Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-06, 11:41   #271
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 147
GG do golgie
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
szczyt szczytów!
Bliska mi kuzynka zaszła w ciążę, starała się pół roku. Niby spoko, niech se ma. Ale:
1) bez ślubu, bez zaręczyn, z facetem jest około roku
2)Mieszkają w trzypokojowym mieszkaniu w 5 osób - ona, facet, rodzice, babcia - lat prawie 80
3) Ona uczy się na kosmetyczkę w Awansie, on pracuje za minimalną krajową w warsztacie samochodowym.
4) Oboje po zawodówkach.
5) Facet lubi sobie chlapnąć, wyskoczyć na dyskotekę z kumplami.
6) Jej rodzice dzwonią po całej rodzinie, coby skombinować wózek, łóżeczko, przewijak.
7) Jej rodzice nie są zachwyceni ani ojcem dziecka, ani samym dzieckiem
8) Moja mama jest przedszkolanką. Kuzynka zadzwoniła do mojej mamy, czy moja mama może dawać kuzynce rzeczy, które dzieci zostawiają w przedszkolu.
9) Jak wspomniałam - jesteśmy w dość dobrych stosunkach z rodzicami dziewczyny (mieszkają kilka bloków dalej). Poskarżyli się, że dziewczyna chce, żeby matka rzuciła pracę, żeby się wnuczką zajmować. Gdy ta odmówiła, kuzynka zaproponowała "fuchę" mojej babci, "bo siedzi sama w domu, to dziecko pobawi". Oczywiście nieodpłatnie.
10) Zapytana za co utrzyma dziecko stwierdziła.. .tak tak, to co myślicie. Słynne "jakoś to będzie!"

Laska ma 24 lata, koleś 27
No cóż-totalna głupota i tylko dziecka żal, bo napatrzy się pewnie i na awantury i wyzwisk posłucha-mam nadzieję,że się mylę,ale tym mi to pachnie
No,ale jak się ma 24 lata, to czas goni, żeby tylko nie być jak babcia dla dziecka
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez golgie
Czas edycji: 2014-05-06 o 11:47
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 12:16   #272
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
szczyt szczytów!
Bliska mi kuzynka zaszła w ciążę, starała się pół roku. Niby spoko, niech se ma. Ale:
1) bez ślubu, bez zaręczyn, z facetem jest około roku
2)Mieszkają w trzypokojowym mieszkaniu w 5 osób - ona, facet, rodzice, babcia - lat prawie 80
3) Ona uczy się na kosmetyczkę w Awansie, on pracuje za minimalną krajową w warsztacie samochodowym.
4) Oboje po zawodówkach.
5) Facet lubi sobie chlapnąć, wyskoczyć na dyskotekę z kumplami.
6) Jej rodzice dzwonią po całej rodzinie, coby skombinować wózek, łóżeczko, przewijak.
7) Jej rodzice nie są zachwyceni ani ojcem dziecka, ani samym dzieckiem
8) Moja mama jest przedszkolanką. Kuzynka zadzwoniła do mojej mamy, czy moja mama może dawać kuzynce rzeczy, które dzieci zostawiają w przedszkolu.
9) Jak wspomniałam - jesteśmy w dość dobrych stosunkach z rodzicami dziewczyny (mieszkają kilka bloków dalej). Poskarżyli się, że dziewczyna chce, żeby matka rzuciła pracę, żeby się wnuczką zajmować. Gdy ta odmówiła, kuzynka zaproponowała "fuchę" mojej babci, "bo siedzi sama w domu, to dziecko pobawi". Oczywiście nieodpłatnie.
10) Zapytana za co utrzyma dziecko stwierdziła.. .tak tak, to co myślicie. Słynne "jakoś to będzie!"

Laska ma 24 lata, koleś 27
cala ta rodzina to pomylka, zaczynajac od faktu ze mieszkaja razem po roku zwiazku z rodzicami i babcia, reszty nie ma sensu komentowac
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 19:47   #273
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Oj tam Nie przesadzajcie z tym ze tak Was to dziwi Przecież to normalne w tym kraju Spotykam się na każdym kroku Ale skoro my (ludzie poważni porządni i odpowiedzialni) nie chcemy posiadać potomstwa to rozplenia się ta patologia.Za parę lat to już będzie 80 % ,,rodzin'' tak wyglądało.

