Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-04, 23:21   #211
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Problem w tym, że kosmetyków mi przybywa i nie wiem już z jakimi je łączyć, moje OMO zmienia się☠za każdym myciem i trudno mi ustalić jedne konkretne, które będę stosować np. przez miesiąc do tego jeśli chcę myć☠włosy tylko odżywką to co z moimi 8 szamponami? Wydaje mi się, że mycie odżywką mi pomoże bo pozbędę się☠puchu

Troszkę już jestem tym zmęczona, że ciągle kombinuję, czegoś☠szukam, spędzam całe dnie na przeglądanie forum jak nie na komputerze, to pomiędzy innymi czynnościami na telefonie, założyłam nawet zeszyt w którym zapisuję☠co najważniejsze i czego się☠trzymać a i tak wszystko mi się myli, humektanty, proteiny, silikony itd. itd. itd. a moje włosy wydają mi się nie naruszone i bez związanych ani rusz.

Eeehhh... ciężkie jest życie włosomaniaczki

Zrobiłam zdjęcia 4 zestawów kosmetyków do OMO, który jest najlepszy?

Maliniarka jakie substancje myjące masz na myśli w odżywce? odżywki raczej nie zawierają chyba SLS? czy CB?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2425.jpg (133,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2427.jpg (133,8 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2428.jpg (131,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2429.jpg (125,5 KB, 12 załadowań)
__________________
You are not alone dear loneliness.

Edytowane przez cassie91910
Czas edycji: 2014-05-04 o 23:25
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-04, 23:43   #212
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że kosmetyków mi przybywa i nie wiem już z jakimi je łączyć, moje OMO zmienia się☠za każdym myciem i trudno mi ustalić jedne konkretne, które będę stosować np. przez miesiąc
to na razie poczekaj z zakupami, poużywaj tego co masz, obserwuj jak włosy reagują, zapisy w codzienniku mnie na początku pomagały
miesiąc to krótko, a Ty chcesz wszystko na raz, ale to chyba normalne, takie zachłyśnięcie się nowością w pielęgnacji
Cytat:
do tego jeśli chcę myć☠włosy tylko odżywką to co z moimi 8 szamponami? Wydaje mi się, że mycie odżywką mi pomoże bo pozbędę się☠puchu
przecież szamponu tak, czy inaczej musisz użyć raz na jakiś czas
zwłaszcza jeśli używasz silikonu do zabezpieczania końcówek no i od czasu do czasu dla mocniejszego oczyszczenia
pamiętaj, że na puch wpływa też dotykanie włosów i to, czego używasz jako b/s i stylizatora (mnie mega puszy gliceryna), ale też pogoda, to na czym śpisz
czytałaś to?: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...5&postcount=50

mycie odżywką to tyko jedna z opcji, to nie jest obowiązkowe ja np. zawsze wolałam omo i metodę kubeczkową (z większym naciskiem na mycie skalpu, a nie tarcie włosów), ale jednak szampon, bardziej to od skalpu chyba zależy, nie każdemu służą substancje myjące z szamponów
zobacz tutaj wypowiedzi: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4989

Cytat:
Troszkę już jestem tym zmęczona, że ciągle kombinuję, czegoś☠szukam, spędzam całe dnie na przeglądanie forum jak nie na komputerze, to pomiędzy innymi czynnościami na telefonie, założyłam nawet zeszyt w którym zapisuję☠co najważniejsze i czego się☠trzymać a i tak wszystko mi się myli, humektanty, proteiny, silikony itd. itd. itd. a moje włosy wydają mi się nie naruszone i bez związanych ani rusz.
pamiętam jak pigułkę i FAQ czytałam po kilkanaście razy w ciągu tych lat już w sumie i dalej do tego wracam, nie da się przyswoić wszystkiego na raz małymi kroczkami, z dostępnych opcji możesz wybrać coś, co Tobie odpowiada

