!
glodzio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 16:54   #685
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Czy mogę zacząć od trzeciej tabletki?

Cytat:
Napisane przez asia975 Pokaż wiadomość
Nie wzięłam tabletki w miejsce tej zwymiotowanej.. Dziś też nie brałam, gdyż zapomniałam zabrać ich z domu..
Stanie się. Nie jesteś i nie będziesz zabezpieczona. Położyłaś całą ochronę antykoncepcyjną przez własną nieodpowiedzialność.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 19:30   #686
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: tabletka anty i biegunka

Ja bym też zażyła. Wzięłaś tabletkę o 19.50, nie minęły 4 godziny.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 11:31   #687
kadith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witam

Czy jest tu jakaś osoba znająca się lub lekarz??? jeszcze lepiej by było

Mam problem...

Biorę tabletki Naraya Plus czyli takie gdzie jest 24 tabletki różowe działające i 4 białe placebo.

w tamtym miesiącu jechałam właśnie autobusem jak nadszedł czas wzięcia tabletki, żeby wszystkim nie pokazywać co wyciągam po cichu wyciągnęłam blister z portfela i szybko połknęłam tabletkę.

była to ostatnia różowa tabletka czyli dzień 24,
następne dni były to białe tabletki czyli placebo, a że byłam na wyjeździe to nie brałam tych placebo.

wróciliśmy do domu i zaczęłam zgodnie z normalnym cyklem brać następne opakowanie, dziś po 2 tygodniach brania z następnego blistera robiłam porządek w portfelu i okazała się że wtedy w tym tramwaju wyciągnęłam zła tabletkę, zamiast tą ostatnią różowa więziłam i połknęłam białą a tamta dalej leżała.

teraz boje się czy mogłam zajść przez to w ciąże.... współżyłam często w tym czasie, nowy blister biorę regularnie...

ale co teraz? reasumując nie wzięłam ostatniej różowej tabletki w ogóle w dniu 24, a potem miałam 4 dni tabletek placebo.... do dnia 28 włącznie, a potem normalnie zaczęłam nowe opakowanie.

Czy jest wielkie zagrożenie ciążą? Mam już dwójkę dzieci i nie chce więcej
kadith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:40   #688
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez kadith Pokaż wiadomość
Witam

Czy jest tu jakaś osoba znająca się lub lekarz??? jeszcze lepiej by było

Mam problem...

Biorę tabletki Naraya Plus czyli takie gdzie jest 24 tabletki różowe działające i 4 białe placebo.

w tamtym miesiącu jechałam właśnie autobusem jak nadszedł czas wzięcia tabletki, żeby wszystkim nie pokazywać co wyciągam po cichu wyciągnęłam blister z portfela i szybko połknęłam tabletkę.

była to ostatnia różowa tabletka czyli dzień 24,
następne dni były to białe tabletki czyli placebo, a że byłam na wyjeździe to nie brałam tych placebo.

wróciliśmy do domu i zaczęłam zgodnie z normalnym cyklem brać następne opakowanie, dziś po 2 tygodniach brania z następnego blistera robiłam porządek w portfelu i okazała się że wtedy w tym tramwaju wyciągnęłam zła tabletkę, zamiast tą ostatnią różowa więziłam i połknęłam białą a tamta dalej leżała.

teraz boje się czy mogłam zajść przez to w ciąże.... współżyłam często w tym czasie, nowy blister biorę regularnie...

ale co teraz? reasumując nie wzięłam ostatniej różowej tabletki w ogóle w dniu 24, a potem miałam 4 dni tabletek placebo.... do dnia 28 włącznie, a potem normalnie zaczęłam nowe opakowanie.

Czy jest wielkie zagrożenie ciążą? Mam już dwójkę dzieci i nie chce więcej
Wygląda na to, że nie przyjmując 24 tabletki po prostu wydłużyłaś przerwę z 4 do 5 dni, bo potem rozpoczęłaś opakowanie normalnie. W takim przypadku powinnaś przyjąć zapomnianą tabletkę jak najszybciej i zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni. Skoro tego nie zrobiłaś istnieje niestety możliwość, że mogło dojść do zapłodnienia.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 16:59   #689
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że nie przyjmując 24 tabletki po prostu wydłużyłaś przerwę z 4 do 5 dni, bo potem rozpoczęłaś opakowanie normalnie. W takim przypadku powinnaś przyjąć zapomnianą tabletkę jak najszybciej i zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni. Skoro tego nie zrobiłaś istnieje niestety możliwość, że mogło dojść do zapłodnienia.
A ja twierdzę inaczej
Naraya Plus ma taki sam skład jak Naraya, przy której robi się 7- dniowe przerwy. Moim zdaniem przy Narai Plus też takie na upartego można robić (więcej tabletek jest generalnie po to, żeby zminimalizować skutki uboczne występujące w przerwie- migreny itp).
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 17:05   #690
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
A ja twierdzę inaczej
Naraya Plus ma taki sam skład jak Naraya, przy której robi się 7- dniowe przerwy. Moim zdaniem przy Narai Plus też takie na upartego można robić (więcej tabletek jest generalnie po to, żeby zminimalizować skutki uboczne występujące w przerwie- migreny itp).
Też o tym słyszałam, jednak jak do tej pory nigdzie nie znalazłam potwierdzonych informacji. Może być faktycznie tak jak mówisz, a tabletki dzięki temu mają wyższą skuteczność bo automatyczne przesunięcie dnia rozpoczęcia opakowania nie powoduje automatycznego zmniejszenia skuteczności. Jednak nie znajduje to żadnego odbicia w informacjach zawartych w ulotce, jak i lekarze mają różne opinie co do tego więc w zasadzie pacjentka robi to na własne ryzyko.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.