Edytowane przez Rafik 84
Czas edycji: 2014-05-06 o 19:51
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 20:57   #274
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Oj tam Nie przesadzajcie z tym ze tak Was to dziwi Przecież to normalne w tym kraju Spotykam się na każdym kroku Ale skoro my (ludzie poważni porządni i odpowiedzialni) nie chcemy posiadać potomstwa to rozplenia się ta patologia.Za parę lat to już będzie 80 % ,,rodzin'' tak wyglądało.
Tak, Polska stawia na ilość dzieci, nie na jakość.
__________________
Śmieciowata telewizja, śmieciowate reklamy, śmieciowate sklepy, śmieciowate sławy, śmieciowate jedzenie, śmieciowata cywilizacja, śmieciowate umowy, śmieciowata sytuacja w kraju, śmieciowate umysły. A ja tak lubię porządek.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 08:08   #275
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Tak, Polska stawia na ilość dzieci, nie na jakość.
dokładnie. A mnie, tak szczerze, mało interesuje czy będzie ktoś zarabiał na moją emeryturę bo jak mam i tak dostać 1000-1200 to niech mnie cmokną wiadomo gdzie.
W tym kraju mieć dzieci to i tak szaleństwo, książki są tak drogie, a pampersy to już w ogóle masakra. A oni chcą żebyśmy za 2000 wyżyli, dziecko godnie żeby żyło, żeby miało wszystko i jeszcze dali 1200 emerytury a dziecko na mnie zarabiało, no już lecę prędzej to wylecę z tego kraju.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 09:33   #276
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
dokładnie. A mnie, tak szczerze, mało interesuje czy będzie ktoś zarabiał na moją emeryturę bo jak mam i tak dostać 1000-1200 to niech mnie cmokną wiadomo gdzie.
W tym kraju mieć dzieci to i tak szaleństwo, książki są tak drogie, a pampersy to już w ogóle masakra. A oni chcą żebyśmy za 2000 wyżyli, dziecko godnie żeby żyło, żeby miało wszystko i jeszcze dali 1200 emerytury a dziecko na mnie zarabiało, no już lecę prędzej to wylecę z tego kraju.
Dokładnie, podziwiam osoby które tutaj spełniają się w rodzicielstwie, wszystko jest takie drogie, jedzenie, ubrania, książki nie to co kiedyś,że odkupuje się od młodszych rocznikow tylko co rok nowe i dla takiego 6 klasisty trzeba wydac 600zł za komplet
Nie interesuje mnie macierzyństwo,ale uważam jak chyba każda w Was,że dzieci są bardzo potrzebne ze względu na m.in.aspekt ekonomiczny, społeczny i powinno sie wspierać rodziny, a nie zabierać dzieci, bo rodzice nie wiążą końca z końcem(nie mówie o patologiach). Nawet nie chce myśleć co taki rodzic musi czuć: że jest do niczego,najgorszy rodzic świata, bezradność. O dziecku i jego odczuciach to już nawet nie wspomne. Przecież dziecko trafiając do domu dziecka na nie przypadają pieniądze na jego utrzymanie to nie lepiej dać tą pulę dla takiego rodzica.
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 09:38   #277
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