Cytat:
Maliniarka jakie substancje myjące masz na myśli w odżywce? odżywki raczej nie zawierają chyba SLS? czy CB?
SLS raczej nie, ale SLES miałam w jakimś waxie i fajnie mył
odżywka, zęby umyć musi mieć substancje powierzchniowo czynne
Cetrimonium Chloride myje o ile się dobrze orientuję, jakoś tematu nie zgłębiałam specjalnie

jeśli masz wątpliwości to jest wątek o tym też
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267906&page=80

"najlepszy zestaw" nie istnieje, najlepszy to taki jaki służy Twoim włosom w tym momencie, co nie znaczy, że za jakiś czas się nie zmieni
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2014-05-04 o 23:45
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 00:15   #213
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

A ja nie moge sie przekonac do OMO. Mam po nim wieczne wrazenie tlustych, obciazonych wlosow. Wiec myje je biovaxowyn szamponem z olei i na to maska. Choc jest kiepski do zmywania olei :p
Pytanie dnia: stylizuje wlosy pianka got2be. Chce je naolejowac przed myciem. Czy musze zrezygnowac z pianki? Czy utrudnia ona zadanie olejowi?

Sent from my GT-I9001 using Wizaz Forum mobile app
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 00:29   #214
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Maliniarka dziękuję za pomoc, widzę, że jesteś cierpliwa do takich początkujących wariatek jak ja no i bardzo miła

FAQ nie czytałam i za to powinnam się zlinczować ale drugi artykuł prawie znam na pamięć☠ wątek o myciu odżywką przeglądałam, ale muszę go ogarnąć☠w całości

można powiedzieć, że to już☠powoli się☠stało moim uzależnieniem i włosomanniactwo i forum ^^ ale bardzo mnie to cieszy, dam sobie jednak teraz trochę na luz, więcej zabawy niż parcia na efekty, chociaż z natury jestem niecierpliwa i chcę wszystko na już ^^

z szamponów nie chciałabym rezygnować, bo bardzo je lubię, nie jestem pewna czy SLES mnie podrażnia czy nie. kiedyś miałam taki epizod na studiach, że głowa swędziała mnie nie miłosiernie, myłam wtedy włosy head&shoulders jabłkowym i na prawdę nie podejrzewałam o to szamponu tylko jakieś alergie, wtedy włosomanniactwo nie było tak popularne a o olejach na włosy nikt nie słyszał ^^ to jednak z czasem samo przeszło, może zmieniłam szampon, albo wodę (raczej, wróciłam do rodzinnego miasta) później nadal myłam SLES'ami aż do teraz. ostatnio wyrzuciłam żel do mycia z SLS'em bo strasznie mnie po nim swędziała skóra, ale może odpowiedzialny był za to inny składnik, a jest ich wiele (żel to Isana, Öl Dusche Melone & Birne, ponoć wiele osób podrażnia).

No cóż spuszczam z tonu i będę się☠chwalić tylko postępami

Dzięki jeszcze raz!
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 00:48   #215
Martek_
Zadomowienie
 
Avatar Martek_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 202
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Pytanie dnia: stylizuje wlosy pianka got2be. Chce je naolejowac przed myciem. Czy musze zrezygnowac z pianki? Czy utrudnia ona zadanie olejowi?
Nie musisz rezygnować. Pianka nie tworzy nieprzepuszczalnej warstwy, poza tym sporo składników dodatkowo wyciera się w ciągu dnia bądź odparowywuje. No i nie nakładasz jej też tak dużo, żeby szczelnie okryła wszystkie włosy
__________________
Pielęgnacja fal od 01.02.2012.
Martek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 08:11   #216
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Martek_ Pokaż wiadomość
Piękne
A dziękuję
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 08:18   #217
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cassie91910-Próbowałaś stylizować na żel? Widziałam Twoje włosy w codzienniku i wydaje mi się, że fale lepiej by wydobyły skręt przy żelu i ugniataniu w koszulkę. Też mam ten krem z Bootsa i wydaje mi się, że on lepiej się sprawdza przy lokach, bo np ja mam przy nim większy puszek niż przy żelu (co akurat ja lubię). Ja jak stylizuje na żel mam dużo bardziej zdefiniowane loki. Może warto spróbować i porównać
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 10:39   #218
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Martek_ Pokaż wiadomość
Może obniżyła Ci się porowatość, hm?
hmmm.. pod tym względem nie patrzyłam, bo miałam wrażenie że właśnie mi się podwyżyła. Mam średnio/niską w kierunku niskiej. Później wszystko mi mówiło że mam średnią. Więc albo wtedy się myliłam albo moje włosy robią sobie co chcą