to nie wiesz, że dla rodziców dzieci niepełnosprawnych to można było dać po pensji a reszta niech spada na drzewo? to jest dopiero chore. Wspieramy tych, któzy NIGDY w żaden sposób się społeczeństwu nie przydadzą a rodzice są tacy pokrzywdzeni bo pracować nie mogą. Powinni finansować badania prenatalne a nie rodziny, które znając zagrożenie rodzą sobie dzieci niepełnosprawne i chcą bóg wie czego od państwa. A reszcie się nie należy? super.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 10:08   #278
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 147
GG do golgie
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Dokładnie, podziwiam osoby które tutaj spełniają się w rodzicielstwie, wszystko jest takie drogie, jedzenie, ubrania, książki nie to co kiedyś,że odkupuje się od młodszych rocznikow tylko co rok nowe i dla takiego 6 klasisty trzeba wydac 600zł za komplet
Nie interesuje mnie macierzyństwo,ale uważam jak chyba każda w Was,że dzieci są bardzo potrzebne ze względu na m.in.aspekt ekonomiczny, społeczny i powinno sie wspierać rodziny, a nie zabierać dzieci, bo rodzice nie wiążą końca z końcem(nie mówie o patologiach). Nawet nie chce myśleć co taki rodzic musi czuć: że jest do niczego,najgorszy rodzic świata, bezradność. O dziecku i jego odczuciach to już nawet nie wspomne. Przecież dziecko trafiając do domu dziecka na nie przypadają pieniądze na jego utrzymanie to nie lepiej dać tą pulę dla takiego rodzica.
Otóż to
Po co wspierać, róbta dzieci, a jak się noga powinie, to się zabierze i tyleTo jest polityka prorodzinna w naszym kraju
Cholernie ciężko jest utrzymać dziecip od różnymi względami, a rząd tylko rozmyśla jakby tu jeszcze upird...ć,nop.becikowe itp.
Kiedyś znajomy ze Szwecji usłyszał,że dostajemy becikowe 1000zł i ,naiwny, powiedział, że to nienajgorzej tak co miesiąc tyle dostac, jak się dowiedział, że to raz, to się zdziwiłA jak powiedziałam o tym, że są jeszcze dodatkowe pieniądze dla rodzin z odpowiednio niskim poziomem dochodów i powiedziałam w jakiej mniej więcej wysokości to się zagłowę złapał zastanawiając się jak ludzie dają radę

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
to nie wiesz, że dla rodziców dzieci niepełnosprawnych to można było dać po pensji a reszta niech spada na drzewo? to jest dopiero chore. Wspieramy tych, któzy NIGDY w żaden sposób się społeczeństwu nie przydadzą a rodzice są tacy pokrzywdzeni bo pracować nie mogą. Powinni finansować badania prenatalne a nie rodziny, które znając zagrożenie rodzą sobie dzieci niepełnosprawne i chcą bóg wie czego od państwa. A reszcie się nie należy? super.
Tak naprawdę i jedni i drudzy rodzice powinni mieć wsparcie, z tym, że realia w Polsce są takie jakie są-musi byc kasa dla rządzących
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 10:31   #279
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
dokładnie. A mnie, tak szczerze, mało interesuje czy będzie ktoś zarabiał na moją emeryturę bo jak mam i tak dostać 1000-1200 to niech mnie cmokną wiadomo gdzie.
W tym kraju mieć dzieci to i tak szaleństwo, książki są tak drogie, a pampersy to już w ogóle masakra. A oni chcą żebyśmy za 2000 wyżyli, dziecko godnie żeby żyło, żeby miało wszystko i jeszcze dali 1200 emerytury a dziecko na mnie zarabiało, no już lecę prędzej to wylecę z tego kraju.
Spokojnie...Jesli chodzi o emeryture to sie nie martw Słyszałem wczoraj w telewizji ze teraz coraz wiecej rodziców na starosc zakłada sprawe swoim dzieciom o alimenty ha ha ha ha a to dobre Jak Nasz rzad to podłapie to dopiero bedzie zabawa Po co płacic emerytury Zaczna w wiadomosciach i wszedzie gdzie sie da promowac takie podejscie tekstami typu ,,wychowaliscie dzieci płaciliscie na nie tyle lat przeciez wam sie to nalezy to obowiazek waszych dzieci by teraz sie odwdzięczyły'' To nie istotne ze same wiążą ledwo koniec z koncem To bedzie idealny sposób na to zeby znowu wydymac szarego człowieka
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 10:32   #280
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Dzieci niepełnosprawne dają prace przede wszystkim firmom farmaceutycznym,lekarzom, ośrodkom wychowawczym itp, więc dzięki nim też coś sie dzieje. Co miałby zrobić rodzic,którego np dziecko w gimnazjum zapada na chorobe.Ma sie go pozbyc czy umrzec z glodu pod mostem. Im pomoc również jest potrzebna, bo wszystkiego w życiu nie przewidzisz.

Zgadzam sie,że inwestowanie w zwykłą rodzine jest bardziej opłacalne, dzieci kiedy dorosna predzej zostana w kraju w ktorym w razie czego im pomoze i na ten kraj będą pracować. Jak tak dalej będą rządzić nasi cudowni politycy to zostaną im sami emeryci i ludzie niepełnosprawni.