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Tak przy okazji trochę się już pogubiłam w nakładaniu różnych produktów na włosy i może ktoś mnie oświeci

nie które dziewczyny używają szamponu z SLS tylko raz w miesiącu a skoro powinno się☠myć☠włosy 2 razy w tygodniu to czy takie mycie odżywką + maski itp. itp. bez oczyszczania częstszego niż raz w miesiącu nie obciąży za bardzo włosów?
Po pierwsze: lanie za nieprzeczytanie FAQ
2. Postęp wymaga czasu
3. wiele z nas myje/myło odżywką nawet 7 dni w tygodniu i jeśli dobrze to zrobisz to nie będzie przyklapu.
4. Oczyszczanie robisz wtedy kiedy potrzebujesz. Ja na początku oczyszczałam co tydzień (myłam wtedy jeszcze 3 razy w tyg) bo miałam wrażenie że potrzebuję. Później w ogóle zapominałam o szamponie SLS.
5. Nie musisz myć tylko odżywką. Jeśli Ci nie pasuje niepienienie itd. możesz zawsze wypróbować delikatnych szamponów dla dzieci bez SLS. Zawsze to jakaś alternatywa, która pieni się lepiej niż odżywka.

Cytat:
1. nakładam olej na włosy i trzymam jakiś☠tam czas (wiadomo, ile potrzebuję)
2. zmywam olej odżywką (najlepiej najmniej treściwą? zamierzam Alberto malinowym)
3. nakładam maskę ??? (po spłukaniu odżywki)
4. nakładam odżywkę b/s lub do spłukiwania ale treściwą np. Garnier AiK, Glisskur (po spłukaniu maski)
5. stylizacja, czyli nakładam żel/krem?
6. no i jeszcze zabezpieczam końcówki oczywiście

i tu moje pytanie: nie za dużo tego?
co do tego planu. Myślę, że:
1. w porządku tylko możesz np. mieć dwa oleje, żeby włosy się nie przyzwyczaiły (i żebyś miała powód do zakupów )
2. odżywką najlepiej z cetrimonium chloride - jest to składnik pośrednio myjący. Najlepiej odżywka z najprostszym składem bez silikonów, parabenów, polyquaterium itd. Albo delikatny szampon.
3. Maski bym nie nakładała. Ewentualnie odżywkę do spłukiwania i tyle. Maskę możesz nakładać np. z olejem przed myciem jeszcze. Jako alternatywa dla samego olejowania. Możesz też stosować ją jako odżywkę d/s ale to już kwestia tego czy nie obciąży za bardzo.
4. Po co Ci drugi raz do spłukiwania skoro maskę spłukujesz? Błędne koło.
Po odżywce d/s nakładasz b/s. Garnier AiK jest dobry w tym momencie tylko uważaj za dużo zrobi Ci efekt ulizanego psa. I tutaj też możesz od razu zabezpieczać końcówki.
5. I na koniec żel/krem/pianka do wyboru do koloru. Oczywiście możesz nie nakładać ale dla wzmocnienia efektu warto

Na początek spokojnie. Nikomu od 3 razy nakładania olei włosy nie zaczęły świecić blaskiem i kręcić się od samej głowy. Ja na zobaczenie efektu czekałam pół roku. Niektórzy czekają nawet dłużej. Tylko po prostu nie zniechęcaj się. I przeczytaj FAQ i pigułkę
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 11:00   #219
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość


Jak Ty się ślicznie malujesz kochana



[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;46283967]Moje dzisiejsze. Jeszcze trochę wilgotne Fajnie mi się końce pokręciły.
A już używam do nich dosłownie tego co mi nawinie się pod rękę
Załącznik 5670748

Załącznik 5670749

Załącznik 5670750

:edit:
nie wiem co się dzieje z tymi załącznikami, sprawdzę za jakiś czas czy są [/QUOTE]