Becikowe mogą sobie wsadzic w kieszen, tysiak to taka pomoc jak miec tą kwotę i planować kupno domu Za to można się conajwyżej upić z rozpaczy
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 10:43   #281
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Nie ma tragedii. Ja wiem,że w tv płaczą, że mało jest dzieci itd. Ale tv kłamie wystarczy sie rozejrzeć dookoła: ilu macie bezdzietnych znajomych? W moim bloku na 44 mieszkania tyko my nie mamy. W mojej pracy jest nas 5 bez dzieci. Reszta ma po 2. Ja nie widzę tragedii

Była teraz jedna dziewczyna na wizycie z dzieckiem w pracy. Mała się strasznie na mnie patrzyła i uśmiechała. I od razu kolezanki: "no to teraz Twoja kolej, jak sie tak zapatrzysz to zaraz sie do roboty wezmiecie" albo "dobra, dobra, wpadniesz i bedzie" Na co spokojnie tłumaczę, że nie chcę, że nie mam warunków, mieszkanie mamy małe itd. Nie dociera
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 11:14   #282
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Dzieci niepełnosprawne dają prace przede wszystkim firmom farmaceutycznym,lekarzom, ośrodkom wychowawczym itp, więc dzięki nim też coś sie dzieje. Co miałby zrobić rodzic,którego np dziecko w gimnazjum zapada na chorobe.Ma sie go pozbyc czy umrzec z glodu pod mostem. Im pomoc również jest potrzebna, bo wszystkiego w życiu nie przewidzisz.

Zgadzam sie,że inwestowanie w zwykłą rodzine jest bardziej opłacalne, dzieci kiedy dorosna predzej zostana w kraju w ktorym w razie czego im pomoze i na ten kraj będą pracować. Jak tak dalej będą rządzić nasi cudowni politycy to zostaną im sami emeryci i ludzie niepełnosprawni.



Becikowe mogą sobie wsadzic w kieszen, tysiak to taka pomoc jak miec tą kwotę i planować kupno domu Za to można się conajwyżej upić z rozpaczy
Jeśli chodzi o to, to nikt z nas nie przewidzi, czy się komuś coś złego w życiu nie przydarzy (wypadek, choroba itd.), a pffe chodziło o przypadki osób, które wiedzą, że ich nienarodzone dziecko jest obciążone wadą genetyczną/źle się rozwija itp. - tutaj się częściowo zgadzam, że w takim razie "po co" sprowadzać taką osobę na świat, skoro wiadomo na starcie, że... no właśnie. Ale z drugiej strony ciężko przewidzieć, jak samemu by się zachowało w takiej sytuacji, gdyby to dotyczyło nas/naszej rodziny. Niestety nic nie jest tylko czarne i białe.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie ma tragedii. Ja wiem,że w tv płaczą, że mało jest dzieci itd. Ale tv kłamie wystarczy sie rozejrzeć dookoła: ilu macie bezdzietnych znajomych? W moim bloku na 44 mieszkania tyko my nie mamy. W mojej pracy jest nas 5 bez dzieci. Reszta ma po 2. Ja nie widzę tragedii

Była teraz jedna dziewczyna na wizycie z dzieckiem w pracy. Mała się strasznie na mnie patrzyła i uśmiechała. I od razu kolezanki: "no to teraz Twoja kolej, jak sie tak zapatrzysz to zaraz sie do roboty wezmiecie" albo "dobra, dobra, wpadniesz i bedzie" Na co spokojnie tłumaczę, że nie chcę, że nie mam warunków, mieszkanie mamy małe itd. Nie dociera
co wychodzę na miasto, to pełno małych dzieci/kobiet w ciąży, więc też skłaniam się do sądzenia, że w TV jakąś propagandę sieją choć nie wiem, jak wygląda sytuacja w dużych miastach (choćby Gdańsk czy Poznań)

co do pogrubionego: nie ma to jak ktoś usiłuje komuś wcisnąć dziecko do brzucha
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę

Edytowane przez faeria
Czas edycji: 2014-05-07 o 11:16
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 11:25   #283
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie ma tragedii. Ja wiem,że w tv płaczą, że mało jest dzieci itd. Ale tv kłamie wystarczy sie rozejrzeć dookoła: ilu macie bezdzietnych znajomych? W moim bloku na 44 mieszkania tyko my nie mamy. W mojej pracy jest nas 5 bez dzieci. Reszta ma po 2. Ja nie widzę tragedii