Jakie sprężynoski świetne

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Haha chyba po wczorajszym straszeniu, że obetnę moje niedobre włosy do połowy dziś był jak na nie SZAŁ! Nic z nimi nie robiłam specjalnego: Mycie BD, Kallos Silk na 3 min, Joanna bs, żel elastyczny z Joanny i Dyfuzja Na fotkach innym aparatem wyglądały dosłownie jak peruka

ps. Przy święcie 3majowym ujawnię swoją podłą twarz
A widzisz, włoski postanowiły prosić, żebyś ich nie ścinała

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość

moje cos wypadają, plączą się, łeee
popsuły sie chyba

Moje ostatnio też coś więcej wypadają, ale na szczęście w normie

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Hej,
Witam w nowej części. Jestem na Majówce u rodziny meza i pisze na szybko.. Kupiłam w końcu jOanne Mrożącą. Dla mnie rewelacja!
Super, że joanna się sprawdza

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Czy żel może potęgować przetłuszczanie? Zauważyłam, że po użyciu żelu z Lidla na drugi dzień włosy z długości są takie... "zdeka podtłuszczone" I nie wiem gdzie tkwi przyczyna. Chyba że to Joaśka bs, ale daje jej mało...
Jak da się za dużo żelu, to może tak Albo ta joaśka, ale obstawiam żel

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
wiesz nałożyłam go jak zawsze tyle samo. Nigdy nie żałowałam i nie miałam takiego przyklapu. Nie wiem co im ostatnio się dzieje, ale muszę coraz mniej nakładać, bo są obciążone i smętne. Nawet lepiej się zachowują jak np. umyje SLS (barwa brzozowa) dam odżywkę emolientową +parę kropel oleju, potrzymam z 15min, spłukam i dam odżywkę b/s. Kiedy kładę olej przed myciem to muszę zapomnieć o d/s bo tragedia. Dziwne są. Chyba czują coraz więcej nerwów moim zdaniem.
Może spadła im porowatość i już tyle nie przyjmą i tyle nie potrzebują, ja tam miałam i muszę przywyknąć, żeby dawać im mniej

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Nie ma opcji bym nadrobiła, a nie było mnie 2 dni
Macie włosiska za to
Cudne te Twoje

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Tak przy okazji trochę się już pogubiłam w nakładaniu różnych produktów na włosy i może ktoś mnie oświeci Czy jeśli zaczynam myć☠włosy odżywką + nie rezygnuję☠z olejowania to :

1. nakładam olej na włosy i trzymam jakiś☠tam czas (wiadomo, ile potrzebuję)
2. zmywam olej odżywką (najlepiej najmniej treściwą? zamierzam Alberto malinowym)
3. nakładam maskę ??? (po spłukaniu odżywki)
4. nakładam odżywkę b/s lub do spłukiwania ale treściwą np. Garnier AiK, Glisskur (po spłukaniu maski)
5. stylizacja, czyli nakładam żel/krem?
6. no i jeszcze zabezpieczam końcówki oczywiście

i tu moje pytanie: nie za dużo tego?

nie które dziewczyny używają szamponu z SLS tylko raz w miesiącu a skoro powinno się☠myć☠włosy 2 razy w tygodniu to czy takie mycie odżywką + maski itp. itp. bez oczyszczania częstszego niż raz w miesiącu nie obciąży za bardzo włosów?

nie wiem już czego używać, w jakiej kolejności, co z czym, kiedy, co ile a minął już miesiąc i wydaje mi się, że nadal stoję w martwym punkcie... progres zerowy
Wszystko zależy od włosów, czy nie za dużo
Ja, jak miałam jeszcze zniszczoną prostowaniem połowę włosów, to mogłam kłaść wszystkiego i kłaść, teraz całe mam zdrowe i dopieszczone i muszę dużo bardziej uważać, bo łatwiej je obciążyć
I kiedy miałam zniszczone, to mogłam myć szamponem raz na 3-4 tygodnie, teraz obowiązkowo raz na jakieś 10 dni, nie rzadziej.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 11:20   #220
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

myszka2020
Dziękuję za odpowiedź. Następnym razem postaram się dać mniej żelu


Istnieje w ogóle jakiś blog czy spis żeli, które można stosować do stylizacji i które nie zawierają niepotrzebnych składników typu alko? Stosowałam Delię, Cien z Lidla, Joannę mrożącą, ale chciałabym spróbować jeszcze jakiś inny.

Edytowane przez Nieszka__
Czas edycji: 2014-05-05 o 11:22
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 11:25   #221
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

cassie91910, jesli Ci to pomoze ja robie tak:
1.Olej z woda rozana (pare godzin)
2.Dokladam maske na 30 do 60 minut, czesto pod recznik
3.Myje odzywka
4.Zawijam wlosy w koszulke, czekam az podeschna
5.Nakladam b/s i troche zelu
6.Jak sa juz prawie suche to dokladam cos na zabezpieczenie koncowek

Szamponu uzywam raz na 3 tygodnie.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 11:30   #222
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Nadrabiam dziś bo wczoraj jedynie musiałam obowiązkowo zamieścić ogłoszenie o AiK ^^
Imperfecto - pięknie Ci z przedziałkiem na boku ;D a o tych brwiach też chciałam pisać, ja mam rzadkie i takie ciemno-popielate to przy rudych sobie domalowywałam takim ciepłym brązikiem kasztanowym, ale kredką, henny nie próbowałam na brwi jeszcze

Mycie rzadziej robi moim włosom dobrze, wyglądają potwornie nieestetycznie przy wychodzeniu z kryzysu ale źle nie ma. Wczoraj nawet dostałam komplement od tż 'Ale masz dziś pusz.. to znaczy BUSZ na głowie!', pocieszny człowiek naprawdę Lecę po rycynowy dziś bo mi nawilżył ostatnio i brwi po nim się zagęściły

I prosiłabym Was o pomoc kochane, może jak któraś interesuje się makijażem... szukam szminki w takim kolorze w jakiejś rozsądnej cenie, nie-polskiej firmy: (jakby któraś coś miała to odp w offtop bo nie chcę bałaganu robić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_4778.jpg (46,8 KB, 38 załadowań)
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 11:43   #223
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

nie ma opcji, żebym przeczytala co się działo - ale wróciłam z pytaniem też.

czy któras peelingowała skalp? mam wrażenie brudu, ale nei wiem od czego zaczać - pomysły?
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 11:49   #224
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Cudne te Twoje

teraz całe mam zdrowe i dopieszczone i muszę dużo bardziej uważać, bo łatwiej je obciążyć
Dziękuję
Ja tak samo mam jak dopieszczone to oszczędniej z kosmetykami łatwiej je obciążyć

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
czy któras peelingowała skalp? mam wrażenie brudu, ale nei wiem od czego zaczać - pomysły?
Ja, do mycia szamponem dodawałam cukier i szorowałam od czasu do czasu tak nadal robię
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 11:55   #225
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Dziękuję

Ja, do mycia szamponem dodawałam cukier i szorowałam od czasu do czasu tak nadal robię

przetestuję myślałam o kawie, ale jak myślę o płukaniu tego to mi gorzej

oraz. chciałam Wam się pochwalić.
przez rok przyrosło mi ok 24 cm włosów, podcinane 2 razy, pewnie w sumie ze 2 cm. zadowolonam.
tylko znów się sypią i moja paranoja cienkich wlosów się poglębia
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 12:23   #226
Martek_
Zadomowienie
 
Avatar Martek_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 202
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
przetestuję myślałam o kawie, ale jak myślę o płukaniu tego to mi gorzej

oraz. chciałam Wam się pochwalić.
przez rok przyrosło mi ok 24 cm włosów, podcinane 2 razy, pewnie w sumie ze 2 cm. zadowolonam.
tylko znów się sypią i moja paranoja cienkich wlosów się poglębia
Ja też polecam cukier - sama praktykuje i jestem zadowolona (widzę też fajne uniesienie włosów przy nasadzie po takim peelingu)