Była teraz jedna dziewczyna na wizycie z dzieckiem w pracy. Mała się strasznie na mnie patrzyła i uśmiechała. I od razu kolezanki: "no to teraz Twoja kolej, jak sie tak zapatrzysz to zaraz sie do roboty wezmiecie" albo "dobra, dobra, wpadniesz i bedzie" Na co spokojnie tłumaczę, że nie chcę, że nie mam warunków, mieszkanie mamy małe itd. Nie dociera
Masz racje tv klamie,jakby sie tak przyjrzeć to ja tendencji spadkowej w demografii nie widze co chwila któraś w ciąży lub właśnie urodziła.

Te Twoje kolezanki to chyba same "wpadly i miały",że tak głupio gadają. Nie rozumiem co to kogo obchodzi czy ktoś ma dziecko czy nie.
Dla jednych błogosławieństwo dla innych przekleństwo. Tak ciężko to zrozumiec?
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 11:27   #284
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Kusum, takim się nie tłumaczy, bo to strata czasu


Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość

Te Twoje kolezanki to chyba same "wpadly i miały",że tak głupio gadają. Nie rozumiem co to kogo obchodzi czy ktoś ma dziecko czy nie.
Dla jednych błogosławieństwo dla innych przekleństwo. Tak ciężko to zrozumiec?
Aha, teraz gadają, ze jak wpadnie to będzie miałą, będzie fajnie, a jak nie daj Boże wpadnie i nie będzie zadowolona i głosno o tym powie to się okaże, ze jest złą, wyrodną matką, niepełną kobietą I co im tam jeszcze wyobraźnia podpowie.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 11:31   #285
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

ja tam zauważyłam jeszcze takie coś, że osoby, które mówią jak koleżanki Kusum to bardzo często nieszczęśliwe kobiety, które "życzą" wpadki po to, aby dana osoba miała równie źle, jak one ot, taka logika
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:03   #286
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez faeria Pokaż wiadomość
ja tam zauważyłam jeszcze takie coś, że osoby, które mówią jak koleżanki Kusum to bardzo często nieszczęśliwe kobiety, które "życzą" wpadki po to, aby dana osoba miała równie źle, jak one ot, taka logika
Zgadzam sie w 100 % Nie moga patrzec jak ktos sie rozbija z wolnym czasem i pieniedzmi a one tylko dom obiadki dla meza itd Oj tak tak nie ma to jak zazdrosc To taka główna cecha polaków
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 12:04   #287
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez faeria Pokaż wiadomość
ja tam zauważyłam jeszcze takie coś, że osoby, które mówią jak koleżanki Kusum to bardzo często nieszczęśliwe kobiety, które "życzą" wpadki po to, aby dana osoba miała równie źle, jak one ot, taka logika
Też to zauważyłam
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 13:33   #288
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez faeria Pokaż wiadomość
ja tam zauważyłam jeszcze takie coś, że osoby, które mówią jak koleżanki Kusum to bardzo często nieszczęśliwe kobiety, które "życzą" wpadki po to, aby dana osoba miała równie źle, jak one ot, taka logika
Tutaj akurat wszystkie takie co planowały i chciały. Dlatego nie pojmują, że ktos moze nie chcieć Ale maja chaty powystawiane, kredyt po same uszy, ze ledwie oddychaja. Dziwią się, że ja mam nowa kurtke czy nowy skorzany plaszcz. Jak im mowie, ze na wakacje jade to one mi o pieluchach i, ze tez pojada, za rok. Ciekawe
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 14:28   #289
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez faeria Pokaż wiadomość
ja tam zauważyłam jeszcze takie coś, że osoby, które mówią jak koleżanki Kusum to bardzo często nieszczęśliwe kobiety, które "życzą" wpadki po to, aby dana osoba miała równie źle, jak one ot, taka logika
Też zauważam taką tendencję
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 20:15   #290
rysiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 277
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Dzieci niepełnosprawne dają prace przede wszystkim firmom farmaceutycznym,lekarzom, ośrodkom wychowawczym itp, więc dzięki nim też coś sie dzieje. Co miałby zrobić rodzic,którego np dziecko w gimnazjum zapada na chorobe.Ma sie go pozbyc czy umrzec z glodu pod mostem. Im pomoc również jest potrzebna, bo wszystkiego w życiu nie przewidzisz.
__________________
...
rysiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 21:41   #291
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Oj panienki Tępić tych dzieciatych co czepiają się nas Dogryzać im tekstami jakie piszecie tutaj :d Nie bujcie sie tak tego bo i tak maja was za nic jeśli nie chcecie mieć ,,dzidziuniów'' gorzej i tak nie podpadniecie Ja jade po nich jak po psach jesli ktos próbuje mnie nawracać Mam gdzieś to co o mnie myślą Odwagi
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 21:56   #292
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Oj panienki Tępić tych dzieciatych co czepiają się nas Dogryzać im tekstami jakie piszecie tutaj :d Nie bujcie sie tak tego bo i tak maja was za nic jeśli nie chcecie mieć ,,dzidziuniów'' gorzej i tak nie podpadniecie Ja jade po nich jak po psach jesli ktos próbuje mnie nawracać Mam gdzieś to co o mnie myślą Odwagi
ja tam wolę taktykę "podchodzić do wszystkiego ze spokojem i robić swoje" albo jak najszybciej zmienić temat (o ile to jest osoba z bliższego grona bądź rodzina) albo ostatecznie zmienić towarzystwo, jak mam się wiecznie użerać