Widziałam codziennik - faktycznie, jak one urosły! Pamiętam jak zaczynałaś z króciakami. Bardzo do twarzy Ci w takiej długości
__________________
Pielęgnacja fal od 01.02.2012.
Martek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 12:55   #227
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Imperfecto - pięknie Ci z przedziałkiem na boku ;D a o tych brwiach też chciałam pisać, ja mam rzadkie i takie ciemno-popielate to przy rudych sobie domalowywałam takim ciepłym brązikiem kasztanowym, ale kredką, henny nie próbowałam na brwi jeszcze [/COLOR]
Dziękuję bardzo
No ja sobie trochę pomagam makijażem, na pracowni zrobię coś na stałe
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 14:26   #228
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

już nowa część ;o

dotarła moja marokańska maska, wygląda jak błoto, ale pokładam w niej wielkie nadzieje
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 14:52   #229
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczynyyyyyyyy!!!
Sa efekty!
Mam dziś lenia i zostawiłam włosy do samoistnego wyschnięcia.
Bez suszarek, dyfuzorów, plunkingu..
Definitywnie są efekty!!! ;D Bo kiedyś gdybym je tak zostawiła, to wyschły by na prosto, a dzisiaj kręcą!!!!! i są wariaty!

Szczerze, to jest lepiej niż przy suszeniu dyfuzorem jestem w szoku.
Zastanawiam się czy to też w dużej mierze, nie jest zasługa kremowania.
Nie olejowałam przed myciem a nakremowałam (co prawda prostą nivea, ale może jak złapie lepszy składową krem efekty będą jeszcze fajniejsze? ;D)

Wiadomo mniej, objętości bez suszary ale i tak sie ciesze, to dobry dzień!
(szkoda tylko że nie mogę pozwolić sobie na to częściej, bo czwarta godzina leci a włosy wciąż jeszcze wilgotne...)
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.

Edytowane przez Joanku
Czas edycji: 2014-05-05 o 15:51
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 15:13   #230
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Joanku, jestem fanka Twoich wlosow, mega!
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 15:49   #231
Doe
Rozeznanie
 
Avatar Doe
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 820
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
W UK garnier AiK dostępny w dużej Asdzie i pewnie w dużym Tesco. Wygląd opakowania:
http://www.garnier.co.uk/hair-care/b...er-conditioner
jakby kto chciał kupić ;D
- Dzięki kochana! Ekstra. Wprawdzie cena nie jest jakaś rewelacyjna, ale przynajmniej jest na miejscu.
Doe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 16:11   #232
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Doe Pokaż wiadomość
- Dzięki kochana! Ekstra. Wprawdzie cena nie jest jakaś rewelacyjna, ale przynajmniej jest na miejscu.
Wczoraj w Asdzie 2 opakowania 400 ml kupiłam za 4 funty - czyli razem mam 800 ml. Bo jedno kosztowało 3.88, a jak bierzesz 2 opakowania to 4 - to co sobie będę 12p żałować no nie.. warto sie rozejrzeć bo to nowość i teraz wszędzie są na te garniery promocje, więc jestem ucieszona bo mam sporo na zapas to mogę przy olejowaniu stosować, jako bs i w ogóle. Nie miałam tej odżywy wcześniej, ale taki hit to wypada spróbować.
Szkoda mi, że tu Nivei nie ma - chętnie bym spróbowała odżywki long repair. Póki co na włosowe mam szlaban. Ale na wakacje koniecznie zakupię sobie maski biowaxu z polskiej drogerii online
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 16:29   #233
Doe
Rozeznanie
 
Avatar Doe
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 820
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

No to bardzo dobrze na tym wyszłaś. W PL 200ml kosztuje chyba 8 zł, więc 4 funty za 800ml, to naprawdę dobra cena . Nie jest aż tak źle . Niestety u mnie i dużego Tesco i Asdy brak, ale w środę zajrzę do bootsa, a w weekend, może pojedziemy do większego miasta na zakupy.
Doe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 16:40   #234
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 288
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX



Nie wiem kiedy ja tą nową część nadrobie..... Nie mam na nic czasu w pracy po 10h O włosy mi się jakoś nie chce dbać dziś się wkurzyłam i obciełam z 10 cm bo z cieniowania zeszłam całkowicie- dlatego skręt się rozluźnił a na końcu został mi taki dziwny brzydki długi ogon po obcięciu troche lepiej już to wygląda ale jeszcze ten ogon jest. nie mogę chodzic w rozpuszczonych bo koszmarny kształt mam z tyłu fryzjer się kłania i to jak najszybciej za tydzień pojdę to pocieniuję te włosy i będe hennować bo teraz kolor jest strasznie wyblakły i odrost piękny też .Póki co chodzę w takich włosach jak teraz Malina Niby tylko włosy ale od razu człowiek czuje się jakoś nijako....
__________________
PIELĘGNACJA WŁOSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJĘ OD 1.07.2011
Moje włosy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 17:10   #235
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Któraś chciała przedziałek na boku zobaczyć taaaaki BHD! nie mam nawet zdjęcia z tyłu bo istny puch, ale jak widać dobrze nie jest.
Przepraszam, nie wyglądam zdjęcie robiłam w sumie w biegu

Ładnie Ci tak
A co to za ładny kolorek na usteczkach masz



Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Nie ma opcji bym nadrobiła, a nie było mnie 2 dni
Macie włosiska za to

Śliczne


Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Czesc dzeiwczyny Sledze watek od jakies 1,5roku, czasem nawet cos napisze i wreszcie postanowilam dodac zdjecie swoich wlosow, zeby sie poradzic. Po koloryzacji, rozjasnianiu, romansie z prostownica (klasyka), postanowilam wziasc sie za swoje wlosy. I tak pielegnuje je i pielegnuje, duzo sie wykruszylo, duzo wypadlo (z tym juz wiekszego problemu nie mam), co bardzo zawazylo na ich wygladzie. Jak widac te 15cm jest mocno przezedzone i generalnie zastanawiam sie co z tym wszystkim zrobic . Dodatkowo 20cm odrost nie dodaje temu wszytskiemu uroku... Sciac, pomalowac?? Jak wezme wszytskie wlosy do przodu, to jeszcze to jakos wyglada, ale tylko jak patrze w lustro Wytarczy, ze jest jakies moje zdj z boku, z tylu to wychodza wszystkie mankamenty: cienkie, rozrzedzone wielo-kolorowe wlosy i w sumie tego chcialabym sie pozbyc.

Ja myślę żeby dbać i stopniowo podcinać raz na 2 miesiące np żeby zejśc z koloru. Ewentualnie w ostateczności henna



Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Dziewczynyyyyyyyy!!!
Sa efekty!
Mam dziś lenia i zostawiłam włosy do samoistnego wyschnięcia.
Bez suszarek, dyfuzorów, plunkingu..
Definitywnie są efekty!!! ;D Bo kiedyś gdybym je tak zostawiła, to wyschły by na prosto, a dzisiaj kręcą!!!!! i są wariaty!

Szczerze, to jest lepiej niż przy suszeniu dyfuzorem jestem w szoku.
Zastanawiam się czy to też w dużej mierze, nie jest zasługa kremowania.
Nie olejowałam przed myciem a nakremowałam (co prawda prostą nivea, ale może jak złapie lepszy składową krem efekty będą jeszcze fajniejsze? ;D)

Wiadomo mniej, objętości bez suszary ale i tak sie ciesze, to dobry dzień!
(szkoda tylko że nie mogę pozwolić sobie na to częściej, bo czwarta godzina leci a włosy wciąż jeszcze wilgotne...)



Jakie słodziaki
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakręconego bloga



"Twoje włosy kojarzą mi się z wiszącymi ogrodami zaznaczam, że to jeden z cudów świata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 17:13   #236
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Doe Pokaż wiadomość
No to bardzo dobrze na tym wyszłaś. W PL 200ml kosztuje chyba 8 zł, więc 4 funty za 800ml, to naprawdę dobra cena . Nie jest aż tak źle . Niestety u mnie i dużego Tesco i Asdy brak, ale w środę zajrzę do bootsa, a w weekend, może pojedziemy do większego miasta na zakupy.
U mnie w małym superdrug i bootsie oraz dużym wilkinson nie było - wszystkie pozostałe owszem i to na promocji, ale Asda ma zazwyczaj wszystkie rodzaje danych odżywek Tesco pewno też bo takie dwa najwięskze markety. Moze w dużym boots by były. Idę zmywać rycynowy, paciam tego garniera jako maske i zobaczymy co na mej głowie będzie a, rycynowy w chińskim z ktc 250 ml kupiłam za 1.30 będzie wielkie testowanie bo tak dzis zobaczyłam, że hery mam przerzedzone, o zgrozo ^^
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 17:21   #237
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez wojownicza ksiezniczka Pokaż wiadomość
Ładnie Ci tak
A co to za ładny kolorek na usteczkach masz
Dziękuję.
Na ustach mam błyszczyk Glazel, Diamond Coctail
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 17:28   #238
Doe
Rozeznanie
 
Avatar Doe
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 820
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
U mnie w małym superdrug i bootsie oraz dużym wilkinson nie było - wszystkie pozostałe owszem i to na promocji, ale Asda ma zazwyczaj wszystkie rodzaje danych odżywek Tesco pewno też bo takie dwa najwięskze markety. Moze w dużym boots by były. Idę zmywać rycynowy, paciam tego garniera jako maske i zobaczymy co na mej głowie będzie a, rycynowy w chińskim z ktc 250 ml kupiłam za 1.30 będzie wielkie testowanie bo tak dzis zobaczyłam, że hery mam przerzedzone, o zgrozo ^^
- Będę szukać
- Ech... nic nie mów. Obecnie mam z połowę włosów sprzed roku. Spotkałam się z koleżanką z którą nie wdziałyśmy się od roku i od razu powiedziała: masz bardzo zadbane włosy, ale o połowę mniej niż kiedyś. I niestety to prawda :/. Na razie cieszę się, że kozieradka zahamowała dalsze wypadanie, a jak będę w PL, to przebadam tarczycę.
Doe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 17:52   #239
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Doe Pokaż wiadomość
- Będę szukać
- Ech... nic nie mów. Obecnie mam z połowę włosów sprzed roku. Spotkałam się z koleżanką z którą nie wdziałyśmy się od roku i od razu powiedziała: masz bardzo zadbane włosy, ale o połowę mniej niż kiedyś. I niestety to prawda :/. Na razie cieszę się, że kozieradka zahamowała dalsze wypadanie, a jak będę w PL, to przebadam tarczycę.
Szukajcie a znajdziecie ;D w razie co można załatwić sobie dostawę online. także źle ni ma.
No ja to w wieku 13 lat straciłam wiele przez stres. A od tego czasu (w tym roku 18 będzie) z silnym stresem mam spokój od ostatnich wakacji, ale też miałam mocno napięte dni. Pozostały problem z jedzeniem itd. się niedługo rozwiąże to powinno być ok. Jak masz tryb życia kiepski i jesz źle to nawet najcudowniejsze produkty do włosów i sumplementy nic nie dadzą, a ja doskonale już wiem że problem tkwi właśnie w tym.
Jak wrócę do normy to z pewnością te włosy będa mogły stać się takie jak kiedyś, szczególnie że pielęgnację też już przestawiłam Już jakos przywykłam że no tak jest i cierpliwa jestem o wiele bardziej i mnie to nie dołuje. Trzymam kciuki, żebyś znalazła przyczynę i nie było to nic poważnego
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 18:40   #240
Doe
Rozeznanie
 
Avatar Doe
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 820
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Stres również biorę pod uwagę, chociaż na dobrą sprawę, jeśli włosy miałyby lecieć przez stres, to powinnam do tej pory wyłysieć z 10 razy. Chyba że to połączenie i stresu i wieku. Może wcześniej byłam "odporniejsza". Ale na dobrą sprawę ostatni rok był właśnie wychodzeniem/uwolnieniem się od dużej części stresu, więc mam mętlik w głowie, a naprawdę nie chodzi o utratę kilku włosów, bo różnicę naprawdę widać. Tak więc nie zaszkodzi się też przebadać.
Doe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.