edit: chociaż nie zarzekam się, że będę tak całe życie do sprawy podchodzić - obecnie traktuję wszystko bardziej na luzie i z przymrużeniem oka (kiedy usłyszę jakiś komentarz ze strony mamy TŻ-a albo babki ciotki - tak, dobrze słyszycie, mam zaledwie 20 lat a słyszę komentarze, że "mam się przyzwyczajać" etc. ), a kto wie, czy za parę lat, kiedy większość (bo mam i paru co już w wieku 17/18 pozachodzili, ale to takie tam ) znajomych zacznie zachodzić w ciążę/babkom ciotkom kuzynkom przypomni się o mnie/zauważy, że "coś jest ze mną nie tak", to czy miarka się nie przebierze i nie zacznę kontry
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę

Edytowane przez faeria
Czas edycji: 2014-05-07 o 22:04
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 08:54   #293
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Tutaj akurat wszystkie takie co planowały i chciały. Dlatego nie pojmują, że ktos moze nie chcieć Ale maja chaty powystawiane, kredyt po same uszy, ze ledwie oddychaja. Dziwią się, że ja mam nowa kurtke czy nowy skorzany plaszcz. Jak im mowie, ze na wakacje jade to one mi o pieluchach i, ze tez pojada, za rok. Ciekawe
Pojadą chyba do Ciechocinka albo nad pobliskie jezioro

Bardzo niekulturalne jest zagladanie komuś do portfela, przecież nie wydajesz ich pieniedzy co ich obchodzi nowa kurtka, masz pieniadze to wydajesz na co chcesz. Dzięki takim jak Ty ekonomia jakoś u nas jeszcze jako tako ciągnie
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 20:40   #294
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Baby_Spice Pokaż wiadomość
Pojadą chyba do Ciechocinka albo nad pobliskie jezioro
moze pojada....sa tacy co maja dzieci i jezdza na wakacje

ja wlasnie zarezerwowalam wakacje dla nas jak dzieci bede w PL, w hotelu tylko dla doroslych lecimy na wakacje romantyczne chce cisze i spokoj . Oczywiscie zadnej rozdartej mlodiezy tez nie bedzie hotel tylko dla par
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2014-05-09 o 20:41
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 21:11   #295
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
moze pojada....sa tacy co maja dzieci i jezdza na wakacje

ja wlasnie zarezerwowalam wakacje dla nas jak dzieci bede w PL, w hotelu tylko dla doroslych lecimy na wakacje romantyczne chce cisze i spokoj . Oczywiscie zadnej rozdartej mlodiezy tez nie bedzie hotel tylko dla par
ale wiesz, po pierwsze w Polsce ludziom raczej ciężko zorganizować plany oddzielnie dla dzieci i oddzielnie dla siebie a po drugie przypopminam, że jesteś materialistką i zwisa Ci co się z dziećmi dzieje, a normalny rodzic by się martwił.
Żadna przyjemność jechać gdzieś i się ciągle zastanawiać co się dzieje z dzieciakami. Większa swoboda jak się nie ma dzieciarni na głowie, nie trzeba kombinować, można z dnia na dzień stwierdzić, że jedziemy na weekend gdzieś dalej itp.
a żeby pobyć sam na sam to trzeba hotelu? no tak w domu dzieci przeszkadzają.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 21:22   #296
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ale wiesz, po pierwsze w Polsce ludziom raczej ciężko zorganizować plany oddzielnie dla dzieci i oddzielnie dla siebie a po drugie przypopminam, że jesteś materialistką i zwisa Ci co się z dziećmi dzieje, a normalny rodzic by się martwił.
Żadna przyjemność jechać gdzieś i się ciągle zastanawiać co się dzieje z dzieciakami. Większa swoboda jak się nie ma dzieciarni na głowie, nie trzeba kombinować, można z dnia na dzień stwierdzić, że jedziemy na weekend gdzieś dalej itp.
a żeby pobyć sam na sam to trzeba hotelu? no tak w domu dzieci przeszkadzają.
dzieci sie beda bawic wspaniale na wakacjach u babci, zreszta cieple kraje tez zalicza z nami ale na jesien Nie "zwisa mi " co sie dzieje z moimi dziemi, zapewniam im super opieke i leca bo chca, lubia bardzo wakacje w PL. Bardzo sie ciesze zejestem w stanie im to zapewnic. Normlany rodzic martwi sie zawsze nawet na codzien jak ida do szkoly, to juz taki los rodzica

Nie wiem jak tobie ale mi hotel na wakacjach jest potrzebny I akurat ten wyjazd jest "romantyczny" na jesien bedzie "rodzinny". Nie chodzi tylko o bycie sam na sam, w domu nie mam za oknem pieknych widokow i plaz Jamajki
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2014-05-09 o 21:25
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 23:07   #297
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Borze, hotel tylko dla dorosłych! Skandal i dyskryminacja dzieci!
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 00:58   #298
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Borze, hotel tylko dla dorosłych! Skandal i dyskryminacja dzieci!
i ja mama dwojki do niego jade....skandal.....
(dyskrimnuja tez wobec samotnych i mlodiezy )
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 02:42   #299
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ale wiesz, po pierwsze w Polsce ludziom raczej ciężko zorganizować plany oddzielnie dla dzieci i oddzielnie dla siebie a po drugie przypopminam, że jesteś materialistką i zwisa Ci co się z dziećmi dzieje, a normalny rodzic by się martwił.
Żadna przyjemność jechać gdzieś i się ciągle zastanawiać co się dzieje z dzieciakami. Większa swoboda jak się nie ma dzieciarni na głowie, nie trzeba kombinować, można z dnia na dzień stwierdzić, że jedziemy na weekend gdzieś dalej itp.
a żeby pobyć sam na sam to trzeba hotelu? no tak w domu dzieci przeszkadzają.
oj juz bez przesady, nie sadze, ze jej zwisa co sie stanie z jej dziecmi.c'mon!
Dzieci beda z babcia, najlepsdza opieka pod sloncem. Mnie tez rodzice wysykali do Babci i zapewniaqmCie , krzxywda mi sie nie dziala Babcie sa przekochane!!!

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Borze, hotel tylko dla dorosłych! Skandal i dyskryminacja dzieci!
Nomm, u nas w Stanach mozna jezdzic na wakacje gdzie sa 'dopuszczani' tylko dorosli. Myslwe, ze to switny pomysl!


Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
i ja mama dwojki do niego jade....skandal.....
(dyskrimnuja tez wobec samotnych i mlodiezy )
lol
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 08:54   #300
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
oj juz bez przesady, nie sadze, ze jej zwisa co sie stanie z jej dziecmi.c'mon!
Dzieci beda z babcia, najlepsdza opieka pod sloncem. Mnie tez rodzice wysykali do Babci i zapewniaqmCie , krzxywda mi sie nie dziala Babcie sa przekochane!!!


Nomm, u nas w Stanach mozna jezdzic na wakacje gdzie sa 'dopuszczani' tylko dorosli. Myslwe, ze to switny pomysl!



lol

Nie tylko w Stanach są takie hotele, to już standard.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-30 08:12:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.